PZC f?rm Sloop van Erasmusflat dichterbij C 2.500 Omzet visafslag in Colijnsplaat daalt scherp Groen College knutselt voor goede doel SPRINT PHOTO AutoTeam.nl altijd dichtbij zeeuwse almanak Diner Toch vuurwerk bij Zeeuwse Jumbo-prijs Woningcorporatie RWS koopt grond voor vervangende nieuwbouw factie: 0113-315649 nvwv.pzc.nl :.mail:redactie ffpzc.nl Postbus 314460 AA Goes Advertentie-exploitatie: word- en Midden-Zeeland: 0113-315520; 7»euws-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. woensdag 21 december 2005 editie Bevelanden-Tholen (y-iu UeTlKUllKJ •p meer dan 100 occasions minimaal inillmen de ANWB/BOVAG koersliisl Zonder inruil megakorting r Goes - Krabbendijke Vlissingen Nieuw: BelVrij Avond Weekend Voor een leuk avondje hoefje de deur niet meer uit. Je pakt gewoon de telefoon. Want KPN introduceert BelVrij Avond Weekend. Voor slechts 6,75 per maand. Daarmee bel je thuis van 19.00 uur 's avonds tot 8.00 uur 's ochtends en het hele weekend onbeperkt naar alle vaste telefoonnummers in Nederland, uitgezonderd betaalde service- en internetnummers. BelVrij Avond Weekend is een aanvulling op je BelBasis abonnement. Kijk voor de voorwaarden op www.kpn.com. Vraag het vandaag nog aan. Primafoorf www.kpn.com 0900-0244 (eo,io/min,| Kerstdiner voor eenzame ouderen GOES - Ouderen die de kerst alleen thuis doorbrengen, kunnen een kerstdiner genieten in Hotel Goes in Goes. Daar organiseren het Nationaal Fonds Ouderenhulp en Het Klaverblad morgen het speciale diner. De ouderen worden uitgenodigd via de thuiszorg, Stichting Welzijn Ouderen, het Rode Kruis en de Zonnebloem. Landelijk worden vijftienhonderd ouderen aan de dis genood, die wordt opgeluisterd met kerstzang. Het fonds houdt de kerstdiners om de eenzaamheid bij ouderen tijdens de feestdagen tegen te gaan. 420.000 ouderen vieren de feest dagen niet. De helft daarvan zit deze dagen zonder be zoek. Zo'n 50.000 ouderen voelt zich daardoor extra een zaam, meldt het fonds. De diners worden gesponsord door Zeeuws bedrijfsleven. Betaald parkeren bij ziekenhuis BERGEN OP ZOOM - Bezoekers van ziekenhuis Lievens- berg in Bergen op Zoom moeten vanaf 9 januari betalen voor hun parkeerplaats. Het ziekenhuis kent al jaren een groot parkeerprobleem. Er zijn veel te weinig plaatsen, waardoor bezoekers hun auto op de gekste plekken neer zetten, met alle hinder van dien. Bewoners van de naastgelegen wijk klagen over het feit dat hun straten vol staan met auto's van ziekenhuisbezoe kers. Om dat laatste te voorkomen, krijgen de bewoners een vergunning. Anderen mogen dan niet meer in de woonstraten parkeren. Om meer ruimte te creëren, komt op het terrein van het ziekenhuis een groot parkeerterrein voor langparkeerders. Die betalen één euro per keer. Het bestaande terrein aan het Boerhaaveplein is straks al leen bestemd voor mensen die een kort bezoek aan het zie kenhuis brengen. Zij gaan vijftig cent per uur betalen. Bizar verhaal drankrijder MIDDELBURG - De 32-jarige man uit Goes had gisteren in Middelburg een bizar verhaal. Tot die conclusie kwam politierechter A. Janssens-van Kampen. Het was volgens de man niet de bedoeling om 18 oktober in Goes te gaan rijden. De auto zette zich op de parkeerplaats plotseling in beweging nadat hij met zijn vriendin op schoot de mo tor had gestart, omdat ze het koud hadden. Of zijn vrien din het gaspedaal had geraakt was niet duidelijk. Vast stond dat de auto vooruit schoot en een garagedeur ram de. Een getuige waarschuwde de politie. De verdachte was na de botsing vijf meter achteruitgere den. „Het ging per ongeluk. We schoten met de auto voor uit". zei hij. De politie nam bij hem een blaastest af. Die gaf 575 microgram aan: tweeënhalf keer zoveel alcohol als is toegestaan. De politierechter vond het voorval met iemand op schoot idioot. „U mag nog geen millimeter rij den." Het 'ongelukje' kostte de Goesenaar vierhonderd euro boete. door Harmen van der Werf pen jaar evenals die in Stellen dam en Schevemngen beter ge- COLIJNSPLAAT - De vismijn daan dan in 2004. Vlissingen is in Colijnsplaat heeft dit jaar te dankzij een omzetstijging met kampen met een grote omzetda- vijf miljoen euro terug op het ni- ling, terwijl de vismijnen in veau van 2003, op ongeveer 28 Breskens en Vlissingen juist een miljoen. Breskens zat in 2003 op omzetstijging boekten. 