pzc Wolfaartsdijk laat kans liggen Rombout erg sterk op schoolslag Robur zorgt voor verrassing Zaalvoetballers The Old Boys kunnen het nog steeds Karin Krappen verkeert in topvorm Handballers EMM voelen zich bestolen 21 \jui\eland komt terug van 2-0-achterstand en wint met 3-2 Nigel Holmes is op schot Groeneveld blijft bij Breskens Monsterscore Terneuzen in bekerduel maandag 19 december 2005 wb «STEELAND - Tussen top 2de klasse en staart derde Lzat op een druilerige za- jrdaamiddag in december öfireinig verschil. In de wed- in de derde ronde van de 2rictsbeker tussen Duiveland s ffolfaartsdijk kwamen de gouwenaren terug van een ^achterstand en wonnen met I sensatie hing lang in de St, maar het enige wat daar- daadvverkelijk naar beneden pan was nattigheid. De ploeg a trainer Peter Groenewegen BÖet het bekertoernooi met op- peven hoofd, maar had dat Qe aan zichzelf te danken, fede, omdat de ploeg naast een wot'aantal gemiste kansen in :77e minuut van de wedstrijd ij een 3-2-achterstand een zui- sl? strafschop werd onthou- fei. Voor iedereen zichtbaar, be- jjlve voor scheidsrechter Lam- j(die zich achter een woud van «Iers bevond, werd Wolfaarts- Èjk-speler Perry Evelijns in het trJschopgebied getorpedeerd jxir Bart-Jan van Damme. Dat was gewoon rood en een al", concludeerde ook Dui- EOES - In de vierde klasse A het zaterdagvoetbal stond restant van de gestaakte idstrijd tussen Colijnsplaatse fcr> en Cadzand op het pro- gdue! haalde destijds het ein- set wegens een blessure van deèrechter Moerdijk. Co- jpplaat begon zaterdag met i-fl voorsprong aan het res- tvan de eerste helft. Via Ni- Holmes werd het nog voor 2-0. Halverwege de tweede it zorgde hij ook voor 3-0 en I In de slotfase kon Angelo iriié de eer nog redden voor Èczand' 4-1. veland-trainer Jan Heikamp. „De scheidsrechter maakte een aantal cruciale fouten. Hij maak te zojuist zijn excuses tegenover mij, want hij hoorde zelfs van Duiveland-spelers dat het een zuivere strafschop was", baalde Groenewegen na afloop. Voor Duiveland betekende de 3-2-overwinning eerherstel na de eclatante 9-0-nederlaag in de laatste competitiewedstrijd te gen Serooskerke en de compleet mislukte eerste competitiehelft. „Wat ik vandaag het meest posi tieve vond? Dat we gewonnen hebben", verklaarde Heikamp. De trainer van Duiveland zag dat in de eerste twintig minuten er verdedigend gezien nauwe lijks sprake was van enige orga nisatie „En onze aanvallers han delden steeds te gehaast. Te ge forceerd, iedereen wilde te graag. Zelfs de onmogelijke bal len wilden ze één keer raken." Wolfaartsdijk kwam in het be kerduel in de 37e minuut op voorsprong toen Duive- land-doelman René Zwart de bal bij een achterbal - tegen de straffe wind in - pardoes recht DREISCHOR - Robur heeft gisteren voor een verrassing gezorgd in de vijfde klasse B van het zondagvoetbal. De Goesenaren won nen in de uitwedstrijd tegen Dreischor met 2-0. De Schouwena- ren zijn door de nederlaag de aansluiting met de kop verloren. Doelman Dennis Verwest van Dreischor moesf tijdens de war- ming-up afhaken. A-junior Mike Bakker, die Verwest verving, speelde goed maar kon niet voorkomen dat Daniël Schijf in de 35e minuut de score opende voor Robur: 0-1. In het eerste kwar tier van de tweede helft had Dreischor een licht overwicht. Vijf minuten voor tijd bezorgde Quassim Hamoudi de bezoekers ech ter definitief de verdiende overwinning. Robur-trainer Martin de Nooijer heeft in overleg met het bestuur besloten aan het einde van het