PZC IVO NIEHE 17 DEC #4 öaltonschool blijft krap behuisd Sportvereniging DFS verzet zich tegen torenhoge leges Extra beveiliging voor fietsen ambtenaren FOTOWIHSKMRTENO,35 IPÜIÜfPHOTO 25% KORTING Op zoek naar een fraai kerstgeschenk? middelburg Kunstboek Reynier de Muynck Poezenboot Gent eindelijk in Sluiskil Gymzaal in Raamstraat wordt voorlopig niet afgebroken voor uitbreiding Llfltlie: 0113-315649 jSS'ttiseiHc.n1 5«s3!,«0AAGoes "^SmSe"n-Zeelan&. 0113-316520; ff&feri: 0114-372770; Ï»l:020-4562500 voensdag 14 december 2005 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 editie Schouwen-Duiveland Voor mannen en vrouwen The image you like Pottenmarkt 13, Middelburg Telefoon 0118 -640773 stadsschouwburg tel: 0900-3300033 www.theaterverkoopzeeland.nl 29,5" In genummerde en gesigneerde luxe doos met orgineel miniatuur werk als bladwijzer: €149,5° Verkrijgbaar bij: Boekhandel De Koperen Tuin, Goes Boekhandel De Drukkerij, Middelburg en op www.boekrevnier.nl Reynier signeert zijn boek tijdens de koopzondag in De Koperen Tuin te Goes op zondag 18 december van 13.00 - 16 00 uur. door Esme Soesman ZIERIKZEE - In de strijd tegen fietsen dieven die het voorzien hebben op de stalen rossen van ambtenaren, wordt de fietsenstalling bij het gemeentehuis met 36 nieuwe fietsbeugels uitgerust. Daarmee wordt het veiliger maken van de stalling losgekoppeld van de eventue le afsluiting van het parkeerterrein rond het gemeentehuis. Dat plan, be doeld om derden van het terrein te we ren, is vooralsnog in de koelkast beland vanwege de hoge kosten die ermee ge paard gingen. Bovendien wordt in 2006 het Centrum voor Werk en Inkomen in het ge meentehuis gevestigd. De parkeergevol- gen daarvan moeten, is de gedachte, worden meegenomen in de plannenma kerij rondom aanpassing van het ter rein. De fietsende medewerkers kunnen ech ter zolang niet wachten. Tot nu toe zijn er al vijf fietsen uit de stalling gestolen. Omdat het moeilijk is de fietsen met een wielbeugel te borgen, is het een koud kunstje de rijwielen op te tillen en in een auto te laden. Met 36 nieuwe fiets beugels, inclusief installatie 7400 euro, moet dat probleem uit de wereld wor den geholpen. De fietseigenaren kun nen hun vervoermiddel zo extra borgen met een kabel of ketting. foto Marijke Folkertsma fcorRenéyanSlee 111SK1L - poezenboot Mice uit Genlis aangekomen ij scheepswerf De Schroef in Ijikil, Donderdag of vrijdag nthet schip op de helling voor ppt onderhoud. eCapriee valt onder de verant- nordelijkheid van de Vlaamse B 0FPA. Die strijdt te- dierenleed. Gedumpte en verwaarloosde katten worden aan boord opgevangen en ver zorgd. Gemiddeld zijn er zo'n ne gentig katten en poezen. Geen toestemming Vorige week kreeg M. Schuddin- ck van OFPA geen toestemming om over het kanaal Gent-Ter- neuzen naar Sluiskil te varen. Na twee gevallen waarbij het schip water maakte, twijfelde Rijkswaterstaat aan de staat waarin het schip verkeerde. De dienst wilde niet het risico ne men dat de vaarroute onver hoopt zou worden geblokkeerd. Uit een duikinspectie bleek ech ter dat het schip geen zware mankementen vertoonde. Daar na werd alsnog toestemming ge geven om af te varen. De poezen boot was al eerder in Sluiskil voor reparatie. Dat gebeurt nu weer, omdat de werf goedkoper is dan elders. „We willen er ook niet te veel aan verdienen, omdat het een goed doel dient. Sponsoring wil ik het niet meteen noemen, maar het komt wel in de buurt", verklaart bedrijfsleider F. van Dommelen van De Schroef. Inspectie Naast groot onderhoud gaat het ook een vijfjaarlijkse inspectie van het plaatwerk onder de wa terlijn. Dit gebeurt door een classificatiebureau. Het plaat werk moet een minimale dikte hebben. „Indien