PZC Van Dijk begint aan nieuw leven Wolfaartsdijk zit nog in leerfase sll Zwemster neemt afscheid tijdens NK kortebaan in Amsterdam uitslagen flOOBN - Nog twee keer zal rdith van Dijk de komende da- ;T - in het volle licht van de m- Sjnwerpers slaan. Morgen is ij Amsterdam haar officiële af- njg scheid als wedstrijdzwemster, aaï donderdag is ze kandi- voor daat-sportvrouw van het Jaar üjdens het Sportgala van hu vOiNSF nes -Mr -L& wereldtitels, dertien W (K-medailles, twee wereldbe- at- en twee keer Europees goud lê- «viiföen nationale titels zwom - aiith van Dijk sinds 1993 bij- Niemand weet meer van pJ^afstandzwemmen dan stelt ze zelfbewust aan het ad van haar imposante loop- '■ean Die wetenschap is haar vi siekaartje voor de toekomst. Van Dijk hoopt als coach bij het sedstrijdzwemmen betrokken te blijven, ze wil clinics geven e „Het zou zonde zijn als mijn wit- tennis en ervaring verloren zou rei «an Ik wil graag jonge zwem- z«s mers helpen op weg naar de Aanbiedingen Van Dijk heeft al een paar aan- en, uit Zuid-Afrika bij voorbeeld. „Maar ik denk niet öt ik Hans zo gek krijg binnen hof, wéér te verhuizen", zegt ze ■et een lach. Onlangs verkasten v van Wognum naar Benning- feoek, naar een huis met meer privacy. Ze oogt wat bleekjes deze mid dag „Ik voel me nog slap, ben "eren ziek thuis gebleven, ahien heb ik iets verkeerds aten." Bij hoge uitzondering t ze de training een dag En dat zo kort op het NK ebaan, waar ze met een laat- Setitel op de 800 meter wil wor den uitgezwaaid. „Als topspor ter heb ik altijd het uiterste van nip lichaam geëist, zit ik seeds tegen het randje aan. Af toe val je er dan eens over- a. Hans klaagde over een 'jeetjebuikpijn maar hij ging ge- «oo naar zijn werk, ik heb hp de gehele dag op bed gele- vrijdag 16 december 2005 Vosmeer wil jubileum met periodetitel opluisteren OBD-VOSSEMEER - In zijn derde jaar als voetbal trainer is Sjaak Istha niet helemaal tevreden over de ontwikkelingen van Vos meer. Of hij er nog een vier de seizoen aan vastknoopt bij de vijfdeklasser is dan ook niet zeker. „Dat zal af hangen van hoe het de ko mende reeks gaat." Toen Sjaak Istha drie sei zoenen geleden bij Vos meer begon, werd de doel stelling om bovenin het reehterrijtje te eindigen knap gerealiseerd. Ook vo- ng seizoen werd het beoog de linkerrijtje gehaald. De «rste helft van het huidige seizoen verliep echter niet zoals de oefenmeester graag had gezien, getuige de huidige tiende plaats. „Op dat vlak valt heft inder daad tegen", beaamt Istha volmondig. „We wilden op nieuw stijgen, maar door fors wat blessures en schor singen van spelers, kunnen we daar voorlopig niet aan voldoen. We zijn tenslotte maar een dorpsclub, en be hoorlijk beperkt in de mid delen." Omdat de onderlinge ver- Muilen in de vijfde klasse volgens Istha niet al te gnootis, ziet hij nog wel mo- gehjkheden voor zijn ploeg om de vooraf vurig gewens te penodetitel te behalen. Bat zou voor ons zestigja- ng jubileum prachtig zijn. we zullen het de komende a wedstrijden wel waar moe- 1 ten maken. Alleen Zeeland tan? Sport