PZC
22
Amateurvoetbal
Betaald voetbal
maandag 12 december 2005
ZATERDAGVOETBAL
Hoofdklasse A: Excelsior Maassluis-
Lisse 1-2, Hoek-ARC 1-2, Katwijk-Capel-
le 3-0, Noordwijk-Doto 3-1, Rijnsburgse
Boys-Kloetinge 3-1, Schevemngen-
QuickBoys 1-3, Ter Leede-Ajax 1-0.
Ri|nsburgse B. 14 9 3 2 30 26- 13
Lisse 13 7 3 3 24 32- 20
Doto 13 7 2 4 23 21- 17
Terleede 14 6 4 4 22 16- 16
Katwijk 13 6 3 4 21 27- 19
Noordwijk 13 5 6 2 21 22- 16
Quick Boys 14 6 3 5 21 24- 17
Capelle 13 5 4 4 19 17- 15
A[3X 13 4 5 4 17 13- 14
Excelsior M, 13 4 2 7 14 21- 29
Kloetinge 13 3 2 8 11 16- 32
Scheveningen 14 2 5 7 11 14- 25
ARC 13 2 4 7 10 19- 26
Hoek 13 2 4 7 10 13- 22
Eerste klasse: GJS-Achilles Veen 3-3,
Nieuw Lekkerland-Rijsoord 3-2, Groote
Lindt-Dinteloord 2-1. LRC-Oostkapelle
4-2. Arnemuiden-VVGZ 11, Roda Boys-
SSV'65 1-1.
SSV'65 13 11 2 0 35 34- 11
IRC 13 7 4 2 25 32- 17
WGZ 12 7 3 2 24 31- 17
Roda Boys 13 7 3 3 24 29- 19
Nieuw L'land 12 7 2 3 23 28- 15
Achilles Veen 13 4 5 4 17 26- 18
Rijsoord 12 5 1 6 16 20- 18
Oostkapelle 13 4 3 6 15 17- 24
GJS 13 4 2 7 14 24- 26
Arnemuiden 12 1 5 6 8 15- 25
Groote Lindt 13 2 2 9 8 12- 33
Dmteloord 13 1 0 12 3 12- 57
Tweede klasse E: VVC'68-Terneuzen-
se Boys afg„ Zaamslag-GPC Vlissingen
afg., Tholense Boys-AZVV 0-2, Hardinx-
veld-NSVV 0-3, De Meeuwen-Wield-
recht 1-3, Rillandia-Kapelle 2-2.
NSW 13 9 2 2 29 32- 10
Wieldrecht 13 8 3 2 27 18- 9
Tern. Boys 12 8 1 3 25 25- 9
AZW 13 8 1 4 25 24- 13
Rillandia 13 5 4 4 19 17- 28
GPC 12 4 4 4 16 22- 18
WC'68 12 4 3 5 15 26 - 32
Kapelle 13 3 4 6 13 18- 21
Hardinxveld 13 3 3 7 12 17- 24
Tholense Boys 13 3 2 8 11 17-23
Zaamslag 12 2 4 6 10 11- 25
Meeuwen 13 3 1 9 10 13- 28
Derde klasse A: ZSC-SKNWK 1-3, Bru-
se Boys-Hemkenszand 1-0, Dauwendae-
le-Spui 6-1, Veere-WHS 3-1, Arendsker-
ke-Nieuwdorp 0-2, Serooskerke-Duive-
land 9-0.
BruseBoys 13 9 3 1 30 33- 13
SKNWK 13 9 3 1 30 29- 13
Serooskerke 13 8 2 3 26 37- 11
Hemkenszand 13 6 5 2 23 23- 14
Veere 12 6 2 4 20 25- 20
Dauwendaele 13 6 2 5 20 29- 23
WHS 13 5 2 6 17 29- 26
Nieuwdorp 13 4 4 5 16 16- 18
Spui 12 4 2 6 14 21- 33
Duiveland 12 2 2 8 8 23- 39
Arendskerke 13 2 0 11 6 13- 45
ZSC 12 0 3 9 3 8- 31
Derde klasse B: Barome-Olympia'60
1-8, TSC-DVO'60 4-2, Klundert-Rust
Roest 3-2, Kogelvangers-Zwaluwe 1-1,
Gunners-Noad'67 1-3. Seolto-JPS 4-2
Zwaluwe 13 11 2 0 35 33- 9
JPS 13 8 2 3 26 34- 16
Klundert 13 8 1 4 25 29- 19
Seolto 13 7 2 4 23 35- 26
Rust Roest 13 7 1 5 22 32 - 23
Olympia'60 13 6 0 7 18 42 - 29
Kogelvangers 13 5 2 6 17 25- 21
Noad'67 13 4 3 6 15 23 - 31
DVO'60 13 4 2 7 14 26- 32
Gunners 13 4 1 8 13 20- 31
Baronie 13 3 1 9 10 18- 53
TSC 13 2 1 10 7 15- 42
Vierde klasse A: Hoedekenskerke-
MZVC 0-3, Apollo-Nieuwland 0-1, Co-
lijnsplaatse Boys-VCK 1-0, Borssele-Be-
velanders 0-1, SVD-Wolfaartsdijk afg.,
Cadzand-DFS 0-1.
Bevelanders 13 - 28 DFS 13 -19
VCK 13 - 28 Apollo 13 19
Nieuwland 13-27 Borssele 13-13
Wolfaartsdijk 12-24 Cadzand 12 9
Col Boys 12- 21 Hoed'kerke 13- 6
MZVC 13- 21 SVD 12- 4
Vierde klasse B: Brouwershaven-Me-
vo 1-2, Krabbendijke-Smerdiek 1-2, Vre-
derust-ZPR 0-4, WIK-Slavemsse 3-2, We-
meldinge-Kruiningen 2-0, SPS-Yerseke
0-2.
Wemeldinge 13-30 SPS 13-19
2PR 13-28 Kruiningen 13-16
Yerseke 13 - 25 Brouwersh. 13 -12
Krabbendijke 13-24 Stavemsse 13 - 9
Smerdiek 13 - 22 WIK 13 - 8
Mevo 13-22 Vrederust 13 - 6
11111111n I I'
Hoofdklasse: Hoek 2-Heerjansdam 2
1-0, Groote Lindt 2-Rijsoord 2 6-0, Kloe-
:inge 2-Arnemuiden 2 2-6, Sliedrecht 2-
ASWH 2 2-4, Wilhelmina 2-VVGZ 2 5-1
ASWH2 12- 29 Hoek2 11 -13
A'muiden 2 11-21 WGZ 2 11-11
Heerj'dam2 12-21 Kloetinge2 12-11
Gr.Lmdt2 12-18 NivSparta2 10- 7
Sliedrecht2 11- 16 Wilhelmma2 12- 7
Rijsoord 2 12-14
Eerste klasse: Wieldrecht 2-Kozakken
Boys 2 1-1, SSV'65 2-De Meeuwen 2
1-1, Oranje Wit 2-ASWH 3 2-2, AZW 2-
Bruse Boys 2 3-0, GPC 2-Oostkapelle 2
6-2, Heerjansdam 3-Zaamslag 2 1-0
Koz 8oys2 13-33 Oranje Wit 2 12-16
Heer|'dam3 13 -26 SSV'65 2 13 - 15
AZW2 13-26 BruseBoys2 13-13
Wieldrecht 2 13-21 Meeuwen 2 13-11
GPC 2 12- 19 Oostkapelle 2 13-11
ASWH3 11 - 16 Zaamslag 2 13-8
Tweede klasse A: Duiveland 2-Seroos-
kerke 2 2-2, Yerseke 2-SKNWK 2 0-1,
Dauwendaele 2-Arnemuiden 3 3-3,
Arendskerke 2-Kloetinge 3 2-2, Hein-
kenszand 2-Noad'67 2 BNO.
Tern.Boys2 12-30 Kloetinge3 12-15
A'muiden 3 13-28 Duiveland 2 13-15
Dauwend. 2 12 -23 Kapelle 2 12-14
Serooskerke2 12 21 Yerseke2 13-11
SKNWK 2 11-16 Arendsk 2 12- 6
H'zand 2 11-15 Noad'67 2 11 -0
Tweede klasse B: WGZ 3-SPS 2 3-2.
Kapelle 3-Seolto 2 4-3, SSC'55 2-Zwalu-
we 2 3-1. NEO'25 2-WHS 2 1-0, Gunners
2-Klundert2 1-2.
Kapelle 3 12- 28 SSC'55 2 11 -19
WGZ 3 12- 28 Klundert 2 12 -16
Kloetinge4 11 - 22 Dinteloord2 12 -12
Gunners 2 13-21 NEO'25 2 13-11
WHS 2 12- 20 Seolto 2 13 7
£waluwe 2 13- 20 SPS 2 12-6
Derde klasse A: Mevo 2-Terneuzense
Boys 3 3-4, Bevelanders 2-De Meeuwen
3 3-1Oostkapelle 3-Veere 2 1 -0, Zeelan-
dia 6-Serooskerke 3 3-2, GPC 3-DFS 2
6-0.
