Onvrede bij Goese ambtenaren NBB krijgt lijst met moeite rond li PZ Toegetakelde bus zet jeugd aan het denken Kerstbomen: GioenRik Plannen Yerseke kwestie van lange adem Personeel klaagt in onderzoek vooral over hoge werkdruk Vlissingen koopt panden van Muzeeum Toch zendmast op flat Terneuzen Op zoek naar een fraai kerstgeschenk? Surfen ^„,6:0113-315649 SK'ctiefïprc.n1 5,1,31,4460 M Goes ffSidden-Zeeiand: 0113-315520: ^Vlaanderen 0114-372770; £„1:020-4562500. vrijdag 16 december 2005 editie Bevelanden-Tholen ^orRobPaardekam ItRSEKE - Het zal nog jaren 'uren voor de ambitieuze plan- voor de oesterputten en de inpolder in Yerseke worden iritgevoerd. Dat zegt initiatiefne- ueiL.de Putter. Oegemeenteraad gaf anderhalf aar geleden groen licht voor de ilannen van De Putter en me- de-initiatiefnemer H. Lacor uit Yerseke. Daarmee passeerde ze projectontwikkelaar Arcus, dat van plan was om op de plek van dorpshuis De Zaete appartemen ten te bouwen en camping Zon en Zee uit de burenpolder te ver plaatsen om ruimte te maken voor nieuwe bedrijvigheid. De plannen van De Putter en La cor behelzen juist het omgekeer de. Zij willen de grote bedrijven uit de burenpolder weghalen om daar zo'n 150 huizen voor in de plaats te bouwen. De sanering van de kokkelsector speelde een belangrijke rol in dat besluit. Daardoor verdwijnen sowieso al een paar grote bedrijven uit de burenpolder. De kleinere bedrij ven kunnen gewoon blijven zit ten, omdat die best samen gaan met woningen. Het tweede deel van het plan De Putter/Lacor be helst de bouw van enkele appar tementengebouwen en een hotel op de middelste oesterputten. Daar zouden ook een nieuw dorpshuis en een innovatiecen trum en een nieuw museum moe ten komen. Vooral het project op de oesterputten kan volgens De Putter nog vele jaren op zich laten wachten. Eerst moet nog uitgebreid onderzoek worden ge daan naar de haalbaarheid en de toekomst van de oesterboe- ren, die nu nog gebruik maken van de putten. De provincie heeft voor dat onderzoek inmid dels enkele tienduizenden eu ro's subsidie beloofd. De Putter jAnf Frank Balkenende GOES - De ambtenaren van de jemeente Goes zijn gemiddeld 'lift bijster tevreden over hun werksituatie. In een tevreden- heidsonderzoek onder medewer- ters scoort de gemeente Goes Kn 5,8. Het landelijk gemiddel de ligt op 7,1. Het personeel kon de vragenlijs ten anoniem invullen. Van de medewerkers die hebben gerea geerd (72,3 procent van de ruim dnehonderd ambtenaren) kla gen velen over hoge werkdruk. Ze hebben te veel hooi op de vork en kunnen vaak niet rustig werken. .tomerend lage scores over de werkdruk zijn te vinden op wel- iz. stadsontwikkeling, sociale aken, economische zaken, fi- smën (de ondersteuning- 9x1!) en. in iets mindere mate, brandweer. Echte zorgen kindjes lijken welzijn en stads ontwikkeling, waar veruit het meest wordt geklaagd over de werkdruk. fielatief lage scores zijn er ook ik het gaat over het salaris. Ambtenaren geven daarmee aan door Edith Ramakers Troelstraweg 364 - Vlissingen f. Van der Spiegelstraat 54 - Goes )wv Jeremiasse nX_ fa* dat ze best wat meer zouden mo gen verdienen. Opvallend is verder dat het ma nagementteam (gemeentesecre taris en sectorhoofden) er in de cijfermatige waarderingen niet al te best vanaf komt. Verder is een flink deel van het personeel ontevreden over de samenwer king tussen de verschillende af delingen. De waarderingscijfers verschil len sterk per afdeling, blijkt uit de meting. Er heerst gemiddeld meer onvrede op welzijn, inter ne zaken en delen van stadsbe heer (groenbeheer en reinigings dienst). Wethouder C Linssen (CDA, personeel en organisatie) is niet verrast door de uitkomst van het onderzoek. Vooral de klaag zangen over hoge werkdruk her kent hij. „Er is heel veel tegelij kertijd opgepakt in Goes. Dat leidt tot spanningen op de werk vloer." Dat het management