pzc PSV blijft strijden op alle fronten ■■VI r m -Ml BOUW- ,U RK T Vertrek Lok bij NEC mysterie 19 Mark Wotte per direct weg bij Feyenoord lindhovenaren in bekertoernooi zonder franje langs FC Twente: 3-0 Ryan Babel baalt van gebrek aan vertrouwen woensdag 21 december 2005 SoorHans Leber .„ftrrry van der Hooft jdiTERDAM - Mark Wotte ver- irtktals technisch directeur van toenoord. Hij zegt weer trai- jjj te willen worden, maar ont stal een contract met South ampton te hebben getekend. zijn meerdere mogelijkhe- jg. ik ga de tijd nemen om een jab uit te zoeken." Fe.venoord «eten hem daarbij niet in de weg te willen staan. Vandaag wordt zijn contract ontbonden. Het vertrek van Wotte komt als een volslagen verrassing omdat hij kort geleden zijn contract met twee jaar verlengde. Wotte zelf zegt dat een hernieuwd trai nerschap hem al langer aantrek kelijk leek. „Deze zomer, toen mijn contract werd verlengd, twijfelde ik al. Kort geleden is dat contract formeel geëffec tueerd, maar ook toen twijfelde ik nog. 'Doe ik er wel goed aan', dacht ik. Ik heb gewoon weer zin om een club te trainen." Hoewel de technisch directeur er zelf niets over wil zeggen, lijkt een groot deel van de puz zel van zijn vertrek opgesloten in een verklaring van Feye- noords (nieuwe) directeur Chris Woerts. Die zei gisteravond dat voorzitter Jorien van den Herik de technische kanten van spe lersbeoordelingen wil scheiden van de zakelijke discipline, de contractbesprekingen: „Omdat we binnen Feyenoord de kwali teiten voor beide functies in huis hebben, zie ik niet gebeu ren dat we een nieuwe technisch directeur zullen aantrekken." Ergo: Mark Wotte voelde zich bij Feyenoord overbodig. De komst van Wim Jansen eer der dit jaar lijkt voor Wotte dan toch gevolgen te hebben gekre gen. Gevraagd en ongevraagd mocht de grote Feyenoord-spe- ler van weleer adviezen geven. Zonder dat Jansen daar wellicht op uit is geweest, kwam Wotte klem te zitten tussen hem en de als ambitieus bekendstaande Woerts. Het kan niet anders of er heb ben zich de laatste weken op de Feyenoord-burelen harde con frontaties voorgedaan. Of de voorzichtige Jansen daarbij zo zeer botste met de handelings- snelle Wotte is nog maar de vraag. Lopez Caro maakt seizoen Real af DEN HAAG - Voormalig jeugdtrainer Juan Ramon Lopez Caro van Real Madrid blijft tot het einde van het seizoen trainer van de hoofdmacht. Hij volgde kort geleden de Braziliaan Vanderlei Luxemburgo op nadat die was ont slagen. ANP Rentree Hingis in Gold Coast GOLD COAST - Martina Hingis maakt begin januari bij het toernooi in het Australische Gold Coast haar rentree op de tennisbaan. De 25-jarige Zwitserse stopte in 2002 wegens blessures aan voeten en enkels, maar kondigde on langs een terugkeer aan. Hingis won drie keer de Australian Open en stond zes keer op rij in de finale. De voormalige nummer één van de wereld heeft een wildcard gekregen voor de Australian Open. Het is de verwachting dat ze voor het Grand Slam- toernooi in Melbourne ook nog zal meedoen aan het toer nooi in Sydney. ANP/DPA Antal Crielaard EINDHOVEN - PSV blijft actief alle fronten. Gisteravond ver joeg de ploeg FC Twente met IJl, wat een plaats in de kwartfi- a]fs van het nationale beker toernooi opleverde. jadat de club ook nog actief is de Champions League en nog iülop meedraait in de strijd op jet landskampioenschap, gaat een drukke tweede sei- PSV 11,3 miljoen in het rood EINDHOVEN - PSV heeft in jet seizoen 2004-2005 een ver lies gedraaid van 11,3 miljoen earo. Dit gebeurde ondanks een i,3 miljoen euro hogere omzet. De landskampioen presenteerde gsteren de jaarcijfers. De omzet van PSV NV bedroeg ia het afgelopen seizoen 63,8 aaljoen. De stijging met 8,3 mil joen, ofwel 14,9 procent, was ge- jee! te danken de prestaties in de Champions League. Het elf- lal van coach Hiddink bereikte de halve finale. De dub gaf 7 miljoen meer