Zeelandlaö 11-23 Tern.Boys3 12-16
Veere 2 12- 23 Bevelanders 2 11-14
Oostkapelle 3 12-21 Mevo 2 12-8
GPC 3 12- 21 Meeuwen 3 11-7
VCK2 10- 17 DFS2 10- 5
Serooskerke 3 11-17
Derde klasse B: Nieuwdorp 2-Smer-
diek 2 2-0, Hoek 3-Wemeldinge 2 3-2,
Krabbendijke 2-Yerseke 3 0-2, SSV'65 3-
Apollo 21-1.
Hoek 3 13-35 Yerseke 3 13-19
Wemeld 2 12 -26 Wolfdijk 2 12 18
SSV'65 3 13 - 26 Tern. Boys 4 12-13
Spui2 12-21 Nieuwdorp2 12-11
Krabbend.2 12- 19 Zaamslag3 11- 4
Apollo 2 13- 19 Smerdiek 2 13- 2
Derde klasse C: Internos 15-Kogelvan-
gers 2 4-4. DVO'60 2-Good Luck 2 1-2,
Rood Wit7-Unitas'30 8 2-1
Kogelv. 2 12 -26 OVO'60 2 13 -19
FSV 2 11 - 22 WC 68 2 11 -17
Klundert3 12 - 22 RoodWit7 11-12
Thol. Boys 2 10- 21 DSE2 12- 7
Good Luck2 12-21 Umtas308 13 -6
Internos 15 11- 19 Gunners3 12- 5
ZONDAGVOETBAL
Eerste klasse C: Terneuzen-Umtas
0-2, Internos-OJC Rosmalen 1-0, TEC-
Desk 1-3, WSC-DFC 3-0, RKDVC-Rood
Wit V 1-0, OSS'20-Blauw Geel'38 0-0
"CR'20 13 7 4 2 25 23- 16
WSC 13 6 5 2 23 23- 12
Rood Wit V 13 6 5 2 23 18- 11
OJCRosmalen 13 6 4 3 22 33- 11
Desk 13 5 6 2 21 23- 17
Blauw Geel'38 13 5 4 4 19 21- 16
RKDVC 13 5 4 4 19 18- 20
Terneuzen 13 4 4 5 16 20- 21
Internos 12 3 4 5 13 11- 16
DFC 13 3 1 9 10 23- 49
Unitas 12 2 3 7 9 20- 26
TEC 13 2 2 9 8 18- 36
Tweede klasse E: Oisterwijk-Halste-
ren 2-2, Vlijmense Boys-SC 't Zand 2-2,
Dongen-Oosterhout 1-0, Madese Boys-
RCS 2-0, Voab-Zierikzee 2-2, Dosko-Uni-
tas'30 1-3.
Unitas'30 13 9 1 3 28 29 - 21
RCS 13 8 2 3 26 33- 21
Dongen 13 6 3 4 21 21- 19
SC'tZand 13 5 5 3 20 25- 17
Oisterwijk 13 5 5 3 20 20- 18
Madese Boys 13 6 2 5 20 18- 16
Oosterhout 13 5 3 5 18 26- 22
Zierikzee 13 5 3 5 18 22 - 34
Voab 13 4 2 7 14 24- 27
Vlijmense B. 13 3 3 7 12 20- 32
Halsteren 13 3 2 8 11 17- 21
Dosko 13 2 3 8 9 13- 20
Derde klasse A: Steen-MOC'17
scheidsrechter n.o.g., Domburg-Goes
0-3, Vlissingen-BSC 1-3, SC Gastel-
HSC'28 2-2, Patrijzen-Moerse Boys 0-2,
Breskens-Zeelandia Middelburg 2-2.
Vlissingen 12 8 3 1 27 36- 11
MoerseBoys 13 8 3 2 27 31- 10
BSC 13 8 3 2 27 27- 11
MOC'17 12 6 3 3 21 34- 17
Goes 12 7 0 5 21 34- 22
SC Gastel 13 6 3 4 21 22- 19
Zeelandia M. 12 5 2 5 17 20- 16
Steen 11 5 1 5 16 26- 24
HSC'28 13 4 2 7 14 14- 25
Domburg 13 2 3 8 9 6- 35
Breskens 13 2 2 9 8 15- 33
Patrijzen 13 1 1 11 4 6-48
Vierde klasse A: Axel-Hoofdplaat 5-0,
Aardenburg-Hontenisse 1-1, Hulster-
loo-Clinge 2-4, Koewacht-Jong Ambon
0-0. Vogelwaarde-HW'24 0-3, De Noor-
mannen-Ria W5-0.
HW'24 13 9 3 1 30 45- 10
Axel 13 9 2 2 29 40- 19
Aardenburg 13 7 4 2 25 26- 17
Clinge 13 6 4 3 22 33- 24
Noormannen 13 6 1 6 19 21- 20
Koewacht 13 5 3 5 18 19- 19
RiaW 13 5 2 6 17 27- 28
Hontenisse 13 4 3 6 15 14- 21
Hoofdplaat 13 3 4 6 13 16- 34
Hulsterloo 13 2 5 6 11 18- 28
Jong Ambon 12 2 4 6 10 9- 23
Vogelwaarde 12 1 1 10 4 14- 39
Vierde klasse B: Hansweertse Boys-
Val Aan afg Odio-Luctor'88 3-3,
WW'67-Walcheren 0-3, Divo-Grens-
wachters 3-0, Steenbergen-Wernhout
3-0, FC Bergen-Meto 1-1.
Meto 12 10 1 1 31 42- 14
Steenbergen 13 9 3 1 30 33- 12
Wernhoul 12 8 0 4 24 23- 26
Walcheren 13 6 3 4 21 33- 19
Val Aan 12 6 2 4 20 19- 17
Luctor'88 11 5 3 3 18 28- 16
Odio 13 4 3 6 15 19- 21
Divo 13 4 3 6 15 16- 33
WW'67 12 4 0 8 12 16 - 33
FC Bergen 12 2 3 7 9 22- 29
Grenswachters 13 1 6 6 9 18- 28
Hansw. Boys 12 0 3 9 3 11- 32
Vijfde klasse A: IJzendijke-Oostburg
6-2. Corn Boys-Philippine afg., SDO'63-
Sluis 0-1, Graauw-Schoondijke 1-0,
Groede-Sluiskil 0-0.
Uzendijke 11-27 Groede 12-14
Biervliet 11-27 Schoondijke 11-13
Sluiskil 11 - 20 Sluis 12-11
Philippine 9 - 15 SDO'63 11-7
Corn Boys 10- 15 Oostburg 10-3
Graauw 12 - 15
Vijfde klasse B: Rimboe-Nieuw Borg-
vliet 2-1, Renesse-Kaaise Boys 0-0, Ou-
werkerk-Lewedorpse Boys 1-2, Vos
meer-Zeeland Sport 0-2, Robur-Kwaden-
damme 1-2, Dreischor-Volharding 4-0.
Zeeland Sport 13-34 Nw. Borgvliet 13-18
Rimboe 13 -30 Renesse 13-15
Dreischor 13 -26 Robur 13-13
Lewed. Boys 12 -22 Vosmeer 12-12
Kwadend. 13 - 21 Ouwerkerk 13 - 7
KaaiseBoys 13- 18 Volharding 13- 4
IIIII11111 11 I I
Hoofdklasse: Best Vooruit 2-UNA 2
0-4, WSC 2-Reusel Sport 2 3-2, Desk 2-
Dongen 2 1-2, OJC Rosmalen 2-Baronie
2 3-1, BW/Caterpillar 2-EBOH 2 0-0, Zie
rikzee 2-Nuenen 2 1-6
UNA 2 13 37 Desk 2 13-16
OJCRosm 2 13-27 EB0H2 13-15
Baronie 2 13 -20 WSC 2 13-14
Nuenen2 13 -20 Zierikzee 2 13-13
Dongen 2 12 -18 BW/Caterp. 2 12-9
Best Vooruit 2 13-17 Reusel Sp 2 13-9
Eerste klasse: Dubbeldam 2-Umtas'30
2 1-1. Papendrecht 2-RCD 2 1-1, Inter
nos 2-Madese Boys 2 2-4, Dosko 2-
Moerse Boys 2 2-2, Sarto 2-SC Gastel 2
4-1, HW'24 2-Halsteren 3 2-2.
Halsteren 3 13 - 26 Moerse B 2 12-16
Madese B. 2 13 - 26 Umtas'30 2 13-15
Sarto 2 13-26 Papendr.2 13-14
HW'24 2 13 25 Dosko 2 13-11
Internos 2 13 -21 SC Gastel 2 12-7
RCD2 12 17 Dubbeldam 2 12- 5
Tweede klasse: Jeka 2-RCS 2 2-2,
HW'24 3-Goes 2 3-3, Vlissingen 2-8SC
2 2-1, Breskens 2-Terneuzen 2 afg..
Steen 2-Zeelandia Middelburg 2 4-6.
