c tueel PZC I 45i 3GEBR.D0MINICUSBV Zorglnfo Klaverblad Zeeland 0113-212 783 c "3 ^Bereikbaar Obstakel van de Maand voor minister H. Hoogervorst Gouden Klaver voor de gemeente Terneuzen maandag 12 december 2005 »i; Familieberichten vervolg van pagina 10 Bedroefd, maar met een dankbare herinnering aan alles wat hij voor ons heeft betekend, delen wij u mede dat van ons is heengegaan mijn lieve zorgzame man, onze vader, schoonvader, opa en overgroot vader Albert Gerardus de Paepe echtgenoot van Liza de Wever in de leeftijd van 88 jaar. Oostburg: L. de Paepe-de Wever Oostburg: Piërre en Ria de Paepe-Mes Danny Ronnyen Sabrina Berry en Samantha Wendy Oostburg: Willy de Paepe t Oostburg: Emmy en Fons van Opdorp-de Paepe Peteren Silvia Tom. Lisa Johnny en Linda Joey, Mike 10 december 2005 van Ostadestraat 45 4501 KR Oostburg ij Albert is opgebaard in het mortuarium van hel Anto- 3 nius ziekenhuis te Oostburg, waar u dinsdag 15 december van 18.15 tot 18.45 uur afscheid van Item jj kunt nemen. 3 De afscheidsbijeenkomst, waarvoor u wordt uitge- nodigd zal plaatsvinden op woensdag 14 december S om 10.00 uur in crematorium "Temeuzen". Bellamy- jj straat 28c te Temeuzen. Na afloop is er gelegenheid tot condoleren in de hal van het crematorium. Zij die geen rouwkaart hebben ontvangen, gelieven deze aankondiging als zodanig te beschouwen. Met droefheid namen wij kennis van het plotseling overlijden van onze geliefde broer, zwager en oom Marinus Minnaard J. Minnaard G,A. Minnaard-Traas Kees Minnaard Niels, Kiki Krabbendijke, 9 december 2005 Bedroefd zijn wij door het overlijden van onze zwager Marinus Minnaard echtgenoot van Abrahamina Poortvliet Familie Poortvliet 9 december 2005 Beetje bij beetje moesten we je verlaten We konden niet zo goed meer met je praten Die blik. die stilte deed vaak zeer De moeder en oma van vroeger was je niet meer Maar nu je voorgoed bent heengegaan zeggen wij "Dankje" voor al wat je hebt gedaan. Bedroefd maar met dankbare herinnering aan alles wat zij voor ons heeft betekend, geven wij u kennis dat na een uitstekende verzorging in zorgcentrum "Vremdieke" van ons is heengegaan onze zorgzame moeder, schoonmoeder, oma en over-oma Neeltje Adriana Donze Ne weduwe van Mattheus Dieleman Draagster van de Eremedaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau in de leeftijd van 89 jaar. Hoek: Piet Dieleman Irene Dieleman-Dooms Nelly en Peter. Quinten. Yevkeni Temeuzen: Jannie Bondewel-Dieleman in herinnering Tom Bondewel Trijn Pleket Diana en Themos, Yannick, Tycho Mare en Sandra Hoek: Ko Dieleman Hannie Dieleman-Beeldens Danielle en Patrick, Stijn Jeroen en Mariska, Thomas Hoek, 9 december 2005 Correspondentieadres: Irisstraat 42 B 4542 EG Hoek De samenkomst, waarvoor wij u uitnodigen, wordt gehouden donderdag 15 december om 14.00 uur in zorgcentrum "Vremdieke". Irisstraat 30, Hoek. Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden op de al gemene begraafplaats te Hoek. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in "Vremdieke". SPECIALIST IN GEDENKSTENEN ONTWERPEN OOK IN UNIEKE COMBINATIES MET STEEN, GLAS. Geen bazuingeschal, maar wel met stille trom zo is ons moederlief vertrokken. Geen klokgebeier, wel veel schone blom doet kond. doet diep respect ontlokken. De moedereik, van wortels los, is om.... Een Zeeuwse storm is weggetrokken... Op 9 december 2005 is. in haar negentigste levens jaar. onze moeder en oma rustig naar "het Grote Onbekende" vertrokken. Paulina Wilhelmina Holster-Noordhoek sinds 17-01-1971 weduwe van Adriaan Bastiaan Holster Kortgene 05-04-1916 Eibergen 09-12-2005 Everdien en Jean Stroek-Holster Manon Monique en Willem Jean en Vanessa Nelleke en Xander Sijpkens-Holster Alesse en achterkleinkinderen De crematie zal plaatsvinden op 14 december om 15.00 uur in het crematorium "Enschede" te Usselo. Ik geloof een eeuwig leven Mij door Jezus zelf bereid Onze lieve pa en opa is plotseling overleden Willem Jacob Lensen gehuwd geweest met Adriana Catharina de Bokx t 6-1-2005 eerder gehuwd geweest met Catharina de Bokx t 11-8-1958 Pa is ruim 93 jaar oud geworden. We zijn bedroefd om zijn heengaan maar bovenal dankbaar voor zijn liefde en t rouwe zorg. Zaamslag: Bram en Alie Lensen-Snippe Ernst en Tamara Temeuzen: Gelein en Nellie Lensen-Meijer Wim en Ciska Karin en Kees Dongen: Jaap en Trudy Lensen-Kempers Wilco en Annebel Jamei en Barbara Mark en Angela Emma Zaamslag: Lize en Rinus Scheele-Lensen Jan-Willem Andrea en Jürgen en achterkleinkinderen Zaamslag, 10 december 2005 Verzorgingshuis "De Molenhof" Corr.adres: Fam. Scheele-Lensen, Polderstraat 15, 4543 AA Zaamslag De dienst van Woord en Gebed, die geleid zal worden door ds. F. van Vliet, wordt gehouden op donderdag 15 december om 15.30 uur in het Hervormde Kerkgebouw op het Plein te Zaamslag. Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden op de Algemene Begraafplaats. Na afloop van de begrafenis kunt u de familie condo leren in "De Molenhof", Molenstraat 3 te Zaamslag. Om haar heengaan hebben wij verdriet. Om wat zij was zijn wij dankbaar. Moeders en oma 's sterven niet. Zij leven verder in ons hart. Bedroefd om haar heengaan, maar met een dankbare herinnering aan de liefde die zij ons heeft geschon ken, geven wij u kennis van het overlijden van onze lieve moeder en oma Neeltje Cornelia Wilhelmina de Pauw weduwe van Cornelis Heeres in de leeftijd van 95 jaar. Terneuzen: Frida van Beysterveldt-Heeres Jan van Beysterveldt Franklin Edwin en Ljiljana, Gian Luka, Oliver Middelburg: John Heeres Wil Heeres-Broos Ronnie en Inge Terneuzen. 9 december 2005 Correspondentieadres: Willem Alexanderlaan 19, 4532 DB Terneuzen De crematieplechtigheid, waarvoor u wordt uitgeno digd. vindt plaats op woensdag 14 december om 14.30 uur in crematorium "Temeuzen", Bellamy- straat 28c te Temeuzen. Gelegenheid tot persoonlijke condoleance na de plechtigheid in 't Vijverhof, Frederik van Eeden straat 2, Temeuzen. Op 88-jarige leeftijd heeft God uit onze familiekring weggenomen onze geliefde zuster, schoonzuster en tante Klara Verhage-Wouters Westkapelle, 14-2-1917 Goes, 8-12-2005 Domburg: W. Minderhoud-Wouters Zoutelande: K. Wouters L. Wouters-Schoe Neven en nichten In Memoriam Lieve Jolanda Lieve Mama Nu twee jaar voorbij, maar het verdriet en het gemis zijn niet voorbij. We houden van je Gerard en Eva Heeft u een idee om de zelfredzaamheid van ouderen te vergroten? Kijk dan op: www.zorg-voor-een-goed-idee.n GEEF U OP VOOR DE CURSUS REANIMATIE en/of AED