Blusgroep Kerkwerve behouden PZC PZC Ruim tweeduizend hapjes voor kerstgala Koepoort wordt een Mickey Mousedingetje ,13 Geluidshinder streetparade gaat geld kosten Unanieme raad haalt streep door bezuinigingsvoorstel college ALTEN A Nog 25.000 mille in de knip voor bijzondere bijstand zieken vrijdag 23 december 2005 jjnnrNadia Berkelder jUDDELBURG - De dj's op de «agens van de streetparade van Middelburg moeten zich in het vervolg beter aan de regels hou den. Als de muziek volgend jaar [fhard is, krijgt de organisatie boete. Dat heeft het Middelburgse col lege van B en W besloten. De maatregel wordt genomen om dat, ondanks goede afspraken, de geluidsnormen elk jaar wor den overschreden. Dit jaar heeft de organisatie een wagen uit de stoet gehaald omdat de muziek steeds te hard ging Nu is beslo ten om per overtreding duizend euro boete op te leggen, met een maximum van vijfduizend euro. De organisatie kan de wagens moeilijk allemaal controleren. De muziekinstallaties hebben begrenzers, maar die zijn te om zeilen. De gemeente ontvangt elk jaar klachten over de para de, maar die zijn echter in de loop der jaren steeds afgeno men Dit jaar belden zeven men sen de politie. De parade zelf trok ongeveer 40.000 bezoekers, het feest erna 3500. Het college concludeert, met uitzondering van SGP-wet- houder H. van Klinken, dat de Dance/streetparade verder een geslaagd evenement is en dat het zeker voor herhaling vat baar is. De streetparade vond dit jaar voor de vijfde keer plaats. rtyrPiet Kleemans ZIERIKZEE - De blusgroep Kerkwerve van de Schou- uen-Duivelandse brandweer behouden. Tijdens de ge meenteraadsvergadering giste renavond schaarde de raad zich unaniem achter een amende ment van VVD, PvdA, LSD, Alert! en ChristenUnie en haal- je een streep door het bezuini gingsplan van het college. De suggestie om de brandweer- Kerkwerve te sluiten maakt onderdeel uit van het ^eede pakket met ombuigings- roorstellen in het kader van de bezuinigingsoperatie 'Kiezen of Delen'. Het college rekende de politiek fracties voor dat met net schrappen van de brand weerpost 65.000 euro bespaard kunnen worden. Het voor stel van het college sloeg bij de brandweerlieden, dorpsraad, on- denemers en inwoners van Kerk werve in als een bom. Binnen de kortste keren klommen de criti ci in de pen om hun ongenoegen over dit in hun visie onzalige plan te ventileren. Opheffen van de blusgroep zou een onaan vaardbare aantasting van de vei lheid zijn omdat de aanrijtijd fors omhoog zou gaan. De handen ineen Het protest was niet aan dove mansoren gericht. WD, Leef- Schouwen-Duiveland USD), Alert! ChristenUnie en MA sloegen de handen ineen enkwamen met een gezamenlijk smendement. Kern daarvan is dat genoemde partijen voorstel en af te zien van sluiting van de brandweerpost Kerkwerve maar in plaats daarvan binnen de brandweerbegroting uiterlijk Dust in De Stulp RENESSE - De roek-bluesband Dust treedt maandagavond 26 december op in bar De Stulp in Senesse. De formatie komt van Goe- ice-Overflakkee en was al vaker succesvol in de Schouwse west- boek. Het concert begint om talf acht met een 'chillversie' en rijgt om half tien een swingend (Advertentie) NTERIEUR H DESIGN ■dicldestraat 25-29 viissingen Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE SCHOUWEN-DUIVELAND Grachtweg 23a Postbus 80 <300 AB ZIERIKZEE Tel: 0111-454647 Fax: 0111-454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) Piat Kleemans Ali Pankow Esme Soesman