steekt er iets boven- 'oot, uit, maar tegen de rest eg5 moet het kunnen", denkt de trainer. «aali Eerst zal Vosmeer de wed- sDlnld tegen Lewedorpse d£- Boys, die enkele weken ge- '^en werd afgelast, tot een goed einde moeten zien te brengen. Direct na de win- j®t0P volgt er een reeks ®e volgens Istha zeker pun- °P moet leveren. „Dan 1 zal ook blijken of er een sierde jaar voor mij bij Vos- new aankomt. Ik weet wat e* «et bestuur wil, maar ik wil in de komende periode weer progressie zien." 'Hans' is haar man én coach Hans van Goor. Haar voorbeeld, steun en toeverlaat. „Zonder hem had ik het nooit zo lang aan de top volgehouden", beseft de nu 32-jarige Van Dijk. „Hij is mijn stok achter de deur. Hij heeft altijd gezorgd dat ik scherp en gedisciplineerd ben ge bleven. En hij weet als geen an der wat ik er voor over moest hebben om aan de top te blijven. Hans heeft zichzelf vaak wegge cijferd voor mijn carrière." Van Goor, zelf voormalig mara thonzwemmer en bedwinger van Het Kanaal, begeleidde Edith vanuit de boot naar haar wereldtitels in Hawaii (2000), Sharm el Sheik (2002), Barcelo na (2003) en Montreal (2005). Al tijd en overal stond hij op kade klaar om zijn vrouw na haar uit puttingsslagen over 25 kilome ter als eerste op te vangen. „Al zijn vakantiedagen gingen op aan mijn WK's of EK's. Dat hoeft straks niet meer. Ik zou het volgend jaar leuk vinden om met zijn tweetjes een trektocht door Peru te maken." De koningin van het open water heeft in het vervolg zeeën van tijd. „Nooit hoef ik meer 's och tends om vijf uur op om in het zwembad te gaan trainen. En ik hoef ook niet elke avond om half tien naar bed.... Ik kan ein delijk toekomen aan mijn socia le leven. Doordeweeks eens op verjaardagsvisite bij een vrien din in Rotterdam gaan, lijkt me heerlijk. Gewoon doen wat 'nor male mensen' doen. Geloof me, het leven van een topsporter is best romantisch, je mag doen waar je het meeste plezier in hebt. Maar het is toch ook vaak een eenzaam bestaan. Wéér een ander hotel, wéér uren rondhan gen op een luchthaven. Dat houd je alleen vol als je succes hebt." Kloosterlinge Het meisje uit Haastrecht, op haar tiende begonnen met wed- strijdzwemmen, kon als studen te in Rotterdam nooit bevroeden wat het leven voor haar in petto had. De doctoranda economie dacht op haar twintigste aan Edith van Dijk veroverde dit jaar in Montreal onder meer de wereldtitel op de tien kilometer. een toekomst met een baan, een man, een huis en kinderen. „Zo als iedereen, toch?" Het is iets anders gelopen. Een vijfde plaats op de 25 km tijdens het EK van 1993 in Slapy, Tsje chië, deed Van Dijk beseffen dat ze tot de wereldtop van het lan- ge-afstandzwemmen kon beho ren. Ze verhoogde onder leiding van schoonvader Jaap van Goor bij ZV Hoorn haar trainingsin tensiteit. Haar ijzeren discipli ne, een leven als een kloosterlin ge, bracht haar twee jaar later Europees-zilver in Wenen. De eerste WK-medailles volgden in 1998, in Perth (Australië); haar eerste wereldtitels in 2000 bij Honolulu, Hawaii. „Eigenlijk was 2000 mijn beste