PZC Nieuwe kansen voetgangersbrug GroenRij< PPM heeft politiek goud in handen GroenLinks gaat verkiezingen in met nieuwe lichting Kerstbomen 11 frovincie en gemeente Middelburg komen dichter bij uitkomst Veere koopt perceel voor nieuwe wijk in Serooskerke POLITIEK CAFi BESTE WENSEN! DESAFINADO liïDDELBURGj VERSCHOORE www.familievermaak.nl de Jonge Hoek van Dijke Simpel ^«0113-315649 - SSadieSP^ 1 Ss31,4460AAGoes I ^«rtentie-exploitatie: en Midden-Zeeland: 0113-315520; SJaanderen: 0114-372770; gSai 0204562500. 17 december 2005 editie Walcheren rïnnrMiriam van den Broek DOMBURG - Serooskerke krijgt een nieuwe wijk met een woonzorgcomplex. De gemeen te koopt voor 1,55 miljoen euro fen stuk landbouwgrond van prim acht hectare tussen de Bis schopstraat en de Kadetweg. Ongeveer de helft van het per- ceel is geschikt voor woning bouw. Enkele jaren geleden bood de eigenaar van het perceel de grond openbaar te koop aan. De gemeente zag dat als een mooie kans voor woningbouw en opende de onderhandelin gen. „Ondanks dat er op de ach tergrond kapers op de kust wa ren in de vorm van projectont wikkelaars, zijn wij tot goede afspraken gekomen", het het college van B en W de gemeen teraad weten. Vier hectare is ge schikt voor woningbouw. Het college wil dat daar in elk ge val een woonzorgcomplex komt. De rest van de grond ligt te dicht bij de Kadetweg en de toekomstige N57 om er wonin gen te bouwen. Wat er op de overige grond kan komen, moet nog worden uitgewerkt. Vol gens het college kan er gedacht worden aan de ontwikkeling of verplaatsing van het sportcom plex, een speelterrein en aan toekomstige ontwikkelingen. Ook zal er ruimte moeten wor den vrijgelaten zodat de nieu we wijk afgeschermd kan wor den van de nieuwe N57. De gemeenteraad heeft deze week ingestemd met de aan koop. Binnenkort zal samen met de verkoper een goede over eenkomst worden opgesteld. iflPDELBURG - De impasse de aanleg van een voetgan- ;ir>brug naast de Schroebrug Ijkt doorbroken. De provincie (3 de gemeente Middelburg zijn rikaar gisteren verder genaderd lij het vinden van een oplossing de financiële meningsver- fevel gedeputeerde T. Poppe- lars als wethouder H. Kool-Blokland, beiden van het [DA, toonde zich na afloop van hun overleg optimistisch. „Het is nog niet zo concreet dat we kunnen zeggen: de brug komt er. Maar we zijn wel een stap verder gekomen", stelden zij eensgezind. Zij hopen eind ja nuari definitief een overeen komst te kunnen sluiten over de aanleg van de brug. Die moet er voor zorgen dat het autoverkeer over de Schroebrug sneller kan doorstromen. De brug zorgt nu regelmatig voor een verkeersin- farct in de stad. De tussenliggende tijd is nodig om een compromis uit te wer ken. Dat houdt in dat de provin cie enkele wegen en vaarwegen, waaronder het Arnezijkanaal, overdraagt aan de gemeente. Die moet dan het onderhoud van die (vaar)wegen gaan beta len. Om dat onderhoud af te ko pen, betaalt de provincie eenma lig een bedrag aan de gemeente. Dat geld kan Middelburg dan ge bruiken om haar aandeel in de kosten voor de voetgangersbrug te betalen. Of dit de oplossing is voor de im passe, moet nog blijken. „Het be drag dat met het afkopen van het onderhoud is gemoeid, moet interessant genoeg zijn voor ons", merkt Kool-Blokland op. „Dat moeten de ambtenaren nu eens goed gaan doorrekenen. Het moet in ons beider belang zijn." De voetgangersbrug over het Ka naal door Walcheren kost 1,3 miljoen euro. Tot voor kort stond Middelburg op het stand