Rijn en Trijn Sneeuwwitje wekken tot leven IPetrov maakt ;en hilarische woensdag 21 december 2005 z29 Cécilia Meinders en Reint Laan spelen met zijn tweeën 11 rollen. foto Dirk-Jan Gjeltema vondsten. De kleintjes beleven dus het sprookje waarin Sneeuwwitje door haar boze stiefmoeder het bos wordt inge stuurd. Waarin ook de jager de opdracht krijgt het mooie meis je te doden. Natuurlijk krijgt de jager ook in de versie van Rijn en Trijn mede lijden met Sneeuwwitje en brengt hij het hart van een hert terug naar het paleis. Ook de stiefmoeder komt via haar toverspiegel te weten dat Sneeuwwitje nog leeft en bij de zeven dwergen in het bos woont. In deze voorstelling speelt ech ter ook Marie, de dienstmeid van de koningin een belangrijke rol. Het blijkt een opmerkelijke vrouw die zelf als spiegelbeeld voor de koningin kan optreden, nadat ze de spiegel kapot heeft laten vallen. Laan en Meinders staan voor ra zendsnelle rolwisselingen in de ze voorstelling. Vooral als de ze ven dwergen hun intrede doen, wordt het tempo flink opge voerd. Uiteraard komt het ook aan op inventiviteit. Zo zijn de dwergen allemaal te herkennen aan hun hoofddeksels. Met de snelle wisseling van bijvoor beeld een baseballpet met een welpenpet staat er direct al weer een andere dwerg. Verder hebben ze alle zeven een lach wekkende, herkenbare eigen schap. Duffe sul De koning speelt een bijrol. Hij blijft een duffe sul, die geen ge bruik weet te maken van zijn macht. Dat biedt de koningin al le ruimte haar boze plannetjes uit te voeren. Laan en Meinders maken zelf ook de muziek bij de voorstel ling. Bovendien stappen ze af en toe frank en vrij uit hun rol om 'gewoon' als Rijn en Trijn even ruzie te zoeken over hoe ze het spel moeten spelen. Dat door breekt op plezierige wijze de spanning ten behoeve van de jongste toeschouwertjes die het misschien toch wat eng zouden gaan vinden. Een reprise van 'Sneeuwwitje' op tweede kerstdag in Zierikzee klinkt feesteüjk. Dat is het ook volgens Rijn en Trijn, maar er kleeft ook behoorlijk wat melan cholie aan. Het wordt immers de laatste voorstelling in hun Studio 14. De huur is hun per 1 maart opge zegd. Deze kleine theateraccom modatie, een zogeheten 'zwarte doos' moet plaatsmaken voor een kantoor van het Welzijns huis Schouwen-Duiveland. Ali Pankow 'Sneeuwwitje en de zeven dwergen' door Rijn Trijn met Reint Laan en Cécilia Meinders, regieFranki An derson, maandag 26 december, 15.00 uur Studio 14 in het MFC Zierikzee. Kaarten zijn te reserveren via: 0111-413905. Elf personages spelen mee in het sprookje van Sneeuwwitje. Reint Laan en Cécilia Meinders, beter bekend als het duo Rijn en Trijn, zijn maar met z'n tweetjes. Ze zijn samen echter prima in staat al die elf rollen te spelen. Het sprookje staat al geruime tijd op hun repertoire. Op veler verzoek geven ze twee de kerstdag een reprisevoor stelling in hun eigen studio, Lokaal 14 in het MFC in Zie rikzee. Rijn en Trijn levert met 'Sneeuwwitje en de zeven dwergen' een specifieke familie voorstelling voor iedereen vanaf 4 jaar tot 99 en hoger. Het duo volgt grotendeels het oorspron kelijke verhaal, maar lardeert dat met veel humor en eigen De