nodig vervangen wij de len van het plaatwerk. De in spectiebeurt is te beschouwen als een apk, maar dan voor sche pen. Als alles achter de rug is, krijgt het schip een nieuw certi ficaat waarmee het weer vijf jaar verder kan", legt Van Dom melen uit. Hij verwacht dat de onderhouds- en reparatiewerk zaamheden een week duren. Gemeente vervroegt uitkering ZIERIKZEE - De gemeente Schouwen-Duiveland ver vroegt de betaaldatum van de uitkeringen Wet Werk en Bijstand, IOAW en IOAZ. Dit in reactie op de cliënten raad die al meerdere malen een verzoek tot vervroeging heeft ingediend. Door uit te betalen in de maand waarop de uitkering betrekking heeft, zijn cliënten in staat hun vaste lasten tijdig te voldoen. Voorheen gingen er dagen overheen voor de gemeente het geld verder stortte. De nieuwe aanpak kost de gemeente wel wat rente, aldus wethouder G. Houtekamer. „Maar dat hebben we er graag voor over. Advies ook naar bezwaarmaker ZIERIKZEE - Met de bedoeling meer openheid van zaken te geven, worden met ingang van volgend jaar adviezen van de commissie bezwaarsclxriften gelijktijdig aan be langhebbenden als ook aan de gemeente Schouwen-Dui veland gestuurd. Nu werkt het zo dat belanghebbenden pas ingelicht worden als het gemeentebestuur een beslis sing op hun bezwaarschrift heeft geformuleerd. Het is niet terecht om burgers zo onwetend te houden in een vol wassen democratie, betoogde de fractie van Alert! tijdens de begrotingsraad in november. De gemeenteraad ging unaniem achter een motie over dit onderwerp van deze partij staan. Reden voor burgemeester en wethouders de kwestie aan te kaarten bij de commissie bezwaarschriften en, met diens instemming, tot een andere aanpak over te gaan. Bruse drankrijder bestraft MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter A. Jans- sens-van Kampen heeft gisteren een 42-jarige inwoner van Bruinisse voor dronken rijden veroordeeld tot dertig uur werkstraf en een jaar voorwaardelijke rijontzegging. In de strafmaat werd ook het dooiTijden na een ongeval meegenomen. Een getuige zag de verdachte 12 oktober dit jaar in Bruinisse achteruit tegen een geparkeerde auto rij den, waarna de bestuurder doorreed. De politie werd daarop ingeschakeld, waarna de Bruënaar kon worden aangehouden. Uit de blaastest kwam een score van 660 microgram: precies drie keer zoveel alcohol als is toege staan. De politierechter vond het zeer verontrustend dat de man een aantal blikjes bier in de auto had gedronken, voordat hij werd betrapt. Auto opengebroken in Stavenisse STAVENISSE - In de Kerkstraat in Stavenisse is in de nacht van maandag op dinsdag ingebroken in twee gepar keerde auto's. Uit een voertuig werd geluidsapparatuur weggenomen. Schadebedrag is onbekend. (Advertentie) Advertentie (Advertentie) zeeuwse almanak Tijding De mensheid laat zich eenvou digweg verdelen in twee cate gorieën: gewone stervelingen en systeembeheerders. Laatst genoemde groep pleegt zich in menig bedrijf regelmatig tot de eerste te wenden, met duistere boodschappen over het reilen en zeilen van het computersysteem. Het pand waar deze courant dagelijks wordt vervaardigd, was onlangs volgehangen met een nieuwe tijding van de - overigens onvolprezen - sys teembeheerders. „Foto's wor den voortaan niet meer voor af enhanced", meldden zij. De toon was enigszins juichend, want het betekende het einde van 'mislukte MediumRes fo to's'. En bovendien: „Systeem beheer krijgt meer greep op de Intellitune-instellingen. De portee ontging menigeen. Wel helder ivas de afsluitende zin. „Vertel het voort, aub." Waarvan akte. 