jaar, daar kijk ik met de meeste voldoe ning op terug." Twee jaar geleden kwam haar afscheid voor het eerst ter spra ke. Ze geeft toe dat haar kinder wens de aanleiding was. Helaas, 2004 werd door ziektes en bles sures een rampjaar. „Zo wilde ik niet eindigen." Ze haalde er de motivatie uit om er nog een jaar vol tegenaan te gaan: 2005 werd een topjaar, met goud omrand. Van Dijk werd in Montreal wereldkampi oen op de 10 en 25 kilometer, pakte in Canada brons op de 5 kilometer, won in Medemblik het open NK en veroverde dit jaar voor de tweede keer in haar loopbaan de wereldbeker. Van Dijk was in de WB-cyclus opper machtig, ze won liefst zeven van de veertien wedstrijden. Vooral haar zege in Santa Fé, Argenti nië, bij in een marathon over 68 kilometer sprak tot de verbeel ding. Ze werd vierde in de to taaluitslag, liet daar vele man nen achter zich. „Op het laatst haalde ik een Egyptenaar in, die blik in zijn ogen vergeet ik nooit. Zoveel frustratie, mach tig om te zien." In oktober, in Hongkong, zwom Van Dijk haar laatste open wa ter-wedstrijd. Het leek alsof het IOC op haar afscheid had ge wacht, want even later werd be kend dat het lange-afstand- foto Robert Vos/ANP zwemmen in Peking (2008) ein delijk op het olympisch pro gramma komt. „Natuurlijk baal ik daar vrese lijk van. Maar ik kom niet meer op mijn besluit terug. Het was een weloverwogen beslissing." En nu? „De komende twee jaar ga ik aftrainen, het aantal uren bouw ik geleidelijk af." Wat gaat ze missen? „Het toele ven naar een WK, je route uit stippelen en door niets of nie mand van de wijs laten bren gen." Waar is ze blij van verlost te zijn? „Die chloorlucht. 't Lijkt wel of het tot diep in mijn poriën zit. Tijdens krachttrainin gen merkte ik dat zelfs mijn zweet naar chloor ruikt." GPD Vierdeklasser richt zich volledig op tweede competitiehelft door Ron de Waal WOLPHAARTSDIJK - De ont moeting met Duiveland, die mor genmiddag wordt afgewerkt in de derde ronde van het districts bekertoernooi, wordt door Wol faartsdijk als een trainingswed strijd gezien. De vierdeklasser heeft alle pijlen gericht op de tweede competitiehelft. Daarbij staat het behalen van de nacom- petitie centraal. Als de verrichtingen van de eer ste competitiehelft ter sprake ko men, hoor je hem niet klagen. De ploeg van trainer Peter Groe- newegen staat op een keurige vierde plaats, met slechts één verliespunt meer dan de beide koplopers VCK en De Bevelan ders. Toch is de oefenmeester nog niet helemaal op zijn wen ken bediend. „We hebben in mijn ogen qua spel nog niet echt kunnen brengen wat we daad werkelijk in onze mars hebben. Op de trainingen zie je verschil lende spelvormen heel vloeiend verlopen, terwijl ik daar tijdens de wedstrijden te weinig van te rugzie. Maar dat zal ongetwij feld met het leerproces van deze groep te maken hebben", vertelt de 44-jarige Peter Groenewe- gen, die meteen aanhaalt dat zijn ploeg zonder een duidelijke doelstelling aan deze competitie begon. „We zijn drie jaar geleden be gonnen met een heel jong team, waarmee we geleidelijk