Van Dijk begint aan nieuw leven PZC Steen heeft subtop in het vizier Druiven zijn zuur voor Montgomery z2\ Iwernster neemt afscheid tijdens NK kortebaan in Amsterdam uitslagen ÜUuftN - Nog twee keer zal raiih van Dijk de komende da- kb in het volle licht van de schijnwerpers staan. Morgen is m Amsterdam haar officiële af scheid als wedstrijdzwemster, donderdag is ze k»ndi- daat-sportvrouw van het Jaar Ijjdens het Sportgala van NOCNSF. wereldtitels, dertien K-medailles, twee wereldbe- sers. twee keer Europees goud ovijftien nationale titels zwom ïdithvan Dijk sinds 1993 bij- Ia. .Niemand weet meer van jüje-afstandzwemmen dan stelt ze zelfbewust aan het snd van haar imposante loop- ^n. Die wetenschap is haar vi- stekaartje voor de toekomst. Van Dijk hoopt als coach bij het j-edstnjdzwemmen betrokken blijven, ze wil clinics geven Het zou zonde zijn als mijn ®iis en ervaring verloren zou ■aan. Ik wil graag jonge zwem- J,- mere helpen op weg naar de top." Vanbiedingen Van Dijk heeft al een paar aan halingen, uit Zuid-Afrika bij voorbeeld. „Maar ik denk niet ft ik Hans zo gek krijg binnen kort wéér te verhuizen", zegt ze steen lach. Onlangs verkasten cêvanWognum naar Benning- aroek, naar een huis met meer snvacy. Ze oogt wat bleekjes deze mid- ,Ik voel me nog slap, ben en ziek thuis gebleven. Mischien heb ik iets verkeerds gegeten." Bij hoge uitzondering slaat ze de training een dag In dat zo kort op het NK aan, waar ze met een laat ste titel op de 800 meter wil wor sen uitgezwaaid. „Als topspor ter heb ik altijd het uiterste van ajn lichaam geëist, zit ik steeds tegen het randje aan. Af en toe val je er dan eens over ige Hans klaagde over een setje buikpijn maar hij ging ge- Tcon naar zijn werk, ik heb xina de gehele dag op bed gele- vrijdag 16 december 2005 'Hans' is haar man én coach Hans van Goor. Haar voorbeeld, steun en toeverlaat. „Zonder hem had ik het nooit zo lang aan de top volgehouden", beseft de nu 32-jarige Van Dijk. „Hij is mijn stok achter de deur. Hij heeft altijd gezorgd dat ik scheip en gedisciplineerd ben ge bleven. En hij weet als geen an der wat ik er voor over moest hebben om aan de top te blijven. Hans heeft zichzelf vaak wegge cijferd voor mijn carrière." Van Goor, zelf voormalig mara thonzwemmer en bedwinger van Het Kanaal, begeleidde Edith vanuit de boot naar haar wereldtitels in Hawaii (2000), Sharm el Sheik (2002), Barcelo na (2003) en Montreal (2005). Al tijd en overal stond hij op kade klaar om zijn vrouw na haar uit puttingsslagen over 25 kilome ter als eerste op te vangen. „Al zijn vakantiedagen gingen op aan mijn WK's of EK's. Dat hoeft straks niet meer. Ik zou het volgend jaar leuk vinden om met zijn tweetjes een trektocht door Peru te maken." De koningin van het open water heeft in het vervolg zeeën van tijd. „Nooit hoef ik meer 's och tends om vijf uur op om in het zwembad te gaan trainen. En ik hoef ook niet elke avond om half tien naar bed.... Ik kan ein delijk toekomen aan mijn socia le leven. Doordeweeks eens op verjaardagsvisite bij een vrien din in Rotterdam gaan, lijkt me heerlijk. Gewoon doen wat 'nor male mensen' doen. Geloof