'andalisme op nrond Veerse leer neemt af door Esme Soesman BURGH-HAAMSTEDE - Sport vereniging DFS (Door Fusie Sterk) in Burgh-Haamstede is in verzet gekomen tegen de to renhoge leges die de gemeente Schouwen-Duiveland heft voor de gebruiksvergunning. Het clubbestuur weigert vooralsnog de rekening te betalen en kaart de kwestie ook bij andere sport verenigingen aan. Voor de verlening van een ge bruiksvergunning voor twee jaar moet de club 981 euro neer tellen. De vergunning geldt voor een gebouw dat sinds juni 2004 in gebruik is en waar, na inspec tie die een half jaar na de aan vraag plaatsvond, niets mee aan het handje bleek. Goed nieuws, dacht het bestuur. Tot de centen aan de orde kwa men. „Wij kunnen u vertellen dat wij met stomheid waren ge slagen", schrijft het sportbe- stuur aan het college van B en W en gemeenteraad over de te betalen rekening. Het bedrag is samengesteld uit een vast deel voor het 'in behandeling nemen' van de aanvraag (ruim 200 eu ro), een toeslag van zo'n 90 euro voor de categorie 100 tot 500 vierkante meter en een aanvul lende bijdrage per vierkante me ter. De grootte van de sportkan tine (490 vierkante meter) maakt dat er uiteindelijk bijna duizend euro moet worden be taald, Sportvereniging DFS is niet te gen de regels op zich. De veilig heid staat voorop, maar deze ge bruiksvergunning - die betrek king heeft op de brandveilig heid - gaat gepaard met exorbi tante kosten. Voor DFS geldt bo vendien, stelt het bestuur, dat al les in orde is bevonden. Vereni gingen waar dat niet het geval is, worden ook nog eens met aan schafkosten van verplichte za ken als brandblussers en brand werende deuren geconfronteerd. Oplossing „Elke cent van deze belachelijk hoge legeskosten kunnen wat ons betreft beter worden be steed aan datgene waaraan wij dagelijks keihard werken: name lijk het creëren en in stand hou den van een gezond sportkli- maat op Schouwen-Duiveland", redeneren de bestuurders van DFS. Tot de gemeente met een oplossing over de brug komt, be taalt het bestuur de rekening niet. Ze dringt er bij andere sportclubs op aan zich ook op de kwestie te beraden. De hoogte van de leges van de gebruiksvergunningen lag al eer der onder vuur. Eind 2003 kwa men de gezamenlijke kerkvoog dijen van de hervormde gemeen ten op Schouwen-Duiveland in het geweer; tegen deze rekenme thode op basis van vierkante me ters oppervlakte van gebouwen. De veelal |grote kerkgebouwen moeten het: hebben van vrijwilli ge bijdragen van een beperkte groep kerkgangers. In een disco theek stikt het van de mensen op een beperkt vloeroppervlak en kunnen de kosten in de com merciële prijzen worden doorbe rekend, trokken de kerkvoogdij en de vergelijking. De gemeente raad, behoudens de confessione le partijen, gingen toen niet in die redenatie mee. MfAliPankow ZIERIKZEE - De openbare Dal- inbasisschoöl Binnen de Veste ju de Raamstraat in Zierikzee lijf! voorlopig krap behuisd. Bet dagelijks gemeentebestuur leeft besloten geen gehoor te ge- «ii aan het verzoek van de schooldirectie de naastgelegen innzaal af te breken om meer iwnite te creëren voor de aan ging van het schoolgebouw. Bei schoolbestuur wil de school itbreiden met twee groepslok- fen en ruimten die speciaal zijn jegerust op het Dalton-onder- jfijsmet diverse kleinere ruim en waar kinderen individueel fin kleine groepjes opdrachten onnen uitvoeren. De gemeente rad heeft daar in eerdere in- lantie al geld voor beschikbaar steld. finnen de Veste heeft op grond a het aantal leerlingen ook Kat op twee extra permanente kalen. Ik heb begrepen dat de school zelfs niet ver meer af zit ja het recht op een derde ló- balerbij", erkent ook wethou der W. Renden. Het blijkt in de .'praktijk echter bijzonder moei- lijkindie behoefte aan uitbrei ding te voorzien. Begin dit jaar werden bij Binnen de Veste twee noodlokalen op