Melita Lanting RudyBoogert (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 <460 AA goes kl: (0113)315500 Fax:(0113)315669 F-mail: redactie@pzc.nl Vernet "ww.pzc.nl F-mail: web@pzc.nl voor 2008 een bezuiniging van 50.000 euro te realiseren. En wel op zo'n manier dat de (brand)veiligheid gewaarborgd blijft. In het amendement wordt gewag gemaakt van een 'taak stellende bezuiniging', uit te voe ren door het college van B en W in samenspraak met de brand weercommandant. Tijdens de ge meenteraadsvergadering maak ten de fracties er weinig woor den aan vuil. Zij schaarden zich unaniem achter het amende ment. Burgemeester J. Assel- bergs kon niet anders dan zich neerleggen bij de uitspraak van de raad maar voorspelde dat het uiterst moeilijk zou worden de gevraagde 50.000 euro bespa ring binnen de brandweerbegro ting te vinden. „Ik kan u geen spijkerharde garanties geven dat dat gaat lukken, maar we gaan het wel proberen." Vierdejaarsleerlingen vmbo-Consumptief in de weer met hartige staven en mini-saucijzenbroodjes. door Ali Pankow ZIERIKZEE - In totaal achthonderd tachtig leerlingen van Scholengroep Pontes locatie Pieter Zeeman vieren het kerst-galafeest. Er is gerekend op ge middeld drie hapjes per persoon. Dat zijn er dus ruim 2500 in verschillende varianten, van mini-saucijzenbroodjes tot groentenspiesjes. Tien vierdejaars leerlingen van de opleiding vmbo-Con sumptief tekenen voor de bereiding. Een leuke uitdaging. „En als die tafel dan eenmaal vol staat, zijn we er best trots op", zegt Timothy Kruijff uit Zie- rikzee. Hij is net bezig de hartige staven - ge kruid gehakt omhuld met bladerdeeg - in handige éénhapspartjes te snijden. „Pas op, die schaal raakt te vol. Pak een nieuwe erbij, anders gaat de zaak eraf rollen", waarschuwt docent D. Kersten, terwijl zijn blik direct naar een andere hoek van de school-restaurantkeuken schiet. „Verder geen fruitspiesjes meer maken hoor. Wat er nu nog aan over schot ligt, ziet er niet meer uit." Het kerst-galafeest bij Pontes Pieter Zeeman is een traditie geworden. De door de leerlingen vmbo-Consumptief bereide hapjes horen daarbij. Al vanaf donderdagochtend acht uur wordt er flink aangepakt in de keuken. Het is de bedoeling dat begin van de middag de keuken weer piekfijn is schoongemaakt en dat alles gereed staat. De schalen voor de 'Glitter en Glamour-party' in de eigen aula én de dozen die door Dans centrum Kramer worden afgehaald. De circa 480 leerlingen van de tweede en derde klassen houden daar hun kerst bal. Voor de brugklassers is er een eigen pro gramma. Zij schuiven eerder op de avond tussen vijf en zeven uur al bijeen voor een kerstmaaltijd, waarvoor ze zelf de gerechten hebben meegebracht. Voor hen pas volgend jaar dus mini-sau cijzen, hartige staven, zoute stengels, kerststaaf mét amarenakersen, want zonder heet het boterletter, appelgebak, kaasblokjes met druiven, kaasblokjes met gember, kaasblokjes met ananas, groenten- en fruitspiesjes. Appelgebak „Niet het leukste werk, al die appels schillen", vindt Angelique Geelhoed uit Zonnemaire. „Ach, dat valt toch wel mee. We hebben goede dunschillers", zegt Joëlle Bolhuis uit Zienkzee. Beide meisjes beseffen dat het schillen en het in stukjes snijden van de Elstars nou eenmaal nodig is voor dat lekkere, geuri ge appelgebak dat zojuist uit de oven is gekomen. Angelique vindt de prak tijklessen in de keuken wel leuk, maar foto Marijke Folkertsma overweegt volgend jaar als ze haar vm- bo-diploma