Schaatser, entertainer, directeur PZC nbeperkt bellen met collega's Nieuwe formule WK voor clubteams slaat niet aan Achttien sterke ploegen naar I futsaltoernooi van Emergo Erik Huizebosch doet veel en kan veel uitslagen agenda woensdag 14 december 2005 z21 Ruime zege ZVH/Morres in derby GOES - De verhoudingen in de eerste klasse van het fut- sal werden duidelijk zichtbaar in de Zeeuwse derby tus sen Apollo/De Bruine Hypotheken en ZVH/Morres /Con- trolec. De nummer laatst verloor op eigen veld met 7-1 van koploper Morres. De gasten hadden in de beginfase moeite een gaatje te vinden in de hechte defensie van de thuisploeg. Jordy Bakker brak de ban in de vijfde mi nuut, maar pas een kwartier later kon Ali Eryürük de sco re verdubbelen. Eryürük bepaalde de ruststand kort daar na op 3-0. Jordy Bakker schoot Morres in de tweede helft snel naar 4-0. Pas daarna maakte Randy de Dreu via een mooie vrije trap het eerste en enige doelpunt van Apollo. Goals van Arno Zwegers, Eryuruk en Bakker zorgden vervolgens voor een 7-1-eindstand. Squashteam buiten toptien ISLAMABAD - Het Nederlands squashteam is er bij het wereldkampioenschap in Islamabad niet in geslaagd in de top tien te eindigen. Het jeugdige Oranje verloor giste ren met 1-2 van Zuid-Afrika, waardoor de elfde plaats het hoogst haalbare is. Daarvoor moet India worden ver slagen. Laurens Jan Anjema zorgde voor de enige winstpartij. Hij versloeg Rodney Durbach zeer overtuigend: 9-2 9-3 9-0. Dylan Bennett en Marc Reus verloren echter kansloos. De eerste kwam tegen Mike Toothill niet in de buurt van ga- mewinst (5-9 3-9 5-9). Dat gold evenzeer voor Reus in het duel met Clinton Leeuw: 4-9 3-9 2-9. ANP Audi met dieselauto naar Le Mans PARIJS - Audi doet de komende editie van de 24 uurs ra ce van Le Mans mee in een dieselauto. Het Duitse merk, in het verleden al erg succesvol in Le Mans, is daarvoor een samenwerking aangegaan met Shell. Die samenwer king werd gisteren in Parijs bekendgemaakt. Het is de be doeling dat de diesel voor de eerste keer racet in maart 2006 op het circuit van Sebring in Florida. De 24 uurs ra ce van Le Mans wordt op 17 en 18 juni gereden. ANP Lagerback blijft coach Zweden STOCKHOLM - Lars Lagerback heeft zijn contract als bondscoach van Zweden verlengd tot en met het Euro pees kampioenschap van 2008 in Oostenrijk en Zwitser land. De verbintenis van de Zweed liep tot en met het WK in Duitsland. In juli treft Zweden op het WK Engeland, Pa raguay en Trinidad en Tobago. ANP/RTR Enorme interesse in WK-kaartjes BERLIJN - Nu de loting bekend is, neemt de vraag naar kaartjes voor het wereldkampioenschap voetbal van 2006 in Duitsland enorm toe. Voor de laatste fase van de ver koop, ruim 250.000 toegangsbewijzen, hebben zich inmid dels al één miljoen kopers gemeld. „Binnen twaalf uur na de opening van de derde en laatste ronde van de kaartverkoop hebben we 150.000 bestellin gen binnengekregen voor liefst één miljoen kaartjes", al dus het organisatiecomité gistermiddag in een persverkla ring. ANP New York. NBA: Philadelphia 76'ers - Minnesota Timberwolves 90-89, Mil waukee Bucks - New York Knicks 