uit an salarissen en sociale lasten. stijging kwam door hogere premies voor spelers en techni- rhe staf. PSV verwacht over W5-20Q6 een positief eindresul- iai te kunnen behalen, geba- serdop de verkoop van het ter- annaast het Philips Stadion in ïndhoven. ANP zoenshelft tegemoet. PSV begon het bekerduel zonder Alex. De centrale verdediger heeft last van een bovenbeenblessure en kon tegen Twente niet meespe len. Hiddink had zijn elftal op meerdere plaatsen aangepast. Ball en Beasley, beiden terug van een kwetsuur, kregen een basisplaats. Ball speelde op de plaats van Lamey en Beasley nam de positie van Koné over. De eerste helft was niet bijster interessant. PSV speelde ongeïn spireerd en leek amper belang te hechten aan een overwinning. Het was echter ook veelzeggend dat de Eindhovenaren met een voorsprong de rust haalden. PSV maakte dit seizoen al vaker doelpunten op momenten dat de ploeg niet in de wedstrijd leek te zitten. De goal van Jefferson Farfan viel in de 45e minuut, nadat Co- cu een verre trap in de richting van Vennegoor of Hesselink ver zond. De Tukker kopte goed door op Farfan, die de bal in de draai achter doelman Boschker schoot. Twente kreeg tot de goal van PSV de beste kansen. Zomer kopte uit een corner hard op de vuisten van keeper Gomes en de Gerritsen koos na een geslaagde individuele actie voor eigen suc ces in plaats van de bal naar de vrijstaande N'Kufo te spelen. De jonge Gerritsen was direct na rust opnieuw dicht bij een treffer, maar zag zijn schot van af de binnenkant van de paal te rug het veld in kaatsen. De A-ju nior speelt pas een aantal we ken in het eerste van FC Twen te, maar kreeg van trainer Rini se aanvaller. Net als in de eerste opnieuw het doelpunt. Uitgere- PSV nog op 3-0. In de laatste se- Run op WK-kaarten in Australië Coolen het vertrouwen en be- helft leek Twente na rust aan- kend Tukker Vennegoor of Hes- conde tikte opnieuw Vennegoor schaamde dat niet. Hij was te- vankelijk het beste van het spel selink schoot de 2-0 achter Bo- of Hesselink een hoekschop ach- gen PSV de gevaarlijkste Twent- te hebben. PSV maakte echter schker. In de slotfase kwam ter Boschker: 3-0. ANP cvc;. i •7 "W W PSV'er Jan Vennegoor of Hesselink passeert Daniel Majstorovic en scoort 2-0. foto Vincent Jannink/ANP SYDNEY - De Australische voetbalbond is per fax. e-mail en post overstelpt met aanvragen voor kaarten voor het WK in Duitsland. De verkoop van de 8500 be schikbare toegangsbewijzen begon gisterochtend. Binnen een halfuur had de bond al ongeveer 10.000 verzoeken binnen. Dit aantal werd in de loop van de dag meer dan verdubbeld. Coach Guus Hiddink leidde Australië vorige maand naai de eindronde van het WK. De Socceroos treffen in de groepsfase titelhouder Brazilië, Kroatië en Japan. De be langstellenden horen vrijdag of ze een kaart hebben be machtigd. De bond gaat nog wel pogingen ondernemen extra tickets te krijgen. ANP/AFP Tennisster (16) betrapt op doping PARIJS - Bij de laatste Open Franse kampioenschappen op Roland Garros is de zestienjarige Bulgaarse tennisster Sesil Karatantsjeva betrapt op het gebruik van nandro- lon. Deze dopingkwestie is vorige week behandeld door drie juristen namens de Internationale Tennis Federatie in Londen. Een uitspraak is nog niet gedaan. Ze riskeert een schorsing twee jaar. De Bulgaarse kreeg op 31 mei een oproep voor de antidopingcontrole na haar nederlaag in de kwartfinale enkelspel tegen Jelena Lichovtseva. ANP/AFP Anthuenis trainer van Lokeren LOKEREN - Aimé Anthuenis wordt de nieuwe trainer van Sporting Lokeren. De Belgische voetbalclub maakte gisteren bekend een mondeling akkoord te hebben be reikt met de bondscoach, die er niet in slaagde de Rode Duivels naar het WK te brengen. De details van het con tract worden morgen na de bekerwedstrijd tegen Beveren geregeld. De bijna 62-jarige Athuenis, wiens verbintenis bij de