DE VIN Sloop sporthal Hulst begint snel GioenRij< Genieten van kerstsfeer op en rond de ijsbaan bin nsn de Jonge Hoek van Dijke Kerstbamen www.familievermaak.nl FOCWA Simpel Sluis wil fabriek voor zonnepanelen in Schoondijke Gedeeltelijk ingestorte accommodatie wordt komende week ontmanteld POLITIEK CAFE BESTE WENSEN! DESAFINADO DELBURG Ook Sluis heeft nu een Hema editie Zeeuws-Vlaanderen Genieten komt van Binnenuit. PROEF ONZE LICHTVERTEERBARE PRIJZEN Promotieactie: van 15 oktober tot 15 januari 2006 - L modem living easy living U vindt ons aan de Schouwersweg 7 (ind. terr. Noordzak) Heinkenszand, Tel. 0113 561482. Openingstijden: maandag gesloten, dinsdag t/m vrijdag 9.30-17.30 uur, vrijdagavond is onze vaste koopavond tot 20.30 uur, zaterdag 9.30-16.30 uur. www.binnenuit.nl Alle soorten uit binnen- en buitenland. Nobilis, Nordmann, Servische Spar etc.... Gratis thuisbezorgd vanaf 15,- Gratis stam op maat gemaakt Gratis Pokon kerstboomvoeding autoschade...? HAARMANWEG 45 TERNEUZEN EUROGARANTBEDRIJF 0115 612156 zeeuwse almanak Ze hadden al een klein uurtje door Temeuzen gereden, maar waar ze nu precies moes ten zijn... ze wisten het niet. Het echtpaar uit Harderwijk leek het wel wat, een mooi weekend-arrangement in een hotel in Temeuzen. De folders beloofden in ieder geval veel leuks. Maar waar stond dat hotel?! Zij pakte die ene folder er nog eens bij. En daar stond het toch? 'Sim pelweg'. Maar wie ze ook de weg vroegen, niemand kende die weg. Na de zoveelste mislukte po ging griste hij, ietwat agres sief. de folder uit haar han den. Hij vouwde hem open en las: 'Simpelweg genieten'. Eenmaal aanbeland in het ho tel hebben ze urenlang gezwe gen. ^0113-315649 pzc.nl £*31. <460^ GoeS •StóSen'-Zeeland: 0113-315520; SStanderen: 0114-372770; Stë<W562500. 17 december 2005 Smeekbede helpt drankrijder niet MIDDELBURG - Een 57-jarige drankrijder uit Zuiddor- pe greep gisteren in Middelburg een steekpartij als ver zachtende omstandigheid aan om de politierechter tot een mildere straf te bewegen. „Ik ben het slachtoffer van een poging tot moord. Dat heeft een rol gespeeld", zei hij. De officier van justitie wees erop dat de man zelf een moordwapen was als hij met zoveel drank op een auto be stuurt. Het alcoholgehalte was 880 microgram, vier keer zoveel alcohol als is toegestaan. De Zuiddorpenaar werd op 28 augustus in zijn woonplaats na een anonieme mel ding door de politie aangehouden. Het vonnis was con form de eis van 900 euro boete en negen maanden rijont zegging. Boete voor mishandeling vriendin MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft gisteren een 38-jarige inwoner van Temeuzen wegens mis handeling vex-oordeeld tot 500 euro boete, waarvan de helft voorwaardelijk. De man zei zijn vriendin op 14 juni in Terneuzen één klap te hebben gegeven, maar uit de me dische verklaring bleek dat er meer aan de hand moest zijn geweest. De vrouw zat helemaal onder de blauwe plekken. „Zij heeft mij gebeten", sputterde hij tegen. De politierechter achtte bewezen dat de Terneuzenaar het slachtoffer meerdere keren had gestompt. Mayday schenkt duizend euro KLOOSTERZANDE - De stichting Mayday heeft tijdens het Mayday festival via recette en sponsoring duizend eu ro vergaard. Dit bedrag is overhandigd aan Stichting de Tragel Clinge. Het festival werd aardig bezocht en er tra den in de Reizende Man vier bands op die verschillende genres en stijlen brachten. De cheque van duizend euro was voor Stichting De Tragel Clinge een welkom ge schenk. Met het geld wordt spelmateriaal gekocht voor