PZC HTTT Verdeeldheid over de N254 «*é£L. Scholieren en gehandicapten aan de kook 2.500,= Speciaal voor de feestdagen. Als er één schaap over de dam is... Thoolse wethouder W. van Kempen neemt afscheid van de politiek AutoTeam.nl Kaas Borselse dorpsraden willen doorstroomfunctie handhaven R^irÖÏÏ3^3Ï5649~ SS«e.S pzc.nl S„s 31.4460 AA Goes -SSSBSSS«- 0113-315520; baanderen: 0114-372770; SÏÏU 0204662500. maandag 12 december 2005 editie Bevelanden-Tholen verhuizingen in binnen- en buitenland, piano- en vleugel transport, antiekvervoer. meubelopslag, overzeeverpakkingen E-mail" info@caljouw-rademaker.nl Middelburg Goes Terneuzen Burgh- 0115-617 840 0118 - 626 649 0111 -650 165 dinsdag 13 december door Willem van Dam HEINKENSZAND - Jawel hoor, beschuit met muis jes! In de nacht van zaterdag op zondag werd in de schaapskooi van de Stichting Zeeuwse Schaapskudde in Heinkenszand het eerste lammetje geboren. Het is een ram en ze noemen hem Toontje. En waarom heb ben ze hem zo genoemd? „Omdat hij de toon heeft ge zet", zegt herder Klaasjan van der Kolk. Toontje is niet uitzonderlijk vroeg op de wereld geko men. In de schaapskooi is doorgaans rond deze tijd sprake van een geboortegolf. Die komt er nu ook weer aan: voor het eind van dit jaar moeten nog ongeveer 120 ooien lammeren. Als de berekeningen kloppen, zullen er op Eerste Kerstdag 22 lammetjes worden ge boren. De Kamerse Kooi is nu gesloten om de schapen zoveel mogelijk rust te gunnen. Zaterdag 17 december is het bezoekerscentrum van de schaapskooi geheel in kersts feer. Er is een levende kerststal, er zijn allerlei kraam pjes met kerstspullen, kinderen kunnen meedoen aan spelletjes, het barbershopkoor The Gagling Gangers zorgt voor muziek en als het een beetje meezit kunnen de bezoekers - heel voorzichtig - een blik werpen op de jonggeborenen in de schaapskooi. De Stichting Zeeuwse Schaapskudde houdt in januari de traditionele open dagen. Drie weekeinden lang (7 en 8, 14 en 15, 21 en 22 januari) staan de deuren van de kooi tussen 13.00 en 16.00 uur open om iedereen de gelegenheid te geven alle jonge lammetjes te bekijken. Voor de kinderen zijn er dan in het bezoekerscentrum beschuiten met muisjes om de geboorte van het scha- penkroost te vieren. foto Dirk-Jan Gjeltema DELSCHER Grote Markt 11-13 4461 AH Goes Tel 0113 227607 www.delscher.nl door Rob Paardekam GOES - Als Patrick Tolhoek van het Goese Lyceum voor be roepsonderwijs zijn leerlingen van de afdeling zorg en welzijn vraagt welke richting ze op wil- Advertentie) Voor 06 Stelligste maand van het (aar is er het nieuwste kookboek van Albert Heljn- s,laik to december Vol met mooie verhalen en heerlijke recepten, van haas tot speculaas 01 to kerststol tot oliebol Een bijzonder feestelijk boek. nu voor een bijzonder prijsje Mét Albert Heljn maakt u er Iets bijzonders van. cfl *<tn gettg met een AH Bonuskaart l/m 01-01-2006. OP-OP Prijs- en zetfouten voorbehouden len, kiest een overgrote meerder heid voor kinderen. Begint hij over gehandicapten, dan is het stil. De scholieren van het Goese Ly ceum aan de Bergweg kiezen na hun eerste jaar voorzichtig wel ke kant ze op willen. Het vak Praktische Sector Organisatie (PSO) is er vervolgens om leer lingen te laten ontdekken of ze een goede keuze hebben ge maakt en in welk onderdeel ze zich willen specialiseren. Do cent Patrick Tolhoek