Geen steun stijging afvalheffing IVO NIEHE 17 DEC PZC Ik vont jullie Musejem leuk Vierde kanaalkruising van de baan ÖKfcjSffe SPfüN? PHOTO FOTQWENSKMRm.0?3 fig**. yiissingse raadsfracties komen met alternatieve bezuinigingsvoorstellen MIDDELBURG 25% KORTING Op zoek naar een fraai kerstgeschenk? Kunstboek Reynier de Muynck Tijding ^0113-315649 '4(531,4460 AA Goes ^mie-exploitatie: ^en Midden-Zeeland: 0113-315520; Ïlus-Vlaanderen: 0114-372770, 5X20-4562500 soensdag 14 december 2005 Inclusief GRATIS enveloppen Vanaf negatief of digitaal. Kies uit verschillende teksten of stel zelf uw tekst op (tegen geringe meerprijs). MHI4VHN.HH.I ^fFHith Ramakers BSSINGEN - I)e Vlissingse imeenteraadsfracties maakten gisteravond korte metten met de jjqinigingsvoorstellen van het jullege. Ze wezen de verhoging de afvalstoffenheffing van ijeveer 200 naar ruim 30» eu- id per huishouden resoluut af. Ook van het idee van het college de toeristenbelasting te ver benen de reclamebclasting in tevoeren, bleef niets heel. peraadkwam in de eerste ron- je van de begrotingsbehande- ja voor 2006 met alternatieve Mistellen om het tekort van i;sa zes miljoen euro weg te jurken. Op het ambtelijk appa- gtmoet royaler worden bezui- |d dan het college voorstelt. U VVD draagt op om geen elf pnatieplaatsen in het ambte- apparaat te schrappen Saat voor ruim zes ton), maar ;ta dertig in drie jaar tijd. [Handers-Stijnman zei dat a aanpak Vlissingen 1 mil- b euro extra oplevert. De ÏD sprak van een fictieve per- ueelsstop- „Alleen bij wijze ■c noge uitzondering kunnen scaiures worden opgevuld", ektezeop. fe'winst' is te vinden in het af- sèen van tijdelijke contrac- pilaar ook in natuurlijk ver is, gedwongen overplaatsin gen de kaasschaafmethode." li-bedrag wil de WD inzetten éen lastenverzwaring met S euro voor de burgers over üejarenuit te smeren. „Dever- kgagmet 100 euro in één keer sved te veel gevraagd. Mouder P. van der Maden (ÏÏD, financiën) wees het voor al af. Hij reageerde dat de A-wethouders noeten ook naar solliciteren L1SSINGEN - Als een bij- itandsmoeder op straat komt te flaan, is zij verplicht te sollicite- naar een nieuwe baan. Een ïtthouder niet. Die krijgt vro- Ijhvachtgeld doorbetaald. pit steekt de SP. Trix de Roos, idievoorzitter in Vlissingen, Êdt dat ontslagen wethouders stngoed moeten solliciteren. ,5'aarom niet? Het kabinet wil dereen aan het werk hebben. h terecht. Alleen moet het niet :zijn dat moeders met kinde st zelfs met behoud van uitke- -i de vacaturebank in moeten uiken. terwijl wethouders ach- ïtoverkunnen leunen." hi heeft de destijds ontslagen houder Henk de Haas van de fóAnooit gedaan, zegt hij. „Ik 5s ie jong voor alleen wacht- Ik ging solliciteren, alleen het bedrijfsleven niet altijd ïiachten op politici. Ik droeg do een rood etiket." - wat denkt hij van een sollici- fcseplicht? „Geen gek idee." Extraatje minima Reimerswaal SWINGEN - Burgemeester ^wethouders van Reimerswaal Rebben besloten de minima in gemeente een extraatje van maximaal honderd euro te ge- Jffl- Om daarvoor in aanmer- ®g te komen, mogen ze niet te veel spaargeld bezitten en niet Eter dan 115 procent van het Qnimumloon verdienen. De aacte begdragen publiceert de gemeente deze week in de Rei merswaal Informatie. Alleen staanden krijgen een extraatje tan vijftig euro, terwijl gezin nen aanspraak kunnen maken °P het dubbele. PvdA-fractie met een 'mogelijk wel haalbaar voorstel kwam'. De PvdA maakte een bereke ning voor een bezuinigingsin spanning van circa 200.000 euro extra op het ambtelijk appa raat. Het CDA zei 'teleurgesteld te zijn in het college'. „Drie jaar ge- kinderporno 9P computer leden begon ik mijn beschouwin gen met 'I have a dream'. Maar mijn optimistische kijk ben ik kwijtgeraakt. Het is een nacht merrie geworden", zei