BSC 2 12- 28 Alliance 2 11 -16
Vlissingen 2 11-23 Zeelandia M 2 11-15
Jeka 2 12- 23 Steen 2 12- 9
RCS 2 12 23 HW'24 3 11 -4
Terneuzen 2 11-21 Breskens2 11-3
Goes 2 12 - 19
Derde klasse 301: Domburg 2-Wal-
cheren 2 2-2, Vogelwaarde 2-RCS 3 1-5,
Zeelandia Middelburg 3-Noormannen 2
2-1, Uzendijke 2-Clinge 2 1-3, Hontenis
se 2-Breskens 3 5-0, HW'24 4-Steen 3
4-0.
Zeelandia M 3 12 - 36 RCS 3 12-15
Clinge 2 13-36 Noorman. 2 13-13
Domburg 2 12-22 Vogelw 2 13-12
HW'24 4 13 - 22 Breskens 3 12-10
Hontenisse 2 13-19 Uzendijke 2 12-9
Walcheren 2 13- 18 Steen 3 12- 4
Derde klasse 302: Roosendaal 3-Me-
to 2 5-2. Moerse Boys 3-Lucior'88 2 0-0,
Baronie 3-Alliance 3 0-1, SC Gastel 3-
MOC'17 2 0-3, Rood Wit 3-Advendo 2
3-1, WR 2-Dosko 3 (gestaakt in de 51e
minuut bij 1-1-stand i.v.m. beenbreuk
Dosko-speler).
MOC'172 13 - 37 Roosendaal3 13-19
Rood Wit3 12 - 30 Advendo2 13-14
WR 2 11-22 Baronie 3 13-11
Moerse B 3 13- 20 Dosko 3 11-8
Alliance3 13-20 Luctor'882 12- 7
Meto 2 12- 19 SC Gastel 3 12- 4
1111111111 ii \m^m
Eerste klasse: Wartburgia 2-Rijsoord
2-3, Rijnvogels-CSW 3-0, Muiden-Ter
Leede 1-3, Pancratius-Reiger Boys 1-2,
RCL-Oostkapelle 4-1
TerLeede2 11-21 Rijsoord 10-11
RCL 8- 20 Oostkapelle 11-11
Reiger Boys 10 -20 CSW 11-10
Rijnvogels 10-20 Wartburgia 2 11-8
Muiden 10- 14 Pancratius 11- 3
Smerdiek 9-11
Derde klasse: Wieldrecht-Papend-
recht 1-2, GVV'63-Dc Meeuwen 1-0,
Oostkapelle 2-Everstein 1-1. Tricht-Kerk-
wijk 1-1. Rijsoord 2-Sleeuwijk 0-3, GJS-
WIK2-0.
Sleeuwijk 13 -34 Tricht 12-17
GJS 13 24 Papendrecht 12-16
Everstem 11-21 GW63 11-13
Kerkwijk 11-20 Meeuwen 12-11
Oostkapelle 2 12- 19 Wieldrecht 12- 7
WIK 13- 18 Riisoord 2 12- 2
Vierde klasse: Aardenburg-Noorman-
nen 0-1, Dauwendaele-Nieuwland 3-0,
Patrijzen-Nieuwdorp 0-1, Wemeldinge-
Zierikzee 1-2, GPC-Zeeland Sport 2-1.
Zierikzee 12 -25 Zeeland Sp. 11-17
GPC 12-21 Nieuwdorp 11-17
Noormannen 11-19 Wemeldinge 10-13
Gastel 10- 18 Patrijzen 11- 7
Aardenburg 11-18 Nieuwland 12- 3
Dauwendaele 11-17
VAL-DTSICRK - De Zwitser Didier Defago (foto) op weg naar de
overwinning in de eerste combinatiewedstrijd voor de wereldbeker
alpineskiën in het Franse Val-d'Isère. Maar een uur na de laatste ra
ce werd hij alsnog door de jury gediskwalificeerd. De 28-jarige De
fago zou met onreglementaire skibindingen hebben deelgenomen.
De eerste plaats ging daardoor naar de Oostenrijker Michael Wal-
chofer. Rainer Schönfelder, eveneens uit Oostenrijk, werd tweede
en de Amerikaan Bode Miller derde. foto Robert Pratta/RTR
Tilburg. EK cross. Mannen: 1. Lebid
(Oek) 9840m in 27.09, 2. Garcia (Spa)
27.21, 3 Maazouzi (Fra) 27.26, 31. Stït-
zinger (Ned) 28.17, 40 Maase 28.26, 62.
Raymaekers 28 58, 65. Butter 28.59. Uit
gevallen: Licht (Ned), Liefers (Ned). Ju
nioren: 1. Bene (Hon) 6500m in 18.41,
2. Vernon (GBr) 18.42. 3. Markesevic
(SMo), 11. Choukoud (Ned) 18.55, 48.
Van den Hurk 19.31, 73. Wiggers 19.52,
76. Basemans 19 53, 89. Jacobs 20.06,
100. Arts 21.06. Vrouwen: 1. Kiplagat
(Ned) 6500m in 19.55, 2. Mockenhaupt
(Dui) 20.00, 3. Nilsson (Zwe) 20.01, 16.
Herzog 20.28, 40 Boonstra 21.02, 53.
Borst 21.27, 62. Overbeeke 21.39, 70.
Verstraten 22.12. Junioren: 1. Bobocel
(Roe) 4830m in 15.23, 2. Pidgeon (GBr)
15.25, 3. Kuijken (Ned) 15.33, 65. De
Knegt 16.51, 68. Kruiver 16.57, 70. Ja
cobs 16.58,79, Van den Boom 17.26.
Ouwerkerk. Salvatorhoeveloop, 20
km. Mannen, H20: 1. Niels Koole (Dy
namica) 1.13.21, 2. Erik Peeman (Flak-
kee) 1.15.32, 3. Erik Kok (Dynamica)
1.16.35, 4. Johnny Ravia (Delta Sport)
1.19.34, 5. Peter Balkenende (LPK)
1.22 47 H40: 1 Wilko de Vos (AV'56)
1.14.29, 2 Arve Hoogzand (Flakkee)
1.5.34, 3. Kees van Koeveringe (Vetera
nen Nederland) 1 16.11 H50: 1 Wïm
Besuyen (Dynamica) 1.18.08, 2. Eddy
Smit (Delta Sport) 1.18 12. 3. Dick Bra-
venboer(Energiel 1.18.46 H60: 1. Joop
Lasseur (Delta Sport) 1.26.17. 2. Jan
van Ars (Veteranen Nederland) 1.33.50.
Vrouwen: 1 Sjaan Maartense (AV'56)
1.26.43, 2. Greetje Smit (Delta Sport)
1.38.27, 3. Janneke van der Linde (Delta
Sport) 1.40.43. 12.5 km, mannen: 1.
Henk Elbertsen (Anna Palonna) 52.00, 2.
Leon Loeve (Scharendijke) 55.01, 3. Ton
Feddes (Brouwershaven) 56.00. Vrou
wen: 1 Monique Timmerman (St
Am3ndsberg (B) 1.08.37, 2. Cathrien
Peeters (Domburg) 1.09.18, 3. Regina
Verhage Grijpskerke) 1.16.57.
Vrouwen, hoofdklasse: Pendragon -
Virtus 62-61, Den Dungk - Barons 2
56-72, BC Vlissingen - Almonte 67-88.
Overgangsklasse: Go Getter - Tanta
lus 53-60, Condor - ABC 36-48. Man
nen, hoofdklasse: Barons - Dunatos
114-65, BC Eindhoven - BC Vlissingen
85-73. Overgangsklasse: Fast 4ward -
Springfield 2 59-65, Black Eagles 2 - Mig-
liore 87-57, High Five 2 - Virtus 68-60.
Eerste klasse: Volharding - ABC 94-49,
BC Vlissingen 2 - Waldric 85-39 Twee
de klasse: Mevo'80 - BV Souburg 2
39-36. Jongensjunioren, hoofdklas
se: BC Vlissingen - Almonte 95-63. Jon-
genskadetten, hoofdklasse: Wizards
- Black Eagles 2 71-44, High Five - WSC
94-29, Attacus - EBBC 50-68.
Driebanden, eredivisie: Van Donge -
Hengelo 4-4, Cr. Kelly - Den Hoek 7-1,
Ruttchen - Ockenburgh 2-6, Tappenrijk -
Heeswijk 6-2, Eur. Bilj. - Kaleidosco 6-2,
Dekker K. - Aartsbouw 6-2.
Driebanden groot. Derde divisie,
poule 5: Royal/de Parel - Tollenaar BV
3-5: Jens van Dam - M. Groeneveld
23-35, 57 beurten; Mathieu Vlerick - C.
Snellen 35-29, 57; Carlo van Dam - W.
Zijlmans 30-30, 79; Johan van der Dus-
sen - C. de Haan 25-30, 47, Hoondert/de
Waard - The Friends 8-0: Vic Herreweg-
he - J. v. Rooij 35-14, 28; Frans de Koek
- A. v. Agtmaal 35-31, 77; Sjaan v. Kuyk
- A. Batten 30-13, 55; Gerrit Blom - P.