Als u morgen getuige bent van een 1 wilt u dan hulpeloos toeschouwer zijn of geoefend hulpverlener? Reanimatie is levensreddend, maar kan niet uit eer boekje geleerd worden. Geef u op voor een praktisch cursus die gemiddeld zo'n 4 tot 6 uur duurt. Toelatingseisen zijn er niet. Reanimeren in combinatie met de AED maakt de overlevingskans van een slachtoffer groter De AED of shockbox is een belangrijk apparaat dat de hartacfe registreert, gesproken opdrachten geeft en op een vet ge en betrouwbare manier een stroomstoot kan geven ledereen in het bezit van een geldig reanimatiediplorra. kan leren defibrilleren in een cursus van circa 3 uur. Reanimatie en AED zijn voor iedereen belangrijk, maar vooral voor familieleden van hartpatiënten, brand weer, politie, portiers, sporttrainers, winkelpersoneel, mensen van het openbaar vervoer etc. Meer weten over een reanimatie en/of AED cursus in Zeeuws Vlaanderen? Neem contact op met dhr. T. de Witte, telefoon 0115 451040, e-mail tdewitte@zeelandnet.nl Voor andere plaatsen neem contact op met het Bureau Reanimatie van de Nederlandse HartstichSine. telefoon 0900 0400 020 (lokaal tarief), reanimatie@hartstichting.nl Nederiandsev/ Hartstichting vrienden van de h a r t s t i chtirj ^"3 Klaverbl e Laat u niet gek maken Deze week is het zover. Het aanbod van uw zorgverzekeraar ligt bij u op de mat U kunt gaan kiezen. U moet gaan kiezen. Of toch niet? U höèft niet te kiezen Bent u tevreden met wat u nu hebt? Hebt u geen zin in al die drukte? Accepteer dan het voorstel van uw zorgverzekeraar. Dat sluit aan op wat u nu hebt. Vergelijk op uw gemak Als u wel iets anders wilt, vergelijk dan op uw gemak. U hebt tot I maart de tijd. En anders kan het volgend jaar ook weer. Maak een lijstje Maak een lijstje van wat u voor de verzekering belangrijk vindt. Zoals wat u persé verzekerd wilt hebben en welke service van de verzekeraar u belangrijk vindt. Denk bijvoorbeeld aan klantvriendelijkheid, bereikbaar heid en snelheid van reageren e.d. Zoek hier uw informatie bij. Maak nog een lijstje Zijn er zorgverleners of instellingen waar u bij voorkeur gebruik van maakt? Vraag na of ze een contract met elkaar hebben afgesloten. Minder rompslomp of meer keuzes Kies de 'naturavorm' als u geen rompslomp wilt. U kunt kiezen uit de zorgverleners en instellingen waar mee de verzekeraar een contract heeft. De rekeningen worden voor u betaald. Maar u mag ook naar een zorgverlener zonder contract. U krijgt dan soms niet alles vergoed. Kies 'restitutie' (niet gecontracteerde zorg) voor meer keuzemogelijkhe den, bijvoorbeeld uit zorgverleners waarmee uw verzekeraar geen con tract heeft. U betaalt de rekeningen eerst zelf. Geen (eigen) risico Als het voor u moeilijk is om geld vrij te maken voor onverwachte uitgaven neem dan een verzekering zonder eigen risico. Goedkoper met meer Soms heeft een ouderenbond, een patiëntenvereniging of andere belan genorganisatie een goedkoper aan bod voor leden.Veel gemeenten bie den mensen met een gering inkomen zoiets aan. Vraag er naar en kijk of het bij u past. Chronisch Iemand die veel zorg nodig heeft, heeft vaak problemen met zijn verze keringspakket. Gebruik deze tijd om te zoeken naar een beter passende aanvullende verzekering. Dat