Lucie is helemaal terug PZC Pre-digitale Thoolse rockers gaan op herhaling Pippi beleeft avonturen in het theater woensdag 14 december 2005 swl3j) Met een donderende knal maakt Pippi Langkous haar entree op het podium. De flitsende musical over het rood harige meisje dat niet groot wil worden, is een productie van de Vlaamse Theater Familie. De avonturen van 'het sterkste meisje van de we reld' zijn zaterdag te zien in De Mythe in Goes. Pippi is nog altijd het idool van heel veel kinderen. Want wat is er mooier dan wonen in Villa Ka kelbont en de hele dag doen waar je zin in hebt? Ivo de Wijs leverde script en liedteksten. Die zijn zoals altijd tot in de puntjes verzorgd, toe gankelijk en vol humor. Ronny Mosuse zorgde voor prachtige muziek en Niek Kortekaas heeft zich over zowel de regie als het decor ontfermd. Het sterkste meisje van de we reld beleeft samen met haar vrienden Tommy en Annika spannende avonturen. Eerst moet Pippi zorgen dat ze niet in het kindertehuis belandt, bij tan te Pastellia. Als dat gelukt is, dankzij het slimme optreden van haar aapje meneer Nilsson (vrolijk neergezet door Michele Tesoro), gaat ze op zoek naar haar vader, die op Taka Tuka- land gevangen is genomen door piraten. Natuurlijk wordt de stoere kapitein door zijn doch ter bevrijd. Veerle Baetens is te zien in de rol van Pippi Langkous. Ze den dert over het toneel, zingt de sterren van de hemel en over tuigt als ze grappen maakt. De musical duurt in totaal zo'n an derhalf uur. En zoals vaker bij kindervoor stellingen zit het fantastische de cor vol mooie vondsten. Als je naar zo'n voorstelling zit te kij ken, wens je net als Pippi dat je nooit volwassen wordt. Pippi Langkous, zaterdag twee keer te zien in theater De Mythe in Goes om 14.00 uur en om 190.00 uur. Jon van Eerd en Lucie de Lange in Een rits te ver. foto Roy Beusker Veerle Baetens als Pippi n Een rits te ver van kluchtenmaker Jon van Eerd speelt Lucie de Lan ge de tamelijk onverstoorba re Chinese gastarbeider Lang op een camping. Ze wordt voortdurend beledigd en ge discrimineerd, van hot naar haar gestuurd en houdt daar bij een onbewogen gezichts uitdrukking. Behoudens enkele korte 'Chi nese' klanken heeft ze eigen lijk geen tekst. Toch staat de rol van Lucie de Lange (48) als een huis. Een rol zonder tekst lijkt mis schien te gemakkelijk voor een actrice van haar kaliber. Lucie de Lange: „Toen Jon mij vroeg voor de rol van Lang, was mijn eerste reactie dat hij daar mis schien beter een stagiaire voor kon nemen. Jon vond echter dat hij wel degelijk een ervaren ac trice nodig had, zeker wat be treft de juiste timing. Gelukkig maar. Vorig jaar zag ik Jon be zig in De tante van Charlie en dacht toen al hoe leuk het zou zijn om ooit samen met hem in een klucht te staan." „Het geeft een heerlijk gevoel als je publiek om je lacht. En in derdaad, spelen zonder tekst in een komedie is echt niet eenvou dig. In een musical bijvoorbeeld werk je steeds weer naar een lied toe en dan begin je weer aan een nieuwe spanningsboog. In een stuk als Een rits te ver moet je zorgen dat de mensen constant erbij blijven. Soms ziet het er gemakkelijk uit, maar dat is het dus niet." Tot vijf jaar geleden kende thea ter-minnend Nederland Lucie de Lange vooral van haar rollen in producties met Jos Brink. Als ze haar onweerstaanbare, aansteke lijke lach liet horen, kreeg ze el ke zaal mee. In 2000 leek haar carrière op eens voorbij. „Dat jaar was mijn laatste programma met Jos Brink, na 24 jaar met hem ge werkt te hebben. Aan het eind van dat seizoen, met zes dagen per week voorstellingen, de nodi ge 'uitstapjes' met De Zonne bloem en een Dolfinarium Kerst show, was ik opeens helemaal op. Ik