PZC IVO NIEHE "DEC mk- Liefkenshoektunnel wordt ook duurder Ui öntjffe SGP zet in op behoud raadszetels Mannen veroveren de keuken SPRINTPHOTO Concurrentie doet kerstmarkt das om 25% KORTING Op zoek naar een fraai kerstgeschenk? Kunstboek Reynier de Muynck 3E LUSTRUM B0EKENFEST1JN 16 17 Ol MIDDELBURG tarieven voor passage in 2006 verhoogd Poezenboot Gent eindelijk in Sluiskil oensdag 14 december 2005 .voensdag 1^ editie Zeeuws-Vlaanderen CDA-kamerlid wekt woede VVD TERNEUZEN - De Terneuzense WD-fractievoorzitter P. Broekhuysen vindt de uitspraken van CDA-Kamerlid M. Koomen tijdens een symposium over schuldhulpverle ning 'uiterst dom en onverstandig'. Het zelf uit Terneuzen afkomstige Kamerlid suggereerde tijdens het symposium in Vlissingen dat Terneuzen liever geld stopt in de bouw van een nieuw zwembad, 'terwijl het oude nog voldeed', dan in schuldhulpverlening. „Het oude nog voldeed?", zegt Broekhuysen in schriftelijke vragen aan B en W. „Zo als een ieder woonachtig in de gemeente weet, is dit voor beeld feitelijk volstrekt onjuist." Hij vraagt de burgemees ter het kamerlid te laten weten hoe de situatie in Terneu zen precies in elkaar zit. „Wij zien deze uitspraken van het CDA-kamerlid niet alleen als een schoffering naar haar eigen partijgenoten in Terneuzen, maar ook aan alle anderen, waaronder de WD-fractie, die een sociaal be leid in de gemeente Terneuzen nastreven." Sasse bezuurt vreugdedronk MIDDELBURG - Een 57-jarige vrouw uit Sas van Gent werd gisteren door de Middelburgse politierechter voor het rijden onder invloed conform de eis veroordeeld tot 550 euro boete en zes maanden voorwaardelijke rijontzeg ging. Ze had op 12 oktober de geboorte van haar klein zoon gevierd met een hele fles wijn. De politie hield haar na cafébezoek in Sas van Gent aan met een alcoholgehal te van 590 microgram. Een 41-jarige man uit Clinge reed op 10 oktober in de gemeente Hulst bij een alcoholactie in de fuik van de politie. Hij blies 725 microgram. Dat kwam hem te staan op een boete van duizend euro en een jaar rijontzegging, waarvan zeven maanden voorwaarde lijk werden opgelegd. Kinderporno op computer TERNEUZEN - Een 58-jarige inwoner van Terneuzen is gisteren door de politie aangehouden op verdenking van het in bezit hebben van kinderporno. Het gaat om een man die in september van dit jaar ook al door de politie werd gearresteerd, toen op verdenking van het plegen van ontucht met een minderjarig meisje. Bij het onderzoek kwam de politie erachter dat de man op zijn computer pornografische afbeeldingen van kinderen had staan. Extraatje voor minima KRUININGEN - Het Reimerswaalse college heeft beslo ten de minima een extraatje van maximaal honderd euro te geven. Ze mogen niet te veel spaargeld bezitten en niet meer dan 115 procent van het minimumloon verdienen. Alleenstaanden krijgen een extraatje van vijftig euro, ter wijl gezinnen aanspraak kunnen maken op het dubbele. AdvertentieAdvertentie Voor mannen en vrouwen The image you like Pottenmarkt 13, Middelburg Telefoon 0118-640773 (Advertentie) 29,50 In genummerde en gesigneerde luxe doos met orgineel miniatuur werk als bladwijzer: 149,50 Verkrijgbaar bij: Boekhandel De Koperen Tuin, Goes Boekhandel De Drukkerij, Middelburg en oo www.boekrevmer.nl Reynier signeert zijn boek ti|dens de koopzondag in De Koperen Tuin te Goes op zondag 18 december van 