Schaatser, entertainer, directeur PZC Onbeperkt bellen met collega's Nieuwe formule WK voor clubteams slaat niet aan Achttien sterke ploegen naar futsaltoernooi van Emergo ,21 Erik Huizebosch doet veel en kan veel uitslagen agenda woensdag 14 december 2005 Van de Graaf blijft ongeslagen ZIERIKZEE - Ook in de twaalfde ronde van de Zierikzee- se schaakcompetitie behield Bas van de Graaf zijn onge slagen status. In een gesloten Siciliaan speelde hij remise tegen Martin Krijger. Hans Aangeenbrug versloeg Sjaak Spiegels in een mooie partij. Een foutje in de tijdnoodfase werd Spiegels fataal. De partij tussen Adrie de Jonge en Herman Jukkenekke had een opmerkelijk verloop. In een vroeg stadium ging Jukkenekke in de fout maar toen De Jonge zijn opponent bijna op de knieën had, zag hij een mataanval over het hoofd. Met fatale gevolgen. Henny de Jonge versloeg in een uitstekende partij Dick Doeswijk, terwijl Alex de Nie en Stoffel Stoel remiseerden. Niels Meintema steeg weer in de toptien, door Han van der Ma de te verslaan. Oemoemenoe krijgt zege cadeau GOES - De competitieleider van de nationale rugbybond heeft het Middelburgse Oemoemenoe een reglementaire 30-0-overwinning toegekend in de wedstrijd tegen Old- fants. Op zondag 13 november meldden de Eindhovense oud-studenten zich wegens gebrek aan spelers af voor het competitieduel in Middelburg. Door de zege neemt Oe moemenoe afstand van de twee onderste plaatsten in de tweede klasse zuid en komt het op 8 punten van het hoger geklasseerde Delft. 3B SD Partyservice mist gelijkspel GOES - Het is de driebanders van 3B SD Partyservice net niet gelukt een punt te veroveren op van Halteren/Blom uit Hoeven. In de derde divisie kreeg Royal/De Parel in Middelbeers een pak rammel van Verhoeven 1,7-1. Het begin was al aan de sombere kant omdat Ron Speijer geen schijn van een kans had tegen Harry Leijten. Op de andere tafel had Jan Suykerbuyk weinig in te brengen te gen een goed spelende Cor Aerts. Piet Kox kon na een klei ne achterstand het heft in handen nemen en met een serie van zes het beslissende gat slaan. Het was aan Philip van der Male om middels een zege op Toon Nouws een gelijk spel te bewerkstelligen, Dat zat erin, maar na 28-28 en 29-29 maakte Nouws de beslissende carambole. Van der Male benutte nog wel de nabeurt maar aan het ene punt had zijn team niet genoeg voor een gelijkspel: 3-5. Dammers Middelburg aan kop MIDDELBURG - In de hoofdklasse van de Zeeuwse dam- competitie is de Middelburgse damclub alleen aan de lei ding gekomen dankzij een 10-6-overwinning op Souburg. Daaf Kasse, Piet Nieuwenhuijzen en Jan Moens wonnen namens Middelburg, Piet Allaart zorgde voor de enige Souburgse zege. BDV uit Bergen op Zoom, dat na twee ronden nog mee aan de leiding ging, leed een grote neder laag tegen PWG 's-Gravenpolder 3: 11-5. De grootste ver rassing was de overwinning van Ko Louwerse op Leopold Sekongo. Ook Arjo Kousemaker, Jeanine van der Horst en Jaap Veerhoek scoorden voor PWG. Aagtekerke klom naar een gedeelde tweede plaats door een overwinning op Tholen/DSVF. Lammerenburg won voor de eerste keer in deze competitie. Tegenstander GZC won via Jos de Wild en Aart Walraven aan de hoogste twee borden, maar de winstpartijen van Wim Koppejan, Jan Boone, Ludwig Wilson en Jack Vaucouleur brachten de eindstand op 10-6 voor de Vlissingers. Driebanden. Derde divisie, poule 5: Verhoeven 1-Royal/De Parel 7-1: D. Krij- nen-Theo Platjouw 35-35, 39: M, v.d. Brande-Jens van Dam 35-26, 48, M. v.d. Heuvel-Mathieu Vlerick 30-25. 