pzc Woonzorgcomplex pas in 2007 PZC Iets goeds doen voor de mensen ALTE1MA Koepoort wordt een Mickey Mousedingetje /VVVe,'opdekooP!oe' Grote behoefte in Scherpenisse aan aangepaste appartementen ,13 Proeverij van abdijbier Goes ^/^"00reenrOn*^6 fff* Noord-Beveland verkoopt parkeerplaatsen Kortgene vrijdag 23 december 2005 Kerstzangdienst Grote Kerk Goes GOES - In de Grote of Maria fegdalenakerk in hartje Goes *ordt op tweede kerstdag een isstzangdienst gehouden waar- an alle koren van De Levens- ion meewerken. De deelnemen de koren zijn: kinderkoor Immanuël, jongerenkoor Elsa- :sn, mannenkoor Sjaloom en ge mengd koor Hamaaloth. De angdienst, op initiatief van de 1 iengewone protestantse wijk- ïeente De Levensbron, be- tom 10.30 uur. - De Zuid-Bevelandse bierbrouwers houden vanavond ten trappistenproeverij in café bel Proeflokaal in Goes. Tussen rijf en zeven uur kan men ken nismaken met bekende en onbe- jende abdijbieren. fl-nnrCornelleke Blok SCHERPENISSE - Al jaren zijn er plannen, maar nog steeds iiaat er geen woonzorgcomplex in Scherpenisse. De gemeente ïholen en Castria Wonen hopen in 2007 met de bouw te kunnen beginnen. M. Klippel, fractie- roorzitler van de SGP in Tho- len.moet het allemaal nog zien. Volgens Klippel, zelf inwoner ,i3n Scherpenisse, is er veel be- Advertentie) INTERIEUR DESIGN M'hcldestraat 25-29 vlissingcn agenda STREEKACTIVITEITEN Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag gedurende de openingstij- Jden^aterdags tot 12.00 uur (REDACTIE bevelanden/tholen I Stationspark 28 I Postbus31 4460 AA GOES 'Tel: 0113-315670 fax:0113-315669 Email: redgoes@pzc.nl Frank Balkenende (chef) Comelleke Blok Willem van Dam Mieke van der Jagt RobPaardekam Koen de Vries (sport) termen van der Werf centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 P3*: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl 'nternet "wwpzc.nl S-mail: web@pzc.nl hoefte aan seniorenwoningen in het dorp In het rapport 'Impuls Scherpenisse en Sint-Maartens dijk' is het woonzorgcomplex één van de belangrijkste plan nen voor het Scherpenisse. Klip pel: „Dat geeft het eigenlijk al aan, want dat rapport is geba seerd op de behoeften van de burgers." Het woonzorgcentrum komt waarschijnlijk aan de Laban Deurloostraat, op de plaats waar tot 2001 een basisschool stond. Er zijn ook andere mogelijke plaatsen, zoals res taurant de Gouden Leeuw aan de Hoge Markt, in beeld ge weest. Klippel snapt niet waarom er zo lang nagedacht moest worden over een locatie. Hij vond La- ban Deurloostraat meteen al de beste optie. „Het perceel ligt in middels al vier jaar braak", moppert hij. Gymlokaal Een definitieve beslissing is er nog niet over de bouw aan de La- ban Deurloostraat. Een project groep van de gemeente Tholen bekijkt momenteel de financiële haalbaai-heid van de bouw op die locatie. „Het perceel is gro ter dan nodig is. We moeten be kijken wat we met de overige grond gaan doen", zegt J. de Kok, voorzitter van de project groep. Daarnaast staat het gym lokaal op het perceel in de weg. „Als we het gaan slopen, moet er natuurlijk ergens anders weer een nieuw gymlokaal ge bouwd worden." In het eerste kwartaal van 2006 hoopt de pro jectgroep alles in kaart te heb ben gebracht. Castria Wonen staat ondertus sen te trappelen om te gaan bou wen. „We hadden eigenlijk al be zig willen zijn", zegt manager K. Droogendijk. Hij heeft een duidelijk plaatje in zijn hoofd hoe het woonzorgcomplex eruit moet gaan zien. „Er komen onge veer twintig appartementen en een wijksteunpunt met een prik- post, een huisarts en andere voorzieningen." In het complex wordt geen 24-uurs zorg gele verd. „Het is een servicecen