Slokkers 30-23, 41 De Stene Brug - Pier
re de Jonge 2 1-7. Piet Koek - Frans v.
Pruyssen 22-35, 54; Marco van der Hout
- Ad v.d. dries 35-35, 54, Wim de Kok -
Fons v.d. Wouw 18-30, 39; Ad Menhee-
re - Eric Sandberg 24-30, 58. Vierde di
visie, poule 4: 3B SD Partyservice -
Veilingzicht 5-3 Philip van der Male -
Nico Sep 30-25, 56; Sjaak de Visser-An
ton Sep 25-22. 51, Piet Kox - Cees van
Peer 17-25, 49; Ron Speijer - Henry van
Peer 20-20, 60.
Igls (Oos). Wereldbeker. Viermans
bob: 1. Zwitserland 1 1 43,09,15. Neder
land 1 (Glas/Kortbeek/Jansma/Klaasen)
1.44,62
Nationale competitie. Hoofdklasse
B, zevende ronde: PWG 's-Gravenpol-
der-Troesoe 11-9. Gedetailleerd: 1. D.
de Rooij-L. Emerenciana 2-0; 2. J. van
de Weteringh-M Palmer 1-1; 3. A. van
den Berge-n.o.g. 2-0; 4. D. Kasse-R. Twil-
haar 0-2; 5. M. Walraven-R. Vos 1-1; 6.
E. Wiskerke-B. Terwei 0-2; 7. M. Rent-
meester-E. Hartman 1-1; 8. D. de Ja
ger-W. Wonnink 1-1; 9. H. Gunter-E.
Dusamos 1-1; 10. A. Kousemaker-R.
Moerlie 2-0. Raes Damclub Maas
tricht-Den Haag 8-12; Heijting Huissen
2-RDC 7-13; DES Lunteren-Damlust
9-11. Constant/Charlois-TDV 12-8; Dord-
recht-Van Stigt Thans 2 9-11 Tweede
klasse E, zesde ronde: PWG 's-Gra-
venpolder 2-De Variant 8-12 Gedetail
leerd: 1 R. Dusebout-J. Bomgaars 0-2;
2. J. van Beeck-M. de Wolf 1-1; 3. J. van
Akkeren-J. Kerkhofs 0-2; 4. J. de Wild-J.
de Wolf 0-2; 5 R. Rentmeester-G. van
der Looi 1-1; 6. N Roelofsen-J. van der
Heijden 2-0; 7. A. van de Schraaf-R. Mer-
tens 2-0; 8. A. den Hollander-A. Hoogen-
doorn 0-2; 9. J van der Hart-J. Abels-
hausen 0-2; 10 M van der Hage-R. Co-
ray 2-0. Dordrecht 2-Middelburg 10-10.
Gedetailleerd: 1 A, de Bruin-P. Nieu-
wenhuijzen 1-1; 2 F. van Vloten-A. Kam-
meraat 2-0; 3 B Baars-W. Koppejan
1-1, 4. C van Dijk-G. Krijger 2-0; 5. C.
Leenheer-C. de Wolf 1-1, 6. E. van de
Groep-J. de Jonge 1-1. 7. H. Vleghert-F.
Blaas 1-1; 8. J. van de Groep-J. Moens
0-2; 9 J. Baars-D Davidse 0-2; 10. K.
Osté-R. van Eenennaam 1-1. Raes Dam
club Maastricht 2-Verhaar Montage
DVA 11-9; Meurs/Denk en Zet 3-Gorm-
chem 2 4-16; Heijmans Excelsior 2-TDV
2 16-4.
CSSnSDBHHHHHHHH
Sint Petersburg (Rus). WK vrouwen,
eerste ronde. Groep A: Nederland -
China 30-27 (14-16), Japan - Rusland
24-34 (8-17), Kroatié - Uruguay 44-9
(20-3).
Chennai (Ina). Champions Trophy,
mannen. Eerste speelronde: Neder
land - Pakistan 4-1 (2-0). Tweede speel
ronde: Nederland - Duitsland 2-2 (1-0).
Stand: 1. Australië 2-6 (8-3), 2 Neder
land 2-4 (6-3), 3. India 2-3 (4-4), 4. Span
je 2-3 (4-5), 5. Duitsland 2-1 (3-6), 6. Paki
stan 2-0 (3-7).
Illl llllll
Renesse. Dressuur LR PC De
Schouwse Ruiters, selectie Zeeuws
kampioenschap en Rabo Top. Paar
den, klasse Z2: 1 Thamar Zweistra,
Hexagon's Truppa (Oranjezon) 66.00; 2.
Chantal de Rooy. Nairobi (Z-Bev.) 63.00;
3. Elze Sophie Wiskerke, Westveer's
L'Esprï (Z-Bev.) 62.83; 4. Chantal Nijp-
jes. Hexagon's Tweety (Sé-Ros) 62.33;
5. Wilma Salm, Living Legend (Paarde
bloem) 62.17. Z1: Vincent Bol, Jumper
K (Walcheren) 66 67; 2 Emme Bout
hoorn, Parlando (Hulst) 63.50; 3. Raz Nit-
zani, Hexagon's Truman (Oranjezon)
61.83; 4. Shantoucha van der Meij, Beer
(Schouwse R.) 61.17; 5 Lucie Louws,
Punto (Gouwe Reyers) 61.00. Selectie
Indoor Zeeland, L2: 1 Marie-Anek
Bruinooge, Richenelle (Paardebloem)
165; 2. Carola van Leenen, Utah
(Schouwse R 164, 3. Tamara Roos,
Herodios (Renesse) en Vicky Honig,
Utag (Schowse R.) 160. L1: 1. Wendy
Groeneweg, Udeshika (Renesse) en Li-
sette Post, Lancelot (Schouwse R.) 166;
3. Sandra van de Vreugde, Ushra (Schel-
destad) 165 Pony's, Z2 cat.DE: 1
Kimberly Cornellise, Morwen Collin
(Zwinr.) 63 16. Z1 cat. DE: 1. Maxime
Osse, Easy Dancer (Weelr.) 68.33. Kür
op muziek, paarden Z2: 1. Mary Kors-
man, Mario (Schouwse R.) 13.33; 2.
Chantal de Rooy, Nairoby (Z-Bev.)
12.95, Z1: 1. Leonie Commandeur, La-
dish (Allround) Z2: 1. Kimberley Corne-
lisse, Morwen Collin (Zwinr.) 12.80.
Zaamslag. Dressuur LR PC Luctor
et Emergo. Paarden klasse M1/M2:
1. Ilona van Drongelen, Moustache
(Oranjer.) 161, 2. Wendy van Waes,
Moustache (Oranjer.) 160; 3. Romy
Boeye, Narco (Zwinr.) 157. 2e proef: 1.
Romy Boeye, Narco, 162; 2. Wendy van
Waes, Moustache. 160; 3. Vivian Thijs,
Nike (Luctor et Emergo) 158. L2: 1. Lin
da Bezemer, Only You (Hulst) 162; 2.
Marlies van Waesberghe, Travo (Oran
jer 159; 3. Elles Krans, leara (Starr.)
157. 2e proef: 1 Linda Bezemer. Only
You, 171; 2. Elles Krans, leara, 153; 3.
Marcel de Plaa, Milton W, 151. LI: 1.
Evelien de Kesel. Elco (Haringr.) 161; 2.
Evelien de Kesel, Argentana, 151. 2e
proef: 1. Evelien de Kesel, Elco, 176; 2.
Evelien de Kesel, Argentana, 153. Po
ny's, ZI cat. DE: 1. Kelsy den Exter, Ni-
kita (Kleppertjes) 176. M2 cat. CDE: 1
Daisy van Pamelen, Eros (Kleppertjes)
152. 2e proef: 1. Lisette den Dekker,
Roxy (Honter.) 144. M1 cat. CDE: 1. Sa
vannah Rijk, Brouwn Misttoue (Honter.)
141. 2e proef: 1. Savannah Rijk, Mis-
toue, 146. L2 cat. CDE: 1. Annabel Con
tent, Tinkerbell (Eenhoornr.) 167. 2e
proef: 1. Thiery Vermunt, Winning Star
Virtuos (Hulst) 178. L1 cat. CDE: 1.
Marjolein Contant, Olaf (Eenhoornr.)
160. 2e proef: 1. Marjolein Contant,
Olaf, 160.
Nieuw en Sint Joosland. Dressuur
LR PC Walcheren. Paarden, klas
se M2: 1. Anneke Phernambucqe, Tos
cane (Weelr) 172: 2 Carola van Lee
nen, Shorea (Schouwse R.) 165; 3 Kelly
Verbeem. Igor K (Walcheren) 156 M1:
Annemijn Harten, Sukabumi (Oranje
zon) 172; 2. Eline Francke, Pompidou
(Gouwe Reyers) 164, 3. Sietske Krijgs
man, Charlie's Nepal (Gouwe Reyers)
161 L2: 1. Sandy de Poorter, Ursa Mi
nor (Zwinr166; 2 Anoek Erwich, Uni
que (Paardebloem) 160, 3. Agnes Bim-
mel, Jeltske (Sé-Ros) 159. L1: 1 Peter
Klaasse, Velvet (Walcheren) 162; 2. Pa
tricia Snoek, Urmano (Walcheren) 161,
3. Willeke Janse, Statistique (Gouwe
Reyers) 159. Pony's, Z2 cat. D: 1. Ma-
riska de Vrieze, Soemeer's El Igneg
(Paardebloem) 59.21. M2 cat. CD: 1.
