Steeds 'net niet' bij Van Acker De Rooij zegt sport vaarwel Dick van den Berg: ipa kan nog winnen TODAY, TOMORROW, TOYOTA uitslagen agenda TODAY, TOMORROW, TOYOTA WELKOM OP ONZE 5-STERRENSHOW! www.miintoyotadealer.nl TODAY, TOMORROW, TOYOTA Driebanden vierde divise, poule 4. Groot Avontuur-Aartsbouw 6-2: Jan Eickenboom-Piet Verpalen 29-30, 83; Jan Brandenburg^Jo van Vlimmeren 25-16, 51; Rinus Kramer-Toon Boeren 25-20, 65; Jan Goudzwaard walk over. 't Bierwinkeltje-Korenbeurs/'t Kaai- tje 2-6: Jony Sanderse-Kïmmo Pan- kow 21-30, 55; Marijn Geirland-Piet Schrier 25-19, 38; Piet Boot-Piet Raas 9-25, 61; Ruud van Velzen-Jean Louis Smulder 17-20,53. Chennai. Champions Trophy, man nen. Vierde speelronde: Nederland - Australië 2-3 (1-2). 13. Brooks 0-1, 20. Taekema 1-1 (sc), 26. Smith 1-2 (sc), 42. Taekema 2-2 (sc), 68. McCann 2-3. Scheidsrechters: Leiper (Sch), Kumar (Ina). Aantal toeschouwers: 2500. Duitsland-lndia 1-0, Spanje - Pakistan 4-2. Stand: 1. Australië 4-12 (15-6), 2. Neder land 4-7 (11-8), 3. Spanje 4-6 (10-10), 4. Duitsland 4-5 (8-10), 5. India 4-3 (5-9), Pakistan 4-1 (9-15). Chanti-Mansisk. Wereldbeker, tie breaks. Halve finales: Ponomariov (Oek) - Grisjoek (Rus) 2-0. Vijfde t/m achtste plaats: Barejev (Rus) - Roeblevski (Rus) 1,5-0,5. Negende t/m twaalfde plaats: Carlsen (Noo) - Malakhov (Rus) 2,5-1,5, Kamsky (VSt) - Vallejo Pons (Spa) 2,5-1,5. Dertiende t/m zestiende plaats: Van We- ly (Ned) - Lautier (Fra) 2,5-1,5. Lucky Day 3882 van 14 december. 1-5-7-9-10-21-23-27-29-34-35-36-54-60- 63-70-73-77-79-80. (onder voorbehoud) Rotterdam. KNLTB Masters. Man nen, eerste ronde: Van Scheppingen - Koning 7-6 (3) 6-1. Vrouwen: Noorlander - Thijssen 7-6 (4) Betaald voetbal. Willem ll-FC Utrecht 0-1 (O-O). 90. Broerse 0-1. Scheidsrechter: Blom. Gele kaart: Agustien, Smit (Willem II), Braaf heid (FC Utrecht). Aantal toeschouwers: 10.700. Willem II: Zois; Wau, Van der Struijk (46. Smit), Victoria (15, Van Nieuwstadt) en Van der Haar; Agustien, Fehèr en Ca- luwé; Hadouir (84. Ceesay), Dembele en Bobson. FC Utrecht: Terol; Tiendalli, Keiler, Broerse en Braafheid; De Jong, Kruys en Somers; Douglas, Nelisse (59. For- tuné) en Maachi (59. Van den Bergh). Uefa Cup Tweede ronde. Groep E Strasbourg-Rode Ster 2-2, Roma - Basel 3-1. Strasbourg 42208 7-3 Roma 4 2 117 7-6 Basel 4 2 0 2 6 7-9 RodeSter 4 1 1 2 4 7-8 Tromso 4 1 0 3 3 7-9 Groep F SC Heerenveen (Ned)-Levski Sofia (Bul) 2-1 (0-0). 53 Ivanov 0-1, 55. Sa maras 1-1, 90 Hanssen 2-1. Scheids rechter: Szabo (Hon). Gele kaart: Brug- gink (SC Heerenveen). Aantal toeschou wers. 20.500. SC Heerenveen: Vandenbussche; Hen rico Drost, Hansson, Breuer en Jeroen Drost; Bosvelt (64. Hanssen), Bruggink (84. Derveld) en Pranjic; Yildirim, Hun- telaaren Samaras Levski Sofia: Petkov; Milanov, Topoe- zakov, Angelov en Wagner; Boekarev, Ivanov (69. Domotsjivski), Eromoigbe en Ljovov; Telkiski (89. Vergilov) en An gelov (82. Koprivarov). Marseille-Boekarest 2-1 Marseille 4 3 0 1 9 5-3 Lev.Sofia 4 2 0 2 6 4-4 Heerenveen 4 12 15 2-2 CSKAMosk 4 1 1 2 4 3-4 Boekarest 4 1 1 2 4 2-3 Groep G Stuttgart-Rapid Boekarest 2-1, Paok Sa- loniki- Rennes 5-1. Rapid Boek 4 3 0 1 9 5-2 Sh.Donetsk 4 3 0 1 9 4-1 Stuttgart 4 3 0 1 9 6-4 P.Saloniki 4 1 0 3 3 6-5 Rennes 4 0 0 4 0 1-10 Groep H Bolton-Sevilla 1-1, Guimaraes-Besiktas 1 -3. Sevilla 4 2 1 1 7 8-4 Zenit St. 4 2 1 1 7 5-4 Bolton 4 1 3 0 6 4-3 4 12 15 5-6 Scheveningen ontslaat trainer SCHEVENINGEN - Het be stuur van voetbalvereniging Scheveningen heeft Cees Tem pelaar met onmiddellijke in gang op non-actief gesteld. Aanleiding zijn de slechte resul taten in de competitie tot nu toe en het ontbreken van de chemie tussen trainer en spelersgroep. Scheveningen staat op de twaalf de plaats in de hoofdklasse A van het zaterdagvoetbal. Assis tent Ben van Dam neemt de hon neurs voorlopig waar bij Scheve ningen. Tempelaar is de derde trainer in de hoofdklasse A wiens overeen komst voortijdig werd beëin digd. Eerder al werden Eric Te- taert (Hoek) en Dennis van den IJssel (ARC) de laan uitge stuurd. Guimaraes 4 0 13 1 4-9 Tokio. WK clubs. Halve finale: Sao Paulo (Bra)-AI Uuhad (SAr) 3-2 (1-1). 16. Amoroso 1-0, 33. Noor 1-1. 47 Amoro so 2-1, 57. Ceni 3-1 (strafschop), 68. Al Montashari 3-2. Aantal toeschouwers: 32.000. Duitse competitie. Kaiserslaute- ren-Frankfurt 1-2. Engeland. Premier League: Everton-, West Ham 1-2, Man.United-Wigan Athl 4-0. Middelburgse bedrijfscompetitie. Derde klasse: Akz verzekeringen 2- Ziekenhuis Walcheren 7-1, Bowling de Kruitmolen - Indoor karting 2-6, Kodde- Provincie Zeeland 6-2, ROC Zeeland- Schoonen elektro/Flipse'MZ 6-2. Stand: AKZ verzekerngen 2 9-54, Schoonen/Flipse/MZ 9-40, Bowling de Kruitmolen 9-39, Provincie Zeeland 9-37, Ziekenhuis Walcheren 9-37, In- door karting 9-28, ROC Zeeland 9-27, SV A/Kodde 9-26. Vierde klasse: AKZ verzekeringen 3 - PZC 8-0, AKZ verzekeringen 4-de Babbe laar 5-3, Bayard alu/Dauwendaele-Delta cars 3-5, DGA hypotheken-Eastman 2 2-6. Stand: Delta cars 9-50, De Babbelaar 9-46, AKZ verzekeringen 3 9-42, East man 2 9-41, DGA hypotheken 9-40, AKZ verzekeringen 4 9-33, Bayards" alu/Dauwendaele 9-20, PZC 9-16. Vijfde klasse: Bandoeng- HZ sport 2 0-8, CZ actief in gez,h, - Nehalennia 4-4, Provincie Zeeland 2-Rabo Walcheren 5-3. Stand: Wigman en Van Dijk 7-55, CZ actief in gez.h. 8-42, HZ sport 2 8-42, Provincie Zeeland 2 7-33, Rabo Walche-; ren 8-26, Nehalennia 8-14, Bandoeng 8-4. Vrouwen. Eerste klasse: Begijn make laar-Vlijtig Liesje 5-3, Jachtwerf Goes- Piet Voskamp/Dauwendaele 5-3, LVV- Smith Kaas 0-8, Tence/Dauwendaele- Thetube 1-7. Stand: Smith kaas 9-64, The tube 9-62, Vlijtig Liesje 9-34, Tence/Dauwendaele 9-33, LVV 9-26, Begijn makelaar 9-25, Piet Voskamp/Dauwendaele 9-24, Jacht werf Goes 9-20. Tweede klasse: Ardita- Wagenvoorde/MZ 3-5, CZ actief in gez.h.-DVC plus 4-4, Davos '83-Justitie Middelburg 3-5, Simons/'t Zand-Sinke schoenmode/SVS 0-8. Stand: Sinke schoenmode/SVS 9-59, CZ actief in gez.h. 9-49, Wagenvoorde/MZ 9-46, Justitie Middel burg 9-35, DVC plus 9-30, Ardita 9-27, Simons/'t Zand 9-25, Davos'83 9-17. Derde klasse: 't Ken net - Ziekenhuis Walcheren 2-6, Bakker Schrieks/MZ-De Reus en van Heemst 0-8, Breedijk/SVS - Jong Ambon 6-2, De Kemel-Wijk Kla- renbeek 1-7. Stand: De Reus en van Heemst 9-56, Breedijk/SVS 9-43, Ziekenhuis Walche ren 9-41, Wijk Klarenbeek 9-38, De Ke mel 9-36. 't Ken net 9-35, Bakker Schrieks/MZ 9-27, Jong Ambon 9-12. Donderdag Biljarten Pool. Eerste klasse: The Roadhouse- Pooltime Sharks (The Roadhouse, Mid delburg). 20.00 uur. Tweede klasse: Scooby's AA-Roadhouse Roadies. (Scooby's S&P café, Zevenbergen). 20.00 uur. Driebanden. Vierde divisie, poule 4 BV De Distel 1-3B SD Partyservice. (BC De Distel, Roosendaal). 