Meer aandacht voor veiliger wegen STOP! PZC Start Goede doelen op kerstmarkten C 2.500,= Een kerstconcert om in te lijsten 43 PvdA-afdeling kiest niet voor drastische vernieuwing fractie PvdA solidair en solidede verkiezingscampagne in Kaas Uit- verkoop AutoTeam.nl maandag 12 december 2005 n opgenomen de Zlerikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 editie Schouwen-Duiveland Coijouw Rademaker As V4B&CENM VERHUERS verhuizingen In binnen- en buitenland, pianoen vleugel- transport, antlekvervoor, meubelopslag, overzeeverpakkingen E-mail: info@caljouw-rademaker.nl Middelburg Goes Terneuzen Burgh-Haamstede 0118 - 626 649 0113 - 227 062 0115 - 617840 0111 -650 165 joorMarcelModde ZIEKIKZEK - Tractoren moe- Ie,,'van de N57 af, vindt de PvdA op Schouwen-Duiveland. Daarvoor dient langs de Rijks- neg tussen Haamstede en Zierik- 0 een parallelweg te worden aangelegd. Ook kan de in de loop der jaren stevig gegroeide nieuwbouwwijk Poortambacht io Zierikzee niet langer zonder directe ontsluiting op de V59. schrijft de huidige college partij in haar verkiezingspro gramma 'Solidair en Solide'. bij elkaar gebracht die niet goed met elkaar samengaan. In 2006 zal, wanneer het aan de PvdA ligt, een begin worden gemaakt met de herinrichting van het centrum, dat ook nog eens auto vrij moet worden. Eventueel dient dat uitgangspunt te wor den versterkt door de aanleg van een transferium buiten de stad. De PvdA vindt verder dat er op het stuk Rijksweg tussen de wij ken Malta en Noorderpolder ge luidsschermen moeten komen om de geluidsoverlast terug te dringen. Onder het hoofdstuk wonen spreekt de PvdA zich uit voor een uitgroei van de bevol king naar maximaal veertigdui zend inwoners in vijftien jaar tijd, zo'n zesduizend meer dan het huidige aantal. Daarvoor zullen jaarlijks minimaal hon derd nieuwe womngen moeten worden gebouwd. Om starters een grotere kans te geven op deze markt, is de PvdA voorstander van het verstrek ken van meer (goedkope) star- tersleningen door de gemeente. Ook ziet de PvdA een mogelijk heid in concrete afspraken met Zeeuwland over uitbreiding van het aantal te bouwen woningen voor zowel starters als ouderen. Voetbalvelden Specifieke aandacht besteedt de partij in haar programma ook aan de sport op het eiland. De PvdA heeft het standpunt van oud-wethouder G. van der Salm over het samenvoegen van voet balverenigingen en het sluiten van onrendabele velden weer uit de kast gehaald en opnieuw op de agenda gezet. Daarnaast is de partij ook voorstander van een onderzoek naar een nieuw zwembad en wil ze de komende raadsperiode in Zierikzee een 'volwaardig skatepark voor jon geren vanaf twaalf jaar van het hele eiland realiseren'. De zinsnede dat de PvdA het nulbeleid van koffieshops op Schouwen-Duiveland wil 'her overwegen', werd zaterdag door de ledenvergadering geschrapt. De partij verkiest het hierover zelf de discussie niet aan te zwengelen, aldus lijsttrekker B. van de Sande-Troost. In het licht van de (missende) fi nanciële paragraaf, die staande de vergadering aan het program ma werd toegevoegd, spraken de leden van de PvdA Schou wen-Duiveland zich uit tegen af schaffing van de toeristenbelas ting. Dat moet, aldus de partij, een algemeen dekkingsmiddel voor de gemeentebegroting blij- Nog geen spoor daders overval GOES - De politie heeft nog geen spoor van de daders van een gewapende overval, vrijdagavond laat op een Chi nees restaurant in Goes. Bij die overval raakte een per soon gewond. Volgens de politie drongen omstreeks elf uur drie gemas kerde mannen het restaurant in het winkelcentrum De Spinne binnen. Ze eisten geld van de eigenaar en drie gas ten. Daarbij werd geschoten en liep de restauranteige naar een schotwond op. Hij moest naar het ziekenhuis worden gebracht. Een politiewoordvoerder verklaarde dat de man niet ernstig gewond is geraakt. De overvallers maakten zich uit de voeten met een - vol gens de