Ijstijd van Ab Kr ook bijna voorbij _Jëf De Bruijn bezorgt driebanders winst Kim 't Hooft kan koploper in Belgisch tafeltennis ook niet afstoppen nv i Cricketheid CHENNAI - India is' déze dagen in de ban van maar één man: Saéhin Tendulkar. De 32-jarige cricketheid schreef zaterdag geschiedenis" door zijn 35e century te maken in een tesl- match. Nóóit eerder lukte hef een cricketér.zo. vaak honderd runs in één testwedstrijd te scoren! Tendulkar volmaakte' zijn' mééster- werk in de testmatch' tegepSri Dan- ka, in- New -Delhi. Na 279 'mhiUlen en 177 ballen-öntplofte het uitpuilen de F erozesha Kötl a-stadionTendul kar had'zijn honderdste rün.te pak ken, waarna hij zijn baf in de lucht stak eh naar de hémel keek.",. Dat mo ment was yöór.mijn vader, Omdat ik hem 2o-mis7 H;j was- de eerste' die mijn bat mócht zien." Het dtnirde minuten voordat de crieketgekke In diërs weer tot rusl kwamen,- Met zijn 35e.ceritury passeérdë Ten dulkar de al evën legendafi.^ehé-Sn- nil Gayaskar, met Wie hi] tot dan za terdag het wereldrecord van '84 deel de. Tendulkar had 125 test match es nodig voor zijn kunststukje en besef te dat'het misschien nooit zo vêr had kunnen komenZijn 34e. cëhlüry sloeg hij vorig jaar tegen Bangla desh, waarna een tenniselleboog bijna een emde maaktë adn z-ijh in drukwekkende earrière- Tendulkar droeg zijn record na af loop op-a.an zijn familie.en alle aftde- ren die hem- zo veel 'gestpurfd; had den. Met zijn werelrecord bevestig de Tendulkar 'zijn faani'als nationale held. Hetzal-zij'n toch al goed gevul de portemonneegeen' kwaad .doen. De markëtipgburèaus'staan In de.rij om het marketingcontcaét "(hónderd miljoen dollar in Vijf jaar).te rhógen verlengen. GPD - RUGNUMMER Liverpool-keeper R^ina vestigde zaterdag eeii clubrecprd ih de Engelse Premiership^- De doelman hoefde in het duel wet Midd lesbrough nipt ie nissen en is daardoor al 620 minuten niet gepasseerd. Het oude record was in handen vqh David Ja mes en stond op'579 minuten. maandag 12 december 2005 24 door Joop van den Oudenhoven OOSTERHOUT - Met een 2-6-over\vinning kwamen de driebanders Delta/Ockenburgh gisteren wel heel goed weg bij Rüttchen Advies. Dankzij een zwaarbevochten ze ge van Jean Paul de Bruijn op Frank Martens konden twee punten worden toegevoegd aan het totaal. En dat was er één meer dan de aanwezigen lang voor mogelijk hadden gehou den. Aanvankelijk leek het treffen tussen Martens en De Bruijn een veegpartij te worden. Mar tens koesterde na dertien beur ten een 30-4-voorsprong. Of de Brabander verkrampte, het ge luk hem in de steek liet of dat De Bruijn ophield met voor Sin terklaas te spelen, feit was dat de tegenstander van De Bruijn geen bal meer raakte. Zonder tot grote series te komen voerde de Zeeuws-Vlaming de dreiging steeds verder op en Martens be zweek zienderogen onder de druk. Via 34-31 werd het 40-43, 45-47 en tenslotte 46-50 voor De Bruijn. De Hulstenaar: „In het begin liep het voor geen me ter. Ik speelde niet goed, kreeg moeilijke aanvangsstoten en gaf teveel weg. Toen ik eenmaal het gevoel kreeg heb ik niks meer ca deau gedaan en ben geconcen treerd gaan scoren. Het resul taat vind ik ook een overwin ning op mezelf. Na zo'n achter stand terugkomen getuigt van de goede instelling." Dat kon teamleider Arno Mas- sar van de Brabanders bevesti gen. Wat hij niet kon begrijpen was dat Martens de partij nog uit handen kon geven. „Dat je na 30-4 zo'n partij nog verliest, vind ik onbegrijpelijk. Sterker nog, dit kan en mag niet gebeu ren en dan druk ik me nog net jes uit." Voorafgaand aan de inhaalrace van De Bruijn had Roland For- thomme op ouderwetse en in drukwekkende wijze afgere kend met de Turkse kopman van de Brabantse formatie Mu- rat Naci Coklu. Als een wervel wind ging Forthomme tekeer