aan door willen groeien naar een ho ger plan. Vorig seizoen is dat proces ietwat verstoord door ver schillende blessures, maar het moet er zeker een keer uit kun nen komen. Alleen zal het gemis aan ervaring, de oudste speler is tenslotte nog maar 26 jaar, ons daarbij nog wel eens parten kun nen spelen", aldus Groenewe- gen. De trainer, die aan zijn vijfde seizoen bij Wolfaartsdijk bezig is, voorziet een tweede competi tiehelft waarin vijf ploegen zul len strijden om de hoogste plaat sen. Groenewegen: „Als wij de in haalwedstrijd tegen SVD in winst omzetten, staan er vier ploegen met een onderling ver schil van slechts één punt. Ik denk dat Colijnsplaatse Boys zich daar nog bij gaat voegen. VCK leek op voorhand de ge doodverfde titelkandidaat, maar die ploeg laat steken val len. Overigens heeft die inhaal wedstrijd tegen SVD wel een speciaal tintje voor ons, omdat we daar nog nooit gewonnen hebben. Willen we mee blijven doen, dan zal dat toch echt een keer moeten gebeuren." Peter Groenewegen heeft daar bij zijn hoop gevestigd op de aanvalslinie van zijn ploeg. „Dat was altijd één van onze sterkste punten, maar daar is nog niet echt de vorm van vorig seizoen te bespeuren", vindt hij. Ook de breedte van zijn selectie baart Groenewegen af en toe lichte zorgen. „Als de ploeg zich verder ontwikkelt, zijn wij best in staat om de stap naar de der de klasse te maken. Maar een probleem blijft wel dat we een smalle selectie hebben van zo'n vijftien spelers, en er op korte termijn ook weinig zicht is op aanvulling." Spanning Met die smalle groep probeert Peter Groenewegen tijdens de tweede competitiehelft de race om de bovenste plaatsen zolang mogelijk vol te houden. „Je merkt toch wel dat er wat span ning op de groep komt", heeft hij bespeurd. „Elk verlies bete kent nu toch even afhaken, maar we gaan proberen om bij de eerste drie te eindigen, want dat betekent nacompetitie." Voordat Wolfaartsdijk van de winterstop kan gaan genieten, staat morgenmiddag eerst nog de bekerontmoeting met derde klasser Duiveland op het pro gramma. „Die wedstrijd benade ren we als een trainingswed strijd. Wisselspelers zullen speel tijd krijgen, en we gaan zeker ge zien de competitiestand geen on nodige risico's nemen. Bewust verliezen is natuurlijk ook weer niet aan de orde, omdat het een leuke graadmeter is", weet Groe newegen. Meer dan met de bekerontmoe ting van morgenmiddag is Wol faartsdijk dan ook al bezig met de hervatting van de competitie. „We starten thuis tegen Borsse- le, waarna de kraker uit bij Co lijnsplaatse Boys volgt. Dan we ten we gelijk waar we staan." Tegen die tijd zal hoogstwaar schijnlijk ook duidelijk zijn of Peter Groenewegen er een zesde seizoen aan vastplakt bij de Be- velandse ploeg. „We zijn aan het praten, en een zesde jaar zou zeker een optie zijn. De chemie is er nog steeds." Schouwse Boys wint topper ZIERIKZEE - Het moet wel heel gek lopen wil Schouwse Boys volgend seizoen niet terugkeren in de eerste klasse van het futsal. De Schouwse zaalvoetballers wonnen de topper in de tweede klasse van