Belgische bond officieel op 1 januari afloopt, zal vrijdag worden gepresenteerd. Hij volgt bij Lokeren de Serviër Slavoljub Muslin op, die naar Lokomotiv Moskou vertrekt. De geroutineerde coach was al twee keer eerder werkzaam bij de club, waar ook Willem van Hanegem op het kandidatenlijstje stond. ANP/Belga Steven Pienaar ontloopt straf ZEIST - Steven Pienaar heeft «n schorsing naar aanleiding zijn actie in het duel tussen ijaxen Vitesse ontlopen. De aanklager betaald voetbal ad wegens vermeend natrap- ,61 door de Ajacied een vooron- azoek ingesteld, maar er was aet voldoende bewijs om een Sraf op te leggen. Naast de televisiebeelden is er 2melijk aanvullend bewijs no- agom tot een schorsing over te aan. Dat ontbrak. Pienaar ver rit Ajax aan het einde van het 1 voor het Duitse Borus- Éa Dortmund. ANP Zege Overijse toch voor Boom ZBDDAM - Lars Boom mag ach toch winnaar van de inter nationale veldrit in Overijse noe- 3e internationale wielrenunie -Cl besloot gisteren de Belg Bart Wellens uit de uitslagen te irappen naar aanleiding van ^karatetrap die hij zondag tij ras de race uitdeelde. Boom endigde in Overijse als tweede. Be jury sommeerde Wellens de wedstrijd te verlaten, maar de Mg weigerde af te stappen. Na ajn verklaring na de finish be sloot de jury hem toch als win bar uit te roepen. Volgens de •Cl is uit het juryrapport ech- sgebleken dat dit geen unanie- beslissing van commissaris- sa was en de unie wees de •ast daarom alsnog aan Boom roe. Wellens moet zich ook nog rw disciplinaire commissie ra UCI verantwoorden omdat -] het imago van het veldrijden a van de wielrenunie heeft be zadigd. ANP praat met Spurs over Vlaar 1LKMAAR - Marcel Brands -celt in Londen een gesprek ge- met een afvaardiging van 'Ottenham Hotspur. ^huidige nummer vier van het fomership is een belangrijke ??adigde om Ron Vlaar over te j*®® van AZ. De Spurs van p=mer Martin Jol, ooit samen ^Brands werkzaam bij RKC, ^oben geen problemen met de miljoen euro die AZ voor 'laar wil hebben. Er zijn echter I gegadigden, waaronder *]ax. GPD Cees Lok heeft zijn club in verbijstering achtergelaten. foto Robert Vos/ANP door Antal Crielaard NIJMEGEN - Met zijn plotselin ge vertrek heeft Cees Lok NEC in verbijstering achtergelaten. De hoofdcoach van de Nijmeeg se voetbalclub nam maandag ontslag en liet slechts een korte verklaring achter op de club. Daarin stelt hij na lang beraad: „Er is een onoverbrugbaar ver schil ontstaan in de manier waarop je structureel werkend, met een duidelijke visie, NEC naar een hoger niveau kunt brengen." In een persconferentie straalden voorzitter Hans van Delft en al gemeen directeur Jacco Swart een dag later ongeloof, verbijste ring en ontsteltenis uit. „Wij hebben geen enkel idee wat de beweegredenen kunnen zijn van Lok", aldus Swart. „Wij hebben tot maandag geen signalen ont vangen dat er zwaarwegende re denen zouden zijn die tot deze beslissing van Cees konden lei den. We kunnen ze ook niet be denken." De beleidsbepalers van de Nij meegse club hebben er alles aan gedaan om in contact te komen met Cees Lok. De trainer lijkt echter alle banden met NEC, de club waar hij als sinds 1987 in dienst is, te hebben verbroken. Lok reageerde de afgelopen uren niet op telefoontjes, wilde geen gesprek met de directie en de voorzitter en verwees elke keer naar zijn summiere verkla ring. „Hij zegt dat alles in zijn brief staat", aldus Van Delft. „Maar daaruit blijkt ons eigen lijk niets." Spelersgroep Maandagmiddag kwam Lok om 15.00 uur naar de club om zijn ontslag in te dienen, waarna hij even later ook de spelersgroep informeerde over zijn opmerke lijke stap. „Daarna is ieder con tact verbroken", zegt ook tech nisch directeur Leen Looijen. „Ik heb in mijn leven in de voet ballerij heel veel meegemaakt, maar ook ik sta voor een raad sel. Ik ben normaal een goede slaper, maar heb de hele nacht liggen piekeren waarom