112-92, Los Angeles Lakers - Dallas Ma vericks 109-106, Utah Jazz - Detroit Pis tons 92-78, Oklahoma Sooners - Phoe nix Suns 91-87. Driebanden derde divisie, poule 5. Verhoeven 1-Royal/De Parel 7-1: D. Krij- nen-Theo Platjouw 35-35, 39; M. v d. Brande-Jens van Dam 35-26, 48; M. v.d. Heuvel-Mathieu Vlerick 30-25, 30; J. Ver- hoeven-Carlo van Dam 30-16, 49. Terneuzen. Competitie poolbiljar ten, district Kanaalzone: The Riff-De Pub 11 -22, The Black Lions-Den Ambian ce 24-3, Whatever-Outlaws 18-20, Pooli- gans-Milord 15-20. Stand: De Pub 8-175, The Black Lions 8-174. Milord 8-161, Pooligans 8-153, Den Ambiance 8-109, Dream Team 8-106, Whatever 8-106, Outlaws 8-106, The Riff 8-90. Kruiningen. Voorronde Open Neder lands parenkampioenschap. 1. Hrn. Krappen-Stol 64,58%, 2. Hrn.Cacace- Maat 60,42, 3. Ep. van den Hil 58,33, 4. Hrn. ten Hengel-Dagelinckx 57,99, 5. Mw. van Leeuwen-Schoof 52,08, 6. Mw. Bolderheij-Hoogenboom 51,04, 7. Mw. Teyn-van Keeken 47,57, 8. Hrn,Goed hart-van Maaren 46,53. Chennai. Champions Trophy, man nen. Derde speelronde: Nederland - Spanje 3-2 (1-0). 10. Matthijs Brouwer 1-0, 55. Matthijs Brouwer 2-0, 56. Klaver 3-0, 59. Freixa 3-1 (sc), 64. Tubau 3-2. Scheidsrechters: Wright (ZAf), Gentles (Aus). Gele kaart: 67. Van der Weide (Ned). Aantal toeschouwers: 2000 Nederland: Vogels; Van der Weide, Taekema, Van der Horst en Derikx; Hoyng, Delmee en De Nooijer, Weust- hof. Reekers en Matthijs Brouwer Wis sels: Ronald Brouwer, Balkestein, Evers, Rohof, Klaver. Messi gekozen tot Golden Boy DEN HAAG - Lionel Messi is de Golden Boy van het internatio nale voetbal. De achttienjarige Argentijnse aanvaller van Barce lona werd in de jaarlijkse verkie zing van het Italiaanse Tutto- sport gekozen tot het grootste voetbaltalent. Messi bleef Wayne Rooney (Man chester United), Lukas Podolski (FC Köln), Cesc Fabregas (Ar senal) en Cristiano Ronaldo (Manchester United) voor. Feye- noord-spits Salomon Kalou ein digde als achtste, Ajax-midden- velder Hedwiges Maduro werd tiende. Als beste speler en topscorer van het toernooi leidde Messi het Argentijns jeugdelftal afge lopen zomer naar de wereldtitel in Nederland. Ook brak hij door bij Barcelona. Het was de derde keer dat Tut- tosport de verkiezing organiseer de. Rafael van der Vaart won de eerste editie, Wayne Rooney was vorig jaar de Golden Boy. GPD Pakistan - Duitsland 4-4, Australië - In dia 4-1. Stand: 1. Australië 3-9 (12-4), 2. Nederland 3-7 (9-5), 3. Spanje 3-3 (6-8), 4. India 3-3 (5-8), 5. Duitsland 3-2 (7-10), 6. Pakistan 3-1 (7-11). Tweede klasse zuid: Oemoemenoe- Oldfants, reglementaire 30-0-overwin- ning voor Oemoemenoe, Ducks-Tilburg 5-26 Stand: LSRG 9-37 (250-85), Til burg 10-37 (314-132), RCE/PSV 10-31 (294-136), Haaglanden 11-30 (228-203), Tovaal 8-27 (168-75), Maastricht 11-26 (173-158), Delft 11-21 (187-221), Oemoe menoe 10-13 (111-198), Oldfants 9-5 (104-324), Ducks 9-4 (49-345). Breda. Greenery-zesdaagse, eerste marathon (100 ronden): 1. Michaud, 2. Berga, 3. Van Hest. 4. Heideman, 5. De Vries, 6. Schmitz, 7. Baars, 8. Wolt- man, 9. Verheijen, 10. Van der Veen. Chanti-Mansisk. Wereldbeker. Hal