Zee bij Brouwersdam rustgebied PZC Energiezuinige huizen Goes volgend jaar af Autootje pesten? GGD wil opvoedhulp saneren Aardenburger hoort milde eis voor inrijden op boer Groenen vragen actii van Scheldehavens tegen vuile schepen Conceptnota zeereservaat geeft helderheid over gevolgen voor recreatie agenda weekenddiensten bij nader inzien Bestuurders ruziën over aanpak griepuitbraak vrijdag 16 december 2005 bl< door Claudia Sondervan GOES - De opvoedhulp aan Zeeuwse gezinnen is versnip perd en er is geen bewijs dat de aanpak werkt. De GGD Zeeland wil in twee jaar tijd de opvoed hulp saneren en een nieuw aan bod samenstellen. Opvoedondersteuning was al tijd het domein van Bureau Jeugdzorg, maar dat mag zich daar sinds een jaar van de Wet op de Jeugdzorg met meer mee bemoeien Mede daardoor stopt de Opvoedtelefoon op 1 januari aanstaande en moet er een nieu we basis gevonden worden voor de acht Zeeuwse opvoedings steunpunten. die jeugdzorg drijft met het maatschappelijk werk. Daarnaast wordt er opvoedings ondersteuning geboden door de ouder- en kindzorg van de Thuiszorg en zijn er particuliere bureaus actief. De preventieve jeugdzorg is in de nieuwe Wet Maatschappelijke Ondersteuning de taak van de gemeenten. Ondersteuning voor gezinnen en kinderen kan van uit de scholen, waar de GGD nu al actief is met sociaal-emotione le ondersteuning en jeugdge zondheidszorg, vanuit het maat schappelijk werk en vanuit de GGD. Maar de scholen zijn met hap pig op pedagogische taken en zien kinderen pas vanaf hun vierde jaar. Het maatschappe lijk werk schrikt sommige ouders af en is in drie regio's ver deeld. De GGD heeft als Zeeuws-brede specialist in jeugdgezondheidszorg de 'door zettingsmacht' om de regie in de gemeentelijke jeugdzorg te ne men, vindt Slenter. De algemene bestuursvergade ring wordt op vrijdag 23 decem ber gevraagd om een jeugdzorg plan op te stellen voor komend voorjaar. door Melita Lantinq ZIERIKZEE - Recreëren in zee tussen de Brouwersdam en Re- nesse zal in de wintermaanden hoogstwaarschijnlijk taboe zijn. Dat blijkt uit een eerste ont- werpnota voor het zeereservaat. In dit gebied komt een rustge bied voor vogels. Een tweede rustgebied bij Westenschouwen komt zo ver in zee te liggen dat de recreatie daar nagenoeg geen hinder van heeft. Gisteren zijn de eerste concrete plannen voor het toekomstig zee reservaat gepresenteerd aan be stuurders en ondernemers. Uit die plannen blijkt dat het zeere servaat in tweeën is gesplitst: een zeebodemreservaat van 25.000 hectare waar beroepsvis serij geweerd wordt en een vier tal rustgebieden voor vogels en zeehonden met een totale opper vlakte van 9500 hectare. Voor Schouwen-Duiveland heeft de aanwijzing van het gebied tus sen de Brouwersdam en Renesse als rustgebied de meeste conse quenties. Hier mag tussen 1 no vember en 1 mei geen menselij ke activiteit in het water plaats vinden. In dit gebied wordt nu veel gesurft. Of de instelling van het toekomstig rustgebied in de wintennaanden roet in het eten gaat gooien voor deze sporters is nog niet bekend. Grens „We weten nog niet waar de grens exact komt te liggen, zegt T. Klink, projectleider zeereser vaat Project Mainportontwikke- ling Rotterdam (PMR). Hij geeft aan dat mede naar aanleiding van overleg met ondernemers en bestuurders gisteren wordt geke ken of de grens van het rustge bied wat verder uit de kust kan komen, zodat de surfers gewoon hun gang kunnen gaan. „Daar over wordt nog overlegd Overi gens is ons gebleken uit het over leg met de ondernemers dat in de wintermaanden nauwelijks wordt gesurft. Kitesurfen wel, maar die zitten