MET ALLES Parkeren in garages duurder Bewoners tegen 'f plaatsen zendmast 1 in wijk Terneuzen Lege parkeerkelder Kanaalweg Middelburg oorzaak hoger uurtarief Ze kennen elkaar door en door. Toch weten ze iets niet van elkaar. donderdag 15 december 2005 w||j door Maurits Sep MIDDELBURG - De nieuwe parkeerkelder onder het stads kantoor is goedkoop voor par keerders, maar duur voor de ge meente. Er wordt namelijk te weinig geparkeerd en dat scheelt de gemeente 374.000 eu ro per jaar aan inkomsten. Daar om wordt het parkeren in de an dere garages duurder. Parkeren op straat kost in Mid delburg 1,60 euro per uur. Dat is het duurste tarief dat alleen geldt in een klein gebied in de binnenstad en alleen in de zo mer. In de winter is het daar goedkoper. En hoe verder vanaf het centrum wordt geparkeerd, hoe lager het uurtarief wordt. In de garages aan de Geere, Kou- steensedijk, Achter de Houttui nen en de Kanaalweg kost een uur parkeren 75 cent. De bezet ting is daar goed, behalve aan de Kanaalweg. Hoewel de amb tenaren van de gemeente en van het waterschap Zeeuwse Eilan den daar hun auto stallen, is er vaak veel ruimte over. De parkeergarage levert daar door te weinig geld op. Het te kort van bijna vier ton per jaar noopt tot maatregelen. De eer ste die het college van B en W neemt, is de prijzen in andere ga rages te verhogen van drie kwartjes naar een euro. Dat gaat in op 1 januari volgend jaar en brengt elk jaar 135.000 euro extra op. Het college gaat er wel vanuit dat het even druk blijft in die ga rages. Ze blijven namelijk goed koper dan de parkeerplaatsen op straat of worden hooguit even duur als sommige andere plekken in de goedkoopste zo nes (het verst weg van het cen trum). D. van der Vis van de gemeente wijst erop dat Middelburg zich zelf door de tariefsverhoging niet uit de markt prijst, maar op het niveau komt van de andere winkelsteden in de buurt: Vlis- singen en Goes. Terneuzen is vol gens hem goedkoper. Parkeren op straat wordt in Mid delburg niet duurder. De prijs De ingang van de parkeergarage onder het stadskantoor in Middelburg. stijgt wel licht, maar dat heeft te maken met de inflatie. Het uurtarief zelf gaat niet omhoog. Het zou ertoe leiden dat parkeer ders uitwijken naar de blauwe zones, zodat de mensen die daar wonen niet meer voor hun deur kunnen parkeren. Verlenging van het betaald parkeren op straat van zes uur tot negen uur 's avonds gaat evenmin door. Ook de parkeerkelder aan de Ka naalweg wordt niet duurder. Daar staan nu immers al te wei nig auto's. Verwijzen Een andere maatregel waaraan de gemeente werkt, is het verbe teren van het parkeerverwijssys- teem. Er staan nu al elektroni sche borden die aangeven waar een parkeerkelder is en of die vol of vrij is. Ze staan echter op de verkeerde plekken waardoor veel mensen ze niet zien. dat leidt tot auto's die door en rond de stad rijden op zoek naar een vrije parkeerplaats. „De borden moeten op betere lo caties komen te staan", zegt Van der Vis. Dat moet automobi listen helpen de kelders en ter reinen te vinden. Het systeem wijst mensen in een ring rond de binnenstad, via de tangent, Blau- wedijk, Rouaansekaai, Veerse- weg, Nassaulaan, Sportlaan, Noordsingel en Klein Vlaande ren terug naar de Tangent. De ring kan ook in de andere richting worden voltooid. Van der Vis gaat ervan uit dat het nieuwe verwijssysteem in juni foto Ruben Oreel volgend jaar klaar is. De par keergarages blijven op koopzon dagen overigens gesloten. Een motie van het CDA om de kel ders op koopzondagen open te doen en die door de gemeente raad