30; J. Ver- hoeven-Carlo van Dam 30-16,49. Kruiningen. Voorronde Open Neder lands parenkampioenschap. 1. Hm. Krappen-Stol 64,58%, 2. Hrn.Cacace- Maat 60,42,3. Ep. van den Hil 58,33. Eerste klasse A11: Apollo'69-ZVH Morres 1-7 Tweede klasse A21: Bie- zentrappers/Pekaar Partners Accoun tants 3-13, ZW/TM F-SSV'65 3 6-5. Bie- zentrappers/ADO 1-SSV65 4 3-1, Bie- zentrappers/Gerka Sport 3-Matisse 1 4-7. Amigo's/De Post-Pubbles 1 3-13, Kloetinge 1-SSV65 2 7-3. Chennai. Champions Trophy, man nen. Derde speelronde: Nederland Spanje 3-2 (1-0). 10. Matthijs Brouwer 1-0, 55. Matthijs Brouwer 2-0, 56. Klaver 3-0, 59. Freixa 3-1 (sc), 64. Tubau 3-2. Scheidsrechters: Wright (ZAf), Gentles (Aus). Aantal toeschouwers: 2000. Nederland: Vogels; Van der Weide, Taekema, Van der Horst en Derikx; Hoyng, Delmee en De Nooijer; Weust- hof. Reekers en Matthijs Brouwer. Wis sels: Ronald Brouwer, Balkestein, Evers, Rohof, Klaver. Pakistan - Duitsland 4-4, Australië - In dia 4-1. Stand: 1. Australië 3-9 (12-4), 2. Nederland 3-7 (9-5), 3. Spanje 3-3 (6-8), 4. India 3-3 (5-8), 5. Duitsland 3-2 (7-10), 6. Pakistan 3-1 (7-11). Tweede klasse zuid: Oemoemenoe- Oldfants, reglementaire 30-0-overwin ning voor Oemoemenoe, Ducks-Tilburg 5-26. Stand: LSRG 9-37 (250-85), Til burg 10-37 (314-132), RCE/PSV 10-31 (294-136), Haaglanden 11-30 (228-203), Tovaal 8-27 (168-75), Maastricht 11-26 Messi gekozen tot Golden Boy DEN HAAG - Lionel Messi is de Golden Boy van het internatio nale voetbal. De achttienjarige Argentijnse aanvaller van Barce lona werd in de jaarlijkse verkie zing van het Italiaanse Tutto- sport gekozen tot het grootste voetbaltalent. Messi bleef Wayne Rooney (Man chester United), Lukas Podolski (FC Köln), Cesc Fabregas (Ar senal) en Cristiano Ronaldo (Manchester United) voor. Feye- noord-spits Salomon Kalou ein digde als achtste, Ajax-midden- velder Hedwiges Maduro werd tiende. Als beste speler en topscorer van het toernooi leidde Messi het Argentijns jeugdelftal afge lopen zomer naar de wereldtitel in Nederland. Ook brak hij door bij Barcelona. Het was de derde keer dat Tut- tosport de verkiezing organiseer de. Rafael van der Vaart won de eerste editie, Wayne Rooney was vorig jaar de Golden Boy. GPD (173-158), Delft 11-21 (187-221), Oemoe menoe 10-13 (111-198), Oldfants 9-5 (104-324), Ducks 9-4 (49-345). Breda. Greenery-zesdaagse, eerste marathon (100 ronden): 1 Michaud, 2. Berga, 3 Van Hest, 4. Heideman, 5. De Vries, 6. Schmitz, 7. Baars, 8. Wolt- man, 9. Verheijen, 10. Van der Veen. Chanti-Mansisk. Wereldbeker. Hal ve finales: Ponomariov (Rus) - Gris- joek (Rus) 0,5-0,5 (1-1), Aronian (Arm) - Bacrot (Fra) 1-0 (1,5-0,5). Vijfde t/m achtste plaats: Barejev (Rus) - Roeble- vski (Rus) 0,5-0,5 (1-1), Gelfand (Isr) - Goerevitsj (Bel) 1-0 (2-0). Negende t/m twaalfde plaats: Carlsen (Noo) - Ma- lakhov (Rus) 0,5-0,5 (1-1). Vallejo Pons (Spa) - Kamsky (VSt) 0,5-0,5 (1-1). Der tiende t/m zestiende plaats: Van We- ly (Ned) - Lautier (Fra) 0,5-0,5 (1-1), Sa- kajev (Rus) - Drejev (Rus) 0,5-0,5 (0,5-1,5), Zierikzee. Interne competitie: Van Dalsen-Baars 1-0; Heiligers-Bremer 1-0; H. de Jonge-Doeswijk 1-0; Brouwer- Hoogstrate 0-1; Maaskant-Van Eldik re mise; Meintema-Van de Made 1-0; Greefhorst-Verduyn den Boer remise; De Nie-Stoel remise; A. de Jonge-Jukke- nekke 0-1; Aangeenbrug-Spiegels 1-0; Van der Graaf-Krijger remise. Stand aan kop: 1. Van der Graaf 410; 2. Aan geenbrug 371; 3. Jukkenekke 343; 4. De Vrieze 271; 5. Meintema 266, 6. Spie gels 264; 7. Krijger 261; 8. Van der Veken 238; 9. A. de Jonge 217; 10. Bra ked 13. Sportprïjsvragen Lucky Day 3881: 4-12-15-18-24-27-28- 30-32-33-34-38-40-43-46-55-63-74-76-78 (onder voorbehoud). Islamabad. WK teams, mannen. Hal ve finales: Engeland - Canada 2-1, Egypte - Frankrijk 2-1. 5 t/m 8: Australië - Wales 3-0, Maleisie - Pakistan 2-1. 9 t/m 12: Duitsland - India 3-0, Neder land - Zuid-Afrika 1-2; Bennett - Toothill 5-9 3-9 5-9, Anjema - Durbach 9-2 9-3 9-0, Reus - Leeuw 4-9 3-9 2-9. Rotterdam. Nationale Masters. Man nen, eerste ronde: Sluiter (1) - Reuijl 6-0 6-3, Huta Galung - De Bakker 7-6 (5) 6-3 Vrouwen, eerste ronde: Rein- hard - De Bont 3-6 6-1 7-5, Sentis - Van Kampen 7-5 6-3. St. Petersburg. WK, Hoofdronde. Groep 1: Nederland Hongarije 30-37 (16-21). Doelpunten Ne derland: Van der Wissel en Mulder 6, Hilster, Visser, Roelofsen, Burgers en Pusic3, Hofman 2, Lamein. Zuid-Korea - Kroatië 38-34 (20-19), Noor wegen - Rusland 22-26 (11-12) Stand: 1. Hongarije 4-8, 2. Rusland 4-8, 3. Zuid-Korea 4-4, 4. Nederland 4-3, 5. Noorwegen 4-1,6. Kroatië 4-0. Groep 2: Roemenië - Duitsland 37-26 (20-14), Oekraïne - Brazilië 32-33 (17-16), Denemarken - Frankrijk 22-19 (11-10). Stand: 1. Roemenië 4-8, 2. De nemarken 4-7, 3. Duitsland 4-4, 4. Oek raïne 4-3, 5. Brazilië 4-2, 6. Frankrijk 4-0. Woensdag Biljarten Snooker. Eerste klasse: The Road- house-Snookerij. (The Roadhouse, Mid delburg). 20.00 uur. Driebanden. Derde divisie, poule 5: BC Goirle 2-De Stene Brug (BC Goirle, Goirle). 19.30 uur. té Huizebosch is schaatser, en- ner en nu ook directeur, lis mede-eigenaar van de Map- Mmatsenfabriek kijkt hij in itieel anders naar het schaat- 0 0p televisie. Natuurlijk ,0t dat zijn mijn schaatsjes fa je ziet. Onze schaatsjes." grMarifille Verstegen LOOZEN - Erik Huizebosch is a de eerste plaats schaatser. Ma- „Ihonschaatser, liefhebber van a topper op natuurijs. Daar ga, Da de Elfstedentocht van ÏJJT, waarin hij tweede werd, (en heleboel dingen bij geko- «o. De jongen uit Gramsbergen was sporter en kraanmachinist en verd opeens veel meer: bekende Nederlander, zanger, entertai ner. ook in te huren voor lezin gen manager van een eigen Schaats- en skeelerploeg. Huizebosch (35) deed niet alleen veel. Hij bleek ook een heleboel Ie kunnen. Zet hem op een po- (üumen hij verandert in een en tertainer. Het moet gek lopen ml hij de zaal niet op zijn hand hijgen. Of het nu om uitzinnige feestvierders gaat die meedei- ners willen horen of om een zaal vol directeuren die naar zijn toe spraak luisteren. Nog