had me volledig over de kop gewerkt." De in Amsterdam geboren en ge togen actrice heeft haar eigen plekje tegenwoordig in het lan delijke Blokzijl. Ze dirigeert er een koor van 36 vrouwen en speelt daar piano bij. Daarnaast bouwt ze samen met haar vaste pianist Frank Wilson aan een ei gen liedjesprogramma, omdat ze ook op zanggebied actief wil blijven. Met Een rits te ver is Lucie de Lange weer helemaal terug op het grote podium. „Een tournee met zo'n honderd voorstellin gen, dat is te overzien. In de op bouwfase hebben we wel veel pech gehad. Het ergste was dat Pamela Teves bij de eerste try-out een zweepslag opliep en daardoor zes weken was uitge schakeld. Marjolijn Touw nam het van haar over en stond bin nen vier dagen op het podium. Zoiets zou ik nooit kunnen, daar ben ik een te grote stress kip voor!" Een rits te ver, de tweede klucht van Jon van Eerd, is tot begin maart op tournee. Els Boer Een rits te ver is vnjdag te zien in De Mythe in Goes om 20.00 uur en op 22 februari in het Terneuzense Schelde- theater Na ruim veertien jaar staat de Thoolse hardrockband ANGIN weer op de bühne. De rockers, die in de periode 1988 tot en met 1991 furore maakten met stevige rockmuziek, von den de tijd rijp voor een herstart. Za terdag geven ze hun eerste nieuwe con cert. De band is de support act van Highway Chile in 't Wagenhuis in Nieuw-Vossemeer. Zanger Fred Lup- ker heeft er zin in. „Het wordt een ste vig geheel met enthousiaste muziek." Een kleine speurtocht op het internet leert dat ANGIN vooral succes had in het pre-digitale tijdperk. Angin blijkt Maleis te zijn voor wind, maar Lupker laat lachend weten dat het daar alle maal niets mee van doen heeft. „Het is gewoon een verbastering van het En gelse woord engine. Dat is alles." ANGIN startte in Tholen, de toenmali ge woonplaats van Lupker. Daar was de band de eerste hardrockgroep in de omgeving. Toch bleek de groep wonder wel goed te worden ontvangen. De zanger: „Het enige wat ik me van negativiteit kan herinneren, is dat niet iedereen even blij was wanneer we aan het repeteren sloegen. Dat zorgde na tuurlijk voor de nodige geluidsover last. Voor de rest zijn we nergens op aangekeken." Lupker was blij verrast toen de Thole- naren open bleken te staan voor de zwaardere rockmuziek. „Als klein jochie hield ik vooral van Beatle-achtige muziek. Totdat ik in aanraking kwam met Deep Purple, die muziek vond ik erg intrigerend. Ons eerste concert was in het teken van Rock voor Rusland, daar kwamen veel meer mensen op af dan ik had ver wacht. Ik denk dat het optreden goed was voor Tholen, de subcultuur werd daardoor naar de oppervlakte ge stuwd. Veel mensen hebben elkaar op dat concert ontmoet en er zijn veel ini tiatieven uit voortgekomen." De carrière van ANGIN nam volgens Lupker pas echt een vlucht toen een de mo van de groep door het prestigieuze hardrocktijdschrift Aardschok werd uitgeroepen tot demo van de maand. „Dat maakte ons in één klap een stuk bekender. We kwamen makkelijker aan optredens." Vrouwelijke aandacht De Tholenaar stelt dat de band toch meer opging in de muziek dan in het randgebeuren. „Natuurlijk, die vrou welijke aandacht was wel leuk. We wa ren echt niet allemaal lieverdjes. Er wilden wel eens wat vrouwen de kleed kamer binnenlopen op momenten dat het eigenlijk niet gepast was... Maar we hebben muziek maken altijd wel se rieus genomen." De passie voor het zelf muziek maken bracht de band veertien jaar na de opheffing weer bij elkaar. „Er was op het laatst wat inte resse van andere bands in sommige van onze jongens en we waren het er niet over eens op welke manier de band verder moest. Iedereen is toen zijn eigen gang gegaan. Ik ben bijvoor