pzc Feyenoord kwakkelt verder Tennisser Puerta acht jaar geschorst Weer fluitconcert voor Real Madrid Honkbalbond wil olympisch toernooi 2012 organiseren 17 \Z houdt het ang spannend tegen NEC Roda JC vecht zich naar volgende bekerronde Voetballende naamgever Loeki de Leeuw overleden Arsenal gaat door het oog van de naald donderdag 22 december 2005 iLKMAAR - Spanning en op- «inding horen bij een bekerwed- sirijd- Maar zo moeilijk als AZ iet zichzelf gisteravond maakte lenen NEC, had nou ook weer niet gehoeven. Door eigen ge knoei hield de ploeg uit Alk maar NEC heel lang in de wed- ilrijd. Pas in blessuretijd was AZ defi- -uiief veilig en geplaatst voor de swartfinale van de KNVB-be- •{er invaller Pius Ikedia schoot ^Alkmaarders naar 2-0. Enke- e dagen voor de topper tegen •evenoord - maandag, tweede ierstdag - had AZ in eigen huis ^,ge tijd een rustig avondje. SEC kon het de lijstaanvoerder .,an de eredivisie aanvankelijk jiet lastig maken. AZ, dat met alle 'basiskrachten' begon, wist ach bovendien gesteund dooi en vroege voorsprong. Het kreeg na ruim tien minuten een strafschop omdat Shota Arve- ladze in de mangel werd geno men door Rob Wielaert en Peter iïisgerhof. Soecialist Denny Landzaat shoot, zoals altijd, van elf me ier raak. ','a een kwartier luwde de Alk- maarse storm, maar voor NEC óleef het niettemin een kansloze missie. De Nijmegenaren waren geen schim van het elftal dat eer ier dit seizoen in de competitie zo'n aardige wedstrijd speelde m De Hout (3-2). pas toen AZ aan het klungelen Joeg, gaandeweg de tweede relft. voelde NEC dat er iets te calen viel. Said Boutahar was nree keer gevaarlijk met een shot, en een voorzet van Jef- irev Leiwakabessy ging merk aardig genoeg in een overvol strafschopgebied voorlangs. In de slotminuten schoot Andrzej Medzielan bovendien nog in het njnet. Door het eigen geknoei en door de nog altijd magere voorsprong, werd het voor AZ alsnog een bewerkelijke avond. De plaatsing voor de kwartfina- levergoedde echter een hoop. NEC 2-0 (1-0). 12. Landzaat •0 (strafschop), 89. Ikedia 2-0. scheidsrechter: Wiedemeijer Gele hart Landzaat, Sektioui, De leeuw (AZ), Niedzielan (NEC), kmal toeschouwers: 5.974. GPD van onze sportredactie door Hans Leber KERKRADE - Feyenoord be leeft nog vóór de korte winter stop al een tweede grote dom per. Nadat eerder Rapid Boeka rest de ploeg voor de Uefa Cup uitschakelde, deed Roda JC dat gisteren in de achtste finales van het Nederlandse bekertoer nooi. Het werd 1-0 in Kerkrade waar de vreugde bij de Limburg se vreemdelingenbrigade na de wedstrijd schril afstak bij Feye- noords radeloosheid die zich ook al tijdens de ontmoeting openbaarde. Dat het Feyenoord dit jaar soms ook niet meezit, bleek weer eens bij het doelpunt van Roda. Na een overtreding van Sebastian Pardo op de Roda-helft werd de vrije trap niet genomen op de plaats waar dit hoorde te gebeu ren, maar heel snel vanaf de plaats waar de bal daarna naar toe was gerold. En dat was zo'n tien meter verderop. Jol liet het begaan in het kader van een vlot te spel voortzet ting. Ook belang rijk. Maar de reeds opstormende Vincent Lachambre kreeg zo wel vrije doorgang aan de linker kant van het veld. Een arbitrale beoordelingsfout, of moet ge steld worden dat de Feyenoor- ders stonden te slapen? De voor zet die volgde, werd door Sergio attent achter Lodewijks ge werkt. Feyenoord-trainer Erwin Koe man tracht zijn ploeg constan ter aan het voetballen te krij gen, desnoods met noodgrepen. Op de rechtsbackpositie speelde hij gisteren met iemand