Dauwendaele met 8-1 De Walcherse ploeg stond voor het treffen op de eerste plaats met drie punten voorsprong, maar heeft twee wedstrijden meer gespeeld. In de ontmoeting liet Schouwse Boys er geen moment twij fel over bestaan wie aan kop hoort te staan. Bij rust stond het 4-0 door goals van Thomas Vos, Leon Sinke, Martijn van Grunsven en Ingmar Quist. Dauwendaele probeerde in de tweede helft iets terug te doen, maar kon geen bres slaan in de hechte Schouwse defensie. Pas bij een 7-0-stand scoorde Dauwendaele tegen. Na die tegentref fer maakte de thuisploeg nog één doelpunt. In de tweede helft scoorden Thomas Vos en Leon Sinke allebei nog twee keer voor Schouwse Boys. Leekens traint bij Zierikzee ZIERIKZEE - George Leekens geeft volgende week dins dag een demonstratietraining aan het eerste en tweede team van voetbalvereniging Zierikzee. De Belgische oefen meester heeft op dit moment AA Gent onder zijn hoede, dat een middenmoter is in België. Als speler van Club Brugge heeft hij meerdere malen het landskampioen schap van Belgie veroverd. Leekens startte zijn coachcar- rière in 1984 bij Cercle Brugge en was vervolgens actief bij tal van andere Belgische clubs als Anderlecht, Kor- trijk, Club Brugge, KV Mechelen en Excelsior Moeskroen. Hij trainde ook het Turkse Trabzonspor en was bonds coach van België en Algerije. De training op sportpark Den Hogen Blok begint dinsdag om 20.00 uur en duurt tot 21.30 uur. Puntendeling Stene Brug GOIRLE - De driebanders van De Stene Brug hebben in en tegen Goirle een gelijkspel behaald: 4-4. Op het verlies van Ad Menheere viel niets af te dingen, hoewel hij niet slecht speelde. Tegenstander Sanberg was te sterk voor hem. Marco van der Hout had kansen op meer. Dat het er niet van kwam was voor een flink deel toe te schrijven aan gebrek aan mazzel. Hij bleef op twee punten van zijn tegenstander steken. Piet Koek en Arjo Hollestelle kwamen sterk voor de dag. Koek versloeg R. Spijkers in een boeiend duel. Mede dankzij een serie van 7 bleef de Goesenaar zijn tegenstander de baas. Zijn moyenne van 0.833 mocht er zijn. Dat kon ook gezegd worden van het gemiddelde van Hollestelle. Hij scoorde een serie van 6 en versloeg met 0.789 als eindresultaat M. Hamers. Forza naar NK in Landgraaf LANDGRAAF - Forza Gymnastica neemt morgen in Landgraaf deel aan het Nederlands kampioenschap tum bling- en minitrampolinespringen. Er wordt in drie ver schillende leeftijdscategorieën om de titels gestreden, te weten de jeugd, junioren en senioren. Namens Forza komt onder andere Perry van Ingen in actie. Hij raakte vo rig jaar geblesseerd, maar is nu terug. De andere mannen die een kans maken zijn Erwin Keukelaar en Yardin den Engelsman. Bij de vrouwen is Maresha Dijkhuizen een springster die mee kan doen om de prijzen. Wolfaartsdijk-trainer Peter Groenewegen over het bekerduel met Duiveland: „Die wedstrijd benade ren we als een trainingswedstrijd. Wisselspelers zullen speeltijd krijgen en we gaan zeker, gezien de competitiestand, geen onnodige risico's nemen." foto Dirk-Jan Gjeltema New