beeld in de coverband Onyx gaan spe len, die nog steeds bestaat. We kwa men elkaar nog regelmatig tegen in het circuit en toen kwamen we er achter dat iedereen een hele leuke tijd met ANGIN had. En ja, dan begint het toch weer te kriebelen." Jasper Harthoorn ROTTERDAM Capella St.Petersburg; Russisch kerst concert Massale koorscènes en orkestmuziek, wo. Fortis Theater a/d Schie - 20.15 uur. The Celtic Tenors: Up Close Perso nal. Combinatie van modem, klassiek en Celtisch repertoire. Niall Morris, Ja mes Nelson en Matthew Gilsenan zijn drie klassiek geschoolde tenoren die een veelzijdig repertoire brengen. Met als speciale gast Deirdre Shan non. wo. Theater De Stoep - 20.15 uur. UB40 Tijdens de nieuwe 'Who You Fighting For Tour' komen de beste hits van de afgelopen vijfentwintig jaar voorbij, wo. Ahoy' Rotterdam - 20.00 uur. Wolga Kozakken: Kerstconcert. De zware mannenstemmen van de Wolga Kozakken zijn karakteristiek voor de Russische volksmuziek. Met hun diepe geluid brengen zij een kerstconcert met lithurgische gezan gen, aangevuld met Russiche balla den. wo. Grote Kerk - 20.15 uur. Checkpoint! Het stuk, geschreven door Don Duyns, speelt in een hedendaagse me tropool. Vijf dertigers komen bij el kaar op de ruime etage van één van hen. Wat begint als een luchtig feest maal van oude vrienden onder el kaar, raakt behoorlijk verhit. \yo. R'dainse Schouwburg, 20.30 uur Tape Door Cas Jansen, Tygo Gemandt e.a. Het gelijknamige Hollywoodsucces nu op het toneel. Twee schoolvrien den ontmoeten elkaar na tien jaar. Het weerzien begint amicaal, maar al snel wordt het een spannende kracht meting. wo. Theater Zuidplein - 20.00 uur. Meditations of the Goddess Trilogy, part 1: Low's Journey. Mix van spo ken word, theater, dans en interactie ve media door hiphopgrootheid en multitalent Rha Goddess. De voorstel ling is Engelstalig. wo. do. Theater Lantaren/Venster - 20.30 uur. Tineke Schouten - Spiksplinter nieuw. In Spiksplinternieuw hanteert Tine ke wederom de succesformule die haar nu een bijzondere plaats in het Nederlandse cabaret heeft bezorgd: een mengeling van sketches, revue, ca baret, conference en typetjes, wo. do. vr. za. zo. Luxor Theater - 20.00 uur. VENDETTA Over een maffiafamilie die eigenzin nig, schandalig, crimineel én ver scheurd is. wo. R'damse Schouwburg - 20.15 WDMC: Bigbandproject World Music and Dance in de Schie- centrale: Bigbandproject met specia le gast. Presentatie van het workshop project van de studierichting jazz van het Codarts. do. De Schiecentrale - 20.00 uur. Vespers van Rachmaninov door Ka merkoor van St. Petersburg. Nikolai Korneev is met zijn Kamer koor van St. Petersburg in een decen nium tijd uitgegroeid tot dé autoriteit op het gebied van de Russische koor muziek en vooral de Russische reli gieuze koormuziek, do. Doelen - 20.15 uur. Kerstconcert door Cor Bakker Friends Met Madeline Bell, Laura Fygi, Phi lippe Elan, Josee Koning, Tania Kross, close harmonie groep 'Zo ge woon' en het Rotterdams Jongens koor. do. Grote- of St. Laurenskerk, 20 She Got Game III; Ricky Koole, Nur- laila Karim Leoni Jansen stelt u tijdens deze der de editie voor aan een nieuwe genera tie zangeressen. Zij castte acht jonge, talentvolle zan geressen met lef, gevoel voor theater en eigen stemgeluid. Elk van hen brengt een eigen stijl en sfeer met zich mee waardoor een ener gieke en afwisselende theatershow ontstaat. do. Fortis Theater a/d Schie - 20.15 uur. Miller Nin De Koe ontregelt en ontroert in ver haal over De Liefde van Ana'is Nin en Henry Miller. Van en met: Sarah VanGeel, Nico Sturm, Bruno Van den Broecke. do. Theater Lantaren/Venster - 21.00 Oh Boy! De danstheatervoorstelling Oh Boy! zoekt de