en de snipverkouden Turk kr» geen moment zicht op de Pas toen hij mocht aanlegt voor de nabeurt, Forthorr®,' was in 26 beurten klaar, konb met een mooie reeks van ti* nog wat doen aan zijn moven» en de achterstand een iets dra», lijker aanzien geven. Ad Koorevaar had voor de paa. ze voor twee punten gezow door een geen schim meer «n zichzelf zijnde Ad Broeders té kloppen. Indrukwekkend was zoals wel vaker - alleen de star van Koorevaar. Via 11 uit 6 en 20 uit 12 beurten kwam lang zaam de klad erin. Koorevaai zakte steeds verder weg om uil- eindelijk met 50 uit 49 te beslui- ten. Martin Spoormans is dit seizoa een geval apart. Vorig jaar scoor de hij veel punten voor Ocken- burgh. Na zijn nederlaag var, gisteren staat hij op twee keer winst uit acht partijen. In 25 beurten werd hij door Arie Wei- jenberg naar de slachtbank ge leid. De Belg bleef steken op 28 caramboles. Andere telling badminton KUALA LUMPUR - Een bad mintonpartij ziet er binnenkort heel anders uit. Met ingang van 1 februari eindigt een game bi) 21 punten, in plaats van vijftig (mannen) en elf (vrouwen) nu Dat heeft de internationale bad- mintonfederatie IBF gisteren ij Kuala Lumpur besloten. Bovendien kan niet alleen de speler die aan service is punte scoren. In het huidige systesc moet een ontvanger eerst de ser vice heroveren voor een pus kan worden gemaakt. Dz wordt afgeschaft. De telliu- geldt vooralsnog voor alle toer nooien die meetellen voor de ranking van de IBF, inclusiefde Thomas/Uber Cup 2006. De jat- lijkse algemene vergaderingnt de badmintonfederatie zal tij gend jaar in Japan beslisser* de telling definitief wordt if- voerd .ANP door Frits Bakker? gestroopt, één brok wilskracht, -Uil er wel eens inkleunen van- STEKENE - Kjpi de sponsor, daag. „Het is alleen niet de wed- die de beste hot dogs van heel 'strijd om dat te doen", bekent Stekene maakt: niet eens even ze. Want bij TT Vervia, de tegen- langs de zaa! komen? De meiden stander, spelen twee meiden uit van de tafeltennisclub kunnen de Belgische topvijf. Els Billen, wel een opkikker gébruiken. Ze 'de ex-vrouw van Jean Michel spelen tegen de koploper van de .Saive, is een routinier met een hoogste divisie iij België en wor- dodelijke smash. En de 16-jari- den nogal ongegeneerd van de ge Laurence Junker, een springe- tafels geslagen. rige bonenstaak, is een talent - uit de nationale selectie. Korte games, rake klappen. Kim Tegen zo veel kwaliteit kunnen t Hooft (21): afkomstig uit ze bij Stekene niet op. Twee jaar Kloosterzande, maakt zich roiid' ervaring in de hoogste klasse de tussenstop bij een 5-1-acbter- heeft de club met zijn 125 leden stand al 'geen illusies meer. „Het pas En een positie net onder de is hier rap'gedaan hè", heet dat middenmoot. Kim 't Hooft is be- op zijn Vlaams. Het wordt een zig aan haar eerste jaar in Steke- kanslozë missie (9-1), maar bij ne. „We zijn echt verschoten de thuisclub wordt/dat' niet als van haar spel", zegt Jeroen een schandelijk verlies gezien. Buysse. „De meeste Belgische Kim't Hooft, die dit jaar is over-- meiden zijn explosief en willen gekomen van SAR, is pu eenT" .snel een punt maken. Kim maal niet in'een topteam terecht- speelt behoudend en afwach- gekomen.