13.00 -16 00 uur zeeuwse almanak Tijding De mensheid laat zich eenvou digweg verdelen in twee cate gorieën: gewone stervelingen en systeembeheerders. Laatst genoemde groep pleegt zich in menig bedrijf regelmatig tot de eerste te wenden, met duistere boodschappen over het reilen en zeilen van het computersysteem. Het pand waar deze courant dagelijks wordt vervaardigd, was onlangs volgehangen met een nieuwe tijding van de - overigens onvolprezen - sys teembeheerders. „Foto's wor den voortaan niet meer voor af enhanced", meldden zij. De toon was enigszins juichend, want het betekende het einde van 'mislukte MediumRes fo to's'. En bovendien: „Systeem beheer krijgt meer greep op de Intellitune-instellingen. De portee ontging menigeen. Wel helder was de afsluitende j zin. „Vertel het voort, aub." Waarvan akte. v, m* Inclusief GRATIS enveloppen Vanaf negatief of digitaal. Kies uit verschillende teksten of stel zelf uw tekst op (tegen geringe meerprijs). Via haar raadsman heeft het bedrijf bezwaar inge diend tegen het besluit van de Terneuzense gemeente raad om meer dan 2,2 mil joen euro te stoppen in het project. De activiteiten op ket Kanaaleiland omvatten naast woningbouw een «andelpromenade en een haven voor nostalgische schepen. Van woningbouw san volgens Zuid-Chemie echter geen sprake zijn. Het bedrijf wijst erop dat de voormalige gemeente Sas van Gent in 2002 de al eerder verleende bouwver gunning voor woningbouw op het Kanaaleiland heeft ingetrokken. Dat gebeurde nadat de Raad van State de bezwaren van Zuid-Che mie gegrond verklaarde. Dit omdat er onvoldoende duidelijkheid was of ter plaatse een aanvaardbaar *oon- en leefklimaat kan «orden gewaarborgd. Met het besluit om een kre diet van meer dan 2,2 mil joen euro beschikbaar te stellen wordt volgens Zuid-Chemie aannemersbe drijf Gebr. van der Poel ge subsidieerd. Voor een der- 8®lijke subsidie is echter geen wettelijke grondslag ie vinden. Bovendien is er sprake van staatssteun. Daarom had dit volgens Zuid-Chemie eerst aange beld moeten worden bij de Europese Commissie. KLOOSTERZANDE - „Ik mag vanaf nu de keuken in, daarvoor was het verboden ter rein. Mijn vrouw kookt altijd, maar daar gaat nu verandering in komen. Ik denk dat ik met kerst wel ingeschakeld word", lacht Jaap Wiersma uit Terneuzen. Samen met acht andere 55-plussers neemt hij deel aan de kookcursus die negen weken geleden begon in Woonzorgcentrum (WZC) Antonius in Kloosterzande. Gisteren presenteer den de mannen tijdens een galadiner hun kunsten aan hun echtgenotes. De kookcur sus wordt georganiseerd in het kader van Wonen Welzijn Zorg door Stichting Welzijn Ouderen Hulst, locatie Hontenisse, en het woonzorgcentrum. Jos Verschuren, chef kok in WZC Antonius, heeft de leiding in handen. foto Peter Nicolai door René van Stee TERNEUZEN - De SGP mikt minstens op het behoud van de huidige twee zetels in de ge meenteraad van Terneuzen. Op nieuw is zittend wethouder P. Hamelink uit Reuzenhoek lijst trekker. Hij begint aan zijn vijf de termijn. Nummer twee op de SGP-lijst is C. van Burg uit Spui. Hij is nu fractievoorzitter en stelt zich voor de vierde keer verkiesbaar. Op drie staat raadslid J. Pladdet uit Hoek. De vierde en de vijfde plaats worden respectievelijk ingeno men door M. Stouten uit Zaam- slag en J. de Bat uit Reuzen- hoek. Zij zijn meteen ook nieuw komers. „In totaal bestaat