Alleen Lekaj ziet lichtpuntjes Gehavend Breskens morele winnaar schiet IJzendijke weer naar koppositie ferneuzen verliest van povere hekkensluiter Unitas; 2-0 ,21 De Deckere onderscheiden maandag 12 december 2005 kaart. Jnarth Leihitu, Geert-Jan Terneuzen: Kim Gommers, Roel van der Hooft, Remco van Hans van Damme. Mike But, Jor- Kraan (beiden UnitasAantal toe- Alberti (70. Erik-Jan Naudts), Jan Leeuwen, Maik de Wolf, Ramazan den Takiddme (85. Christoph schouwers. 250. Bosman, Dennis de Kraker, Ferco Kesikbas (70. Daryl Rawidjan), Praet). Jorden Takiddine van Terneuzen (midden) probeert zich langs een verdediger van Unitas te worstelen. Achter hem aanvoerder Mike But (rechts). foto Peter Nicolai Hoek 2 verrast alles en iedereen HOEK - De reserves van hoofdklasser Hoek hebben zater dag alles en iedereen verrast door met 1-0 te winnen van Heerjansdam 2, nummer twee in de reserve-hoofdklasse. De zege van de ploeg van trainer Piet de Vries was zeker niet onverdiend. Hoewel de bezoekers voor rust de beste kansen kregen, was Hoek na rust veel sterker. Nadat Pa trick de Gughteneire de lat al had geraakt, scoorde Maik Leko vijf minuten voor tijd de beslissende treffer, 1-0. Goal Gilling genoeg voor winst DUBBELDAM - Eindelijk hebben de A-junioren van Ter- neuzense Boys weer eens een zege mogen begroeten. Het in de hoofdklasse op de zesde plaats staande Dubbeldam Al werd geklopt met 0-1. Gemakkelijk ging het niet want nadat Jarmo Gilling de score na een kwartier had ge opend, speelde het duel zich vooral op de helft van de Ter- neuzenaren af. Tot veel kansen voor Dubbeldam leidde dat overigens niet. In de slotminuten miste Leon van Frayenhove van dichtbij een uitgelezen mogelijkheid op 0-2. HVV'24 zet Goes opzij GOES - De A-junioren van HW'24 hebben zaterdag af stand genomen van de laatste plaatsen. Tegen Goes werd het 5-3 voor de ploeg van trainer Dennis Sanches. Door doelpunten van Jorn Knibbelaar en Joel Zimmerman nam HW'24 voor rust tweemaal een voorsprong, maar Goes leidde bij rust met 3-2. In de tweede helft draaide HW'24 de rollen om. Timo de Bruijn (2) en Dominique de Burger bogen de achterstand om in een 5-3-voorsprong. Terneuzen blijft aan kop ROOSENDAAL - Door de 2-0-winst van de B-junioren van Terneuzen op Alliance BI hebben de Zeeuws-Vlamin- gen zich gehadhaafd aan de kop van de hoofdklasse van het district Zuid 1. Joris Geelhoedt zorgde vroeg in de wedstrijd met een zondagsschot voor 0-1. Erwin Schoon- akker maakte de 0-2. Na de rust stonden paal en lat meer treffers in de weg. HVV'24 te sterk voor middenmoter HULST - De B-junioren van HW'24 hebben op eigen veld tegen Zeelandia Middelburg BI hun zevende punt in de laatste drie wedstrijden gepakt. Het elftal van Bennie van den Branden was met 2-0 te sterk voor de middenmo ter. Remy Neve scoorde in de eerste helft. Laurens Jansen in de tweede. In de slotfase verrichte doelman Dies van Gorssel belangrijke reddingen. Elfde zege futsallers Morres ZWIJNDRECHT - Er lijkt nog weinig mis te kunnen gaan voor de futsallers van ZVH/Morres/Controlec. De Zeeuw-Vlamingen boekten tegen WGZ de elfde overwin ning van het seizoen en stevenen rechtstreeks af op de ti tel. Slechts één keer werd er verloren. Het team uit Zwijndrecht werd met 7-4 aan de kant gezet. Doelpunten waren van Marco Vaal (3), Dwight van Hulle (2) en Arno Zwegers (2). u i ii door Aector Dooms Gaza Ambiti van Zeelandia Middelburg (gestreept shirt) schiet op het doel van