Nelline Goedegebure, Jolly Jumper
(Paardebloem) 175. L2 cat. E: 1 Jenni
fer Limburg, Surprise K (Walcheren)
164. L1 cat. DE: 1 Jeanine Nieuwen-
huis, Gino (Gouwe Reyers) 167.
Tweede klasse zuid: Delft Tovaal
12-21, Oemoemenoe - Maastricht
17-19, RCE/PSV - WRC Haaglanden
40-14. Stand: LSRG 9-37 (250-85), Til
burg 9-32 (288-128), RCE/PSV 10-31
(294-136), Haaglanden 11-30 (228-203),
Tovaal 8-27 (168-75), Maastricht 11-26
(173-158), Delft 11-21 (187-221), Old-
fants 8-10 (104-294), Oemoemenoe 9-8
(81-198), Ducks 8-4 144-319).
Turijn (Ita). Wereldbeker. Mannen,
500m: 1 Kato (Jap) 35,29, 2. Dorofejev
(Rus) 35,32, 3. Wotherspoon (Can) en
Yu (Chn) 35,37, 12. Van Velde 35.84.
B-groep: 1 Choi (ZKo) 35,74. 3. Kui
pers 35,79, 8. Nijenhuis 36,09,10. De Ko
ning 36,15, 17 Wennemars 36,57.
1000m: 1. Dorofejev (Rus) 1.10,02, 2.
Imai (Jap) 1 10,08, 3. Morrison (Can)
1.10,13, 5 Wennemars (Ned) 1.10,22, 7.
Bos (Ned) 110,31, 18. Groothuis
1.11,10, 19. Olde Heuvel 1.11,40.
B-groep: 1 Kuipers (Ned) 1.09,92.
1500m: 1. Fabris (Ita) 1.46,46, 2. Mor
rison (Can) 1.46,82, 3. Hedrick (VSt)
1 47.58. 5. Kuipers (Ned) 1.47,86, 6.
Nijenhuis (Ned) 1.47,94, 8. Bos (Ned)
1 48,16, 11. Wennemars 1.48,84, Tuitert
gevallen. Vrouwen, 500m: 1 Wolf
(Dui) 38,64, 2. Okazaki (Jap) 38,65, 3. Si-
mionato (Ita) 38,77, 14. Timmer 39,13,
15 Gerritsen 39,26, 17. Wijsman 39,46,
18 Van der Star 39,53. B-groep: 1.
Ochowicz (VSt) 39,49. 4 Oonk 40,00.
1000m: 1. Friesinger (Dui) 1.16,30, 2.
Klassen (Can) 1.16,54, 3. Rodriguez
(VSt) 1.17,38, 6. Wüst (Ned) 1.18,02, 10
Timmer (Ned) 1.18,65, 11 Murris
1.18,68, 16. Van Deutekom 1.19,09, 19.
Gerritsen 1.19,46. 3000m: 1. Friesinger
(Dui) 4.05,46, 2. Klassen (Can) 4.05,70,
3. Groves (Can) 4.08,51, 4. Groenewold
(Ned) 4,09,31, 14. Vis 4.14,81, 20. Van
Goozen 4.18,50. B-groep: 1 Wust
(Ned) 4.05,44, 2, Kleinsman 4.11,52.
Ploegenachtervolging: 1. Duitsland
3.04,22, 2. Canada 3.06,15, 3. Japan
3.06,45, 11. Nederland (Van Dijk, Van
Goozen, Vis) 3.11,56.
Groningen. Negende marathon
KNSB/Essent-beker. Mannen, 125
ronden: 1 Michaud, 2. Van Hest, 3.
Landman, 4. Berga, 5. Stroetinga. Vrou
wen, 60 ronden: 1 Van der Wal, 2.
Bekkering, 3. Verdouw, 4. Top, 5. Lange-
land.
Breda. Open Zeeuws kampioen
schap marathonschaatsen. Mannen
A, 50 ronden: 1 Patrick Goverse, Ka
pelle; 2. Mark van der Weijden, Middel-
harnis; 3. Maarten Janse jr., Wolphaarts-
dijk; 4. Bastiaan van 't Westeinde, Wol-
phaartsdijk; 5. Jacco Ringelberg, Goes;
6. Erwin Mesu, Middelburg; 7. Quinten
Meulblok, Burgh Haamstede, 8. Niels
Steenbakker, Biggekerke; 9. Andre van
Espen, Axel; 10. Niels Wisse, Waarde.
Mannen B, 30 ronden: 1. Peter Janse,
Yerseke; 2. Niels Mesu, Middelburg; 3.
Olivier Goud, Waarde; 4. Bert Smits,
Nieuwdorp; 5. Pierre Vermeulen. Mid
delburg; 6. Sjaak Aben, Nieuwerkerk; 7
Ed de Looze, Zierikzee; 8. Casper van
Gilst, 's-Heer-Hendrikskinderen; 9. Jan
Huizer, Dirksland; 10. Johan Sweep, La-
ge-Zwaluwe. Vrouwen, 25 ronden: 1.
Martje Wisse, Goes; 2. Corina Boekei,
Brouwershaven; 3. Francien Wisse,
Waarde; 4. Jozien Wisse, Krabbendijke;
5. Corina Wisse, Krabbendijke. Mas
ters, 50 ronden: 1. Cees Saman, Axel;
2 Jaap Tatenhoven. Axel; 3. Adriaan
Provoost, Domburg; 4. Fop Fonteine.
Haamstede; 5- Leo Janse. Yerseke.
Islamabad (Pak). WK landenteams,
mannen. Groep D: Australië - Neder
land 3-0 Kneipp - Reus 9 0 9-1 9-2.
Ricketts Anjema 9-3 9-3 9-1. Bosweii -
Hoevenaars 9-0 9-0 9-0. Finland - Vere
nigde Staten 2-1 Eindstand: 1 Austra
lië 3-6, 2. Nederland 3-4, 3. Finland 3-2.
4. Verenigde Staten 3-0. Australië en Ne
derland verder. Achtste finales: Paki
stan - Nederland 3-0. Mansoor Zaman -
Bennett 9-5 9-6 9-1, Shahid Zaman - An
jema 9-6 2-9 0-9 9-4 9-5, Mehboob - Hoe
venaars 9-0 9-3.
Goes. Jeugdcircuit Janvier Dance-
Masters. Poule B: Vincent Bol-Wesley
de Marco 6-3, Jens de Koster-Matthijs
van Damme 8-3, Riche Anbeek-Jens de
Koster 4-2, Vincent Bol-Koen Holwerda
7-4. Poule C: Alexander van de
Vrie-Rutger Rijkse 4-0, Dominic van Elze-
lingen-Niek de Lange 11-1, Hans van
Putte-Lennart van der Schelling 6-3,
Tim Visser-Thijs Roumen 6-3, Lennart
van der Schelling-Alexander van de
Vrie 5-4. Dominic van Elzelingen-Thijs
Roumen 3-2, Hans van Putte-Rutger
Rijkse 8-1, Tim Visser-Niek de Lange
8-5. Poule F: Sjoerd Inja-Anne Flohil
6-5, Jorben Sprong-Davey de Looff
11-2, Eddy Sprinkhuizen-Merel Meul-
meester 6-5, Jonas Patisi-Ferdinand
van Balen 7-4, Anne Flohil-Davey de
Looff 8-5, Ferdinand van Balen-Merel
Meulmeester 7-2, Sjoerd Inja-Jorben
Sprong 8-4, Eddy Sprinkhmzen-Jonas
Patist 8-5. Poule G: Mark van Hoe-
ve-Renaldo Sewnath 7-2, Colin van de
Hout-Daan Peerlings 7-3, Mare Jon-
ker-Rogier Tax 8-3, Renaldo Sew-
nath-Colin van de Hout 5-5, Mark van
Hoeve-Daan Peerlings 7-2, Yannick Kie-
wiet-Marc Jonker 7-4.
Goes. Wintercircuït PrïvaZorg Zee
land. Allstars-MLTC 33-27. ME: Yoram
Hilkhuijzen-René Lmdenbergh 6-5.
