PZC Dwangsom dreigt voor De Bussel Kio krijgt logeerhuis en nieuw pand Borsele wil waterpartij Stelleplas veilig maken STAP IN DE WERELD VAN HET SPEL www.familievermaak.nl Gratis waterpark kinderclub www.gobest.nl Reizen Daar moetje naar toe. Armoede het worden schitterende feestdagen SUPER EINDEJAARSACTIE Akkon-kozijnen DIGITALE FOTO'S AFDRUKKEN ^IEUW& VOOR EEN LAGE PRIJS ct per foto www.goedkopefotos.nl Stormloop op ontheffingen De Poel Slotspektakel Goes 600 uitverkocht Vrijspraak voor oplichting Boete voor weigeren ilaastest Goes wil brandwerende maatregelen in winkelcentrum Burgemeester Bergen op Z. is keten kwijt ZEEUWS MUSEUM plan van 1 MILJOEN ■DE NOBELAERl GEEFT U OOK? door Mieke van der Jagt HEINKENSZAND - Stelleplas, de waterpartij die het recreatie gebied bij Heinkenszand zijn naam heeft gegeven, moet nodig worden opgeknapt. De gemeen te Borsele wil bijna 20.000 euro in de veiligheid en de toeganke lijkheid steken. Voor zwemmers is Stelleplas nooit veilig geweest. De water partij ontstond doordat zandzui gers er zand weghaalden voor de bouw van het viaduct over de A58 bij 's-Heer Arendskerke. In de bodem maakten de zuigers grote diepteverschillen, waar door inversie ontstaat. Dat kan de meest geoefende zwemmer nog de das om doen. Voor vissers en zonnebaders lijkt de plas, rondom beplant met steeds duurzamer ogend groen, echter een paradijs, ware het niet dat de oevers onveilig zijn en de schelpenpaden ver- zakt.Door afkalving is de oever over een lengte van 150 meter, erg steil geworden. De grond loopt niet trapsgewijs af het wa ter in, wat vooral voor spelende kinderen erg gevaarlijk is. De ge meente Borsele wil nu met een beschoeiing een zogenoemde piasberm maken. Een eindje uit de kant worden palen geslagen waartegen planken worden ge timmerd. Een sterk soort doek moet de zandopvulling tegen de oevers houden. Dat kost ruim 15.000 euro. Opknappen van de schelpenpaden kost 5000 euro. (Advertentie) Elke week in de zaterdagkrant zeeuwse almanak De maatschappelijk werkers uit Terneuzen kozen deze week een strategische plek om hun protest tegen de toe nemende armoede in Zeeland kracht bij te zetten. Tegen over het gemeentehuis deel den zij soep uit aan passan ten, in de hoop dat ambtena ren het tafereel door hun ra men zouden gadeslaan en hun superieuren zouden aanspo ren om wat meer centen voor de minder bedeelden opzij te zetten. Maar of de ambtena ren er oog voor hadden? „Ik denk het niet, hoor", riep een vrouw, die net uit het gemeen tehuis stapte. Prompt hield ze een grote doos in de lucht. „Kijk maar, ze hebben net de kerstpakketten uitgedeeld!" Ie Middelburger werd op 12 |tember niet ver van zijn wo- !!üg door de politie aangehou den, nadat hij met zijn auto re- tlmatig op de verkeerde weg- e!ftterechtkwam. Hij was nog- boos geweest op de agenten, fint hij had moeite om te bla st Hi] gaf gisteren toe de èasproef te hebben geweigerd, iet rijbewijs werd meteen inge- toen. Dat gaf problemen, om- tt de Middelburger een eigen ïdrijf heeft. Mficier van justitie H. Benaissa she duizend euro boete en tien landen rijontzegging. (Advertentie) nu 40% korting op de Inajaars- en wintercollectie Hét adres voor kunststof, hout en aluminium kozijnen L™ bestel vóór 15 januari uw kozijnen en krijg het HR++dubbelglas gratis, jwtuurlijk wilt U profiteren van deze spectaculaire aktie. wees er snel 1 Bel of mail voor een vrijblijvende offerte. Levering en plaatsing iff