die ei genlijk al was opgegeven in de Kuip. De 25-jarige Belg Pieter Collen staat al vijfenhalf jaar bij Feyenoord onder contract, maar bracht er daarvan drie als huurling bij NAC door. In de twee eerdere Feyenoord-seizoe- nen kende hij (mede door blessu res) slechts vier optredens in de hoofdmacht. Varkenoord Zijn terugkeer bij Feyenoord ge beurde dit jaar op het jeugdcom plex Varkenoord, temidden van de jeugd en afgedankte spelers als Leonardo en Gerson Mag- rao. Enkele weken geleden sprak Collen in de Feye- noord-krant zijn hoop uit zich weer in de selectie te spelen. En dat gebeurde. Koeman moest toch iéts doen. Gisteravond speelde Collen, en niet de backs Alexander Östlund en Pascal Bosschaart, waarvan de laatste het tegen ADO Den Haag (2-1-verlies) bij Koeman ver bruide door onnodig hands te maken in de eerste minuut. Col len was er voor de acties die hij wel maakt en Östlund niet; op stormen, liefst tot aan de doel lijn, en voorzetten geven. Hij had er dinsdag tijdens de afslui tende training nog onder directe begeleiding van Koeman op ge traind. Maar een opstormende back zie je bij ploegen met macht, met durf, met hoge bal snelheden, met technische supe rioriteit en met een intelligente speelstijl. Niet bij het huidige Feyenoord dus. Het noeste werk in de defensie en de sobere voort zetting op het middenveld moe ten bij de Rotterdammers voor in uitmonden in doelpunten van de goudhaantjes Dirk Kuijt en Salomon Kalou. Als die niet thuis geven, zoals gisteravond, is een uitwedstrijd voor de be ker echter een té grote opgave. Koeman mag voor de kerstont moeting zondag (AZ thuis) ho pen dat zijn ploeg weer zo'n dag heeft als tegen Ajax en PSV. En verder zal hij op de kalender kij ken wanneer hij eindelijk met Nicky Hofs, Alfred Schreuder en, ach, misschien wel Shinji Ono als die niet naar Urawa Red Diamonds vertrekt, een mid denveld met meer (voetbal)intel- ligentie kan samenstellen. Zo dat (op papier) mindere tegen standers wél met gemak onder druk kunnen worden gezet. Roda JC - Feyenoord 1-0 (1-0). 31. Sergio 1-0. Scheidsrechter. Jol. Aantal toeschouwers: 10 000. GPD Feyenoorder Salomon Kalou houdt zich Roda-aanvoerder Gregoor van Dijk van het lijf. HAARLEM - Oud-topvoetballer Loek Biesbrouck is dinsdag avond op 84-jarige leeftijd aan Je gevolgen van een ernstige nekte overleden. De Haarlem- mer beleefde zijn grote jaren als voetballer in de jaren vijftig. Hij was als middenvelder de spil waar veel om draaide bij het Heemsteedse RCH. De club werd in 1953 landskampioen. Biesbrouck heeft 23 jaar in het eerste elftal van RCH gevoet bald. Hij speelde tussen 1950 en der van Oranje. Pas op 63-jarige 1953 negentien wedstrijden leeftijd stopte Biesbrouck met voor het Nederlands elftal. Bies- voetballen. Loeki de Leeuw, tot brouck was twaalf keer aanvoer- vijf jaar terug bekend van de foto Marco de Swart/ANP STER-reclame, was vernoemd naar het voormalige boegbeeld van RCH. Dat was hij samen met Johan Neeskens, die voor zijn transfer naar Ajax voet- en honkballer was in Heemstede. GPD Nederlaag Fifa in regeling voor WK-kaartjes BRUSSEL/BONN - Voetballief hebbers hoeven niet langer ad ministratiekosten te betalen voor WK-kaartjes die ze nooit lebben ontvangen. Dat is het re- mltaat van overleg tussen de we- reldvoetbalorganisatie Fifa en Je Duitse consumentenbond. De knd was een kortgeding begon- om de druk op te voeren. 