PZC Toch scherm bij Vrouwenpolder Soep als protest tegen armoede RTTT1 Samen een i filmpje pafekejn j 6/5 e 2.500,= Ook spoorbrug uit Middelburg gaat misschien naar Goes SPRMTPHOTO liet planten beklede geluidswand moet lawaai N57 tegenhouden ^hts Diner «notie: 011*315649 .V,wv. pzc.nl Saikredactie® pzc.nl Postbus 31,4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: lord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; Mws-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. woensdag 21 december 2005 editie Walcheren fonrMaurits Sep VROUWENPOLDER - Bij Vrou wenpolder komt ondanks bezwa ren van de dorpsraad toch een geluidsscherm langs de nieuwe N57, De dorpsraad van Seroos- kerkc krijgt wel zijn zin: bij de Molenweg komt over de rond wegeen gelijkvloerse oversteek plaats voor fietsers en voetgan gers. Dit zijn de uitkomsten van na der onderzoek door het land schapsarchitectenbureau Okra. Die zijn vastgelegd in een zoge noemd visiedocument over de in- aassing van de Dammenroute in tet Walcherse landschap. Dat is in een besloten vergadering voorgelegd aan de dorpsraden van Vrouwenpolder en Seroos- kerke, de wijktafel Dauwendae- le,Rijkswaterstaat, de provincie en de gemeenten Veere en Mid delburg. De aanbevelingen wor den bestuurlijk overgenomen, al dus gedeputeerde T. Poppelaars (verkeer). Verlaagd In Vrouwenpolder bestaat veel verzet tegen de bouw van het ge luidsscherm, dat zeventig meter lang en vijf meter hoog wordt. Okra heeft nog onderzocht of de nieuwe N57 - de Dammenroute - weg verlaagd aangelegd kan worden, zodat de Dorpsdijk en de Polredijk het geluid tegen houden. Dat blijkt echter niet haalbaar. Ook het isoleren van de huizen in de buurt is onvol doende, stelt gedeputeerde Pop pelaars. Een geluidsscherm is daarmee onvermijdelijk gewor den om omwonenden te bescher men tegen de geluidsoverlast van het verkeer. Werkstraf voor vernielzucht MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter A. Jans- sens-van Kampen heeft gisteren een 21-jarige Goesenaar voor het plegen van vernielingen een werkstraf van twintig uur opge legd. De Goesenaar had in mei in zijn woonplaats een ravage aangericht op een voormalige school van het ROC, die eigen dom is van de gemeente. Een dna-spoor op een sigaret leidde tot zijn aanhouding. Een 21-jarige plaatsgenoot werd vrij gesproken, omdat hij op het tijd stip van de vernielingen op va kantie was. Zijn leeftijdsgenoot had hem als mededader bij de politie aangegeven. De gemeen te daimde voor 9445 euro scha de, maar de vordering werd niet ontvankelijk verklaard. Volgens officier van justitie N.de Coninck was het duo na een avondje stappen als gekken tekeer gegaan. Ruiten waren ver meld, brandblussers leeggespo- ten, er was verf gemorst en een hakenkruis geschilderd, vloeren stonden blank, toiletpotten en tanen waren kapot gemaakt. De officier vond voor beiden veertig uur werkstraf passend. Als visuele tegemoetkoming aan de inwoners van het dorp, wordt het geluidsscherm be kleed met kruipbeplanting. Zo ontstaat een groen scherm. Daar in komen doorzichtige stukken om doorkijkjes te maken. H. Post van de dorpsraad Vrou wenpolder is desondanks onte vreden. „Het blijft een groene muur waar je tegenaan moet kij ken. Hoe je het ook wendt of keert, dat blijft landschappelijk onverteerbaar. Zeker in een om geving als Vrouwenpolder. Zo iets past misschien bij een grote woonwijk in Rotterdam, maar niet hier." Poppelaars vindt het jammer dat niet aan de wens van de dorpsraad tegemoet kan worden gekomen. „Maar wij moeten nu eenmaal voldoen aan de wettelij ke eisen." De gedeputeerde is wel blij dat over de rondweg Serooskerke een gelijkvloerse oversteekplaats kan komen voor fietsers en voetgangers. „We