- - tend. Bij het voetbal is dat an- Meedoen in .de hóógste .klasje, ;.dqrsom. Daar zijn de Nederlan- van België ,is al geweldig? vqoc ders juist de aanvallers." het bescheidén clubje. j,Het 'zou al helemaal-, een syiccès zijn ^ls INlVeaU we erin blijven", beseft Kim. En Tgch heeft de Zeeuwse aan- daar ziet hét eigenlijk .wel naar - wipst het goed gedaan tot nu uit, al is het na de vlekkeloze/ toe. Kim 't Hooft: „Van de eer start met de T-TC Stekene eèri- Ste drie wedstrijden wonnen we tikkeltje minder gegaan! er twee en speelden we één keer Tafeltenniss'èp in Stékéne? „DaV gelijk. Ik heb even moeten wen- moet daar -ergens ih de bosSen hen, daarna won ik van een zijn", wijst de'map die in-eepfaT paar speelsters uit de toptien, felig trainingèjaqkdoor de v Voor een debutant doe ik het dorpskem-slenteft. Koers opStm- niet slecht: tussen de dertig en kene, allé, dat zijn zo <3031'wel veertig procent van mijn par- gewend. Maar wié gaat- er nou tijen heb ik gewonnen. Het ni- naar het' tafeltennissen kijkep? - veau ligt veel hoger dan bij ons. En wie kan het zaaltje vinden? Er zitten bijna geen zwakke Het keurige thuashöpk van de speelsters bij." TTC Stekene ligt verscholen aan "Blauwe tafels, van een degelijke het eind van èen grintpaadje, - Duitse kwaliteit tegen een decor vlak naast de sporthal. - met veel reclameborden. Zoals p j ridat van Luc Joos, specialist in UrendarmeS hotdogs en hamburgers. Jeroen Het meidenfeam, metKim "t Buysse: „We hebben veel zelf ge- Hooft, Ania-van den- Bèrghe ..en bouwd van dit centrum, nu spa- Jolien de Vriese, krijgt vandaag ren we nog voor een betere vloer de koploper-uit dë superdivisiè en douches. Dat doen we met op bezoek. Daar moeten de genr een mosselavond, een doopfeest darmes Van- Stekene niet voor-,-eh.verjaardagsfeestjes." opdraven. „Als we .tien man pu- .De meiden van de club lopen in bliek krijgen,, is het al veel'^ *- de competitie één wedstrijd ach- zegt Jeroen Buysse, de voortref/- ter. „Eén keer hebben we door felijke gastheer. stroompanne met kunnen spe- Kim 't Hooft,- mouwen hoog op- -len", vertelt Buysse. „Dat was Porto boycot de pers van onze sportredactie PORTO - Bij FC Porto heerst sinds enkele dagen een mediaboycot. Afge zien van de verplichte interviews na de wedstrijd staan Adriaanse en zijn spelers de Portugese pers voorlopig niet meer te woord. „De uitspraken van Adriaanse wor den voortdurend uit hun context ge licht", zo staat in een communiqué op de website van Porto te lezen. „Dit levert interpretaties op die niets van doen hebben met de opvat tingen van de trainer, en zet de le den en de achterban van de club voortdurend op het verkeerde been. Vanwege deze constante slechte jour nalistieke behandeling rest de équipe niets anders dan het inlassen van deze spreekbeperking." De irritatie van Adriaanse over de Portugese pers is al van langere da tum. Het feit dat Adnaanse de Portu gese pers in het Engels te woord staat, is de hoofdoorzaak van de ver warring. Bij zijn komst naar Porto nam Adriaanse zich voor binnen en kele maanden Portugees te leren, maar die taal bleek moeilijker te le ren dan hij dacht. „Ik wil de eerste Nederlander nog te genkomen die binnen enkele maan den Portugees spreekt", verklaarde de coach eerder De eerste wedstrijd onder het nieu we mediaregime legde Adriaanse geen windeieren. Porto won bij Uniao Leiria met 3-1. ANP 61-jarige Krook zijn eigen schaats- carnère aan de vergetelheid. „Als ik nu gereden zou hebben, had je me steeds teruggevonden in de B-groep. Aan dat niveau moet je denken. Ik heb precies een jaar in de kernploeg gezeten. Twee keer een Neder- land-Noorwegen geschaatst. Dat wa ren de belangrijke internationale wedstrijden in die tijd. „Ik leef nu ook in een totaal andere wereld", beaamt Krook. „In het be gin was ik de coördinator tussen de gewesten en de KNSB. Maar vanaf het moment dat Rintje Ritsma com mercieel ging is alles anders gewor den. Hij heeft in 1996 het pad voor de anderen geëffend. En allemaal hebben we geprofiteerd. Ik ook. Ik ben meer gaan verdienen. Niet zo veel als ik bij een commerciële ploeg had kunnen krijgen, maar toch." De entree van Sanex, de eerste com merciële ploeg van Ritsma, ging tien jaar geleden met horten, en stoten. „De bond was nog niet klaar voor Rintje", erkent Krook. „Alle partijen waren landverovertje aan