noordelijker en daar gelden geen beperkingen." Tussen 1 mei en 1 november (de zomer maanden) is er geen enkele be perking voor de recreant „Dit gebied is speciaal voor de rood- keelduiker en die zit hier alleen in de wintermaanden." Wethou der R. van der Wekken vindt de periode waarin het gebied geslo ten is erg lang. „Voor de vogels mag het dan misschien wel win ter zijn, voor de mens is dat niet zo. Als het gebied tot 1 mei ge sloten is, valt bijvoorbeeld Pa sen daarin." Hij hoopt dat hier over nog te praten valt. Voor de kust bij Westenschouwen is een tweede gebied aangewezen. Dit gebied is het hele jaar gesloten voor activiteiten. Sportvisser „Dat ligt veel verder uit de kust dus de recreant heeft daar geen last van. Misschien dat daar al leen een enkele sportvisser zit en dat zal verboden worden." Dat dit gebied het hele jaar door rustgebied is heeft te maken met de vogelsoorten die daar foe- rageren en rusten Daar zit on der meer de zwarte zee-eend en die is er het hele jaar door te vin den. Van der Wekken geeft aan niet ontevreden te zijn over dit onderdeel van het plan. „Ik ben daar redelijk optimistisch over." In de komende maanden worden de plannen verder uitge werkt. Hiervoor zijn werkgroe pen ingesteld waarin ook belan genorganisaties zitten. Naast de concrete invulling van de gebie den wordt ook gekeken naar de economische effecten voor de on dernemers. In april moet het plan klaar zijn en gaat eind augustus de in spraak in. Als alles volgens plan ning verloopt kan het zeereser vaat op 1 januari 2008 een feit zijn. I STREEKACTIVITEITEN BERGEN OP ZOOM COC-cafe De Soos,20.00 uur: Praatcafé voor 45-plus- sers; 22.00 uur: Café De Soos; GOES Het Snooker Centrum, 13.30-16.30 uur: Biljart voor ouderen, buurtwerk Goese Polder; Wijkcentrum Jan Ligthart, 20.00 uur: Fa miliebingo; Zwembad van Sportpunt Zeeland, 20.00-21.30 uur: Discozwemmen voor alle jeugd; De Goederenloods (terrein Stoomtrein), 19.00 uur: Theaterbuffet, 'Zeg wat doen we nou met kerst'; 's-GRAVENPOLDER Bouwmarkt Fixet, 8 00-20.30 uur: Zeelandiashow voor kleindieren; HANSWEERT Kaj Munk, 13.00 uur: Seniorensoos; 's-HEERENHOEK RK Kerk, 20.00 uur; Volkskerstzang mmv muziekvereniging Sint Caecilia; KAPELLE - Sportgebouw Molenvate, 10.00-11.30 uur: Jeu de boules; De Vroone, 13.00 uur. Soos, biljarten' SINT-MAARTENSDIJK Hersteld Her vormde Gemeente, 19.00 uur: Kerst zangavond; STAVENISSE - Hervormde kerk. 19.30 uur Kerstzangavond; THOLEN - Grote Kerk, 19.30 uur: Kerst zangavond mmv diverse koren; Meulvliet, 19.00 uur. 19.00 uur: Musical 'De Wijzen uit het Oosten', Stichting Christelijk Jeugdwerk; WAARDE Bij de dijk, 15.15 uur: Inge bruikname wandelpad, WEMELDINGE De Wemel, 13.00 uur: 13.00 uur. Soos; biljarten en kaarten; YERSEKE - Dreef en Kerkplein, 8.00-13.00 uur: Weekmarkt; Het Trefpunt, 13.00-17.00 uur: Biljarten. VVD-fracticvoorzitter Heijning vraagt zich af waarom de gemeente op het Tiendenplein één van twee rijbanen richting het kruispunt met de Deltaweg heeft afgezet. foto Mechteld Jansen door Frank Balkenende GOES - Autootje pesten. Veel anders kan de Goese VVD-frac- tievoorzitter S. Heijning de rood witte afscheiding op het Tien- denplcin niet zien. Op de roton de is één van de twee rijbanen richting de verkeerslichten bij de Deltaweg onbruikbaar ge maakt. Daardoor stokt het ver keer tijdens de spits meer dan voorheen, denkt Heijning. De maatregel hangt samen met de tijdelijke proef met verkeers maatregelen op de kruising Deltaweg/N254/'s-Heer Hen- drikskinderendijk, die de pro vincie en de gemeente Goes tot de zomervakantie uitvoeren. Die proef moet sluipverkeer