Romy met ruilpaard naar zege PZC Clingse vrouwen winnen op een ijsveld Vermeulen heeft uitstekende haas De Bruinvis laat winst aan Ganze t a. i i i Badmintonners van LllCtOr StCrKStC lil derby Terneuzen verliezen met ruime cijfers Revanche in dressuur tijdens concours Luctor et Emergo in Zaamslag Stanny la Heyne bewaart het beste voor het laatst uitslagen maandag 12 december 2005 door Wim de Vos TERNEUZEN - Sepp Vermeu len ging ervanuit dat hij zater dag in Erik Goossen een sterke tegenstander had. Maar het bleek uiteindelijk niet meer dan een uitstekende haas, die tempo maakte voor de latere winnaar. Erik Goossen nam al snel de lei ding in de Scheldoradoloop, een wedstrijd over een afstand van een halve marathon. Vermeulen volgde op korte afstand, maar zag tot zijn verbazing dat Goos sen halverwege de wedstrijd uit stapte, omdat hij slechts de mid denafstand liep. Vermeulen moest het de laatste tien kilometer derhalve in zijn eentje doen. Hij hield stand tot het einde. Voor Vermeulen is de overwin ning in de Scheldoradoloop in Terneuzen een opsteker en voor al van belang voor een aantal ko mende wedstrijden waarin de Koewachtenaar wil pieken. De Berlaereloop in eigen woon plaats op 11 februari is er zo één en uiteraard de Halve marathon van Cadzand. Daar wil Vermeu len er weer staan en daarom kwam de overwinning in Terneu zen op een goed moment. Vermeulen maakt er geen ge heim van dat hij meer rust dig heeft tussen lastige wedsw. den. Dat neemt hij ook, bijvoer. beeld na de Kustmarathonte gin oktober. De test in Terneuzen verfe niettemin goed. Vermeulen sterk van start, maar moestf toestaan dat Erik Goossen fe voorbereiding op de midway marathon van Apeldoorn) dek ding nam. Vermeulen wilde koste wat is I in het spoor van zijn clubgeöu blijven. Daar slaagde hij as®1 in, totdat Goossen na ruimt» I kilometer bij de doorkomst I nishfuik opzocht om als naar van de middenafstaafJ worden afgevlagd. Vennep deed het verder alleen: met a minuut voorsprong op de if Gino Depla haalde hij de fins- Bij de vrouwen leverde de ié. gische Christie de Smet een stekende prestatie. In hetgec® bineerde deelnemersveld «j mannen en vrouwen kwam zij als vijfde over de streep. DeTe- neuzense Petra Rasenberg^ digde als tweede vrouw. Opa korte afstand werd het een 'Vj. leman-festival'. Bij de mamz eindigde Quinten Volkman a eerste voor zijn vader Role zijn zus Claire was bij de vn& wen de sterkste. gelijke indruk gemaakt. Hijbj twee matchpunten meer fe Stanny la Heyne en kon ook te gen op een iets hoger percentag algemeen gemiddelde. Allea als hij de slotpartij tegen b Heyne met ruim verschil v& loor, kon de titel hem ontgaan Dat gebeurde. La Heyne spei zowat de partij van zijn leva In slechts 27 beurten voltooiè hij zijn aantal van 25 caramte les en zag op Van Stevendaalif 28 treffers finishen. Geen sleck partijmoyenne, maar net n» voldoende om zich van de ei te verzekeren. Want door zijn a- plosie passeerde La Heyne de fi voriet op de ranglijst. CLINGE - De finale was een waardige uitsmijter. Stanny la Heyne bewaarde gisteren het beste voor het laatst in het alge meen kampioenschap drieban den van de Zeeuws-Vlaamse bond. In de finale had La Heyne maar 27 beurten nodig om de als favo riet gestarte Robert van Steven- daal te verslaan. Het was vol doende om op moyenne (bere kend op percentage) de titel bin