ve finales: Ponomariov (Rus) - Gris- joek (Rus) 0,5-0,5 (1-1), Aronian (Arm) - Bacrot (Fra) 1-0 (1,5-0,5). Vijfde t/m achtste plaats: Barejev (Rus) - Roeble- vski (Rus) 0,5-0,5 (1-1), Gelfand (Isr) - Goerevitsj (Bel) 1-0 (2-0). Negende t/m twaalfde plaats: Carlsen (Noo) - Ma- lakhov (Rus) 0,5-0,5 (1-1), Vallejo Pons (Spa) - Kamsky (VSt) 0,5-0,5 (1-1). Der tiende t/m zestiende plaats: Van We- ly (Ned) - Lautier (Fra) 0,5-0,5 (1-1), Sa- kajev (Rus) - Drejev (Rus) 0,5-0,5 (0,5-1,5). U.M.J.l.'HWlCT Lucky Day 3881: 4-12-15-18-24-27-28- 30-32-33-34-38-40-43-46-55-63-74-76-78 (onder voorbehoud) Islamabad. WK teai ve finales: Engeland - Canada 2-1. Egypte - Frankrijk 2-1 5 t/m 8: Australië - Wales 3-0, Maleisië - Pakistan 2-1 9 t/m 12: Duitsland - India 3-0, Neder land - Zuid-Afrika 1-2; Bennett - Toothill 5-9 3-9 5-9, Anjema - Durbach 9-2 9-3 9-0, Reus - Leeuw 4-9 3-9 2-9. Rotterdam. Nationale Masters. Man nen, eerste ronde: Sluiter (1) - Reuijl 6-0 6-3, Huta Galung - De Bakker 7-6 (5) 6-3. Vrouwen, eerste ronde: Reinhard - De Bont 3-6 6-1 7-5, Sentis - Van Kam pen 7-5 6-3. St. Petersburg. WK, Hoofdronde. Groep 1: Nederland - Hongarije 30-37 (16-21). Doelpunten Ne derland: Van der Wissel en Mulder 6, Hilster, Visser, Roelofsen, Burgers en Pusic 3, Hofman 2, Lamein Zuid-Korea - Kroatië 38-34 (20-19), Noor wegen - Rusland 22-26 (11-12). Stand: 1. Hongarije 4-8, 2. Rusland 4-8, 3. Zuid-Korea 4-4, 4 Nederland 4-3, 5. Noorwegen 4-1,6. Kroatië 4-0. Groep 2: Roemenië - Duitsland 37-26 (20-14), Oekraïne - Brazilië 32-33 (17-16), Denemarken - Frankrijk 22-19 (11-10). Stand: 1 Roemenië 4-8, 2. De nemarken 4-7, 3. Duitsland 4-4, 4. Oek raïne 4-3, 5 Brazilië 4-2, 6. Frankrijk 4-0. Woensdag Biljarten Snooker. Eerste klasse: The Road- house-Snookerij. (The Roadhouse, Mid delburg). 20.00 uur. Driebanden. Derde divisie, poule 5: BC Goirle 2-De Stene Brug. (BC Goirle, Goirle). 19.30 uur. MHuizebosch is schaatser, en- nrtamer en nu ook directeur. ijs mede-eigenaar van de Map- Itschaatsenfabriek kijkt hij in itieel anders naar het schaat- op televisie. „Natuurlijk, mt dat zijn mijn schaatsjes teje ziet. Onze schaatsjes. I00ZEN - Erik Huizebosch is inde eerste plaats schaatser. Ma- Blhonschaatser, liefhebber van H, topper op natuurijs. Daar ajn na de Elfstedentocht van 0, waarin hij tweede werd, een heleboel dingen bij geko- men. De jongen uit Gramsbergen was sporter en kraanmachinist en iverd opeens veel meer; bekende Nederlander, zanger, entertai ner, ook in te huren voor lezin gen en manager van een eigen staats-en skeelerploeg. Huizebosch (35) deed niet alleen Hij bleek ook een heleboel ie kunnen. Zet hem op een po- 21® en hij verandert in een en tertainer. Het moet gek lopen ri hij de zaal niet op zijn hand fojjgen. Of het nu om uitzinnige feestvierders gaat die meedei- srs willen horen of om een zaal ral directeuren die naar zijn toe spraak luisteren. Nog steeds gaat Huizebosch een paw avonden per week op pad m voor verenigingen, business- dubs of bedrijven lezingen te houden. „Praatjes verkopen", noemt hij het zelf. „Het is straks op 4 januari al weer negen jaar geleden dat de Elfstedentocht was Dankzij die tweede plek neb ik nog steeds van alles te doen" In de kroeg of op het podium, Holzebosch heeft luisteraars ael voor zich gewonnen. Dat ae verhaal over zijn eerste op- treden blijft mooi. „Ik zei tegen feta. 