19.30 uur. Armstrong voor rechter wegens smaad ROME - Lance Armstrong moet zich 7 maart voor een rechter in Italië verantwoorden voor bele digende uitlatingen die hij deed over Filippo Simeoni. De zeven voudig Tourwinnaar is aange klaagd wegens laster. Armstrong noemde zijn Italiaan se collega in 2003 in een inter- view met de Franse krant Le" Monde een leugenaar. Simeoni had in 2002 voor een rechtbank getuigd tegen de Itali aanse arts Michele Ferrari, die ook door Armstrong werd gecon sulteerd. Simeoni verklaarde dat Ferrari dopingmiddelen ver strekte. De arts werd vorig jaar schuldig bevonden. Hij is in be roep tegen het vonnis. Armstrong (34) is niet verplicht de zitting bij te wonen. De Texaan loopt het risico op een celstraf tussen één en zes jaar. ANP Migom langer bij AZVV AXEL - Trainer Kurt Migom en AZW uit Axel zijn tot overeen stemming gekomen om het con tract met één jaar te verlengen. De 43-jarige trainer uit het Bel gische Zelzate is bezig aan zijn eerste seizoen bij de zaterdag tweedeklasser. ioor Joop van den Oudenhoven -Dezeventigjarige biljar- Dick van den Berg stort zich lil weekeinde in een toernooi narin hij zelf als thuisspeler ttnvande favorieten is. sporthal van Duyvenvoorde -Oost Souburg is de biljart- dub VEGABV gastheer voor de Bevobo huldigt kampioenen in alle klassen KNEUZEN - Met de huidi van de kampioenen uit de vijf klassen van de organisatie 'tat de Terneuzense Bedrijfs Wleybal Bond in het sporteen den Vliegende Vaart de na- puscompetitie af. ttet de hoofdprijs in de hoogste bsse naar Dow ging, was geen massing. Dees Sport en Dow tthten de laatste jaren telkens fa strijd uit voor de hoogste ti- •f! Met minimale voorsprong het onderlinge duel begon- a. zag Dow na een 2-1-neder- &gDees Sport in punten gelijk «•Hen. Het betere setsaldo :«akte Dow tot winnaar. WELKOM OP ONZE 5-STERRENSHOW! Toyota Verso. Clean Diesel Power. V.a. €31.100, - v.a. €21.990,-. ««l!n n,al'ef^e' Werl< e" '^ea,e 9ez'njaut0 in het weekend. 5 of 7 •Mkn In een handomdraai een vlakke vloer. Is er ook als Clean Power diesel. dichtstbijzijnde Toyota dealer: JWWMINT0Y0TADEALER.NL TODAY TOMORROW TOYOTA Hulster dammer Dominique de Rooij emigreert naar Australië finalisten in de tweede klasse li- bre van het district. Dick van den Berg is lid van die club en zal voor de deelnemers een las tig obstakel zijn. „Ze zullen eerst voorbij opa moeten, willen ze kampioen wor den", zegt hij er zelf over. „Ik laat me door dat jonge volk niet zo maar opzij zetten. Het zou wel mooi zijn, nu ik na pakweg dertig jaar in deze klasse zelfs nog ben gepromoveerd." De nestor is als eerste geplaatst en de enige met een promotie achter zijn naam. Behalve club genoot Wim Walraven lijkt Hu- bert de Croock van Hof van Ee- de een gevaarlijke tegenstrever. Het toernooi begint morgen van af 19.00 uur. De partijen gaan over 100 caramboles. Zaterdag en zondag wordt vanaf 12.00 ge speeld, zondag is de finale om streeks 15.30 uur. André Karelse van De Toekomst start als een van de favorieten in het regionaal kampioenschap driebanden groot in 't Tapperij- ke in Hoeven. Met Rinus Kra mer van Avontuur en Eddy der Weduwe van BV Jacobs vormt hij het Zeeuwse blok in dit toer nooi. Jeanette Buijze van LBV reist naar Oirschot om deel te ne men aan het NK libre zesde klas se. Ze is als vierde voor deze finale. door Job van den Enk HULST - Veel wedstrijden speel de hij al niet meer, maar afgelo pen weekeinde was het echt zijn laatste dampartij voor PWG 's-Gravenpolder. Dominique de Rooij vertrekt in februari met zijn gezin naar Australië. Van dammen zal 'down