Q APK 44.S& Steek je nek uit BLIJMET ALLES Een nieuwe optiekzaak J' 0 PZC Monuta W De Voorzorg Bosch Car Service Daar kom je graag terug BrnWj GIRO 2502 MEMENTA ZEELAND Nu een Ray-Ban op sterkte voor maar 169,- Bij aankoop van een complete bril een gratis glossy magazine naar keuze V. oogmerk hein falkenstein optiek Word vriend van een vluchteling 0 Familieberich ten vervolg van pagina 12 Dankbetuiging Daar het niet mogelijk is iedereen persoonlijk te bedan ken voor alle medeleven en troostende woorden bij het overlijden van mijn zoon, onze broer en oom Leon Petrus Josephus Antony Rijsdijk willen wij u langs deze weg hiervoor hartelijk dankzeggen. M. Ph. Rijsdijk-Praet Kinderen en kleinkinderen Hulst, december 2005 Voor uw medeleven en belangstelling welke wij mochten ontvangen na het overlijden van onze lieve moeder, schoonmoeder, oma, overoma en zus Anna Catharina van Sabben-de Dreu betuigen wij u onze hartelijke dank. Familie van Sabben C.E. de Dreu Oudelande, december 2005 Dankbetuiging Daar het niet mogelijk is u allen te bedanken, betuigen wij u langs deze weg onze oprechte erkentelijkheid voor de blijken van belangstelling na het overlijden van onze zorgzame man, vader en opa Urbain de Valcke Het heeft ons bijzonder gesterkt en getroost, dat u zich al len zo betrokken voelde bij dit grote verlies. Moge hij nog lang in ons aller herinnering voortleven. A. de Valcke-Deuninck kinderen en kleinkinderen Aardenburg, december 2005 Hartelijk dank voor uw medeleven, ondervonden tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn lieve man, onze vader en opa Jan Vos Bets Vos-Louwerse Kinderen en kleinkinderen Middelburg, december 2005 In Memoriam In liefdevolle herinnering aan 17-12-2004 17-12-2005 Willy Baecke Waarom is het ons niet gegeven. dat jij kon blijven in dit leven. Waarom doet het toch zo'n pijn, dat jij niet meer bij ons kan zijn. Waarom kreeg jij niet de kans op een gelukkig bestaan, en moest jij voortijdig van ons gaan. Het waarom zullen wij misschien nooit weten, maar we zullen je nooit vergeten. De herinnering aan jou is fijn, en ook de gedachte dat we ooit weer samen zullen zijn. Georgette, Monique, Chantal Eddie als u iemand nodig heeft om alles verder te regelen. Na een overlijden krijgt u noodgedwongen te maken met het vele regelwerk. De medewerkers van Monuta De Voorzorg zijn er om u op dat moment te helpen en met u mee te denken. Voor een persoonlijk afscheid, geheel naar eigen wens. Onze naam is veranderd; onze dienstverlening is als vertrouwd Uitvaartroig en -verzekeringen (voorheen De Voorzorg Sinke) Uitvaartcentrum: Vlissingen, Monuta De Voorzorg Industrieweg 20. Tel (0118) 41 27 60 UiTvaaKTveKZOKgmg obse Uw zong in onze banden voor geheel Wakkenen Rouwcentra beschikbaar in Middelburg Vlissingen Veere Kantooradres: Oude Rijksweg 54 4339 BD Nieuw en Sint Joosland 0118 462205 www.hjobse-uitvaart Email: hjobse@hjobs Tevens beschikken wij SStïk' Dokter Schruer is afwezig van maandag 26 december t/m vrijdag 30 december Waarneming door: Dokter v/d Stoep Dokter Thijssen Dokter Rijken Dokter Schmeitz Adressen en telefoonnummers kunt u vinden op pagina 223 van uw telefoongids. SH Cadeautip SH Kerstcadeau SH Recent verschenen: een fraai verzorgd, bibliofiel boek (12/18 cm. 200 p., druk Jan de Jong) "Hubregtse in Herdruk'"' (over romantische ironie, bibliofilie en informatieongelijkheid) met teksten van en over Hubregtse. Hubregtse, Middelburg 1944, was docent typografie en boekgeschiedenis en voorzitter van het Nederlandse Genootschap van Bibliofielen. Ook rechtstreeks verkrijgbaar 18,-) bij de uitgever W. Lamberix, 020-6240341, w.m.m.lamberix@hva.nl sjaakvandewalle (ge)denk in steen, respect in beeld, sprekend in vorm www.gedenksteenstilist.nl 06 53758744 IF Begrafenis- en Crematieverzorging OVERTOOM-GROEN Kantoor en rouwcentrum: Van Dishoeckstraat 620 4382 XW Vlissingen Telefoon: 0118-413417 keuring pers. auto excl. 3-gas- en dieselroetmeting AXEL, Autocenter Snoodijk Drieschouwen Zuid 18, Telefoon 0115 - 56 20 45 Quistenburg 8, Telefoon 0113 - 35 15 51 Dijkwelstraat 59, Telefoon 0113 - 34 13 15 Karreveld 4, Telefoon 0118 - 55 19 91 MIDDELBURG, Autobedrijf Van Liere Herculesweg 12a, Telefoon 0118 - 62 76 80 Gerbrandystraat 4, Telefoon 0118 - 46 46 44 Vrouwenpolderseweg 75, Telefoon 0118 - 59 15 24 Oostvoorstraat 23, Telefoon 0113 - 37 12 10 www.boschcarservlce.nl Kevin houdt zich groot. Maar leuk is het niet zonder zijn vriendjes. Die zijn wél naar sport of scouting. Sinds de scheiding is daar bij Kevin thuis geen geld meer voor. In de drukke volksbuurt waar hij woont, vind je ook geen trapveldje of speeltuin. Daarom is hij erg vaak alleen en verdrietig. jantje Beton neemt het op voor