verzorgt de PSO-lessen voor de richting zorg en welzijn. Hij merkte dat een groot deel van zijn leerlin gen in eerste instantie voor het werken met kinderen kiest, ter wijl ze hun wenkbrauwen fron sen als hij over gehandicapten begint. „Ik vroeg me af hoe dat kwam, want het is zo'n leuk werk", zegt hij. „Ik denk dat het gewoon onbekend terrein voor ze is. Daar probeer ik iets aan te doen." Omdat Tolhoek vindt dat de jon gens en meiden geen goede keu ze kunnen maken als ze niet met alle terreinen bekend zijn, wilde hij dat ze in contact kwamen met lichamelijk gehandicapten. Hij benaderde activiteitencen trum Oosterschelde, dat onder deel is van Het Gors, en werd met veel enthousiasme ont haald. Het project loopt onder tussen als een tierelier. Al drie weken lang komt elke week een aantal lichamelijk gehandicap ten naar school om samen met de leerlingen te koken, terwijl een stel andere scholieren de om gekeerde weg maakt en in het ac tiviteitencentrum gaat helpen. „Het is een groot succes", vindt Tolhoek. „Leerlingen vinden het leuk. Ze vragen, als ze sa men met de mensen van het acti viteitencentrum bezig zijn, zelfs of ze in de pauze door mogen gaan. Nou, dat zie je niet vaak." Omdat Tolhoek vindt dat zijn leerlingen aan alle richtingen moeten proeven, heeft hij het Gasthuis benaderd om iets met ouderen te doen. Ook kinderen komen wat hem betreft nog aan bod, ondanks het feit dat veel leerlingen daar al voor kiezen. „Ze denken allemaal dat werken met kinderen zo leuk is", zegt hij. „Dat is natuurlijk ook zo, maar er is ook een ande re kant. Die moeten ze ook Leerlingen van het Goese Lyceum begeleiden gehandicapten van het activiteitencentrum Oosterschel de. foto Ronald den Dekker Nog geen spoor van daders overval GOES - De politie heeft nog geen spoor van de daders van een gewapende overval, vrijdagavond op een Chinees restaurant in Goes. Bij die overval viel een gewonde. Vol gens de politie drongen omstreeks elf uur drie gemasker de mannen het restaurant in het winkelcentrum De Spin- ne binnen. Ze eisten geld van de eigenaar en drie gasten. Daarbij werd geschoten en liep de restauranteigenaar een schotwond op. Hij moest naar het ziekenhuis worden ge bracht. Een politiewoordvoerder verklaarde dat de man niet ernstig gewond is geraakt. De overvallers maakten zich uit de voeten met een onbekend geldgedrag. De poli tie begon in de omgeving van het restaurant een uitgebrei de zoekactie, maar die leverde niets op. Eventuele getui gen worden om contact op te nemen (0900-8844) Agent kan zichzelf net redden KAPELLE - Een 23-jarige taxichauffeur uit Klundert en zijn 58-jarige passagiere uit Lage Zwaluwe zijn zaterdag morgen op de Wrangeweg in Kapelle gewond geraakt bij een eenzijdig ongeluk. Een 23-jarige taxichauffeur uit Klundert reed rond negen uur vanaf de Spaanweg de Wrangeweg op. Vanwege de gladheid en mist is de auto doorgeschoten en in de slootkant beland. De passagiere klaagde over pijn in haar borst, knie en elleboog. De chauffeur had een pijnlijke nek. Toen ambulanceperso neel zich, met hulp van de politie, over de slachtoffers be kommerde, kwam een tweede auto met hoge snelheid aan gereden. Deze reed recht op de politieagent af. Die kon nog net op tijd de slootkant opklimmen. De chauffeur van de tweede auto raakte niet gewond. Limiet bijna zesmaal overschreden RILLAND - De politie heeft zaterdagavond rond half acht op de Bathseweg in Rilland een 48-jarige automobi list uit de gemeente Reimerswaal betrapt op het rijden on der invloed. Uit een blaastest bleek dat hij bijna zesmaal de toegestane hoeveelheid had gedronken. De man kreeg een rijverbod en moest zijn rijbewijs inleveren. Brandweer redt man uit kanaal MIDDELBURG - De brandweer heeft in de nacht van za terdag op zondag een verkleumde man uit het Kanaal door Walcheren gehaald. De man, een Belg, hing aan de balken bij de Stationsbrug in Middelburg, toen de brand weer arriveerde. Volgens een woordvoerder van de politie was de drenkeling vrijwillig het kanaal ingesprongen. De brandweer rukte uit met een blusvoertuig en een duik- ploeg. Voordat de duikers arriveerden, had de blusploeg de man al met een ladder uit het water geholpen. Hij is met een ambulance afgevoerd naar het ziekenhuis. door Cornelleke Blok SINT-MAARTENSDIJK - Wet houder W. van Kempen (CDA) neemt na de gemeenteraads verkiezingen van 2006 afscheid van de Thoolse gemeentepoli tiek. J. de Jager is zijn beoogd opvolger. Het is mooi geweest, vindt de 68-jarige Van Kempen. Vijfen dertig jaar was de wethouder uit Poortvliet actief voor de ge meente Tholen. Van 1971 tot 1998 was hij gemeenteraadslid voor het CDA en sinds 1998 is Van Kempen wethouder. „Ik vind een volgende periode te veel en ik houd er niet van om halverwege te stoppen." Opvolger In de loop van april 2006 hoopt Van Kempen alles afgerond te hebben. Daarna heeft hij nog ge noeg om handen. Van Kempen: „Ik kan mijn werk als schade- taxateur in de fruitteelt weer op pakken en ik ga helpen bij het bedrijf van mijn zoon. Ik ga ze ker niet achter de geraniums zit ten." Als het CDA na de komende ge meenteraadsverkiezingen weer een wethouder mag leveren, is J. de Jager (54) uit Anna-Jacoba- polder de beoogd opvolger van Van Kempen. Hij staat na J. Bout en M. Ligtendag-Quist als derde op de CD A-lijst. De Ja ger heeft al jarenlang ervaring als gemeenteraadslid en wethou der van de toenmalige gemeente Sint-Philipsland. De Jager: „Ik ben er acht jaar uit geweest. Des tijds ben ik gestopt, omdat ik merkte dat ik na zo'n lange pe riode een beetje op de automati sche piloot ging werken. Boven dien had ik het druk met mijn bedrijf." De zoons van De Jager zijn inmiddels ook werkzaam in het akkerbouwbedrijf, waar door hij weer tijd heeft voor de politiek. Van Kempen vindt De Jager een geschikte kandidaat-wethou der. „Hij heeft veel ervaring. Ik heb er vertrouwen in." (Advertentie) Op meer dan 100 occasions minimaal ioruil Hoven de ANWB/BOVAG kooisllist Zonder inruil megakorting Gom KnbbMdiïfce Viiwóigen zeeuwse almanak Kaas is een regelmatig terug kerend gespreksondenverp in het Middelburgse gezin. De driejarige dochter moet er niets van hebben en roept met een opgetrokken neus al 'Jak kes, kaas' als iemand met dat broodbeleg de keuken uit komt. Haar broer is ook geen grote fan, maar sommige soor ten vindt hij nog wel te eten. Geraspte kaas op de spaghet ti, smeerkaas en, zoals hij laatst tegen zijn opa zei, 'jon ge kaas'. Waarop zijn zusje uitriep: „En meisje-kaas." Lgr Marman van der Werf HEINKENSZAND - De maatre- i celen die de provincie heeft ge nomen en nog wil nemen om het doorgaand verkeer over de jj254 ('s-Heer Arendskerke- p0CS) te ontmoedigen, stuiten de dorpsraden van