nen te slepen. Robert van Stevendaal had in de aanloop in café De Trouba dour in Clinge een meer dan de- door Ko Mechielsen GOES - De waterpoloteams in de districtcompetitie kenden een mager weekeinde. De vrou- wen van De Schelde verloren met ruime 9-4-cijfers van PSV 3. Het mannenteam van De Bruinvis ging onderuit in de der by tegen De Ganze: 6-11. De Schelde-PSV 3 4-9 De Schel- devrouwen speelden in de eerste twee penodes redelijk goed en konden PSV aardig bijbenen. De beruchte derde periode was er te veel aan. PSV 3 liep uit naar een 8-4-overwinning. Scores De Schelde: Inge Tanghe. Suzanne Tanghe, Astrid Segers en Jessica Koster (1). De Schelde 2-PSV 4 5-6. Het re serveteam van De Schelde ver- speelde de punten pas tegen het einde. PSV profiteerde van zwakke momenten van de thuisclub. Maximale score bij biljartteams SAS VAN GENT - Na twee ron den hebben nog drie teams een maximale score in het kampioen schap bandstoten van groot Sas van Gent. Johan van den Bergen/Jurgen Stracke. Willy Hamelinck/Erik Klasen en Rob Duitemeijer/ Ber- tus van Tatenhove voeren voor- lopig de klassering aan. De kortste partij staat voorlopig op naam van Willy Hamelinck en Erik Klasen. In 33 beurten wonnen zij van Carlo van Dam en Rien Sandrini. Scores De Schelde: Marcel Verlin de, Maarten de Pooler (2) en Eddy Lambert (1) De Ganze-De Bruinvis 11-6. Een echte derby. Zelfs de ar biter (Cees Rijnhout) was een Zeeuw. In het begin was het spannend. De ploegen ontlie pen elkaar niet veel. De Ganze werd daarna sterker en had halverwege een 5-3-voorsprong. De Bruinvis gaf zich daarna snel gewonnen en keek vlak voor het einde tegen een 11-3-achterstand aan. Het slot akkoord was nog wel voor De Bruinvis: 11-6. Scores De Bruinvis: Maarten He- melaar en Joost Vercruijsen (2), Jan Willem Rabout en Danny Soe- ters (1). Cadzand krijgt klop in slotfase GOES - VCK, de koploper in de vierde klasse van het zaterdag voetbal, is van slag. De ploeg uit Koudekerke verloor met 1-0 van Colijnsplaat. Cadzand blijft het zeer matig doen in deze klasse. De thuis wedstrijd tegen DFS ging met 1-0 verloren De Schouwse ploeg haalde die winst met wat geluk pas in de slotminuut binnen. Anco van der Linde scoorde. Scheidsrech ter De Rooy was de gebeten hond voor beide teams. Hij had een pak gele kaarten nodig om de partij in goede banen te lei den. Stefan Vercauteren kreeg er al in de eerste helft twee, waardoor de thuisploeg een uur met tien man moest spelen. Terneuzen. Scheldoradoloop, 21,1 kilometer. Mannen: 1. Sepp Vermeu len (Koewacht) 1.13.42, 2. Gino Depla (B) 1.14.47, 3. Sjaak Dirks (B) 1.16.59, 4. Patrick van Remortel (Hulst) 1.18.00, 5. Nico Ros (B) 1.19.40, 6. Mike van de Roost (B) 1.20.27, 7. Bart de Temmer man (B) 1.20.42, 8. Frank Boerebach (Hoek) 1.21.12, 9. Paul Weemaes 1.22.44, 10. Michel de Ruysscher (Bres- kens) 1.23.30. Vrouwen: 1 Christie de Smet (B) 1.19.37, 2 Petra Rasenberg (Terneuzen) 1.29.19, 3. Ingeborg Ver- lodt(B) 1.31.39. 10,5 kilometer, man nen: 1. Erik Goossen (Terneuzen) 35.39, 2. Pierre Nachtergaele (B) 40.21, 3. Henk van Tatenhove (Terneuzen) 40.23. Vrouwen: 1 Marleen Ackerman (B) 46.17, 2. Andrea Vermote (B) 52.32, 3. Hester Vink (Westdorpe) 54 17. 