York. NBA. Philadelphia 67ers - Atlanta Hawks 106-101, Toronto Rap tors - Chicago Bulls 94-105, New Jersey Nets - Charlotte Bobcats 83-91, Boston Celtics - Indiana Pacers 85-71, New York Knicks - Orlando Magic 90-105, De troit Pistons - Sacramento Kings 109-98, New Orleans Hornets - Los An geles Clippers 102-89, Memphis Grizz lies - Los Angeles Lakers 79-94, Milwau kee Bucks - Miami Heat 83-100, Dallas Mavericks - Phoenix Suns 102-96, Utah Jazz - Portland Trailblazers 82-77, Gol den State Warriors - Houston Rockets 105-111. George. Zuid-Afrikaanse Open, Eu ropese Tour. Stand na eerste dag: 1 Clark (ZAf), Fisher (GBr) 68 slagen, 3. Nyström (Zwe) 69, 4. Eliasson (Zwe), Schwartzel (ZAf) 70, 6. Kingston (ZAf), Van Zyl (ZAf), Molinari (Ita) 71 St. Petersburg. WK, vrouwen. Hoofdronde, groep I: Nederland - Zuid-Korea 29-26 (16-14). Doelpunten Nederland: Lamein en Pusic 5, Roelof- sen, Mulder, Visser en Van der Wissel 4, Burgers 2, Hilster. Rusland- Honga rije 35-33 (15-17), Kroatiè - Noorwegen 25-37 (12-18). Eindstand: 1. Rusland 5-10, 2. Hongarije 5-8, 3. Nederland 5-5, 4 Zuid-Korea 5-4, 5. Noorwegen 5-3, 6. Kroatië 5-0 Groep II: Brazilië - Frankrijk 35-23 (19-14), Duitsland - Oekraïne 29-26 (16-15), Denemarken - Roemenië 29-33 (13-16). Eindstand: 1. Roemenië 5-10, 2. Denemarken 5-7, 3. Duitsland 5-6, 4. Brazilië 5-4, 5. Oekraine 5-3, 6. Frankrijk 5-0. Indeling halve finales: Roemenië - Hongarije, Denemarken - Rusland, om vijfde plaats: Nederland - Duitsland. Londen. Olympia Horse Show. KUr op muziek, wereldbekerkwalifi catie: 1 Van Grunsven (Ned) Keltec Sa- linero 82,85, 2. Gal (Ned) Groep 4 Secu- ricor Lingh 78,85, 3. Werth (Dui) Warum Nicht 78,375, 4. Schellekens-Bartels (Ned) Sunrise 76,925, 5. Kyrklund (Fin) Max 76,125; 14. Van der Heijden (Ned) Werthino 69,325. Stand WB: 1 Bechtolsheimer (GBr) 42, 2. Van Grunsven 40, 3. Jorgensen (Den) 37. 4. Gal 34, 7. Van Lieren 27. 10. Schel lekens-Bartels 25.17. Callaghan 19. Heerenveen. Greenery-schaatszes- daagse. Derde etappe (125 ronden): 1. Stroetinga, 2. Heideman, 3. Berga, 4. Van Hest, 5. Michaud, 6. Douwe de Vries, 7. Rozendaal, 8. Hoogenboom, 9. Mijsters, 10 Alderts. Tussenstand: 1 Michaud (één ronde voorsprong) 52,1, 2. Berga 75,1, 3. Douwe de Vries 57, 4. Heideman 51, 5. Rozendaal 44. Vrouwen, proloog (50 ronden): 1. De Vries, 2. Bekkering, 3. Langeland, 4. Ver douw, 5. Splinter. Schaken Chanti-Mansisk. Wereldbeker. Finale: Ponomariov (Rus) - Aronian (Arm) 0,5-0,5. Om 3e plaats: Bacrot (Fra) - Grisjoek (Rus) 0,5-0,5 Om 5e plaats: Gelfand (Isr) - Barejev (Rus) 0,5-0,5 Om 7e plaats: Roeblevski (Rus) - Gurevich (Bel) 1-0. Om 9e plaats: Carlsen (Noo) - Kamsky (VSt) 1-0 Om 11e plaats: Malakhov (Rus) - Vallejo Pons (Spa) 1-0. Om 13e plaats: Van Wely (Ned) - Drejev (Rus) 1-0 Om 15e plaats: Sakajev (Rus) - Lautier (Fra) 0,5-0,5. Sigulda. Wereldbeker mannen. Eindstand na één run: 1 Pain (Can) 53.30, 2. Lund (VSt) 53,72, 3. Boehm (Can) 53,73, 4. Bernotas (VSt) 53,91, 5. Gibson (Can) 53,93, 6. Pengilly (GBr) 53,98; 15. Van Wees 54,61, 22. Mat- schenz 55,07. Tweede