'Doe maar mooie kleren an, ik heb een verrassing voor j»' Dus ze dacht dat we uit «togmgen. Dat ik zou gaan zin- jnvond ze helemaal niks." On- 5 naar Arnhem, groot ings de kant van de weg: !en Erik Huizebosch. kunstijs kan schaatsen, tja..." Hij haalt zijn schouders op. „Dan zou ik eerst met mijn spon sor overleggen en als mijn con tract voorbij was, zou ik stop pen. Ik moet het toch van na tuurijs hebben", zegt de Neder lands kampioen op natuurijs van 1990,1993, 2001 en 2003. De weermannen hebben nog niet gebeld, Huizebosch kan blij ven trainen. Voorlopig dan. „Ik ben nu 35 en over een jaar of vier, vijf stop ik misschien ook wel een keer met schaatsen." Over een leven na het schaatsen is ook al nagedacht. Een half jaar geleden is Huizebosch voor een derde deel eigenaar gewor den van Maple. Wat een schaat ser met een schaatsenfabriek moet? „Dat ligt al meer voor de hand dan een voetballer die schaatsen gaat verkopen, toch? Of dat ik in tennisrackets zou in vesteren." Ondernemen Huizebosch heeft altijd al ge voel voor zakendoen gehad. „Een beetje ondernemen vind ik mooi werk. En Johan Benning, die jaren geleden is begonnen met Maple, ken ik al heel lang." Benning was zijn eerste schaats- trainer. En bondscoach toen Huizebosch wereldkampioen skeeleren werd in 1992 in Rome. Huizebosch ruilde zijn Vikings een paar jaar geleden in voor een paar Maples, zoals ook de Amerikaan KC Boutiette deed. Huizebosch: „Hij reed op Map- les en gaf later schaatsles aan Chad Hedrick, die meteen op Maples begon. Hedrick werd de eerste wereldkampioen allround op Maples en toen was het hek van de dam." Bij de afgelopen wereldbeker wedstrijden in Calgary en Salt Lake City was Maple de grote winnaar. Cindy Klassen, Shani Davis, Chad Hedrick en Joji Ka- to reden hun wereldrecord alle maal op 'de schaatsjes' van Map- Ie. Maar Huizebosch heeft nog een belangrijke klant binnen te halen. En die zit heel dichtbij. Zijn vrouw Jenita heeft de over stap nog altijd niet gemaakt. GPD Steven Gerrard (tweede van links) luistert naar de instructies van trainer Rafael Benitez. foto Kimimasa Mayama door Sven Remijnsen DEN HAAG - Toegegeven, het was nooit de meest aansprekende finale van het jaar, maar het was een traditie en daar had de Fifa wel wat zorgvuldi ger mee mogen omspringen. De klassieke kracht meting tussen de clubkampioenen van Europa en Zuid-Amerika om de wereldbeker is niet meer. Een oude bekende die al dood en begraven leek, vult deze week de leemte: het WK voor clubteams. De beoogde finalisten zijn Liverpool en Sao Pau lo, de clubkampioenen van Europa en Zuid- Ame rika. Grotendeels oude wijn in nieuwe zakken dus. Het enige verschil met de vroegere wereldbe ker is dat er nóg vier teams meedingen, zodat de kans ook aanwezig is dat Al Ittihad en Deportivo Saprissa zondag in Yokohama om de wereldtitel spelen. Maar daar zal in Nederland