mensen met een verstandelijke handicap, die beschermd wonen in Hulst. R. Bosch erelid Hulst Reynaertstad HULST - Oud-voorzitter Roy Bosch van de Hulster onder nemersvereniging Hulst Reynaertstad is door die vereni ging benoemd tot erelid. Bosch, die jarenlang aan het roer stond bij Hulst Reynaertstad, kreeg de gouden Koning No bel uitgereikt. Volgens het bestuur van Hulst Reynaert stad was Bosch 'de grote kracht achter de promotie van Hulst zoals we die nu kennen'. „Onder zijn leiding is het Toeristisch Ontwikkelingsplan er gekomen." Toine Mens, voorzitter van de dweilband De Bareelen, is door de on dernemersvereniging beloond met de groene trui, voor zijn inzet die de organisatie van de Dweildag. door Frank van Cooten SCHOONDIJKE - Een Zeeuwse fabriek voor zonnepanelen past perfect op het Techno Park Zee land in Schoondijke. Het dage lijks gemeentebestuur van Sluis heeft energiebedrijf Delta per brief laten weten gereed te zijn voor de vestiging van deze fa briek in Schoondijke. Delta heeft plannen om te inves teren in een Zeeuwse fabriek voor zonnepanelen. Deze activi teit past volgens het college per fect op het Techno Park Zee land, dat speciaal is ontwikkeld en ingericht om hightech bedrij ven te vestigen en te faciliteren. Het dagelijks gemeentebestuur wil alle initiatieven nemen die nodig zijn om deze fabriek in Schoondijke te vestigen. De ge meente Sluis werkt aan een sub stantiële uitbreiding van het aantal arbeidsplaatsen in West-Zeeuws-Vlaanderen. De bedrijventerreinen spelen daar in een belangrijke rol De afgelopen jaren is met finan ciële en morele steun van de pro vincie Zeeland actief gewerkt aan het ontwikkelen en inrich ten van het Techo Park Zeeland in Schoondijke. In het ont- werp-omgevingsplan Zeeland is het Techno Park aangewezen als het enige thematisch bedrij venterrein in de provincie op het gebied van hightech. Op het Techno Park in Schoondijke worden vanaf begin 2006 tien verschillende kleine windmo lens tot vijftien meter getest. Dit is een initiatief van de pro vincie en Delta. „De plannen van Delta voor een productiefa ciliteit voor zonnecollectoren sluit hier op een goede manier op aan", stelt het college. Het dagelijks gemeentebestuur gaat ervan uit dat er op korte termijn een uitnodiging van Del ta kom voor een gesprek over de beste aanpak voor een snelle ves tiging van de fabriek voor zonne panelen in Schoondijke. Het Terneuzense raadslid G. van den Berg (PvdA) liet deze week in de raadsvergadering van de gemeente Terneuzen we ten dat ook Terneuzen moet ijve ren voor de komst van deze fa briek. Van den Berg is zeer be trokken bij dit onderwerp om dat hij de bouwer was van een van de eerste zonnepanelen in Zeeland. Gift van Rotary HULST - De Rotarvelub Hulst heeft cheques ter waarde van in totaal 14.000 euro - de op brengst van de negende Reynae- rtfietstocht - uitgereikt aan goe de doelen. De Stichting Make-A-Wish kreeg een cheque van 5000 euro. Make A Wish vervult wensen van zieke kinderen. Naar het Hollandse ziekenhuis Sao José in Paranapanema (bij Sao Paulo in Zuid-Brazilië) ging 9000 euro voor gebouw en apparatuur. iOES - De politie is op zoek laar de zestienjarige Handan Gokoglugil uit Rilland. Het neisje wordt sinds 5 december itrmist. Ameisje is die dag in het Bel- Brasschaat afgezet bij 'internaat waar zij onderwijs s-lZij heeft 's middags het in gaat verlaten. Handan is 1.70 eter lang, heeft donker, lang "diend haar, schoenmaat 39 een normaal postuur. Zij reekt Nederlands met Vlaam- woorden erdoor. Op 5 decem- edroeg ze een witte halflange