under' de komende jaren niet veel terecht komen. Hij wil zich daar eerst helemaal settelen. Hij was acht jaar oud toen hij leerde dammen van zijn moeder. De Rooij bleek een snelle leer ling en belandde al snel in het schoolteam en werd lid van PWG 's-Gravenpolder. „Als jongetje vind je spelletjes leuk en het is nog leuker als je ook wat wint", legt de dertigjarige Hulstenaar uit. „Als je het dan ook steeds beter begint te be grijpen, word je vanzelf gegre pen." Dat was bij de jonge De Rooij al vrij vroeg het geval. Maar goed ook, anders had hij het dammen misschien wel vaarwel gezegd. „Je ziet veel uitstroom bij zes tienjarigen", vertelt De Rooij. „Dammen hoef je natuurlijk niet voor je imago te doen. Ais je dan nog niet gegrepen bent door het spel, dan is dat wel te bergijpen. delmaat, maar door een goede tactiek kwamen we goed mee. Het kwam geregeld voor dat ie mand bij een moeilijke partij voor remise koos. Dan hadden we bij de volgende partij, die makkelijker was, genoeg aan winst. We wonnen onze wedstrij den dan ook nooit met ruime cij fers." Studie Vijf jaar geleden kwam zijn Au stralische vrouw Liz naar Neder land. Ze ontmoetten elkaar tij dens hun studie in Amerika. Vier jaar geleden kregen ze hun eerste dochter, Ella. De Rooij stopte met dammen. Hij fungeerde hierna alleen nog als pinchhitter van PWG. Bij ziekte, maar ook bij lastige wed strijden, viel hij nog wel eens in. „Het kwam inderdaad wel eens voor dat iemand een stapje te rug deed, zodat ik mee kon doen", erkent de Hulstenaar. „Ik durf wel te zeggen dat ik bij de betere spelers hoorde van het team. Als ik nog zou trainen, was dat waarschijnlijk nog steeds het geval." Van dammen zal het de ko mende tijd echter niet veel ko men. Nog een kleine twee maanden en dan vertrekt De Rooij met zijn vrouw, de in middels vierjarige Ella en zijn vijf maanden oude zoontje Ai- dan naar Melbourne. „Toen Liz hier heen kwam, wisten we al dat we op een gegeven moment naar Australië zouden emigre ren." Nu is het dan zover. Zijn vrouw wil weer gaan werken, maar dan zouden ze moeten verhui zen richting Randstad, aange zien ze in de museumwereld een baan wil vinden. „De kinderen zijn nu nog jong en het is hier toch erg druk voor mijn vrouw. We hebben uiteindelijk besloten te emigreren." „Australië is een prachtig land met enorm veel ruimte. Zie zoiets hier in de buurt maar eens te vinden", zegt hij al wij zend naar een foto aan de wand. Het laat een prachtig panorama van een waterval in Australië zien. Huurhuis Het gezin vertrekt op 7 februari, voor de eerste drie weken heb ben ze een huurhuis. Daarna moeten ze iets anders vinden. Werk heeft De Rooij ook nog niet. „Er zijn wat contacten met recruitersmaar die willen me eerst persoonlijk ontmoeten. Het lijkt in ieder geval goed te komen, mijn cv zag er goed uit." Tot 1 februari is hij manager de biteuren bij de Pabo. „Veel dammers zijn er niet in Australië", lacht Dominique Rooij. „Ik ken er welgeteld twee: een Belg en een Neder lander." Missionariswerk hoeft men voorlopig ook niet van hem te verwachten, „Nee, eerst maar eens werk en een huis vinden. Misschien over een aantal jaren, als we daar een beetje gesetteld zijn." Advertentie Middelburg De Rooij was al op vroege leef tijd uitgeleerd bij de junioren. „Ik was een jaar of veertien toen ik bij de senioren begon. Het eer ste team van PWG was echter nog te hoog gegrepen. Daarom ben ik in goed overleg een jaar tje gaan