PZC STOPI Bieb op plaats postkantoor Hulst Start e 2.500,= A Zeeuws-Vlaanderen in kerstsfeer Amnesty zet zich in voor gevangenen Politie controleert op alcohol aan de grens .verkoop LLl DELSCHER 0B wil bibliotheek en theaterzaal van Den Dullaert verplaatsen naar binnenstad „«lie 0113-315649 [JjKl.4460AA'Goes £5ÏÏÏSSSSS»nd: 0113-315520; EiSndeien: 0114-372770: £«.l. 020-4562500. „aandag 12 december 2005 CsKou^üoc M. verhuizingen in binnen- en buitenland, piano- en vleugel transport, antiekvervoer. meubelopslagoverzeeverpakkingen E-mail: info cal|Ouw-rademaker nl Middelburg Goes Terneuzen Burgh-Haamstede 0118 - 626 649 0113 - 227 062 0115 - 617840 0111 -650 165 I ULST - Dertig mensen met 0 verstandelijke beperking ge- oten zaterdagavond van een Eerlijk uitje. Het open café in ïtRÓC in Hulst samen met zan- tres Sabrina was voor hen een Ngtepunt in de feestmaand. 1 heb sjans, ik heb sjans, ik ld de kriebels in mijn buik", egt Sabrina uit Assenede. Ze ïgt er met een leuke act voor i de aanwezigen een dansje agen en zich al swingend uitle- n „Heerlijk hoor, die kriebels mijn buik. Ik vind deze avond seldig", glimlacht een van de nente dansers. Sven later wordt met alle aan tegen een polonaise gedanst ffl kan de avond voor velen niet stuk. „Het is voor deze üfflsen gewoon een avondje uit. be drempel naar een gewoon ca- misschien te hoog, hier zijn k onder elkaar en genieten ze. h zijn voldoende hapjes en rankjes en ze helpen allemaal pee", vertelt coördinator Anne- Hegger, die veel hulp krijgt tan de vrijwilligers Frans, Mark o Dirk Wie nog een snack en wie maakt even die salades op?" De traag hoeft maar één keer ge beld te worde7n. De hapjes wor- i® met evenveel plezier opgege- als dat er geluisterd wordt naar en gedanst wordt op de mu ziek van Sabrina, die vele le vensliedjes zingt; liedjes die het poor onmiddellijk aanspre- Eén. Wet open café wordt door het IOC ongeveer zesmaal per jaar jMganiseerd. De avonden vin- en telkens plaats in het ge touw van het ROC in de Tabaks straat in Hulst en zijn bedoeld voor mensen met een verstande- f* beperking uit de gemeente "ulst en uit de kanaalzone. De kerstboom in Westdorpe wordt omhoog gehesen. foto Peter Nicolai door Gino van den Broecke WESTDORPE - De Sint en zijn gevolg zijn net vertrokken en daardoor is de weg helemaal vrij voor de Kerstman. Zo bleek ook op veel plekken in Zeeuws-Vlaanderen, waar dit weekend de kerstsfeer tijdens tal van markten en activiteiten al danig werd aangewakkerd. In Westdorpe werd zaterdagmor gen voor de vijlde keer een gi gantische kerstboom uit Lap- (Advertentie) dinsdag 13 december Strenesse Escada J Bogner MaxMara Armani Jeans Van Laack 1 Christ e.v.a. Grote Markt 11-13 4461 AH Goes Q Tel.: 0113 227607 www.delscher.nl land, aangeboden door vier be drijven, geplaatst op het plein bij het winkelcentrum. De zes tien meter hoge boom wordt elk jaar geschonken aan de bewo ners van Westdorpe en vol ge hangen met lichtjes en door kin deren gemaakte tekeningen, pakjes en kerstballen. In Axel konden liefhebbers bij zorgcentrum De Vurssche even eens genieten van kramen en winterse activiteiten. Zo ston den binnen en buiten kraampjes met kerststukjes, lekkernijen, bloemstukjes, beeldjes en kerst kaarten. Kinderen konden een rondrit maken en zich laten schminken. Biervliet had zelf op drie verschillende plekken kerst activiteiten en stands staan om de bezoekers in de sfeer te bren gen. In het dorpshuis en in Tref punt hadden zich een aantal hobbyisten opgesteld die hun zelfgemaakte waar