PZC yU Moy Fa subtiel en verfijnd als de bloesem in de lente Knopen Bril Popgeur Collier Voor wie er feestelijk uit wil zien i-u nzc.nl Smlacti»® pzc.nl ;js!t)üs 31d460 AA Goes ^ênMiddm-zéeland: 0113-315520; StVlaanderen: 0114 372770; iïraal: 020-4562500. zaterdag 17 december 2005 Het accessoiremerk Profuomo levert alles behalve de kleding, Nou ja, overhemden en stropdas sen, die dan weer wel. Voor de feestdagen heeft het merk wat donkerder, stijlvollere kleuren in de aanbieding, die aansluiten bij wat algemeen als kerstkleu- ren worden gezien: robijnrood, amber, in die richting. Zo ook de manchetknopen. Ze zijn van af 39 euro verkrijgbaar in heren modezaken. De wintersport staat weer voor de deur. En zonder zonnebril gaat het niet. Nike heeft voor de wintersportliefhebbers de Nike Haul, een bril die als bijzonder kenmerk heeft dat de glazen moeiteloos verwisselbaar zijn. Even de pootjes inklappen en de glazen kunnen eruit gewipt. Extra glazen zitten niet bij de aankoop van de op 99,95 euro kostende bril, maar kunnen bij Nike-dealers worden aange schaft. Verder meldt een persbe richt dat de bril 'een geventileer de neusbrug' heeft die voorkomt dat-ie afglijdt. Parfummerken kunnen niet zon der iconen uit de film- en popin dustrie, lijkt het. De tijd dat een geur aan de man kon worden ge bracht door een anoniem foto model is voorbij. Tommy Hilfi- ger heeft zijn mannengeur True Star daarom opgehangen aan Enrique Iglesias, die volgens de Amerikaanse modekoning „een onuitwisbaar stempel heeft ge drukt op de wereldwijde muziek- scène". De naar lichtgekruid hout geurende True Star is er vanaf 26 euro voor een flesje eau de toilette van 30 ml. Ook zijn er aftershaves, shampoos en deodorants van Tommy Hilfiger True Star. o Wie de feestdagen ziet als sprookjesachtig valt ongetwij feld voor dit 'sprookjescollier' van Bulatti. De ontwerpers van dit Nederlandse sieradenmerk gebruikten ovalen, doorzichtige glasstenen in combinatie met kleursteentjes en nog wat los spul. Het resultaat fonkelt en schittert. De glasstenen werken als loep. Wat strakker en ietsje minder veelkleurig is een cobra collier met bijpassende ring en oorstekers met de naam White Opal. Aan het collier is een gro te witte Swarovski-steen omge ven door wat kleinere opalen. Het sprookjescollier kost 350 eu ro, en het collier met opalen 86,25 euro. Eerder in het jaar maakte ik tijdens de Culinaire Wandeling Axel op aangena me wijze kennis met Restaurant Moy Fa. ™t oponthoud toen was kort maar de hap- jesdie Akuen en Mary Liu bij die gelegen heid presenteerden kon ik niet vergeten. ;een ik hoorde dat Mary Liu in oktober was rersozen tot de markantste horeca-onderne- van Zeeland was dat een extra stimu- -nsom de kennismaking te hernieuwen. %Fa onderscheidt zich in meerdere op- achten van het dooi-snee Chinese restau rant waar de kaart doorgaans gigantisch uit gebreid is en de presentatie van een traditio nele eenvoud. Oek de trend van onbeperkt wokken die ajn hoogtepunt overigens al weer heeft ge- had ging aan Moy Fa voorbij, ekaart is verdeeld in de categorieën soe pen, voorgerechten, rijst en mie, eiergerech- groentegerechten, visgerechten en vlees- slechten, wat het aanbod overzichtelijk raaakt en een keus vergemakkelijkt. °.v Fa is aangesloten bij de organisatie van Fine Eastern Restaurants, wat een ga rantie is voor een zekere exclusiviteit en Ma ry Liu is als bestuurslid van de FER actief betrokken bij de opleiding van Chinese koks. Vernieuwing en verfijning van de oos terse kookkunst zijn enkele van de doelstel lingen van de FER en de resultaten zijn hier goed te proeven. Helaas is gastvrouw Mary zelf op deze mid- weekse avond niet van de partij, maar de beide gastvrouwen die de honneurs waarne men zijn de vriendelijkheid zelve en weten precies te vertellen waaruit de gerechten be staan. Eén van de criteria om in aanmer king te komen voor de nominatie van mar kantste horeca-ondernemer van het jaar is het voeren van een goed personeelsbeleid en aan opleiding en instructie mankeert niets, zo merk ik. Het aperitief, Campari-orange, is