hij dit heeft gedaan. Ik kan het niet be denken." Door het gebrek aan informatie zijn er inmiddels tal van mogelij ke redenen genoemd. Zo zou Lok al maanden een slechte rela tie hebben met het bestuur en enkele investeerders, die kapita len hebben geïnvesteerd in dure spelers, onder wie Barreto, Nied- zielan, Denneboom, Boutahar, en Olsson. Op de persconferen tie werd dat ontkend. „In die richting hebben wij geen signa len ontvangen. Cees ging juist goed om met die mensen", aldus Van Delft. De spelersgroep was totaal ver rast door het plotselinge vertrek van Lok. Aanvoerder Wisger- hof: „Samen met alle spelers van NEC heb ik met verbijste ring geluisterd naar de brief die Cees Lok ons voorlas en waar mee hij zijn ontslag aankondig de. We weten niet meer dan wat de trainer ons met deze brief heeft verteld. Hij heeft ook ons verder geen aanvullende verkla ring gegeven." Na het vertrek van Lok heeft Van Delft hem thuis bezocht en zijn ook aanvoerder Peter Wis- gerhof en assistent-trainer Wilf- ried Brookhuis bij hem aan de deur geweest. Lok voerde alleen een kort gesprek met Wisgerhof en Brookhuis, staand in de deur opening. „Maar in dat gesprek wilde hij niet dieper op zijn wer kelijke redenen ingaan", zei Swart gisteren. De club wilde Lok zijn vergissing laten inzien en hield de deur geopend voor een snelle rentree. Swart: „Nu moeten we realistisch zijn. Zo als de zaken er nu voorstaan, denk ik niet dat Lok nog bij NEC kan terugkeren." Ook Van Delft kreeg geen sjoege van de trainer. „Ik snap er niets van. Op 8 december hebben we nog een gesprek gevoerd van bijna twee uur. Daarin was hij zeer ontspannen en hebben we alle lopende zaken doorgeno men. Ook uit dat gesprek kan ik geen aanknopingspunten vin den voor het vertrek." Voorlopig staan Ron de Groot en Wüfried Brookhuis voor de groep. De Groot was in het verle den ook al eens mtei'im-coach in Nijmegen. In die periode haal de de club de bekerfinale (2000). De Groot heeft de benodigde di ploma's om het seizoen als hoofdtrainer af te mogen ma ken. ANP Willem II nog dieper in put MAASTRICHT - Willem II blijft dit seizoen weinig be spaard. De verliezend be kerfinalist van vorig sei zoen kon zich gisteravond niet voor de kwartfinales van het bekertoernooi kwa lificeren. MW, de nummer acht van de eerste divisie, bleek voor eigen publiek veel te sterk: 3-1. MW-speler Bryssinck zet te de nummer voorlaatst van de eredivisie al na ne gen minuten op achter stand. Fehér maakte in de dertiende minuut nog ge lijk maar zag vervolgens machteloos toe hoe Miceli (44e minuut) en Gommans (74e minuut) de wedstrijd beslisten. De ploeg van Kees Zwam- born kan zich na de uit schakeling volledig richten op de competitie. Een plaats in de nacompetitie lijkt voorlopig het hoogst haalbare voor de Tilbur- gers, die uit zestien compe titiewedstrijden slechts ne gen punten hebben verza meld. Helmond Sport plaatste zich als tweede club uit de eerste divisie voor de kwartfinale. De Braban ders waren net iets sterker dan Jong Ajax: 2-1. De Amsterdammers beëin digden de wedstrijd met slechts negen spelers. Kok kreeg na tien minuten al een rode kaart. Vertonghen incasseerde in de 68e mi nuut zijn tweede geel kaart van de wedstrijd. VW Venlo tuimelde in een Fries wak en de zet werd gegeven door SC Heeren veen: 2-0. Klaas Jan Hun- telaar en Georgios Sama ras namen de doelpunten voor hun rekening. De decembermaand bracht de Heerenveners veel goeds in eigen huis. Ze wisten ver rassend te overwinteren in het Uefa-cuptoernooi en daarnaast werd er in eredi visie geen enkele nederlaag geleden. Desondanks bele ven de fans geen prettige kerstdagen. Ze moeten Huntelaar, topscorer in de eredivisie (14 doelpunten), waarschijnlijk missen. De 22-jarige spits bereikte de ze week overeenstemming met Ajax.ANP van onze sportredactie AMSTERDAM - De poging van Ajax om Klaas Jan Huntelaar aan