PZC Plan bredere opzet rally Hulst m m GtoenRij< Vodafone plaatst zendmast toch op flat Terneuzen Wandreliëf John Verschuren terug op flat Kerstbomen Europese pot van Woonzorg is op Wille wederom lijsttrekker PvdA 2.31,4460 AA Goes Organisator polst inwoners Walsoorden over motorwedstrijd op veerplein j Middelburg» Mortiereboulevard 2 tel. 0118 - 470400 www.groenrijk.nl Op zoek naar een fraai kerstgeschenk? Surfen factie: 0113-315649 JSS'middèn-Zealand: 0113-315520; gSundOTr: 0114-372770; £«1:020-4662500. ,q 16 december 2005 editie Zeeuws-Vlaanderen wHamlri de Puvsseleijr KjXST - Rallyorganisator Biesheuvel zal de bevolking u Walsoorden polsen over de gelijke uitbreiding van de aarlijkse autorally met een mo- jtfsportevenement op het veer hui in Perkpolder. Biesheuvel t«fidat afgesproken in overleg Bfi de gemeente Hulst. ;nisator van de autorally, die al jarenlang in de gemeente Hulst wordt gehouden, be schouwt het als bittere nood zaak om zijn evenement te ver breden. Hij reist stad en land af om voldoende sponsors te vin den voor de rally, maar dat valt niet mee. „Ik heb twintig- tot dertigduizend euro sponsorgeld nodig en daar driehonderd be drijven voor aangeschreven. Tot nu toe hebben nog maar enkele bedrijven toegezegd." Biesheu vel is er alles aan gelegen dat de wedstrijdrally in het Land van Hulst doorgaat, omdat de streek zich leent voor mooie rallyproe- ven. „We willen het niet verlie zen en doen volgend jaar een al- les-of-niets-poging. Daarom is een toegevoegde waarde aan het evenement nodig. Wethouder E. de Deckere legt uit, dat de gemeente in eerste in stantie huiverig stond tegen het voornemen om de dag na de ral ly, die traditioneel op zaterdag plaatsvindt, op het veerplein van Perkpolder op een afgeslo ten circuit een wedstrijd te hou den voor zogenoemde Super Mo- tards. Super Motard is een opko mende sport in de motorwereld. Er wordt geraced met omge bouwde crossmotoren op wat kleinere circuits. Meestal vin den die wedstrijden op asfalt plaats, maar vaak zijn er ook on verharde stukken en kleine schansen op het circuit te vin den. De sport laat zich nog het beste omschrijven als een krui sing van motorcross en wegra- cen Lawaaioverlast „In eerste instantie vonden we in het college twee dagen voor het evenement nogal overdre ven", zegt De Deckere. „We zijn ook bang voor te veel lawaai overlast. Maar na overleg met door Wout Bareman TERNEUZEN - Kunstenaar John Verschuren stond er giste ren blauwbekkend bij, op de middenberm van de rondweg om Terneuzen. Vanaf een afstandje bekeek hij met een kennersoog urenlang hoe medewerkers van woon- stichting Clavis de nieuwe ver sie van zijn wandreliëf aan de zijgevel van één van de flats in de Diepenbrockstraat bevestig den. Er waren twee dagen voor uitgetrokken, maar het karwei verliep zo voorspoedig dat aan het eind van de middag het overgrote deel van het reliëf was bevestigd. Het scheelt de kunstenaar een extra dagje koukleumen. Ver schuren was gisteren een tevre den kunstenaar. Begin dit jaar nog vreesde hij met groten vre ze dat het 'oude' wandreliëf van zijn hand ergens in een duistere loods in de vergetel heid zou raken. Het relief sier de sinds 1984 de zijgevel van de flat in Terneuzen-zuid. In ja nuari werd een deel van het toch al wat verwaarloosde kunstwerk door een storm ver nield, waarna het door woning stichting Clavis van de muur werd gehaald en tijdelijk in een magazijn werd opgeborgen. Maar het schrikbeeld dat Ver schuren al direct schetste, werd niet bewaarheid. Het kunst werk keert nu in al z'n glorie te rug. Fraaier nog, de kunstenaar kreeg zelfs opdracht het wandreliëf te vernieuwen en uit te breiden. De onderdelen van het reliëf, die alle mogelijke aspecten van het wonen, leven en werken in Temeuzen symboliseren (indus trie, visserij, sport, het stad huis, de Vliegende Hollander, het theater, horeca, muziek, meerpalen, vissen en meeuwen) lagen al een tijdje gereed in Ver- schurens atelier