PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT net spijtbetuiging ^erdonk redt huid Ict-branche vreest opslag dataverkeer Blair gunt Nederland extraatje 0) 1 ZLM verzekeringen I beleef het in Alberti maakt dromen waar oalitiepartijen accepteren slordigheden Boer gooit tientallen dode kippen op akker 27 I 10° NW 5 Soms even zon uit het noordwesten enkele opklarin gen meest droog. Matige tot krachtige oordwestenwind. Maximum 10 graden. M7e jaargang no. 296 jnderdag 15 december 2005 nummer internet: www.pzc.nl www.meliesteglas.nl ,IVD luisterde nlgens Remkes ien politici af N HAAG - De politici die rkomen op de door misdaad- rslagger P. de Vries openbaar- laaktc diskettes zijn niet ge serveerd, gevolgd of afgeluis- d De Regionale Inlichtingen- nst (RID) in Rotterdam heeft ten tips nagetrokken. RID heeft daarbij gehandeld Kns de voorschriften die gel foor mtegriteitsonderzoek titer Remkes van Binnen zaken heeft dat gisteren de Tweede Kamer geschre- reageert op de ophef die is aan over de uitzendingen De Vries van zondag. De daadverslaggever toonde to de inhoud van diskettes die oud-medewerker van de Dwas kwijtgeraakt. ANP Advertentie Inder de Toren I .voonwinkel van Middelburg IDe Veersche Poort; informeer naar de vele voordelen Woongoed: Woningzoekenden WoonEnergie Nieuwbouwprojecten Decorette: -ORtTTE I Klussen en wonen. - RTL5 zaterdag 19 00 uur aAnker-Desein: Koken, smaakvol en efficient, da's LOGUS l p V Voor al uw vragen over zorg, wonen met zorg en welzijn Rabobank: Hypotheken en verzekeringen I Mexicaans-Argentijns wam tel 0118 - 636960 ww.onderdetoren.com At Frank Hendrickx EN'HAAG - Minister Ver- mk van Vreemdelingenza- hiheeft gisteren een diepe Diebuiging gemaakt voor [Tweede Kamer. Zij gaf jr- ider zware druk toe dat j ten onrechte heeft be- Krd dat er 'nimmer' ver gelijke informatie van •ewezen asielzoekers is [Ktrekt aan de landen van rkomst. r is wel gebeurd", zei Ver- ik. „Het had niet mogen ge uren. Het spijt me." linkse partijen PvdA, Groen- nks en SP eisten desondanks I aftreden van Verdonk. Een imermeerderheid nam echter joegen met de excuses. Ook s motie van afkeuring van de posiüe redde het niet. aar eer en geweten [gas Verdonk heeft zij de Ka- r'altijd naar eer en geweten' ai'ormeerd. maar bleek later medewerkers van de Immi- Jie- en Naturalisatiedienst ID) zich niet aan de regels Iden De IND liet aan de lan- van herkomst regelmatig eten dat uitgezette personen (l hadden aangevraagd, hoe- ldat strikt verboden is, om- mensen daardoor in de pro blemen kunnen komen. „De lei ding van de dienst was daar niet van op de hoogte en ik dus ook niet", zei Verdonk. „De mede werkers van de IND zijn er ka pot van dat dit abusievelijk ge beurd is." Verdonk ontkende vorige week nog dat zij de Kamer verkeerd had voorgelicht. Zij zag in de conclusies van de commissie-Ha- vermans, die onderzoek deed naar de uitzetting van asielzoe kers naar Congo, een bevesti ging van haar gelijk. Bij de linkse oppositie en rege ringspartij D66 bestond grote onvrede over die houding. D66'er Lambrechts eiste giste ren excuses. „De Kamer is ver keerd voorgelicht", aldus Lam brechts. „Dat moet de minister ruiterlijk toegeven. Iets meer verontrusting, iets meer mea cul pa is op z'n plaats." Lambrechts zei de excuses van Verdonk te waarderen. „Voor ons is dit vol doende om verder te gaan." Een meerderheid van CDA, WD en LPF maakte al snel dui delijk dat zij de populaire Ver donk zou steunen, ondanks de 'slordigheden'. Volgens de WD en LPF heeft Verdonk de Kamer ook helemaal niet verkeerd voor gelicht. De hele affaire was opgeblazen door de 'linkse vrienden' van Pv dA, GroenLinks en SP, aldus Va- rela van de LPF. „U bent er al leen maar op uit de minister pootje te lichten, omdat u het met eens bent met haar vreemde lingenbeleid." Minister Verdonk liet ook mer- Minister Verdonk geeft toe dat zij heeft geïnformeerd. ken dat zij de ophef overdreven vond. De commissie-Havermans heeft volgens haar aangetoond dat er geen mensen in gevaar zijn gebracht door de fouten. Ook is gebleken dat er geen in houdelijk informatie is ver- de Kamer 'onvolledig en onjuist' foto Ed Oudenaarden/ANP strekt om de landen van her komst te bewegen de in Neder land afgewezen asielzoekers te rug te nemen, zoals eerder werd