ont moedigen over de N254, tussen Heinkenszand en Goes, te rij den. Daarvoor is onder meer het aantal opstelstroken voor recht- doorgaand verkeer aan de west zijde van de kruising terugge bracht naar één. Ook het ver keerslicht stond aanvankelijk minder lang op groen, maar na klachten is de doorrijtijd toch weer iets verlengd. Verkeerslicht Daarnaast kan verkeer dat van af de Deltaweg rechtsaf Goes in wil, direct doorrijden. Het ver keerslicht is daar weggehaald. Deze maatregelen moeten be stuurders ertoe verleiden de snelweg richting Goes te nemen en de N254 te mijden. Heijning heeft op zich geen moeite met de aanpassing van het kruispunt bij de Deltaweg, maar ziet geen verband met de gedeeltelijke afsluiting van een rijbaan op het Tiendenplein. „Verkeersdeskundigen hebben die rotonde op deze manier ont worpen. Dat wordt nu door kruist door deze maatregel. Ik Vooruit Waarde eindigt jubileum met kerstconcert WAARDE - Muziekvereniging Vooruit uit Waarde sluit het ju bileumjaar morgenavond af met een kerstconcert in de hervorm de kerk van Waarde. De 105-jarige fanfare onder lei ding van dirigent Dirk Verholle treedt op met een gelegenheids koor van de hervormde gemeen te van Waarde. De toegang en een consumptie in de pauze zijn gratis. Om de onkosten van het kerkgebouw te dekken wordt aan de uitgang een collecte ge houden. Het kerstconcert begint klokslag acht uur door Mieke van derJaqt GOES - De Goese wethouder M. 't Hart en gedeputeerde J. Suurmond mochten gisteren het startsein geven voor de bouw van twaalf energiezuinige huizen in het plan Ouverture aan de Elvis Presleylaan. Lumi- noso heet het bouwplan, dat vol gend jaar moet worden opgele verd. In het stuk over de te verwachten tekor ten voor de Bevelandse gemeenten in de WMO-verdeelsleutel, in de krant, van gisteren, stond per abuis dat de ge meente Reimerswaal 132 procent op het budget zou moeten inleveren. Dat moet zijn 13 procent. Borsele gaat er in de huidige opzet niet 8 procent op voor uit, zoals gemeld, maar 18 procent. Assink Vastgoed Projectontwik keling BV uit Oud-Beijerland bouwt de twaalf grote, vrijstaan de woningen naar voorbeeld van een plan in Etten-Leur. Daar werd een plan met 22 de zelfde huizen van ontwerper Bu- ro van Rooden BV uit Rotter dam, met de Energy Award 2001 onderscheiden. De wonin gen zijn dan ook bijzonder ener giezuinig. Een nieuw huis mag momenteel in Nederland een Energie Presta tie Coëfficiënt (EPC) hebben van maximaal 1. Een huis met een EPC van 0 hoeft helemaal geen energie van de netwerken te gebruiken. Tien van de twaalf huizen aan de Elvis Presleylaan, krijgen een EPC van 0,5. Twee ervan komen zelfs niet hoger dan 0,15. De huizen hebben van het Wereld Natuurfonds (WNF) het predikaat Zonnewoning ge kregen. Dat slaat niet alleen op de optimale bezonning maar ook op het feit dat zonnepane len een groot deel van de ener gie leveren. De woningen heb ben ook het politiekeurmerk Vei lig Wonen gekregen. Van enkele huizen is nog niet precies duide lijk hoe ze moeten worden. Die zijn nog niet verkocht. Met de kopers van de resterende huizen zijn precieze afspraken ge maakt. Door de flexibele aan pak en de overvloed aan ruimte, zijn de energiezuinige woningen voor allerlei doeleinden ge schikt te maken. De ene koper begint er een praktijk aan huis, de andere gaat er met drie gene raties in wonen. Ook voor grote gezinnen zijn de Zonnewonin- gen populair. Maar de kopers in Goes moeten nog een jaartje wachten; ook duurzaam bou wen kost tijd. zaterdag 17 en zondag 18 december 2005 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Huisartsenpost De