niemand vroeg voor opstaan. Volgens Sepp Blatter, de voorzitter van de wereld voetbalbond, staat de Fifa in dat geval niet in zijn hemd. Integendeel, want „voetbal is onvoorspel baar". zoals Blatter zei vanuit Japan. „Ik ben er van overtuigd dat de kloof tussen de grote clubs in Zuid-Amerika en Europa en de teams van de andere vier continenten met zo groot is. Mochten er verrassingen zijn, dan ben ik de eerste die daar blij mee is." Mooie woorden, maar de toernooiopzet lijkt elke verrassing juist te willen uitsluiten. Zoals de KN VB al jaren het Nederlandse bekertoernooi min acht door de topclubs in de loop van het toernooi te laten instromen, zo hoeven Liverpool en Sao Paulo pas op te draven als de andere deelnemers al een wedstrijd hebben gespeeld. Al Ittihad (Saoedi-Arabië) won zondag met 1-0 van Al Ahly (Egypte) en Deportivo Saprissa (Cos ta Rica) versloeg maandag met dezelfde cijfers Sydney FC (Australië). De beloning was een plaats in de halve finales, waarin Al Ittihad het vandaag opneemt tegen Sao Paulo en Deportivo Saprissa morgen Liverpool treft. Het enige WK voor clubteams tot nu toe had in 2000 plaats in Brazilië, met acht deelnemers (waaronder Real Madrid en Manchester United) en een Braziliaanse finale tussen Corinthians en Vasco da Gama, die na een O-O-eindstand eindig de in een zege via strafschoppen van Corinthians. Het toernooi werd lauw ontvangen en leek nooit een vervolg te krijgen. De jaarlijkse wedstrijd om de wereldbeker bleef bestaan, maar is nu toch opgeofferd ten faveure van een wedstrijdenreeks. Dat is vreemd, omdat de roep om een verlichting van de overvolle voetbalkalender steeds luider wordt. Liverpool speelt morgen al zijn dertigste wedstrijd van dit seizoen, dat begon in juli. Als het nationale team van Engeland het komen de zomer ver schopt op het WK in Duitsland, dan draait Liverpool-aanvoerder Steven Gerrard een seizoen van twaalf maanden. Commercie De suggestie dat het WK voor clubteams vooral fi nancieel gezien interessant is, werpt Liverpool verre van zich. „Wij zijn ons ervan bewust dat we veel fans hebben in Azië", aldus clubbestuurder Rick Parry. „Maar we zijn hier voor een competi tie, niet voor de commercie. Er is een prijs te win nen." De sportieve honger van Liverpool komt voort uit de frustratie dat de club de echte wereldbeker nooit heeft gewonnen. De Reds speelden twee fina les en verloren ze beide, in 1981 van Flamengo (3-0) en in 1984 van Independiente (1-0). Sao Paulo won de wereldbeker in 1992 en 1993. GPD Erik Huizebosch is vooral succesvol op natuurijs. foto Jan de Vries/GPD Daar werd Jenita niet echt vro lijk van. „Ik daar het podium op en zingen. Iedereen door het dol le heen, ze trokken me de veters uit de schoenen. Maar achter in het licht bij de uitgang stond Je nita. Ze bleef maar met de wijs vinger tegen het voorhoofd tik ken naar mij." In het bloed De zanger Huizebosch treedt nog maar zelden op. „Als ik er zelf zin in heb." Het lijkt hem in het bloed te zitten. Maar dat is schijn. Toneelstukje op de lage re school? Spreekbeurten hou den? Erik deed nooit mee. Hij stotterde heel erg. „Ik