versierd met een sinaasappelschijfje en een lychee op een spiesje en ik krijg er een gefrituurd kippehapje bij wijze van amuse bij, wat ta melijk ongebruikelijk is in de oosterse hore ca. Het smaakt heerlijk en ik zou nooit gera den hebben dat het kip was als dat me niet was verteld. Uit de acht soepen (vanaf 2,50) kies ik Tom Yam Pla 8), omschreven als een rijk gevulde pikante Thaise vissoep. De mate van heetheid wordt bij Moy Fa aangegeven met sterretjes en deze soep heeft er drie, V AAN TAFEL Rien van Reems wat staat voor zeer pikant. Naar mijn smaak valt het wel mee. Getroffen ben ik door de presentatie, de soep wordt opge diend in een strakke groene schaal die Ja pans aandoet. Het groen van het aardewerk contrasteert fraai met het rood van de soep en het donkerrood van de grote parten to maat (zonder zaad) en het wit van de hele visfilets. De mosseltjes in de soep zijn weer heel klein, de garnalen groot. Een verrukke lijke start. De voorgerechten variëren van Kantonese loempiaatjes 2,50) tot kikker billetjes 10,50) en er zijn vier soorten sa té: speciale saté in ketjapsaus van spek, saté ajam van kip (beide 5,20), saté babi van varkenshaas 5,50) en saté sapi van kalfs vlees 5,60). Ik ga voor de scampi's Moy Fa 11,80) en zonder de handen vuil te maken - er staat een vingerbowl op tafel - peuter ik met mes en vork de grote garnalen uit hun jas. De presentatie is weerjieel mooi: op een vier kant bord met een bolletje groengekruide witte rijst en gewokt groen in een pikante saus op sojabasis. Een heel smakelijk ge rechtje. De namen van de meeste vleesgerechten ko men mij bekend voor, zoals babi pangang 11,40), koe lo yuk 10,40), zes ossenhaas bereidingen met verschillende sauzen (alle 16,40), geroosterd spek 10) en, echt Hol lands, tournedos met champignons, frites en sla 17,40). Bij de groentegerechten bespeur ik vijf maal tjap tjoi (van 10,80 tot 13,80) en waaronder een vegetarische versie 6,80). Ook de gado-gado 6,80) en de Boed- histische rijsttafel 15,80) zijn vegetarisch. Elf kipgerechten van 11.80 tot 12,40 vin den hun variatie in de sauzen en Pe- king-eend is er in drie bereidingen (alle 15,80), terwijl de eiergerechten vier varia ties van foe yong hai 6,80 tot 1,80) voor stellen. De visgerechten, achttien in getal, betreffen vooral garnalen met diverse sauzen, maar ook tong, zalm en inktvis (van 15 tot 22). Ik kies voor een favoriet uit de categorie rijst en mie: miehoen Singapore 11,20), waarin vlees, garnalen en kerrie tot de voor naamste ingrediënten behoren. Een traditio neel gerecht, dat dan ook in een schaal op een rechaud wordt gepresenteerd en ik van een gewoon rond bord eet. Toch is ook dit gerecht anders dan elders, wat pittiger ge kruid (twee sterren) en wat droger qua saus en vol van smaak. Moy Fa (Lentebloesem), dat me opnieuw niet teleurstelde, serveert naast het Menu van de Maand van 3 gangen voor 25,50, het feestelijk Markant Menu van vier gan gen, inclusief Lychee aperitief voor 27,95). Restaurant Moy Fa Kerkdreef 10 4571 GJ Axel Tel. 0115-562495 e-mail: liutrad@wxs.nl Gesloten op maandag Keuken open dinsdag t/m donderdag van 17.00 tot 22.00 uur en vrijdag t/m zondag van 12.00 tot 22.00 uur Creditcards: alle Kinderen: tot 12 jaar halve prijs Vegetarisch: diverse gerechten Rolstoel: geen probleem Roken: gescheiden Wie zich feestelijk wil kleden voor de laatste dagen van december hoeft niet in galajurk. De mode is sowieso al een stuk feestelij ker dan jaren geleden. Keus genoeg dus. Elly van Tilburg loopt van rek naar rek in haar enorme kle dingzaak. Ze toont een rood-roze changeant rok, waarvan de kleur wijzigt zodra je de stof maar even beweegt. De zijden glans en het wat klassieke model laten geen twijfel: dit is gelegenheids kleding. Wie dit draagt, schreeuwt het van de daken: 'het is vandaag bal, en ik doe mee'. Toch storten de klanten van kle- dingwarenhuis Van Tilburg, dat symbool mag staan voor al die an dere zelfstandige warenhuizen in den lande, zich niet massaal op de rekken van deze afdeling. Even verderop mogen de zwarte topjes zich in een