grenzen op van het systeem waarin alles maakbaar is en niets ont komt aan de ijzeren wetten van de marketing. do. R'damse Schouwburg - 20.30 uur. Anouk Anouk is weer terug in Rotterdam om haar songs live te spelen, vr. za. Ahoy' - 20.00 uur. Numoonfest Twee dagen luisteren en kijken naar een smeltkroes van nu-jazz, nu-soul funk, hiphop, electro, soundscapes, film, multimedia, poetry en live-pain- ting. Vandaag: DJ Maestro liveset, Kraak Smaak liveset, State Of Monc, Flowriders, One giant Leap (film) en vele anderen, vr. za. Theater Lantaren/Venster - 19.00 uur. Rotterdams Philharmonisch Orkest: Kerstconcert. Dirigent: Wayne Marshall. Koor van de Nationale Reisopera. Orgel: Way ne Marshall. Met: Rimski-Korsakov - Suite uit Het sneeuwmeisje; Rutter: Carols; Poulenc - Quatre Motets pour les temps de Noël; Carter - A maiden most gentle; Darke - In the bleak mid winter; Robinson - Make we joy; Ma- thias - A babe is bom; Anderson- Christmas Festival Medley, vr. za. Doelen - 20.15 uur. KNOWH20W powerofthepeople. Hysociety heeft de toekomst. De gla mour van waterstof is dat het schone energie kan zijn, de vervanger van olie en gas. In 2020 zullen niet alleen autobussen maar ook al veel auto's op waterstof rijden. Een veelbeloven de toekomst met veel mogelijkheden. Hoe gaan we daarmee om, hoe kun nen we daarmee omgaan of hoe wordt er in dit verband met ons omge gaan? vr. za. R'damse Schouwburg - 20.30 Impressing the Czar. Forsythe creëer de persiflage op het klassieke ballet aan het hof van de tsaar, het repertoi re dat nog steeds als standaard geldt in de klassieke ballettraditie, za. Rotterdamse Schouwburg - 20.15 uur, zo. 14.30 uur. WDMC: Black Tulip. In Black Tulip wordt de Marokkaan se gnaoua verrijkt met flamenco en met elementen uit modernere zwarte muziek zoals jazz en hip hop tot een nieuw en organisch geheel gekneed. Initiator en motor van Black Tulip is de Cubaanse trombonist Alberto Munoz Martinez (Molote), bekend van de Buena Vista Social Club. za. De Schiecentrale - 21.00 uur. A Nightmare in Rotterdam. Welcome to wonderland. Een van de grootste indoor hardcore evenementen in Ne derland ooit! za. Ahoy' - 22.00-07.30 uur. Erik Visser: Eenmansoptocht. Met dit soloprogramma gaat voor Vis ser - voorman van Flairck - een lang gekoesterde wens in vervulling. Een concert, persoonlijk en humoristisch getint. za. Theater Zuidplein, Kleine Zaal - 20.15 uur. Kerstmusical Goese scholieren brengen kerstmusical De Vlucht. De scholieren van het St. Willibrordcollege spelen eenkmt verhaal over een kind dat mensen uit elkaar drijft. Het isS fantasie over een stammenoorlog, waarbij de mensen vóqAJ elkaar op de vlucht zijn. St. Willibrordcollege, Goes, 16.00 uur en 20.00 uur Veere's Genoegen Muziekvereniging Veere's Genoegen geeft een kerstconcert Medewerking verlenen de blokfluitgroep, het leerlingenen1 semble en het fanfareorkest. Grote Kerk. Veere, 19.30 uur De Planeten Balletschool Lilianne Butler danst De Planeten. Zie vrijdag. Het Scheldetheater, Terneuzen, 19.30 uur Vooruit Muziekvereniging Vooruit geeft een kerstconcert. Vooruit brengt in samenwerking met het gelegenheidskoor, van de Nederlands Hervormde Kerk een programma met b; kende liederen. Nederlands Hervormde Kerk, Waarde, 19.30 uur Rachel Ann Morgan Mezzo-sopraan en harpiste Rachel Ann Morgan geeft eenbt nefietconcert. De zangeres, afkomstig uit Wales, vertolkt zowel Keltische muziek uit haar geboorteland als liederen uit vele andere landen. De opbrengst van deze avond gaat naar de Stichting Hos?, ce Schouwen-Duiveland. Lutherse Kerk, Zierikzee, 19.30 uur Oefening Na Den Arbeid Muziekvereniging Oefening Na Den Arbeid brengt de jaar lijkse uitvoering. Medewerking