op zak heeft toch maar voor een vervolgopleiding voor de de tailhandel te kiezen. Joelle ziet voor zichzelf wel een baan in de horeca in het verschiet. Tenslotte heeft ze nu al een bijbaantje in de bedie ning. Dat geldt ook voor Mark Knoes- ter. Hij werkt in het restaurant bij Port Greve in Den Osse en is leerling van praktijkschool De Noordzelke. Mark mag op donderdag in de restaurantkeu ken van Pontes Pieter Zeeman mee draaien als 'gastleerling', omdat de keu ken van De Noordzelke maar beperkt geoutilleerd is. Hij moet eerst even al die verschillende kaasblokjes tellen, voordat hij kan laten weten zelf later kok te willen worden. Hij kookt nu ook al eens thuis. Ook met Kerstmis? „Nee, want we gaan tot en met tweede kerst dag naar Euro Disney en daar hoef je echt niet zelf te koken", lacht Mark ter wijl hij netjes de groentespiesjes rang schikt in een van de cateringdozen voor Danscentrum Kramer. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De reacties op een informatieavond over de mo gelijkheid van de bouw van een nieuw theater op het Molenwa ter in Middelburg waren uiterst negatief. Belangrijkste punt van kritiek: de omvang. De betrokke nen een dag later. J. Goedhart, woont 35 jaar te genover de schouwburg: „Elk zichzelf respecterend architec tenbureau zou nooit met zo'n plan durven te komen. Het doet onrecht aan wat je op het Molen water mag verwachten. Al met al is het veel te groot. Toen men in de jaren zestig de schouw burg wilde bouwen, had men grote moeite met de Koepoort. Die wordt nu gedegradeerd tot een Mickey Mousedingetje." H. Kool-Blokland, wethouder cultuur (CDA): „Ik vind het belangrijk dat we de opmerkin gen gehoord hebben. Het is echt agenda STREEKA CTIVITEITEN de bedoeling dat we alle op merkingen van omwonenden betrekken bij het plan. Het is nieuw dat we in zo'n vroeg stadium naar de bewoners gaan." „Natuurlijk kan straks het ad vies zijn dat het niet mogelijk is om daar een theater te bouwen. We hebben bureau Toornend en Partners een open vraag gesteld. Zij moeten onderzoeken of het theater daar kan worden ge bouwd. Daar kan een ja of een nee uitkomen." „Het onderzoek naar de moge lijkheid om een parkeergarage te bouwen in de bouwput speelt daarbij ook een rol. Het parkeer probleem moet wel opgelost wor den. Als dat niet lukt, dan bete kent dat, dat de bouw van het theater daar niet door kan H. van Hunnik, lid van de Bur ger Initiatiefgroep Schouwburg, voorstander van een theater aan het Molenwater: „Het was een eenzijdig samengesteld gezel schap, bij die bijeenkomst. Het waren natuurlijk allemaal men sen die dicht bij de schouwburg wonen, het was geen afspiege ling van de Middelburgse bevol king. Volgens mij hebben ze la ten zien dat het kan. Ik denk eer lijk gezegd dat de omgeving er alleen maar op vooruit kan gaan." „Ik denk dat het mooier wordt dan het nu is, dus wat mij be treft zou het moeten doorgaan Het oogt natuurlijk niet op zo'n plaatje. Daar zie je alleen een grote vlek op. Dat vertekent nog al." J. Koldeweij, architect: „Of u die afbeelding kunt krijgen? Dat is absoluut onverstandig denk ik. Op de informatieavond is dat (Advertentie) Deze kerstvakantie is Diergaarde Blijdorp omgetoverd tot MidwinterZOO. Ontdek de winterse Diergaarde via de midwinterroute. Warm je op in de gezellige Rivièrahal met sfeervolle muziek en leuke activiteiten. Kijk voor het volledige MidwinterZOO programma op www diergaardeblijdorp.nl Elke dag geopend vanaf 9 00 