heel Nederland. De Lind 9 - Prinsenbeek - "S 076 - 549 75 20 e-mail: info@akkon.nl - www.akkon-kozijnen.nl editie Bevelanden-Tholen POWERED BY VERSCHOORE Hedactie: 0113-315649 ((vwv.pzc.nl f.malfili0actie@pzc.nl Postbus 314460 AA Goes iidvertentie-exploitatie: \|oord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; 7«uws-Vlaanderen: 0114-372770; pnaal: 020-4562500. bterdag 24 december 2005 HEINKENSZAND - Bij waterschap Zeeuwse Eilanden zijn al zo'n duizend aanvragen ingediend om tijdens werk zaamheden aan een nieuw spoorviaduct bij 's-Heer Arendskerke tussen 25 maart en 24 mei 2006 met een ont heffing in een auto door De Poel te rijden. Een woordvoer ster van het waterschap laat weten dat op korte termijn de aanvragers bericht krijgen of zij voor een ontheffing in aanmerking komen. Op werkdagen zal van zeven tot ne gen uur 's ochtends en van één tot zes uur 's middags de Wissekerkseweg bij 's-Heer Arendskerke en de Sinouts- kerkseweg tussen Heinkenszand en Goes gesloten zijn voor auto's om de veiligheid van fietsers te garanderen. Wie in De Poel woont, werkt of daarbinnen pachter, huur der of eigenaar is van gronden, wie voor een persoon of een dier in het gebied moet zorgen of er een economisch belang heeft, kan een ontheffing krijgen, evenals spoed eisend medisch verkeer. Tot in de werkperiode kunnen nog ontheffingen worden aangevraagd. GOES - Bijna alle 10.000 kaarten voor het slotspektakel Goes 600 zijn uitgegeven. Tijdens de voorstellingen op woensdag en donderdag in de Zeelandhallen kan er nie mand meer bij. De gemeente Goes kon dankzij sponsors de kaarten gratis uitgeven, waardoor het publiek op nieuw kan genieten van een gevarieerd programma. De meeste acts zijn reprises uit de verschillende producties die Goese verenigingen, scholen en particulieren in de loop van het feestjaar maakten. MIDDELBURG - Een 27-jarige inwoner van Bergen op Zoom werd afpersing en oplichting van een vrouw verwe ten, maar uiteindelijk liep de man gisteren in Middelburg met een vrijspraak het gerechtsgebouw uit. De man maak te op het werk kennis met een jonge vrouw uit Sint-Maar tensdijk. Volgens de verdachte werd zij verliefd op hem. Hij vroeg haar een aantal keren geld te leen. De vrouw pinde in april en mei een aantal keren geld voor hem. Dat werd door de man ook niet bestreden. „Ik zou het geld la ter terugbetalen." Het slachtoffer verklaarde gisteren niet verliefd op de verdachte te zijn geweest. „Ik gaf geld aan hem, omdat hij mij dreigde te verkrachten en dat het anders mijn laatste dag zou zijn." Het zou volgens haar gaan om een bedrag van ruim 3.000 euro. Officier van jus titie H. Benaissa had te weinig bewijs voor de afpersing, maar vond de oplichting bewezen. Zij eiste 120 uur werk straf en een maand voorwaardelijke gevangenisstraf. De verdachte zei van plan te zijn het geleende geld (2500 eu ro) aan het slachtoffer terug te geven. De politierechter sprak de verdachte vrij van de afpersing en hij miste ook de overtuiging om de oplichting bewezen te verklaren. HDDELBURG - De Middel- urgse politierechter I. Wol- ring heeft gisteren een 47-jari- ïman uit de Zeeuwse hoofd- Het overdekte winkelcentrum De Bussel in Goes-Zuid. foto Willem Mieras ud voor het weigeren van de bastest negenhonderd euro Ween tien maanden rijontzeg- png, waarvan de helft voor- nardelijk. opgelegd. toorHarmen van der Werf GOES - De eigenaar van het linkelcentrum De Bussel in Goes-Zuid dreigt de