steeds gaat Huizebosch een paar avonden per week op pad om voor verenigingen, busmess- B clubs of bedrijven lezingen te I* jouden „Praatjes verkopen", noemt hij het zelf. „Het is straks op 4 januari al weer negen j aar geleden dat de Elfstedentocht iras Dankzij die tweede plek heb ik nog steeds van alles te doen" fa de kroeg of op het podium, Holzeboseh heeft luisteraars sad voor zich gewonnen. Dat ae verhaal over zijn eerste op traden blijft mooi. „Ik zei tegen Ma 'Doe maar mooie kleren au, ik heb een verrassing voor jou.' Dus ze dacht dat we uit -«gingen. Dat ik zou gaan zin- sa vond ze helemaal niks." On- ikrweg naar Arnhem, groot bord langs de kant van de weg: Optreden Erik Huizebosch. kunstijs kan schaatsen, tja..." Hij haalt zijn schouders op. „Dan zou ik eerst met mijn spon sor overleggen en als mijn con tract voorbij was, zou ik stop pen. Ik moet het toch van na tuurijs hebben", zegt de Neder lands kampioen op natuurijs van 1990,1993,2001 en 2003. De weermannen hebben nog niet gebeld, Huizebosch kan blij ven trainen. Voorlopig dan. „Ik ben nu 35 en over een jaar of vier, vijf stop ik misschien ook wel een keer met schaatsen." Over een leven na het schaatsen is ook al nagedacht. Een half jaar geleden is Huizebosch voor een derde deel eigenaar gewor den van Maple. Wat een schaat ser met een schaatsenfabriek moet? „Dat ligt al meer voor de hand dan een voetballer die schaatsen gaat verkopen, toch? Of dat ik in tennisrackets zou in vesteren." Ondernemen Huizebosch heeft altijd al ge voel voor zakendoen gehad. „Een beetje ondernemen vind ik mooi werk. En Johan Benning, die jaren geleden is begonnen met Maple, ken ik al heel lang." Benning was zijn eerste schaats- trainer. En bondscoach toen Huizebosch wereldkampioen skeeleren werd in 1992 in Rome. Huizebosch ruilde zijn Vikings een paar jaar geleden in voor een paar Maples, zoals ook de Amerikaan KC Boutiette deed. Huizebosch: „Hij reed op Map- les en gaf later schaatsles aan Chad Hedrick, die meteen op Maples begon. Hedrick werd de eerste wereldkampioen allround op Maples en toen was het hek van de dam." Bij de afgelopen wereldbeker wedstrijden in Calgary en Salt Lake City was Maple de grote winnaar. Cindy Klassen, Shani Davis, Chad Hedrick en Joji Ka- to reden hun wereldrecord alle maal op 'de schaatsjes' van Map- Ie. Maar Huizebosch heeft nog een belangrijke klant binnen te halen. En die zit heel dichtbij. Zijn vrouw Jenita heeft de over stap nog altijd niet gemaakt. GPD Steven Gerrard (tweede van links) luistert naar de instructies van trainer Rafael Benitez. foto Kimimasa Mayama door Sven Remijnsen DEN HAAG - Toegegeven, het was nooit de meest aansprekende finale van het jaar, maar het was een traditie en daar had de Fifa wel wat zorgvuldi ger mee mogen omspringen. De klassieke kracht meting tussen de clubkampioenen van Europa en Zuid-Amerika om de wereldbeker is niet meer. Een oude bekende die al dood en begraven leek. vult deze week de leemte: het WK voor clubteams. De beoogde finalisten zijn Liverpool en Sao Pau lo, de clubkampioenen van Europa en Zuid- Ame rika. Grotendeels oude wijn in nieuwe zakken dus Het enige verschil met de vroegere wereldbe