Sjoerd Huis in 't Veld-Dimitri van Hoof
4-7, Tim van Dongen-Ramon de Jong
7-3, Marc Stoop-Tim van Uden 11-1,
Pierrot Bouwer-Orestis Molopodis 5-6,
Ricardo van de Meijden-Wijnand Smit
11-0. VE: Suzanne Lodewijks-Esther
Vendrik 7-3, Ingeborg Roks-Saskia Oran
je 5-4, Eva Verhulst-lngrid Weegels 3-6,
Melissa Brouwer-Linda Oranje 3-4 MD:
Yoram Hilkuijzen/Sjoerd Huis in 't Veld-
René Lindenbergh/Dmitri van Hoof 6-9,
Tim van Dongen/Mare Stoop-Orestos
Molopodis/Tim van Uden 4-5, Pierrot
Bouwer/Ricardo van der Meijden-Ra-
mon de Jong/Wijnand Smit 6-3. VD: In
geborg Roks/Suzanne Lodewijks-Esther
Vendrik/Saskia Oranje 8-2, Eva
Verhulst/Melissa Brouwer-lngrid
Weegels/Linda Oranje 3-6.
't Halve Maantje-ZieZoom 37-23 ME:
Virgil Greeve-Gary Soldaat wo„ Dennis
van 't Westeinde-Joost van Loon 7-5,
Rikkert van de Wel-Camiel Folmer 5-4,
Jaap Moerland-Peter Godrie 13-0, San-
der van Buren-Pieter Boot 5-7, Bram
Meulblok-Thomas Ie Clercq 6-5 VE:
Renée Pieters-Margot Jansen 4-6, Man-
dy Wolfert-Naomi Hillebrand 5-7, Bian-
ca Zwanenburg-Monique Klerk 6-4, Em
ma Blok-Frederique Kuiper 2-7 MD:
Harold Schipper/Dennis van 't Westein-
de-Gary Soldaat/Joost van Loon 105,
Virgil Greeve/Rikkert van de Wel-Ca-
miel Folmer/Peter Godrie 9-2, Sander
van Buren/Bram Meulblok-Pieter
Boot/Thomas Ie Clercq 10-3. VD: Man-
dy Wolfert/Renée Pieters-Margot Jan
sen/Naomi Hillebrand 8-8, Bianca Zwa
nenburg/Emma Blok-Monique Klerk/
Frederique Kuiper 2-5
Mannen, regiodivisie: Sarto Jola'
Olympus 3-2, VOY-Voko/Finenzo 1-3,
Schovocomca-Rijnmond 3 0-4, Rijn
mond 4-Coolflash/Ekspalvo 0-4,
Morres/Hulst-Atak'55 3-2, Zuvo-Mytilus
2-3. Stand: Coolflash/Ekspalvo 9-37,
Voko/Finenzo 10-34, Mytilus 9-32, Sarto
9-29, Rijnmond 3 9-26, Jola/Olympus
10-25, Schovocomca 10-23, Atak'55
9-21, Rijnmond 4 10-21, Zuvo 10-20,
Morres/Hulst 8-7, VOT 9-5. Promotie
klasse A: Sliedrecht Sport 3-Kwiek 3-1,
King/Capelle 2-DVO 3-1, Spivo-OKK'70
1-3, Rijnmond 5-RVC/Libanon'50 0-4.
Promotieklasse B: Mikro Electro/
Roosendaal 2-Udenhout 4-0, Sic
Pugno-Voko/Finenzo 2 3-2, Volley/Zuid-
Gepidae 3-2, Spivo 2-Triade/VCT 3-2,
Rowi-VVS'92 4-0, Benevia-De Zebra's
0-4.1D: Sarto 3-AVC87 3-1, YVC-Breda
Beach 1-3, Morres/Hulst 2-SDC 1-3, De
Zebra's 2-Mytilus 2 1-3, Sic Pugno 2-De
Burgst 0-4, Olympus-Triade/VCT 3 3-1.
2G: Voorwaarts-Kwiek 2 4-0, Ardito-Ga-
vok 3 2-2, VVS'92 2-Apollo'72 2-2, Zuvo
2-AVC87 2 3-1, Sic Pugno 3-De Burgst 3
2-2. Olympus 2-Gavok 4-0 3G: BOK-De
Sterre 2-2, Voorwaarts 2-De Burgst 5
2-2, Savok-Ardito 2 2-2, Zuvo 3-AVC87
3 0-4. Vrouwen, regiodivisïe: Sarto
2-Kwiek 3-1, VOY-De Burgst 3-1, Savok-
Rijnmond 2 3-1, SSS-Triade/VCT 3-2.
Morres/Hulst-Voko/Finenzo 3-1, Bene-
via-Fusion 1-3. Stand: Fusion 9-37.
Voko/Finenzo 10-34, Benevia 10-30, Rijn
mond 2 9-25, Sarto 2 10-25, TriadeA/CT
9-22, VOY 10-22, De Burgst 10-22,
Morres/Hulst 9-20, Savok 10-19, Kwiek
10-18, SSS 10-16. Promotieklasse B:
Sarto 3-Udenhout 3-1, Sic
Pugno-Smash'75 4-0, Foran-
to-Triade/VCT 2 4-0, Morres/Hulst
2-Atak'55 1-3, Zuvo-Sliedrecht Sport 2
0-4, DVO-Dunamis 3-1. 1D: Groene
Ster-WS'92 2-3, BOK-Ardito 2-3, Sic
Pugno 2-De Burgst 2 0-4, YVC-Volley
Zuid 2 3-1, Benevia 2-Triade/VCT 4 4-0,
Zuvo 2-De Sterre 3-1. 2F: Voor
waarts-Kwiek 2 0-4, YVC 3-Mikro
Electro/Roosendaal 5 2-2, Savok 2-VVR
2-2, Morres/Hulst 3- VVS'92 2 2-2, Zuvo
3-Mytilus 1-3 2G: Breda Beach-AVC'87
3-1, Sic Pugno 4-AKS 0-4, VCG-De
Burgst 3 4-0, Voko/Finenzo 3-Gavok 1-3,
Rowi-Apollo'72 2-2. 3A: Vovero
2-Kwiek 3 0-4, Ibis 2-Benevia 4 2-2, Spi
rit 3-Yum 2 3-1, Deux In 3-DVO 3 2-2,
Hollemare-MVC 3 2-2 3G: BOK
2-AVC87 2 4-0, Savok 3-WS'92 4 4-0,
Ardito 2-WR 2 4-0. Savok 4-VVS'92 3
0-4, Sic Pugno 5-De Burgst 4 4-0, Sic
Pugno 5-Savok 3 0-4
Manchester (Eng). Wereldbeker.
Mannen, teamachtervolgïng: 1.
Nieuw-Zeeland 4.08,142, 2. Groot-Brit-
tannië 4.08,345, 3. Nederland (Heimans/
Mouris/Stroetinga/Terpstra) 4.09,293.
Sprint: 1. Bos (Ned), 2 Mulder (Ned),
3. Bourgain (Fra) Puntenkoers: 1.
Fulst (Dui) 32, 2. Schep (Ned) 28, 3. Bla-
ha (Tsj), Aeschbach (Zwi) 24. Vrou
wen, 500m tijdrit: 1. Tsilinskaja
(WRu) 34,524, 2. Hijgenaar (Ned)
34,704,3. Pendleton (GBr) 34,949.
Vlissingen. Negende wedstrijd
Zeeuwse ATB Cup. Senioren: 1. Ed-
zard van Ewijk (Goes), 2. Dennis Raadt-
gever (Kapelle), 3. Jaco Wagenaar (Yer
seke), 4. Kevin Gideonse (Heinkens-
zand), 5. John van de Vreede (Krabben
dijke), 6. Luc van Eek (Kapelle), 7. Daniël
Paardekooper (Oostkapelle). 8. Angelo
Winne (Overslag). Vrouwen: 1 Natha
lie de Roo (Kapelle), 2. Baukje Doedee
(Driewegen), 3. Petra Sloots (Brielle).
Veteranen: 1. Franky Taelman (B), 2.
Adri Jongeneelen (Bosschenhoofd), 3.
Andy van Loon (Hoogerheide). Jeugd,
15/16 jaar: 1 Sebastiaan Zweedijk (Ka
pelle). 13/14 jaar: 1. Johan Oosterhuis
(Vlissingen). 11/12 jaar: 1. Thomas
Oosterhuis (Vlissingen). 9/10 jaar: i
Ivar Moeleker (Kloetinge). T/m 8 jaar:
1. Jasper de Visser (Domburg).
Overgangsklasse B: GKV/Nettorama-
Fortis 17-14, Excelsior(D) - Ijsselvogels
11-11, KCC?Van Santen-Avanti 10-12,
Maassluis-De Meeuwen 12-12. 1G:
Nieuwerkerk-Swift 11-9, Tjoba-Merwe-
de 16-13, Ondo (G)-ODO 11-9, Bol
nes-Tempo 13-17. 2G: TOP-Sagitta
16-20, All Ready- Olympia 11-11,
ACKC-Good Luck 17-11, Korbis-RWA
8-14. 3C: Atlas - Oranje Zwart 9-13, On-
do-Seolto 13-11, Stormvogels-Togo
9-13, Ventura Sport- Kobatjo 10-11. 4B:
't Capproen-Blauw Wit 20-15, KVK-
Zaamslag 14-12, Volharding-Scheldevo-
gels 10-13, Luctor-BKC 15-12.
Triëst (Ita). EK 25-meterbad, fina
les. Vrouwen, 50 vrij: 1. Veldhuis
(Ned) 24,32. 4. Schreuder (Ned) 24,57.