gemeente Goes een dwangsom te moeten Walen, als er voor 1 februari aiel is voldaan aan eisen van de Irandweer. Het gaat om het tref fen van brandwerende voorzie- lingen. De Bussel beslaat echter een bijna twee keer zo grote ruimte. Het winkelcentrum moet daar om bij een brand in twee stuk ken kunnen worden opgedeeld, zodat een kleine brand niet al te snel kan uitgroeien tot een veel grotere. „In het geval van De Bussel is daar een forse investering mee gemoeid", weet preventie-in specteur Van Bremen, „en het is voor het bedrijf ook nog de vraag hoe de brandwerendheid het beste kan worden verbeterd. Brandschermen in het plafond aanbrengen is mogelijk, scher men die bij brand naar beneden gaan, maar dat mag weer niet ten koste gaan van de vluchtvei- ligheid." Dat het college van B en W van Goes heeft besloten de eigenaar zonodig per 1 februari een dwangsom op te leggen, is vol gens Bremen niet meer dan een tussenstap. „Als het bedrijf nala tig is, kan er worden overge gaan tot handhaving. Dat is aan de gemeente Goes." Van Bre men heeft vertrouwen in D-win- kels. „Ze zijn er wekelijks mee bezig." D. van den Broek, directeur van D-winkels, laat weten ook geen problemen te voorzien. „We zul len ervoor zorgen dat het voor 1 februari is geregeld", zegt hij. „We moeten het plafond even los halen en brandvrij maken. Dat doe je niet in een drukke tijd zoals voor de kerstdagen." Welke oplossing in het verschiet ligt, kan Van den Broek niet zeg gen. „Dat laat ik over aan tech neuten." Van den Broek zegt altijd goed voor zijn panden te zorgen. Hij onderkent dat het parkeren bij De Bussel beter kan. „We gaan daar wat aan doen." De gemeen te Goes wil er volgens hem ook 'iets nieuws' realiseren. Wat dat 'iets' is, kan hij nog niet bekend maken. Eet dagelijks bestuur van Goes keft deze week besloten tot de- 2 stap. De dwangsom bedraagt fcfduizend euro per week met jen maximum van vijftigdui- jgid euro. Wethouder C. Lins- ®gaat er overigens van uit dat ie dwangsom niet hoeft te wor- tenopgelegd. „In 99 van de hon- ierd gevallen komen zulke din- jenop tijd weer goed." Pe Bussel, eigendom van D-win- iels, heeft zoals alle gebouwen een gebruiksvergunning nodig. Gemeenten maken daar met na- mesinds de cafébrand in Volen- iun in de nieuwjaarsnacht van *501 veel werk van. Ze zijn door 2 brand met de neus op de fei- a gedrukt let overdekte winkelcentrum 3eBussel in Goes-Zuid voldoet un de eisen voor vluchtveilig- éeid. aldus preventie-inspecteur I van Bremen van de Goese irandweer. Als er brand zou uit teken, kan het winkelend pu- iliek op tijd het gebouw ont- riuchten. Dat is het punt niet. Het pro- aemzit 'm in de snelheid waar- se een brand zich zou kunnen abreiden foor oudbouw van een opper- i rikte van tweeduizend vierkan- J imeter geldt daarvoor de norm I kt dit niet binnen twintig minu- amag gebeuren. kenszand. De provincie geeft 20.000 euro subsidie voor het lo geerhuis, dat in de zomer zijn deuren opent in de nieuwe wijk Over de dijk II. In het logeerhuis krijgen kinde ren met een handicap de moge lijkheid om te overnachten. „Er is ruimte voor vier kinderen. We hebben ook een slaapkamer en een badkamer beneden, zodat we ook een kind met een licha melijk handicap kunnen opvan gen", zegt Mary Korten (41), die stichting Kio in 2001 oprichtte. Ze is erg blij met de subsidie van de provincie. „Daar komen we een heel eind mee voor in richting van het huis." Het is niet de eerste keer dat de