me, het leven van een topsporter is best romantisch, je mag doen waar je het meeste plezier in hebt. Maar het is toch ook vaak een eenzaam bestaan. Wéér een ander hotel, wéér uren rondhan gen op een luchthaven. Dat houd je alleen vol als je succes hebt." Kloosterlinge Het meisje uit Haastrecht, op haar tiende begonnen met wed- strijdzwemmen, kon als studen te in Rotterdam nooit bevroeden wat het leven voor haar in petto had. De doctoranda economie dacht op haar twintigste aan doorWilko Voordouw DEN HAAG - Het jaar 2005 is voor de Amerikaanse sprin ter Tim Montgomery uitgelo pen op een ramp. Hij is niet al leen zijn wereldrecord op de 100 meter kwijt, maar werd dinsdag ook nog eens door het Arbitragehof voor de Sport voor twee jaar ge schorst wegens vermeend do- pinggebruik. Let wel: vermeend. Montgo mery is nog nooit betrapt via een positieve test. Hij maakte gisteren bekend dat hij stopt met atletiek. Zijn relatie met Marion Jones - met wie hij een tweejarige zoon heeft - is ook op de klippen gelopen. Nooit positief, maar veroor deeld op basis van de verkla ringen van iemand, die wél te gen de lamp liep. De druiven rijn heel zuur voor Tim Mont gomery. Het Arbitragehof voor de Sport in Lausanne achtte de Amerikaan schul dig, wegens sterk en onom streden bewijs. Hij zou in 2001 tegen Kelli White - een andere Amerikaanse atleet - hebben gezegd dat hij THG had gebruikt, de anabole ste- raide gefabriceerd door het la boratorium Balco. White won m 2003 op het WK in Parijs zowel de 100 als de 200 me ier White werd gepakt, hwam tot inkeer, transfor meerde zichzelf tot klokken luider en besloot al haar ken- nis op te biechten. De sportrechters van het arbi tragehof hechtten geloof aan de verklaringen van White. Montgomery had levenslang hunnen krijgen, het werd twee jaar. Hij maakte daarop e® einde aan zijn carrière. Junt: „Iemand vertelde hun dat ik haar iets zou hebben verteld Kom op, dit is niet de middelbare school. Ze heb ben een spelletje gespeeld met mijn leven." T°t 14 juni stond de 30-jarige bardloper en levenspartner van Marion Jones bekend als de snelste man op aarde. In 2 raffelde hij in Saint-De n's de 100 meter af in 9.78 se conden. Zijn tijd werd in Athene verbeterd door de Ja- maicaan Asafa Powell. Die scherpte de snelste tijd ooit over 100 meter met één hon derdste van een seconde aan tot 9.77. Montgomery kwalifi ceerde zich niet voor het we reldkampioenschap van dit jaar in Helsinki. Zijn hoofd stond er ook niet naar. Het verhaal van Montgomery laat zich tot op zekere hoogte - tot de veroordeling - verge lijken met de ex-wielrenners Richard Virenque en Lance Armstrong. Beiden zijn net als Montgomery nimmer posi tief getest, hoewel ze van alle kanten werden beschuldigd. Belgische verzorger Willy Voet schreef een boek, alle collega's van Virenque bij de Festinaploeg wezen in zijn richting; de Franse klimgeit hield stand. Tot hij in oktober 2000 voor de rechtbank in Lil le verscheen. Daar barstte hij in huilen uit en biechtte alles op. Urinestalen Lance Armstrong gaf ook nog nimmer dopinggebruik toe, maar volgens sportdagblad l'Équipe greep