kan ook bij een andere verzekeraar dan die voor uw basispakket. Veel verzeke raars zeggen geen extra drempels te zullen opwerpen dit keer. Kijk en vergelijk zelf Vanaf half december kunt u op inter net onder andere bij de Consumentenbond en Kiesbeter polissen vergelijken. Zie elders voor de adressen. Kijk en vergelijk met Zorglnfo Klaverblad Zeeland U hebt geen internet? Bel Zorglnfo Klaverblad en wij bekijken en vergelij ken samen met u deze informatie. Basispakket, wat zit er in? - huisarts, ziekenhuis, medisch specialisten - tandheelkundige zorg tot 18 jaar, daarna alleen kunstgebit en kaakchirurgie - genees- en hulpmiddelen - verloskundige hulp en kraamzorg - ziekenvervoer - beperkte oefen- en fysiotherapie - logopedie, ergotherapie, dieetadvisering Natura of restitutie Bij 'natura' kiest u in principe voor zorgverleners waarmee uw verzekeraar een contract heeft. Maar u mag ook naar anderen. Bij 'restitutie' bent u vrij in uw keuze. U betaalt eerst zelf de rekening. No claim en eigen risico Het basispakket heeft altijd een eigen risico (no claim) van 255,- (de huisarts valt hier niet onder). Gebruikt u in 2006 minder zorg dan dit bedrag, dan krijgt u het verschil terug. Daarbovenop kunt u kiezen voor nog meer'eigen risico'. Hierdoor betaalt u min der premie. Let op anderen Niet iedereen kan wijs uit de veranderingen. Sommigen lopen zelfs het gevaar onverzekerd te raken. Bijvoorbeeld mensen die wat geïsoleerd leven. Kijk eens om u heen en vraag eens na. Het Klaverblad Postbus 2054 4460 MB Goes 0113-249 325 Op werkdagen van 09.00-17.00 uur algemeen@klaverbladzeeland.nl www.klaverbladzeeland.nl Redactie: Marleen Vermeer, Peter van den Berg, Angelica van Amstel (Het Klaverblad is van 27 dec. t/m I janu ari gesloten) Zorglnfo Klaverblad Zeeland Informatie, advies en ondersteuning m.b.t. gezondheidszorg, gehandicapten voorzieningen, jeugdzorg en problemen rondom WAO. Westwal 37,4461 CM Goes (Invalideparkeerplaats aanwezig) Telefonisch bereikbaar van maandag t/m vrijdag van 09.00 - 13.00 uur. T. 01 13 - 212 783 E. zorginfo@klaverbladzeeland.nl Cliënt Vertrouwens - Persoon Jeugdzorg Telefoon 06-55 80 08 88 cvp@klaverbladzeeland.nl Polissen vergelijken? Kijk op www.kiesbeter.nl of www.consumentenbond.nl Het Klaverblad gebruikt weliswaar de informatie uit deze bronnen maar is niet verantwoordelijk voor de inhoud. Zorglnfo Klaverblad Zeeland is gesloten tussen Kerst en Oud Nieuw. Vanaf 2 januari 10.30 zijn wij weer bereikbaar. De nieuwe zorgverzekering kent een absurd ingewikkelde en onvriendelijke manier van premies en zorgtoeslag. Om ziek van te worden. Daar komt bij dat de informatie voor veel mensen veel te onduidelijk is. De prijs is dan ook eer lijk verdiend. Onlangs kwam Terneuzen als eerste Zeeuwse gemeente met een voorstel aan mensen met een uitkering voor een collectieve ziektekostenverzekering voor 2006. Het Klaverblad vindt dit een uitstekend initiatief.Vooral omdat het bedoeld is voor mensen die het moeilijk zullen hebben onder al deze veranderingen. p-, lil i: i Papieren chaos Suggesties voor: 'Gouden Klaver' en 'Obstakel van de maand' kunt u melden bij de redactie. Gemeente Terneuzen prima bezig!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 44