run afgelast we gens sneeuw. Rotterdam. KNLTB Masters. Mannen, eerste ronde: Van Gemer- den - Standaart 6-4 7-6 (3), Sluiter - Hu- ta Galung 7-5 7-6(4). Vrouwen, eerste ronde: Krajicek Hoogland 6-1 6-1 Tweede ronde: Sentis - Reinhard 6-4 6-0, Tamaela - De Beer 4-6 7-6 (2)6-1. Dunaujvaros. Elco Cup, internatio naal toernooi vrouwen. Nederland Vouliagmeni (Gri) 11-9 (1-2 4-4 3-2 3-1), Nederland - Dunaujvaros (Hon) 8-6 (3-3 4-0 0-2 1-1) Uefa Cup. Groep A. Monaco - CSKA Sofia 2-1 (O-O). 50. Kapo 1-0, 75 Squillaci 2-0, 84. V. Dimitrov 2-1. Scheidsrechter. McDonald (Sch). Gele kaart: Zikos (Monaco), Gargorov (CSKA Sofia). Aantal toeschouwers: 10.000. Hamburger SV - Slavia Praag 2-0 (1-0). 9. Barbarez 1-0, 57. Emile Mpenza 2-0. Scheidsrechter: Vazquez (Spa). Ro de kaart: 28. Kozacik (Slavia Praag). Ge le kaart: Jarolim, Krajcik, Holenak (Sla via Praag). Aantal toeschouwers: 35.000. Bijzonderheid: 31. Mpenza mist strafschop. Monaco 4 3 0 1 9 6-2 Hamburger SV 4 3 0 1 9 5-2 Slavia Praag 4 1 1 2 4 6-8 Viking 4 1 1 2 4 3 6 CSKA Sofia 4 1 0 3 3 5-7 Groep B. Espanyol (Spa) - M. Pet- ach-Tikva 1-0 (O-O). 83 Pochettino 1-0. Scheidsrechter: Genov (Bul). Rode kaart: 88. David (M. Petach-Tïkva). Gele kaart: Jarque, Lopo (Espanyol (Spa)). Caldeira, Pesser, Dubrovin, Dubrovm, Ganon (M. Petach-Tikva), Aantal toe schouwers: 15.000. Palermo - Brondby 3-0 (2-0). 24. Ma- kinwa 1-0, 44. Rinaudo 2-0, 88. Rinaudo 3-0. Scheidsrechter: Dougal (Sch). Rode kaart: 45. Rytter (Brondby/ 2x geel). Ge le kaart: Corini (Palermo), Daugaard (Brondby). Aantal toeschouwers: 4521 Palermo 2 0 4- 2 4 2 1 1 7 8-3 4 1 1 2 4 5- 4 0 0 4 0 1- Espanyol Lok. Moskou Brondby Petach-Tikva Groep C. Hertha BSC - Steaua Boe karest O-O. Scheidsrechter: Vink (Ned) Gele kaart: Neuendorf (Hertha BSC), Cristea, Paraschiv (Steaua Boekarest) Aantal toeschouwers: 15.000, RC Lens - Sampdoria 2-1 (1-1). 10 Olivier Thomert 1-0, 23. Flachi 1-1, 90. Jemaa 2-1. Scheidsrechter: Ovrebo (Noo). Gele kaart: Seydou Keita. Diarra (RC Lens), Tonetto. Flachi, Castellini, Pa- lombo (Sampdoria). Aantal toeschou wers: 33.000. St. Boekar RC Lens Hertha BSC Sampdoria Halmstad 4 2 2 0 8 7- 4 2 1 1 7 7- 4 0 0 4 12 Groep D. AZ - Grasshoppers 1-0 (O-O). 70. Koevermans 1-0. Scheidsrech ter: Piccirillo (Fra). Gele kaart: Van Ga len, Jaliens (AZ), Denicola, Jaggy (Gras shoppers). Aantal toeschouwers: 8135 Middlesbrough - Litex Lovech 2-0 (O-O). 80 Maccarone 1-0, 86. Maccaro- ne 2-0. Scheidsrechter: Gumienny (Bel) Gele kaart' Cattermole (Middles brough), Venkov, Berberovic (Litex Lo vech). Aantal toeschouwers: 9436. Middlesbr 4 3 1 0 10 6- 0 AZ 4 3 1 0 10 5- 1 Litex Lovech 4 2 0 2 6 4-5 Dnipro Dn 4 1 0 3 3 4-9 Grasshop. 4 0 0 4 0 3-7 Gouden Gids divisie. Helmond Sport - FC Den Bosch 4-2 (2-1). 6 Vangeffelen 0-1 (eigen doel). 13 Van der Ven 1-1, 23. Hese 2-1, 60 Davids 2-2, 71Hese 3-2, 90. Bridji 4-2. Scheids rechter: Van Egmond. Gele kaart: Voigt (Helmond Sport), Beekmans, Haem- houts (FC Den Bosch). Aantal toeschou wers: 2615.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 39