in de Temeu- zense Zandstraat. Het wachten was op de montage. Die klus is nu nagenoeg geklaard. Nu het kunstwerk eenmaal hangt, heeft niemand er de komende vijftien jaar nog omkijken naar. En de boom, die het zicht op het reliëf danig verstoorde, is gekortwiekt. Verschuren met een grijs: ,,Daar hebben ze een kapstokje van gemaakt." Alle soorten uit binnen- en buitenland. Nobilis, Nordmann, Servische Spar etc Gratis thuisbezorgd vanaf 15,- Gratis stam op maat gemaakt Gratis Pokon kerstboomvoeding Zondag geopend I 1.00 - 17.00 uur (Advertentie) Kunstboek Reynier de Muynck 29,50 '"genummerde en gesigneerde luxe doos met orgineel miniatuur werk als bladwijzer: €14950 Verkrijgbaar bij: Boekhandel De Koperen Tuin, Goes Boekhandel De Drukkerij, Middelburg en op www,bpgkreynier.nl Reynier signeert zijn boek tijdens de koopzondag in De Koperen Tuin te Goes op zondag 18 december van 13 00 - 16.00 uur door Romain van Damme OOSTBURG - De Stichting Woonzorg West-Zeeuws-Vlaan- deren heeft uit het Europees So ciaal Fonds ongeveer 450.000 eu ro gekregen voor scholing van de 435 medewerkers. Gisteren sloot de stichting het project af. Dat gebeurde met een bijeen komst in het Oostburgs verpleeg huis De Stelle. Samen met de woonzorgcentra Rozenoord (Sluis), Ter Schelde (Breskens) en verzorgingscentrum De Burght uit Oostburg vormt De Stelle de Stichting Woonzorg West-Zeeuws-Vlaanderen. Scholing „Met dat Europees geld hebben we al onze medewerkers scho ling kunnen geven", zei direc teur verpleeghuiszorg B. San ders. „Ze hebben bijvoorbeeld drie dagen lang een cursus 'Vraaggestuurde zorg en bejege ning' gevolgd. Zonder die subsi die was dat niet mogelijk ge weest." De directeur vertelde dit tegen een gemengd gezelschap, afkom stig uit de zorgwereld of van pro- Toeloop Vlaamse vogelkwekers NIEUW-NAMEN - Vogelvereni ging de Nachtegaal uit Nieuw- Namen houdt zondag een vogel- beurs in gemeenschapscentrum De Kauter, in samenwerking met de Vogelvrienden uit Kiel- drecht (B). Ruim 200 liefhebbers bieden vo gels aan. Door een verbod op vo gelmarkten in België, komen er veel meer Vlaamse kwekers dan anders. De vogels zijn van 8.00 tot 13.00 uur te zien. vincie en gemeenten. De aanwe zigen werden door medewerkers van De Stelle op sleeptouw geno men om kennis te maken met de praktijk. Dat resulteerde in een rondgang langs onder andere de snoezel- ruimtes, de inmiddels in heel Ne derland bekende Alzheimertuin en de reminiscentiekamer waar de oudere bewoners in een voor hen herkenbare omgeving herin neringen kunnen opdiepen. De bijeenkomst werd afgesloten met een kleine forumdiscussie waarin duidelijk werd dat er hard gewerkt moest worden om het Europees geld binnen te krij gen. Directeur Sanders: „Je hebt te maken met heel veel regeltjes en een administratieve rompslomp die zijn weerga niet kent." De Stichting wist zich echter ge steund door de gemeente Sluis en Viazorg (die zorginstellingen ondersteunt). Inmiddels is de Eu ropese pot leeg. Pas in 2007 kan er weer een beroep gedaan wor den op het fonds. Van de ongeveer anderhalf mil joen euro subsidie die de Stich ting uit West-Zeeuws-Vlaande- ren had kunnen gebruiken, is uiteindelijk een kleine half mil joen euro geïnd. Sanders: „Je moet wel de tijd en de mankracht hebben om van al les te kunnen organiseren. Hier moet tenslotte alles blijven draaien. We zijn ieder geval blij met die subsidie die ons in staat stelde dingen te doen die we an ders nooit voor elkaar hadden gekregen." door Paul Begijn TERNEUZEN - Vodafone zet maandag een nieuwe telefoon mast op de flat aan de Edvard Grieghof in Terneuzen. De tele foonmaatschappij gaat niet in op het verzoek van woonstich- ting Clavis en de gemeente Ter- neuzen om de plaatsing van de mast uit te stellen. Burgemeester en wethouders van Terneuzen hadden Clavis om het uitstel gevraagd, na klachten van bewoners uit de wijk Oudelandse Hoeve. Clavis gaf gehoor aan het verzoek en meldde zich gisteren bij Vodafo