PZC CZAV gaat weg uit Zierikzee SHUNT PHOTO Neptunus breidt verlichting uit Woningcorporatie praat met huurders via Zeeuwlandcafé altijd dichtbij Ontwikkelaar wil woningbouw in 't Sas Rechter is mild voor drankrijder uit Kortgene Diner Redactie: 0113-315649 «ww.pzc.nl Postbus 314460 AA Goes idvertentie-exploitatie: vwird-en Midden-Zeeland: 0113-315520; !*uws-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. woensdag 21 december 2005 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844- 1998 editie Schouwen-Duiveland Inclusief GRATIS enveloppen Vanaf negatief of digitaal. Kies uit verschillende teksten of stel zelf uw tekst op (tegen geringe meerprijs). Nieuw: BelVrij Avond Weekend Voor een leuk avondje hoefje de deur niet meer uit. Je pakt gewoon de telefoon. Want KPN introduceert BelVrij Avond Weekend. Voor slechts 6,75 per maand. Daarmee bel je thuis van 19.00 uur s avonds tot 8.00 uur 's ochtends en het hele weekend onbeperkt Primaföorï www.kpn.com i 0900-0244 naar alle vaste telefoonnummers in Nederland, uitgezonderd betaalde service- en internetnummers. BelVrij Avond Weekend is een aanvulling op je BelBasis abonnement. Kijk voor de voorwaarden op www.kpn.com. Vraag het vandaag nog aan. ZIERIKZEE - Ondernemersvereniging ZZ Neptunus wil de kerstverlichting in Zie- rikzee stapsgewijs uitbreiden. Dit jaar is 20.000 euro geïnvesteerd in de aanschaf van lichtjes voor het Kraanplein. „We willen daarmee graag een verbinding leggen tussen het koopcentrum in de binnenstad en de Museumhaven. Volgend jaar hopen we ook langs het Havenpark kerstverlichting aan te brengen", zegt voorzitter D. Kersten van de ondernemers vereniging. Hij is blij met de medewerking van de ondernemers bij de stroomaansluitingen voor de lichtsnoeren. Zij krijgen het geld voor die extra stroomvoorziening terug betaald van ZZ Neptunus. foto Dirk-Jan Gjeltema Maneges alert op paardenziekte RENESSE - Maneges op Schouwen-Duiveland zijn alert nu in Drenthe en Overijssel de besmettelijke paardenziek te rhinopneumonie is uitgebroken. De maneges op Schou wen-Duiveland ontvangen in de vakantieperiodes vaak paarden van vakantiegangers. Voor zover bekend zijn er voor de kerstvakantie geen boekingen voor paarden van uit het besmette gebied. Mocht dat toch het geval zijn, dan worden de mensen gevraagd niet te komen. „In dat ge val treedt de annuleringsverzekering in werking en krij gen mensen hun aanbetaling terug vertelt S Blom van manege Lisiduna uit Burgh-Haamstede „Maar meestal be slissen mensen ook zelf vaak al dat ze niet komen." Rhin opneumonie is een herpesvirus. Paarden worden plotse ling ziek. Soms worden ze verkouden, merries krijgen spontane, voortijdige bevallingen en ook is er sprake van verlamming. Onlangs zijn twee paarden afgemaakt in Koekange en Meppel. Weer licht kerstboom Kerkwerve KERKWERVE - Na ruim tien dagen duisternis fonkelen dankzij de Rabobank de lichtjes weer in de grote kerst boom op de Ring in Kerkwerve. De kerkeraad van de Her vormde Kerk is wegens inbraakrisico en gevaar voor de veiligheid niet meer bereid stroom te leveren voor de kerstboom die de gemeente in de kern plaatst. Voor het elektriciteitssnoer moet er steeds een raampje van de kerk geopend blijven. Tevens moet de deur van de meter kast een stukje open blijven staan. Daar heeft de kerke raad moeite mee. De Rabobank heeft besloten alle ge meentelijke kerstbomen in de kex-nen dit jaar met ballen te versieren en heeft er nu tevens voor gezorgd dat ook de lampjes in de kerstboom in Kerkwerve weer branden. Er is vanaf de boom op de Ring een geultje gegraven naar de dichtstbijzijnde lantaarnpaal om zo een stroomaanslui- ting te kunnen ci'eëren. Betaald parkeren bij ziekenhuis BERGEN OP ZOOM - Bezoekers van ziekenhuis Lievens- berg in Bergen op Zoom moeten vanaf 9 januari betalen voor hun parkeerplaats. Het ziekeixhuis kent al jaren een parkeerprobleem. Er zijn veel te weinig plaatsen, waar door bezoekei's hun auto op de gekste plekken neerzetten. Bewoners van de naastgelegen wijk klagen over het feit dat hun straten vol staan met auto's van ziekenhuisbezoe kers. Om dat laatste te voorkomen, krijgen de bewoners een vergunning. Anderen mogen dan