Zeeuwse Kunstkring komt met een tentoonstelling tijdens de jaarlijk se wintertentoonstelling in de Vlees hal te Middelburg. Deze winter staan er een twintigtal echte strandhuisjes in De Vleeshal. Eric Vandeberge ver richt de opening op 23 december. De tentoonstelling loopt tot en met 5 ja nuari. Openingstijden van 11.00 tot 17.00 uur. Het is de eerste keer dat fotograaf Gerrit Kulik, die zich begin dit jaar in Vlissingen heeft gevestigd zijn fo to's exposeert in Zeeland. In het café restaurant SOIf laat hij kleurenfoto's zien uit verschillende richtingen, zo als dieren, fantasie, abstract en foto's uit de gamizoensbakkerij. Deze ten toonstelling loopt tot 29 januari. ROTTERDAM Wereldmuseum Rotterdam: t/m 28 de cember: Beeldvorming. Westerse voor werpen uit de negentiende en twintig ste eeuw verbeelden hoe het Westen naar andere culturen keek; t/m 5 maart: Marokko: kunst design 2005. Museum Het Schielandshuis: t/m 12 februari, Richters en het panorama. In april 1940, vlak voor het bombar dement, maakte Richters vanaf de Stadhuistoren een panoramateke ning van Rotterdam. Kunsthal Rotterdam: t/m 15 januari: Charlie Chaplin in beeld. t/m 8 ja nuari: Meesters van de Romantiek. Nederlandse schilderkunst 1800- 1850. Museum Boijmans Van Beuningen: t/m 31 december: De hoogtepunten uit de verzameling oude kunst, uit de periode 1400-1700 en 1730-1950. Maritiem Museum Rotterdam: t/m 31 december: WereldHaven - HavenWe- reld; t/m 31 december: Binnenvaart. Leven, werken en wonen van de bin nenschipper vroeger en nu. ANTWERPEN KMSK: tot 31 december - Extravag- Ant: Antwerpse schilderijen voor de Europese markt en Le Tour de Fran ce: Een tocht langs de Franse kust in verzamelingen; tot 2006 - Rijksmu seum aan de Schelde Meesterwer ken uit de schatkamer van Neder land. Rubenshuis: tot 31 december - Sam Dillemans - schilderijen. Fotomuseum: tot 8 januari - oude vleugel - Sabena Air Nostalgie; nieu we vleugel 2de verdieping; Europalia Rusland: Street- Art and Fashion, ac tuele fotografie uit Rusland; nieuwe vleugel 4de verdieping, zaal Arena - New Photographers 2006. Zilvermuseum Sterckshof: tot 8 ja nuari - 14de Zilvertriënnale; tot 29 ja nuari - Christofle - Hoogtepunten van een Dynastie. MOMU: tot 5 februari 2006 - Europa lia Russia - Katharina Prospect - 'The Russians' by A.F. Vandevorst; Momu Gallery. GENT Kunsthal Sint-Pietersabdij: tot 8 ja nuari - Het kunstsalon van Gent: Lau reaten van de tweejaarlijkse wed strijd beeldende kunst voor Gentse kunstenaars. S.M.A.K.: tot 8 januari - Sergej Brat- kov en Sven 't Jolle; tot 15 januari - Carsten Nicolai en Kunst Nu- Rind- fleisch Rapedius: Vierproject erf goeddag met Oude Dokken - Flan ders Expo - Artevelde Station en Gent Sint-Pieters. MIAT: tot 8 januari 2006 - Aan Tafel! Philippe Gauderlier, de Belgische Escoffier, meesterkok uit Gent: de we reld van de 19de-eeuwse eetcultuur in Gent. Design Museum Gent: tot 8 januari - Extreme North: design en architec tuur uit Noorwegen; tot oktober 2006 - De Collectie Alonso: van Art Nou veau tot Studio Glass Mouvement. Huis van Alijn: tot 29 januari - Ro- main Royal - Koning van het Gentse volkstheater. BRUGGE Arentshuis: tot 