ne. De telefoonprovider liet di recteur E. van Exter van Clavis echter weten dat de mast er ge woon komt. De flatbewoners van de Berlioz- hof en Edvard Grieghof kunnen morgen van zowel Vodafone als Clavis een brief verwachten. Vodafone legt in haar brief uit waarom ze de mast toch plaatst en Clavis laat weten waarom zij er niets tegen kan doen. De flat bewoners menen dat de masten gevaarlijk zijn voor de gezond heid en voor storingen aan tech nische apparatuur zorgen. Nadat de raadsfracties van LCF en PvdA eerder al vragen stel den, eiste ook de SGP-fractie gisteren meer duidelijkheid over de gezondheidsrisico's van de umts-masten. De partij wil dat de gemeente vaststelt aan welke voorwaarden de plaat sing van een zendmast moet vol doen en op welke locaties de masten geplaatst mogen wor den. De SGP wil de masten buiten woonwijken houden, zo lang geen resultaten van onafhanke lijke onderzoeken beschikbaar zijn. De bewoners van de twee flats aan de Berliozhof en het Edvard Grieghof vroegen woonstichting Clavis al eerder om een onaf hankelijk onderzoek. Een eer der onderzoek werd in opdracht van provider Vodafone uitge voerd. Buurtvereniging Oudelandse Hoeve heeft in een brief aan ge meente, Clavis en flatbewoners laten weten zich grote zorgen te maken over de umts-masten. Advertentie bii aankoop fiets of ritnessapparaat GRATIS een cheque ter waarde van het BTW-bedrag! Troelstraweg 364 - Vlissingen Van der Spiegelstraat 54 - Goes Jeremiasse de organisator hebben we beslo ten hem toch de kans te geven om samen met ons te onderzoe ken hoe het plan valt bij de be volking. Pas daarna valt het be sluit." Ook Biesheuvel benadrukt, dat hij pas concrete stappen voor de motorwedstrijd zet als er duide lijkheid is over het draagvlak on der de bevolking. De autorally is volgend jaar ge pland op zaterdag 6 mei. Klachten over snelheidsmeter AXEL - De snelheidsmeter die waterschap Zeeuws- Vlaanderen langs de Hulsterseweg bij Axel heeft ge plaatst, moet opnieuw geijkt worden. Het apparaat geeft een lagere snelheid aan dan in werkelijkheid wordt gere den, blijkt uit klachten van automobilisten. „Op de Huls- terweg mag je 60 kilometer per uur rijden, maar als je langs die meter komt, geeft die maar 50 aan", zegt Axe laar Simon van Hoeve. Hij vindt dat misleidend. „Mensen die afgaan op die meter, gaan hun snelheid opvoeren en als er dan politiecontrole is, worden ze geflitst." Het appa raat is deze weken langs de Hulsterseweg gezet omdat er nog steeds te hard wordt gereden, zegt projectcoördinator H. Uitterhoeve van Duurzaam Veilig. Hij bevestigt dat er al verschillende klachten zijn binnengekomen over de snelheidsmeter. „Het is bekend dat kilometertellers in au to's vaak afwijkingen hebben. Verder vinden wij het ac ceptabel dat onze snelheidsmeters een paar procenten af wijken. Maar als je praat over een afwijking van tien kilo meter, dan is dat natuurlijk te veel." Volgens Uitterhoeve komen er ook over de andere snelheidsmeters klachten binnen. „Daarom hebben we met de politie de afspraak gemaakt dat de meters opnieuw worden geijkt." Lof voor ondernemer Geursen HULST - Middenstander J. Geursen van cadeauwinkel Djess in Hulst is door ondernemersvereniging Hulst Rey- naertstad uitgeroepen tot ondernemer van het jaar. Voor zitter T. Mattheeuws reikte Geursen een oorkonde en beeldje uit in zijn winkel in de Gentsestraat. Daarin is ook een lunchcafé gevestigd. Geursen heeft daarnaast de groothandel in horecaproducten ScanWic. „Geursen heeft een actieve, moderne manier van communiceren met zijn klanten, en zijn bedrijf heeft een eigentijdse uit straling", motiveerde Mattheeuws de uitverkiezing. Minder antwoorden bespaart geld TERNEUZEN - De gemeente Terneuzen kan jaarlijks zo'n 11.000 euro besparen door achterhaalde raadsvragen niet meer te beantwoorden. Dat is de overtuiging van WD-fractievoorzitter W. Broekhuysen. Het raadslid zegt dat hij het stellen van vragen van groot belang vindt. „Te