Hulst regelt gebruik dorpshuizen PZC PZC Zelfs vleermuis verkeersveilig Andere indeling goed voor weekmarkt Binnenstad van Terneuzen te saai 13 Gemeente blijft voor 34.000 euro garant staan Gemeente maakt afspraken met horeca over oneerlijke concurrentie donderdag 15 december 2005 mneüzen - Dc eemcente EU stopt het Schel- Itheater nog tot 2011 jaarlijks bedrag van ruim 34.000 eu- ï'insximale garantiebijdra- krijgt de exploitant als La»fe ï00r de mindere in- Ljteo uit subsidies en sponso- ÏTJan de opbrengsten die in "„ploitatie-opzel waren ge- Aanvankelijk zou de gemeente maar drie jaar lang bijdragen. De praktijk leert echter dat er aan subsidie en sponsoring bijna niets binnen komt, zodat telkens de volledige garantiebij- drage moet worden uitbetaald. B en W willen de bijdrage nu be schikbaar blijven stellen tot 30 juni 2011. als de lopende huur- en exploitatieovereenkomst af loopt. De bouw van he theater is wel met gulle hand gesponsord door het bedrijfsleven. In ruil daarvoor mogen ze een aantal keren gratis gebruik maken van de accommodatie. De kosten worden gedeclareerd bij de ge meente. In de praktijk levert dat een hoop administratieve romp slomp op. Daar wil de gemeente vanaf door het Scheidtheater een eenmalige afkoopsom van 32.000 euro te geven. Een en ander wordt, als de ge meenteraad er vanavond mee in stemt, vastgelegd. In de vorige overeenkomst is vastgelegd dat de gemeente de kleine zaal zou inrichten als filmhuis en de nodi ge voorzieningen zou aanbren gen voor het vertonen van niet-eommerciële films. Na een korte proefperiode is exploitant Lievens echter tot de slotsom ge komen dat het filmhuis niet werkt. Daarom wordt in de nieu we overeenkomst afgesproken om helemaal af te zien filmvoor stellingen in het theater. Ter compensatie van de investerin gen die Lievens heeft gedaan in de filmzaal betaalt de gemeente 7.500 euro. Dan is er ook nog de vraag of het theater schade heeft geleden van de tijdelijke huisvesting van koffieshop Checkpoint. Dat wordt voorlopig buiten de deal gelaten. De gemeente en exploi tant Lievens gaat daarover om streeks mei met elkaar van ge dachten wisselen. De financiële gevolgen van de nieuwe overeen komst kan de gemeente gemak kelijk betalen uit het reservepot je voor het Scheldetheater. Daar zit nog ruim 541.000 euro in. I^Harnld de Puysseleijr BlLST - Er is een oplossing in naak voor het probleem van paracommerciële activiteiten de gemeenschapshuizen Hof rJiesse in Ossenisse en 't Hei- in Heikant. Het Bureau Eer- We Mededinging (BEM) van inklijke Horeca Nederland t daar met de gemeente Lht afspraken over gemaakt. rojectleider Arjan Hogervorst ju'het BEM is tevreden over resultaat van de bezwaren het bureau bij de gemeente Ëaakte tegen de oneerlijke con ventie die de horeca onder rad van feesten en partijen in [dorpshuizen. EM deed eerder dit jaar haar itkiag na informatie dat in Hof Nesse zeker al zes keer een est was gevierd dat ook in de dierehoreca plaats had kun- en vinden. Van die oneerlijke oncurrentie was volgens het bu- eau ook sprake in 't Heike, raar een eindexamenf eest werd werd esultaat logervorst is blij met het resul- i2t van een bemiddelingsge- prtk dat burgemeester J.