Breskens. Michael Verschorre van Breskens (rechts) komt te laat. foto Peter Nicolai Kouteren «NEUZEN - Ardian Lekaj dl zijn ploeg publiekelijk mei a| en dal is hem met 3 Bk nemen De trainer 1 van Terneuzen deed memgeen «Her de wenkbrauwen fron- toen hij na de ontluiste- Lde nederlaag tegen het zwak- ie Unitas (0-2) zei dat zijn ploeg J, inde eerste helft prima had ge- 11 voethald. De oefenmeester zag r I lichtpuntjes, die verder maar 'weinig aanhangers hadden ge- -j zien. v [ietrainer, die onlangs zijn over- m eenkomst met Terneuzen met 2 mee jaar verlengde, zei verder j le kunnen borduren op de posi- k. üeve kanten van de nederlaag te- 5 jen de hekkensluiter. Lekaj pa- jéerde de constatering dat het „.et lekker is om met een neder- 2 lag de winterstop in te gaan. '5 \fcsschien is dat juist wel lek- te*, stelde hij vast. „Ik kan pan bouwen aan wat ik gezien heb Lekaj. die vond dat door blessu- a res het evenwicht tussen bou- - sers en slopers niet goed was, l ontkende dat het niet extra zuur ms om op eigen veld van een de gradatiekandidaat te verliezen. - jlet is nooit leuk om te verlie- Van Britsom weg bij Sluiskil v SLUISKIL - Eric van Britsom 2 gaal aan het einde van dit sei- sj zoen weg bij Sluiskil. I)at maak- 2 te hij gisteren bekend aan de spelersgroep en het bestuur van de zondag-vijfdeklasser. .Drie seizoenen ben ik aan g Sluiskil verbonden geweest", 'l ra de trainer. „Dat is voldoen- jj. óf Als je twintig jaar in dit vak «eloopt. dan weet je dat de che- c ae na drie jaar minder aan het x torden is We gaan in goede har- a rome uit elkaar. Wat ik verder g« doen, weet ik nog niet. Mis- li ükien stap ik bij een andere club binnen. Of ik hou het een tijdje voor gezien." HVV'24 snakt naar winterstop :J VOGELWAARDE - Goed was sn! hel allerminst. HW'24 had te- gen Vogelwaarde een totale m ofl-day, maar vertrok wel met een ll-O-overwinning uit Vogel- I waarde. Met dertig punten uit dertien wedstrijden gaan de Hui- Cs stenaren de winterstop in als f herfstkampioen. xi Het was een partij om snel te II vergeten, meende HW-oefen- Mester Michel Leonhart. „Ge- hkkig hadden we onze slechte it iag tegen Vogelwaarde en moe- ten we volgende week niet aan li debak." HW'24 had niet op zo- h veel tegenstand van Vogelwaar- D óe gerekend. De formatie van v trainer Henk Michels speelde i fris van de lever, zette de tegen- Slander goed vast en schuwde a be duels niet. De bezoekers had- den er aanvankelijk nauwelijks een antwoord op. i De koploper in de vierde klasse s van het zondagvoetbal had hulp nodig van de tegenstander om ei op voorsprong te komen. Bij een vnje trap van Maarten Scheer- ders duwde doelman Danny Snel het leer op de rug van Mar- cel Verschuren. Tot ontsteltenis van het thuispubliek hobbelde de bal het doel in. Halverwege het tweede bedrijf pikte topscorer Jari Vyane pas zijn doelpuntje mee. Kort voor het einde onderstreepte Martin van Duyse de malaise door de hal in eigen doel te werken. Vogclwaarde-HW'24 0-3 (0-1). 