'ZC Soes mist ambitie in sportbeleid Vijfhonderd van de mooiste en de liefste Kerstbomen Mn iad-sportraadvoorzitter bepleit samenwerking en moderne accommodatie GroenRij< WriËKCAFÈ BESTE VENSEN! DESAFINADO ÜjDDELBURG Sporthal De Zwake krijgt nieuwe verpakking VERSCHOORE www.familievermaak.n nsn üft de Jonge Hoek van Dijke Tuurlijk... de beste kleurenfoto's van uw geheugenkaart! .sr(jag 17 december 2005 editie Bevelanden-Tholen Middelburg Mortiereboulevard 2 tel. 0118 - 470400 www.groenrijk.nl Maquette van de ingepakte 's-Gravenpolderse sporthal De Zwake, met groen dak, omgeven door wonin- gen in drie bouwlagen en op de begane grond ruimte voor onder meer de bibliotheek. foto Mechteld Jansen H Zondag geopend I 1.00 - 17.00 uur Alle soorten uit binnen- en buitenland. Nobilis, Nordmann, Servische Spar etc.... Gratis thuisbezorgd vanaf 15,- Gratis stam op maat gemaakt Gratis Pokon kerstboomvoeding 's-GRAVENPOLDER - Nee, deze dieren hebben niets met Kerstmis te maken. Het zijn de mooiste konijnen, hoenders, cavia's, duiven en andere vogels van de fokkers die zijn aangesloten bij de kleindierenvereniging Zeelandia. Voor het eerst wordt de tentoonstelling, die vandaag van 8.00 tot 17.00 uur geopend is, gehouden in Fixet De Witte aan de Spoorstraat in 's-Gravenpolder. Enkele van de vijfhonderd dieren worden verkocht. foto Mechteld Jansen 'Lie:0113-315649 ojs 31 4460 Goes Sentié-exploitatie: :?en Midden-Zeeland: 0113-315520; Saanderen: 0114-372770: jal: 0204562500. i^rank Balkenende dfS Goes pretendeert de [irislad van Zeeland te zijn, urdan mag de gemeente wel g3UH werk gaan maken de sportaccommodaties. lideB gaat het net zo als met idouwburg Prins van Oran- Wijds. Pappen en nathou- iierwijl je weet dat het nooit xf iets wordt." ^-voorzitter Kees Kortleve de Goese Sportraad sluit aan bij het pleidooi van iange-trainer Diederik gch voor een onderzoek een nieuw centraal sport- iex. Het maakt Kortleve 'iit of daarvoor sportpark 't age wordt omgebouwd of ervoor één of twee sport- iplexen wordt gekozen ret verleden heeft hij daar- ;al eens een globaal plan ge- jkt, maar dat stierf een zach- dood omdat de sportverenigin- ,hun accommodaties niet wil- iopgeven. tranderen moet in Goes echter wel wat (aren, zegt Kortleve. „Er ontwikkelingen in de samen- mg waarvoor je je ogen niet üsluiten. De maatschappelij- actie van sport verandert. ros meer mensen willen spor- op een tijdstip dat hun uit en ook kunnen kiezen meer dan één tak van r. Jongeren richten zich al- i aiet meer alleen op voet je moet dus op één plaats r mogelijkheden aanbieden, .•aast wordt ook gesproken Kinderopvang bij sportver- 1 -yn. Deze ontwikkelingen Rgaom samenwerking van olitie zoekt ermist Hands meisje sportverenigingen en accommo daties die daar op toegesneden zijn." Volgens Kortleve is er nog een tweede, dringende reden om de handen ineen te slaan. Hij signa leert dat sportverenigingen steeds moeilijker aan (goede) be stuursleden komen. „Misschien omdat er nogal wat wordt ge vraagd van bestuursleden. Ze moeten zich bezighouden met le- gionella-preventie, arbo-wetge- ving, fiscale zaken, horeca-ei- sen, vrijwilligersbeleid, privati sering en ga maar door. Daar door komt er nauwelijks iets te recht van toekomstgericht be leid. Een vereniging redt dat niet in haar eentje." Samenwerking lukt alleen als het sportpark daarvoor geschikt is, onderstreept Kortleve. Het ze venhonderd meter lange com plex 't Schenge, waar elke club een eigen kantine en kleedka mers heeft, is dat nu niet. „Maat schappelijk gezien is 't Schenge een versleten sportpark." Rond complex Het complex is echter goed om te bouwen. „Er zijn goede voor beelden in het land: een rond complex met in het hart een gro te centrale accommodaties met een kantine, vergaderruimte/ le slokaal voor de sportopleiding, kleed- en opslagruimten, voor raadkamers, een ruimte voor kinderopvang en daaromheen de velden." Kortleve oppert velden van al tijd bespeelbaar kunstgras aan te leggen, met bovendien ver schillende belijningen, zodat er allerlei takken van sport op een veld terecht kunnen. „Dat ge beurt nu ook in sportzalen, waarom kan dat buiten niet?" Er zitten veel