5 kilo meter, mannen: 1. Quinten Volleman (Terneuzen) 19 54, 2. Roland Volleman (Terneuzen) 20.24, 3. Willem van der He ijden (B) 20.36. Vrouwen: 1. Claire Vol leman (Terneuzen) 22.44, 2 Liselot Kaij- ser (Terneuzen) 23.24, 3. Tineke Haers (B) 26.03. Jeugd, jongens: 1. Sebasti- aan Bouterse (Terneuzen). Meisjes: 1. Dascha van den Hout (Biervliet). Seniorencompetitie kanaalzone. St. Albert-Hulst 267-394, De Loven- hoek-Malpertuus 228-262, Het Dorps huis-Het Kasteeltje 167-176, Gregorius Centrum-Het Meulengat 280-290, De Veste-Het Trefpunt 268-201, De Vla- schaard-Bachten Dieke 202-185, 't Steen-Koewacht 298-298, De Lieve-De Warande 295-193. Stand bovenaan: 1 't Steen 105.621, 2. Malpertuus 104.573, 3. Hulst 102.333, 4. De Lieve 102.074, 5. Het Trefpunt 100.751. Midden Zeeuws-Vlaanderen Tww de klasse: Sportcafé Axel-RehamVa- goed 9-9 Stand: 1. D-S Calypso Si.' 2 Dow 1 9-17; 3. Reham Vastgoed9-la 4. Smit Sportprijzen 9-16; 5. Bakkerlsn! Terneuzen 9-14. Derde klasse: Deurwaarder M&TCé de Griete 9-4, Café de Mops-Unili» 9-10. Stand: 1 Cafe Driewegen 10-27;i Benny Sport 9-22; 3. Sportkantiel Zwaantje 10-19; 4. Flux Electro 10-15,5 Café de Mops 9-13. Beker: Poule AA: AXA Boys-Arrc.vi ravan 2-8, Wentzler Pauwels-fe markt Goethals 3-4. Stand: 1. Arm 3-9; 2. Wenetzler Pauwles 3-3; 3, AM Boys 3-3; 4. Meermarkt Goethals- 3i Poule AB: Kroesmont-RubioT-Ccfe den 'dWaes 6- 9. Stand: 1. Cafe mi 'dWaes 2-6; 2. Kroesmont-RubioT I 3. M.Korting-SAA Zld 2-0. Poule AC De Pieper-In Axtion 4- 3. Stand:Te ce Zaman Sport 2-6; 2. De Pieper M In Axtion 2-0. Poule HKC/Driewegen-Marine Service Stand: 1. Smit Sportprijzen 2-6,2 fe ne Servie 2-3; 3. HKC Driewegen K Poule BB: Reham Vastgoed-DC" 8. Stand: 1. Reham Vastgoed 2c Dow 2-3; 3. Atoom B.-Kraaghof2-flPi» Ie BC: Cerestar-Bakkerland Terneca' 4-5. Stand: 1. Bakkerland2-4, 2.Spoffi fe Axel 2-2; 3. Cerestar 2-1 Poule U FC Vatitec-Cafe de Mops 3-7 Stand: Café de Mops 2-6; 2. FC Vatitec 2-3;i Deurwaarder M&T 2-0. Poule CS Schipper/Adhanco-AmstelhoekieVdr co 0-5, Benny Sport- Amstelhoekje'V'K- co 9-7. Stand: 1. Benny Spori li AmstelhoekjeA/deco 2-6; 3. Schip;-? Adhanco 2-0. Poule CC: Cafe Dra» gen-Flux Electro 6-2. Stand: 1. C?ï Driewegen 2-6; 2 Flux Electro2-3;3.0 fe de Griete 2-0 Onder de korf van Luctor krijgen twee BKC'ers geen centimeter ruimte van twee tegenstanders. foto Peter Nicolai door Jan Roovers TERNEUZEN - De punten wa ren voor Luctor. de zorgen voor BKC. De korfballers uit Bres- kens staan na het verlies in de derby tegen Luctor (15-12) sa men met Volharding in de vier de klasse nog altijd puntloos on deraan. Zaamslag verloor zater dag de uitwedstrijd tegen KVK met 14-12. Luctor-BKC 15-12: Een kwar tier na rust zat voor Luctor de wedstrijd definitief in de knip. Na een aantrekkelijke en even wichtige eerste helft (7-6). raak ten de Bressiaanders even de weg kwijt. Het team was niet voldoende bij de les om de stormloop van de thuisploeg een halt toe te roepen. Luctor benut te die mindere fase van de tegen stander optimaal en liet uit de demarrage een score van 13-7 op het bord zetten. De score viel bij 15-8 plotseling stil, waarna BKC (waar topsco rer Wietse Roest weer beschik baar is voor de ploeg) nog wat te rug kon doen. De terugkeer van Roest rendeerde meteen. De 'mannenscore' was in de derby 10-10. De vrouwen van Luctor wonnen met 5-2 en zo eindigde de derby dan ook in 15-12. TERNEUZEN - Op een bevro ren veld. waar de bal de gekste capriolen maakte, ging de derby in het vrouwenvoetbal tussen