30 Marcel Verschuren 0-1 (e.d.), M.Jari Vyane 0-2, 89. Martin van Duyse 0-3 (e.d.). Scheidsrechter. S-I.V. Cairo ('s-Hertogenbosch) wie kaart: Bas Prinsen (Vogel waarde) Aantal toeschouwers: 190. Henk Michels gaat weg bij Vogelwaarde VOGELWAARDE - Trainer Henk Michels stopt aan het ein- van het seizoen als trainer van zondag-vierdeklasser Vogel waarde. De oefenmeester maakte dat be kend na de met 0-3-verloren wedstrijd tegen HW'24. „Maar die beslissing heeft niets met de- ze wedstrijd te maken", voegde Jer aan toe De in Zaamslag woonachtige Michels is bezig aan zijn derde seizoen bij de P'°eg. Over de reden van zijn vertrek wilde hij zich niet uitla- en- Een intern meningsverschil zou ec^ler ten grondslag liggen aanajn besluit. zen. maar we zijn een jonge ploeg en nog steeds in een leer proces. Dan kan er tegen zo'n ploeg zo'n wedstrijd tussen zit ten. De inzet was prima, er is voor elke meter geknokt. Maar je weet dat de concentratie hon derd procent moet zijn. De kan sen die je krijgt, moet je afma ken. We moeten leren om van zulke tegenstanders niet meer te verliezen." De rood-zwarten lieten zich voor rust al verleiden om mee te gaan in het spelletje van Unitas, dat gebaseerd was op lange bal len naar voor, waar de robuuste spits Maurice Schopenhouer een fysiek sterk aanspeelpunt was Het leidde voor de bezoe kers tot één halve kans, die prompt werd benut. Uit een vrije trap van de zijkant torende Schopenhouer boven iedereen uit, om vervolgens ongehinderd binnen te koppen: 0-1. Slotoffensief Terneuzen, dat wel meer in bal bezit was, wist in die fase geen enkele kans te creëren en kreeg na rust slechts twee mogelijkhe den. Die kwamen voort uit een kortstondig slotoffensief van de thuisploeg, nadat Daryl Rawid jan en Erik-Jan Naudts in de ploeg waren gekomen. Beide kansen ontstonden nadat doel man Raymond de Haan een in zet had gelost. Jorden Takiddi ne en Jan Bosman stuitten in de rebound op de keeper. Het aandringende Terneuzen gaf op zoek naar de gelijkmaker achterin meer ruimte weg. De bezoekers profiteerden daarvan. Nadat invaller Samir Acharrat zes minuten voor 0-2 had ge zorgd, verzuimden de bezoekers verder afstand te nemen. Dat kon de pret in de Zuid-Holland se gelederen niet drukken. Waar Unitas de tweede zege van het seizoen uitbundig vierde, was het een deur verder in het besef dat verzuimd was van een pove re tegenstander te winnen angst vallig stil. Terneuzen-Unitas 0-2 (0-1). 34. Maurice Schopenhauer 0-1, 84. Sa mir Acharrat 0-2 Scheidsrechter N. van Engelen (Vlijmen). Gele BRESKENS - Het 2-2-gelijk- spel van Zeelandia Middelburg werd gisteren door de voetbal lers van de Walcherse ploeg als een nederlaag ervaren. Het geha vende Breskens, dat vijf basis spelers miste, voelde zich te recht de morele winnaar. Zeven minuten voor tijd kopte de 40-jarige Arno Zwegers Bres kens naar 2-2 uit een loepzuive re vrije trap van Michel Coc- quit. Zeelandia Middelburg bleef met een kater achter, maar had het onheil over zichzelf afge roepen. „We zijn weer geklopt door een standaardsituatie", uit te Zeelandia Middelburg-trai ner Kees van der Sluis zijn te leurstelling. Behalve Zwegers speelde bij Breskens nog een routinier de hoofdrol. Invaller-doelman Jur- gen Zohlandt (hij verving de ge schorste Roy Sallet) hield zijn ploeg in moeilijke fases met uit stekende reddingen in de wed strijd. „We hadden na een kwar tier al op een 3-0-achterstand kunnen staan, maar dankzij de keeper werd er niet gescoord", moest Marco Groeneveld beken nen. De trainer van Breskens liet duidelijk zijn afkeur blijken over de zwakke eerste helft. Hij bleef slechts twee minuten in de kleedkamer om zijn spelers toe te spreken. „Ik heb gezegd dat ze zich moesten schamen. Na af loop heb ik mijn spelers gecom plimenteerd met de tweede helft, die op basis van wils kracht ons een verdiend punt op leverde. We kregen zelfs de bes te kansen." Breskens begon zonder de ge schorsten