punt dat de gemeente de aanpas singen op het land moet betalen (die kosten 1,1 miljoen euro) en dat de provincie de aanleg van de brug moet bekostigen. Inmid dels heeft de gemeente zich be reid verklaard ook de helft van de kosten voor de brug te willen betalen. Echter, zij heeft daar het geld niet voor. Vertrouwen Toch is de provincie blij met de tegemoetkoming van Middel burg. Daarom wil Poppelaars zich op zijn beurt inspannen om de gemeente aan het benodigde geld te helpen. Kool-Blokland heeft er wel vertrouwen in dat gemeente en provincie elkaar eind januari zullen vinden. „De wil is er in ieder geval." Provin cie en gemeente verwachten ove rigens geen bijdrage meer van het bedrijfsleven. Poppelaars: „De reacties vanuit het bedrijfs leven waren wel positief over de brug, maar niet over een bijdra ge van hun kant. Het ligt dus volledig op het bordje van de provincie en de gemeente." Wet houder Kool-Bloklancl stelde ook nog eens met nadruk dat zij steeds heeft gevonden dat infra structuur een verantwoordelijk heid is van de overheid en niet van ondernemers. (Advertentie) irijdag 23 december 16.30 uur café !oes moet werk naken van sportcomplexen IDES - Goes pretendeert de I Sfortstad van Zeeland te zijn, mar dan mag de gemeente wel I (tas gauw werk gaan maken de sportaccommodaties, irs gaat het net zo als met (schouwburg Prins van Oran- destijds. Pappen en nathou- .terwijl je weet dat het nooit iets wordt." oorzitter Kees Kortleve ia de Goese Sportraad sluit i aan bij het pleidooi van linge-trainer Diederik voor een onderzoek Br een nieuw centraal sport- iaplex. maakt Kortleve niet uit of nyoor sportpark 't Schenge omgebouwd of dat er of twee sportcom- wordt gekozen, jhet verleden heeft hij daar- al eens een globaal plan ge kt, maar dat stierf een zach- ifood omdat de sportverenigin- nhun accommodaties niet wil- opgeven. 'moet in Goes echter wel wat -'n, zegt Kortleve. jn ontwikkelingen in de sa wing waarvoor je je ogen oiotkunt sluiten. De maatschap pelijke functie van sport veran- wrt.Steeds meer mensen willen ten op een tijdstip dat hun - sÉomt en ook kunnen kiezen meer dan één tak van Jongeren richten zich al- met meer alleen op voet- - Je moet dus op één plaats *er mogelijkheden aanbie- door Maurits Sep MIDDELBURG - Drempels en dertigkilometerzones. Veilige fietsroutes. Vrachtwagens uit de woonwijken. Om nog maar te zwijgen over die ellendige brug gen. Het verkeer is de steen des aanstoots in Middelburg. Als de enquête van de Politieke Partij Middelburg iets duidelijk maakt, is het dat wel. Ruim hon derd formulieren kreeg de partij terug, met daarop wel negenhon derd wensen. „Heel waardevol", vindt een te vreden Piet Kraan, raadslid voor de PPM. „En niet alleen voor ons." Het doet hem pijn dit te moeten delen met andere par tijen. Die kunnen hun voordeel doen met de inspanningen van de PPM. Want, zegt Kraan: „We hebben hier politiek goud in handen. Nou hoor je eens wat de mensen écht vinden." Onder het kopje verkeer prijken zeventig reacties - na het hoofd stuk over de politiek en het be stuur het belangrijkste thema voor de Middelburgers. De pijlen richten zich op hardrij ders (maak overal dertig kilome ter), vrachtwagens (weer ze uit de woonwijken), het openbaar vervoer (moet gratis en vaker rij den), parkeren (goedkoper of gratis voor Middelburgers). Fietsers verdienen bescherming, zeker op de Schroebrug en de Stationsbrug. Maar al die fiet sen die bij het station in de weg staan, moeten meteen worden