hij in 1999 wel degelijk naar epo. Dat zou, met de huidige kennis, zijn ge bleken uit de urinestalen die de Amerikaan in de Tour de France van 1999 afstond. Diverse medewerkers uit de ploegen van de Amerikaan kwamen ook al geruime tijd met beschuldigingen in zijn richting. Virenque kreeg na zijn ontboezeming een schor sing van twee jaar; Arm strong kan niet meer ge schorst worden. Hij is ge stopt. Nu Montgomery besloten heeft zelf een einde aan zijn carrière te maken, kan het touwtrekken om zijn prijzen geld gaan beginnen. Nick Da- vies van de wereldatletiek- bond: „We gaan het geld te rugvragen." De reactie van Montgomery: „Ik heb iedere cent verdiend. Als ik positief zou zijn gecontroleerd, had ik wel mijn geld teruggestort." GPD Edith van Dijk veroverde dit jaar in Montreal onder meer de wereldtitel op de tien kilometer. een toekomst met een baan, een man, een huis en kinderen. „Zo als iedereen, toch?" Het is iets anders gelopen. Een vijfde plaats op de 25 km tijdens het EK van 1993 in Slapy, Tsje chië, deed Van Dijk beseffen dat ze tot de wereldtop van het lan- ge-afstandzwemmen kon beho ren. Ze verhoogde onder leiding van schoonvader Jaap van Goor bij ZV Hoorn haar trainingsin tensiteit. Haar ijzeren discipli ne, een leven als een kloosterlin ge, bracht haar twee jaar latei- Europeen "Zilver in Wenen. De eerste WK-medailles volgden in 1998, in Perth (Australië); haar eerste wereldtitels in 2000 bij Honolulu, Hawaii. „Eigenlijk was 2000 mijn beste jaar, daar kijk ik met de meeste voldoe ning op terug." Twee jaar geleden kwam haar afscheid voor het eerst ter spra ke. Ze geeft toe dat haar kinder wens de aanleiding was. Helaas, 2004 werd door ziektes en bles sures een rampjaar. „Zo wilde ik niet eindigen." Ze haalde er de motivatie uit om er nog een jaar vol tegenaan te gaan: 2005 werd een topjaar, met goud omrand. Van Dijk werd in Montreal wereldkampi oen op de 10 en 25 kilometer, pakte in Canada brons op de 5 kilometer, won in Medemblik het open NK en veroverde dit jaar voor de tweede keer in haar loopbaan de wereldbeker. Van Dijk was in de WB-cyclus opper machtig, ze won liefst zeven van de veertien wedstrijden. Vooral haar zege in Santa Fé, Argenti nië, bij in een marathon over 68 kilometer sprak tot de verbeel ding. Ze werd vierde in de to taaluitslag, liet daar vele man nen achter zich. „Op het laatst haalde ik een Egyptenaar in, die blik in zijn ogen vergeet ik nooit. Zoveel frustratie, mach tig om te zien." In oktober, in Hongkong, zwom Van Dijk haar laatste open wa ter-wedstrijd. Het leek alsof het IOC op haar afscheid had ge wacht, want even later werd be kend dat het lange-afstand- foto Robert Vos/ANP zwemmen in Peking (2008) ein delijk op het olympisch pro gramma komt. „Natuurlijk baal ik daar vrese lijk van. Maar ik kom niet meer op mijn besluit terug. Het was een weloverwogen beslissing." En nu? „De komende twee jaar ga ik aftrainen, het aantal uren bouw ik geleidelijk af." Wat gaat ze missen? „Het toele ven naar een WK, je route uit stippelen en door niets of nie mand van de wijs laten bren gen." Waar is ze blij van verlost te zijn? „Die chloorlucht. 