dammen voor Middelburg." Na een jaar erva ring op te hebben gedaan, maak te hij zijn debuut in 's-Graven- polder. Tot zijn 26e bleef hij dammen bij de Bevelandse hoofdklasser. Twee jaar eerder stopte hij met het Zeeuwse kam pioenschap. „Ik moest zes jaar geleden een keuze maken. Persoonlijk vond ik het Zeeuwse kampioenschap leuker, maar ik heb toen geko zen voor het team. Deze keuze zegt veel over het team en de club. „Dammen is een individue le sport, maar PWG 1 is een echt team. Het speelt ook echt als een team." Het teamspel is volgens hem de belangrijkste reden achter het succes van het Zeeuwse team. „Het team was qua spelers mid- De kompleet nieuwe Yaris. Al vanaf €12.490,-. De nieuwe Yaris heeft in de Euro NCAP Crashtest 5 sterren! Het bewijs dat deze slimme auto in alles 't beste scoort: fantastisch ruim, heel zuinig, topkwaliteit en ook... superveilig. Kom nü proefrijden! Kijk voor de Toyota dealer bij u in de buurt op TODAY TOMORROW TOYOTA WELKOM 0P ONZE 5-STERRENSHOW! Voor de dichtstbijzijnde Toyota dealer: WWW.MIJNT0Y0TADEALER.NL TODAY TOMORROW TOYOTA donderdag 15 december 2005 wb2 1 AYG0, De jongste Toyota. Vanaf €9.990,-. Alles aan de AYG0 is easy. Stuurt lekker licht. Parkeert moeiteloos met standaard stuurbekrachtiging. Ziet er cool uit met ruimte voor 4. Radio/cd speler met MP3-aans!uitmogelijkheid en 3 jaar garantie. \xelse darter loopt deelname aan Lakeside mis en raakt sponsor kwijt (Advertentie) ^orKareLPjeums - Wanneer in de tweede rtek van januari weer het Xtfs play darts' door Neder- todse huiskamers schalt, is lean-Paul van Acker niet meer an toeschouwer. De 34-jarige isflaar slaagde er immers op- -jetiw niet in om genoeg punten ffl0p de ranking bij de beste 25 krters van de wereld te komen. Md 33e en kreeg dus geen startbewijs voor de Lakeside. Pal is vervelend, om meerdere rtdenen. Kee,het wordt geen nagelbijten. [5] 'gaat met urenlang voor de buis hangen om elke pijl te zien vliegen, op weg naar de triple twintig, de engte tussen een Jaar stukjes metaal, goed voor sslig punten. „Het is niet be steed aan mij, te laat. Ik moet de andere dag vroeg op. Werken. Haar natuurlijk, als het even kan, wil ik de Nederlanders wel volgen..." Van Acker deed dit jaar aan ve le A-en B-toernooien in Europa mee, maar vergaarde daarbij niet'voldoende punten voor een overtocht naar het Engelse Frim- !vGreen. Drie keer bereikte hij ie kwartfinales van zo'n toer- aoi. Bijvoorbeeld tijdens de 3-toemooien van Noord-Ier- Imd en Noorwegen, waardoor hij twee keer vier punten ver diende. En tijdens het hoger in gehaalde Schots Open sprok kelde hij met zijn kwartfinale- Toertocht in Aardenburg UBDENBURG - De trimclub Aardenburg houdt zondag de Poldertocht, een toertocht voor jsanlainbikers en ATB'ers. kunnen twee afstanden wor- agereden: 30 en 50 kilometer, restart is bij de kantine van de ïtóbalvereniging Aardenburg. I Ta daaruit loopt de tocht rich- ng Retranchement, Cadzand eSluis. De inschrijving is van nacht tot tien uur. plaats tien punten bijeen. El ders verliet hij te vaak met lege handen en zonder punten het strijdtoneel. Dat maakte de slot- afrekening uiteindelijk tamelijk bitter. Want plaats 33, dat bete kent dat je goed bent, maar net niet goed genoeg. Dat is dus een tegenvaller. Want wat had hij er na al die jaren graag willen staan. Daar doet hij ook niet ge heimzinnig over. „Zo'n toernooi moet je als darter een keer mee maken. Het hoort bij een