team kritiek krijgt, verbaast hem enigszins. „We vormen dan ook een werkgroep die de cijfers verder zal analyseren. We wil len toch weten wat de werkelij ke redenen achter bepaalde sco res zijn. Daarom verbinden we nu geen consequenties aan dit onderzoek." Linssen zegt dat het moed kost om zo'n onderzoek onder het personeel te houden, maar dat het wel goed is af en toe eens voor de spiegel te gaan staan. „Dan weet je wat er in een orga nisatie leeft." Over één ding spreekt hij zich ÏUSSINGEN - De Vlissingse pmeenteraad is gisteravond ak koord gegaan met de aankoop Tan de gebouwen van het mari tiem Muzeeum aan de Nieuwen- fijk. Een meerderheid vond dat Vlissingen een museum heeft waarop de gemeente trots mag sjn. „Cruciaal is de vraag of we ons cultureel erfgoed willen be- bouden en of we dan bereid zijn bierin te investeren", zei C. Schönknecht van de VVD. De WD heeft die bereidheid. De partij trad gisteren naar bui ten als voorstander van de koop. Jaar we willen dan wel dat de Zeeuwse bevolking meer kan ge meten van het museum. We stel len voor om het museum een leer per maand gratis open te rellen en ook scholen gratis toe ing te verschaffen", zei Schönknecht Etorde koop wordt een faillisse- Bfflt van het museum voorko men Het Muzeeum kampt met ea tekort van ongeveer drie mil joen euro. De provincie maakte «langs bekend 500.000 euro bij te dragen. De gemeente moet &n wel met een oplossing voor klange termijn komen. De panden kosten 3,8 miljoen euro. Door het bedrag in veertig to af te schrijven, draait de ge meente jaarlijks op voor 230.000 euro. De onderhoudskosten ko men daar nog bij en de jaarlijk se huuropbrengst kan daarvan «eer afgetrokken worden. Dan blijft er een jaarlijkse last van ■77 000 euro over. Omdat de ge meente zelf met een tekort van mina zes miljoen euro moet afre kenen in 2006, wil ze het geld to de provincie inzetten om de fcretetwee jaar te overbruggen. (Advertentie) De vandalismebus die Connexxion sinds 1999 inzet om scholieren te laten zien dat vandalisme niet stoer is, blijkt een succesvol middel in de strijd tegen vernielingen. foto Mechteld Jansen door Cornelleke Blok GOES - Wordt de jeugd steeds braver, of zijn bussen gewoon minder populair geworden als doelwit voor vandalen? Connexxion kan in ieder geval tevreden zijn: de vernielingen aan bussen zijn ver minderd sinds de vandalismebus door Zeeland rijdt. Gisteren stond hij voor het Groen College Goes. 'Als jij het verpest, regelen wij de rest' is de titel van de voorlichtingscampag ne tegen vandalisme. De leerlingen van klas IB van het Groen College kregen eerst een film te zien over wat er met je gebeurt als je iets vernielt: een meisje dat een bus bekladde, kwam bij bureau Halt terecht en een jongen die een bus chauffeur bedreigde moest voor de rech ter verschijnen. Na afloop van de film tastten de scholie ren hun gi-enzen af. Wat gebeurt er als je een vuurtje stookt? En wat als je een prullenbak opblaast? En moet je ook naar Halt als je licht het niet doet? Sinds 1999 gaat buschauffeur en school- voorlichter A. Petiet (55) met zijn vanda lismebus langs Zeeuwse scholen. „Er waren toen heel veel vernielingen, dus we moesten wat doen." De vandalisme bus is een oude lijnbus, met vernielde en bekladde stoelen enn. Petiet geeft voorlichting aan groep zeven en acht van de basisscholen en de brugklassen van de middelbare scholen. En niet voor niets. „De schade als gevolg van vandalisme is gedaald van ongeveer 115.000 euro in 2000 naar ongeveer 35.000 vorig jaar." Maar: Connexxion kijkt ook buiten de bus. Petiet: „We willen de kinderen nor men en waarden bijbrengen en ze laten zien dat het helemaal niet stoer is als je dingen vernielt." De jongens van klas 1B vonden het een leerzaam uurtje. „Je moet het gewoon niet doen, want er hangen camera's en dan moet je er toch voor opdraaien", zegt Jan