11 miljoen euro en vorig jaar op 6,4 miljoen. Dit jaar stevent de Was de visafslag in Colijnsplaat mijn af op iets meer dan 7 mil- altijd al een dreumes in de we- joen euro reld van de visserij, afgelopen Vlissingen, Breskens en Stellen- jaar is de positie van de Noord- dam danken de hogere omzet Bevelandse vismijn verder ver- aan betere kiloprijzen. Een UFA- zwakt. Colijnsplaat haalde in medewerkster in Stellendam 2004 nog een bescheiden omzet spreekt, gerekend over alle vis- van 5,5 miljoen euro. Dit jaar is soorten, over 40 cent per kilo daar 1,3 miljoen euro vanaf ge- meer; 4,18 in plaats van 3,77 eu- gaan. Voor een deel is dit toe te ro. „Puur een kwestie van vraag schrijven aan de zeer matige en aanbod", verklaart F. Loker- prijzen voor garnalen, een be- se van de Zeeuwse Visveiling. langrijk product voor Colijns- De vismijnen mogen, op Colijns plaat. De voornaamste ooi-zaak plaat na, beter gedraaid hebben, is dat minder schepen Colijns- voor vissers was 2005 door de plaat aandoen. hoge olieprijzen barslecht. Een teken aan de wand is dat dit 1 OeKOmSt jaar twee viskotters uit Vlissin- Welke gevolgen dit alles heeft, gen in de sanering zijn gegaan, is onduidelijk. Colijnsplaatse de Vlissingen 6 van P. de Ridder maakt deel uit van de United en de Vlissingen 28 van W. Fish Auctions (UFA) waarin Schroevers. ook de visafslagen van Stellen- Vandaag beslissen de Europese dam en Scheveningen zijn onder- visserijministers over de visquo- gebracht Die zien de omzet stij- ta voor 2006. Het quotum van gen; Stellendam van 25 naar 27 schol is in overleg met Noorwe- miljoen euro en Scheveningen gen al vastgesteld op ongeveer van 13,5 naar ruim 14 miljoen hetzelfde niveau als dit jaar, euro. De kosten van de mijn in ruim 57.000 ton. Tong is voor Colijnsplaat zijn laag. Alle admi- Zeeuwse vissers de belangrijk- nistratie vindt in Stellendam ste vissoort. De verwachting is plaats en ook bijna alle viskis- dat het tongquotum wordt ver ten worden daar gespoeld. laagd, maar vissers mogen tien De vismijnen in Vlissingen en procent van het tongquotum Breskens, verenigd in de Zeeuw- van 2005 meenemen, omdat het se Visveiling, hebben het afgelo- niet is vol gevist. In de donkere dagen voor jaar maar eens haas gegeten kerst, staat de samenstelling moest worden. De jongste van van het diner ter discussie, het gezin zag dat helemaal Eten we dit jaar een rollade niet zitten. Het diner van vo- of halen we het gourmetstel rig jaar was hem. niet goed be- uit de kast? Wordt het eend of vallen. Toen hadden we ook breken we dit jaar met de tra- al haas, mopperde hij. Zijn va- ditie en koken we vegeta- der keek hem vragend aan. risch? Haas? Ja, zei de jongste, var- Vader suggereerde dat dit kenshaas... jnnrRené Schrier jUDDELBURG - De Postcodelo terij had bijna geen feestje kun nen vieren, in het geval dat de genaamde Jumbo-prijs in Zee land mocht vallen. Met dat al vast staat dat die jnjs in Zeeland terechtkomt, Mar de loterij houdt overal re- kening mee. Vandaar dat aan de provincie Zeeland was gemeld dat op 1 januari ergens op een plek in Zeeland misschien vuur werk zou worden afgestoken in verband met de Jumbo-prijs. Dat was de provincie toch wat te vaag. Vandaar dat de organi satie van de loterij te verstaan was gegeven dat 'het eventueel tot ontbranding brengen van vuurwerk op 1 januari 2006 op een nog