het spelen. En iedereen deed een stap teveel. Heel menselijk, maar het schaatsen werd te vaak vergeleken met andere sporten. De commercie was er veel verder. Maar Vergeet niet dat bijvoorbeeld voetballers en wiel renners er dertig jaar over gedaan hebben voordat ze zo ver waren." Soms, weet hij, heeft de schaatsbond ook te weinig kwaliteit aan de onder handelingstafel. „Vergis jé niet. Aan de andere kant zitten soms grote jon gens. Patrick Wouters 1 (manager TVM, red.) is bijvoorbeeld een kei op het gebied van marketing: Echt een maatje groter dan wij. Maar ook een man als Jan Willem van Dijk (oud-di recteur van Spaar Select) kwam des tijds met heel goede nieuwe ideeën. Ik denk nog wel eens, als we er toen maar een paar van hadden overgeno men waren we nu een stuk verder ge weest." Een ding stond tijdens alle stormen voor Krook als een paal boven wa ter. „Ook al kwam er een andere structuur, de bond moest de regie blijven voeren. Daarom ben ik als topsportcoördinator constant bezig om het cement te vinden waarmee al die stenen bij elkaar gehouden moe ten worden." Druk, druk, druk. Historisch is die keer op Schiphol dat de topsport coördinator met een vlucht uit Ha- mar arriveerde en rechtdoor ging naar de volgende gate waar het vlieg tuig naar Nagano al weer stond te wachten. Onderweg dumpte hij bij zijn vrouw Ineke een koffer met vui le was en griste een koffer met scho ne kleren uit haar handen. „Ik ben ook wel eens op Schiphol geland. Was ik hartstikke druk met van al les. Liep ik Ineke zo voorbij. Was ze naar de kapper geweest. Had ik haar niet herkend." Twee jaar geleden leek het drukke bestaan zijn tol te eisen. Krook werd Droogwaterroeien door Leo van de Ruit AMSTERDAM - Sjoerd Hamburger (Orca) en Sanne Beukers (Euros) heb ben zaterdag in Amsterdam de Ne derlandse titel indoorroeien gewon nen in de open klasse. Met zijn winnende tijd van 5 minu ten 53,0 seconden kwam Hamburger niet aan het nationale record van Gerritjan Eggenkamp uit 2002 met 5.49,4 Wel was hij ruim vier seconden sneller dan Matthijs Vellenga van Skoll (5.57,7) en acht tellen sneller dan Rogier Blink van Gyas (6.01,7) 1 Hamburger verbeterde zijn persoon-1 lijk record met één seconde. Vorig jaar zegevierde hij namelijk fflj 5.54,0. Sanne Beukers, de nieuwe kampioe- j ne bij de vrouwen, bleef met haar 1 winnende tijd van 6.50,5 ver achter bij het Nederlands record van 6 30,6 1 van Hurnet Dekkers uit 2001. maar dat was dan ook het wereldrecord Achter Beukers legde Jenny van Dobben de Bruijn van Njord beslag op de tweede plaats in 6.51,7 en Ire ne Pascal van Nereus op de derde 6.52,6. ANP op de dag dat het bij jullie in Hulst ook donker was." Daarna heeft Stekene niet meer gewon nen, zodat het weer eens tijd wordt om punten te sprokkelen. Pascal Neve en Johan 't Hooft, net als Kim 't Hooft opgegroeid bij SAR. zijn voor de wedstrijd tegen de koploper afgereisd om te supporteren. Veel valt er ech ter met te vieren. Kim is één keer dicht bij winst, tegen de minste speelster van de tegen stander. Ze komt 2-0 voor, daar na stokt het ritme en wordt het 3-2 voor de Belgische. En in de eerste en de laatste wedstrijd verliest ze kansloos met 3-0. Pascal Neve heeft zelf ook erva ring in België en verbaast zich niet over de tamme sfeer in de zaal. „Ik heb één keer voor volle tribunes gespeeld, toen we met mijn club voor de beker tegen de ploeg van Jean Michel Saive speelden. Maar meestal is het zo als hier. Vooral bij de dames. Dan is het bij SAR leuker, in dat kleine zaaltje, dicht op de ta fels." „Wie naar België gaat spelen, doet het voor het geld", weet Ne ve. „Niet dat ze er daar zo mee gooien, maar ik kon er aan het eind van het jaar toch een vakan tie van betalen. Op het hoogste niveau is het nog beter. Wim Wegman