voordelen aan een zo'n nieuwe accommodatie- vorm. Kortleve: „Clubs hoeven samen maar één gebouw te behe ren en schoon te maken en kun nen van eikaars ruimten ge bruik maken. Dat bespaart enorm veel kosten. Je ziet in de praktijk dat zo'n vorm samen werking stimuleert en soms vrij snel tot fusies leidt." Te klein Eén groot centraal sportcom plex of twee kleinere - „in noord en zuid" - is meteen ook een oplossing voor VV Kloetin- ge, die met te veel teams op het te krappe Wesselopark speelt. Kortleve vindt dat de gemeente best iets harder mag lopen voor de 750 leden tellende hoofdklas ser. Hij pleit dan ook voor meer politieke en bestuurlijke ambi tie. „Goes pretendeert, onder meer door de sportopleiding Cios, sportstad van Zeeland te zijn. Een leuke kreet, maar een echte visie op de sport is er niet. Het kabbelt maar zo voort. Kijk nou eens naar Heerenveen. een topvoetbalclub, Thialf en goede turners. Dat komt niet uit de lucht vallen, daar is aan ge werkt. Als het in het plattelands stadje Heerenveen kan, waarom zou Goes dan geen topsport teams kunnen hebben? We heb ben naast woorden, ook daden nodig." I (Advertentie) 'ijdag 23 december 16.30 uur café ÏS - De politie is op zoek n de zestienjarige Handan J koglugil uit Rilland. Het sj< wordt sinds 5 december ndan is op die dag in het Bei tje Brasschaat afgezet bij mtemaat waar zij onderwijs p. Zij heeft 's middags het in- Mat verlaten. Sindsdien is -van haar vernomen. tin Turkije geboren meisje is II meter lang, heeft donker, - puilend haar, schoenmaat ra een normaal postuur. Zij tidtt Nederlands, soms met iamse woorden er door. Op dag van haar verdwijning ze een witte halflange jas I capuchon en een kraag van Kleerd bont, een donkerbrui- altrui, met daarover een ra' T-shirt met V-hals, een Bïe spijkerbroek en halfho- •«arte suède laarzen, p® met informatie kunnen ^naar 0900-8844. (Advertentie) door Harmen van der Werf 's-GRAVENPOLDER - Sport hal De Zwake in 's-Gravenpol- der wordt aan drie kanten inge pakt met drieëndertig zorgwo- ningen en drie afdelingen met achttien verpleeghuisplaatsen. Het project moet juli 2008 klaar zijn. In de omgeving van De Zwake wordt al volop gebouwd. Vlak bij de sporthal verrijst een nieu we brede school. De openbare en christelijke basisschool van 's-Gravenpolder nemen daar eind februari, begin maart hun intrek in, evenals de kinderop vang. Een gloednieuwe jeugd soos is er ook neergezet. Dat zijn al forse investeringen, maar als het om het aangezicht van De Zwake en omgeving gaat, slaat de ombouw van de sport hal alles. Bibliotheek Van De Zwake blijft alleen de doos over. De zorgwoningen en de afdelingen met verpleeghuis plaatsen komen er in drie bouw lagen omheen. De bij De Zwake gevestigde bibliotheek krijgt in het complex een nieuw onderko men. Ook de Rabobank komt er heen. Een eerder gepland fitnesscen trum is overigens geschrapt Dat bleek niet haalbaar. En ook het idee om een aantal koop appartementen bij De Zwake te realiseren, is van tafel. De verwachting is dat daar onvol doende vraag naar zal zijn. De zorgwoningen komen allemaal in de verhuur. De huurprijs staat nog niet vast, maar die zal over het algemeen beneden de huursubsidiegrens liggen, aldus medewerker T. van Driessche van woningcorporatie R en B Wonen. Het project brengt voor de ge meente Borsele flinke kosten met zich mee, onder meer voor de verbouwing van de sporthal, een nieuwe bibliotheek en de in richting van openbare ruimten. Die zijn geraamd op 2,5 miljoen euro, waarvan het meeste wordt gedekt uit de verkoop van de grond en uit subsidiegeld voor dorpsvernieuwing. R en B Wo nen, supermarkt Golff en de ge reformeerde gemeente betalen mee aan de parkeervoorzienin gen. De planning is het complete bouwwerk voor de zomervakan tie van 2006 aan te besteden. De oplevering is voorzien in juli 2008. De nieuwbouw rondom De Zwake maakt deel uit van het masterplan 's-Gravenpol der. De tennisvereniging en de scouting hebben in het kader van dat plan al eerder nieuwe huisvesting aan de Zaaidijk ge kregen. Politie deelt bekeuringen uit VLISSINGEN - In de omgeving van de Badhuisstraat, het We- ijevlietpad, het Baskenburgpad en de