niet capuchon en een bont- fëg. een donkerbruine col- p- met daarover een blauw piirt met V-hals. een blauwe ijkerbroek en halfhoge zwarte ifde laarzen. Wie tips heeft in bellen: 0900-8844. Voor het vijfde achtereenvolgende jaar is op de Markt in Terneuzen een schaatsbaan aangelegd. foto Camile Schelstraete door Gino van den Broecke TERNEUZEN - Een paar hon derd schoolkinderen van basis school Oude Vaart openden gis termiddag om vier uur de schaatsbaan op de Markt in Ter neuzen. Het is voor de vijfde keer, dat liefhebbers onder de noemer 'Terneuzen on Ice' drie weken lang de ijzers kunnen on derbinden. Tegelijkertijd met de opening van de 460 vierkante meter gro te ijspiste was ook de opening van de Kerstmarkt. Eerder op de dag hadden echter tien marktkramers afgebeld, omdat de weersvoorspellingen ongun stig waren. Daardoor kreeg de markt een schamel aanzicht met slechts een klein aantal kraam pjes vol kerstattributen en etens waar. De tienjarig Antoine Rijnberg maalde daar echter niet om, hij had het prima naar zijn zin op het ijs. Ik ben al meer dan een uur aan het schaatsen en vind het echt heel leuk. Ik skeeler ook vaak, maar dan vind ik dit toch veel leuker hoor." De gemeente staat voor een groot deel garant voor de kosten die het hele project met zich meebrengen. „Alles bij elkaar zo n zestigduizend euro voor drie weken schaatsplezier. Dat is een hele hap en we zijn de ge meente erg dankbaar dat zij dit mede mogelijk maken voor de in woners", zegt Piet van Alten van Stichting Terneuzen on Ice. Hij was druk in de weer met het maken van foto's die op de web site zullen worden geplaatst. Voor de eerste keer is er ook een webcam bij de ijsbaan, zodat men op de site www.terneu- zen.onice.nl alle verrichtingen tot en met zondag 8 januari kan volgen. Naast de kerstmarkt op het Marktplein droegen ook de ze ven winkeliers aan de Kandeel straat (het oudste stukje Temeu zen) bij aan de kerstsfeer door voor hun winkeltjes gezellige kraampjes in te richten met kaartjes, kerstmutsen, andere passende spulletjes en curiosa. Onder het genot van een hete be ker chocomelk of een glas war me glühwein konden bezoekers genieten van het historische stadsgezicht. „We wilden op deze manier toch een beetje aandacht vragen voor onze winkels, die in een verlo ren hoekje zitten. Het is de eer ste keer en hopen dat we zo wat bekendheid krijgen", zei Antoi ne van Walraven namens de win keliers. ^Harold de Puysseleijr jOST - De sloop van de inge- Urie sporthal van gemeen- jjapscentrum Den Dullaert in joUt begint maandag. De klus puit volgens directeur Iense jxkstra van Den Dullaert een «ek in beslag. de sloopwerkzaamheden wor sen uitgevoerd door het bedrijf fel onlangs de sloop van de joormalige basisschool in Clin- euitvoerde. De sloopkosten be- jjagen 60.000 euro, zo liet gistra gisteren weten. De ver eng is akkoord met de jxip. Be sporthal van het gemeen- jéapscentrum aan de Sport er, in Hulst veranderde in een Kwval na de winterse buien iet laatste weekend van no- eber, toen fcet-Zeeuws-Vlaanderen ook icoffen werd door een langdu- sfstroomstoring. Het dak van Noordhal bezweek onder de ïeuwval. Als gevolg daarvan dook een muur van de hal om- e Ie sloop van de sporthal duurt ai week. Uit onderzoek is vol gens Hoekstra gebleken, dat de Isdkamers van de hal behou- fen kunnen blijven. Daarnaast pberen de slopers ook de be- avloer en de fundering van de k te sparen. ts gevolg van de sloopwerk- Esmheden is de bibüotheek sadag en dinsdag gesloten. Siiotheekbezoekers kunnen irengens op maandagavond té