provincie subsidie geeft aan Kio. Korten: „We hebben des tijds een startsubsidie gekregen van 130.000 euro." Op ongeveer vijftig meter van het logeerhuis, in dezelfde straat, komt ook een nieuw pand voor de dagopvang van de stichting. In het nieuwe onderko men kunnen elke dag ongeveer negen kinderen verzorgd wor den. „We hebben straks een dro ge snoezelruimte, een natte snoe- zelruimte met elektrisch thera- piebad én een ontspannings ruimte", vertelt Korten trots. „Het is handig dat de panden zo dicht bij elkaar zitten. Kinderen die 's middags moeten rusten kunnen we ook onderbrengen in het logeerhuis." Stichting Kio vangt momenteel kinderen op aan de Stenevate, in het pand waar vroeger het postkantoor zat. „De huur loopt nog een jaar door. Misschien houden we het pand nog wel lan ger aan, want er is ook vraag naar volwassenenopvang. Daar wil ik serieus naar gaan kij ken." Ideeën Korten zit vol nieuwe ideeën, maar luistert vooral naar de vra gen van de ouders en de behoef tes van de kinderen. „Ik vind het belangrijk dat je alles kunt bieden dat nodig is." De stich ting kan daarom gebruik maken van een spelbegeleidster, een fy siotherapeut en een logopedist. Korten: „Ouders moeten alles aan me kunnen vragen. Twee modderbadjes per dag wordt misschien een beetje lastig, maar voor de rest willen we al les in overweging nemen." Eén-op- één Een persoonlijke aanpak met in tensieve zorg. Korten richtte haar stichting destijds op voor haar autistische zoon Joren (17), die één-op-één begeleiding no dig had. Haar visie sprak meer mensen aan en inmiddels vangt Kio doordeweeks zes verstande lijk gehandicapte kinderen op. „We bieden één-op-twee begelei ding en er is ook altijd een ver pleegkundige aanwezig." Achttien kinderen komen één keer in de twee weken op zater dag naar Kio. „Elke zaterdag vangen we een groep van negen kinderen op. Het zijn kinderen met allerlei soorten handicaps." Sinds kort is Kio door het Colle ge voor Zorgverzekeringen (CVZ) erkend als AWBZ-instel- ling. „Tot nu toe werkten we al leen op basis van persoonsgebon den budgetten. Het is ook een kwaliteitserkenning, want je moet aan veel voorwaarden vol doen." Eigenlijk is Korten best trots op haar stichting. „Ik wist niet dat ik dit kon, maar het loopt allemaal heel goed." Voor meer informatie www.stichtingkio.nl. BERGEN OP ZOOM - Bur gemeester H. Polman van Bergen op Zoom is zijn ambtsketen kwijt. Met lood in zijn schoenen heeft hij gisteren aangifte ge daan bij de politie. De zilveren ketting is al sinds woensdagavond ver mist. „Ik heb de keten tij dens de raadsvergadering voor het laatst in het open baar gedragen. Na de verga dering heb ik hem afge daan, maar ik kan u verze keren dat ik de keten niet heb laten rondslingeren. Dat gebeurt nooit, de ket ting wordt goed opgebor gen. Helaas is het toch ie mand gelukt de ambtske ten mee te nemen." De burgemeester roept ie dereen die iets weet van de verdwijning op, zich bij de politie te melden. „De ambtsketen moet zo snel mogelijk worden terugge bracht. Mocht dit een grap zijn, dan is het een zeer on gepaste grap", aldus Pol man die geen reserve-exem plaar in bezit heeft. „Nee, die bestaat niet." door Cornelleke Blok HEINKENSZAND - Een mooi kerstcadeau voor stichting Kind In Ontwikkeling (Kio) uit Hein- (Advertentie) (Advertentie) ■uwsmuseum.nl Oprichtster Mary Korten in de snoezelruimte van stichting Kio. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 63