uur! t Diergaarde BLIJDORP plaatje verkeerd begrepen. Men sen vatten het op als eindpro duct, terwijl het een eerste ver kenning is. Je moet er met een bepaalde luchtigheid naar kij ken. Als dat plaatje nu gepubli ceerd wordt, gaat het een eigen leven leiden. Dat is niet goed. Het spijt me." Goedhart: „Hier is echt gepro beerd om op een zo klein moge lijk grondvlak een zo groot mo gelijk gebouw neer te zetten. Ik heb nog niemand in Middelburg gehoord die zegt dat je dit moet doen, er zijn er alleen vijftien in de raad die dat vinden." „Men heeft het altijd over het be schermd stadsgezicht, maar als de gemeente zelf vindt dat er iets moet gebeuren, is dat ineens niet meer van toepassing." „Er is zo weinig visie in Middel burg. Ze durven de beslissing niet te nemen om het theater bui ten de kern neer te zetten. Dat durven ze niet omdat de oude garde lopend naar de schouw burg wil." „Mensen zijn tegenwoordig mo biel. Dat zie je bij winkels als de Media Markt. Men heeft op de Zuidsingel leergeld betaald ten aanzien van de huizen in de buurt. Nu gaan ze zeshonderd meter verderop het kunstje op nieuw flikken." Handgemeen na bijna-aanrijding GOES - Een bijna-aanrijding in Goes is gisteren uitge mond in een handgemeen. Een 52-jarige Yersekenaar wil de rond drie uur 's middags vanuit de Marconistraat de Braillestraat inrijden. Op de kruising van beide wegen reed hij om de cirkelvormige drempel heen als ook gebrui kelijk is bij rotondes. Een 30-jarige vrouw uit de gemeen te Borsele reed wel meteen linksaf de Braillestraat in. Hierdoor ontstond bijna een aanrijding toen de man te gen de klok inrijdend dezelfde weg wilde inslaan. De man uit Yerseke (en een 46-jarige vrouw uit dezelfde gemeen te) wilden verhaal halen bij de Borselse en een woorden wisseling, over het vraag of er nu wel of geen rotonde was in de Marconistraat, werd een handgemeen tussen beide wouwen. De wouwen vlogen elkaar in de haren. Uiteinde lijk is de vechtpartij gesmoord en zijn beide dames ieder hun weg gegaan. In een winkel in de omgeving van de Marconistraat troffen zij elkaar echter weer en ging de scheldpartij weer verder. Beide partijen hebben aangifte gedaan bij de politie. Vrouw loopt nekletsel op KAPELLE - Een 63-jarige vrouw uit de gemeente Goes heeft gistermiddag waarschijnlijk nekletsel opgelopen bij een aanrijding op de N289 in Kapelle. Volgens de politie gaf de vrouw op het kruispunt met de Nieuwe Vierwegen geen voorrang aan een personenauto die bestuurd werd door een 33-jarige vrouw uit Krabbendijke Stijging dumping hennepafval TERNEUZEN - Waterschap Zeeuws-Vlaanderen consta teert een stijging van het dumpen van afval van illegale hennepteelt in het buitengebied. Het probleem concen treert zich rond Hulst, Nieuw-Namen, Axel en Sas van Gent. Volgens medewerker A. de Smet van de afdeling op sporing en handhaving van het waterschap is het aantal dumpingen verdubbeld tot zo'n dertig per jaar. Het gaat dan om potgrond, isolatiematjes of complete installaties. De resultaten zijn bekendgemaakt in het kader van het project illegale dumping in het buitengebied'. Het pro ject begon in 2002 en is deze maand afgerond. „Dit betekent echter niet dat we op onze lauweren gaan rusten. Gerichter toezicht, voorlichting en het vervolgen van overtreders blijven ook de komende jaren speerpun ten in ons beleid", aldus De Smet. Hij is ook verontrust over de stijging van het illegaal storten van asbest. Dit ge beurt overal in