't Lijkt wel of het tot diep in mijn poriën zit. Tijdens krachttrainin gen merkte ik dat zelfs mijn zweet naar chloor ruikt." GPD door Eddy van der Hooft TERNEUZEN - Voor de Zeeuws-Vlaamse voetballiefhebber is er dit weekeinde maar een beperkte keus. Het programma ver meldt niet meer dan een enkel inhaalduel en twee bekerwedstrijden. Terneuzense Boys haalt morgen het vorige week afgelaste uitduel met VVC'68 in. Om dat NSW, Wieldrecht en AZW in hun laat ste optreden voor de winterstop tot de volle winst kwamen, kunnen de Temeuzenaren zich geen misstap permitteren. Eerder dit seizoen versloeg de ploeg van trainer Danny van de Velde de promovendus uit Halsteren met 3-1, maar dat is uiteraard geen garantie van hernieuwd succes. ,.WC'68 is een onbe rekenbare ploeg", weet Robert Bezemer, de maker van het enige doelpunt in de derby te gen Zaamslag van twee weken terug. „De ene week winnen ze met 4-1 en de volgende week verliezen ze met 4-0." Ongeslagen Feit is ook dat WC'68 dit seizoen op eigen veld nog ongeslagen is: driemaal (tegen Ka- pelle, Hardinxveld en Zaamslag met name) was er een overwinning en driemaal ook een gelijkspel (3-3 tegen GPC Vlissingen, 1-1 te gen NSW en 4-4 tegen Rillandia). „We gaan voor drie punten", zegt Bezemer niettemin. Alleen al omdat we dan lekker de winter ingaan en we met vijf overwinnin gen op, de eerste plaats in de tweede periode blijven staan." Terneuzense Boys mist mor gen Marco Faassen, Ayhan Atmaca, Jordi Goossen en Matti Buysse; de eerste twee vanwege een korte vakantie, de laatste twee vanwege een schorsing. Zondag-derdeklasser Steen, dat alweer drie weken terug voor het laatst in actie kwam, komt zondag in Middelburg in het veld te gen Zeelandia Middelburg. De ploeg van trainer Eric Brems volgt de Middelburgers op de ranglijst op één punt en heeft bij winst de subtop in het vizier. Op de eerste speeldag van deze competitie verloor Steen op eigen veld nog met 0-2, maar dat weer houdt Peter de Bot er niet van om zondag van puntenwinst uit te gaan. „We hebben na een zwakke competitiestart de draad op gepakt", zegt de middenvelder. „Een gelijk spel moet zondag zeker mogelijk zijn, maar Doping nog beter te traceren KEULEN - Professor Wilfried Schanzer heeft mogelijke dopegebruikers een duidelijke waarschuwing gegeven. Het Keulse instituut voor biochemie heeft een afbraak middel van anabolen ontdekt, waardoor het spierverster- kende middel nog beter kan worden ontdekt. „Hiermee wordt de periode waarbinnen het gebruik van anabolen aantoonbaar is nog langer", zei Schanzer, onderzoeker van het Keulse laboratorium dat door het mondiale anti- dopingagentschap Wada is goedgekeurd. Of de nieuwe methode ook tijdens de Winterspelen van Turijn wordt ge bruikt. is nog niet bekend. ANP/SID Van Wees voldoet aan eerste eis SIGULDA - Peter van Wees heeft gisteren bij de wereld bekerwedstrijd skeleton in het Letse Sigulda aan de eer ste eis voor uitzending naar de Olympische Spelen vol daan. De Nederlander eindigde als vijftiende. NOCNSF vroeg die klassering van hem op de geschoonde (maxi maal drie deelnemers per land) lijst. Van Wees