Minnaard (13). Zijn even oude klasgenootje Johnny Rietveld heeft de boodschap iets beter begrepen en vult hem aan. „Natuurlijk moet je geen bussen vernie len, maar niet alleen omdat er camera's hangen!" door Mieke van der Jaqt GEERSDIJK - De lokale partij Noord-Bevelands Belang (NBB) heeft grote moeite een kandida tenlijst samen te stellen voor de gemeenteraadsverkiezingen van 7 maart. De NBB heeft in de hullidige raad vier zetels, maar fractievoorzitter A. Oudshoorn kan zelfs dat aantal maar moei lijk bijeen sprokkelen. „De mensen hebben geen tijd voor het raadswerk en als ze wel tijd hebben, missen ze het geld ervoor. Want in een gemeente als Noord-Beveland moet je geld toeleggen op je raadslid maatschap." Oudshoorn kan het weten. Hij is maandelijks een deel van zijn WAO-uitkering kwijt aan raads werk. Van de schamele raadsver- goeding van 170 euro per maand kan hij net wat vervoers kosten betalen. De rest: papier, een kopje koffie, abonnemen ten, moet uit eigen zak. „En als die niet zo goed gevuld is, blijft het moeilijk. Er zijn best men sen die de tijd, de motivatie en de capaciteiten hebben om zich in de NBB voor de gemeenschap in te zetten. Maar je kunt het ze bijna niet vragen." Oudshoorn zelf zal waarschijn lijk de lijst trekken, maar voor zijn huidige fractiegenoten: L. Wisse, C. van der Kraan en R. Buiter is het lang niet zeker of ze actief kunnen blijven in de ge meentepolitiek. Wisse heeft ge zondheidsproblemen, Van der door Paul Begijn TERNEUZEN - Vodafone zet maandag een nieuwe telefoon mast op de flat aan de Edvard Grieghof in Terneuzen. De tele foonmaatschappij gaat niet in op het verzoek van woonstich- ting Clavis en de gemeente Ter- neuzen om de plaatsing van de mast uit te stellen. De flatbewoners van de Berlioz- hof en Edvard Grieghof kunnen morgen van zowel Vodafone als Clavis een brief verwachten. Vodafone legt in haar brief uit waarom ze de mast toch plaatst en Clavis laat weten waarom zij er niets tegen kan doen. De flat bewoners menen dat de masten gevaarlijk zijn voor de gezond heid en voor storingen aan tech nische apparatuur zorgen. Na dat de raadsfracties van LCF en PvdA eerder al vragen stelden, eiste ook de SGP-fractie giste ren meer duidelijkheid over de gezondheidsrisico's van de umts-masten. De SGP wil de masten buiten woonwijken hou den, zo lang geen resultaten van onafhankelijke onderzoeken be schikbaar zijn. hoopt dat ook de gemeente met geld over de brug komt. De plannen voor de burenpolder kunnen volgens de Goese archi tect iets sneller worden uitge voerd, omdat daar al enkele be drijven leegstaan of snel zullen verdwijnen. „Maar zelfs dan zijn we op zijn minst twee jaar verder voor alle procedures zijn doorlopen en de eerste huizen gebouwd kunnen worden", waagt hij zich aan een gokje. wel alvast uit: de roep om een hoger salaris. Zolang Linssen er zit, en dat is tot de gemeente raadsverkiezingen in maart 2006, zal daar terughoudend op worden gereageerd. „Natuurlijk wil iedereen meer geld, maar kijk om je heen in de samenleving Dan verdien je echt niet slecht bij de gemeente Goes." SGP Tholen houdt zelfde mensen SINT-MAARTENSDIJK - De SGP gaat na de gemeente raadsverkiezingen op dezelfde voet verder. De kandida tenlijst van de partij is, op een paar verschuivingen na. niet veranderd ten opzichte van de huidige situatie. Als de SGP na de gemeenteraadsverkiezingen zes zetels behoudt, dan zitten na maart 2006 weer dezelfde SGP-le- den in de gemeenteraad. De kandidatenlijst wordt aange voerd door wethouder K. Heijboer (61). Hij is ook beoogd wethouder voor de volgende raadsperiode. M. Klippel (51) is wederom fractievoorzitter. Op de plaatsen drie tot en met zeven van de lijst staan P. Hoek, J. Aarnoudse, H. van Eenennaam, H. Geluk en Chr. Koopman. Goes beschermt lintbebouwing GOES - De gemeente Goes wil voorkomen dat de voor veel dorpen