gesuggereerd. „Het zijn vooral administratieve slordigheden ge weest", hield zij vol. GPD UTRECHT - Zangeres Willeke Alberti treedt op tijdens het muziekfestival 'Maak de droom waar' in de Utrechtse Jaarbeurs. Veertienduizend verstandelijk en meervou dig gehandicapten hebben er gisteren feestgevierd met een keur aan artiesten. Het was de negende keer dat het spektakel is gehouden. foto Marcel Antonisse/ANP Originaliteit is ver te zoeken in Zeeuwse kerstpakketten Vrees voor groei on verzekerden De oppositiepartijen vrezen dat mensen met problemati sche schulden in de loop van het volgend jaar massaal uit de nieuwe, verplichte ziektekostenverzekering worden ge knikkerd. Minister Hoogervorst van Volksgezondheid ver wacht dat het zo'n vaart niet loopt. Hij heeft af spraken gemaakt met de zorgverzekeraars om te voorkomen dat het uit de hand loopt. Kerncentrale kan nog jaren mee Het reactorvat van de kerncentrale Borssele vertoont nog geen spoor van veroudering door de neutronenbestraling waaraan het sinds 1973 is blootgesteld. Nieuwe rekenme thoden geven te zien dat de kwaliteit van het vat - van doorslaggevende betekenis voor de levensduur van zo'n centrale - geen belemmering vormt "Jf voor een verlenging van de bedrijfsduur. Heerenveen net door in Uefa De voetballers van SC Hee renveen hebben maar ter nauwernood de volgende ronde van de Uefa Cup ge haald. De Friezen wonnen gisteravond met 2-1 van Levski Sofia. Na twee gelij ke spelen en een nederlaag was dat voldoende om als derde te eindigen in de pou le. AZ, dat vanavond nog in actie komt, is al zeker van A overwintering. Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten Meningen: 4; Buiten land: 5; Radio Televisie: 7; Zeeland: 11, 13, 15, 16 en 17; Sport: 19, 20 en 21; Economie: 23, 24, 25 en 27 door Harold de Puysseleijr NIEUW-NAMEN - Een Bel gische boer kan een boete tege moet zien, omdat hij tientallen dode kippen op zijn landbouw grond langs de Emmaweg in Nieuw-Namen heeft gegooid. Dat is in strijd met de Destruc- tiewet. Een voorbijganger zag de kip pen gisteren liggen op het stuk landbouwgrond, vlakbij natuur gebied Het Verdronken Land van Saeftinge, en waarschuwde de autoriteiten. Controleurs van de Algemene Inspectiedienst (AID) van het ministerie van Landbouw namen onmiddellijk een kijkje. De eigenaar van het perceel kwam er naar toe en gaf toe dat hij verantwoordelijk was voor de overtreding. In verband met de vogelgriep heeft het Rijk een heel pakket aan maatregelen afgekondigd om te voorkomen dat de ziekte zich verder verspreidt. Commer ciële pluimveehouders moeten er onder meer voor zorgen dat hun levende have niet in contact komt met andere vogels. Volgens woordvoerder R. Fin eken van de AID wordt pro- ces-verbaal opgemaakt tegen de eigenaar van het perceel in de Hedwigepolder. Het half door kraaien en meeuwen aangevre ten pluimvee lag verspreid over een enkele meters brede en hon derden meters lange strook op de akker, die verder onder de kippenmest lag. „De dode kip pen mogen daar niet liggen", al dus Fincken. „Ze moeten ter des tructie worden aangeboden in een afgesloten vat aan een ver werkingsbedrijf." De boer verklaarde dat hij de do de kippen na het bemesten van het perceel zelf op zijn akker had gegooid. Hij was van plan de grond vandaag te gaan om ploegen, zo zei hij tegenover de controleurs van de AID. EU-voorzitter Groot-Brittannië om massaal gegevens op te slaan in de strijd tegen terroris me. Het gaat daarbij niet om de inhoud van gesprekken of web-chats, maar om een contro le op met wie is gecommuni ceerd. EU-lidstaten krijgen de vrijheid te bepalen of zij mini maal zes maanden of maximaal twee jaar gegevens op willen la ten slaan door de telecomsector. De Nederlandse regering neigt naar centrale opslag op kosten van de rijksoverheid. Minister Donner van Justitie denkt aan een bewaartermijn van zes maanden voor intemetcommuni- catie en twaalf maanden voor te lefoondata. „Plet is allemaal nog erg onduidelijk, maar op alle punten is de uitkomst anders dan we hoopten", aldus Ispo. De KPN-woordvoerder ver wacht dat hoe dan ook concur- rentieverschillen ontstaan, om dat elke lidstaat zelf de hoogte van de vergoeding mag bepalen. Nederlandse internet- en tele foonaanbieders hoeven in ieder geval niet te rekenen op een ver