-F. ulder voerde met de betrok- partijen. Uitkomst daarvan ,dat er een convenant wordt esteld, waarin afspraken man over feesten in de genoem- idorpen. „We hebben overeen- lenuning in die zin dat het pri- jjaat voor feesten en partijen iiet bij het bestuur van het bpshuis komt te liggen, maar iVandelen langs erststallen rEKENE - Wandelclub De nokkelaars houdt zaterdag de irde Kerststallentocht, een randeling langs kerststallen in ekene. start is aan de sporthal, in- hnjven is mogelijk tussen vier ir en zeven uur. Wandelaars unnen kiezen uit vier afstan- 6,9,12 of 15 kilometer. De en van deelname bedragen 50 euro, leden van de wan- dsportfederatie betalen een eu- erstzang I0STBURG - In de Eligiuskerk i Oostburg wordt zondag een Éskerstzang gehouden, dienst annex volkskerstzang agt aan om kwart voor zeven avonds, Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE zeeuws-vlaanderen Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 *530 AC TERNEUZEN Tel 0115-645769 Fax:0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl "ené Hoonhorst (chef) Wout Bareman Raymond de Frel Rene van Stee fnts Bakker (sport) 4560 AB hulst Tel: (0114)372776 fa*: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4*60 AA goes Tel (0113)315500 Ea*- (0113)315669 E-mail: izc.nl 'nternet www.pzc.nl E-mail; web@pzc.nl bij de lokale horecaondernemer. We proberen het op die manier voor beide partijen werkbaar te maken. In een vergunning komt zelfs expliciet te staan, dat dorpshuizen zelf geen feesten of partijen mogen organiseren", zegt Hogervorst. BEM dreigde eerder naar de bestuursrechter toe te stappen als de gemeente geen maatregelen tegen para- commercie zou nemen, maar ziet daar gezien het bereikte on derhandelingsresultaat vanaf. Volgens de burgemeester is het correct dat de gemeente een overeenkomst aan het opstellen is voor Hof ter Nesse, maar klopt Hogervorsts bewering, dat de dorpshuizen helemaal geen feesten meer mogen houden niet. „Dat slaat natuurlijk ner gens op", zegt Mulder. „Wij wil len zorgen voor een samenspel tussen de plaatselijke horeca-on- dernemer en het bestuur van het dorpshuis. Iemand die een groot verjaardagsfeest wil geven en daar in eigen huis niet genoeg ruimte voor heeft, kan terecht in het dorpshuis. De drank en hapjes worden daar dan ver zorgd door de plaatselijke hore caondernemer", legt hij uit. In de overeenkomst wil de ge meente ook laten opnemen, dat alleen mensen die een aantoon bare binding met Ossenisse heb ben, een feest mogen geven in het dorpshuis. „Het mag natuur lijk met zo zijn, dat mensen uit Hulst daar een feest willen ge ven, omdat bijvoorbeeld de huur goedkoper is dan in Hulst zelf." Bij de opening van de N58 planten de bestuurders T. Poppelaars, L. Wille en F. Hamelink (vlnr)Hop-over-boompjes'. door Frank van Cooten SLUIS - De 'nieuwe' N58 tussen Oost burg en Sluis is zelfs veilig voor de vleermuis, de egel en de veldspitsmuis. Hun veiligheid is gewaarborgd door bo men (zogenaamde hop-overs), brede ber men en ecoduikers bij Draaibrug en Sluis die ervoor zorgen dat dieren de N58 niet meer over hoeven steken, maar er onder door kunnen lopen. Het was gisteren allemaal te zien bij de opening van drie grote werken van het verkeersveiligheidsproject Duurzaam Veilig in West-Zeeuws-Vlaanderen. Twee bussen met zo'n honderd bestuur ders en andere betrokkenen reden dooi de streek. In de bus geen uitleg over bezienswaar digheden als mooie gebouwen en schit terende natuur. Het gaat hier immers om Duurzaam Veilig. Asverspringin- gen, belijningen, verharde bermen, dui kers en de ovonde, een ovale rotonde, zijn daarom de onderwerpen van de dag. Bij het vertrek