opgeruimd. En er moet een extra stalling komen. Kraan had wel verwacht dat er zoveel opmerkingen zouden ko men over het verkeer. Net zoals het hem niet verbaast dat veel mensen meer politie op straat willen. De wijkagent zien ze graag terugkeren. Er blijken in meerdere wijken klachten te zijn over hangjongeren en van dalisme. Het valt Kraan dan weer wel te gen dat er nauwelijks iets is ge schreven over cultuur. Ja, over het theater. Het Molenwater is een populaire plek, maar ook de Zuidsingel scoort nog steeds, tot verbazing van Kraan. Maar dat zal de PPM - als voor stander van het Molenwater en tegenstander van de Zuidsingel - natuurlijk niet opnemen in het verkiezingsprogramma. Want daarvoor is de enquête gehou den: om te weten wat de Middel burgers willen en dat te verta len naar het programma waar- door Edith Ramakers VLISSINGEN - A. Soplantila tn P- van Zalen van de Vlissing- se fractie van GroenLinks ma ke plaats voor een nieuwe lichting. Ze staan op de kandi datenlijst voor de verkiezingen maart op onverkiesbare Plaatsen. „Ze blijven wel op de achtergrond actief in de par- 'T.zegtT. Caljouw. Soplantila heeft in maart acht jaar in de raad gezeten en Van ^len twaalf jaar. „Ze willen ganders gaan doen. We zet- de vernieuwing door", zegt woordvoerder Caljouw. tpljouw staat zelf op de twee- e plaats. Lijsttrekker is P. Kruizinga, werkzaam bij de Hogeschool Zeeland. „Ons doel is om orde op zaken te stel len. We gebruiken de leus 'GroenLinks gaat voor een poli tieke lente'. Vlissingen moet fi nancieel op orde komen. Dat moet niet gebeuren over de rug van de burgers", zegt Caljouw. GroenLinks gruwt van de heer sende bestuurscultuur in Vlis singen. „Die willen we op schudden en aan andere par tijen willen we vragen om mee te helpen." Voorwaarden GroenLinks heeft enige tijd ge leden de PvdA gepolst om sa men een lijstverbinding aan te gaan. „We hadden daaraan de voor waarden verbonden dat de Pv dA dan ook de bestuurscultuur zou veranderen. Dat betekent voor ons dat ze niet met zitten de of oud-bestuurders zouden doorgaan. De PvdA is niet inge gaan op onze vraag en wil klaarblijkelijk niet vernieu wen." Caljouw zegt dat GroenLinks het betreurt dat er kleine par tijen worden opgericht. „We hadden bijvoorbeeld graag gezien dat de leden van Progressief Ondernemend Vlis singen zich bij ons hadden aan gesloten. Samen kunnen we toch meer bereiken, denk ik." Op plaats drie staat J. Bottse, op vier A. de Nooij en vijf E. Verhage. Alle soorten uit binnen- en buitenland. Nobilis, Nordmann, Servische Spar etc Gratis thuisbezorgd vanaf 15,- Gratis stam op maat gemaakt Gratis Pokon kerstboomvoeding Middelburg Mortiereboulevard 2 tel. 0118 - 470400 www.groenri|k.nl Zondag geopend I 1.00 - 17.00 uur Fractie VVD Veere blijft in stand DOMBURG - De fractie van de WD in de gemeente Veere zal er na de gemeenteraadsverkiezingen groten deels hetzelfde uitzien. De leden hebben aangegeven met de huidige VVD-raadsleden verder te willen. Op de kandi datenlijst staan dan ook P. Overmeen, M. Bierens-Mal- jaars, K. Roelse en G. Vader respectievelijk op de num mers een tot en met vier. Zij wordèn gevolgd door M. Au- denaerde-Huibregtse en A. Roelse. Overmeen is opnieuw de beoogd fractievoorzitter. Wethouder M. te Roller, die vier jaar geleden nog lijsttrek ker was, is terug te vinden op nummer zeven van de lijst. Voor commentaar op haar plaats op de lijst verwijst Te Roller naar het WD-bestuur. Volgens bestuurslid T. van den Broeke is er op