politie - onbekend geldgedrag. De politie begon in de omgeving van het Chinees restaurant een uitgebrei de zoekactie, maar die leverde niets op. De politie ver zoekt eventuele getuigen om contact op te nemen (0900-8844) Overvaller zegt sorry TERNEUZEN - Een 57-jarige inwoner van Terneuzen is vrijdagavond rond 23.00 uur in de Noordstraat in zijn woonplaats door een man bedreigd met een steekwapen. De man wilde geld zien en zette zijn eis kracht bij door met een steekwapen te zwaaien Toen bleek dat het slachtoffer echt geen geld bij zich had, excuseerde de messentrekker zich bij zijn slachtoffer meerdere malen voor het voorval en maakte zich snel uit de voeten. De politie heeft een signalement uitgegeven. De verdach te is een blanke man. tussen de twintig en de dertig jaar oud en ongeveer een meter tachtig lang. De man droeg een muts, een fleece-trui en een donkere broek. Politie gebruikt pepperspray VLISSINGEN - Bij een poging om op te treden bij een op stootje op het Bellamypark in Vlissingen, heeft de politie in de nacht van zaterdag op zondag pepperspray ge bruikt. Dat was volgens de politie nodig omdat een 28-ja- rige Vlissinger zich agressief gedroeg. De politie wilde rond half drie een opstootje tussen twee groepen stappers oplossen. Een 21-jarige Vlissinger werd aangehouden omdat hij niet wilde weggaan, toen de poli tie hem dat vroeg. De 28-jarige man probeerde die aan houding te voorkomen. Hij sprong een agent in de rug, zo dat die viel. Collega's moesten de agent ontzetten. De agent hield een pijnlijke kaak en neus aan het incident over. De 21-jarige man is na het afleggen van een verklaring weer vrijgelaten. De ander zit nog steeds vast. De onenig heid begon omdat één groep twee meisjes zou hebben las tiggevallen. De twee aangehouden mannen hadden niets met die ruzie te maken. door Marcel Modde ZIERIKZEE - Een rigoureuze vernieuwing van de PvdA-frac- tie op Schouwen-Duiveland blijft uit. Zowel de kandidaat- stellingscommissie als de afde lingsvergadering is tevreden over de prestaties van hun poli tiek uithangbord en wil ook de komende vier jaar verder met de huidige raadsleden. Dit on danks eerdere gepeperde kritiek van bestuursvoorzitter F. Prins aan het adres van zijn fractie Commissie en leden kozen giste ren tijdens een openbare verga dering in Zierikzee unaniem voor B. van de Sande-Troost (31) als lijsttrekker bij de ge meenteraadsverkiezingen maart volgend jaar. De zittende fractie voorzitter wordt door haar ach terban voldoende kwaliteit toe gedicht om de PvdA in de aan loop naar de stembusgang te profileren en nadien de fractie in de raad te leiden. Wethouder W. Renden (59) heeft bewust gekozen voor een plek la ger in de pikorde, verklapte on afhankelijk commissievoorzit ter A. van Pelt (burgemeester van Oostflakkee) na de gesprek ken met de kandidaten. De num mer twee op de kieslijst wil ook in een nieuw college wethouder worden om zijn werk af te kun nen maken. Pas op drie is er iets terug te vin den van de vernieuwingsdrang van afdelingsvoorzitter Prins. De vijftigjarige P. d'An- jou-Lems uit Zierikzee heeft stuivertje gewisseld met zittend raadslid H. Winfield (49), die nu vijfde staat. d'Anjou maakt al langer deel uit van de schaduw- fractie. Tussen hen in staat het vierde raadslid, F. Fonteijne (60), waarmee de PvdA ver wacht na 7 maart minimaal te rug te kunnen keren in het ge meentebestuur. In de staart van het verkiesbare deel staat flamenco-gitanst A. de Vos (50) uit Zierikzee. Oud-wethouder G. van der Salm is lijstduwer. Prins rekent er op dat zijn partij winst boekt bij de verkiezingen. De PvdA is in het gemeentebe stuur nu nog vertegenwoordigd met drie raadsleden en een wet houder. Hij verwacht lokaal te kunnen profiteren van de lande lijk stijgende steun voor de in zet van de Tweede Kamerfractie en hoopt stoutmoedig op zes tot zeven zetels. Rimpeling De afdelingsvoorzitter (oud-wet houder en