goeding van benodigde investe ringen om aan de nieuwe plich ten te voldoen. Het Ispo vreest daarom dat pro viders beknibbelen op de beveili ging van databanken. De iet-be drijven noemen de bewaarplicht een inbreuk op de privacy van 450 miljoen Europeanen. „Het kon niet erger", concludeerde ook een woordvoerder van de di gitale burgerrechtenorganisatie Bits of Freedom die al jaren vecht tegen de bewaarplicht. De Consumentenbond verwacht dat burgers meebetalen aan een dure maatregel waarvan de noodzaak ernstig in twijfel is ge trokken. ANP pagina 4 commentaar door Hetty van Rooij en Hans Gertsen BRUSSEL - EU-voorzitter Blair is bereid om Nederland verder tegemoet te komen. Als het aan de Britten ligt, dan zal Nederland in totaal zo'n 800 a 850 miljoen euro per jaar min der betalen aan Europa. Maar premier Balkenende vertrekt vandaag naar de Europese top in Brussel met de keiharde eis dat dat bedrag tijdens de onder handelingen tot één miljard om hoog gaat. Gisteren publiceerde EU-voor zitter Groot-Brittannië een ge wijzigd voorstel voor de finan ciering van de unie tussen 2007 en 2013. Het eerste voorstel van de Britten werd door iedereen naar de prullenbak verwezen en een tweede poging levert weinig verschuivingen op De Britten strooien met een cadeautjes, maar Frankrijk, Italië en Duits land krijgen mets extra's. Neder land wel, een goede 100 miljoen. Een groot aantal arme en kleine lidstaten krijgt een paar hon derd miljoen extra voor steun aan hun zwakste regio's. Ook Spanje en Polen krijgen meer geld. Maar de Poolse premier Marcinkiewicz zei gisteren dat het voorstel niet acceptabel is en dat Polen er een veto over zal uitspreken. Groot-Brittannië weigert te tor nen aan de vaste korting op zijn afdracht aan de unie. In Den Haag is de herziene versie van de Britse plannen terughoudend ontvangen. „Het is weer een stap in de goede richting, maar we zijn er nog niet", aldus een woordvoerder van minister Zalm (Financiën). Als er een mil jard op tafel komt. dan betaalt Nederland per hoofd van de be volking ongeveer evenveel als landen als Zweden, Denemar ken en Duitsland. Dat is wat Balkenendé wil bereiken. De Europese top in Brussel be gint vanavond en gaat waar schijnlijk morgen tot diep in de nacht door. Volgens commissie voorzitter Barroso staat de ge loofwaardigheid van de unie op het spel. „Laten we eerlijk zijn: het is niet reëel om over uitbrei ding te praten als we het met 25 regeringsleiders niet eens kun nen worden", zei hij gisteren. Barroso's grootste bezwaar is dat de Britten te veel willen be zuinigen ten koste van de steun aan de nieuwe lidstaten. „Dit is domweg niet genoeg", vindt hij. Beledigend Het Europees Parlement ervaart de voorstellen als 'beledigend' aldus de Duitse Europarlemen tariër Boege die namens het par lement over de meerjarenbegro ting rapporteert. Boege dreigt met de mogelijkheid dat het par lement een akkoord op basis van het Britse voorstel ver werpt. GPD Advertentie door Ton van Lierop en Mark Wijdeven STRAATSBURG - De stemming in het Europees Parlement over de opslag van telefoon- en inter netverkeer heeft Nederlandse iet-bedrijven in onzekerheid achtergelaten. Wel is duidelijk dat de uitkomst verregaande ge volgen zal hebben. De internetaanbieders verenigd in het Internet Service Provider Overleg (Ispo) constateerden gis teren dat de beoogde harmonise ring is mislukt. „En omdat nut en noodzaak nog steeds niet zijn aangetoond, is dat belachelijk", verklaarde een KPN-specialist. Telecom- en internetbedrijven moeten vanaf juli 2007 in de 25 EU-lidstaten gegevens bijhou den over alle gesprekken via te lefoon of gsm en communicatie via het wereldwijde web. Het Europees Parlement stemde gis teren in met een voorstel van (Advertentie) Super isolerend! Glashandel MELIESTE Vakkundige montage J Livingstoneweg 20, GOES. Tel. (0113) 227854 Handtekening PZC bv gaai zorgvuldig on O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 14,95 automatische incasso van dit badiag van mijn De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Oaama wil ik betalen: D per maand met automatische incasso 20551" per kwartaal met automatische incasso 59 751" per jaar met automatische incasso 229,201" mei grabs PZC-paraph het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 1