lieten zien en te koop aanboden. Gebreide truien, geborduurd lin nen en uiteraard zelfgemaakte bloemcreaties gingen over de toonbank. In de kerk hadden en kele goede doelen zoals Het Ro de Kruis, de Zonnebloem en Stichting Tragel zich met een stand opgesteld. Met een ambachtelijke kerst markt wist Camping Perkpol- der in Walsoorden zaterdag en zondag de nodige bezoekers naar de Zeedijk te lokken. Jong en oud konden zich crea tief uitleven met het maken van kersttaartjes, kerstballen en vo gelengeltjes. Bovendien kon men zich tegoed doen aan heer lijke winterspijzen en dranken. Verder konden bezoekers zon dagmiddag ook in Vogelwaarde bij café Ons Vermaak genieten van een drukbezochte kerst markt vol traditionele kerst kraampjes en was er een valke nier aanwezig die drie mooie uilen had meegenomen. In Hof ter Nesse in Ossenisse werden tijdens de kerstmiddag verhalen verteld, gedichten voorgelezen en zorgde gospelgroep Founda tion voor een prachtig muzikaal optreden. «eer «in 100 occisions minimsal IBS"ifMWB/BOMSküerslljsi If 'uier inruil megakorting door Gino van den Broecke TERNEUZEN - Amnesty Inter national greep de Dag van de Mensenrechten afgelopen zater dag aan om aandacht te vragen voor gewetensgevangenen. De werkgroep Zeeuws-Vlaanderen was rond 10 december actief tij dens allerlei evenementen. Zo waren ze tijdens de kerst markt in Axel te vinden in de bi bliotheek, vrijdagavond op de Hulsterse kerstmarkt, zaterdag morgen in de bibliotheek in Oostburg en zaterdagmiddag tij dens de vluchtelingenmanifesta- tie in de Grote Kerk in Terneu- zen. Op alle locaties werd aandacht gevraagd en werden handteke ningen ingezameld voor tien ge wetensgevangenen, die Amnesty International heeft 'geadop teerd'. In totaal werden er ruim 750 handtekeningen opgehaald, die zullen worden gebruikt om deze mensen, die gevangen zit ten omdat ze hun mening heb ben verkondigd, vrij te krijgen. ..Wij proberen ze op deze ma nier onder de aandacht te bren gen, een hart onder de riem te steken en uiteindelijk vrij te krij gen", zegt Diana Oosterling van de Amnesty werkgroep Zeeuws-Vlaanderen. In de Grote Kerk in Terneuzen waren verschillende organisa ties zaterdagmiddag bijeen geko men om over de Rechten van de De Iraniër Majid Zarabi Far zingt in de Grote Kerk van Terneuzen een protestlied. foto Peter Nicolai Mens te praten en stil te staan bij de verschrikkingen die in sommige landen nog steeds aan de orde van de dag zijn. De manifestatie werd opgezet na de brand op Schiphol en ge steund door zes instanties: het Humanistisch Verbond, Amnes ty, Unicef, Vluchtelingenwerk Midden-Zeeuws-Vlaanderen, Kerk en Vluchtelingen en de We reldwinkel. Het eerste gedeelte was een inloop, die werd opge luisterd met stemmige muziek op gitaar en mondharmonica door de Iraniër Majid Zarabi Far. Vredeskaars Het tweede gedeelte werd ge opend met het ontsteken van een vredeskaars door de vijfja rig Lewan uit Eritrea. Daarna sprak onder andere Peter Kleij- sen, als organisator van de dag, over het belang van mensenrech ten. Joseph Tamarzians uit Iran en Syriër Dj an Hamo vertelden hun verhaal over het vluchten uit hun geliefde land. Burgemeester Jan Lonink sprak de bezoekers toe vanuit drie ver schillende oogpunten. Als per soon, burgemeester en lid van Amnesty en het Humanistisch Verbond. „Het doet me goed te zien, dat mensen hier naar eik aars verhalen luisteren en ook el kaar actief willen helpen. De rechten van de mens zouden van zelfsprekend moeten zijn, maar dat zijn ze niet