te trekken, is voor Ryan Ba- bel een gevoelige tegenslag. Op zijn negentiende verjaardag moest Babel via de media verne men dat Ajax zijn concurrent voor de spitspositie al in de win terstop wil overnemen. „We zijn geschrokken", aldus Babels zaakwaarnemer Winnie Haatrecht. Haatrecht neemt nog geen officieel standpunt in. Hij wil eerst met de familie Babel in overleg. „Bovendien is Hunte laar nog niet officieel speler van Ajax. Pas als het zover komt, zullen we ons standpunt bepa len." Babel baalt van het gebrek aan vertrouwen van Ajax. Haat recht: „Ryan zit een jaar bij de selectie van Ajax. Hij speelt al negen jaar bij Ajax. Hij is als spits opgeleid, maar na Angelos Charisteas en Markus Rosen berg wordt Huntelaar de derde spits die Ajax aantrekt. Daar spreekt geen vertrouwen uit. Voor een jongen die net negen tien jaar is geworden, is het moeilijk daarmee om te gaan." Danny Blind gebruikt Babel al leen als linksbuiten, niet als spits. De international heeft zijn trainer gezegd dat hij zich wil richten op de spitspositie. Hij wil zich niet ontwikkelen als linksbuiten. Babel verlengde zijn contract on langs tot 2008. Haatrecht: „Bij het openbreken van zijn con tract, in juli, heeft Ajax gezegd dat Ryan de spits van de toe komst is. Daarbij denk ik niet aan een periode over vier jaar. Er zijn het afgelopen jaar mo menten geweest waarop Ryan in de spits had kunnen spelen, dat is toen niet gebeurd." Ajax heeft de laatste twee duels niet in het gebruikelijke 4-3-3-systeem gespeeld, maar in 4-4-2. Daarmee is Babel 'ver lost' van de linkervleugel. In Jong Ajax speelt Babel centraal in de aanval. Met het wegvallen van Babel als vleugelspeler, de ongeschikt heid van Nourdin Boukhari voor die positie en de blessures van Nicolae Mitea en Edgar Ma- nucharyan lijkt Blind gedwon gen tot de tactische koerswijzi ging- Dat Babel via teletekst vernam dat Ajax Huntelaar wil kopen, noemt Haatrecht bitter. „Ajax is als werkgever niet ver plicht het beleid toe te lichten, maar het is in deze chiquer dat wel te doen." Of Babel erover denkt Ajax, te verlaten, kan Haatrecht niet zeggen. „Het is nog niet zeker of en wanneer Huntelaar komt." Rosenberg Ook voor Markus Rosenberg, clubtopscorer Angelos Charis teas en Yannis Anastasiou is Ajax' wens Huntelaar in te lij ven zuur. De club geeft hiermee een signaal niet tevreden te zijn over hun prestaties. Vooral Ro senberg speelt de laatste weken echter verdienstelijk. „Ik wil geen commentaar geven op de mogelijke komst van Huntelaar naar Ajax", zegt Martin Dahlin, Rosenbergs zaakwaarnemer. De belangenbehartiger van Cha risteas, Paul Koutsoliakos, zegt: „Angelos is niet bang voor con currentie zolang sprake is van een faire concurrentiestrijd. De trainer is altijd eerlijk geweest ten opzichte van alle spitsen. Maar drie spitsen aantrekken in één jaar is wel erg veel." Anastasiou lijkt weinig toe komst te hebben bij Ajax, Zijn contract loopt na het seizoen af. Als Huntelaar in de winterstop komt, zou Anastasiou eerder kunnen verkassen. „Maar ik wil het seizoen bij Ajax afmaken. Ik houd er niet van om tussentijds naar een nieuwe club te gaan, ook niet omdat ik schoolgaande kinde ren heb." GPD Di Canio geschorst voor fascistengroet ROME - De tuchtcommissie van de Italiaanse voetbalbond heeft Paolo di Canio van Lazio één wedstrijd geschorst voor het uit brengen van een fascistengroet. De aanvoerder van de Romeinse club kreeg bovendien een boete van 10.000 euro. Eerder al kreeg zijn club een geldboete voor zijn wangedrag. Di Canio bracht de fascisten groet uit tijdens de wedstrijd Li- vorno-Lazio. In januari had hij tijdens de stadsderby tegen AS Roma hetzelfde gedaan. Hij kreeg toen ook al een boete van 10.000 euro. Di Canio was ver ontwaardigd over de sancties, maar zei zich er geenszins door te laten weerhouden. ANP/DPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 19