kinderen als Kevin. Want samen spe len is méér dan plezier hebben. Samen spelen is ook leren om samen te leven. Het is heet belangrijk voor later. Het voorkomt dat kwetsbare kinderen in de verdrukking komen of op het verkeerde pad raken Jantje Beton steunt daarom bijzondere kinderprojecten. Van speel- voorzieningen in oude wijken tot activiteiten speciaal voor kinderen. Van een gezellig dagje uit tot een week lang op een spannend vakan tiekamp. Zodat ze even zorgeloos en gelukkig zijn. Die projecten kos ten veel geld. Daarom vragen we u om een bijdrage. Alleen dan kunnen wi| deze kinderen blijven helpen. En dat doen we graag. Want is het niet fantastisch om ze te zien stralen van vreugde? Q. LAAT KEVIN OOK EENS LACHEN! JA, ik help kwetsbare kinderen. Ik word donateur en ontvang de gratis nieuwsbrief. Ik machtig u om af te schrijven per maand kwartaal jaar van het hieronder ingevulde rekeningnummer (minimaal €25.- per jaar). Ik betaal na ontvangst van een acceptgiro. Ik help met een gift. Ik machtig u om éénmalig af te schrijven van het hieronder ingevulde rekeningnummer. Ik betaal na ontvangst van een acceptgiro. 3 WiTJE A.U.B. invullen en aankruisen wat van toepassing is. Stuur deze bon in een envelop naar.- jantje Beton. Antwoordnummer 8489. 3500 VVV 1 Utrecht. Een postzegel hoeft niet. maar mag wel. Graag zelfs6030 J Systeembouw Hout-beton of combinatie ralfbouw «an o.a Tol:0499-395312 - 373932. Fax 393 215 Vein uonzei www. vandonzelbest. nl Oirschotseweq 120, 5684 NL.Best H. Meijer, huisarts Oost-Souburg Wegens vakantie afwezig van 30 dec t/m 6 jan Waarneming: Dr Bergen, tel. 461500 Tevens zvensen zoij u 'Prettige feestdagen toe ALZHEIMER MAG GEEN NATIONALE RAMP WORDEN WWW.ALZHEIMER-NEDERUND.NL Gespecialiseerd in gedenktekens Lasergraveren 25 jaar garantie Zandstralen - Renovatie - Onderhoud Mementa Zeeland Buitenweg 35 4571 EP Axel Tel. 0115-530901 www.mementa-zeeland.nl Openingstijden: maandag t/m vrijdag 10.00 tot 17.00 uur zaterdag en 's avonds op afspraak Hein Falkenstein Optiek is de nieuwe Oogmerk-opticien in Axel. Als nieuw gevestigde opticien hebben we ons aangesloten bij Oogmerk-opticiens. Hierdoor kunnen we u nog beter van dienst zijn met gegarandeerde service, interessante aanbiedingen en scherp geprijsde producten. Kom nu langs voor de gratis Oog Periodieke Keuring. Multifocal glazen nodig? Wij hebben voor u ons eigen huismerk ProEye; vanaf 195,- per paar inclusief ontspiegeling en kraswerende coating. Openingsaanbiedingen*: Vraag naar de voorwaarden* f alke/7 fli# OptieV Passage 5, 4571 GG Axel, Telefoon: 0115-531080 Wie boven alles uitsteekt valt op. Maar niet alleen lengte is belangrijk, ook de inhoud telt. Bedrijven met visie hebben daarom een streepje voor. t Fatma wijst op de lap die ze om haar magere lijf heeft gedrapeerd. Een vieze doek, vol gaten. "Dit is het enige dat ik mee kon nemen toen ik moest vluchten." Fatma woont in een vluchtelingenkamp in de Soe- danese provincie Darfur. "Toen ik hier kwam, heb ik een voedselpak ket gekregen en een zeil waarmee ik zelf een hut heb gebouwd. Mijn baby van drie maanden krijgt nu extra voeding in een kliniek. Hij heeft diarree. Daar gaan de meeste kinderen hier aan dood." Zoals dagelijks duizenden mensen overkomt, moest Fatma van de ene op de andere dag vertrekken om haar leven en dat van haar baby te redden. Stichting Vluchteling helpt wereldwijd mensen die aan oorlogsgevaar ont snapt zijn, te overleven. Een dak boven je hoofd, eten, schoon drinkwater en eerste medische noodhulp, zijn onmis baar in die eerste ellendige maanden van het vluchtelingenbestaan. En het is allemaal niet zo duur. Met een paar euo s ziet het leven van een vluchte ling er al weer heel anders uit. ZANDSTORM Ergens midden in Darfur zitten Faroes (40) en Tamar (60) in een armzalig hutje. Er ligt ook een baby te slapen. De hut is ongeveer twee bij twee meter en bestaat uit een klein muurtje van modder, zo'n twintig centimeter hoog. Op de hoe ken staan palen van anderhalve meter hoog en daaroverheen is een rieten mat gelegd die als dak dient. Even later vliegt het dak van de hut en zitten de vrouwen midden in een kleine zandstorm. Faroes en Tamar vertellen over de oorlog in Darfur met veel gebaren die niets aan de fantasie overlaten. Kelen worden doorgesneden, en er klinkt voort durend een geluid van vurende geweren. "De aanvallen c in kleine stapjes", zegt Tamar. 'In het begin namen ze alleen vee mee Onze koeien en kamelen. Uitein delijk hebben ze het hele d gebrand, toen er niks meer te halen was. Er zijn veel mannen, en ook kleine kinderen, vermoord. We zijn gevlucht" STICHTING VLUCHTELING www.vluchteling.org

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 78