wilde wel wat zeggen, de woorden zaten in mijn hoofd, maar ik kreeg het er niet uit. Misschien als ik thee dronk - al leen met- mijn moeder - wel, maar als er een ander bij kwam, zei ik niks meer. Kwam er niks meer uit mijn mond." Zijn ouders moesten in het be gin ook altijd bellen om hem in te schrijven voor skeelerwed strijden Dat kon hij niet zelf. En Huizebosch vond het vrese lijk als hij na een gewonnen wed strijd een microfoon onder de neus kreeg gedrukt. Dan stond hij te stamelen op het podium. Geleidelijk is dat verdwenen. Dankzij de sport, denkt Huize bosch. „Het heeft met zelfvertrouwen te maken. Toen ik veel ging win nen, kwam dat vanzelf. Ik was altijd een dom jochie op school en opeens won ik wat en stelde ik wat voor." Het schaatsen en skeeleren vindt hij nog steeds het mooiste. Ook het uren trainen verveelt hem na al die jaren niet. „De wilskracht is er nog wel. Maar ik hoop maar één ding; er moet natuurijs komen. Stel dat Erwin Kroll belt en zegt dat ze het on derzocht hebben en dat we echt nóóóóit natuurijs meer knjgen en ik alleen nog maar rondjes op I door Job van den Enk I» GOES - Het jaarlijkse Emer go-futsaltoernooi kent ook dit jaar weer een opvallende debu- tant. Een Zeeuws trainers team zal zondag zijn kunsten lonen in de Vlissingse sporthal Baskensburg. I Organisator Sjaak den Herder kende opnieuw weinig proble- H men om deelnemers te vinden voor de twaalfde editie van 1 het futsaltoernooi in Vlissin- dat het grootste in zijn irt van Zeeland genoemd li mag worden. Achttien teams strijden om de felbegeerde wis selbokaal. FM Sranang uit I Goes won het toernooi vorig jaar en strijdt voor titelprolo- gatie. Makkelijk zal dit niet worden voor de hoofdklasser. Zo heeft poulegenoot The Old Boys enkele aansprekende na men in de gelederen. Voorma lig Cambuur Leeuwarden-spe ler Peter de Roo, Excelsiors targetman Marinus Dijkhui zen, de Belg Kristof Aelbrecht van MW en Hoek- speler Roy Hendriksen zullen hun op wachting maken voor de Old Boys. Ook het PZC-team neemt weer met enkele sterke gastspelers deel aan het toer nooi. De opvallendste ploeg is het Zeeuwse trainersteam. Onder leiding van Adriaan Nieuwen- huijse zullen onder meer John Tahapary, Mare de Kunder, Henk de Nood, Ronald Gort, Ronald van Oeveren en Huib Meerman laten zien hoe het spel gespeeld moet worden. Den Herder kreeg tijdens de voorbereiding twee afzeggin gen, maar vond al snel twee vervangers. Vellie's Barbers hop, vorig jaar nog verliezend finalist, is vervangen door FC Dauwendaele en Café Frag- gles komt in de plaats van Eastman/LFA. Naast de wisselbeker voor de winnaar introduceert Sjaak den Herder dit jaar een extra prijs. Na afloop zal namelijk de beste speler van het toer nooi worden bekendgemaakt. De eerste wedstrijd begint zon dagochtend om 09.15 uur. De finale zal iets na 16.00 uur be ginnen. (Advertentie) Met KPN Mobiel Samen Voor slechts 7,5° per maand* Vraag naar de voorwaarden KPN Mobiel. Het meest zorgeloze abonnement van Nederland. UW,Mr ij] h| |www.|(pn.c0ni uw telecomspectallst fHBIB altijd dichtbij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 57