Bevelanden 's Gravenpolderseweg 114b, Goes, tel. 0900-1785 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tij dens feestdagen, spreekuur volgens af spraak) Heinkenszand e. o. vrij. 17.30-ma. 8.30 uur: Patiënten van huisartsenpraktijk dr. J.A. Fortrie en dr. Miermans, Zangvogel straat 86, Heinkenszand. tel.: 0113-563074. Spoed: 0113-563110. Tholen/St. Phlipsland Van vrijdag 17.00 tot maandag 8.00 uur Huisartsenpraktijk Bergen op Zoom, Pa- raselsuslaan 2, tel. 0164 273855. Tandartsen Noord- en Zuid-Beveland Tandzorg, v. Hallstraat 2, Goes, tel. 06-53257131. Spreekuur 10.00-11.00 uur. Tholen en Bergen op Zoom (leden NMT): telefonisch contact opnemen met eigen tandarts. Apotheken Avond- en weekenddiensten wor den verzorgd door De Zeeuwse Apo theek, Stationspark 35, tel. (0113) 270620. Dierenartsen Dierenartsenpraktijk Mosselman, Verboom en Boer: B J Boer, tel. (0113) 313050 of (0113) 228866. Dierenartsenpraktijk Karelse, van Dijk, Stokman: P C. Stokman, 's Gravenpolderseweg 39, Goes, tel (0113)213419. Praktijk voor gezelschapsdieren. L. Huiskes-Cornelisse en M. Berrevoets, Molenlaan 24, Yerseke, tel.( 0113) 572756. Spreekuur zat. 9.30-10 uur. Dierenkliniek Goes, kliniek voor Ge zelschapsdieren, C.W. Dreesman en M.A.R. van den Boomgaard, 's Graven polderseweg 92, Goes, tel.(0113) 270072 (24 uurs spoeddienst). Spreek uur zat. 10.00 tot 15.00 uur. Dierenambulance Dierenambulance Bevelanden, tel. 0623466221. Tholen W. Brons, tel. (0166) 612596. Weekend spreekuur Poortvliet, Kalfsdamseweg 2, zat. van 8.30-9.00 uur en Tholen, Boter markt 10, zat.van 11.00-12.00 uur. Wijkverpleging Allévo tel.(0113)249111. Stichting Thuiszorg Nederland tel. (0113)229003. Stichting Woonzorg Bevelanden tel. (0113)218290 RST Zorgverleners tel. 0342-405454 Verloskundigen Verloskundige Maatschap Goes, vrij. 19.30-zon. 19.30 uur: M. Verschelling, tel. 0113 224099 Bij geen gehoor via alarmcentrale Vlissingen, 0118 414444. door Claudia Sondervan GOES - De ministeriële waar schuwing dat Zeeland grote risi co's loopt bij een griepuitbraak, leidt tot bestuurlijk geruzie. Het bestuur van de geneeskundige hulp bij ongelukken en rampen (GHOR) heeft onwettige beslui ten genomen in haar haast om te voldoen aan de eis van het Minis terie van Volksgezondheid om snel een noodplan klaar te heb ben, zegt de Sluise wethouder L. Kamphuis. Hij schrijft dat aan het GGD-be- stuur. waarvoor hij vertegen woordiger is in het GHOR-be stuur Kamphuis is boos omdat hij een spoedvergadering van het GHOR-bestuur gemist heeft Er was geen reden tot spoed, vindt hij. Begin november vroeg de Inspec tie voor de Gezondheidszorg mi nister de Zeeuwse gemeenten een aanwijzing te geven (een zware aanmaning) omdat de voorbereidingen op een griep- pandemie in Zeeland tekort schieten. De GHOR Zeeland moest binnen twee weken een noodplan klaar hebben en voor juni 2006 de zaken op orde krij gen. Het GHOR-bestuur gaf plaats vervangend Regionaal Genees kundig Functionaris R. Meppel- der en Adviesbureau Van Dijke opdracht het draaiboek Griep- pandemie op sterkte te brengen. Voor het benodigde geld werd de reserve leeggehaald: een klei ne twee ton. Het GHOR-bestuur mag hele maal niet beschikken over dat geld, dat is aan het GGD-be- stuur, stelt Kamphuis. En het GGD-bestuur had dit jaar beslo ten de GHOR geen extra geld of mensen te geven. Kamphuis vindt de handelswijze van het GHOR-bestuur 'indruisen tegen elke formele en normale beleefd- heidsregel' en 'kennelijk be wust' zonder aandacht voor het democratisch besluitvormings proces. Een ministeriële aanwij zing is volgens Kamphuis nog nooit voorgekomen en