31 december - Ru bens, Jordaens Van Dyck, Vlaamse meestertekeningen Arentshof: tot 31 december - Kunst etalage 'sfeerbeelden' - keramiek en schilderwerk. Huis De Meester: tot 31 december - Kalligrafie - Carolien Coppens en Na thalie De Meester. Camous S.F.X.: tot 31 december - Brugge in toegepaste kunsten werk van Anny Mortier. Guido Gezellemuseum: tot 15 januari - Input Output: selectie van kunst werken van jonge kunstenaars. De Bond: tot 22 januari - Willy De Sauter - sculpturen en installaties. Museum voor Volkskunde: tot 19 fe bruari - Erfgoed in beeld: werk van 3 jonge fotografen. Groeningemuseum: tot 26 februari - Van Eyck tot Bosch: Oud Nederland se kunst uit Dresden. Bruggemuseum - Stadhuis: - tot 26 fe bruari - tentoonstelling Gotiek - neo gotiek. De Bovenzaal van het stad huis van Brugge 1905-2005 Stationsplein: tot 8 januari - Ijspa leis Sneeuw- en ijssculpturenfesti- val KNOKKE Scharpoord: tot 15 januari - o Den nenboom, o Dennenboom; SEAS: tot 28 december - Jeannine Vrins, kera miek; Scharpoordgalerij - Rixart. Zwart Huis: tot 26 februari - Chris- tophe Coppens, 'Dream your dreams'. Lamaketta's Het Grote Lamaketta's kerstconcert in Porgy en Bess. De Lameketta's - Zeeuws voor 'laat maar, ik heb het al' - zijn een Zeeuws-Vlaamse band die een grote verscheiden- hied van instrumenten beheersen. Porgy en Bess, Terneuzen, 21.00 uur Christmas Danceparty Een danceparty met The Boogie Wonderhand als de grote pu bliekstrekker. The Boogie Wonderhand is een zevenkoppige discoformatie gericht op de seventies, compleet met grote afrokapsels, ho ge schoenen en wijde pijpen. Arsenaaltheater, Vlissingen, 21.00 uur Jazz-Sessie Band Een optreden van de Jazz-Sessie Band. Met speciale gast Josje Bodde. Jazz-Eetcafé Desafinado, Middelburg, 22.00 uur Grandpa Nick Sessieband Kerstnachtsessie met de Grandpa Nick Sessieband. De Grandpa Nick Sessieband brengt een uigebreid muzikaal programma met romantiek, hartstocht en passie. Café Brooklyn, Middelburg, 22.30 uur ZONDAG Kerstmiddag in het Markiezenhof Kerstvoorstellingen voor kinderen en een optreden van Har monieorkest Eendracht maakt Macht. Poppenspul Padoes heeft een speciaal kerstverhaal gemaakt voor de kinderen, Harmonieorkest Eendracht maakt Macht speelt kerstmuziek en ook de kerstman is aanwezig. Het Markiezenhof, Bergen op Zoom, 13.30 uur Quodlibet Het vrouwenkoor Quodlibet geeft een kerstconcert. Het eerste deel van het concert bestaat uit Christmas Carols van Benjamin Britten en Puer Natus van Rheinberger. In het tweede gedeelte worden oud-Hollandse kerstliederen gezon gen. Koorkerk, Middelburg, 14.00 uur Cadans Follie a Deux Het Zeeuws vrouwenkoor Cadans geeft samen met Follie a Deux een kerstconcert. De middag begint met het optreden van Cadans, onder lei ding van Emilia Tabachnik-Li. Daarna is het de beurt aan Marina Eckhart (mandoline) en Monty van Belzen (accor deon), kortweg Follie a Deux genoemd. •'t Kerkje van Ellesdiek, 14.30 uur Wintercircus Het Wintercircus komt met de circusproductie IMAGINE. Het Wintercircus brengt met IMAGINE de verbeelding aan de macht. Het programma vermeldt een keur aan internatio nale artiesten die hun opleiding