onze lijst uit achttien personen, van wie ve len uit het bedrijfsleven en met een maatschappelijke achter grond. Ook zijn ze verspreid over de hele gemeente. Wij den ken dat we beschikken over mensen met veel kwaliteit die borg staan voor ervaring en con tinuïteit", verklaart partijvoor zitter W. Kolijn. Hij is tevens landeüjk SGP-voorzitter en Sta tenlid. De commotie rond de lijstverbin- dingen met de Christen Unie is Tafels staan overzichtelijk opgesteld met een variatie aan boeken en cd's voor lage prijzen. Aardige presentjes of gewoon voor uzelf. In deze dure tijden een uitkomst voor uw portemonnee. Nieuwsgierig geworden? Kom dan kijken: cnni4»inir VRIJDAG ZATERDAG I ZONDAG 1 DECEMBER DECEMBER DECEMBER 10-21 UUR 10-18 UUR 10-18 UUR HflJHMHIIH door René van Stee TERNEUZEN - De kerstmarkt in de Terneuzense Nieuwstraat gaat zaterdag niet door. De marktkramers hebben zich de voorbije dagen massaal afge meld. Zij wilden ook op vrijdag avond hun koopwaar slijten. Op die dag wordt echter al een kerstmarkt gehouden op de Markt. „De marktkramers gaven aan liever twee dagen elders te staan. Daardoor zouden er nog maar tien van de 35 kramen overblijven. Dat is te weinig", verklaart voorzitter B. Stoffels van de Horeca Nieuwstraat En Omstreken. Die zou de kerst markt in de Nieuwstraat organi seren. Stoffels betreurt dat het evene ment in de Nieuwstraat niet doorgaat, maar heeft er wel be grip voor. Volgens hem is alles in goed overleg gegaan met de stichting Terneuzen On Ice. Die zorgt niet alleen voor de kunstijsbaan op de Markt, maar neemt ook de organisatie van de kerstmarkt op het markplein voor haar rekening. Stoffels: „Kortweg kwam het er op neer dat twee kerstmarkten op vrijdag te veel van het goede zouden zijn. Wij waren het daar mee eens en besloten daarom de vrijdagavond in de Nieuwstraat te schrappen. Helaas met het ge volg dat het nu helemaal niet meer doorgaat." Overkill Stoffels verwacht niet dat er vol gend jaar wederom een poging wordt ondernomen om een kerst markt in de Nieuwstraat te hou den. „Het blijkt nu al heel las tig. Zo langzamerhand is er ook sprake van overkill. Maar we broeden al op andere ideëen. Een Sinterklaasmarkt lijkt ons bijvoorbeeld heel aardig om mee aan de slag te gaan." De kerstmarkt op de Markt in Terneuzen begint vrijdag om 17.00 uur. Dan gaat ook de ijs baan open. aan de Terneuzense SGP voor bijgegaan. Na spoedberaad be sloot het hoofdbestuur van de partij toch vrouwen op gecombi neerde kieslijsten in vier ge meenten toe te staan. „In Terneuzen speelt een gecom bineerde lijst geen rol. Niet in het politieke bedrijf en ook niet bij onze achterban. Weliswaar werken wij nauw samen met de ChristenUnie, maar op een ma nier die de afzonderlijke frac ties goed bevalt", aldus Hame link. Zijn partij gaat wel een horizon tale lijstverbinding met de Chris tenUnie aan. Die verplicht niet tot inhoudelijke samenwerking, maar voorkomt wel dat reststem- men naar andere partijen vloeien. Sinds de vorige verkie zingen zit de SGP voor het eerst in haar geschiedenis in het dage lijks gemeentebestuur van Ter neuzen. Terug in college Wat Hamelink betreft komt zijn partij terug in het college van B en W. Hij vindt dat de coalitie van CDA, PvdA en SGP in de heringedeelde gemeente goed werk heeft afgeleverd. Hamelink: „De samenwerking is tot dusver goed verlopen. Al les hangt