Sallet en Johnnv de Jaeger en de geblesseerden John ny den Besten, Rens Gielliet en Serge Laprade aan het duel. Daarnaast kan men dit seizoen geen beroep meer doen op basis speler Angelo Cornelis. Hij is voor een halfjaar naar Aruba vertrokken. Zeelandia Middelburg domineer de vanaf de eerste minuut en kreeg in de beginfase de ene na de andere kans. Het resultaat was nihil. Zeelandia Middel burg beschikte met Alberto Con- do Morgado wel over een speler die het verschil kon maken. Dat bleek met name voor de rust. Halverwege etaleerde de aanval ler zijn klasse door twee tegen standers op het verkeerde been te zetten en uit te halen voor een schot in de bovenhoek: 0-1. De Walcherse ploeg zag daarna Bouba Keita en Frank Leeman nog kansen missen. Breskens be perkte zich tot tegenaanvallen. Dat leverde zowaar de gelijkma ker op. Een splijtende pass van Ilyas Yavuz op Ralf Kramer ver raste de Middelburgse verdedi ging. De inzet werd van dichtbij gestopt door Zeelandia Middel- burg-doelman Milad Oghabian, maar in de herkansing wist Kra mer de bal bij Niels Pielaat te krijgen. De linksbenige midden velder schoot met zijn rechter beheerst raak: 1-1. Breskens leek met een goed ge voel te gaan rusten, maar onno dig balverlies leidde tot de twee de Middelburgse treffer. Alper Koe benutte de vrije ruimte aan de linkerkant. Zijn voorzet werd aan de tweede paal binnen- gekopt door Condo Morgado: 1-2. De voorsprong was zeker verdiend, maar betekende een Paul de Kort blijft bij Hulsterloo NIEUW-NAMEN- Paul de Kort heeft zijn verbintenis met zondag-vierdeklasser Hulsterloo verlengd. De Kort, die vorig jaar Hon- tenisse onder zijn hoede had en begin dit seizoen Mi chel Leonhart als trainer van Hulsterloo opvolgde, tekende bij voor één jaar. domper voor de thuisclub. In de tweede helft leek Zeelandia Mid delburg door te drukken. Onder aanvoering van Geert Bos- schaart, samen met Conde Mor gado uitblinker, werd Breskens teruggedrongen. Zohlandt werd op de proef gesteld door Bos- schaart en Leeman. Er werd ook gescoord, maar het doelpunt werd terecht afgekeurd door de voortreffelijk leidende Cor Bos. Breskens werd brutaler. Een prachtige actie van Ilyas Yavuz, die bij vlagen sterk speelde, stond aan de basis voor een kans voor Elmar Lauret, maai de inzet van de aanvoerder ging net naast. De Middelburgers ga ven het duel steeds meer uit han den en moesten dit bekopen. Na dat eerst Ilyas Yavuz door de on verzettelijke Serge Nöthen in vrije positie voor de Middelburg se doelman werd gezet, maar te lang treuzelde, knikte de steeds beter spelende Zwegers Bres kens naar de 2-2 eindstand. „Dat puntje hebben we ver diend", glunderde Groeneveld. Breskens-Middelburg 2-2 (1-2). 25. Alberto Condo Morgado 0-1, 38. Niels Pielaat 1-1, 45. Alberto Condo Morgado 1-2, 83 Arno Zwe gers 2-2. Scheidsrechter, C Bos (Eindhoven). Gele kaart: Alberto Condo Morgado, Paul Constandse (Middelburg). Aantal toeschou wers: 200 Breskens: Jurgen Zohlandt; Alexander Oosterlee (76. Jan van Opdurp), Arno Zwegers, Serge Nöthen, Michel Cocquyt, Michael Verschorre, Ralf Kramer (52 Idris Yavuz), Gino Vink, Niels Pielaat (62. Terence Zalm); Ilyas Yavuz, El- mar Lauret. van onze sportredactie TERNEUZEN - IJzendijke is weer medekoploper in de vijfde klasse van het zondagvoetbal. Dat dankte de ploeg aan de rian te zege (6-2) op Oostburg en aan het feit dat Biervliet een vrij weekeinde had. De wedstrijd Com Boys-Philip- pine werd afgelast. IJzendijke - Oostburg 6-2: Een misverstand in de verdediging lag aan de basis van het ope ningsdoelpunt van Adri van Ha- negeem. Hij was de man van de wedstrijd met vier treffers. Van af het eerste moment was het IJ zendijke dat het spel dicteerde. In de negentiende minuut liet Martijn Rijckaert 2-0 noteren. Even leek Oostburg iets terug te doen door de aansluitingstreffer van Stefan Roche. Toen Van Ha- negem na een fraaie aanval kort voor rust de 3-1 maakte was het gedaan met de bezoekers. In de tweede helft bouwde de thuis ploeg die voorsprong uit naar 5-1 door doelpunten van Rick van de Voorde en Adri van Hane- gem. Rini Datthijn liet nog 5-2 noteren, maar de marge werd op nieuw vergroot door Van Hane- gem. Groede - Sluiskil 0-0: In de eer ste helft was Sluiskil iets meer in balbezit, maar gevaarlijk werd de ploeg nauwelijks tegen een stug verdedigend Groede. Na rust ging de thuisploeg regel matig naar voren en was het dichtst bij een doelpunt. Tien minuten voor het einde behoed de de lat Sluiskil voor een ach terstand. Graauw - Schoondijke 1-0: De wedstrijd werd al in de tweede minuut beslist door een doel punt van Edward Kips. Die vroe ge treffer wekte hoge verwach tingen. Dat viel tegen. Graauw was voor rust wat beter en ver zuimde in die periode uit te lo pen. In de tweede helft was het een saaie vertoning zonder doel- gevaar. SDO'63-Sluis 0-1: Sluis nam na een halfuur de leiding door Ro bin van Hal. In de tweede helft had de thuisploeg een licht veldoverwicht, maar kon niet ge vaarlijk worden. Sluis was dicht bij een tweede treffer toen Rafat Kokmaz de paal trof. Pas in de slotminuten was Leon Lambert tot twee keer toe dicht bij een doelpunt voor de thuisploeg Terhole-Dosko 4 1-1: Een gelijk- opgaande wedstrijd met kansen voor beide teams en een terech te eindstand. Een kwartier na de doelwisseling namen de be zoekers de leiding door Bas van Dueren. Nauwelijks vijf minu ten later liet Dennis Kint de ver diende gelijkmaker noteren. NIEUW-NAMEN - Ex-voorzit- ter Paul de Deckere van voetbal vereniging Hulsterloo is zater dagmiddag onderscheiden met de speld van verdienste van de KNVB. De speld werd uitgereikt door vi- ce-voorzitter Paul Kools van het district Zuid 1. Het gebeurde in de kantine van de club waar De Deckere na 40 jaar officieel af scheid nam als bestuurder. „Een dergelijke onderscheiding halen we als voetbalbond niet zo maar uit de kast", zei Kools. Paul de Deckere trok de laatste dertien jaar als voorzitter de kar. Daarvoor beheerde hij 22 jaar het secretariaat en vijf jaar paste hij op de centen van Hul sterloo. Kools betrok ook echtge note Hermien van de Deckere in de hulde. Zij kreeg als steun en toeverlaat van haar man een bos bloemen. Waarnemend voorzit ter Anton van Driessche van de grensclub memoreerde in stukje geschiedenis van Hulsterloo het werk van zijn voorganger. „Niet alleen als bestuurder maar ook als speler en grensrechter heeft Paul zijn beste beentje voorge zet. Paul liet zich niet uit het veld slaan. Hij heeft er mede toe bijgedragen dat Hulsterloo een vereniging is waar jong en oud niet alleen een balletje trappen, maar waar de leden ook een bij drage leveren aan de saamhorig heid en gezelligheid in het dorp." Van Driessche overhandigde de 68-jarige De Deckere namens de club een bord met inscriptie. Van de gemeente Hulst kreeg de hij uit handen van wethouder en broer Etiënne de Deckere een litho.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 49