is aangenomen, wordt niet uitgevoerd. Het zou 20.000 euro per jaar kos ten en het college heeft dat geld niet. door Paul Begijn TERNEUZEN - De bewoners van de flats aan de Edvard Grieghof en de Berliozhof zijn unaniem tegen een nieu we zendmast op de flat aan de Edvard Grieghof in de Ter- neuzense wijk Oudelandse Hoeve. Wethouder Cees Lief- ting (volksgezondheid) heeft woonstichting Clavis ver zocht plaatsing uit te stellen. Umts-masten zijn volgens de flatbewoners schadelijk voor de gezondheid en zorgen voor storingen aan technische ap paratuur. Maandag komt op hun flat een nieuwe mast. De families Fieret en Haanraads willen dit hoe dan ook voorko men. Zij willen verder de re sultaten van een Zwitsers on derzoek naar schadelijke ef fecten van zendmasten af wachten. Die zijn waarschijn lijk in januari of februari be kend. Op de flat staan al enkele mas ten. Ook die willen de bewo ners weg hebben. Liefting hoopt dat Clavis gehoor geeft aan zijn verzoek om plaatsing van de nieuwe umts-mast voorlopig af te blazen. „Moch ten de onderzoeksresultaten uit Zwitserland alarmerend zijn, dan komt die mast er ze ker niet", aldus de wethou der. Hij wordt hierin gesteund door de Temeuzense raads fractie van de PvdA. Wens Het is onbekend of Clavis de wens van de wethouder inwil ligt. Gisteren was niemand van de woonstichting bereik baar voor commentaar. Een medewerkster verklaarde gis teren dat zij niet wist of het verzoek van Liefting al was binnengekomen. De problemen van beide flats begonnen in september 2000 na de plaatsing van de eerste zendmast. „Daar was een ver- pmrnng voor nodig Cl* l had die met en plaatste die mast dus illegaal. Later kwi men er nog meer bij", au, i E. Fieret. De bewoners waren in septe®. ft ber 2000 ook niet op de hoog. )|f te en konden dus geen blf zwaar maken. Bovendien wer- den in juni 2002 alle antenne H7 korter dan vijf meter gelegali-1 seerd door het Nationaal An- hi tennebureau. De families F ret en Haanraads konden het lyi niet langer aanzien en hiel. den een enquête onder hun i Z medebewoners. Die bleken massaal tegenstander van d; j JE zendmasten. Klachten stroom, de den binnen: over hoge bloed- iel druk, slaapstoornissen, op hol geslagen pacemakers et mankementen aan technische apparatuur. Naar aanleiding daarvan vroegen de actievoer" ders Clavis om een onafhanke lijk bureau metingen te lala doen naar schadelijke stra- ling. 1 Onderzoeksrapport Na lang aandringen krep zij het onderzoeksrapport on der ogen. Dit bleek te zijn op gesteld door telefoonmaat schappij Vodafone. „Hoe; onafhankelijk", schampertR Haanraads. Deze zomer werd opnieut een meting gedaan. „Wij hel ben toen de Terneuzense ar chitect Albert Calbo ingescha keld. Die constateerde ee veel te hoge straling en beves tigde onze bange vermor dens", verklaart Fieret. Na als haar medestanders hoopi zij op meer steun in de strijd tegen zendmasten. Die is erin middels van de PvdA in Ter neuzen maar ook van raads lid C. Freeke (LCF). Zijn par tij wil umts-masten zonde; meer verbieden. De gemeente Tholen vroeg de ze week aanbieders van la biele telefonie, voorlopig aih zien van de bouw van niet® masten. NIERSTICHTING Vluchtelingen zijn blij met alles. Een tentzeil 5,40). Een jerrycan om water mee te halen 1,25). Een deken (€3,60). Het geluk van vluchtelingen is gemakkelijk te geven: giro 999, Stichting Vluchteling, Den Haag. NIERDONOR JA/NEE weetuhetalvanelkaar.nl www.vluchteling.org 1070 3468946 Stadhouderslaan 28 2517 HZ Den Haag STICHTING VLUCHTELING

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 14