Zeeuws-Vlaanderen. Volgens de Smet ging het dit jaar om zo'n vijftig stortingen, eveneens een verdubbeling ten opzichte van voorgaande jaren. Gewijzigde bediening sluizen Veere VEERE - Wie tijdens de feestdagen de sluizen in Veere wil passeren, moet rekening houden met gewijzigde bedie ningstijden. Op eerste en tweede kerstdag en op nieuw jaarsdag gaan de sluizen tussen 9.00 en 17.00 uur open op verzoek. De telefonische aanvraag moet minimaal twee uur van tevoren worden ingediend bij de sluiswachter in Viissingen: 0118-412372. Zaterdag 24 december stopt de bediening twee uur vroeger dan gebruikelijk, namelijk om 21.00 uur. In de week van 27 tot en met 31 december kunnen schepen de sluizen passeren tussen 9.00 en 17.00 uur De bediening van de sluizen en bruggen in Viissin gen blijft tijdens de feestdagen ongewijzigd. door Marcel Modde ZIERIKZEE - De gemeente Schouwen-Duiveland heeft nog 25.000 euro over voor bijzonde re bijstand. Dat is net zoveel als het bedrag dat in 2004 en 2005 is uitgekeerd aan chronisch zie ken, gehandicapten en ouderen voor speciale voorzieningen. De tegemoetkoming bestaat uit éénmalige uitkering van 250 eu ro. Tot nu toe hebben 55 inwo ners daarvan gebruik gemaakt, antwoorden burgemeester en wethouders op schriftelijke vra gen van de CDA-fractie. De ge meente was aanvankelijk uitge gaan van vierhonderd mogelijke aanvragen. Het college weerlegt de sugges tie van de coalitiepartij dat er door de gemeente te weinig ruchtbaarheid aan het bestaan van de regeling zou zijn gege ven. In de regionale media is ver schillende keren aandacht be steed aan de bijzondere bij standsvoorziening, geven B en W aan. Daarnaast worden be langhebbenden bij 'hercontrole- gesprekken' aan de balie gewe zen op de mogelijkheid tot het indienen van een aanvraag. Ook heeft de gemeente in november en december twee keer een ad vertentie geplaatst in het huis-aan-huisblad In 2004 kreeg Schouwen-Duive land 154.000 euro van de rijks overheid. Dat bedrag moest wor den gebruikt als tegemoetko ming in de gestegen bijzondere kosten van chronisch zieken, ge handicapten en 65-plussers. Daarvan ging 30.000 euro naar het meldpunt schuldsanering om de wachtlijsten in te korten. Verder werd 24.000 euro ge bruikt voor afhandeling van de aanvragen en voor het inhuren van een tijdelijke administratie ve kracht. Die medewerker is in middels niet meer in dienst en heeft de gemeente feitelijk 4500 euro gekost, aldus B en W. Papiercontainer maakt opmars GOES - De oud-papiercontai ner aan huis rukt op. Na de ge meenten Goes en Borsele is ook Reimerswaal van plan er een proef mee te doen. Ook op Noord-Beveland wordt er over nagedacht de inzameling van oud papier te verbeteren. Of dat tot de komst van een derde, blauwe bak naast de bestaande zwarte en groene bak zal leiden, is nog niet bekend. In Borsele is dat stadium lang gepasseerd. Vrijwel alle huishou dens hebben daar een oud-pa piercontainer gekregen. Vrijwil ligers van verenigingen en ande re organisaties die normaal het oud-papier ophaalden, doen dat in Borsele vanaf begin volgend jaar met behulp van een vuilnis wagen. In Goes is het nog niet zover. De gemeenteraad moet nog beslis sen over de nieuwe inzamelme- thode. De verwachting is dat de bakken voor de zomervakantie in Goes worden uitgedeeld. 00. een ftee wandeling ÖOOfa Aerieursmetronau/f0 Gn<w ^°Pdekoop'<*. <r www.basmar.nl bas+mar de jager kerkplein kapelle

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 35