7 Fifa had een systeem be dilt waarbij fans de zeer gewil- '.ekaartjes voor het wereldkam- Joenschap voetbal, volgend Jarm Duitsland, vooraf via in- ïmet moesten bestellen. In fe- bari krijgt iedereen te horen weel kaartjes zijn toegewe- zouden pas in augus- hun geld terugkrijgen, ech- 3 met inhouding van tussen 5 ilö euro administratiekosten. J?en deze regeling was veel ■szet gerezen. Niet alleen bij s consumentenbond, maar ook WD-Europarlementslid Anders. „Dit is misbruik van monopoliepositie", aldus de "^vertegenwoordiger, die al ^agen had gesteld aan de Euro- jse Commissie. - de nieuwe regeling kunnen (interesseerden zich kosten- terugtrekken voor de zoge- ■ien Options-tickets, althans 15 april. Wie geen kaart '!gt toegewezen, krijgt al zijn H binnen vier weken terug. 'XP Transfer Vlaar sbijna rond U-KMAAR - AZ heeft met Tot- Hotspur overeenstem- "ln§ bereikt over een transfer w Ron Vlaar. De verdediger 'df is echter nog niet rond met «Engelse club. ^verdediger van AZ onderhan dde gisteren in Londen met 'pirs, maar kwam nog niet tot ^eenstemming met de club de Nederlandse trainer Mar- »JoL **ht de transfer doorgaan, ^vertrekt Vlaar (20) al in de Verstop naar Spurs. GPD door Leo van de Ruit PARIJS - De Argentijnse top- tennisser Mariano Puerta is door de internationale tennisfe- deratie ITF voor acht jaar ge schorst wegens overtreding van het antidopingreglement. De 27-jarige Zuid-Amerikaan werd positief bevonden na af loop van de finale in de Open Franse kampioenschappen op Roland Garros die hij verloor van de Spaanse tennisser Rafaël Nadal. Puerta is een recidivist. Dit was de tweede keer dat de hui dige nummer dertien van de we reldranglijst op doping is be trapt. Hij had dit jaar een top- seizoen met een overwinning in Casablanca en finales in Bue nos Aires en La Serena naast Roland Garros. De schorsing van acht jaar voor Puerta gaat in per 5 juni 2005. Hij verliest ook alle pun ten voor de wereldranglijst, zijn prijzengeld in Parijs van 440.000 euro en zijn inkomsten uit de toernooien na Parijs (bijna 300.000 euro). Het product waarop hij in Pa rijs is betrapt was het stimulan- tium étilefrine. In januari 2004 kreeg hij een schorsing van ne gen maanden tussen 1 oktober 2003 en 1 juli 2004 voor het ge bruik van het groeihormoon clenbuterol in het ATP-toer- nooi van Vina del Mar. Naar het zich laat aanzien was de Masters in Shanghai vorige maand zijn laatste officiële ten nistoernooi. Puerta dreigde door zijn verle den zelfs levenslang te worden geschorst. Dat de ITF niet tot die ban is overgegaan, is een ge volg van de kleine hoeveelheid étilefrine die in zijn lichaam is gevonden. „Die was te gering om een duidelijke invloed op zijn prestaties te hebben", liet de strafcommissie van de ITF weten. Puerta heeft drie weken de tijd om in beroep te gaan bij het internationaal sporttribu- naal in Lausanne. De Argentijn, deze week nog dertiende op de wereldrang lijst, verklaarde eerder al on schuldig te zijn. Hij zou het middel, dat de bloeddruk om laag brengt, hebben genomen tegen een griepje. Na zijn eerste schorsing zakte Puerta naar plaats 440 op de ATP-ranglijst, kwam hij vijf tien kilo aan als gevolg van een depressie en verbaasde hij ie dereen bij zijn terugkeer door binnen de kortste keren weer de mondiale top te bereiken. Voorzitter Dick Pound van het Antidopingbureau Wada toon de zich tevreden met de straf maat voor Puerta. „Iemand die twee keer in twee jaar positief is, denkt waar schijnlijk dat de regels niet voor hem gelden. De tenniswe reld neemt het dopingprobleem serieus." Puerta is de vijfde Argentijnse tennisser die positief is bevon den in de laatste vijf jaar. Guil- lermo Canas, Martin