loco-burgemeester van Lisse) moet toegeven dat zijn forse kritiek vier maanden geleden niet het volledige beoog de effect heeft gehad. Aan de vooravond waarop de advies commissie aan de samenstelling van de groslijst van kandidaten begon, betitelde Prins zijn frac tie als 'een paard dat achter de wagen is gespannen' en hield hij een pleidooi voor vernieuwing. Het niveau in het raadsdebat is te laag, vindt Prins en daar is ook zijn eigen partij debet aan. Het heeft in ieder geval intern geleid tot een stevige discussie. Prins heeft zelf ook de nodige kritiek over zich heen gekregen naar aanleiding van zijn eerdere kritiek. Vooral het moment waarop hij dat deed, is hem bin nen de partij kwalijk genomen. zeeuwse almanak Kaas is een regelmatig terug kerend gespreksonderwerp in het Middelburgse gezin. De driejarige dochter moet er niets van hebben en roept met een opgetrokken neus al 'Jak kes, kaas' als iemand met dat broodbeleg de keuken uit komt. Haar broer is ook geen grote fan, maar sommige soor ten vindt hij nog wel te eten. Geraspte kaas op de spag hetti. smeerkaas en, zoals hij laatst tegen zijn opa zei, 'jon ge kaas'. Waarop zijn zusje uitriep: „En meisje-kaas." dinsdag 13 december Behalve in de kerk van Brouwershaven waar onder andere een poppenhuiskraam te zien was. waren er nog op drie andere plekken op Schouwen-Duiveland kerstmarkten te bezoeken. foto Marijke Folkertsma DELSCHER Grote Markt 11-13 4461 AH Goes Tel 0113 227607 www.delscher.nl door Andrea Bolle ZIERIKZEE - Wie afgelopen weekend een rondje kerstmark ten wilde doen kon het hele ei land over. Kaarten, kerststuk jes, erwtensoep en natuurlijk oliebollen doen het nog steeds (Advertentie) imeet dan 100 occasions minimaal «Uittuil le ANWB/BOVAG kotrclllsl Merinruil megakorting m Goes - Krabbendijke - Vlissingen (Advertentie) te maand van net (aar Is er het nieuwste Kookboek van Albert Heijn: 8n>* «n december Vol met mooie verhalen en heerlijke recepten, van haas tot speculaas 61 «n kerststol tot oliebol Een bijzonder feestelijk boek. nu voor een bijzonder prijsje erg goed. In de kerken van Brou wershaven en Kerkwerve, het dorpshuis van Noordgouwe en in het gebouw van de Harmonie in Zierikzee kon men alvast de sfeer van de feestdagen proeven. In de Harmonie in Zierikzee blijft de kerstmarkt elk jaar on veranderd, zonder negatief ef fect. „Wij spelen niet echt in op trends, want kerst gaat elk jaar om hetzelfde. Juist daarom ko men mensen hier terug", aldus initiatiefneemster Coby de Looff - Kloet. Het speciale van deze markt is dat het merendeel van de verkopers een ideële in stelling vertegenwoordigt. On der andere Ziekenomroep No men Nescio, het CJV, Rode Kruis, Dorkas en Unicef hebben vrijwilligers bij hun kraampjes staan. Stichting Zeeland helpt Polen verkoopt houten rendie ren en kerststallen om met de op brengst geestelijk gehandicapte meisjes in een Pools tehuis te helpen. „We staan voor het goede doel, maar zo'n kerstmarkt is altijd heel gezellig", weet vrijwillig ster Jannie Heikamp. „Alleen jammer dat het leerlingenorkest Kunst en Eer er niet is in tegen stelling tot voorgaande jaren." Vanwege een projectorkest in Duitsland is een groot aantal le den en de dirigent van de mu ziekvereniging niet aanwezig. „Maar gelukkig hebben we nog muziek van Nomen Nescio Hoewel er daardoor een hoop ouders en grootouders de kerst markt van Zierikzee dit jaar niet aandoen, loopt het ge smeerd en is de sfeer goed. De Looff: „Vooral de oliebollenver koop gaat geweldig. Vanmorgen vroeg stonden er al mensen in de rij." Nieuw in De Harmonie, waar voor de zevende maal een kerstmarkt plaatsvindt, is de stand met ge graveerd glas van Eveline Hurkens uit Zierikzee. Het hele jaar door staat ze op markten met haar glaswerk, maar voor de gelegenheid heeft ze ook kerstartikelen gemaakt. Op de kerstmarkt in Brouwers haven is wel live-muziek aanwe zig en wisselen de kramen van goede doelen