hebben een afweging moeten maken tussen verkeersveilig heid, verkeersdrukte, landschap en geld. Het is gelukt om een rechtstreekse oversteek te kun nen maken." Bij de Molenweg hoeft daarom geen tunnel te ko men. Voor de veiligheid was dat niet noodzakelijk. „Het is ver antwoord om het gelijkvloers te houden", aldus Poppelaars. Het scheelt de provincie als wegbe- heerder bovendien nogal wat geld, beaamt hij. D. Moelker van de dorpsraad Serooskerke is tevreden dat in ieder geval geen grote infrastruc turele werken nodig zijn om fiet sers en voetgangers de rondweg te laten oversteken. „Ik ben te vreden over de visie van Okra. Onze suggesties zijn daarin heel goed te herkennen." Voor de belangengroeperingen vanuit de bevolking, zoals de dorps- en wijkraden, worden twee avonden belegd op 16 (Veere) en 18 (Middelburg) ja nuari. Zij moeten dan hun me ning geven over de visie van Ok ra op de landschappelijke inpas sing van de Dammenroute. Chantal Minnaard (rechts) van de Stichting voor Maatschappelijk Werk Walcheren deelt snert uit in het centrum van Vlissingen. door Selma Osman VLISSINGEN - Niet iedereen lustte een kop erwtensoep, maar de meeste voorbijgangers in het Vlissingse winkelcentrum wa ren gisterochtend wel bereid om te luisteren naar een verhaal over armoede in Zeeland. Medewerkers van de Stichting voor Maatschappelijk Werk Wal cheren deelden snert uit om aan dacht te vragen voor de snel groeiende groep mensen die maandelijks niet meer rond kan komen. Dat gebeurde ook in Ter- neuzen. De organisaties voor maatschap pelijk werk ondersteunen hiermee de actie van de Stich ting Het Klaverblad en het Zeeuwse armoedeplatform Splinter. Die wagen de gemeen ten, een halt toe te roepen aan de armoede. Zij vinden het on aanvaardbaar dat in Zeeland ge zinnen onder de armoedegrens moeten leven. De drie Zeeuwse voedselbanken reiken pakketten uit aan men sen met een besteedbaar inko men van honderdvijftig euro of lager. Het Klaverblad en Splin ter vinden dat een alleenstaande tenminste 250 euro per maand moet overhouden voor eten, kle ding en het onderhouden van so ciale contacten. Voor een twee de volwassene uit het gezin moet daar nog honderd euro bij worden opgeteld en voor elk kind vijftig euro. Schrijnend De actievoerders vragen de Zeeuwse gemeenten zich garant te stellen voor dat bedrag. „Wij vinden het schrijnend dat de grens van 150 euro, die nu wordt gehanteerd door de voed- selbank, niet toereikend is", zegt A. Kooiman van tiet Kla verblad. „Als je niet meer naai de bieb kunt, of je kinderen niet meer kunt laten zwemmen, raak je afgesloten van het gewone da- (Advertentie) gelijks leven en neemt de een zaamheid toe." Dat laatste is een belangrijke re den voor Het Klaverblad (de koepel van patiëntenorganisa ties) om actie te voeren tegen ar moede. Kooiman bespeurt een duidelijke relatie tussen ai-moe de en gezondheidsklachten. „Hoe minder geld je hebt, hoe minder goed je voor jezelf kunt zorgen." Samen met Kooiman, maakt maatschappelijk werker E. Wal raven (die gisteren in Vlissingen soep uitdeelde) zich zorgen over wat hij noemt 'de werkende ar moede'. „Omdat de minimumin komens niet stijgen maar de kos ten wel, komen steeds meer wer kende mensen in de proble men." Volgens Kooiman vallen men sen met een laag inkomen dik wijls net buiten allerlei inko mensondersteunende maatrege len. „Ze houden daardoor per saldo nog minder over dan de echte minima." Walraven krijgt als maatschap pelijk werker steeds meer vra gen over inkomensproblemen. Ook ziet hij een enorme toena me in de aanwagen voor schuld hulpverlening. Het winkelend publiek is zich over het alge meen wel bewust van de armoe de in Nederland, hebben Walra ven en zijn collega's gemerkt