overal, helaas." Baldadige Hulstenaren opgepakt HULST - De politie heeft in de vroege zaterdagochtend gebruik moeten maken van pepperspray om een arresta tie te kunnen verrichten op de Grote Markt in Hulst. Een 38-jarige man uit de gemeente Hulst werd daar aangehou den, omdat hij zich niet wilde legitimeren nadat hij stond te plassen op de openbare weg. Een 33-jarige man belem merde de aanhouding van de wildplasser. Hierbij ont stond een handgemeen tussen de 33-jarige en de politie. Om hem in het gareel te krijgen, gebruikten de agenten pepperspray. De twee zijn gearresteerd en na verhoor op het bureau weer in vrijheid gesteld. Messentrekker zegt sorry TERNEUZEN - Een 57-jarige Terneuzenaar is vrijdaga vond rond elf uur in de Noordstraat door een man be dreigd met een steekwapen. De man wilde geld zien en zette zijn eis kracht bij door met een steekwapen te zwaaien. Toen bleek dat het slachtoffer echt geen geld bij zich had, excuseerde de messentrekker zich meermalen voor het voorval en maakte hij zich snel uit de voeten. De politie heeft een signalement uitgegeven. De verdachte is blank, tussen de twintig en de dertig jaar oud, ongeveer 1.80 meter lang en hij droeg een muts, een fleece-trui en een donkere broek. Inbreker op heterdaad betrapt TERNEUZEN - Een beveiligingsmedewerker van een be drijf aan de Mr. F. J. Haarmanweg in Terneuzen heeft za terdagavond rond tien over zeven een inbreker op heter daad betrapt. Hij heeft de verdachte, een 56-jarige Ter neuzenaar, meteen overgedragen aan de politie. De ver dachte was met zijn auto bij het bedrijf naar binnen gere den en werd betrapt toen hij diverse gereedschappen stond in te laden. De man is overgebracht naar het huis van bewaring Torentijd in Middelburg. Hij heeft afstand gedaan van de gestolen gereedschappen die hij al in zijn auto had liggen. Over de totale schade is nog niets be kend. Bij het inbreken in het bedrijf heeft de Terneuze naar veel schade aangericht. Eerste lammetje geboren HEINKENSZAND - En jawel hoor, beschuit met muis jes! In de nacht van zaterdag op zondag werd in de schaapskooi van de Stichting Zeeuwse Schaapskudde in Heinkenszand het eerste lammetje geboren. Het is een ram en ze noemen hem Toontje. En waarom hebben ze hem zo genoemd? „Omdat hij de toon heeft gezet", zegt herder Klaasjan van der Kolk. Toontje is niet uitzonder lijk vroeg op de wereld gekomen. In de schaapskooi is doorgaans rond deze tijd sprake van een geboortegolf. door Sheila van Doorsselaer In totaal zijn 851 bestuurders ge controleerd. Tien werden be- KAPELLEBRUG - De Zeeuwse trapt op het rijden onder in- politie heeft samen met Bel- vloed. TVee automobilisten had- gische collega's in de nacht van den bijna drie keer de maximale vrijdag op zaterdag een groot- hoeveelheid alcohol in hun scheepse alcoholcontrole aan de bloed en moesten hun rijbewijs grens gehouden. afgeven. De rest van de overtre ders kreeg een boete en een rij- Er werden vijftien boetes uitge- verbod variërend tussen de één deeld, waarvan tien voor rijden en vier uur. Ook werden nog vijf onder invloed. Zowel aan de Ne- andere bekeuringen uitgeschre- derlandse als Belgische kant ven wegens het beledigen van werden voertuigen gecontro- een ambtenaar in functie, het rij- leerd. Hiervoor waren grenscon- den door rood licht, het over- troleposten ingericht aan de schrijden van een doorgetrok- grensovergangen aan de Trac- ken streep, het voeren van de taatweg (Zelzate), Sas van Gent, verkeerde verlichting en het ge- Eede/Aardenburg, Sluis, Kapel- bruik