hebben genoten aan de Staats Circus Scholen van Rusland, Polen, Hongarije en Tsje chië. Bellamypark, Vlissingen, 15.00 uur Mathieu van Bellen Jaap Kooi Violest van Bellen en pianist Kooi verzorgen het derde reci tal in de serie Openhaard concerten 2005-2006. Mathieu van Bellen is een Hulstenaar van 17 jaar oud en wordt als groot talent gezien. Hij verzorgt deze kerstrecital met Jaap Kooi, hij was onder andere de pianist van het Leo nardo Trio. Er wordt werk van Bach, Brahms en Tsjaikovski gespeeld. Porgy en Bess, Terneuzen, 15.00 uur Zeeuwse Koorschool De Zeeuwse Koorschool geeft een kerstconcert. De koorschool wordt bijgestaan door het parochieel heren- koor St. Cecilia uit Goes. Tijdens het concert worden beken de en minder bekende kerstliederen uit verschillende tijden en landen ten gehore gebracht. H. Bonifaciuskerk, Kwadendamme, 15.30 uur Adrie Oosterling De kerstvoorstelling van Adrie Oosterling in zijn huisthea ter De Twee Duiven. Kerstliederen woden afgewisseld met poëtisch en actueel liedmateriaal. Vooraf kan er gedineerd worden 'Bij Aaltje'. De Twee Duiven, Groede, 20.30 uur MAANDAG Kees de jongen Muziektheater door een cast van 33 Zeeuwse amateur-spe lers, naar het boek van Theo Thijssen. Kees de jongen is het verhaal van de jongen Kees Bakels. Hij leeft eigenlijk in twee werelden: de echte en zijn gedroomde wereld. De hoofdrol wordt dan ook gespeeld door twee ver schillende personen. Een voorstelling met elementen van ver antwoording, verliefdheid, vreugde en verdriet. Première. Stadsschouwburg, Middelburg, 13.30 uur Les petits Byoux Een optreden van Carolien (viool) en Annelies Arts (cello). Het muzikale gedeelte bestaat uit barokmuziek van Loeillet en Telemann, klezmermuziek en Christmas Carols. Zijdemuseum, Meliskerke, 14.30 uur Wintercircus Zie zondag. Bellamypark, Vlissingen, 15.00 uur DINSDAG Wintercircus Zie zondag. Bellamypark, Vlissingen, 15.00 uur en 19.30 uur Kees de jongen zie maandag. Stadsschouwburg, Middelburg, 19.00 uur zoektocht re zal maar de lelijkste man J van Rusland zijn. En dat dan ook nog in het kleine plaatsje Tsaartsaarderin, waar niemand jandacht aan je besteedt. Er jordt zelfs niet naar je afzichte lijkheid gegluurd. Dus sta je ie dere dag op het station. Te zwaaien naar treinen. Treinen volmensen die heen en weer rei zen tusen St Petersburg en Ni- branska. Maar niemand zwaait ooit terug. lot kerst 1927. Een jonge vrouw '.jkt vanuit een trein naar je te wuiven. En wat dan? Je bestaat ooeens. Petrov, de onzichtbare lelijke is zichtbaar geworden, iris naar je gezwaaid. Maar die "luchtige 'wuif vraagt om meer. ïant wie is zij en waarom ben e opeens helemaal van de 'aart? Hopeloos verliefd ga je rp reis. Naar Nibranska. Op seknaar Anouschka. jen romantisch verhaal dat pedzou moeten doen in deze tij- jen, maar als cabaretgroep Niet schieten er mee aan de slag jaat, krijgt de romantiek wel een hele absurde verpakking. Ze ker als Petrov drie geestverschij ningen, twee stiefzussen, een kerstman en een merkwaardig hoogzwanger stelletje met ezel tegenkomt. Petrov ondervindt hulp en hinder van hen. Een al ternatieve midwintervertelling, waarin liefde, lol en haat elkaar