seizoen weg te gaan bij Goese club. De Nooijer is bezig aan zijn eerste seizoen bij Robur. Een verschil van mening over voetbaltechnische zaken bracht De Nooijer tot het besluit. foto Dirk-Jan Gjeltema in de voeten schoot van Erik de Kok. De aanvaller wist daarna wel raad met het buitenkansje en bracht de bezoekers aan de leiding. Daarvoor had vooral Wolfaartsdijk-doelman Philip Westveer zich, onder meer in één-tegen-één-situaties met Bar ry Steenpoorte en Dennie le Comte, met enkele fantastische reddingen onderscheiden. In de slotfase van de eerste helft wa ren de bezoekers nog enkele ma len dichtbij de 0-2. Na rust kwam die er toch met behulp van Duiveland-verdedi- ger Alexander Steenpoorte, die slecht uitverdedigde en de bal verloor aan een tegenstander. Arnold van Gemerden zorgde voor de tweede goal van Wolf aartsdijk. De marge van twee treffers hield nog geen minuut stand want na een voorzet van Barry Steenpoorte met links schoot Dennie le Comte via de rug van een tegenstander de bal achter Westveer. Direct daarna onderbrak scheidsrechter Lam- se de wedstrijd voor tien minu ten wegens dreigend onweer. Drie minuten na de hervatting kwam Duiveland op gelijke hoogte. Duivelands beste aanval van de middag werd bekroond met een fraaie treffer van aanvoerder Wilmar van der Sande. Daarna hield Westveer Wolfaartsdijk tot twee keer toe in de race voor dat Dennie le Comte in de 72e minuut, wederom op aangeven van Steenpoorte voor 3-2 zorg de. Wolfaartsdijk ging daarna op jacht naar de gelijkmaker en de ploeg was daar enkele malen dichtbij. De lat werd geraakt, doelman René Zwart stond een aantal malen in de weg, de straf schop werd niet gegeven en een serie corners in de slotfase lever de niks op. Duiveland - Wolfaartsdijk 3-2 (0-1). 37. Erik de Kok 0-1, 53. Ar nold van Gemerden 0-2, 54. Den nie le Comte 1-2, 56 Wilmar van der Sande 2-2, 72. Dennie le Com te 3-2. Scheidsrechter: I.J. Lamse (Heinkenszand). Gele kaart: Jan IJ- zelenberg (Duiveland), Danny de Blaey, Arnold van Gemerden en Perry Evelijns (allen Wolfaarts dijk). Aantal toeschouwers. 100. Smerdiek onderuit bij koploper GOES - Smerdiek heeft in de eerste klasse van het vrou wenvoetbal in Leiderdorp met 2-0 verloren van koploper RCL. De thuisploeg had voor rust een overwicht en maak te één treffer. In het begin van de tweede helft creëerde Smerdiek goede kansen. Een lob van Tamara Jacobusse had een beter lot verdiend. Vijf minuten voor tijd kreeg Smerdiek een hoekschop. Uit de daaropvolgende counter werd het 2-0. SSV verliest nipt van Bristol ROOSENDAAL - SSV/E1 Toro heeft met 5-4 verloren van Bristol Team/De Moriaan. Tot drie keer toe kwamen de Goese futsallers op voorsprong tegen Bristol Team, maar telkens kwamen de Brabanders terug. In de laatste minu ten besliste Guus Heijmans, oud-speler van Rillandia, het duel in het voordeel van Bristol Team. Voor de Goese eer steklasser scoorden Pim Bruins (2), Joey van der Hoeff en Arjan Koopmans. Nederlaag Hoondert/de Waard WAALWIJK - De driebanders van Hoondert/de Waard hebben in Waalwijk tegen Tollenaar BV verloren met 6-2. Alleen Vic Herreweghe kwam tot winst. Hij haalde een ge middelde van 0.921. Frans de Koek bleef onder zijn kun nen en dat werd afgestraft door Van Cromvoirt, die tot 0.686 reikte. Zijlmans was te sterk voor Sjaan van Kuyk. De partij ging lang gelijk op maar het eindschot van de thuisspeler was beter. Eigenlijk gold voor de partij tussen C. de Haan en Johan Visser hetzelfde scenario. Visser hield