kenmerkende lintbebouwing verloren gaat. Regelmatig krijgt ze aanvragen van grondeigenaren om gaten in de uitlopers van dorpen te mogen bebouwen, soms met de bedoeling de nieuwbouwwoning profijtelijk te verkopen. Het college van burgemeester en wethouders vindt dat geen goede zaak, omdat dorpen als 's-Heer Arendskerke en Wolphaartsdijk anders hun kenmerken de structuur verliezen. Bovendien hecht het college aan een geleidelijke overgang naar de polder Er zijn wel uit zonderingen mogelijk, bijvoorbeeld als blijkt dat kinde ren een huis voor hun ouders op hun perceel bij willen bouwen, zodat ze voor hen kunnen zorgen. Overigens zal de gemeente, om misbruik te voorkomen, streng toetsen of er inderdaad sprake is van mantelzorg. Pinkstercantate op cd gezet ZIERIKZEE - De cd-opname van de pinkstercantate Taal is gisteravond in de Nieuwe Kerk in Zierikzee gepresen teerd. De cd is ingezongen door het Zierikzeese koor Wai- sisi. De muziek is geschreven door Mar van der Veer en de tekst is van de hand van Michiel de Zeeuw. In Taal wor den delen uit de bijbelboeken Exodus en Handelingen ge zongen. De Zeeuw heeft hierbij gebruik gemaakt van de nieuwe bijbelvertaling. De cd van dit oratorium is ge maakt in opdracht van het Nederlands Bijbelgenootschap (NBG) omdat bij dit oratorium gebruik is gemaakt van de nieuwe bijbelvertaling. De NBG heeft ook de muziek en de tekst van het nieuwe Onze Vader op prentbriefkaart laten drukken, zodat deze melodie overal gezongen kan worden. Taal is niet het eer ste werk waarbij het Zierikzeese duo gebruik heeft ge maakt van de nieuwe bijbelvertaling. In het passie-orato rium Een gat in het dak is hier ook al mee gewerkt. De cd is gisteravond uitgereikt aan de vertellers van de Ceremo ny of Christmas Carols, die volgende week optreden in de Nieuwe Kerk in Zierikzee. Advertentie Alle soorten uit binnen- en buitenland. Nobilis, Nordmann, Servische Spar etc Gratis thuisbezorgd vanaf 15,- Gratis stam op maat gemaakt Gratis Pokon kerstboomvoeding Middelburg Mortiereboulevard 2 tel. 0118 - 470400 www.groenrijk.nl Zondag geopend I 1.00 - 17.00 uur Kunstboek Reynier de Muynck 29,50 In genummerde en gesigneerde luxe doos met orgineel miniatuur werk als bladwijzer: 149,5° Verkrijgbaar bij: Boekhandel De Koperen Tuin, Goes Boekhandel De Drukkerij, Middelburg en op www-b<?ekreynier,nl Reynier signeert zijn boek tijdens de koopzondag in De Koperen Tuin te Goes op zondag 18 december van 13 .00 - 16.00 uur. Kraan moet veel reizen voor zijn baan en Buiter moest in de afgelopen raadsperiode ook re gelmatig verstek laten gaan we gens drukke werkzaamheden. „We hebben nog wel meer leden die erg meeleven, maar de hele wereld overvliegen voor hun baan. Die hebben de tijd ge woon niet." Het NBB-bestuur zal dus gedu rende de feestdagen en daarna naarstig bezig blijven met de kandidatenlijst. „We moeten het lijstje op 23 ja nuari hebben ingeleverd. Ik vrees dat het op de laatste dag wordt. Plet enige wat zeker is, is dat we meedoen. V{e vertegen woordigen al jaren een groot deel van de Noord-Bevelanders en dat willen we blijven doen", aldus Oudshoom. zeeuwse almanak Het gaat die Goesenaar alle maal wel erg snel met de ont wikkelingen op computerge bied. Links en rechts wordt hij door zijn kinderen in de tienerleeftijd ingehaald. Ze in ternetten, downloaden, bran den en chatten zich suf. En net toen hij donderdag dacht het allemaal weer een beetje onder controle te hebben, stond hij weer op het verkeer de been. Het waren twee berichten die volgens hem best gecombi neerd hadden kunnen wor den. Allereerst ivas daar de mede deling dat de Zeeuwse scho len en bibliotheken samen een supersnelle glasvezelverbin ding in gebruik gaan nemen. En meteen daarachteraan kwam het nieuws dat een surf- gebied bij de Brouwersdam in gevaar was.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 31