trum, waar mensen zelfstandig wonen", legt Droogendijk uit. Er komt geen winkel in het woonzorgcomplex, omdat A. Duine onlangs een winkel wagen opende in het dorp. Vol gend jaar komt er waarschijn lijk een winkel bij zijn benzine station. Bestemmingsplan Voordat er gebouwd kan worden aan de Laban Deurloostraat, moet het bestemmingsplan ook nog gewijzigd worden. Ondanks dat ziet Droogendijk mogelijkhe den om in 2007 te beginnen aan de bouw van het complex. Ook De Kok heeft daar goede hoop op. Klippel is minder optimis tisch. „Er moet wel een wonder gebeuren, wil het complex er over twee of drie jaar staan." GOES - Maria Magdalenakerk, 12.30- 16.30uur: kerststal; KeiSnooker Centrum, 13.30-16.30 uur: iiljart voor ouderen, Goese Polder; itePit, 14.00 uur: kerstseniorenbingo; De Horst, 14.30 uur: Optreden door het ZutdBevelands dameskoor; HANSWEERT - Kaj Munk, 13.00 uur: feniorensoos; Jeugdsoosgebouw, ir: Jeugddisco; HEINKENSZAND - R.K. kerk, 20,00 A festival of Lessons and Carols, setvooaal ensemble Musica Cordis; KAMPERLAND Soos De Sik, 20.00 open voor jeugd van 12 t/m 20 jaar; KAPELLE - Sportgebouw Molenvate, [10.00-11.30 uur: Jeu de boules; IteVroone, 13.00 uur: Soos, biljarten: KRUININGEN Ons Dorpshuis, I3.IXM7.00 uur: Biljartclub senioren; RILLAND - De Vliedberg, 14.00 uur: Bin- jovoor ouderen, WEMELDINGE De Wemel, 13.00 uur. I3.0Ouur: Soos; biljarten en kaarten; ÏERSEKE Dreef en Kerkplein, ÏGO-13.00 uur: Weekmarkt; ^Trefpunt. 13.00-17.00 uur: Biljarten; tHi'mm, 18.00 uur: Wintermarkt; lèlioiheek, 18.00 uur: Verkoop afge dreven boeken, Gtbouw Gereformeerde Gemeente, ;830uur: Kerstzangavond. Marije van de Kreeke en René Allemekinders gaan een jaar ontwikkelingswerk doen in Botswana. Vanavond is er een benefietavond. Foto Willem Mieras door Cornelleke Blok GOES - De zenuwen beginnen nu toch wel een beetje toe te slaan. Nog ander halve week en dan verruilen Marije van de Kreeke (29) en René Allemekinders (24) hun Goese huis voor een kleine Afri kaanse kamer zonder douche en wc. Ze gaan voor een jaar ontwikkelingswerk doen in Botswana. Het avontuur lonkt. Dit wilden ze altijd al doen „Het is een grote wens van ons om voor langere tijd naar Afrika te gaan", zegt René. Reizen betekent voor het Goese stel wel iets anders dan voor de gemiddelde Nederlander. René: „We vinden het niks om alleen maar de toe rist uit te hangen in een bus met aircon ditioning. We willen de cultuur en de natuur leren kennen en iets goeds doen voor de mensen." En dus ging het koppel op zoek naar een mogelijkheden om die wens in ver vulling te laten gaan. Zo kwamen ze bij Horizon Holland terecht, een stichting voor medische en agrarische hulp aan ontwikkelingslanden. Het Lutheran Rehabilitation Centre in Maun, een stadje in het noorden van Botswana, kon de kennis van Ma rije, die ergotherapeut is, goed gebrui ken. „Ik wil de mensen leren hoe ze met hun beperking om kunnen gaan", snot tert Marije, die een fikse verkoudheid heeft overgehouden aan alle benodigde vaccinaties voor hun avontuur. Het werk zal in Botswana wel moeilijker zijn dan in Nederland, omdat er weinig voorzieningen zijn. „Ik moet een beetje creatief zijn, denk ik. Er zijn daar min der pasklare oplossingen dan hier." Ook timmerman René kan zijn ei goed kwijt bij het revalidatiecentrumin Botswana. Hij wil allerlei hand- en spandiensten gaan verrichten. „Dat kan uiteenlopen van het renoveren van een kamer of het repareren van een lekkage tot het timmeren van een kippenhok. Misschien willen we ook nog gaan helpen met het herstel van het therapiezwembad." Als het even kan willen René en Marije hun werk zaamheden ook combineren. Marije: „Je kunt mensen ook laten schilderen als therapie." Maar: er zijn meer plannen. Marije, die in haar vrije tijd korfbalt, denkt erover om daar ook een korfbalveldje aan te leggen en de mensen daar de sport te le ren. „Het is maar net waar er behoefte aan is." In de tijd die dan nog over is gaan ze toch nog een beetje de toerist uithangen, want ze willen wel graag wat van het land zien. Vrijwilligers 'Jij liever dan ik' of 'idealistisch hoor' waren veel gehoorde reacties die Marije en René uit hun omgeving kregen. „Maar iedereen steunt ons wel", zegt Marije. „De meeste mensen wisten ei genlijk wel, dat we nog een keer zoiets zouden gaan doen", vult René aan. Het koppel begrijpt de reacties, want het is natuurlijk ook een hele stap. „Maar ja, een huis kopen of een kind krijgen vind ik óók een hele stap", rela tiveert René. En zo idealistisch vinden ze zichzelf nou ook weer niet. Ze gaan dan wel een heel jaar als vrijwilliger werken, maar ze doen het ook voor zich zelf. Marije: Je leert er zó ontzettend veel van. Het is ook een beetje een ont dekkingstocht om te zien of we ergens anders ook kunnen aarden." Ja, het is dat ze maar een jaar onbe taald verlof genomen hebben, anders zouden ze nog wel langer willen blijven. Marije: „We gaan in ieder geval nog wel een keer terug, in welke vorm dan ook." Althans, dat zeggen ze nu. „Misschien komen we na twee maanden wel met hangende pootjes terug." Marije en René zijn druk bezig geweest om geld in te zamelen voor materialen, die ze nodig hebben voor hun werk in Botswana. Vanavond is er een benefiet avond in café De Oranjeboom in 's Heer Hendrikskinderen. Surrender treedt op en er is een Heineken-veiling. De avond begint om 21.30 uur. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De reacties op een informatieavond over de mogelijkheid van de bouw van een nieuw theater op het Molenwater in Middelburg waren uiterst negatief. Belang rijkste punt van kritiek: de om vang. De betrokkenen een dag later. J. Goedhart, woont 35 jaar te genover de schouwburg: „Elk zichzelf respecterend architec tenbureau zou nooit met zo'n plan durven te komen. Het doet onrecht aan wat je op het Molen water mag verwachten. Al met al is het veel te groot. Toen men in de jaren zestig de schouw burg wilde bouwen, had men grote moeite met de Koepoort. een wan cttng^ \(Aeneurs met ro™u,t oprri( www.basmar.nl bas+mar de jager kerkplein kapelle Die wordt nu gedegradeerd tot een Mickey Mousedingetje." H. Kool-Blokland, wethouder cultuur (CDA): „Ik vind het belangrijk dat we de opmerkin gen gehoord hebben. Het is echt de bedoeling dat we alle op merkingen van omwonenden betrekken bij het plan. Het is nieuw dat we in zo'n vroeg stadium naar de bewoners gaan. Natuurlijk kan straks het advies zijn dat het niet mogelijk is om daar een theater te bouwen. We hebben bureau Toornend en Partners een open vraag gesteld. Zij moeten onderzoeken of het theater daar kan worden ge bouwd. Daar kan een ja of een nee uitkomen." „Het onderzoek naar de moge lijkheid om een parkeergarage te bouwen in de bouwput speelt daarbij ook een rol. Het parkeer probleem moet wel opgelost wor den. Als dat niet lukt, betekent dat, dat de bouw van het theater daar niet door kan gaan." H. van Hunnik, lid van de Bur ger Initiatiefgroep Schouwburg, voorstander van een theater aan het Molenwater: „Het was een eenzijdig samengesteld gezel schap, bij die bijeenkomst. Het waren natuurlijk allemaal men sen die dicht bij de schouwburg wonen, het was geen afspiege ling van de Middelburgse bevol king. Volgens mij hebben ze la ten zien dat het kan. Ik denk eer lijk gezegd dat de omgeving er alleen maar op vooruit