moet ook nog een keer bij een vergelijkbaar evenement in de top tien finishen om naar Turijn te mogen. ANP IC-Award Michaëila Krajicek ROTTERDAM - De IC van Nederland heeft de IC-Award toegekend aan Michaëila Krajicek. De IC is de club van tennissers die internationaal hebben gespeeld voor Neder land. Sinds 1993 reikt deze club een jaarprijs uit voor de beste tennisprestatie in een jaar. Misa Krajicek is onder scheiden omdat zij eerst sterk speelde in de jeugdtoer- nooien van de grandslams en dit jaar als zestienjarige voor de eerste keer een WTA-toernooi (Tasjkent) wist te winnen. Krajicek volgt Martin Verkerk op. De Alphenaar kreeg de prijs in 2003. Vorig jaar was er geen aanleiding om de award uit te reiken. ANP Forza naar NK in Landgraaf LANDGRAAF - Forza Gymnastica neemt morgen irr. Landgraaf deel aan het Nederlands kampioenschap tum-2 bling- en minitrampolinespringen. Er wordt in drie ver schillende leeftijdscategorieën om de titels gestreden, te weten de jeugd, junioren en senioren Namens Forza komt onder andere Perry van Ingen in actie. Hij raakte vo rig jaar geblesseerd, maar is nu terug. De andere mannen die een kans maken zijn Erwin Keukelaar en Yardin den Engelsman. Bij de vrouwen is Maresha Dijkhuizen een springster die mee kan doen om de prijzen. Zij doet mee op zowel de tumbling als de minitrampoline. In de junior categorieën heeft Forza meerdere ijzers in het vuur. Nien- ke de Ruyter bij de vrouwen junioren en Stephan Dijkhui zen (mannen junioren) zijn zeker springers die op het po dium kunnen belanden. Dat geldt ook voor Romy Joossen en Dwight Baltus bij de jeugdspringers. Krappe winst snookerteam MIDDELBURG - Het snookerteam van The Roadhouse won zijn thuiswedstrijd tegen de Snookerij 0 uit Leiden op het nippertje met 5-4. De overwinning van de thuis ploeg kwam niet met groots spel tot stand. Alleen Marcel Mouwen was met drie gewonnen partijen in topvorm. Mark en Remco Appel wonnen elk één partij. Midden Zeeuws-Vlaanderen Twee de klasse: Chocolat. Mauritsz-Atoom Boys/Kraaghof 8-6, Sportcafé Axel-Bak- kerland Terneuzen 6-6, Dow 1-D-S Ca lypso 3-7, Smit Sportprij- zen-HKC/Driewegen 6-3. Stand: 1. D-S Calypso 10-27; 2. Smit Sportprijzen 10-19; 3. Dow 1 10-17; 4. Reham Vast goed 9-16; 5. Bakkerland Terneuzen 10-15; 6. Atoom Boys/Kraaghof 10-14. 7. Sportcafé Axel 10-14; 8. Chocolat. Mauritsz 10-10; 9 Marine Service 10-10; 11. HKC/Driewegen 10-7: 11. Cerestar 9-4. Derde klasse: Café De Griete-Café Driewegen 3-5, Deurwaarder M&T-Ben- ny Sport 4-17, FC llex-FC Vatitec 4-9, Unitron-Amstelhoekje/VDeco 5-0, Sport kantine 't Zwaantje-Schipper/Adhanco 5-4. Stand: 1 Cafe Driewegen 11-27; 2. Benny Sport 10-25; 3. Sportkantie 't Zwaantje 11-22; 4. Flux Electro 11-18; 5. FC Vatitec 11-16; 6. Unitron 11-14; 7. Ca fé de Mops 10-13; 8. Amstelhoekje/VDeco 9-12; 9. Deurwaar der M&T 11-10; 10. Café De Griete 10-9; 11. FC Ilex 9-7; 12. Schipper/Adhanco 10-6. als het maar enigszins kan willen we met drie punten vertrekken." Vijfmaal trad Zeelandia Middelburg dit sei zoen tot nu toe voor eigen publiek aan. De eerste twee keren leverde dat een zege op, de laatste drie