com plete loopbaan." Het is echter niet alleen vanwe ge louter sentimentele redenen dat Van Acker baalt van het mis sen van het populairste darttoer- nooi ter wereld. Want feitelijk belangrijker is het aflopen, in mei, van een tweejarig sponsor contract. Dat maakte het moge lijk dat Van Acker de voorbije twintig maanden door Europa kon trekken. „En verlenging van het contract met die spon sor zit er niet in", zegt hij. „We hebben het daar uitvoerig over gehad, maar twee jaar was twee jaar en blijft ook twee jaar. Daar valt niet aan te tornen." Een nieuwe geldschieter is nog niet gevonden. „Mijn broer Peter regelt die zaken", zegt hij. „Maar zonder een hoofdsponsor wordt het natuurlijk heel wat moeilijker om al die toernooien af te lopen, waar punten voor de wereldranking te verdienen zijn. Ik zal dan moeten selecte ren. Uiteindelijk gaat het op jaarbasis toch over pakweg zo'n vijften mille aan reis- en ver blijfkosten. Dat hoest je zomaar niet zelf op." Van Acker zegt zich echter voor al te willen concentreren op het spelletje. Te nadrukkelijk met sponsorperikelen in je hoofd rondlopen, komt de concentra tie immers niet ten goede. „Mijn contract loopt nog tot mei. Dan ook wordt de Tempus Internatio nal Darts League gehouden. Een Nederlands televisietoer- nooi. Daar moeten ze me zien, daar moeten ze weten wie ik ben. Dat zou het vinden van een nieuwe sponsor waarschijnlijk heel wat eenvoudiger maken." Voorlopig is hij echter niet recht streeks geplaatst. De eerste 28 van de wereldranking zijn ze ker, Van Acker staat momenteel 32. Weer net niet dus. In tegen stelling tot zijn ranking voor de Lakeside, waar niets meer aan te veranderen valt, kan hij zijn positie voor deelname aan de In ternational Darts League nog verbeteren met een goede presta tie tijdens het Dutch Open in fe bruari. „Het zal niet meevallen met 3500 deelnemers, maar ik ga het proberen", zegt hij. Weet Van Acker zich niet recht streeks te plaatsen, dan kan hij via een kwalificatietoernooi met vier Nederlanders een wildcard afdwingen. De laatste reddings boei is een wildcard die hem door organisator Ad Schoofs ge woon in handen wordt geduwd. De meest makkelijke, maar te vens de minst voor de hand lig gende optie. „Daar ga ik dus maarniet vanuit." Progressie Hoe het ook gaat uitpakken tij dens de belangrijke maanden die komen, Van Acker wil voor lopig niet van ophouden weten. „Ik maak elk jaar nog progres sie. Drie kwartfinales dit sei zoen, da's eigenlijk helemaal niet zo verkeerd. Het vervelende is dat al die grote jongens ook die toernooien bezoeken." Bovendien worden zij uitgeno digd om deel te nemen aan zoge naamde invitatietoernooien, zo als komend weekeinde de Grand Masters. Een select groep je verdeelt daar punten. Het is zo krom als wat, omdat elke vorm van gelijkheid ontbreekt. De 'kleintjes' zijn immers niet welkom bij dit toernooi en de 'groten' sprokkelen meteen pun ten voor verlenging van een vooraanstaande plaats op de we reldranking. Van Acker zegt niet al te veel over het systeem dat louter geba seerd is op de populariteit van de grote darters. „Ik Jean me voorstellen dat een aantal spe lers bepaald ongelukkig is met dit systeem. Het geniet ook niet mijn voorkeur, zeker weten. Maar ik kan het dus niet veran deren." Jean-Paul van Acker zit in januari gewoon thuis in Axel en dus niet, zoals hij gehoopt had, in Frimley Green. foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 21