kan gaan. „Ik denk dat het mooier wordt dan het nu is, dus wat mij be treft zou het moeten doorgaan. Het oogt natuurlijk niet op zo'n plaatje. Daarop zie je alleen een grote vlek. Dat vertekent nog al." J. Koldeweij, architect: „Of u die afbeelding kunt krijgen? Dat is absoluut onverstandig denk ik. Op de informatieavond is dat plaatje verkeerd begrepen. Men sen vatten het op als eindpro duct, terwijl het een eerste ver kenning is. Je moet er met een bepaalde luchtigheid naar kij ken. Als dat plaatje nu gepubli ceerd wordt, gaat het een eigen leven leiden. Dat is niet goed. Het spijt me." Goedhart: „Hier is echt gepro beerd op een zo klein mogelijk grondvlak een zo groot mogelijk gebouw neer te zetten. Ik heb nog niemand in Middelburg ge hoord die zegt dat je dit moet doen, er zijn er alleen vijftien in de gemeenteraad die dat vinden. Men heeft altijd de mond vol van het beschermd stadsgezicht, maar als de gemeente zelf vindt dat er iets moet gebeuren, dan is dat ineens niet meer van toepas sing." „Er is zo weinig visie in Middel burg. Ze durven de beslissing niet te nemen om het theater bui ten de kern neer te zetten. Dat durven ze niet omdat de oude garde lopend naar de schouw burg wil." „Mensen zijn tegenwoordig mo biel. Dat zie je bij winkels als de Media Markt. Men heeft op de Zuidsingel leergeld betaald ten aanzien van de huizen in de buurt. Nu gaan ze zeshonderd meter verderop het kunstje op nieuw flikken." Meisje verkracht bij Sluiskil TERNEUZEN - Een zeventienjarig meisje uit de gemeen te Terneuzen is afgelopen woensdagavond verkracht. De politie zoekt getuigen. Het meisje fietste langs het kanaal ter hoogte van de brug Sluiskil, toen ze door een haar on bekende man van haar fiets werd getrokken. Daarna is ze in de berm door hem verkracht. De politie zoekt een man die voldoet aan het volgende signalement: een blanke man in de leeftijd van twintig tot dertig jaar, ongeveer 1.75 tot 1.80 meter lang, dikke buik, bruine ogen, langwer pige bril, ongeschoren, met gedraaide of schuine tanden. Hij droeg een donkere jas van harde stof, een trui met ka- puchon. De dader sprak netjes Nederlands, zonder dia lect en verplaatste zich op een mountainbike of een sport - fiets. Wie meer informatie over deze man heeft wordt ver zocht zich te melden bij de politie (tel. 0900-8844). Gewijzigde bediening sluizen Veere VEERE - Wie tijdens de feestdagen de sluizen in Veere wil passeren, moet rekening houden met gewijzigde bedie ningstijden. Op eerste en tweede kerstdag en op nieuw jaarsdag gaan de sluizen tussen 9.00 en 17.00 uur open op verzoek. De telefonische aanvraag moet minimaal twee uur van tevoren worden ingediend bij de sluiswachter in Vlissingen: 0118-412372. Zaterdag 24 december stopt de bediening twee uur vroeger dan gebruikelijk, namelijk om 21.00 uur. In de week van 27 tol en met 31 december kunnen schepen de sluizen passeren tussen 9.00 en 17.00 uur. De bediening van de sluizen en bruggen in Vlissin gen blijft tijdens de feestdagen ongewijzigd. Oudejaarsnachtbus naar Renesse RENESSE - Voor stappers die oudejaarsavond - of nacht - in Renesse door willen brengen, rijdt ook dit jaar weer de nachtbus. Naar de badplaats toe is gratis, maar om te rug naar huis te gaan is een nachtbuskaart a raison van 4,10 euro nodig. Vervoerder Connexxion zet lijn 133 en lijn 134 in. Er kan opgestapt worden in Burgh-Haamste- de, Bruinise, Oosterland, Nieuwerkerk, Zierikzee, Seroos- kerke, Noordwelle, Schuddebeurs, Noordgouwe, Zonne- maire. Brouwershaven, Loperskapelle, Scharendijke en Ellemeet. Vanaf 04.00 rijdt de bus terug naar huis. Nacht- buskaarten zijn te koop in de plaatselijke