niet meer in de woonstraten parkeren. Om meer ruimte te creëren, komt op het terrein van het ziekenhuis een groot parkeerterrein voor langpai'keerders. Die betalen één euro per keer. Het bestaande terrein aan het Boerhaaveplein is straks alleen bestemd voor mensen die een kort bezoek aan het zieken huis brengen. Zij gaan vijftig cent per uur betalen. zeeuwse almanak rfnnr Marcel Modde ZIERIKZEE - Landbouwcoöpe ratie CZAV wil zijn activiteiten uit Zierikzee verplaatsen naar het Sehouwse buitengebied. De gebouwen, inclusief de beeldbe palende graansilo, zijn inmid dels verkocht aan Delta Projekt- partners. De ontwikkelaar wil over drie jaar op het terrein wo ningen bouwen. De verhuizing van de graanover- slag, meststoffenopslag en het tankstation biedt de gemeente demogelijkheid het hele haven gebied van 't Sas op te knappen en de toegang tot Zierikzee aan die kant aanmerkelijk te verfraaien. Daarvoor zou ook het aangrenzende garagebedrijf moeten verhuizen. Die optie komt in beeld zodra de gemeen te in het schuin daar tegenover liggende gebied tussen de Platte- *eg en Weg naar de Val het nieuwe bedrijventerrein Busi ness Isle gaat aaixleggen, zegt wethouder R. van der Wekken. De CZAV wil niet in Zierikzee blijven, aldus R. de Lange. „Wij nebben meer aan een locatie in bet buitengebied, tussen onze klanten." Een specifieke plek beeft de landbouwcoöperatie nog niet op het oog zegt De Lan ge. „We zijn ons nog aan het onenteren." De voorkeur van de CZAV gaat uit naar een terrein centraal op Schouwen in het ge bied onder de Delingsdijk. Vol gens De Lange kan worden vol staan met een eenvoudige land- Het terrein van de CZAV. De Landbouwcoöperatie wil zijn activiteiten uit Zierikzee verplaatsen naar het Sehouwse buitengebied. foto Dirk-Jan Gjeltema bouwloods voor de gx-aanover- slag. Een silo zoals nu nog aan de Julianastraat staat, is niet meer nodig. Hoe snel de bedrijfs- verplaatsing kan worden gereali seerd, is afhankelijk van het tempo waarmee de gemeente een vergunningaanvraag afhan delt, aldus De Lange. De aan- en afvoer van graan brengt on der meer vrachtverkeer met zich mee. Belang Delta Projektpartners heeft zich met de aankoop van de gebou wen tevens verplicht mee te hel pen zoeken naar een alternatie ve locatie. „Dat is ook in ons be lang", zegt M. Jongerius, „want als het één niet doorgaat, lukt ook het ander niet." Van der Wekken zou graag zien dat de projektontwikkelaar ook de ver huizing van het Profile Tyre Center voor z'n rekening neemt. Het plan is de huidige CZAV-ge- bouwen te slopen en te vervan gen door nieuwbouw van appar tementen en woningen langs de waterkant. Bij voorbaat staat vast dat er in die hoek een woon toren terug moet komen, zeggen zowel Jongerius als Van der Wekken. De vijftig jaar oude si lo is beelbepalend voor de stads- silhouet. Hoe het plan er komt uit te zien, valt in dit stadium nog niet te zeggen, aldus de pro jectontwikkelaar. „Er staat nog geen streep op papier. Tot dus ver hebben we ons puur beperkt tot een inventarisatie van de mo gelijkheden op die locatie en hoe het daar staat met de water en bodemkwaliteit." In het eer ste kwartaal van 2006 begint het overleg met de gemeente over een concrete invulling van het zuidelijk havengebied van Zierikzee. Het streven is in 2009 te beginnen met de nieuwbouw. Ontwikkelaar en gemeente zien de potentie van de inrichting van een aanti'ekkelijke wandel en fietsroute langs de waterkant en zo via de Zuidhavenpoort de binnenstad in. Advertentie MIDDELBURG - Hij had altijd zijn rijbewijs gekoesterd, maar toch was hij in de fout gegaan. Een 56-jarige inwoner van Kort gene deed gisteren in Middel burg zijn verhaal bij de rechter. De noodzaak van het rijbewijs was hoog, want hij had twee ba nen buiten Zeeland. Het alcohol gehalte van 720 microgram is normaliter goed voor een on voorwaardelijke rijontzegging van zeven maanden en 700 euro boete. Hij kwam weg met 850 eu ro boete en zeven maanden voor waardelijke rijontzegging. De politierechter vond het bi'ode- loos stellen van de Kortgene- naar te ver gaan. In zijn voor deel was zijn blanco strafblad. De man was op 30 oktober in Kamperland van plan om een taxi te nemen, maar hij