gelijkertijd besef ik dat de beantwoording van de vele vra gen veel tijd - dus geld - kost. Vragen beantwoorden die in feite achterhaald zijn, vind ik een zinloze en bureaucra tische tijdverspilling." Broekhuysen stelt dat het beant woorden 185 euro per vraag kost. Hij stelt voor dat het college niet langer vragen beantwoordt die al in het open baar zijn beantwoord of waarop al 'zichtbare actie' is ge nomen. En ook vragen die al in het openbaar gehonoreerd zijn, behoeven geen antwoord. „Ik denk dat het college ze ker 30 procent van de vragen dan niet meer hoeft te beant woorden. Derhalve een besparing van 11.000 euro." door Frank van Cooten en Frank Gijsel SLUIS - De leden van de Partij van de Arbeid in de gemeente Sluis hebben ongewijzigd de kandidatenlijst voor de gemeen teraadsverkiezingen van vol gend jaar vastgesteld. Of Jacky Boogaard blijft, is ech ter nog steeds niet duidelijk. Zo wel afdelingsvoorzitter Adri Oosterling als lijsttrekker Leen Wille weten niet waar de politie ke toekomst van Boogaard ligt. Boogaard zelf reageerde niet op zijn voice-mail. Boogaard staat op de vierde plaats en liet tijdens de ledenver gadering wederom weten teleur gesteld te zijn. Over een moge lijk vertrek naar een andere par tij wist Oosterling gisteren niets te melden. „We hebben vorige week nog een prettig gesprek ge had. Ik ga ervan uit dat hij bij onze partij blijft. Van mij hoeft Boogaard niet weg." Vertrouwen De zittende wethouder Leen Wil le is lijsttrekker. „Ik ben blij dat ik het vertrouwen van de leden heb gekregen. Kijk, Jacky en sommige andere mensen zijn te leurgesteld, maar ze moeten zich realiseren dat je niet altijd kunt winnen." Wille wordt naar voren gescho ven als beoogd wethouder. Op de tweede plaats staat Rob Evers uit Aardenburg. Volgens Oosterling heeft Evers zich in korte tijd sterk ontwikkeld en staat hij klaar om het fractie voorzitterschap op zich te ne men. Op de plaatsen die moge lijk goed zijn voor een zetel in de gemeenteraad van Sluis, staan Joop Wielakker (3), Jacky Boogaard (4) en de fractie-assis tent Wim Kruidenier (5). Nieuwkomer op de lijst op plaats zes is René Beijersbergen. Vrouwen ontbreken in de top vijf, maar een geschikte kandi date was volgens de PvdA niet voorhanden. Het zittende raads lid Marijke van 't Land wil niet op een verkiesbare plaats staan. Jaap Faas (7), Sjaak Verhage (8) beiden uit Sluis, Gré Mookhoek (9) uit Breskens en Ben Scherbe- ijn (10) uit Oostburg vullen de top van de lijst aan. Oneens Alle kandidaten, inclusief de te leurgestelde Jacky Boogaard, on derschreven in de vergadering volgens voorzitter Oosterling het partijprogramma. De leden werden het overigens niet eens over het programma. Lijsttrekker Wille en voorzitter Oosterling vinden dat prima. „Een goede zaak dat de leden het partijprogramma niet klak keloos vaststellen. Het is zeer be grijpelijk dat onze leden ook in vloed op het programma willen hebben Zo willen ze een aantal keiharde voorwaarden voor het project Sluis aan Zee. Voordat de raad het finale besluit neemt over dit project, komt er eerst een bindend advies van de le den De fractie moet zich daar aan houden." De leden praten in januari over het partijprogramma. zeeuwse almanak Het gaat die Goesenaar alle maal wel erg snel met de ont wikkelingen op computerge bied. Links en rechts wordt hij door zijn kinderen in de tienerleeftijd ingehaald. Ze in ternetten, downloaden, bran den en chatten zich suf. En net toen hij donderdag dacht het allemaal weer een beetje onder controle te hebben, stond hij weer op het verkeer de been. Het waren twee berichten die volgens hem best gecombi neerd hadden kunnen wor den. Allereerst was daar de mede deling dat de Zeeuwse scho len en bibliotheken samen een supersnelle glasvezelverbin ding in gebruik gaan nemen. En meteen daarachteraan kwam het nieuws dat een surf- gebied bij de Brouwersdam in gevaar was.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 41