het school plein geplaatst. Daarmee kon nog net worden voorkomen dat deze enige Zeeuwse Daltonbasis school een leerlingenstop moest invoeren. Het gebouw in de Raamstraat puilde met 220 leer lingen letterlijk uit. Speellokaal en zolder moesten zelfs als les ruimten worden gebruikt. Directeur J. van Koeveringe weet uit ervaring dat semi-per- manente oplossingen lang kun nen duren, maar blijft hopen op een definitieve maatregel. Vol gens wethouder Renden zal de sloop van de naastgelegen gym zaal echter niet op korte termijn soelaas kunnen bieden. De gymzaal wordt nu gebruikt door de basisscholen en de sport verenigingen. Afbraak betekent dat alle gebruikers elders onder dak moeten vinden. Volgens de wethouder is de afstand naar sportcentrum Onderdak voor de jongste schoolkindeen echter dermate groot, dat een vervoers lijn ingesteld zou moeten wor den. „Dat zou de gemeente 20.000 euro per jaar gaan kos ten en dat geld is niet beschik baar binnen onze begroting. Ook ontbreekt de ambtelijke ca paciteit om het proces te begelei den", aldus motiveert Renden het besluit van het college de gymzaal in de Raamstraat voor lopig niet af te breken. Over twee a drie jaar ontstaat er volgens hem een andere situatie. Hij doelt op de plannen voor het realiseren van een Brede School in Noorderpolder en voor nieuw bouw van de Beatrixschool en De Meie, de twee scholen voor speciaal onderwijs op de plek van het tijdelijk gemeentehuis. Het is cle bedoeling dat op beide locaties ook een nieuwe gym zaal verrijst. „Binnen de Veste zal dus twee of drie jaar geduld moeten heb ben of een andere oplossing voor uitbreiding moeten zoe ken", zegt Renden. Zelf schetste de onderwijswethouder in april dit jaar nog de mogelijkheid van volledige nieuwbouw van de Daltonschool op de huidige loca tie. Het feit dat het gebouw gro tendeels bestaat uit een geda teerde zogeheten gangenschool van eind jaren zestig billijkt die wens volgens hem wel. „Maar het moet voor de gemeente alle maal wel betaalbaar blijven", voegt hij eraan toe. (Advertentie) HDDELBURG - Het aantal ver- ielingen en gevallen van vanda lisme op en rond het Veerse lieer is aanzienlijk gedaald. Het (eaterschap Zeeuwse Eilanden kijft de teruggang toe aan meer (preventief) toezicht. [et waterschap is jaarlijks dui den euro's kwijt; aan vanda an?, diefstal en illegale kam- eerders. Die laten niet alleen ommel achter, maar stoken ook Impyiiurtjes. to het aantal gevallen van van- latisme en vernielingen terug te [ringen, stelde het waterschap sen plan van aanpak op om op nrond het Veerse Meer contro- uit te voeren. Doel daarvan 'as om meer toezicht te houden nhet gebied. lieopzetis geslaagd. De Buiten- Èwoon Qpsporings Ambtena ren (BÓA's) hebben dit jaar 120 tóen behandeld. Zesendertig ter schreven zij een proces-ver- laluit. Het ging dan om illegale recrea te, het dumpen van afval, ver- lielmgen en het stoken van een uurtje. De ambtenaren deelden ctó nog eens 37 waarschuwin- enuit. Pit een evaluatie van het water schap blijkt dat het aantal mel ingen spectaculair is gedaald, if werd bijvoorbeeld voor de relft minder afval gevonden, let aantal gevallen van vernie ling daalde met maar liefst 75 procent ten opzichte van 2004. kt waterschap denkt dat bete- ntinformatie in de vorm van fol der en borden heeft meegehol pen aan het succes. Spiegel vernield GOES - Van een auto in de Evertsenstraat in Goes is tussen maandagavond zes en tien uur een van de buitenspiegels afge trapt. De schade bedraagt enkele tien tallen euro's. Inclusief GRATIS enveloppen Vanaf negatief of digitaal. Kies uit verschillende teksten of stel zelf uw tekst op (tegen geringe meerprijs).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 41