ker is dat er nóg vier teams meedingen, zodat de kans ook aanwezig is dat Al Ittihad en Deportivo Saprissa zondag in Yokohama om de wereldtitel spelen. Maar daar zal in Nederland niemand vroeg voor opstaan. Volgens Sepp Blatter, de voorzitter van de wereld voetbalbond. staat de Fifa in dat geval niet in zijn hemd. Integendeel, want „voetbal is onvoorspel baar", zoals Blatter zei vanuit Japan. „Ik ben er van overtuigd dat de kloof tussen de grote clubs in Zuid-Amerika en Europa en de teams van de andere vier continenten niet zo groot is. Mochten er verrassingen zijn, dan ben ik de eerste die daar blij mee is." Mooie woorden, maar de toemooiopzet lijkt elke verrassing juist te willen uitsluiten. Zoals de KN VB al jaren het Nederlandse bekertoernooi min acht door de topclubs in de loop van het toernooi te laten instromen, zo hoeven Liverpool en Sao Paulo pas op te draven als de andere deelnemers al een wedstrijd hebben gespeeld. Al Ittihad (Saoedi-Arabië) won zondag met 1-0 van Al Ahly (Egypte) en Deportivo Saprissa (Cos ta Rica) versloeg maandag met dezelfde cijfers Sydney FC (Australië). De beloning was een plaats in de halve finales, waarin Al Ittihad het vandaag opneemt tegen Sao Paulo en Deportivo Saprissa morgen Liverpool treft. Het enige WK voor clubteams tot nu toe had in 2000 plaats in Brazilië, met acht deelnemers (waaronder Real Madrid en Manchester United) en een Braziliaanse finale tussen Corinthians en Vasco da Gama, die na een 0-0-eindstand eindig de in een zege via strafschoppen van Corinthians. Het toernooi werd lauw ontvangen en leek nooit een vervolg te krijgen. De jaarlijkse wedstrijd om de wereldbeker bleef bestaan, maar is nu toch opgeofferd ten faveure van een wedstrijdenreeks. Dat is vreemd, omdat de roep om een verlichting van de overvolle voetbalkalender steeds luider wordt. Liverpool speelt morgen al zijn dertigste wedstrijd van dit seizoen, dat begon in juli. Als het nationale team van Engeland het komen de zomer ver schopt op het WK in Duitsland, dan draait Liverpool-aanvoerder Steven Gerrard een seizoen van twaalf maanden. Commercie De suggestie dat het WK voor clubteams vooral fi nancieel gezien interessant is, werpt Liverpool verre van zich. „Wij zijn ons ervan bewust dat we veel fans hebben in Azië", aldus clubbestuurder Rick Parry. „Maar we zijn hier voor een competi tie, niet voor de commercie. Er is een prijs te win nen." De sportieve honger van Liverpool komt voort uit de frustratie dat de club de echte wereldbeker nooit heeft gewonnen. De Reds speelden twee fina les en verloren ze beide, in 1981 van Flamengo (3-0) en in 1984 van Independiente (1-0). Sao Paulo won de wereldbeker in 1992 en 1993. GPD Erik Huizebosch is vooral succesvol op natuurijs. Daar werd Jenita niet echt vro lijk van. „Ik daar het podium op en zingen. Iedereen door het dol le heen, ze trokken me de veters uit de schoenen. Maar achter in het licht bij de uitgang stond Je nita. Ze bleef maar met de wijs vinger tegen het voorhoofd tik ken naar mij." In het bloed De zanger Huizebosch treedt nog maar zelden op. „Als ik er zelf zin in heb." Het lijkt hem in het bloed te zitten. Maar dat is schijn. Toneelstukje