Clinge en Hulsterloo toch door. Clinge won het duel in de vijfde klasse min of meer verrassend: 3-2. Terneuzen ging in de derde klas se op eigen veld zwaar onderuit tegen SC Gastel; 1-6. In de vier de klasse zaterdag verloor Aar denburg thuis met 0-1 van Noor mannen. De rest van de wedstrij den werd afgelast. Temeuzen-SC Gastel 1-6. Het leek er nog even op dat Terneu zen terug kon knokken. Dat was kort na rust bij een stand van 0-2. De wissels die coach Jan Ha melink had gedaan, leken het tij te keren. Toen het echter al snel 3-0 werd voor SC Gastel, was de strijd gestreden. De weerstand bij Terneuzen was gebroken. Het team ergerde zich veelal aan de leiding en kwam zelf niet meer aan voetballen toe. Het le verde Terneuzen ook nog eens onnodige gele kaarten op. Debbie Bakker tekende voor het enige tegendoelpunt. Clinge-Hulsterloo 3-2. De geluk kigste ploeg won. Het was moei lijk voetballen op het ijsveld in Clinge. De bal was voor de speel ster af en toe ongrijpbaar. Dat bleek niet in het voordeel van het hoger geklasseerde Hulster loo. Cathalijne Meeusen bracht de stand na een kwartier ietwat gelukkig op 0-1. En tien minu ten later liet Ines Mahu zelfs de 0-2 op het bord noteren. Het pleit voor de veerkracht van Clinge dat het nog voor de pau ze langszij kwam door doelpun ten (waaronder een uit een straf schop) van Katrien de Visser. Een kwartier voor het einde viel onverwacht de beslissing. Mar- ley Schelfhout zorgde voor de winnende treffer van Clinge. Aardenburg-Noormannen 0-1. Aardenburg kwam er niet aan te pas, al bleef de score mager. Noormannen heerste op alle fronten, maar verzuimde dat overwicht in de score uit te druk ken. Aardenburg kon slechts een paar speldenprikjes uitde len. Het enige en beslissende doelpunt van Marloes Strikkers viel al na twintig minuten. Scores Luctor: Davy Jonker en Fer ry de Waele 4, Sylvta Trouwborst 3, Marjolein Durink en Eric-Jan Dellebeke 2 Scores BKC: Michiel Roest 5, Bjom Terbruggen 3, Sandra de Reu en Wietse Roest 2. KVK-Zaamslag 14-12: Waar in voorgaande seizoenen KVK de pendel tussen district en afde ling geregeld onderhield, staat er sinds kort een team dat daar mee lijkt af te rekenen. Onder coach Colin Sonke is KVK zo wel in technisch als tactisch op zicht gegroeid. De tegenstan ders weten ook dat KVK thuis moeilijk te kloppen is. Zaam slag slaagde daar zaterdag ook niet in. .,We waren aan elkaar gewaagd, lieten dat in de score bij rust (8-8) ook zien. Maar in de tweede helft misten we teveel kansen", zei aanvoerder Marco van Reeuwijk van Zaamslag. KVK benutte de kansen wel. De betere afwerking hield de over winning met 14-12 in eigen huis. Scores Zaamslag: Annet Scheele en Marco van Reeuwijk 4, Joris de Bree en Wilco van de Ree 2 van onze sportredactie TERNEUZEN - De badminton- teams van Terneuzen hadden geen beste competitieweek in de derde klasse van de regio. Terneuzen 1 verloor met 7-1 van BC Zeeland 3 en Terneuzen 2 ging met 6-2 op de pijnbank te gen Astroïden 1 De lagere teams deden het beter in de zesde klasse. Terneuzen 3 won met 7-1 van Rillandia Smashers 4 en het vierde team van de thuisploeg klopte Schep net 2 met 6-2. De nederlaag van Terneuzen 1 tegen BC Zeeland 3 was geflat teerd. Er werden drie drieset ters gespdeld. In het mannen en kelspel moest Sjacco de Ritter in drie sets een kleine nederlaag incasseren. Tegenstander