verlenen verder de fanfare ONDA, het jeugd] kest Jong ONDA en zangeres Marjon van Iwaarden. Het Dorpshuis, Nieuw en Sint Joosland, 19.30 uur Srétenje Hulster Gemengd Koor Het Zeeuws Byzantijns Koor Srétenje en het Hulster Ge mengd Koor geven een adventsconcert. De leden van Sretenjé zingen, gekleed in Russische kos tuums, nummers van hun in oktober opgenomen cd. De Grote Kerk, Terneuzen, 20.00 uur ANGIN Highway Chile Twee bands treden op tijdens een heavyrock avond. ANGIN is een hardrockband uit Tholen. Highway Chile is een van de eerste heavyrock bands van Nederland. 't Wagenhuis, Nieuw-Vossemeer, 20.00 uur Kwadendamme Indoor Bluesfestival De Rhythm Chiefs, Blues Lee en The Strikes treden op tij dens het Kwadendamme Indoor Bluesfestival. De avond begint met The Rhythm Chiefs, de jongste blues band van Nederland. De Belgische bluesband Blues Lee speelt op veel Europese festivals en afsluiter The Strikes zorgt voor ruige cityblues. De Burcht, Kwadendamme, 20.00 uur Sofrito Na' Mas! De Amsterdamse salsaformatie Sofrito Na'Mds geeft cenf. ve-concert. De groep treedt op tijdens een salsa-party georganiseerds samenwerking met Latin dansschool Salsaplacer. Podium 't Beest, Goes, 20.00 uur Ivo Niehe Ivo Niehe brengt De Theater Show. Niehe toont een totaal onbekende kant van zichzelf. Stadsschouwburg, Middelburg, 20.00 uur A Baroque Christmas Ken Gould en Israel Golani brengen het concert A Baroqu Christmas. Op het programma van bariton Gould en theoi'bespelerGo ni staan werken van Bassani, Bach, Schütz, Kapsbergera Monteverdi. Driekoningenkerk, Noordgouwe, 20.00 uur Vlissingse Oratorium Vereniging De Vlissingse Oratorium Vereniging brengt een kerstcon cert. Onder leiding van diligent Lukas Groen worden stukkenj bracht van Mendelssohn, Brahms en Haydn. Sint Jacobskerk, Vlissingen, 20.00 uur Minoes Theatergroep Duinart speelt de musical Minoes. Minoes is gebaseerd op het gelijknamige boek van Annie M.G. Schmidt. Minoes is een poes, maar ziet er uitalsmea 't Spiegeltheater, Middelburg, 20.00 uur Brigitte Kaandorp De cabaretière brengt haar onewomanshow 1000 &1 dag. In deze show draait alles om de romance tussen een sproei jesprins en een weesmeisje. Stadsschouwburg De Maagd. Bergen op Zoom, 20.15um Paul Smit Smit brengt zijn levensverhaal in Het geheim van de Smit Jong maar bezonnen sleept hij de zaal al associërend mee; zijn lachwekkende levensverhaal, waarbij hij op zoek gaai naar de zin van het leven. Theater De Wegwijzer, Nieuw en St. Joosland, 20.30uw Remmelt, Muus Femke Concert van trio Hollandse Americana's. Het trio maakt muziek in de stijl van Neil Young en Crc?-! Stills en Nash begin jaren zeventig. Muziekpodium Razzmatazz, Oost-Souburg, 21.00 uur Blaxtar Een hiphop extravaganza met verscheidene acts. Op deze hiphopavond komen de acts Blaxtar, MC Typ'Dct Neo Manu en Colombiaanse Bloedgroep aan bod. Café De Piek, Vlissingen, 21.30 uur Spanner De band Spanner treedt op. In het voorprogramma staat 2nd Place Driver. Spanner heeft een nieuwe plaat, Solid Ground, met een mixvaniïj dieuze rock en ballads waarin invloeden van U2 enColfe te hei'kennen zijn. Brogum, Zierikzee, 21.30 uur ZONDAG Cine Concert Vioolconcert van meester en gezel. Viooldocente Lydia Umnova en pupil Christoph Maxinï- witz spelen samen met pianist Timur Sergeyenia sonate» van Frank en Debussy. Cine City, Vlissingen, 11.30 uur De Theater Trailer Diverse theatergezelschappen treden op. Met onder meer: Drieons met Fiets, Volksoperahuis met Zeeuwse Nachten, Las Malas met Kaatje Is Verdronken en Gaston Dorren en Maarten Willemse met Goes Caban festival 2006. Podium 't Beest, Goes, 13.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 30