op de lage re school? Spreekbeurten hou den? Erik deed nooit mee. Hij stotterde heel erg. „Ik wilde wel wat zeggen, de woorden zaten in mijn hoofd, maar ik kreeg het ei"niet uit. Misschie» als ik thee dronk - al leen met mijn moeder - wel, maar als er een ander bij kwam, zei ik niks meer. Kwam er niks meer uit mijn mond." Zijn ouders moesten in het be gin ook altijd bellen om hem in te schrijven voor skeelerwed strijden. Dat kon hij niet zelf. En Huizebosch vond het vrese lijk als hij na een gewonnen wed strijd een microfoon onder de neus kreeg gedrukt. Dan stond hij te stamelen op het podium. Geleidelijk is dat verdwenen. Dankzij de sport, denkt Huize bosch. „Het heeft met zelfvertrouwen te maken. Toen ik veel ging win nen, kwam dat vanzelf. Ik was foto Jan de Vries/GPD altijd een dom jochie op school en opeens won ik wat en stelde ik wat voor." Het schaatsen en skeeleren vindt hij nog steeds het mooiste. Ook het uren trainen verveelt hem na al die jaren niet. „De wilskracht is er nog wel. Maar ik hoop maar één ding: er moet natuurijs komen. Stel dat Erwin Kroll belt en zegt dat ze het on derzocht hebben en dat we echt nóóóóit natuurijs meer krijgen en ik alleen nog maar rondjes op door Job van den Enk GOES - Het jaarlijkse Emer go- futsaltoernooi kent ook dit jaar weer een opvallende debu tant. Een Zeeuws trainers- Kam zal zondag zijn kunsten tonen in de Vlissingse sporthal Baskensburg. Organisator Sjaak den Herder kende opnieuw weinig proble men om deelnemers te vinden voor de twaalfde editie van het futsaltoernooi in Vlissin- gen, dat het grootste in zijn soort van Zeeland genoemd mag worden. Achttien teams strijden om de felbegeerde wis selbokaal. FM Sranang uit Goes won het toernooi vorig jaar en strijdt voor titelprolo- gatie. Makkelijk zal dit niet worden voor de hoofdklasser. Zo heeft poulegenoot The Old Boys enkele aansprekende na men in de gelederen. Voorma lig Cambuur Leeuwarden-spe ler Peter de Roo, Excelsiors targetman Marinus Dijkhui zen, de Belg Kristof Aelbrecht van MW en Hoek- speler Roy Hendriksen zuüen hun op wachting maken voor de Old Boys. Ook het PZC-team neemt weer met enkele sterke gastspelers deel aan het toer nooi. De opvallendste ploeg is het Zeeuwse trainersteam. Onder leiding van Adriaan Nieuwen- huijse zullen onder meer John Tahapary, Mare de Kunder, Henk de Nood, Ronald Gort, Ronald van Oeveren en Huib Meerman laten zien hoe het spel gespeeld moet worden. Den Herder kreeg tijdens de voorbereiding twee afzeggin gen, maar vond al snel twee vervangers. Vellie's Barbers hop, vorig jaar nog verliezend finalist, is vervangen door FC Dauwendaele en Café Frag- gles komt in de plaats van Eastman/LFA. Naast de wisselbeker voor de winnaar introduceert Sjaak den Herder dit jaar een extra prijs. Na afloop zal namelijk de beste speler van het toer nooi worden bekendgemaakt. De eerste wedstrijd begint zon dagochtend om 09.15 uur. De finale zal iets na 16.00 uur be ginnen. HjüWM altijd dichtbij (Advertentie) Met KPN Mobiel Samen Voor slechts 7,50 per maand' Vraag naar de voorwaarden KPN Mobiel Het meest zorgeloze abonnement van Nederland,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 47