C. Seij- bel. Ze vindt dat het college te laat heeft gereageerd op signa len dat het slecht gesteld was met de financiële situatie. Voor de burgers zijn deze voorsteüen nu niet te verteren. Want het ge voel 'slikken of stikken' ont staat. Het CDA stelt voor om de bestemmingsreserves voor een deel over te hevelen naar de alge mene reserve. „Het gaat om de reserves van onduidelijke taken. We hebben de bestemmingsre serves nagelopen en gezien dat we zonder te groot risico te lo pen, er volgend jaar gebruik van kunnen maken." Het gaat om 5,1 miljoen euro, waarvan het CDA circa drie mil joen wil benutten voor lastenver lichting van de burger. „Het res tant verdwijnt in de algemene reserves. Volgend jaar moeten we orde op zaken stellen en het nieuwe college moet draagvlak creëren onder de burgers om be lastingverhogingen door te kun nen voeren." Morgen worden in de tweede ronde van de begrotingsraad de besluiten genomen. Chris Vrijenhoek, Reza Geleedst en Rutger Fokke (vlnr) van Café Fraggles zouden het sneu vinden als het Muzeeum - hun buurman - verdwijnt. foto Lex de Meester door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Het kost 3,8 miljoen eu ro om het Muzeeum voorlopig uit de brand te helpen. Erg veel geld voor een gemeente, die er toch al niet zo veel van heeft. Maar het Muzeeum is het mooiste van het land, zei Boudewijn Büch ooit. En de Vlissingers, die vinden dat eigen lijk ook wel. Ik ben Felix en ik vont jullie Musejem leuk, schreef Felix van 6. Judith en Lars vonden het Muzeeum 'een aan winst voor de stad'. De gebouwen zijn zo mooi dat het eigenlijk niet uitmaakt wat er in staat. I like the kinds of games, liet Tamara MitcheH uit Boston achter. En Akiko Hayase uit Japan, dan. Ik ben onder de indruk en heb veel geleerd over Zee land. Het was een verrijkende tijd voor mij en als ik de gelegenheid heb, zal ik graag een keer terugkomen. Zo luidt de Nederlandse vertaling van haar onbe grijpelijke tekentjes. Baliemedewerkster An de Vries bladert gretig het gastenboek door. „Zodra be zoekers de deur uit zijn, en ze hebben iets achtergelaten, duiken we gelijk op het gastenboek af. Het is zo fijn om te le zen dat ze het leuk vonden." Trek in de Walstraat wat Vlissingers aan hun jas, en ze zeggen eigenlijk alle maal hetzelfde: Vlissingen kan niet zon der het Muzeeum. Het hoort erbij. Of zoals mevrouw Bom het formuleert: „Het Muzeeum is héél belangrijk." En zoals mevrouw Postma dat twee keer herhaalt: „Héél, héél belangrijk." „Denk aan Michiel", werpt mevrouw Postma op. „Het maritieme verleden van Vlissingen gaat eeuwen terug. Ik ben een paar keer in het Muzeeum ge weest. Ik vind het elke keer weer leuk. Mijn kleinkinderen vonden het ook leuk met al dat gecomputer. Bovendien zijn de Lampsinshuizen me heel erg dierbaar." Schilderen De man van mevrouw Bom is zelfs lid van het Muzeeum. „Gelijk bij de oprich ting. Niet dat hij heel actief is, hoor. Dat hield op bij het schilderen van wat muurtjes tijdens de renovatie. Maar toch, als er iets te zien is in het Mu zeeum, staat hij gelijk op de stoep. Hij is zo blij met de zilverstaven van dat schip." En bovendien, veronderstelt mevrouw, wat hebben we in Vlissingen nog als het Muzeeum zou verdwijnen? „De boot is weg, de Olau, de Schelde is er nog nauwelijks. Wat hebben we nog aan marine in de stad? Niks!" „Tja, de zeevaartschool", verzucht me vrouw Postma. „Maar hoe lang nog, vraag ik me af. Er zal toch best nog een potje met geld staan bi] een of andere minister? Dat zal toch wel?" Een eindje verderop graait Jan Burge meester tussen een rekje videobanden. „Het Muzeeum? Dat moet blijven. Ik las vanochtend dat Delta honderd miljoen euro winst heeft gemaakt, door onze premies te verhogen. Nou, dat geld kan dan mooi naar het Muzeeum. Het is uniek