Mar tin Steutel stelde in de derde set de zege veilig met 15-13. Ook Monique de Kok verloor haar enkelspel in een driesetter. Dat gold niet voor het gemengd dubbel, waarin De Kok Sjacco de Ritter speelde. W duel eindigde na drie sets in Te- neuzens voordeel. De sloDS was tot het einde toe sp en werd door De Kok en De Rit ter met 17-14 gewonnen. Terneuzen 2 speelde twee diit- setters en zes tweesetters tege Astroïden 1. In het vrouwen kelspel pakte Nelly de Ritten? een vreemde driesetter de »-■ tegen Ellen Franken. De eaS set won ze ogenschijnlijk gem- kelijk met 11-2, de tweeder de ze met 11-9 in, om ven#* de derde weer met speels ges* (11-3) in haar voordeel tebes> sen. Olaf Timmer verloor zijn enfe spel in drie sets tegen Maa# Slegers. De enige winstpart - twee sets kwam voor Ternei# op naam van Rov Samuels In de vierde klasse leverden t« Ossaert 2 en Den Ossaert 3 «e aardig gevecht. Het derde tea^ trok met 5-3 aan het lang® eind. door Lucien Roelandt ZAAMSLAG - De ene week is voor Romy Boeye de andere niet. Op één puntje miste de Oostburgse amazone vorige week een startbewijs voor het Zeeuws kampioenschap dres suur. Zaterdag nam ze met Nar- co, een geruild paard, revanche met een overwinning en een der de plaats in Zaamslag. In de dressuurwedstrijd van Luctor et Emergo schitterde Boeye met winst in de tweede proef van de klasse M. Ilona van Drongelen was met Moustache in manege Bouthoorn in Zaam slag de beste in de eerste proef. Behalve de winst in de M was er voor Romy Boeye in Zaamslag ook nog een derde plaats met Narco. Daarmee trok ze de pro gressieve lijn door, die ze een jaar geleden met de aankoop van de tienjarige Haarlem-zoon heeft ingezet. De vijftienjarige leerlinge aan het Zwincollege in Oostburg reed twee jaar geleden voor het eerst een wedstrijd. En nu rijdt ze sinds de start van het indoor- seizoen in de klasse M2, het voorportaal van het hoogste ba sisniveau. „En het begin was nog weinig hoopgevend", aldus Boeye. ..Mijn ouders kochten eerst Dia blo, een opvallend, bont ge kleurd paard. Maar die kleur was niet het ergste, hij had ook nog een slecht karakter. Na ver loop van tijd hebben we hem in Limburg kunnen ruilen voor Narco. Dat is een wereld van verschil. Narco wil altijd voor je werken. En hij heeft drie goede basisgangen. Vooral in de uitge- trekte gangen is hij goed. Daar scoor ik achtten mee." Dat het nu zo goed gaat, ligt na tuurlijk niet alleen aan Narco. Je moet een paard ook nog kun nen sturen. Dat het zo snel gaat, is ook de verdienste van mijn trainster Suzan Malcorps. Zij heeft mij de basis bijgebracht en van daaruit werken we elke dag naar een stap hoger." Om de twee weken neemt Romy Boeye ook nog les bij Annemiek Romy Boeye reed met Narco op het dressuurconcours in Zaamslag twee sterke proeven. Daarmee werd de pijn van het gemiste Zeeuws kampioenschap iets verzacht. foto Peter Nicolai Picavet. „Ze hebben allebei op hoog niveau gepresteerd en kun nen mij nog veel leren." In Zaamslag werden nog ande re mooie prestaties geleverd. Linda Bezemer uit Biervliet trok met Only You de klasse L2 naar zich toe. In de twee de proef was het machtsver toon van de combinatie uit Biervliet indrukwekkend. Met 171 punten bleef Bezemer haar concurrente Elles Krans met Icara liefst achttien punten voor.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 48