vanaf het parkeerterrein van hotel De Dikke van Dale wijst pro jectcoördinator en ceremoniemees ter-voor-een-dag Hubert Uitterhoeve op de veiligheid. Hoe kan het ook an ders. Dus krijgen veertig vrijwilligers een oranje hesje om de groep te 'marke ren'. De eerste stop is bij de Lieterbrug langs de N58 tussen Oostburg en Sluis. Be stuurder Hans Jager van Rijkswater staat onthult een informatiebord met allerlei wetenswaardigheden over de na tuur en de beestjes die hier voorkomen. Vier paar laarzen staan klaar. Bedoeld voor H. Jager, gedeputeerde T. Poppe laars, wethouder L. Wille en bestuurder F. Hamelink van het waterschap die de 'hop-over' planten. Een rij bomen die ervoor zorgt dat vleermuizen veilig de weg kunnen oversteken. Het schijnt te werken. Op weg naar het volgende hoogtepunt van de gedenkwaardige dag in de tienja rige geschiedenis van Duurzaam Veilig. Onderweg vertellen specialisten over nieuwe fietspaden, zestig-kilometerge- bieden, rotondes en verkeersremmers die de afgelopen jaren zijn aangelegd. Allemaal bedoeld om West-Zeeuws-Vlaanderen een stuk ver keersveiliger te maken. Een damesfiets compleet met fietstas sen staat inmiddels gereed bij de Puyen- dijk in de buurt van Groede. Het ringsteken op de fiets staat op het pro gramma om het fietspad te openen Ha melink is als eerste aan de beurt. Hij zegt thuis geoefend te hebben. Dat blijkt. Het is gelijk raak. Poppelaars, Wille en Jager volgen zijn goede voor beeld. Alleen PvdA'er Wille doet het an dersom: hij steekt de ring vanaf rechts. Leerlingen van de basisscholen in Bres- kens, andere Bressiaanders en het blaas- orkest 'A je mao leute et' van muziekver eniging Breskens-Groede staan al klaar bij de rondweg als de beide bussen arri veren. Een medewerkster van een com municatiebureau uit IJzendijke zet kerstmutsen op de hoofden van de muzi kanten. Aan alles is gedacht. Zelfs aan regencapes, blijkt als de regen even naar beneden valt. De eerste piketpalen voor de rondweg Breskens zijn op 14 december 2004 ge slagen. De klus duurde dus precies een jaar. Vrachtwagens openen de rondweg waarna het gezelschap in een optocht naar het Oranjeplein loopt. Een van de deelnemers aan de stoet is boer D. Dees. Het is voor hem een emo- foto Peter Nicolai tioneel moment. Hij heeft immers een deel van zijn grond moeten verkopen voor de aanleg van de rondweg. Hij loopt dus als het ware op een stuk van zijn oude land. „Maar het is wel goed dat de rondweg er is." Waterschapsbestuurder E. Wijffels, van af de start van Duurzaam Veilig in 1995 al betrokken bij het project, loopt ook mee. „Ik vind Duurzaam Veilig nog steeds een goede zaak. Natuurlijk hadden be paalde onderdelen anders gekund, maar dat is achteraf praten. Nu nog de rondweg Aardenburg." In de tent op het Oranjeplein delen on der andere Wille en Poppelaars erwten soep uit. beiden getooid met een kerst muts. Bressiaanders eten mee. Als de plastic bordjes nog eens worden volgeschept, rijden de beide bussen te rug naar hotel De Dikke van Dale, waar nog enkele toespraken volgen. De rode draad is helder. Duurzaam Veilig wérkt voor een veiliger West-Zeeuws-Vlaande ren. Of zoals H. van Opdorp van verkeersvei ligheidsorganisatie 3VO het eerder op de dag zei. ..Het aantal verkeersslachtof fers is aanzienlijk gedaald. Alleen om die reden al is het een geslaagd project. Er wordt hiermee voldaan aan de be langrijkste doelstelling." Oliebollen verkoop voor A114kids