in Nederland. Dat mag niet weg." Meneer is best bereid daarvoor meer af valstoffenheffing te betalen. „Ja hoor. Regelmatig neem ik visite mee naar het Muzeeum. Ze vinden het erg mooi. Je hoeft echt geen maritiem bestaan te lei den, om affiniteit met de marine te heb ben. Vlissingen ligt aan zee. De stad is maritiem." Grote vaart Dat vindt ook Esther van Dijk. Haar va der was 'van de grote vaart'. „Die gaat wel eens naar het Muzeeum, vindt-ie prachtig. Hij vertelt mijn zoontje over boten, als die ze voorbij ziet varen. Zelf ben ik nog nooit in het Muzeeum ge weest, moet ik eerlijk toegeven. Mijn zoontje zal dat later wel willen. Het zou sneu zijn als het er dan niet meer is." Ja, sneu zou het wel zijn, zeggen de he ren van café Fraggles, vlak naast het Muzeeum. „Maar of wij daarvoor moe ten bloeden?", vraagt Chris Vrijenhoek zich hardop af. Reza Geleedst knikt mee. „Als het echt om miljoenen gaat, mag de gemeente zich best even achter de oren krabben." En dat vindt ook Rutger Fokke. Maar ja, geeft die toe, eigenlijk heeft hij geen idee wat zijn buurman te bieden heeft. Hij is er nog nooit geweest. Geleedst ook niet. „Toch maar eens doen, kijken waar ons geld heengaat." door Maurits Sep MIDDELBURG - Middelburg krijgt toch geen vierde kanaal kruising ter hoogte van de Stro- menweg. De gemeente legt zich alsnog neer bij het standpunt van de provincie. Die vindt dat de brug niet meer nodig is, om dat aan de andere kant van de stad het aquaduct voor de Dam- menroute wordt aangelegd. In september verzette de ge meente zich nog tegen het schrappen van een brug over het Kanaal door Walcheren tus sen Middelburg en Vlissingen. Wethouder H. Kool-Blokland nam toen afstand van haar par tijgenoot, CD A-gedeputeerde H. van Waveren. die zei dat de vier de kruising overbodig is. Hij wees behalve op de Dam- menroute ook op de te verwach te^ verkeersdruk in Middel- hi.ru r!ip nou ppn brue niet zou rechtvaardigen. Het college van B en W van Middelburg heeft nu toch besloten af te zien van een vierde kanaalkruising. „Het ge meentebestuur hecht daar niet meer zo'n grote waarde aan", zei wethouder A. de Vries (Pv dA) gisteren tijdens een vergade ring van de wijktafel west (Stro- menwijk, 't Zand, Griffioen). Na afloop voegde hij daaraan toe dat de gemeente zich alleen onder één voorwaarde neerlegt bij het standpunt van de provin cie. „Wij hebben geëist dat als de verkeersdruk in Middelburg later toch toeneemt, dat verkeer dan wordt omgeleid via de S14 en de S15." Dat zijn de nieuwe rondwegen bij Vlissingen en Koudekerke. De provincie heeft dat toegezegd. de Dammenroute tot een tweede ling van Walcheren zal leiden. Bovendien zou het de ontwikke lingen in de omgeving van de Stromenweg belemmeren. Daar moeten behalve een sportboule- Tweedeling De provincie vindt volgens De Vries dat de extra brug bij de Stromcnwee in combinatie met STADSSCHOUWBURG tel: 0900-3300033 www.theaterverkoopzeeland.nl Geld jaarwisseling Arnemuiden MIDDELBURG - De gemeente Middelburg stelt 3500 eu ro beschikbaar voor een oud- en nieuw feest in Arnemui den. Dat heeft het college van B en W gisteren besloten. Arnemuiden is berucht om de manier waarop de jaarwis seling er gevierd wordt. De laatste twee jaar is het rustiger geweest dan anders. De gemeente heeft de regels aangescherpt: het is verbo den om met eieren over straat te lopen en om met brom mers te racen. Drinken op straat wordt aangepakt. Burgemeester K. Schouwenaar heeft de jongeren drie jaar geleden al gevraagd zelf iets leuks te organiseren. Met het voorstel is toen niets gedaan, maar nu is er een clubje vrienden dat een feest wil houden in de oude gym zaal aan het Schuttershof. Het doel is om een leuke en rus tige jaarwisseling in Arnemuiden te hebben. De organisa toren willen de inzet