onbekende locatie in Zeeland van rechtswege niet door middel van deze melding kan plaats vinden'. Geen feestje dus. Maar dat ging het provinciaal bestuur toch ook weer wat ver Stel je voor: de hele straat wordt miljonair en er mag geen vuurpijl de lucht in. Vandaar dat Gedeputeerde Sta ten overleg hebben gevoerd met de burgemeesters van de Zeeuw se gemeenten en de comman dant van de regionale brand weer, want ze wilden niet over één nacht ijs gaan. Gisteren hebben ze besloten dat zich hier een bijzondere omstan digheid voordoet en heeft de lo terij toestemming gekregen, zelfs nog op een laat moment melding te maken van het afste ken van vuurwerk. Zelfs in de kerstvakantie kan dat nog, via een speciaal email-adres. Dat is overigens nog geen garan tie dat de prijs in Zeeland valt, want de Postcodeloterij volgt de ze procedure in elke provincie. Vernielzuchtige Goesenaar krijgt 20 uur werkstraf Opschuiven Op de grond die RWS heeft ge kocht van brandstoffenbedrijf Mol uit het Schouwse Schudde- fceuis, staat een benzinestation, sen voormalige autoshowroom en enkele grote loodsen. Alleen set BP-benzinestation is nog in bedrijf en dat mag blijven. „Ik was even bang dat we voor de nieuwbouw weg moesten", ver- lelt exploitant A. van Asselt, MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter A. Jans- sens-van Kampen heeft gisteren ten 21-jarige inwoner van Goes \oor het plegen van vernielin gen een milde werkstraf van twintig uur opgelegd. De Goese naar had in mei in zijn woon plaats een ravage aangericht op een voormalige school van het ROC, die eigendom is van de ge meente. rtnor Harmen van der Werf GOES - De ontwikkeling van ren woonzorgzone in de Goese Polder en daarmee de sloop van iie Erasmusflat zijn een stap dichterbij gekomen. Woningcor poratie RWS heeft grond naast de Erasmusflat gekocht. Het daar gevestigde benzinestation blijft gehandhaafd. De verwerving van de grond is belangrijk voor de voortgang en fasegewijze uitvoering van het woonzorgproject in de Goese Polder. Voordat de Erasmusflat naar verwachting over vijf of zes jaar tegen de vlakte gaat, wil RWS vervangende nieuw bouw hebben gepleegd. De be woners van de Erasmusflat hoe ven dan maar één keer te ver hui - „maar we hoeven gelukkig niet meer dan een stuk of drie meter op te schuiven." Naast en op de plek van de Eras musflat komen drie woongebou wen met zorgvoorzieningen en samen 150 appartementen. De bouw zal in fasen gebeuren. Te beginnen met nieuwbouw op de onlangs aangekochte grond en vervolgens direct naast de huidi ge Erasmusflat. Die kan in 2010 of 2011 worden gesloopt, als al le bewoners in de nieuwbouw een plek hebben. Over de voorgenomen sloop van de Erasmusflat is eerder dit jaar onrust ontstaan. Een groep be woners vindt het onzin dat de ruim dertig jaar oude flat wordt afgebroken, terwijl die naar hun mening nog voldoet. De Huma nistische Stichting Huisvesting Bejaarden (HSHB), de eigenares se van de flat, kijkt daar heel an ders tegen aan. Zo zijn de appar tementen niet geschikt te maken voor gehandicapten en minder- validen, is de geluids- en warm- te-isolatie slecht en de verdie pingshoogte te laag. Ook is er geen ruimte voor moderne zorg voorzieningen. De kans dat de afbraak van de Erasmusflat kan worden tegen gehouden, is met de aankoop van de naastgelegen grond door RWS verder afgenomen. De ac tiegroep tegen sloop kreeg deze week ook al nauwelijks voet aan de grond in de Goese gemeente raad. De raadsleden H. Hooger- land (PvdA) en S. Huissoon- Schrijver (D66) zeiden dat dit in eerste instantie geen zaak van de gemeente is. R. Weststrate (SGP/ChristenUnie) en A van Oosten (GroenLinks) hielden de boot minder af. Volgens Van Oosten is er bouwkundig geen noodzaak de Erasmusflat te slo pen. Weststrate maakte een an dere afweging. Hij wees erop dat toekomstige bewoners