afwisselen. Onno Innemee geeft ïtstalte aan Petrov. De cabare tier Innemee (Basterd, Spijkers met koppen en C3)heeft inmid dels vier soloprogramma's ge maakt. Hij wordt bijgestaan door de Niet Schieten-kamera- den Erik Jobben, Arend Edel en Maarten Hennis. Daarnaast •taan drie vrouwelijke gastspe- ers op het podium: Sita van santé (als Anouschka), Smadar Monsinos en Cynthia Abma. Het ty Heyting regisseerde de voor telling. Tekst en muziek zijn an Erik Jobben. ?rtmv is vrijdag te zien in theater bMythe in Goes vanaf 20.00 uur In het Zeeuws maritiem Muzeeum in Vlissingen is een expositie ingericht met bijzondere Japanse prenten. De tentoonstelling omvat prenten vanaf 1641 tot nu. Te zien vanaf zaterdag en ma. t/m vri. van 10 tot 17 uur en op zat., zon en feestdagen van 13 tot 17 uur. Ik heb voor hem gewild is een ci- ne-poème van Jan Baeke en Alfred Marseille in galerie Caesuur in Mid delburg. De presentatie is de vierde in de reeks Dichters op de ruiten, een jaarlijks terugkerend project in sa menwerking met dichter F. van Dix- hoom. Opening zaterdag om 16 uur met een voordracht door Jan Baeke. Te zien tot en met 7 januari. Harry Englebert uit Den Haag is gast- exposant in Atelier/Beeldentuin Daniëlle Orelio in Burgh-Haamstede, met voertuigen in brons en andere materialen. Ook is er werk aanwezig van edelsmede Mirjam Bentvelzen. Te zien tot en met 21 januari. Parallel aan de tentoonstelling Oog in Oog-portretten uit Amerika is een streetart project op de schutting van het Zeeuws Museum in Middelburg. Sela brothers sisters laat in een muurschildering zien hoe zij geïnspi reerd is door de portretten van Van Citters.. Deze tentoonstelling loopt tot en met 22 januari. ROTTERDAM Sesamstraat Ter viering van het dertigjarig bestaan ko men de bewoners van Sesamstraat nu naar het theater. Bert en Emie, Koekiemonster, Elmo, Grover en alle andere figuren die zo bekend zijn geworden zullen anderen le ren hoe je muziek moet maken en daar mag iedereen in de zaal aan meedoen, wo. Luxor Theater - 13.00 en 16.00 uur; do. en vr. 13.30/16.30 uur, za. en ma. 11.00/14.00/17.00 uur. Barmhart BARMHART gaat over het bekeren van de zondaar en het beleren van de onwetende én over het onderdak verlenen aan de vreemdeling en het laven van de dorstige, wo. Rotterdamse Schouwburg - 20.30 uur. Jeans 15: Everlasting Love Jeans is een theaterfenomeen. Het is geen musical, geen revue of popconcert. Jeans is al 18 jaar, 'The one and only super spec tacular song and dance show with the grea test hits of all times'. wo. Fortis Theater a/d Schie - 20.15 uur. Messiah van G.F Handel. Door COV Sur- sum Corda o.l.v. Johan Sonneveld en m.m.v. solisten en het Brabantsch Muzyk Collegie, een barokorkest dat authentieke instrumenten bespeelt, wo. Doelen, Grote Zaal - 19.30 uur. Rotterdams Philharmonisch Orkest Kerstconcert. O.l.v. dirigent en violist Kees Hülsman. Met Renate Arends - so praan en André Heuvelman - trompet. Met werken van Corelli, Scarlatti en Bach, wo. vr. Grote- of St. Laurenskerk - 20.15 uur. Soul Door het ro theater. Een soulhappening die een ander licht werpt op de drijfveren van gewone men sen. Pieter Kramer regisseert een