zal niet snel worden gegeven. In de no vemberbrief van Hoogervorst aan het GHOR-bestuur stelt de minister dat hij de duur van een procedure voor een aanwijzing 'gezien de urgentie van dit on derwerp te lang' vindt. „In de brief benadrukt hij de ernst van het onderwerp. Kamphuis heeft echter 'inhoudelijk zeer serieuze bedenkingen' bij het plan en zegt de financiële gevolgen niet te kunnen overzien. „Een voor zichtiger en in tijd gespreide be nadering van de problematiek is opportuun." Het GGD-bestuur vergadert vrijdag 23 december in Goes over de kwestie door Aector Dooms MIDDELBURG - Een 23-jarige inwoner van Aardenburg heeft gisteren bij de rechtbank in Mid delburg bekend te zijn ingere den op een landbouwer. „Ik wil de hem alleen omver rijden. Ik had niet de bedoeling hem dood te rijden", vertelde hij. Officier van justitie G. Ooster- veld zag geen bewijs voor de po ging doodslag. Ze eiste voor po ging tot zware mishandeling 180 uur werkstraf en een half jaar voorwaardelijke gevange nisstraf. De officier hield in haar eis rekening met de omstan digheden. Zo nam ze de conclu sie van de psycholoog over dat verdachte verminderd toereke ningsvatbaar was. Uit het rap port van de gedragsdeskundi gen bleek verder dat de zwakbe gaafde man driftig kan zijn en moeilijk met zijn agressie kan omgaan. Wat was de directe aanleiding tot het incident? De verdachte werkte vier jaar voor de boer uit Sluis, maar kreeg er geen euro voor betaald. Hij gebruikte ook zijn eigen mestkar bij de agrari sche werkzaamheden. De boer had volgens hem altijd kritiek. „Hij daagde mij uit. Ik vond het oneerlijk." Mestkar De situatie escaleerde op 18 fe bruari dit jaar. De boer had geld verdiend met de verkoop van paarden. De Aardenburger wil de ook eens geld zien, maar daar van wilde de boer niets weten. Dat was aanleiding voor de Aar denburger om het werk neer te leggen en het voor gezien te hou den. Toen hij echter de mestkar uit de garage wilde pakken deed de boer de deur dicht. „Hij pak te mij beet en zei dat de mestkar van hem was. Toen ben ik over de rooie gegaan. Ik wilde hem een lesje leren en iets aandoen." Hij sprong in zijn jeep, gaf vol gas en reed in de richting van de garage, waar de boer stond. Die kon nog net opzij springen. Met de jeep reed hij de garagedeur kapot. Bij het wegrijden n.i, erf botste hij ook nog te»,; BMW van de zoon van de De verdachte zei nog door de boer te worden li»» vallen. „Maar hij bestaat niet voor mij Strafpleitsterï rarens kon zich vinden lndee „Mijn cliënt deed zijn graag, maar werd er mtt betaald. Toen hij zijn spSi met terugkreeg kwam er waas voor zijn ogenServv pleitte nadrukkelijk voor e werkstraf. De rechtbank doet op 28 decs ber uitspraak. Kerstfeest bij de schaapskooi HEINKENSZAND - Stichti: De Zeeuwse Sehaapskiid houdt morgen een groot ken feest rondom het bezockersce trum aan de Nieuwkamersw in Heinkenszand. Bezoekers kunnen genieten v onder meer een levende ken stal, kerstvertellingen en op» dens van een barbershops Ook voor kinderen is er het n« ge te doen. Als het een bee meezit, kan onder begeleid: van één van de wij willigen e kijkje worden genomen in kraamkamer van de schapen Het kerstfeest begint om 15 uur en duurt tot 19.00 uur Kerstmarkt in Maria-oord HANSWEERT- Inzorgcoia Maria-oord in Hansweert va morgen een kerstmarkt ggj den. Er worden tweedeha spullen verkocht, maar ook s len de nodige kerststukjes, ka ten en andere zelfgemaakte» len over de toonbank gaar.': opbrengst wordt gebruik' g spel- en bewegingsmataj voor de bewoners te kopen] markt begint om half twei eindigt om vier uur. wil wel eens weten of de deskun digen het daar mee eens zijn, want mij lijkt het, zeker tijdens spitsuren, geen verbetering." Verklaring Heijning vraagt maandag om een verklaring in de commissie grondgebied. Wethouder M. 