50 rug: 1. Oernstedt (Den) 27,26, 7.
Schreuder 27,90 (NR) 100 school: 1.
Kaminska (Pol) 1.06,51; 14. Baans
1.09,14 (serie 1.08,90). 100 vlinder: 1
Moravcova (Slw) 58,19, 5. Dekker (Ned)
58,59. 100 wissel: 1 Seppala 1.00,71,
3. Schreuder 1.01,21 (NR) 4x50 wis
sel: 1. Nederland 1.47,44 WR (rug
Schreuder 27,77 NR, school Nijhuis
30,78, vlinder Dekker 25,63, vrij Veld
huis 23,26). Mannen, 1500 vrij: 1 Pri-
loekov (Rus) 14.27,12 (ER); 12 Van der
Wei|den 14.59,15 (NR), 23. Schelvis
15.18,21. 50 school: 1. Lisogor (Oek)
26,67; 15. Stekelenburg 27,77 50 vlin
der: 1. Frólander (Zwe) 23,08, 8. Basti
aan Tamminga (Ned) 53,58; 11 Veens
23,69. 100 wissel: 1 Mankoc (Slv)
52.65, 4. Van Aggele (Ned) 54,17 (NR).
4x50 vrij: 1 Nederland 1 25,03 WR
(Veens 21,48, Zastrow 21,48, Damen
21,54, Kenkhuis 20,53).
ADO Den Haag - RBC Roosendaal
3-0 (1-0). 6. Van der Leegte 1-0, 78.
Kolkka 2-0, 84. Kolkka 3-0. Scheidsrech
ter: Wegereef. Toeschouwers: 6725. Ge
le kaari: El-Akchaoui (ADO Den Haag),
Fleur, Molenaar, Wau (RBC Roosen
daal).
ADO Den Haag: De Vries; Rijaard, Sae-
ijs, Saavedra en El-Akchaoui; Stroeve,
Van der Leegte en Rankovic (89. Jung-
schlager); Den Ouden (66. Verhoek),
Mols (79. Elia) en Kolkka.
RBC Roosendaal: Volders; Lammens,
Roumani, Molenaar en Fleur; Loran,
Daelemans (66. Smolders) en Paap,
Marcelino (58. Wau), Kpaka en Sillah.
NAC Breda - Heracles Almelo 2-1
(2-0). 25. Vonlanthen 1-0, 29. Zwaans-
wijk 2-0, 81. Jansen 2-1. Scheidsrechter.
Nijhuis. Toeschouwers: 13.699. Gele
kaart Zwaanswijk (NAC Breda),
Quansah, Reekers IHeracles Almelo)
Bijzonderheid: 33 Quansah (Heracles
Almelo) mist strafschop.
NAC: Van Zwam; Elshot. Zwaanswijk,
Van Gessel en Vidmar; Mendes da Sil-
va, Vonlanthen en Slot; Jenner, Van
Hooijdonk en Diba (82. Stam).
Heracles: Pieckenhagen; Jansen, Hoog-
ma, Smit (46. Reekers) en Looms;
Hócher, Maas en Quansah (71. Tame-
rus); Nurmela, Hirayama en Calincov
(46. Sluljter).
SC Heerenveen - Willem II 3-3 (1-3).
7. Caluwé 0-1, 13. Hadouir 0-2, 26. Ha-
douir 0-3, 40. Bruggink 1-3, 65. Huntel-
aar 2-3, 69. Huntelaar 3-3. Scheidsrech
ter: Braamhaar. Toeschouwers: 20.400.
Gele kaart. Dembele, Zois (Willem II).
SC Heerenveen: Vandenbussche; Hen
rico Drost, Hansson, Breuer en Jeroen
Drost; Bosvelt (46 Huntelaar), Bruggink
en Pranjic; Yildirim, Samaras (76.
Tarvajarvi) en Nilsson (65. Hanssen).
Willem II: Zois; Wau, Victoria, Van der
Struijk en Van der Haar, Hadouir (56.
Kolsi), Agustien (46. Smit), Fehér en Ca
luwé; Dembele en Bobson (76. Ceesay).
FC Twente - AZ 1-3 (1-0). 32 Bakir-
ciogiu 1-0, 65. Huijsegems 1-1, 72. Koe
vermans 1-2, 89. Landzaat 1-3. Scheids
rechter: Blom. Toeschouwers. 13.100.
Gele kaart' Heubach, Gakhokidze (FC
Twente), Perez, Jaliens, De Zeeuw (AZ).
FC Twente: Boschker. Schuurman, Ma-
jstorovic. Zomer en Heubach; Bakirciog-
lu. Brama en Sjoekov (78. Loumpoutis).
Tourna (69. Gerritsen), Afonso en Gak
hokidze.
AZ: Timmer; Steinsson (46. De Zeeuw),
Jaliens, Mathijsen en De Cler; Landzaat,
Perez en Schaars; Meerdink (46. Huijse
gems), Arveladze (63. Koevermans) en
Van Galen.
Feyenoord - PSV 1-0 (1-0). 8. Kuijt
1-0. Scheidsrechter; Bossen. Toeschou
wers; 50.000. Gele kaart: Boussaboun
(Feyenoord), Ooijer, Lamey (PSV).
Feyenoord: Lodewijks; Ostlund,
Greene, Bahia en Bosschaart; De Guz
man, Ghaly en Paauwe; Boussaboun
(90. Saïdi), Kuijt en Kalou.
PSV: Gomes; Lucius, Ooijer, Alex en La
mey; Culina (70. Sibon), Simons (59. Ro
bert), Cocu en Aissati (70. Reiziger); Ven-
negoor of Hesselink en Farfan.
Vitesse - Ajax 0-2 (0-1). 17. Galasek
0-1 (strafschop), 75. Charisteas 0-2.
Scheidsrechter: Vink. Toeschouwers:
24.400. Gele kaart: Yakubu. De Mul (Vit
esse), Charisteas. Pienaar (Ajax): -
Vitesse: Wapenaar; Vreven. Knol,
Dingsdag en Swerts (81. Gluscevic);
Van der Schaaf, Yakubu en Janssen: De
Mul (81. Benson). Amoah en Hersi (87.
Rojer),
Ajax: Stekelenburg, Trabelsi, Heitinga,
Vermaelen en Juanfran; Pienaar (50. De
Jong), Galasek, Sneijder en Boukhari;
Charisteas (87. Babel) en Rosenberg.
RKC Waalwijk - Sparta 3-2 (0-1). 45.
Polak 0-1 (strafschop), 64. Mariens 1-1,
66. Hoogendorp 2-1, 70. Molhoek 3-1,
BUITENLANDS VOETBAL
BELGIE Z-Waregem - Anderlecht 1-2,
FCBrussels - St.Truiden 0-0, Moeskroen
- Beveren 1-3, LaLouviere - Westerlo
0-3, Cercle B - Charleroi 2-0, Gent - Stan
dard L 2-1, Roeselare - Lierse 2-0, RC
Genk - Brugge 2-2 Stand: Anderlecht
16-35, Standard L 16-32, Brugge 17-32,
RC Genk 17-30, Westerlo 16-28, Z-Ware-
gem 16-27, Lokeren 16-27, Roeselare
16-22, FCBrussels 16-22, Gent 16-22,
Cercle B 17-20, Beveren 16-19, Charle
roi 16-18, Moeskroen 16-16, LaLouviere
16-16, Germinal B 16-15, St.Truiden
17-14, Lierse 16-9
DUITSLAND HSV - Hertha BSC 2-1.
Duisburg - Bielefeld 1-1, Schalke 04 -
Mainz 05 1-0, Wolfsburg - Stuttgart 0-1,
Frankfurt - Dortmund 2-0, Hannover96 -
Borussia M 1-1. Nurnberg - Leverkusen
1-1, FC Koln - Bremen 1-4, Bayern M. -
Kaisersl. 2-1. Stand: Bayern M 16-41,
HSV 16-37, Bremen 16-35, Schalke 04
16-31, Hertha BSC 16-25, Borussia M
16-22, Stuttgart 16-22, Dortmund 16-21,
Hannover96 16-20, Frankfurt 15-18, Le
verkusen 16-18, Wolfsburg 16-18, Biele
feld 16-17, Mainz 05 16-15, Nurnberg
16-13, FC Koln 16-12, Duisburg 16-11,
Kaisersl. 15-9.
ENGELAND Liverpool - Middlesb. 2-0,
Birmingham - Fulham 1-0, Blackburn -
West Ham 3-2, Bolton - Aston V. 1-1,
Charlton - Sunderland 2-0, Chelsea -
Wigan Athl 1-0, West Brom - Man City
2-0, Newcastle - Arsenal 1-0, Man.Uni
ted - Everton 1-1. Stand: Chelsea
16-43, Liverpool 15-31, Man.United
15-31, Tottenham 15-27, Bolton 15-27,
Arsenal 15-26, Wigan Athl 15-25, Man.
City 16-24, West Ham 15-22, Charlton
15-22, Newcastle 16-22, Blackburn
16-21, Middlesb. 16-19, Everton 15-17,
Aston V. 16-17, Fulham 16-16, West
Brom 16-16, Birmingham 15-12.