de ledenvergadering nog helemaal niet gesproken over een kandidaat-wethouder. „We heb ben ons uitsluitend gericht op de fractie. De kandi daat-wethouder zal straks worden gekozen door de frac tieleden." Politie zoekt vermist meisje GOES - De politie is op zoek naar de zestienjarige Han- dan Gokoglugil uit Rilland. Het meisje wordt sinds 5 de cember vermist. Handan Gokoglugil is op die dag in het Belgische Bras- schaat afgezet bij het internaat waar zij onderwijs volgt.. Zij heeft 's middags het internaat verlaten. Sindsdien is niets van haar vernomen. Het meisje, dat in Turkije is geboren, is 1.70 meter lang, heeft donker, lang krullend haar, schoenmaat 39 en een normaal postuur. Zij spreekt Nederlands, soms met Vlaamse woorden erdoor. Op de dag van haar verdwij ning droeg ze een witte halflange jas met capuchon en een kraag van gemêleerd bont, een donkerbruine coltrui, met daarover een blauw T-shirt met V-hals, een blauwe spij kerbroek en halfhoge zwarte suède laarzen. Ook de Bel gische politie speurt naar de Rillandse. Daar is gisteren een opsporingsbericht verspreid via de nationale en regio nale televisiezenders. Wie tips heeft over de verblijfplaats van Handan Gokoglu gil kan bellen met de politie Zeeland: 0900-8844. Diefstal scooter in Vlissingen VLISSINGEN - In de Jan Steenlaan in Vlissingen is don derdagmiddag tussen 17.00 en 17.30 uur een scooter gesto len. Het betreft een zwarte Yamaha type Neo. De waarde van de scooter is onbekend. Spijkerbroeken gestolen uit winkel VLISSINGEN - In een winkel aan de Walstraat in Vlissin gen zijn donderdagmiddag dertien spijkerbroeken gesto len. De broeken hebben elk een waarde van meer dan hon derd euro. (Advertentie) (Advertentie) Genieten komt van BinnenUit. De enquête van de Politieke Partij Middelburg maakte onder andere duidelijk dat fietsen die bij het station in de weg staan, meteen moeten worden opgeruimd. foto Ruben Oreel mee de PPM de strijd gaat aan binden met de andere partijen. Over de pohtiek zijn de stellin gen klip en klaar. Wie een fout maakt, moet weg. Wethouders moeten ook geen partijleden zijn, maar vakmensen. De poli tiek moet vooral beter luisteren. En het idee loslaten dat Middel burg een wereldstad is. Dus weg met de kwaliteitsatlas. Eigenlijk, zegt Kraan, zou de ge meente zo'n enquête elk jaar moeten houden. „Want veel van de opmerkingen kunnen best worden gemaakt op vergaderin gen van de wijktafels, maar daar horen we ze niet." Promotieactie: van 15 oktober tot 15 januari 2006 modern living easy living U vindt ons aan de Schouwersweg 7 (ind. terr. Noordzak) Heinkenszand, Tel. 0113 561482. Openingstijden; maandag gesloten, dinsdag t/m vrijdag 9.30-17.30 uur, vrijdagavond is onze vaste koopavond tot 20.30 uur, zaterdag 9.30-16.30 uur. www.binnenuit.nl zeeuwse almanak Ze hadden al een klein uurtje door Temeuzen gereden, maar waar ze nu precies moes ten zijn... ze wisten het niet. Het echtpaar uit Harderwijk leek het wel wat, een mooi iveekend-arrangement in een hotel in Temeuzen. De folders beloofden in ieder geval veel leuks. Maar waar stond dat hotel?! Zij pakte die ene folder er nog eens bij. En daar stond het toch? 'Sim pelweg'. Maar wie ze ook de weg vroegen, niemand kende die weg. Na de zoveelste mislukte po ging griste hij, ietwat agres sief, de folder uit haar han den. Hij vouwde hem open en las: 'Simpelweg genieten'. Eenmaal aanbeland in het ho tel hebben ze urenlang gezwe gen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 11