terecht in de bibliotheek. jtiküikers van de andere sport- Pi. (Zuidhal) die aan het ge- Isaschapscentrum vast is ge- )wi moeten gedurende de Sleisje (16) uit Rilland vermist sloop rekening houden met enig ongemak. Ze kunnen daar wel terecht, maar dat zal afhanke lijk van de voortgang van de sloop het ene moment langs de hoofdingang van Den Dullaert zijn, het andere moment moeten ze gebruik maken van de zijin gang. Hoekstra liet verder weten, dat er op zijn vroegst half januari duidelijkheid is of de verzeke ring de herbouw van een nieuwe sporthal vergoedt. Experts heb ben inmiddels wel een inspectie gehouden, maar de resultaten van deze onderzoeken laten nog minstens vijf weken op zich wachten. Dat heeft te maken met de grote drukte waarmee de betrokken expertisebureaus momenteel te maken hebben, aldus de direc teur van Den Dullaert. Extreme sneeuwval veroorzaak te namelijk in hetzelfde week end dat het dak van de Hulster sporthal eraan ging ook in de Achterhoek enorme schade. Daar bezweek onder meer het dak van een attractie in pret park Koningin Julianatoren en een duizenden vierkante meters groot kassencomplex van een bloemenkwekerij Het bleef gisteren overigens nog lange tijd onzeker of de sloop ook daadwerkelijk maandag mocht beginnen. Den Dullaert had weliswaar al op 12 decem ber een sloopvergunning bij de gemeente aangevraagd, maar die werd gisteren pas aan het eind van de middag afgegeven. Het bedrijf dat de sloop uit voert, had volgens gemeente woordvoerster Micaëla van Bun der namelijk geen sloopveilig- heidsplan overlegd. Nadat de ge meente een plan gekregen en goedgekeurd had, werd alsnog een sloopvergunning afgeven. Vermoedelijk bevindt zich ook asbest in het gebouw en wel on der de tribune. Onderzoek daar naar kan pas plaatsvinden als de slopers een deel van hun werk hebben gedaan. Als er in derdaad asbest zit, moet er nog een veiligheidsplan voor asbest- sloop worden opgesteld. Na goedkeuring hiervan door de ge meente kan dat materiaal door een gecertificeerd asbestsloper worden verwijderd. 'rijdag 23 december 16.30 uur café door Jan van Zuilen SLUIS - Er zullen weinig plaatsen van 2500 inwo ners zijn die zoveel winkels tellen als Sluis. Toch ontbrak er één die je overal elders in Nederland en tegenwoordig ook al vaak in België, wel vindt: de Hema. Tot gisteren. In de Nieuwstraat, net aan het begin van het ei genlijke winkelkerngebied van Sluis, staat nu een voor Hema-begrippen kleine winkel. De winkelke ten zelf spreekt van een a-vestiging. „Die vind je vooral in winkelcentra in buitenwijken van grote steden en in kleinere plaatsen. Het assortiment is ook wat beperkter dan in de grotere Hema's", legt vestigingsmanager Wim Rouw uit. De Hema in Sluis verkoopt bijvoorbeeld geen gebak, vleeswa ren en wijn, dit tot ergernis van een klant die spe ciaal voor het gebak naar de nieuwe Hema is geko men. Na de uitleg van Rouw beent hij boos de win kel uit. „Voor onderbroeken en overhemden zijn hier genoeg andere winkels." Andere klanten in de nieuwe winkel vinden de He ma desgevraagd wel een verrijking van het toch al rijke winkelaanbod in Sluis. „Het voordeel van de Hema is dat je hier een heleboel bij elkaar vindt en niet meer naar andere winkels hoeft", aldus een mevrouw. Een Belgisch stel vindt de komst van de Hema een reden te meer om in Sluis te gaan winkelen. Op de originele wijze op Kodak Fotopapier! Alleen bij... 'fetourg Mortiereboulevard 2 tel. 0118 - 470400 www.groenrijknl ^~Zondag geopend I 1.00 - 17.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 75