grote cast van acteurs en muzikanten, wo. do. vr. ma. di. Rotterdamse Schouwburg - 20.15 uur. De Barones Liefde en adel in een komisch drama, spe ciaal geschreven voor Kitty Courbois. wo. Theater Zuidplein, Grote Zaal - 20.00 uur. Niet Schieten!: Petrov (10+) Petrov is de lelijkste man van het onooglij ke Russische plaatsje Tsaartsaarderin. Tot op kerst 1927 een jonge vrouw naar hem wuift. Petrov moet en zal haar vinden. Een absurde love story. do. Theater Zuidplein - 20.00 uur, ma 15 uur. Kerstconcert: The Credo Singers O.l.v. Aad van de Hoeven. The Credo Sin gers, opgericht in 1963 in Rotterdam, is een 160 leden tellend christelijk gemengd koor dat voornamelijk religieus repertoire en Engelse hymnen brengt, do. Doelen, Grote Zaal - 20.00 uur. Kerstconcert Met het Holland Boys Choir, Jan Vayne en Louis van Dijk o.l.v. Pieter Jan Leusink. do. Grote- of St. Laurenskerk - 19.30 uur. Michiel Borstlap Trio Borstlap opent de driedaagse: 'Masters of the piano' met een zelfgekozen trio; Michiel Borstlap: piano; Ernst Glerum: bas; Han Bennink:drums. do. Theater Lantaren/Venster - 21.00 uur. Ken Kan - Oud Nieuw conference; Rob van de Meeberg In 1996 verbaasde Rob van de Meeberg de theaterwereld met zijn voorstelling Ken Kan over het leven van de legendarische Wim Kan. Bijna tien jaar later betreedt Van de Meeberg opnieuw het podium als de onvergetelijke Wim Kan. Dit keer met actuele nieuwe conferences en samen met 'zijn' Corry Vonk. do. Fortis Theater a/d Schie - 20.15 uur. Kerstcircus Ahoy' Kerstcircus Ahoy' viert feest! Al 35 jaar verzorgt het circus een gevarieerd pro gramma. vr. za. zo. ma. di. Ahoy' Rotterdam Aydin Esen Trio 'Masters of the piano'. Aydin Esen: piano/keyboard; Jean-Luc Lehr: elektri sche bas; Chander Sardjoe: percussie, vr. Theater Lantaren/Venster - 21.00 uur. Koor en Orkest Muntschouwburg Brussel Wagner - Der fliegende Hollander. Uitvoering door topsolisten en het koor en orkest van de Brusselse Munt onder lei ding van Kazushi Ono. De vliegende Hol lander herinnert aan personages als Odys seus en al die mythische figuren die ge doemd zijn om al zwervend te boeten voor hun daden. vr. Doelen, Grote Zaal -19.30 uur. Paul Bley: Solo 'Masters of the piano'. Theater Lantaren/Venster sluit het jaar 2005 af met een legende in de jazzgeschiedenis: Paul Bley za. Theater Lantaren/Venster - 21.00 uur. Turks fruit Rick is beeldhouwer en pas verlaten door de mooie Olga. Hij probeert haar uit alle macht te vergeten door allerlei meiden tus sen de lakens te trekken en volkomen los te gaan. Toch kan hij haar maar niet uit zijn geest verdrijven. Hun liefdesaffaire is minstens zo tragisch als die van Romeo en Julia. Met Antonie Kamerling e.a. di. Luxor Theater - 20.00 uur. ANTWERPEN De Asielzoeker Theaterstuk naar de gelijknamige roman van Arnold Grunberg door NTGent o.l.v. Johan Simons, wo. Bourla 20.00 uur Siberië Theaterstuk over wilskracht, lijden en al cohol gebaseerd op de meer dan 500 liede ren van de Russische volkszanger/acteur Vissotzki, dat zich afspeelt in gedwongen ballingschap in de strafkampen van Sibe rië. wo. do. en vr. Zuidpool 20.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 49