Rodrigu ez, Guillermo Coria en Juan Ignacio Chela gingen hem in het (recente) verleden voor ANP De Argentijnse tennisser Mariano Puerta is voor de tweede keer op doping betrapt. De internationale tennisfederatie vist een schorsing van acht jaar op. foto legde de recidi- Toru Hanai/RTR van onze sportredactie DONCASTER - Arsenal heeft gisteravond met hangen en wur gen de halve finale van de Lea gue Cup bereikt. De Londense club kwam via Gilberto Silva pas in laatste seconden van de verlenging op gelijke hoogte met Doncaster, dat twee klassen lager speelt. Via de strafschop- penserie (3-1) bereikte Arsenal, waar Robin van Persie na een halfuur geblesseerd uitviel en Quincy Owuse-Abeyie na ruim een uur de 1-1 maakte, uiteinde lijk de halve finale van de Lea gue Cup. De andere drie halvefinalisten zijn Blackburn Rovers, Manches ter United en VVigan Athletic. Olympiërs met trein naar huis DEN HAAG - De Nederlandse Spoorwegen brengt de sporters die deelnemen aan de Olympische Spelen in Tu rijn met de trein naar huis. Voor het voltallige team zal op maandag 27 februari een hogesnelheidstrein van Tu rijn naar Zwolle rijden. De Olympische Spelen worden van 10 tot en met 26 februari 2006 in en rond de Italiaan se stad gehouden. GPD Sutherland 15 maanden geschorst BRUSSEL - De disciplinaire commissie van de Belgische Wielerbond KBWB heeft voormalig Rabobank-renner Ro- ry Sutherland een schorsing opgelegd van 24 maanden waarvan negen voorwaardelijk. De bankploeg maakte zelf bekend dat een onafhankelijke commissie niet is ge stuit op verwijtbaar handelen. Sutherland is in de Ronde van Duitsland betrapt op sporen van clomiphene, een mid del dat wordt gebruikt in de gynaecologie om de eisprong bij vrouwen te bevorderen. De commissie stelt dat het ge vonden dopinggeduide middel bij duursporten onbekend is als stimulerend middel. Bovendien ziet de commissie geen verband tussen de positieve controle en de produc ten die tijdens de Ronde door de medische staf van de ploeg aan de renner beschikbaar zijn gesteld. ANP Bryant op schot: 62 punten NEW YORK - Kobe Bryant heeft zijn faam als topschut ter wederom onderstreept. De sterspeler van de Los Ange les Lakers scoorde gisternacht in het duel met Dallas Ma vericks liefst 62 punten. Lakers won de wedstrijd met 112-90. In het derde kwart leek Bryant geen fout te kun nen maken. De speler maakte dertig punten. Nooit eerder wist een basketballer van de LA Lakers zoveel punten te scoren in één kwart. Ondanks zijn superscore kwam Bryant niet in de buurt van het absolute puntenrecord. Op 2 maart 1962 wist de legendarische basketballer Wilt Chamberlain tijdens het duel tussen Philadelphia en New York exact 100 punten te scoren. ANP Laatste wildcard voor Wessels ALMERE - Peter Wessels heeft een wildcard afgedwon gen voor het hoofdtoernooi van het ABN AMRO World Tennis Tournament van 20-26 februari in Rotterdam Ahoy'. De 27-jarige Zwollenaar won gisteren in Almere een speciale kwalificatiewedstrijd tegen de achttienjarige Antal van der Duim. De Fries uit Jong Oranje moest opge ven bij de stand 0-3 in de tweede set wegens een rugbles sure. De eerste set had hij nog met 6-4 gewonnen. ANP Berlusconi verdedigt Di Canio ROME - Paulo di Canio is een exhibitionist, geen fascist- Dat vindt de Italiaanse minister-president Silvio Berlus coni. Di Canio, voetballer van Lazio, kreeg eerder deze week een schorsing van één wedstrijd en een boete van 10.000 euro opgelegd voor het uitbrengen van een fascisti sche groet op het voetbalveld. Volgens Berlusconi is