en commerciële be drijven elkaar af. Veel ooh's en aah's klinken bij de poppenhui zen met kerst, sinterklaas of ouderwetse aankleding. De Koek en Zopie-kramen lij ken het met dit koude weer nog steeds het beste te doen. In De Harmonie hoeven ze daarover niet te klagen. Halverwege de middag hadden de oliebollen bakkers al vijftienhonderd stuks door hun handen laten gaan. ""S^mttecn AH Bonuskaart t/m 01-01-2006 OP-OP Prijs- en zetfouten voorbehouden door Marcel Modde DREISCHOR - De omgeving was bijzonder, het programma was speciaal. Maar bovenal maakte de aanwezigheid van het St. Peter Claver Church Choir, uit het door de orkaan Katrina getroffen New Orleans het kerstconcert 2005 van VZOS er één om in te lijsten. Met een bonte mix van muzikan ten had de christelijk gemengde zangvereniging uit Oosterland zich al verzekerd van een mooi hoofdstuk voor in het jaarboek. Niet alleen kreeg het publiek in de Nederlands hervormde kerk van Dreischor zaterdag een de gelijk stukje repertoire van de Oosterlandse dames en heren voorgeschoteld, de combinatie met de 'eigen' fanfare en het go spelkoor Together uit Nieuwer- kerk zorgden voor een verfris send accent. En dat die kant van het eiland nog meer in zijn mars heeft, mag ook worden afgeleid aan het optreden van het kinder koor van de openbare basis school uit Sirjansland. De jonge nachtegalen hadden onlangs ter gelegenheid van de viering van het zevenhonderdjarig bestaan van hun dorp voor het eerst van zich laten horen en dat beviel dusdanig, dat werd besloten va ker naar buiten te treden. Maar het neusje van de zalm werd hoe dan ook gevormd door de bijzondere buitenlandse gas ten, die op het laatste moment aan het programma waren toege voegd. Met hun onvervalste New Orleans gospel maakten ze het traditioneel sobere kerst feest in de van opsmuk ontdane Het St. Peter Claver Church Choir uit het door orkaan Katrina ge troffen New Orleans vormde het hoogtepunt van het kerstconcert. foto Marijke Folkertsma Nederlandse hervormde kerken tot een uitbundige belevenis. Het St. Peter Claver Church Choir brengt een bezoek aan Ne derland op uitnodiging van de Ikon. De omroep maakt op 13 de cember in het Amsterdamse mu ziekcentrum Paradiso opnamen van een concert, dat op kersta vond wordt uitgezonden op tele visie. Ook wordt een korte repor tage gemaakt over de verwoes ting die de leden van het Ameri kaanse koor hebben meege maakt door de orkaan Katrina. Daarin wordt een verband ge legd met de gevolgen van de wa tersnoodramp van 1953 in Zee land Leden van het St. Peter en VZOS zijn te zien in interviews. Beide koren treden eveneens op in Paradiso en weten zich daar onder andere in gezelschap van Nederlandse artiesten als Ge orge Baker en Berget Lewis. De gasten uit New Orleans brachten zaterdag, voorafgaand aan het concert in Dreischor, een bezoek aan het Watersnood museum in Ouwerkerk en de stormvloedkering op Neeltje Jans. ferkeeren wonen zijn twee be- tórijke speerpunten in het be tid van de PvdA de komende lier jaar, niet geheel toevallig }e huidige portefeuille van zit- tsd wethouder W. Renden. De rtijspreekt zich uit tegen ver- lading van de N59 tot vier- Lnswegen verkiest het te hou- labi] de aanpak van de af sla- pi bij Oosterland en Sirjans- td Wanneer het landbouwver- servan de N57 wordt geweerd, gnisook aan die kant van het fland een belangrijk knelpunt Kelost. denkt de PvdA Daar- gjsi vinden de sociaal-demo- nten dat er langs iedere 80-ki- UKtenveg een vrijliggend fiets- jsq moet komen. (erkeersdruk [toerdewijk Poortambacht een trecte aansluiting op de N59 te pen, zal tevens de verkeers- criopde Laan van Saint Hilai- snchting binnenstad aanzien- Iji afnemen, veronderstelt de PvdA De binnenstad zelf moet «neens op de schop. Er zijn Muenteel te veel functies .[maft, kermis, parkeren, be- ïsoiffling door vrachtwagens) 19 (Advertentie)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 31