veel grotere be langstelling verheugen. Elly van Tilburg heeft wel een verklaring: de changeant-rok geldt als chi que, en wat stijfjes. En met kerst en oud en nieuw willen de men sen zich wel feestelijk, maar niet opgelaten voelen. De mode van dit moment voelt dat haarfijn aan, met een overaanbod aan glinsterende en toch makkelijk draagbare kledingstukken. Mensen willen zich wel feestelijk, maar niet opgelaten voelen. Met een overaanbod aan glinsterende en toch makkelijk draagbare kledingstukken spelen de modeontwerpers daarop in. foto's GPD dan vijftien jaar geleden. Die vrouw voelt en gedraagt zich een stuk jonger, en laat dat ook zien in haar kleding. Ook met Kerst mis." Er is ook nog een tussen stap tussen die wat stijve, afstan delijke feestkleding en de vooral vlotte en sportieve mode die nu het winkelbeeld bepaalt. Ze pakt nog eens zo'n changeant-rok, maar nu een variatie. De stof is verdeeld in stroken en hip-ge- kreukt, en oogt meteen een stuk modieuzer dan haar klassiek-aan- gelegde zusje. En voor de combi naties zijn er truitjes die wat min der bloot ogen. Van Tilburg zelf is opgetogen over het aanbod. „Het is goed dat die kerstkleding veel meer de mo de is gaan volgen. Het betekent ook dat je die kleren voor andere gelegenheden dan kerst aankunt. Vroeger kocht een vrouw één jurk voor alle feesten van de ko mende tien jaar, nu kijkt ze naar de mode en zie je dat ze die kle ding ook gewoon draagt, buiten de feestdagen om. Het straat beeld is er een stuk leuker op ge worden.". In april-mei van dit jaar zijn de eerste bestellingen voor de feest kleding van dit moment al ge plaatst. Tamelijk vroeg dus, en op een moment dat van enige kerststemming nog geen sprake was. Toch kostte het Van Tilburg opvallend weinig moeite. „Kerst en nieuwjaarskleding verschilt niet zoveel meer van gewone uit- gaanskleding. Het sluit veel meer aan bij de modetrends van dit mo ment. Vroeger had je echt specia le jurken voor die dagen, maar nu zijn die er nauwelijks nog. Ze werden te weinig verkocht, en dan zie je ook het aanbod afne men". Wat nu het kerstbeeld in de win kels bepaalt zijn stukken die we de laatste maanden ook al voort durend zagen opduiken, zij het in soms wat minder stemmige kleu ren. Met eeri hoofdrol voor de meestal zwarte topjes, die behal ve diepe décolletés en blote schouders overdadig veel strass, pailletjes, munten en ander glin- sterends tonen. Ze combineren uitstekend met een andere top per dit winterseizoen, de donker rode dan wel petrol-kleurige rok, met veel goud en zilverkleurige accenten. Ook leuk, maar minder verko pend, zijn de zwarte jurkjes in tal van variaties, en eveneens met frutsels. Het is wel een wat jeugdige mode, beaamt ook Elly van Tilburg. Maar de leeftijds grenzen van wat mensen nog aan kunnen, of denken aan te kun nen, schuift toch al steeds meer op, constateert ze. „De mentali teit van een vrouw van vijftig is momenteel toch een heel andere Kettingen Om met de feestdagen goed voor de dag te komen is het niet nodig jezelf geheel in het nieuw te ste ken. Dan ligt de nadruk op de ac cessoires, sowieso een belangrij ke randvoorwaarde van een ge slaagde kerstoutfit. Wees er voor al niet te zuinig mee, is het ad vies van Elly van Tilburg. Vuistregel is: hoe soberder de kle ding, hoe meer ruimte voor uit bundig accessoire-gebruik. En wie veel bloot toont, mag dat best benadrukken met opvallen de, grote glinsters. „Alles mag over de top. Liever zes kettingen dan één"vindt Elly van Tilburg. Onmisbaar is ook de brede riem, die weliswaar al jaren meegaat, maar nu meeblinkt op de golven van de glittermode. Bij uitstek ge schikt om het traditionele zwart je jurkje dat veel vrouwen in de kast hebben hangen een optische oppepper te geven. Verder zijn momenteel vrijwel overal sjaaltjes verkrijgbaar in goud, zilver of andere glinsteren de kleuren, met pailletjes, trans parante kralen en andere versier sels. Ze zijn er voor iets onder twee eurotientjes, maar hebben effect voor een veelvoud daar van. Koos van Wees

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 33