van een verkeerde koppe- lebrug en Nieuw-Namen. ling voor een aanhangwagen. Advertentie Met Albert HeIJn maakt u er Iets bijzonders van, CM Alleen geldig met een AH Bonuskaart t/m 01-01-2006. OP-OP. Prt|s- en zetfouten voorbehouden. zeeuwse almanak Kaas Kaas is een regelmatig terug- komt. Haar broer is ook geen kerend gespreksonderwerp in grote fan, maar sommige soor- het Middelburgse gezin. De ten vindt hij nog wel te eten. driejarige dochter moet er Geraspte kaas op de spag- niets van hebben en roept met hetti, smeerkaas en, zoals hij een opgetrokken neus al 'Jak- laatst tegen zijn opa zei, 'jon- kes, kaas' als iemand met dat ge kaas'. Waarop zijn zusje broodbeleg de keuken uit uitriep: „En meisje-kaas." j^chpila van Doorsselaer HULST - Ondernemersorganisa- lio MKB Hulst wil de biblio- ,|ieck en de theaterzaal verplaat sen van Den Dullaert naar de binnenstad van Hulst. De loca- lie waar nu het gesloten post kantoor staat, is volgens het MKB een ideale plek. De gemeente Hulst moet het in- jtorten van het dak van de oordhal van Den Dullaert, een jantal weken geleden, ook van je positieve kant kunnen bekij ken stelt het MKB. „Nu is de tijd om een discussie te begin ner. over hoe we de sport en de jultuurnaar een hoger vlak kun nen tillen in Hulst. De Noordhal as met geschikt om alle spor ter m te beoefenen, dat kan met nieuwbouw worden opgelost foor een goede faciliteit neer te 8ttenHet MKB vindt dat er ervoor Hulst volwaardig sport- tentrum moet komen, maar dat boeit volgens de ondernemers eet op de plaats van Den Dul- feert te zijn. De theaterzaal en fobibliotheek, al jaren onderge bracht in Den Dullaert, vindt b=! MKB daar niet thuishoren, kfij vinden dat kunst en cul tuur naar de binnenstad ge bracht moet worden. Het gebied tas De Nieuwe Bierkaai is hier- toor het geschiktst, want deze locatie wordt helemaal opnieuw ontwikkeld." De ontwikkeling van De Nieuwe Bierkaai moet volgens het MKB op een zodani ge manier gebeuren dat Hulst over twintig jaar nog steeds trots kan zijn op het vernieuwde Stadsdeel. Het MKB is voorstander van het ontwikkelen van zogenaamde functiegebieden in Hulst. Door bepaalde gebieden in de stad een duidelijke invulling te ge ven, wordt volgens het MKB voorkomen dat zogenaamde do de hoeken ontstaan waar niks te beleven valt. Het BACK-terrein ten zuid-westen van Hulst is het winkelgebied voor grote bood schappen, de Grote Markt moet voornamelijk het centrum van de horeca zijn en De Nieuwe Bierkaai zou een culturele invul ling kunnen krijgen. Op de plaats van het voormali ge postkantoor zijn nu apparte menten voorzien, maar het MKB ziet er liever een cultureel centrum verrijzen, met ruimte voor een theaterzaal en de bibli otheek. „In plaats van een gewo ne bibliotheek moet er een mul- ti-mediabibliotheek komen, met moderne faciliteiten, ge richt op de jeugd en de toe komst. Die nieuwe bibliotheek moet ook vooral laagdrempelig zijn. Een cultureel centrum met uitzicht op de gerestaureerde Keldermanspoort lijkt ons prachtig. Er bestaan voor Hulst veel toekomstvisies. Het wordt tijd, zeker nu met de verkiezin gen voor de deur, dat die visies worden omgezet in concrete plannen." Swingen met zangeres Sabrina Voor de gezelligste maand van het jaar Is er het nieuwste kookboek van Albert HeIJn; 'De smaak van december" Vol met mooie verhalen en heerlijke recepten, van haas tot speculaas en van kerststol tot oliebol. Een bijzonder feestelijk boek, nu voor een bijzonder prijsje.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 41