keren (tegen SC Gastel, VC Vlissingen en Moerse Boys) een nederlaag. In de vierde en vijfde klasse van het zondag voetbal staan in totaal drie inhaalwedstrij den op het programma. In de vierde klasse gaat Vogelwaarde op bezoek bij Jong Am- bon en in de vijfde klasse zijn Schoondij- ke-Oostburg en Sluiskil-Phillipine ingelast. Beker In de bekercompetitie, die inmiddels toe is aan de derde ronde, zijn nog vier Zeeuws-Vlaamse clubs actief. Terneuzen, ui teraard bijna, maar ook AZW, Clinge en Koewacht. Niet geheel toevallig zijn die vier clubs aan elkaar gekoppeld. Morgen treft Koewacht op eigen veld zaterdagtwee deklasser AZW en voor overmorgen (zon dag) staat Clinge-Terneuzen op het pro gramma. Het laatste duel is een herhaling van vorig seizoen, toen Terneuzen na een 0-4-ruststand uiteindelijk met 0-5 won. George. Zuid-Afrikaanse Open, Eu ropese Tour. Stand na eerste dag: 1 Clark (ZAf), Fisher (GBr) 68 slagen, 3. Nyström (Zwe) 69, 4. Eliasson (Zwe), Schwartzel (ZAf) 70, 6. Kingston (ZAf), Van Zyl (ZAf). Molinari (Ita) 71. St. Petersburg. WK, vrouwen. Hoofdronde, groep I: Nederland - Zuid-Korea 29-26 (16-14). Doelpunten Nederland: Lamein en Pusic 5, Roelof- sen, Mulder, Visser en Van der Wissel 4, Burgers 2, Hilster. Rusland- Honga rije 35-33 (15-17), Kroatië - Noorwegen 25-37 (12-18). Eindstand: 1. Rusland 5-10, 2. Hongarije 5-8, 3. Nederland 5-5, 4. Zuid-Korea 5-4, 5. Noorwegen 5-3, 6. Kroatië 5-0. Groep II: Brazilië - Frankrijk 35-23 (19-14), Duitsland - Oekraïne 29-26 (16-15), Denemarken - Roemenië 29-33 (13-16). Eindstand: 1. Roemenië 5-10, 2. Denemarken 5-7, 3. Duitsland 5-6, 4. Brazilië 5-4, 5. Oekraine 5-3, 6. Frankrijk 5-0. Londen. Olympia Horse Show. Kür op muziek, wereldbekerkwalifi catie: 1. Van Grunsven (Ned) Keltec Sa- linero 82,85, 2. Gal (Ned) Groep 4 Secu- ricor Lingh 78,85. 3. Werth (Dui) Warum Nicht 78,375, 4. Schellekens-Bartels (Ned) Sunrise 76,925, 5. Kyrklund (Fin) Max 76,125; 14. Van der Heijden (Ned) Werthino 69,325.Stand WB: 1. Becht- olsheimer (GBr) 42, 2. Van Grunsven 40, 3. Jörgensen (Den) 37, 4. Gal 34; 7. Van Lieren 27, 10. Schellekens-Bartels 25,17. Callaghan 19. Heerenveen. Greenery-schaatszes- daagse. Derde etappe (125 ronden): 1. Stroetinga, 2. Heideman, 3. Berga, 4. Van Hest, 5. Michaud, 6. Douwe de Vries, 7. Rozendaal, 8. Hoogenboom, 9. Mijsters, 10. Alderts. Tussenstand: 1. Michaud (één ronde voorsprong) 52,1, 2. Berga 75,1, 3 Douwe de Vries 57, 4. Heideman 51, 5 Rozendaal 44. Vrouwen, proloog (50 ronden): 1. De Vries, 2. Bekkering, 3 Langeland, 4. Ver douw, 5. Splinter. Chanti-Mansisk. Wereldbeker. Finale: Ponomariov (Rus) - Aroman (Arm) 0,5-0,5. Om 3e plaats: Bacrot (Fra) - Grisjoek (Rus) 0,5-0,5 Om 5e plaats: Gelfand (Isr) - Barejev (Rus) 0,5-0,5 Om 7e plaats: Roeblevski (Rus) - Gurevich (Bel) 1-0, Om 9e plaats: Carlsen (Noo) - Kamsky (VSt) 1-0. Om 11e plaats: Malakhov (Rus) - Vallejo Pons (Spa) 1-0. Om 13e plaats: Van Wely (Ned) - Drejev (Rus) 1-0, Om 15e plaats: Sakajev (Rus) - Lautier (Fra) 0,5-0,5. Sigulda. Wereldbeker mannen. Eindstand na één run: 1. Pain (Can) 53,30, 2. Lund (VSt) 53,72, 3. Boehm (Can) 53,73, 4. Bernotas (VSt) 53,91, 5. Gibson (Can) 53,93, 6. Pengilly (GBr) 53,98; 15. Van Wees 54,61, 22. Mat- schenz 55,07. Tweede run afgelast we gens sneeuw. Rotterdam. KNLTB Masters. Man nen, eerste ronde: Van Gemerden - Standaart 6-4 7-6 (3), Sluiter - Huta Ga- lung 7-5 7-6 (4) Vrouwen, eerste ron de: Krajicek - Hoogland 6-1 6-1.Tweede ronde: Sentis - Reinhard 6-4 6-0, Tamae- la -De Beer 4-6 7-6 (2)6-1. Uefa Cup. Groep A. Monaco - CSKA Sofia 2-1 (O-O). 