tot kort voor het einde gelijke tred met zijn tegen stander, maar liet zich vlak voor de finish verrassen. Tollenaar BV-Hoondert/de Waard 6-2: C. Snellen-Vic Herreweghe 26-35, 38 beurten; R. v. Cromvoirt-Frans de Koek 35-27, 51: W. Zijlmans-Sjaan van Kuyk 30-25, 44; C. de Haan-Johan Visser 20-28, 58. Zestiende titel voor Van 't Hof SINT ANNALAND - Tafeltennisser Christian van 't Hof heeft voor de zestiende keer de Tholencup gewonnen. Het was zijn zevende opeenvolgende titel. Zaterdag versloeg Van 't Hof in de finale van de Thoolse kampioenschappen in De Wellevaete in Sint Annaland Anné van Dijke. In de B-klasse werd Jacob Elenbaas uit Sint Annaland eerste. Eric Bruijnzeel uit Sint Annaland prolongeerde zijn titel bij de jeugd. Hij won van Gert-Jan van de Berg uit Oud-Vossemeer. In de B-klasse was Vic Mens uit Tholen het sterkst. Bij de meisjes veroverde Eva Geuze uit Tho len voor het eerst de Thoolse titel. In de finale won ze van titelverdedigster Alieke Vroegop uit Sint Annaland. Van Meerkerk wint van jongen ROOSENDAAL - Judoka Tessa van Meerkerk uit Kloetin- ge heeft tijdens een toernooi in Roosendaal de klasse tot 53 kilo gewonnen. Ze won in de eindstrijd van haar man nelijke clubgenoot bij Capital Sports Bas Louwman. Ze hield hem vijfentwintig seconden in een houdgreep. In de geformeerde categorie 15 jaar en ouder werd de Goese Nikki Meel in de klasse boven de 60 kilo tweede, 's Och tends had de Goese jeugd drie gouden, twee zilveren en één bronzen plak gewonnen. IC Vlissingen loekt kleine ege in Heerlen USSINGEN - De vrouwen Basketbal Combinatie Vlis- bgen hebben een kleine over- rinning geboekt op Tracks uit (trien, 55-46. (Heerlen kenden de Vlissingse ouwen een goede start en kwa- snel op een 16-5-voor- irong.De thuisploeg ging daar- fel in de zone verdedigen en mg de score om naar een •24-voorsprong. Na rust wa- i het opnieuw de Zeeuwen die ntroleerdenZe kwamen op rasprong, maar verzuimden wedstnjd af te maken. In de «fase was de ploeg van Tom cassehet gelukkigst. BC Vlis- sgennam met een 55-46-over- sung de punten terug mee BC Vlissingen: Jolanda s» 16 punten, Astrid Franke Nanon Doeland 7. Elisa Kui- só.Romana de Ridder 5, Quin- sPattinama 5 Jessica Verhage "ImmiPattikawa 2. Iriebanders in le middenmoot BEVEN - Het regionaal kam- ^nschap driebanden groot We klasse is gewonnen door 'WidGabriëls van BV 't Vaart- uit Dongen. Van de Zeeuwse «Inemers eindigde Eddy der Muwe van BV Jacobs het topte. Hij werd vijfde. te Karelse van BV De Toe- te kwam als zesde uit de en Rinus Kramer van BV kontuur als achtste, een slechte start en twee re- «K ontnam vooral Karelse in vroeg stadium zijn eigen ten op meer. moyenne (0.465) had hij Wt op een podiumplaats, f op basis van wedstrijdpun- M6) zat er niet meer in dan teesde plaats. der Weduwe pakte dan 2de vijfde plaats, maar kon tes het toernooi niet impone- to-Hij haalde zeven punten en tomoyenne van 0.386. Rinus Kramer verliep het teooi dramatisch. „Ik speel- te een krant", was zijn eer- teactie. teas slecht en mijn moyen- tetreert dat. Ik heb geen ex- j; ,?et materiaal was voor- tejk, de verzorging en de Kance eveneens." Kramer tooii2 (*°en met rï™8 Punten van onze sportredactie VLISSINGEN - Hun gemiddel de leeftijd was 41,2 jaar, gemid delde gewicht 90 kilogram, maar zaalvoetballen kunnen The Old Boys nog altijd als de besten. Gistermiddag waren ze de sterkste tijdens het jaarlijkse Einergo-toernooi in Vlissingen. The Old Boys kwam met de hak ken over de sloot door de