van ME en politie overbodig maken. Het feest is bedoeld voor jongeren uit Arnemuiden en om geving. Het begint 's middags en duurt - in verband met de zondagsrust- tot één uur 's nachts. Tussen zeven en tien uur 's avonds ligt het feest stil in verband met kerk diensten. De organisatie hoopt dat het beeld dat mensen van Arnemuiden hebben door het feest verbetert. Informatieavond nieuw theater MIDDELBURG - Omwonenden van de schouwburg aan het Molenwater krijgen volgende week informatie over de plannen om een nieuw theater te bouwen. De gemeente geeft een toelichting op het onderzoek dat plaatsvindt naar de bouw van het theater. Bewoners wordt gevraagd naar hun ervaringen met de huidige schouwburg. Ze kunnen zich ook opgeven voor een klankbordgroep. Begin februari moet het onderzoek klaar zijn. Op 20 fe bruari neemt de gemeenteraad een besluit. De informatie bijeenkomst is op 21 december om 20.00 uur in het oude stadhuis aan de Markt. Agressie tegen politie bestraft MIDDELBURG - De politierechter in Middelburg heeft een 26-jarige Vlissinger voor geweldsdelicten veroordeeld tot zeventig uur werkstraf, waarvan twintig uur voor waardelijk. De man had zich agressief gedragen tegen over de politie. De verdachte verkeerde in beschonken toestand toen hij zich 6 oktober in Vlissingen mengde in een gesprek tussen agenten en een man. Hij werd op een gegeven moment zo kwaad dat hij slaande bewegingen in de richting van de politiemannen maakte. De Vlissinger schold de agenten uit voor kankerlijders, gaf geen gevolg aan een bevel van de politie en bedreigde agenten met de dood toen hij met het politiebusje werd afgevoerd. De Vlissinger was eerder veroordeeld voor een belediging. (Advertentie) Voor mannen en vrouwen The image you like Pottenmarkt 13, Middelburg Telefoon 0118-640773 (Advertentie) vard en recreatie (bij Vrijburg) ook woningbouw, een kerk, een moskee en een kantoor (Stro- menwijk-Zuid) komen. Het plan voor de ontwikkeling van de Stromenwijk-Zuid is gis teren overigens door het college van B en W ingetrokken. Niet omdat het niet zal doorgaan, maar omdat het eerst besproken zal worden met de klankbord groep uit de Stromenwijk. Dat gebeurt op 20 december vanaf 20.30 uur in het stadskantoor. Het raadsvoorstel voor de Stro menwijk-Zuid was maandag- vond al wel in de raadscommis sie ruimte besproken. De com missie had kritiek op onder meer de communicatie met de buurtbewoners. Ook vanuit de wijk was daarover geklaagd. Door het uitstel komt het pas volgend jaar in de gemeente raad aan de orde. De Vries ver wacht dat dat in januari of fe bruari zal zijn. 29,50 In genummerde en gesigneerde luxe doos met orgineel miniatuur werk als bladwijzer: 149,50 Verkrijgbaar bij: Boekhandel De Koperen Tuin, Goes Boekhandel De Drukkerij, Middelburg en op www, boekrevmer nl Reynier signeert zijn boek tijdens de koopzondag in De Koperen Tuin te Goes op zondag 18 december van 13.00 - 16.00 uur. zeeuwse almanak De mensheid laat zich eenvou digweg verdelen in twee cate gorieën: gewone stervelingen en systeembeheerders. Laatst genoemde groep pleegt zich in menig bedrijf regelmatig tot de eerste te wenden, met duistere boodschappen over het reilen en zeilen van het computersysteem. Het pand waar deze courant dagelijks wordt vervaardigd, was onlangs volgehangen met een nieuwe tijding van de - overigens onvolprezen - sys teembeheerders. „Foto's wor den voortaan niet meer voor af enhanced", meldden zij. De toon was enigszins juichend, want het betekende het einde van 'mislukte MediumRes fo to's'. En bovendien: „Systeem beheer krijgt meer greep op de Intellitune-instellingen." De portee ontging menigeen. Wel helder was de afsluitende zin. „Vertel het voort, aub." Waarvan akte.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 11