Portsmouth 15-10, Sunderland 17-5-
FRANKRIJK Lille - Lens 0-0, Le Mans -
Bordeaux 1-0, Marseille - Auxerre 1-0,
Nancy - Strasbourg 1-2, Nice - Ajaccio
1-0, Paris SG - Rennes 2-0, Sochaux -
Metz 1-1, Toulouse - Troyes 2-1. Nantes
- Monaco 0-0, St.Etienne - Lyon 0-0.
Stand: Lyon 18-44. Auxerre 18-32, Bor
deaux 18-31, Paris SG 18-30, Lens
18-29, Monaco 18-28, Marseille 18-28,
Lille 18-27, St.Etienne 18-26, Rennes
18-26, Le Mans 18-25. Nantes 18-22, Ni
ce 18-22, Toulouse 18-22, Nancy 18-21,
Sochaux 18-21, Troyes 18-18, Ajaccio
18-12, Strasbourg 18-11, Metz 18-11.
ITALIE Siena - Empoli 1-0, Fiorentina -
Treviso 1-0, Ascoli - Reggina 1-1, Juven-
tus - Cagliari 4-0, Livorno - Lazio 2-1,
Messina - Chievo 2-0, Parma - Sampdo-
ria 1-1, Roma - Palermo 1-2, Udinese -
Lecce 1-2, Inter AC Milan 3-2. Stand:
Juventus 15-42, Inter 15-32, Fiorentina
15-32, AC Milan 15-31, Livorno 15-28,
Sampdoria 15-24, Chievo 15-24, Paler
mo 15-22, Lazio 15-22. Roma 15-20, Udi
nese 15-20, Siena 15-18, Reggina 15-17,
Empoli 15-17, Ascoli 15-14. Messina
15-12, Lecce 15-11, Parma 15-10. Caglia
ri 15-9, Treviso 15-8.
PORTUGAL Nacional - Maritimo 2-1,
Leiria - Porto 1-3, Academica - Rio Ave
2-2, G. Vicente - Naval 2-0, Penafiel -
Guimaraes 0-1, Ferreira - Braga 1-0.
Stand: Porto 14-31, Nacional 14-30, Set-
ubal 13-26, Braga 14-26, Sporting 14-24.
Benfica 13-22, Boavista 13-22, Ferreira
14-21, Academica 14-18, Rio Ave 14-17.
Estrela Am 14-16, Maritimo 14-15, Lei
ria 14-15, Belenenses 13-14, G. Vicente
14-14, Guimaraes 14-13, Naval 14-11,
Penafiel 14-7.
SCHOTLAND Aberdeen Dunferml.
0-0, Celtic - Hibernian 3-2, Falkirk -
Motherwell 0-1, Hearts - Inverness 0-0,
Livingston - Dundee Utd 1-0, Kilmar-
90 Van den Bergh 3-2. Stht,toa,
Koopman Toeschouwers* srww
kaart. Obodai (Sparta).
RKC Waalwijk: Van Dijk; VanDw
Teixeira, Keller en Van Haaren iw1
laer (46 Fuchs), Zuiverloon Ef*
(90. Krohn-Dehli) en Molhoek' i)a!S
en Hoogendorp.
Sparta: Ponk; De Fauw, Gudde
tjes (72. Van den Bergh) enGixK?
ta (81. Emnes), Obodai, Michelsiï
lak; Bouaouzan en Rose.
FC Utrecht - FC Groningen O-Jiim
81 Salmon <M. 90 YenCoroJ
Scheidsrechter: Wiedemeiier t
schouwers. 20.250. Gele kaart Br,
Nelisse (FC Utrecht) Fledderus(FCr
ningen).
FC Utrecht: Terol; Tim Comefe
Tanghe), Keiler, Broerse en Bra-C
De Jong, Tiendalli en Kruys (79
nil; Douglas (61 Van den Bergh)2
se en Maachi
FC Groningen: Roorda; Matth-
rink. Kruiswijk en Van der Linde-
Floren), Bugs, Lindgren, Fledderusa
Van de Laak) en Levtsjenko Sï-*
(83. Nevland) en Yuri Cornelisse
Feyenoord
PSV
NEC
RKC
Ajax
Vitesse
Groningen
Heerenveen
FC Utrecht
NAC
FC Twente
RodaJC
ADO Den Haag
Heracles
Sparta
Willem II
15 11
15 11
15 11
2 2 35 tij
2 2 35 4J
2 2 35 30
3 4 27 17.
2 5 26 31 J
3 5 24 23
2 6 23 27. J
2 6 23 16 5
4 5 22 S i
3 5 21 1|
4 6 19 15-2
2 8 17 16-5
9 16 21-3
3 8 15 16-1
3 8 15 Ij
3 9 12 :4.j
3 9 9 14-,
4 11 i
Programma, 14-12: Willem i
Utrecht; 16-12: Sparta - Yes
17-12: RBC Roosendaal - RodaJC.ft
- Willem II, Heerenveen - FCTasï
18-12: ADO Den Haag - Feyenocrur
- RKC Waalwijk, NAC 8reda - Ajax
cles Almelo - FC Utrecht. Gronna'
NEC.
Eerste divisie, 12-12: GoAheaiEs
les - WV Venlo. Eindhoven - Erm»
Volendam - TOP Oss, Den Bosch Ca
buur Leeuwarden, AGOW - Grs
schap; 15-12: Helmond Spon -fe
Bosch; 16-12: VW Venlo -AGOW, fo
tuna Sittard - StormvogelsTës,
Zwolle - Dordrecht, Emmen - ExceHkr'
MVV - Graafschap, Cambuur Lecw
den - Go Ahead Eagles, TOP Oss Va
dam, Haarlem - Volendam, Omntail:
- Eindhoven.
EmsmngM
Eredivisie
Arveladze
Huntelaar
Kuijt
Hoogendorp
Farfan
Perez
Koné
Amoah
Eerste divisie
Van Dijk
Holman
Mourad
El Gaaouiri
Hamming
Bridji
Kolk
Heerenveen
Feyenoord
RKC Waalwi
Ronaldinho (FC Barcelona)
nock - Rangers 2-3 Stand: Cellic 18-4
Hearts 18-41, Hibernian 18-34, Rans®
18-27, Kilmarnock 18-26, Inverss
18-23, Motherwell 18-23, Aberés»
18-22, Dundee Utd 18-18, Falkirk 18-17
Livingston 18-11, Dunferml. 18-9,
SPANJE Valencia - Bilbao R Sea-
dad - Villarreal 1-3, At. Madrid-AIM
1-1, Betis - Espanyol 0-0, Deportivo
diz 1-0, Zaragoza - Celta 1-0, Geui
Santander 1-2, Osasuna - MallorteW
Malaga - R. Madrid 0-2, Barcelon3-s
villa 2-1. Stand: Barcelona 15-34,Oss
una 15-34, R Madrid 15-28, Villens
15-26, Deportivo 15-26, Valentie 15-2!
Celta 15-26, Sevilla 15-23, Getale Is?
At. Madrid 15-18. Sociedad 15-18,Zst
goza 15-17, Malaga 15-15, Sanisna
15-15, Mallorca 15-15, Cadiz 15-14&»
nyol 15-14, Bilbao 15-12, AlavesW!
Betis 15-12 'tM
TURKIJE Gaziantep. - Ankaragvs; V
Demzlisp - Rizespor 2-0, Galaies? s-
siktas 3-2, Samsun - Malatyal-2^
clerb. - Diyarbakir 4-0, Sivasspor-jf
nyaspor 1-1, Trabzon - Ankarasp?-"
Erciyes - Fenerbahce 0-3 Stand:?=*-
bahce 16-42, Galatasar. 16-38, fe*
risp 16-29, Besiktas 16-25, Gat®
16-24, Sivasspor 16-24, Erciyes R
Konyaspor 16-21, Gaziantep. '?-•
Trabzon 16-20, Manisaspor 16-19,Af»
ragucu 16-18, Diyarbakir 16-17, Anbs i
por 16-16, Rizespor 16-14,
16-14, Denizlisp. 16-13, Samsun»
31
ADO Den Haaq-RBC Roosendaa
02
NAC Breda-Heracles
i
03
Heerenveen-Willem II
j
34
FCTwente-AZ
05
Feyenoord-PSV
06
FC Utrecht-FC Groningen
07
RKC Waalwi|k-Sparta R'dam
OR
Vitesse-Ajax
09
Ascoli-Reggina
10
Inter,-AC Milan
11
AS Roma-Palermo
12
R.B.Sevilla-Espanyol
13
R.Sociedad-Villarreal
Winnende rijtje: 1. 1.3, 2,1.2J''1
1,2, 3, 2.
Lotto: 2 7, 19, 23, 24, 25, tK
30, kleur groen. Euroloterij:
Lucky Day: 3, 4, 5, 9, 14,16, 20.2- -
28, 30, 33, 39, 57, 58, 62, 67.68,
Onder voorbehoud van typefouten