President Rooseveltlaan in Vlissingen zijn bij verkeers controles 33 bekeuringen uitge deeld. Er werden in totaal 33 bekeurin gen uitgeschreven. Van de gecontroleerde fietsers reden er 27 zonder verlichting. Drie bromfietsers hadden geen helm op. Eén automobilist werd bekeurd voor bellen zonder handsfree set. Eén bestuurder werd bekeurd omdat hij niet stopte voor het rode verkeers licht. Ten slotte deelde de politie nog een bekeuring uit voor het urine ren op de openbare weg. OOSTBURG OOST-SOUBURG GOES VLISSINGEN MIDDELBURG Protestbord hondenpoep terecht WESTDORPE - Harold Goethals (79) uit Westdorpe heeft na vijf maanden zijn ontvreemde protestbord tegen hon denpoep terug. Het stond weer voor zijn woning aan de Singel. Goethals onderhoudt het perkje voor zijn deur. Hij treft er regelmatig uitwerpselen aan. Daarom pro beert hij op ludieke wijze eigenaren van viervoeters ervan te overtuigen om hun huisdier fatsoenlijke toiletmanieren bij te brengen. Op het bord dat weer terecht is staat de tekst 'Een beetje begrip, een beetje fatsoen, leer uw hond thuis zijn behoefte te doen'. Jaaractie Willibrordcollege succes GOES - De jaaractie voor een goed doel op het Sint-Willi- brordcollege in Goes, voor een kindertehuis in sloppenwij ken van de Keniaanse hoofdstad Nairobi, is nog maar net begonnen én al een succes. Het gisteravond gehouden kerstgala voor het Imani-kindertehuis heeft uit de kaart verkoop (450 kaartjes a vijf euro) en consumpties zeker 2500 euro opgeleverd. Het jaaractiecomité dat uit zeven VWO 6-leerlingen bestaat, heeft nog meer activiteiten in petto, waaronder een game- en lesmarathon en een spon- sporloop. Begrip voor bedreigen rivaal MIDDELBURG - De telefonische mededeling 'Ik zal je on der de aarde stoppen' moest volgens een 33-jarige Terneu- zenaar niet gezien worden als een bedreiging. Hij had de minnaar van zijn vrouw ermee willen zeggen dat hij zijn gezicht nergens meer kon vertonen, legde de man de poli tierechter gisteren uit in Middelburg. „In de Turkse cul tuur betekent dat, dat hij zelf weet een grote fout te heb ben gemaakt." Het slachtoffer had het echter als regelrechte bedreiging eiwaren. Ook de officier van justitie sloot niet uit dat hier eerwraak een rol speelde. Zij hield er in haar eis van 300 euro boete, waarvan de helft voorwaardelijk, rekening mee dat er een echtscheidingsprocedure in goed overleg tussen beide partijen loopt. De bedreiging achtte ze bewe zen. De politierechter ging daarin mee, maar ze kon wel begrijpen dat hij boos was. De man kreeg de 300 euro boe te voorwaardelijk opgelegd. Controle op aanhangwagens TERNEUZEN - Bij een politiecontrole op aanhangwa gens, gisteren in de Terneuzense Koegorsstraat, zijn zes tien bekeuringen uitgeschreven. Tussen 9.30 en 12.00 uur en van 13.00 tot 15 00 uur werden er 41 voertuigen onder de loep genomen. Drie van de zestien bekeurde bestuur ders voerden onjuiste verlichting, dertien maal werd een onjuist bevestigde hulpkoppeling geconstateerd of was die zelfs helemaal afwezig. (Advertentie) (Advertentie) Genieten komt van Binnenuit. PROEF ONZE L1CHTVERTEERBARE PRIJZEN Promotieactie: van 15 oktober tot 15 januari 2006 modern living easy living U vindt ons aan de Schouwersweg 7 (ind. terr. Noordzak) Heinkenszand, Tel. 0113 561482. Openingstijden: maandag gesloten, dinsdag t/m vrijdag 9.30-17.30 uur, vrijdagavond is onze vaste koopavond tot 20.30 uur, zaterdag 9.30-16.30 uur. www.binnenuit.nl zeeuwse almanak Simpel Ze hadden al een klein uurtje door Temeuzen gereden, maar waar ze nu precies moes ten zijn...ze wisten het met- Het echtpaar uit Harderwijk leek het wel wat, een mooi weekend-arrangement in een hotel in Temeuzen. De folders beloofden in ieder geval veel leuks. Maar waar stond dat hotel?! Zij pakte die ene folder er nog eens bij. En daar stond het toch? 'Sim pelweg'. Maar wie ze ook de weg vroegen, niemand kende die weg. Na de zoveelste mislukte po- j ging griste hij, ietwat agres sief, de folder uit haar han- I den. Hij vouwde hem open en I las: 'Simpelweg genieten'. Eenmaal aanbeland in het ho tel hebben ze urenlang gezwe gen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 57