bij het uitdelen van de soep. „Een enkeling denkt dat het ligt aan (Advertentie) Nieuw: BelVrij Avond Weekend Voor een leuk avondje hoef je de deur niet meer uit. Je pakt gewoon de telefoon. Want KPN introduceert BelVrij Avond Weekend. Voor slechts 6,75 per maand. Daarmee bel je thuis van 19.00 uur 's avonds tot 8.00 uur 's ochtends en het hele weekend onbeperkt naar alle vaste telefoonnummers in Nederland, uitgezonderd betaalde service- en internetnummers. BelVrij Avond Weekend is een aanvulling op je BelBasis abonnement. Kijk voor de voorwaarden op www.kpn.com. Vraag het vandaag nog aan. Primafoon' www.kpn.com 0900-0244 altijd dichtbij Op meer dan 100 occasions minimaal Ml bonen de ANWB/BOVAG koersliist Zonder inruil megakorting Partij Souburg Ritthem compleet SOUBURG - Ook de Partij Souburg Ritthem heeft haar nieuwe kandidatenlijst klaar. Die is vrijwel onveranderd. Lou Waterman gaat opnieuw de lijst trekken. Dick Schin kel heeft plaatsgemaakt voor Maaike Walraven op de tweede plek. Op drie staat Geerard Eekhardt, en dan komt Lambert Prevoo. Als vijfde staat Dick Schinkel. Op de lijst van veertien mensen komt geen Ritthemer voor. Die kandidaten zijn er wel, zegt de partij. Ze moeten al leen nog officieel worden gevraagd. Wegwerkzaamheden Koudekerke KOUDEKERKE - De Middelburgsestraat in Koudekerke is deze week twee dagen afgesloten voor auto's. Dat heeft te maken met wex-kzaamheden aan de nieuwe fietstunnel onder de rondweg Kouclekerke. Voor de aanleg van de fietstunnel zijn in de Meliskerkse Watergang twee dam- wandschermen geplaatst. Dat was nodig om een kuip te kunnen maken die over de watergang heen naar de fiets tunnel leidt. Nu de tunnel zelf klaar is, kunnen de scher men uit de watergang worden gehaald. De provincie be gint daar vandaag mee. De schermen moeten op de Mid delburgsestraat worden gezet. De afsluiting begint van daag om 13.00 uur en duurt tot en met vrijdagmiddag. Het betonwerk van de fietstunnel is klaar. De provincie begint nu aan de inrichting van de tunnel en aan het ma ken van de aansluitingen naar de fietspaden. Het asfalte ren van de aansluitingen gebeurt in januari. De provincie verwacht dat de fietstunnel eind januari in gebruik kan worden genomen. Straat Hulst afgesloten door gaslek HULST - Door een gaslek in de binnenstad van Hulst is het Princebolwerk gistermiddag een uur lang afgesloten geweest voor het verkeer. Tijdens werkzaamheden aan de groenvoorziening raakte de gasleiding in de buurt van het parkeerterrein achter de Hema lek. Medewerkers van de Hulster brandweer waren snel ter plaatse. De leiding werd meteen afgesloten. Uit metingen van de brandweer met een explosiemeter bleek, dat er geen direct gevaar voor de omgeving was. Toch werd de straat naar het par keerterrein op het bolwerk voor alle zekerheid afgesloten. Een medewerker van het nutsbedrijf dichtte de kapot ge stoten leiding. Daarna was het parkeerterrein weer vrij. Meisje gewond bij aanrijding ZIERIKZEE - Op het fietspad van de Nieuwe Kooiweg in Zierikzee is maandagavond een 13-jarige fietsster uit Zie- rikzee door een bromfietser aangereden. Zij liep daarbij een hersenschudding op. De bromfietser kwam ook ten val, stond op en reed daarna weg. foto Ruben Oreel het uitgavenpatroon, maar de meeste mensen staan positief te genover deze actie." Zeeuwen kunnen de actie steu nen door hun handtekening te zetten op een antwoordkaart. Deze is onder meer te vinden op de website www.klaverbladzee- land.nl. De voedselbank in Middelburg zamelt vanavond en morgena vond kerstpakketten in van men sen die ze willen weggeven. Inle veren kan tussen 18.00 en 20.00 uur in het pand aan de Keeten straat 2. Man gewond door vuurwerk in brievenbus VLISSINGEN - In de Bonen burg in Vlissingen is maandaga vond tussen tien uur en half elf een 54-jarige man gewond ge raakt nadat er vuurwerk door zijn brievenbus was gegooid. Door de kracht van het vuur werk raakte een tochtstrip los en kreeg de man die in zijn ge zicht. De wond, die de Vlissin- ger hierbij opliep, moest bij de huisartsenpost gehecht worden. Door wie het vuurwerk naar bin nen is gegooid, is niet bekend. Hoeveel de schade aan de brie venbus bedraagt, niet bekend. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De monumen tale voetgangersbrug die tot vijf jaar geleden bij het station in Middelburg stond, verhuist mo gelijk naar Goes. Bij het museum van de Stoom trein Goes-Borsele in Goes staan al twee Middelburgse spoormonumenten. Eerder wer den een seinhuisje en de goede renloods waarin dansschool Janvier gevestigd was al naar het museumterrein getranspor teerd. De brug, het huisje en de loods moesten wijken voor de ontwikkeling van het Stations gebied in Middelburg. De brug kan alsnog over het spoor in Middelburg worden ge plaatst. Dat kost de gemeente wel vijf ton, zegt wethouder IT. Kool-Blokland. Dat zijn de kosten voor het aanpassen en plaatsen van de brug. De restau ratie van de brug kan worden be taald met een monumentensubsi die. Als de brug in Middelburg blijft, komt die in het verlengde van de Kruitmolenlaan te staan. Op die manier krijgt Dauwen- daele een verbinding met het stadskantoor. De brug, gebouwd in 1870, werd in 2000 gedemonteerd en opge slagen in een loods. Het hout was vermolmd en het ijzer ver roest. Het gemeentebestuur heeft destijds beloofd dat de brug na de werkzaamheden rondom het station een nieuw le ven zou krijgen. Opnieuw plaat sen van de brug op dezelfde pek is niet mogelijk: op de plaats is nu een fietstunnel gevestigd. Bo vendien moet de brug, vanwege veiligheidsregels, twee meter ho ger worden. De Stichting Vrienden van Mid delburg wil graag dat de brug te ruggeplaatst wordt, maar wel onder de voorwaarde dat er ook een brug komt van het stadskan toor richting de Maisbaai. „Op die manier wordt het stadskan toor toch het centrum van de stad", zegt voorzitter P. Smalle- gange. „Als dat niet mogelijk blijkt, is verplaatsing naar Goes voor ons bespreekbaar. Het is dus niet zo dat we bij voorbaat al akkoord gaan met de verhui zing." De stichting heeft zich vanaf het begin bemoeid met het Sta tionsgebied. Toenmalig voorzit ter J. van Wallenburg pleitte voor het behoud van het sein huisje en de goederenloods. De Vrienden hebben de gemeente er de afgelopen jaren een aantal keer op gewezen dat afgespro ken is dat de brug terugkomt. De komende tijd vraagt de ge meente nog advies aan belang hebbenden. De gemeenteraad moet in januari een beslissing nemen. Kettingbotsing MIDDELBURG - Bij een ket tingbotsing op de Rouaansekaai in Middelburg zijn gistermid dag vier personenauto's bescha digd. De aanrijding vond rond drie uur plaats. De politie regel de de doorstroming van het ver keer. zeeuwse almanak In de donkere dagen voor kerst, staat de samenstelling van het diner ter discussie. Eten we dit jaar een rollade of halen ive het gourmetstel uit de kast? Wordt het eend of breken we dit jaar met de tra ditie en koken we vegeta risch? Vader suggereerde dat dit jaar maar eens haas gegeten moest worden. De jongste van het gezin zag dat helemaal niet zitten. Het diner van vo rig jaar was hem niet goed be vallen. Toen hadden we ook al haas. mopperde hij. Zijn va der keek hem vragend aan. Haas? Ja, zei de jongste, var kenshaas... A» V.Q. Inclusief GRATIS enveloppen Vanaf negalief of digitaal. Kies uit verschillende teksten of stel zelf uw tekst op (tegen geringe meerprijs).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 11