speelde bij een grote club en kon er misschien wel een auto van kopen." Sportieve uitdaging En Kim 't Hooft, volgens eigen zeggen een arme studente, zon der rijbewijs? „Ik kom niet voor het geld naar hier", haast ze zich te zeggen. „Wij konden met SAR de stap naar de eredivisie net met maken. En toen Naomi Schelfhout stopte, bleven we met zijn tweeën over. Simone de Klérk en ik. We moesten op zoek naar iets anders en ik ben hier terechtgekomen. Het is voor de sportieve uitdaging dal ik kom, niet voor het geld. Ik word betaald voor een overwin ning, ik win niet zo veel. Het is wel een mooi team en een mooie club. En het niveau ligt heel hoog. Wat dat betreft heb ik een goeie keuze gemaakt. Ik kan er in mijn ontwikkeling alleen maar beter van worden." Ab Krook in actie tijdens de laatste maanden van zijn ijstijd. foto Catrinus van der Veen/GPD i* m - --■v""*""1?' umkVtlltl.. Kim 't Hooft komt met haar teamgenotes Jolien de Vriese (links) en Anja van den Berge voor Stekene uit in de hoogste divisie van de Bel gische competitie. foto Peter Nicolai In Turijn hield Ab Krook als van ouds de schaatsers op de hoogte van hun rondetijden. De topsportcoördi nator van de KNSB lijkt vergroeid met het ijs, maar stopt toch echt over drie maanden. door Danny van den Broek TURIJN - Hij stamt nog uit de tijd dat sneeuwranden de scheiding tus sen binnen- en buitenbocht aanga ven. De voorbereiding op zijn eerste Olympische Spelen vergde in 1980 precies twee gesprekken met chef de mission Bram Leeuwenhoek. En toen ze in Lake Placid gearriveerd waren, kreeg de bondscoach te ho ren dat het vrouwenpaviljoen verbo den terrein voor hem was. „Alleen de arts mocht daar naar binnen, ter wijl ik toch de vrouwenploeg onder mijn hoede had. Maar zo ging dat in die tijd." De bondscoach van toen is de top sportcoördinator van nu. Lake Pla cid heet over twee maanden Turijn. Het worden zijn achtste Olympische Spelen. Afgelopen dinsdag arriveer de hij in de Oval Lingotto voor de wereldbekerwedstrijd en haalde de monstratief een vinger door een dik ke laag stof op de tribune. „Ze wa ren hier nog van alles aan het doen. Boren, lassen, timmeren, verven. Maar ik hoorde alleen maar van de Italianen dat het goed zou komen." Hij kijkt eens om zich heen en be aamt dat de hal er schitterend bij ligt. „Hier kan alles, maar tegelijker tijd ook weer helemaal niks", wijst hij naar het enorme scorebord in de hoek. De rondetijd linksonder wordt aan het oog onttrokken door een rij dranghekken. „Daar heb ik ze don derdag al op gewezen. Die dingen staan in de weg, maar niemand heeft ze opgehaald. Dat is wel een verschil met Hamar. Daar werk je altijd met een kleine crew. En nu krijg je ook nog eens te maken met de Italiaanse mentaliteit. Hoe zal ik het zeggen. Je proeft geen Noorwegen als je be grijpt wat ik bedoel." Terwijl een Japanner laag door de bocht scheert, ontrukt de inmiddels onderweg naar Amerika in het vlieg-1 tuig getroffen door een beroerte en I j belandde in het ziekenhuis. „Een dag later was Ineke al bij me in het ziekenhuis. Ik zie ons daar nog door de gang gaan. Als een dronkeman1 liep ik naast haar. Daarna heb ik nog twee keer een zogenaamde TIA gehad. Nee, het heeft mijn leven met veranderd. Ik neem in het vliegtuig j| alleen geen slaappil meer. Gewoon omdat het die eerste keer tijdens j mijn slaap in het vliegtuig gebeurd! is." Nog even en Ab Krook stapt uit zijn j 'ijstijd', die alles bij elkaar dan 31 i jaar geduurd heeft. ,.Ik zal straks wel zien wat er op mijn weg komt Voorlopig zijn we bezig met een cam-1 per. Vorig jaar hebben we zo'n ding gehuurd. Zijn we mee naar Tour ge weest. Was voortreffelijk. Misschien I pakken we de Giro er volgend jaar J ook welbij." GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 24