SCHOONDIJKE - Vrijwilligers van het kindercentrum All4kids in Schoondijke komen zaterdag in het dorp vanaf half tien langs de deuren om oliebollen te ver kopen. De opbrengst wordt gebruikt voor de aanschaf van speeltoe stellen en vooral voor rubberen tegels onder de bestaande toe stellen. Het kindercentrum, dat ook voor buitenschoolse opvang zorgt en is gehuisvest in het res taurantgedeelte van het voorma lige motel West, bestaat ruim een jaar. door René van Stee TERNEUZEN - Door de tijdelij ke aanwezigheid van de kunstijs baan op de Markt in Temeuzen is de opstelling van de kramen op de woensdagse weekmarkt aantrekkelijker dan anders. Doordat de kraam met wens kaarten aan de Havenstraat niet meer haaks staat op de overige kramen, is er nu een looproute. En dat sorteert volgens de mede werker van viskraam A. Note- baert effect. ..Ik heb nu al meer verkocht dat anders op een hele dag", ver klaarde hij gisterochtend. Maar niet iedereen is blij. Uit baatster D. van den Berge van café De Pub zit nu ingesloten tussen de wenskaarten- en de oliebollenkraam. De ingang van het café is nauwelijks meer te zien. Ook het uitzicht is weg. „Dit is geen manier van doen. Ik kan de boel vandaag net zo goed sluiten, want er komt geen kip", aldus Van den Berge. Net als iedereen is zij het ermee eens dat de opstelling van de kramen aantrekkelijker moet, omdat de weekmarkt niet echt lekker loopt. Volgens haar had er tenminste overlegd moeten worden over de tijdelijk veran derde opstelling. Wethouder A. van Waes (econo mische zaken) was gisteren nog niet van de klacht op de hoogte, maar onderneemt actie als het bezwaar van Van den Berge te recht is. Van Waes: „Als zij hier door in de knel komt, moet dat veranderen." Somber In Temeuzen zijn al geruime tijd sombere geluiden te horen over de woensdagse weekmarkt. Er staat nog hooguit anderhalve rij kramen. Enkele jaren gele den waren dat er dik drie. Het roer moet dus om. „En daar werken wij hard aan. De veranderde opstelling door de komst van de kunstijsbaan heeft blijkbaar nu al effect. Daarom moet er een herschik king van de kramen komen met een goede looproute. We ver wachten dat hierover in januari een besluit valt", aldus Van Waes. Inmiddels is er al overleg ge weest tussen de gemeente en de marktkramers Beide partijen zijn overtuigd van de noodzaak van een herschikking van de kra men Er moeten nog bepaalde za ken worden uitgezocht. Van Waes: „Het gaat dan om dingen zoals de toewijzing van standplaatsen waardoor aan ie dereen recht wordt gedaan. Het plein moet ook gezelliger wor den. Daarin kan de horeca een rol spelen, onder meer door ver sterking van de terrasfunctie." Leegstand Terneuzen verdwijnt TERNEUZEN - Leegstaande panden aan de Noordstraat- promenade en in de winkelstraat Steenen Beer in de bin nenstad van Temeuzen krijgen de komende weken nage noeg allemaal een nieuwe uitbater. In Steenen Beer ves tigt zich binnenkort een lingeriezaak. In de Noordstraat wordt het winkelbestand uitgebreid met twee kledingza ken (waaronder één van de Duitse keten Bonita) en een bloemenzaak. In een voormalig petit-restaurant is inmid dels een bijouterie gehuisvest. De ondernemersorganisa ties zijn ook in onderhandeling met eigenaren van winkel panden om hun bovenverdieping te verhuren of verkopen aan de woonstichting Clavis, die het wonen boven win kels wil stimuleren. Verder wordt de gevelreclame aange past om een 'rustiger