50. Kapo 1-0, 75. Squillaci 2-0, 84 V. Dimitrov 2-1. Scheidsrechter: McDonald (Sch). Gele kaart: Zikos (Monaco), Gargorov (CSKA Sofia). Aantal toeschouwers: 10.000. Hamburger SV - Slavia Praag 2-0 (1-0). 9. Barbarez 1-0, 57. Emile Mpenza 2-0. Scheidsrechter- Vazquez (Spa). Ro de kaart; 28. Kozacik (Slavia Praag). Ge le kaart: Jarolim, Krajcik, Holenak (Sla via Praag). Aantal toeschouwers: 35.000. Bijzonderheid: 31. Mpenza mist strafschop. Monaco 4 3 0 1 9 6-2 Hamburger SV 4 3 0 1 9 5-2 Slavia Praag 4 1 1 2 4 6-8 Viking 4 1 1 2 4 3-6 CSKA Sofia 4 1 0 3 3 5-7 Groep B. Espanyol (Spa) - M. Pet- ach-Tikva 1-0 (O-O). 83. Pochettino 1-0. Scheidsrechter: Genov (Bul). Rode kaart 88 David (M. Petach-Tikva). Gele kaart Jarque, Lopo (Espanyol (Spa)), Caldeira, Pesser, Dubrovin, Dubrovin, Ganon (M. Petach-Tikva). Aantal toe schouwers: 15.000 Palermo - Brondby 3-0 (2-0). 24. Ma- kinwa 1-0, 44 Rinaudo 2-0, 88. Rinaudo 3-0. Scheidsrechter: Dougal (Sch). Rode kaart: 45, Rytter (Brondby/ 2x geel). Ge le kaart: Corini (Palermo), Daugaard (Brondby). Aantal toeschouwers: 4521 Palermo 4 2 2 0 8 6-2 Espanyol 4 2 2 0 8 4-2 Lok. Moskou 4 2 1 1 7 8-3 Brondby 4 1 1 2 4 5-8 Petach-Tikva 4 0 0 4 0 1-9 Groep C. Hertha BSC - Steaua Boe karest O-O. Scheidsrechter: Vink (Ned). Gele kaart- Neuendorf (Hertha BSC), Cristea, Paraschiv (Steaua Boekarest). Aantal toeschouwers: 15 000. RC Lens - Sampdoria 2-1 (1-1). 10. Olivier Thomert 1-0. 23. Flachi 1-1, 90. Jemaa 2-1. Scheidsrechter: Ovrebo (Noo). Gele kaart: Seydou Keita, Diarra (RC Lens), Tonetto, Flachi, Castellini, Pa- lombo (Sampdoria). Aantal toeschou wers: 33.000. St. Boekar RC Lens Hertha BSC Sampdoria Halmstad 2 0 8 7-0 4 2 1 4 13 0 6 4 0 0 4 7- 1- 12 Groep D. AZ - Grasshoppers 1-0 (O-O). 70. Koevermans 1-0. Scheidsrech ter' Piccirillo (Fra). Gele kaart: Van Ga len, Jaliens (AZ), Denicola, Jaggy (Gras shoppers) Aantal toeschouwers: 8135. Middlesbrough - Litex Lovech 2-0 (O-O). 80 Maccarone 1-0, 86. Maccaro- ne 2-0. Scheidsrechter Gumienny (Bel) Gele kaart. Cattermole (Middles brough), Venkov, Berberovic (Litex Lo vech) Aantal toeschouwers: 9436. Middlesbr 4 3 1 0 10 6-0 AZ 4 3 1 0 10 5- 1 Litex Lovech Dnipro Dn. Grasshop. Gouden Gids divisie. Helmond Sport - FC Den Bosch 4-2 (2-1). 6. Vangeffelen 0-1 (eigen doel), 13. Van der Ven 1-1, 23. Hese 2-1, 60. Davids 2-2, 71. Hese 3-2, 90. Bridji 4-2. Scheids rechter: Van Egmond. Gele kaart: Voigt (Helmond Sport), Beekmans, Haem- houts (FC Den Bosch). Aantal toeschou wers: 2615. 1 0 3 3 4- 0 0 4 0 3- (;jORNO foto Peter Nicolai Robert Bezemer (links) speelt morgen met Terneuzense Boys tegen WC'68.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 47