poule ronde. Een onverwachte nederlaag daarin tegen VZV/Hydrofa werd uiteindelijk met een zwaar bevochten 1-0-zege op titelver dediger FM Sranang wegge poetst. Op doelsaldo bereikte The Old Boys de kwartfinale. Toen kwamen de 'zwaargewich ten op leeftijd' op stoom. In de kwartfinale werden de techni sche jongelingen van Milano met 1-0 verslagen, in de halve fi nale moest Domburg er na straf schoppen aan geloven en in de fi nale werd vijfvoudig toernooi- winnaar Café Tympaan met 2-0 aan de kant gezet. Die ploeg schakelde in de kwartfinale titel verdediger Sranang na straf schoppen uit en in de halve fina le OM De Schuur met een doel punt in de laatste minuut. In de eindstrijd maakten Jeffrey van de Velde en Hoek-speler Roy Hendriksen voor The Old Boys. Het team van coach Johan le Conté bestond verder uit doel man Jaap Pijnenburg, Ruud Cor- ré, Stefan Christiaans, Egon Kok en Rino Weug. Een andere ploeg veteranen be staand uit Zeeuwse voetbaltrai ners vond zichzelf terug aan de Roy Hendriksen (rechts) van toernooiwinnaar Old Boys waagt een schot op doel. Een speler van Milano zit hem op de hielen. foto Lex de Meester andere kant van de ranglijst. Trainers als Adriaan Nieuwen- huijse, John Tahapary, Henk de Nood en Mare de Kunder wer den voorlaatste door een 2-0-ze- ge in de strijd om de zeventien de plaats. Dangelo Martien (PZC) werd uitgeroepen tot spe ler van het toernooi. BRESKENS - Marco Groene veld is ook volgend voetbalsei zoen trainer van Breskens. De oefenmeester heeft voor een jaar bijgetekend bij de zon dag-derdeklasser. Groeneveld, die voor zijn komst naar het Zeeuws-Vlaamse voetbaltrainer was van Goes, is bezig aan zijn eerste seizoen bij Breskens. CLINGE - De voetballers van Terneuzen hebben gisteren ge wonnen van Clinge. Het beker duel eindigde in een 8-1-over winning voor de eersteklasser. Clinge bood tot de rust knap weerstand. Toen Terneuzen na de pauze de derde goal maakte, knapte er iets bij Clinge. Terneu zen speelde vanaf dat moment een gewonnen wedstrijd. Voor Terneuzen scoorden Mike But (3), Christoph Praet, Ramazan Kesikbas, Maik de Wolf, Robin Dekkeren en Daryl Rawidjan. Thomas Leegwater maakte het doelpunt voor Clinge. door Jeroen Dellebeke AMSTERDAM - Stephanie Rom bout en Josje van Houwelingen kunnen terugkijken op een goed NK kortebaan zwemmen in Am sterdam. Beiden behaalden bij de senioren finaleplaatsen. Kevin Hondsmerk slaagde er in om op de 400 meter vrije slag een stokoud Zeeuws jaargangre cord naar de boeken te verwij zen. Eelco van Gemert noteerde in 1989 4.15,2 op deze afstand, zestien jaar later werd de tijd door de zwemmer van De Schel de verbeterd. Hondsmerk bracht 4.14,51 op de klokken. Josje van Houwelingen was vol doende hersteld van haar ooront steking, getuige haar resultaten op dit NK. Op de 50 en 100 me ter rugslag kwam ze net iets te kort voor een plek op het jeugd- podium (14 en 15-jarigen). Wel noteerde ze twee Zeeuwse jaar gangrecords. Op de 200 vrij ver beterde ze het record van 2.13,11 van Carmen de Ridder tot 2.13,07. Op de 50 meter rug slag verbeterde ze een ijzersterk record van Sandra Temmerman (31,13 uit 1995) tot 31,07 in de B-finale van dat onderdeel. Tweede tijd Stephanie Rombout was vooral sterk op de schoolslag-onderde len. Op de 100 meter haalde ze door Koen de Vries GOES - Karin Krappen lijkt in topvorm voor het officieuze we reldkampioenschappen darten, volgende maand in Frimley Green bij Londen. De Vlissingse won gisteren in Enschede met overmacht het