straatbeeld' te creëren. Extra borden voor parkeersysteem HULST - De gemeente laat borden plaatsen aan beide zij den van de Glacisweg in Hulst om bezoekers duidelijker te maken wat de aanduiding 'P-Noord' in het dynamische parkeerverwijssysteem inhoudt. In tegenstelling tot de andere aanwijzingen op het parkeersysteem verwijst 'P-Noord' (nog) niet naar een parkeerterrein, maar naar de berm van de Glacisweg, waar alleen bij grote drukte in verband met evenementen parkeren is toegestaan. De ge meente zou zo'n parkeerterrein in die omgeving wel wil len, maar heeft de plannen daarvoor in verband met geld gebrek voorlopig op sterk water gezet. Om toch meer dui delijkheid te geven over 'P-Noord', worden bij wijze van tussenoplossing de borden aan de Glacisweg geplaatst Die borden geven aan, dat parkeren in de berm toege staan is, op momenten dat 'P-Noord' volgens het parkeer verwijssysteem beschikbaar is. Geen studie parkeerplaatsen TERNEUZEN - Een onderzoek naar de behoefte aan par keerplaatsen voor invaliden is niet nodig, aldus burge meester en wethouders van Terneuzen. „Aanleg van par keerplaatsen ten behoeve van mindervaliden wordt uitge voerd overeenkomstig landelijk beleid of op persoonlijke aanvraag", antwoorden B en W op vragen van WD-raads- lid P Broekhuysen. „Daarnaast is er maandelijks overleg met de Stichting Gehandicapten Beleid waarin aanbod en gebruik van parkeerplaatsen van mindervaliden wordt besproken." Het college wijst erop dat houders van een Europese gehandicaptenparkeerkaart hun voertuig onder meer ook mogen parkeren op wegen waar een parkeerver bod geldt en op woonerven buiten de parkeervakken. In zones waar een parkeerschijf verplicht is, mag gewoon zonder schijf onbeperkt geparkeerd worden. College hoeft nog geen kunstoor TERNEUZEN - Het voorstel van raadslid C. Freeke (LCF) om de vernieuwde vergaderruimten in het Terneu- zense stadhuis 'op te leuken' met een gebeeldhouwd oor vindt voorlopig nog geen gewillig oor. Het raadslid vindt een oor toepasselijk als symbool van het dualisme. „Luis teren en gehoord worden zijn de prikkels die aan de basis staan van goed en nieuw besturen", aldus Freeke. De in Westdorpe wonende kunstenaar Rob van Bedaf alias Gaia-Dada is gespecialiseerd in oren en daarom stelt Freeke voor een kunstwerk van hem in bijvoorbeeld de raadzaal neer te zetten. agenda STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum, 13.30 uur; Kaarten, vrij biljarten, bieden, handvaar digheid; De Halle, 13.30 uur: Kaarten, biljarten, kerstbal; Trefpunt, 13.00 uur: Kaarten, biljarten; 14.30 uur: Zangkoor; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: Biljar ten, gymnastiek; 13.30 uur: KBO voor lichting over nieuwe zorgstelsel en film voorstelling; 13.30 uur: ANBO dansen; GRAAUW Gemeenschapshuis, 13.30 uur: KBO bieden; HEIKANT - 't Heike, 13.15 uur: Kaarten; 13.30 uur: Volksdansen; 15 uur: Bingo: HENGSTDIJK - Café 't Jagershuis, 14.00 uur: Kaarten; HOEK - De Lovenhoek, 9.00 uur: Bridge; 9.30 uur: Biljarten, koersbal; 13.30 uur: Soos, HULST Reynaertcollege Gildenstraat, 19.00 uur. Bewegen en sporten voor (ex) hartpatiënten; De Lieve, 9.00 uur: Vrij biljarten; 10.00 uur: Gymnastiek, 13.00 uur. Biljarten; 13.30 uur: Handwer ken, koersbal; 19.00 uur: Bridge; Palaz- zolihuis, 14.00 uur: Ontmoetingsbijeen komst (ex) kankerpatiënten en hun naas ten, De Blaauwe Hoeve, 19.00 uur: Koersbal; LAMSWAARDE - Café De Lamsoren, 13.30 uur: Schieting voor ouderen; OOSTBURG - RK Kerk, 20.00 uur Kerst concert muziekvereniging Veronica en koor Het Tweede Couplet; Den Hoekzak, 13.30 uur: Seniorensoos; R.K. kerk, 20.00 uur: Kerstconcert; PHILIPPINE - De Schotse Hoek. 14.00 uur: Koersbal; SAS VAN GENT - De Regenboog, 12.30 uur: Kerstviering met dansen, SINT-JANSTEEN De Warande, 9.30 uur: Bloemschikken; 13.00 uur; Biljar ten; 14.30 uur: Ouderensoos; 15.30 uur- Kreatieve Vorming; 19.00 uur. Bijeen komst KVO; 19.30 uur: Toneel; TERNEUZEN De Hoeve, 20.00 uur Bingo; De Veste, 13.30 uur: Canasta, bil jarten, handwerken. door Wout Bareman TERNEUZEN - De band tussen de Westerschelde en de binnen stad van Terneuzen kan redelijk simpel worden hersteld. Door de rondweg op drie strategische plaatsen aan de Scheldeboule- vard te laten verzinken, ont staan goede oversteekplaatsen tussen de dijk en het daarachter liggende stadscentrum. Ook de herinrichting van de voormalige Veerhaven moet snel worden aangepakt. De koepelorganisatie van Ter- neuzense ondernemers, Coördi natie Management (C&M), dringt bij het stadsbestuur aan op snelle maatregelen. Niet al leen voor de Nieuwstraat en om geving (het uitgaanscentrum), maar ook voor de Markt. De Nieuwstraat is toe aan een face-lift en ook een herinrich ting van de Markt is onontkoom baar. Woordvoerder A. Stoffels van C&M: „De Noordstraatpro- menade is gerenoveerd en het blijkt dat dat de bezoekers be valt. Maar ook de Markt, die nog niet zo lang geleden archi tectonisch zeer verantwoord is ingericht, moet worden aange pakt. Het is er te kil; het straalt niets uit." Daarom bezinnen de onderne mers rond de Markt zich nu, in nauw overleg met de gemeente, op aanpassingen in het plein beeld. Er wordt gedacht aan rui me terrassen, aan fonteinen en andere elementen, die een be zoek aan de Markt veraangena men. Stoffels en de zijnen vin den ook dat op de Markt veel va ker iets te beleven moet zijn. Stoffels suggereert voorzichtig de weekmarkt te verhuizen naar de Rosegracht of de Burgemees ter Geillstraat, die na de bouw van de bioscoop op de Veemarkt, toch al voor door gaand verkeer wordt afgesloten. De visie op de herinrichting van de Markt wordt, naar verwach ting, volgend voorjaar als een concreet plan gepresenteerd. De plannen voor de Nieuwstraat zijn dat stadium al gepasseerd. Die moeten over een maand of drie, vier daadwerkelijk worden uitgevoerd. De straat, vol hore cazaken, die de afgelopen decen nia al vaker het zorgenkind van de gemeente was, moet verder worden aangekleed. Maar er moet ook met de pandeigenaren worden gepraat over de bestem ming van een aantal horecaza ken, die nu nog te vaak van ex ploitant wisselen. Daarnaast wordt gesleuteld aan de slui tingstijden. Dat gebeurt vooral op verzoek van de gemeente en de politie, die met een nieuw sluitingsregime de overlast wil len terugdringen. Uitgangspunt is. dal het gros van de horecaza ken om twee uur 's nachts de deuren sluit. Wie dan binnen is, mag nog een uur doordrinken. Daarna is het afgelopen C&M-woordvoerder Stoffels ver wacht veel van de nieuwe aan pak en de herinrichting. „Maar dan moet de gemeente tegelijker tijd vaart zetten achter de herin richting van de Veerhaven en het gebied tussen Scheldekade en Scheldeboulevard. Met die drie nieuwe oversteekplaatsen creëer je dan een directe band met het water. En dat lokt gega randeerd dagjesmensen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 41