't Hart (PvdA, verkeer) wil pas maandag uitleggen waarom het Tiendenplein in de proef betrok ken is. door Rinus Antonisse MIDDELBURG - De havens langs de Schelde moeten meer doen tegen luchtverontreiniging door de scheepvaart. Het Vlaam se Groen en het Zeeuwse Groen- Links vragen de havenbesturen om maatregelen. Ze wijzen erop dat de scheep vaart verantwoordelijk is voor een steeds groter aandeel in de verontreiniging, onder meer fijn stof en rookgassen. De partijen erkennen dat veel maatregelen alleen in internationaal verband getroffen kunnen worden, maar de havens kunnen zelf ook actie ver zijn. In een brief aan de havenbestu ren van Zeeland Seaports (Ter- neuzen en Vlissingen), Antwer pen, Gent en Zeebrugge, doen Groen en GroenLinks diverse voorstellen. Zo vinden ze dat de havenbesturen steun moeten ge ven aan de voorstellen van de Europese Commissie om uit stoot van schepen aan banden te leggen. Meer druk op de Neder landse en Vlaamse regeringen helpt ook, menen de partijen. Meer praktisch adviseren ze om Kerstconcert- en zang Hansweert HANSWEERT - Muziekvereni ging Seheldegalm werkt zondag mee aan een kerstsamenzang in de rooms-katholieke kerk van Hansweert. Aansluitend geeft Seheldegalm maandagavond een kerstconcert in verzorgings huis MariaOord. De activiteit zondag begint om 16.30 uur met het spelen door de Hansweertse muziekvereniging van kerstnummers als Christ mas Party en A Sleïghride Fan tasy. De kerstsamenzang is van af 17.00 uur met medewerking de Nederlandse hervonnde can- torij, het rooms-katholiek kerk koor én ook Seheldegalm, alle maal in de rk-kerk aan de Kerk- laan. Seheldegalm geeft traditiege trouw de dag na de kerstsamen zang in de kerk een kerstconcert in verzorgingshuis MariaOord in Hansweert. Dat begint maan dag om 19.30 uur. te zorgen voor een walaansk ting voor schepen die regelen tig de havens aandoen. Wa!s room is milieu vriendelijker a scheepsstroom. Bijvoorbeeld! haven van Rotterdam biedt: wel walstroom aan, de Scheli havens (nog) niet. De havens kunnen vermeirats de ontwikkelingen op hel p bied van schonere motoren, M derhoud van motoren, som brandstoffen en gebruik var.2 ters meer aanmoedigen, j Klachten over te vriendelijke snelheidsmeter AXEL - De snelheidsmeter waterschap Zeeuws- Vlaaodfr ren langs de Hulstersevwg Ij Axel heeft geplaatst, moet nieuw geijkt worden. Het ap?^ raat geeft een lagere snebt aan dan in werkelijkheid gereden, blijkt uit klachten automobilisten. „Op de Hulsterweg mag je tig kilometer per uur njce maar als je langs die ir.« komt, geeft die maar v.jif aan", zegt Axelaar SimonRf Hoeve. Hij vindt dat misleidend. sen die afgaan op die metfij gaan hun snelheid opvoeren a als er dan politiecontroleis,«^ den ze geflitst." Het apparaat is deze weti langs de Hulsterseweg gezet* dat er nog steeds te hard wc£ gereden, zegt projectcoöltW tor H. Uitterhoeve van D#* zaam Veilig. Hij bevestigt dal* al verschillende klachten i} binnengekomen over de s*- heidsmeter. „Het is bekend dat kilometer Iers in auto's vaak afwijk® hebben. Verder vinden wil j acceptabel dat onze si meters een paar procenten aft ken. Maar als je praat over' afwijking van tien kiloffl dan is dat natuurlijk te Volgens Uitterhoeve ook over de andere snelheid# ters klachten binnen. hebben we met de politie ot;- spraak gemaakt dat de opnieuw worden geijkt Uitterhoeve.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 34