vierde nationale rankingtoer- nooi. In de finale versloeg ze het aanstormende talent Carla Mole- ma (17) met 4-1. Het was haar derde opeenvol gende zege in de nationale ran king, waarvan er vier verspeeld zijn en er nog vijf volgen. Krap pen gaat daardoor ruim aan de leiding in het algemeen klasse ment. De topvorm van Krappen werd in Enschede onderstreept door het feit dat ze slechts twee legs hoefde af te geven. Eén tegen Molema en één in de halve fina le. Alle andere wedstrijden ein digden in 3-0. „Desondanks was er behoorlijk wat druk", gaf Krappen aan. „Francis Hoenselaar was er niet en dan word ik geacht te win nen. Dat is nooit lekker." De dartster is bezig aan haar beste seizoen tot nu toe. Eerder won ze onder meer sterkbezette toernooien in Zweden en Frank rijk. Het is nu zaak de vorm vast te houden tot na het WK. Krap pen: „Dat zal niet meevallen. De feestdagen komen eraan. Je weet nooit hoe die uitpakken." de B-finale, op de 50 meter zwom ze de A-finale. Op de sprintafstand leverde zij ook nog de tweede tijd ooit door een Zeeuwse gezwommen. Met 33,46 verbeterde ze het Zeeuws jaargangrecord van Constantia Martens uit 1990. De finale le verde haar uiteindelijk een ze vende plaats op. doorWim Kakebeeke GOES - De handballers van EMM lijken klaar voor de con frontatie met LifeDesign/Delta Sport uit Zierikzee over drie we ken. In Tilburg zat de ploeg van Eric Dingemanse erg dichtbij de overwinning op Artemis. Een omstreden strafworp zorgde voor een remise tussen de Bra banders en EMM: 21-21. GSC staat na de grote nederlaag tegen Roef (31-19) alleen onder aan. Artemis-EMM 21-21: Tevreden gezichten waren ondanks het knappe gelijkspel niet te zien bij de Middelburgers. De Zeeuw en voelden zich zaterdagavond bestolen. „Gezien de resultaten van EMM van de laatste weken zou je blij moeten zijn", vertel de speler-trainer Eric Dinge manse na afloop. Tien seconden voor tijd sloeg de vlam in de pan. Een discutabele strafworp voor Artemis was aanleiding voor een tumultueus slot. Het le verde EMM twee uitsluitingen op. Zowel Toubiana als Davidse mocht na commentaar op de lei ding vertrekken. „Dit was zo su- perkinderachtig". mopperde Dingemanse. „Natuurlijk is dit een opsteker voor het duel met Delta Sport over drie weken. Hopelijk heb ben de rode kaarten geen gevol gen. Dat zou pas echt zuur zijn." Roef-GSC 31-19: Als de tweede klasser wil overleven, zal het roer hondertachtig graden om moeten. „Ik roep het al weken. We zijn geen ploeg", zei trainer Jaap Quinten na de pijnlijkste nederlaag van dit seizoen. Internos 2-EMM 11-14: De open lijke kritiek op het functioneren van de gx-oep bleek zijn uitwer^ king niet te hebben gemist. Trai ner Vincent van der Meijden zag in Etten-Leur geen grootse wed strijd, maar zag wel een ploeg die wilde knokken. „Dat is het grootste winstpunt vandaag. Normaal vallen we stil na een dipje, maar nu was iedereen be reid te knokken." De vrouwen van EMM bouwden tot tweemaal toe een aardige marge op, maar die werd ook net zo gemakkelijk weer wegge geven. „We komen steeds dich terbij datgene wat we willen zien." Scores EMM: Pelula Brasser 4, Anouk Provoost 3, Marieke Rie- mens, Danielle Carol en Artska Tax 2, Angela Van De Bergh. RHV-EMM 2 21-15: De Middel burgse reserves voelden zich be stolen. Er mocht blijkbaar niet gewonnen worden in Rijen. „Als je te dichtbij kwam, werd alles teruggefloten", oordeelde aan voerster Sophie Felius verbijs terd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 21