horeca-gelegen- heden. De laatste nachtbus gaat om 05.00 uur rijden. Handgemeen na bijna-aanrijding GOES - Een bijna-aanrijding in Goes is gisteren uitge mond in een handgemeen. Een 52-jarige Yersekenaar wil de rond drie uur 's middags vanuit de Marconistraat de Braillestraat inrijden. Op de kruising van beide wegen reed hij om de cirkelvormige drempel heen als ook gebrui kelijk is bij rotondes. Een 30-jarige vrouw uit de gemeen te Borsele reed wel meteen linksaf de Braillestraat in. Hierdoor ontstond bijna een aanrijding toen de man te gen de klok inrijdend dezelfde weg wilde inslaan. De Yer sekenaar (en een 46-jarige vrouw) wilden verhaal halen bij de Borselse. Een woordenwisseling, over de vraag of er nu wel of geen rotonde was in de Marconistraat, werd een handgemeen tussen beide vrouwen. De vrouwen vlo gen elkaar in de haren. Uiteindelijk werd de vechtpartij gesmoord. In een winkel in de omgeving van de Marconist raat troffen zij elkaar echter weer en ging de scheldpartij weer verder. Beide partijen hebben aangifte gedaan. door Mieke van der Jagt KORTGENE - De gemeente Noord-Beveland wil de openba re parkeerplaatsen aan de Beurt schippersweg in Kortgene aan de bewoners verkopen. Daar mee zou een einde moeten ko men aan de parkeerproblemen die de bewoners van die straat regelmatig ondervinden. De woningen aan de Beurtschip pers weg zijn enkele jaren gele den, samen met die aan de Kaai- dijk, gebouwd in het plan Ha venfront. Daarmee werd de voor malige landbouwhaven in Kort gene ontwikkeld tot een gebied waar wonen en recreatie samen gaan. Behalve huizen voor per manente en recreatieve bewo ning, kwamen er ook ligplaat sen voor jachten en een verblijfs- gebiedje. Campers Al snel bleek dat de ruim twin tig openbare parkeerplaatsen aan de Beurtschippersweg een onweerstaanbare aantrekkings kracht hebben voor allerlei soor ten langparkeerders als cam pers en auto's met of zonder trai lers en andere aanhangers. Be woners van de Beurtschippers- weg die 's avonds na een lange dag werken moet thuiskwamen, konden, vooral 's zomers, eerst op zoek naar een plekje voor hun auto, een heel eind verder op in het dorp. De gemeente Noord-Beveland belegde een gesprek met de be woners om te polsen of een paal tje aan het begin van de weg wel licht zin had. Mensen in de Beurtschippersweg en bewoners van de Kaaidijk, zouden dan een sleutel krijgen om het paal tje te laten wegzakken. De buurt zag dat niet zo zitten. Par keerproblemen doen zich op de Kaaidijk niet voor, omdat bij de bouw al rekening is gehouden met parkeren op eigen terrein. De bewoners gaven bij het ge sprek met de gemeente aan meer te voelen voor de aankoop van een van de openbare par keerplaatsen. Noord-Beveland gaat nu de openbare parkeerplaatsen aan de bewoners van de Beurtschip persweg aanbieden. Het feest gaat alleen door als de helft of meer van de bewoners wil ko pen. Een onafhankelijk taxa teur heeft marktconforme prij zen vastgesteld. Als de belang stelling voldoende is, worden de plaatsen aan de openbaarheid onttrokken. De bewoners moe ten dan wel zelf een voorziening treffen om hun plaats gereser veerd te houden. De gemeente Noord-Beveland verwacht veel meer dan de helft te verkopen omdat de oplossing in de buurt zelf is voorgesteld. Deze kerstvakantie is Diergaarde Blijdorp omgetoverd tot MidwinterZOO. Ontdek de winterse Diergaarde via de midwinterroute. Warm je op in de gezellige Rivièrahal met sfeervolle muziek en leuke activiteiten. Kijk voor het volledige MidwinterZOO programma op www.diergaardeblijdorp.nl Elke dag geopend vanaf 9 00 uur! Diergaarde BLIJD0AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 31