Heinkens zand, "s-Heerenhoek, Nisse en 's-Heer Abtskerke tegen de borst. Zij vinden dat de door- slroomfunctie van de N254 moet worden gehandhaafd en zo mogelijk verbeterd. .Goes is vanuit een groot deel Jan Borsele al niet best ontslo ten', stellen M. Nelen en R. Rijs- dijk, respectievelijk lid van de dorpsraad Heinkenszand en de dorpsraad 's-Heer Abtskerke. .Als de N254 dan ook nog min der aantrekkelijk wordt ge maakt. wordt de ontsluiting nog slechter en zullen ook meer auto mobilisten door De Poel gaan rij den. Of via Nisse en 's-Heer Abtskerke. Dat kan toch niet de woeling zijn." De provincie wil de doorstroom- functie van de N254 juist wél Kminderen, vooral op aan- diang van een actiecomité van zanwonenden dat wordt ge- feund door dorpsorganisaties a 's-Heer Arendskerke en s-Heer Hendrikskinderen. De K254 is drukker geworden sinds de Westerscheldetunnel maart 2003 is geopend. De weg biedt nnaf de tunnel de kortste route jarGoes en Zierikzee. Menen Rijsdijk hebben begrip voor de aanwonenden van de N254, maar het kan volgens hen netzo zijn dat 'het kind met het badwater wordt weggegooid'. ,Het interregionale verkeer zorgt voor de overlast", stellen Auto vernield GOES - Een zeventienjarige jon gen uit Goes is gisteren in de Lange Kerkstraat in Goes aange bonden op verdenking van ver nieling van een politieauto. De zeventienjarige jongen vol deed volledig aan het signale ment dat door een getuige was opgegeven. De jongen ontkende dat hij de vernieling gepleegd lid. De politie gaat de zaak ver eer onderzoeken. De jongen is vrijheid gesteld. (Advertentie) de twee dorpsraadleden, „dan moet je zulke maatregelen ne men, dat dit verkeer wordt ont moedigd en het regionale ver keer, onder meer uit Borsele, toch kan doorgaan." Vier Borselse dorpsraden en de afdeling Borsele van land bouworganisatie ZLTO hebben om dit te onderbouwen een ei gen visie op het verkeer in en rond De Poel - waaronder ook de N254 - op schrift gezet. Mor genavond vanaf acht uur wordt daaraan in De Stenge in Hein kenszand een bijeenkomst ge wijd. Om interregionaal verkeer op de N254 te weren, wordt voor gesteld trajectcontrole in te voe ren. „Niet om de snelheid te meten, zoals op de Zeeland- brug", legt Rijsdijk uit, „maar om (vracht)verkeer te signa leren dat niet op de N254 thuishoort en zonodig te beboe ten." De N254 wordt zo een weg voor uitgebreid bestemmingsver keer. Dé oplossing die bestuurders vaak aandragen voor de ver keerssituatie in en rond De Poel, is een directe aansluiting van Heinkenszand op Rijksweg A58. Die moet er rond 2010 ko men, gelijktijdig met een verdub beling van de weg naar de tun nel, de Sloeweg. Nelen en Rijs dijk vinden dat prima, maar ze verwachten er niet alle heil van. „Kom je vanaf Rijksweg A58 en moet je in Goes-Zuid zijn, dan sta je 's morgens al vanaf de A58 in een opstopping", weet Nelen. „Die situatie was al niet best, maar door de aanleg van een nieuwe rotonde in de Antho ny Fokkerstraat in Goes, bij de Nansenbaan, is het alleen maar erger geworden. Er moeten naast de A58 dus alternatieven blijven, over de N254 én door De Poel." De dorpsraden vinden dat er door De Poel in elk geval langs de Sinoutskerkseweg en Noord- hoekweg tot de afslag Bimmels- weg richting Heinkenszand ook een vrijliggend fietspad moet ko men.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 25