had na een ruzie zijn vrouw laten staan en alsnog de auto gepakt om naar huis te rxjden. Niet veel la ter werd hij aangehouden. door Esme Soesman ZIERIKZEE - Op een laagdrem pelige manier van gedachten wisselen over onder meer leef baarheid op en toekomst van Schouwen-Duiveland. Woning corporatie Zeeuwland start in ja nuari het Zeeuwlandcafé. Op leuke, steeds wisselende plek ken worden 'goede gesprekken' met klanten gevoerd. Dat kan over heel wisselende on derwerpen gaan, blikt directeur A. de Ceuster van Zeeuwland vooruit. Het Zeeuwlandcafé moet de rol van klantenpanel vervullen, maar dan nadrukke lijk met inzet van aantrekkelij ke ontmoetingen. Zoals tijdens het eerste café dat 24 januari ge houden wordt in het Zierikzeese pannenkoekenhuis Ziezo. Be wust is gekozen voor een gezelli ge plek. „Waar een goed ge sprek gevoerd kan worden en wij goed op ons netvlies krijgen wat er onder klanten leeft." Enkele belangrijke speerpunten van de woningcorporatie de ko mende jaren zijn de leefbaar heid op Schouwen-Duiveland en de toekomst van de regio. Za ken die ook de rode draad vor men van het begin volgend jaar te ontwikkelen nieuwe onderne mingsplan van Zeeuwland. ,.In dat kader willen we graag we ten wat klanten van ons denken en van ons verwachten. We heb ben niet alleen met stenen maar vooral ook met mensen te ma ken", licht De Ceuster die be langstelling toe Ander mogelijk gespreksonder werp is de toekomst van dorps huizen. Maar ook voor het eens in de vijf jaar nieuw op te stel len voorraadbeheerplan kan de huurder worden opgezocht. Zelfs letterlijk, geeft ook J. van Doorenmalen van Zeeuwland aan. Zo kunnen er onder meer bijeenkomsten in de servicecom plexen van Zeeuwland worden georganiseerd. Gestreefd wordt naar een klantenpanel van zo'n - in steeds wisselende samenstel ling - veertig mensen. Voor de eerste bijeenkomst wordt een al gemene oproep gedaan. Bij de vervolgcafés - Zeeuwland wil jaarlijks een stuk of vier Zeeuw- landcafés draaien - zullen ook klanten rechtstreeks worden be naderd. Belangstellenden kunnen zich melden via telefoonnummer: 0111-418080. Meisje gewond ZIERIKZEE - Op het fietspad van de Nieuwe Kooiweg in Zie rikzee is maandagavond een 13-jarige fietsster uit Zierikzee door een bromfietser aangere den. Zij stond samen met drie andere meisjes op het fietspad bij het vei'keerslicht De bromfietser reed tussen de vier door en reed daarbij de 13-jarige omver, die met haar hoofd op de straat te rechtkwam. Ook de bromfietser kwam ten val, schold daarna de meisjes uit en pakte een van hen bij de arm. Daarna is hij wegge reden. Het meisje hep bij de val een hersenschudding op. In de donkere dagen voor kerst, staat de samenstelling van het diner ter discussie. Eten we dit jaar een rollade of halen we het gourmetstel uit de kast? Wordt het eend of breken we dit jaar met de tra ditie en koken we vegeta risch? Vader suggereerde dat dit jaar maar eens haas gegeten moest worden. De jongste van het gezin zag dat helemaal niet zitten. Het diner van vo rig jaar was hem niet goed be vallen. Toen hadden we ook al haas, mopperde hij. Zijn va der keek hem vragend aan. Haas? Ja, zei de jongste, var kenshaas... Werkstraffen drankrijders MIDDELBURG - De politierech ter veroordeelde gisteren een 34-jarige drankrijder uit Burgh-Haamstede tot een jaar rijontzegging en 28 uur taak straf. De man werd op 12 november 's 'ags in Sint Laurens aange houden, nadat hij met zijn auto ut de sloot was beland. Uit de blaastest volgde een hoog alco holgehalte van 1.030 micro gram: bijna vijf keer zoveel alco- sol als is toegestaan. Overdag had hij vier halve liters bier ge dronken, maar hij zei zich niet iè hebben gerealiseerd dat er nog zoveel alcohol van een feest je van de vorige avond in zijn hchaam kon zitten. Uit het straf blad bleek dat de verdachte twee ernstige verkeersdelicten had veroorzaakt. De man zei rijn werk te zijn kwijtgeraakt en voor zijn alcoholverslaving contact te hebben gezocht bij Emergis. Een 59-jarige Zierikzeeënaar kwam met 1.005 microgram ook tol een hoge score. De Zierikzee ënaar kreeg tien maanden rijont zegging en 28 uur werkstraf op-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 35