meer zorg nodig hebben en dat daar voor een woonzorgzone moet worden ontwikkeld. Weststrate tekende daarbij aan dat de hui dige bewoners niet het slachtof fer mogen worden van onverant woorde huurstijgingen of hoge verhuiskosten. De HSHB houdt eind januari weer een informa tiebijeenkomst voor bewoners over het project. Een DNA-spoor op een sigaret leidde tot de aanhouding van verdachte. Een 21-jarige mede verdachte uit Goes werd vrijge sproken, omdat hij op het tijd stip van de vernielingen op va kantie was. Zijn leeftijdsgenoot had hem als mededader bij de politie aangegeven. De gemeen te Goes claimde voor 9.445 euro schade, maar de vordering werd met ontvankelijk verklaard. De gemeente kan voor de schadever goeding nog naai- de civiele rech te: stappen. Volgens officier van justitie N. de Comnck was het duo na een avondje stappen flink tekeer ge gaan. Ruiten werden ingegooid, brandblussers waren leeggespo- ten, er was met verf gemorst en «n hakenkruis geschilderd, v.oeren stonden onder water, toi letpotten en kranen waren uit óe muur getrokken. De officier vond voor beide verdachten veertig urn- werkstraf passend. Ze vond dat de schadevergoe ding kon worden toegewezen. Raadsman A. Bals vroeg de scha declaim niet ontvankelijk te ver klaren. De strafpleiter zag het vandalisme als een baldadig heid. „Hij doet uitstekend zijn 'Aerk. Hij moet zich alleen in het weekeinde leren beheersen. Daaraan wordt door hem ge kerkt." De mannen waren eer der voor geweldsdelicten met jostitie m aanraking geweest. Leerlingen van het Groen College maken kerstmutsen voor het goede doel. foto Willem Mieras door Cornelleke Blok GOES - Eens iets anders met de kerst. Niet alleen maar eten, maar iets doen voor het goede doel, dat was het idee. Op het Groen College in Goes is de jaar lijkse kerstlunch ingeruild voor een kerstmarkt. De leerlingen knutselen deze week van alles in elkaar om te verkopen. De op brengst gaat naar People's Trust Nederland. Er heerst een ontspannen sfeer tje in het Groen College. Overal zie je blije gezichten, kerstmut sen, en leraren die onderling grapjes maken. „Het is geweldig om te zien hoe de leerlingen zich inzetten", zegt een al even vrolij ke Bert Bakker, unitleider van de onderbouw. Je kan het zo gek niet bedenken of het wordt deze week gemaakt op het Groen College: kerstmut sen, kettingen met haaientan- den, metalen kandelaars, kalen ders, figuurtjes van marsepein, vogeltaartjes. Ook de minder creatieve scholie ren komen aan hun trekken, want tegen betaling kan je ook film kijken en meedoen aan de kerstbingo of de trappenloop. „De leerlingen kiezen acht work shops. Zo stellen ze hun eigen lesrooster samen." Met de kerstmarkt steunt het Groen College People's Trust Ne derland (PTN). Deze organisatie geeft kinderprostituees in Nepal een beter leven. Van te voren waren er lessen over het project. Bij de één is dat wat beter blijven hangen dan bij de ander. „Iets met Azië ofzo", zegt Frederique van Boei- jen (13), terwijl ze een kalender maakt voor de kerstmarkt „In India of Nepal geloof ik", vult haar buurvrouw Rianne van den Boomgaard (ook 13) aarzelend aan. Marie-Claire Dehing (14) weet het allemaal wél haarfijn uit te leggen. „Ouders in Nepal wor den overgehaald om hun kinde ren te laten werken bij een be drijf, maar dan blijkt dat ze als prostituee moeten werken. Peop le's Trust helpt de kinderen en zorgt dat ze weer terug kunnen naar hun eigen huis. Deze actie is daarom echt heel belangrijk." Vandaag en morgen is iedereen welkom op de kerstmarkt in de kantine van het Groen College. Op beide dagen duurt de markt van 16.00 tot 20.00 uur. (Advertentie) Inclusief GRATIS enveloppen Vanaf negatief of digitaal. Kies uit verschillende teksten of stel zelf uw tekst op (tegen geringe meerprijs).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 31