de speler echter verkeerd begrepen. „Di Canio is een exhibi tionist", aldus de premier. „Zijn groet had geen enkele be tekenis. Het is een goede jongen." Di Canio (37) ontkent politieke bedoelingen te hebben gehad met zijn omstre den groet. GPD/RTR door Wilko N/oordouw DEN HAAG - De Nederlandse honkbal- en softbalbond is een lobby begonnen om de twee sporten opnieuw op het olym pisch programma te brengen. De KNBSB heeft een brief ge stuurd naar de vier Nederlandse leden van het IOC. Daarin wordt hen gevraagd om zich hard te maken dat op de spelen van Londen - in 2012 - honk- en softbal opnieuw olym pische sport wordt. En mocht de Engelse organisatie niet in staat zijn om het toernooi in te plan nen dan is Nederland best be reid om dat wél te doen. Volgens voorzitter Jan Rijpstra van de KNBSB heeft Nederland alle expertise in huis om het olympisch toernooi te houden. „Deze zomer hebben wij het WK honkbal georganiseerd. Dat was een geweldig toernooi. Wij kunnen het. Dus als Londen zegt het olympisch honk- en softbaltoernooi niet te kunnen organiseren, dan bieden wij ons hierbij aan." Het voorstel is er eentje „met een knipoog", zoals Rijpstra zegt. „Ik weet ook wel dat de Spelen niet door twee landen ge organiseerd kunnen worden. Maar in Atlanta moesten we drie uur vliegen om naar het roeien te kunnen. En Nederland ligt op maximaal een uurtje vlie gen van Londen. De afstand hoeft dus geen belemmering te zijn." Rijpstra gaat ervan uit dat de vier Nederlandse IOC-leden het voorstel steunen. „De major lear gue in Amerika heeft zich gecon formeerd aan de dopingregels van het wereldantidopingagent- schap Wada. Dus dat hoeft geen probleem meer te zijn." GPD van onze sportredactie MADRID - Real Madrid is gis teravond in de Spaanse Primera Division verder achterop ge raakt. De ploeg uit de hoofdstad verloor in het eigen Bernabeu met 1-2 van Racing Santander. Het verschil met koploper Barce lona, dat dinsdag al met 2-0 won van Celta de Vigo, be draagt inmiddels elf punten. Begeleid door een striemend fluitconcert verlieten de vedet ten van Real het veld nadat Santander, dat liefst zes basis spelers miste, te sterk was geble ken. Het was pas de vierde zege voor de middenmoter in het lo pende seizoen. Halverwege de eerste helft had verdediger Diaz de gasten aan de leiding ge bracht, niet veel later gevolgd door een treffer van Melo. Hal verwege de tweede helft slaagde Ronaldo erin de achterstand te verkleinen tot 2-1. Een offensief in de slotfase leidde echter niet tot de gelijkmaker Het beteken de de vierde nederlaag van het seizoen voor 'De Koninklijke' in het eigen stadion. Villarreal kwam met international Krom kamp in de basis niet verder dan 0-0 bij Malaga. Osasuna, naaste belager van Barcelona in de rangschikking, komt van daag pas in actie. In Italië raakte aanvaller Adria- no van Internazionale gister avond in het duel met Empoli en kele minuten buiten bewustzijn na een botsing met een tegen stander. De Braziliaan kwam na enkele minuten weer bij kennis. Zijn ploeg won met 4-1; vóór zijn wissel had de topschutter de eerste treffer gemaakt. Ver vanger Cruz zorgde kort voor rust voor de 2-0, waarna Figo en Martins na rust ook nog scoor den voor de tegenstander van Ajax in de achtste finales van de Champions League. Inter bleef tweede op de ranglijst op acht punten van leider Juventus dat met 2-0 won van Siena. AC Mi lan bleef in het spoor dankzij een 3-0-zege bij Livorno. Gilar- dino (2x) en Sjevtsjenko scoor den. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 35