natuurlijk af van de verkiezingsuitslag, maar be- stuurs verantwoordeli j khei d gaan wij niet uit de weg. Ook niet met andere partijen dan de huidige coalitiegenoten." (Advertentie) STADSSCHOUWBURG tel: 0900-3300033 www.theaterverkoopzeeland.nl jytfWnut Bareman fljNEUZEN - De Liefkens- fcktunnel bij Antwerpen heeft tarieven voor 2006 verhoogd, yar gemiddeld blijft de tunnel „is goedkoper dan de Wester- icheldetunnel. De Vlaamse tunnel onder de Schelde hanteert maar twee ta neven: één voor personenauto's voor vrachtwagens. Het voor auto's blijft gelijk iro), dat voor vrachtver- aaat met een euro omhoog ïanvijftien naar zestien euro. Abonnementhouders (Teletol- taart) betalen volgend jaar met ine euro voor een personenauto lijftien cent meer dan dit jaar. je tol voor vrachtwagens met so abonnement stijgt met 65 ten! naar twaalf euro. Die kor- tr.g gaat overigens pas in nadat srst250 euro aan 'normaal' tol geld is betaald. Toor de Westerscheldetunnel j»idt die voorwaarde niet. Een jachtwagen met een t-tag be- ült volgend jaar zeventien eu- per passage (1,25 euro meer io dit jaar) en zonder 22 euro ia euro omhoog) to ander belangrijk verschil is h er bij de Liefkenshoektun- i met extra moet worden be- tuld voor de passage met een eahangwagen of caravan, een cnperof een bestelbus. Ze val- e allemaal onder het tarief i vijf euro. Detunneldirectie heeft de maxi- ssmhoogte van al die voertui gen bovendien opgeschroefd van 2,50 naar 2,75 meter Alle voertuigen die hoger zijn, wor den beschouwd als een vracht wagen. De Westerscheldetunnel rekent wél een hoger tarief voor aan hangwagens, caravans, cam pers, bussen en kleine vrachtwa gens. „Maar dat verschil in cate gorieën is er steeds geweest", reageert woordvoerder I. de Moor van de NV Westerschelde tunnel. Hij stelt vast dat ook de Vlaamse tunneldirectie heeft be sloten tot tariefsverhogingen om het rendement op peil te hou den. „Maar het blijven twee nau welijks vergelijkbare verbindin gen. De Liefkenshoektunnel heeft, zo dicht bij een wereldha ven en metropool, een heel ande re functie dan de Westerschelde tunnel. En verder is het voor de weggebruiker een kwestie van het kiezen van de aantrekkelijk ste route; het is een afweging tussen de lengte van die route én het geld dat ermee gemoeid door René van Stee SLUISKIL - De poezenboot Caprice uit Gent is aangeko men bij scheepswerf De Schroef in Sluiskil. Morgen of overmorgen gaat het schip op de helling voor groot on derhoud. Gedumpte en verwaarloosde katten worden aan boord door de Vlaamse stichting OP- FPA opgevangen en verzorgd. Vorige week kreeg de OFPA geen toestemming om over het kanaal Gent-Temeuzen naar Sluiskil te varen. Na twee gevallen waarbij het schip water maakte, groeiden bij Rijkswaterstaat de arg waan over de staat waarin het schip verkeerde. De dienst wilde niet het risico ne men dat de vaarroute onver hoopt zou worden geblok keerd. Uit een duikinspectie bleek echter dat het schip geen zware mankementen ver toonde. Daarna werd alsnog toestemming gegeven om af te varen. De poezenboot was al eerder in Sluiskil voor repa ratie. Dat gebeurt nu weer, omdat de werf goedkoper is dan elders. Zuid-Chemie blijft tegen woningbouw SAS VAN GENT - Het be drijf Zuid-Chemie blijft te gen de bouw van woningen op het Kanaaleileind in Sas van Gent.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 49