Truppa geeft visitekaartje af Salvatorhoeveloop krabbelt uit het dal Judokampioene Rammelaere op de weg terug Nathalie de Roo klopt haar lerares Toptijden voor Hondsmerk en Bil op 1500 meter 23 Thamar Zweistra wint met pas vijfjarige vos in Renesse Vanakova is snel in Burcht maandag 12 december 2005 (fnnr Lucien Roelandt RENESSE - In de tweede wed strijd van de Rabo Top Dres- suurcompetitie heeft Thamar Zweistra de verwachtingen vol ledig waargemaakt. De interna tional stuurde de pas vijfjarige ruin Hexagons Truppa in mane ge Hofstede Grol in Renesse naar een overwinning in de klas se Z2. Met de zege verzekerde de amazone uit Schore zich van deelname aan hel Zeeuws In doorkampioenschap. Vincent Bol was zaterdag de gro te verrassing tijdens de wed strijd die werd georganiseerd door de Schouwse Ruiters. Met de veertienjarige Jumper K is de ruiter uit Nieuw en Sint Joos- land normaal te vinden in de middenmoot van de ranglijst. Maar met een fraai uitgevoerde proef pakte Bol zaterdag over tuigend de zege in de klasse Zl. „Dit is voor mij een volslagen verrassing", vertelde de win naar na afloop verlegen. „De bo dem was erg zwaar en dat was voor veel paarden een probleem. Voor mij was het juist een voor deel. Soms is Jumper een beetje te ijverig. Dan wordt hij te heet en maakt foutjes. Op deze zware bodem kon hij zijn energie an ders kwijt. Nu liep hij mooi stil in de aanleuning." Zekerheid Bol reed een geweldige proef, maar de Walcherse combinatie eindigde in de eerste selectie wedstrijd op de twaalfde stek. Daardoor is hij nog niet verze kerd van deelname aan het Zeeuws kampioenschap. Die ze kerheid heeft Emmie Bouthoorn wel. De amazone uit Zaamslag won met de goedgekeurde dek hengst Parlando de eerste wed strijd, was ook in Renesse de fa voriet voor de overwinning, maar moest genoegen nemen met de tweede plaats. Dat was wel dik voldoende voor een startbewijs voor de titelstrijd. „Door de zware bodem ontbrak het de hengst tijdens het laatste deel van de proef aan kracht om het niveau vast te houden. Toen lieten we wat puntjes liggen", zei Bouthoorn. De vos Hexagons Truppa pakte door zijn uitsraMg en expressie de winst in Z2. De score van 66 procent was weliswaar niet vol doende voor de hoogste dagsco re. Maar berijdster Thamar Zweistra toonde zich dik tevre den over de verrichtingen van de Rubiquil-zoon. „Truppa dwingt bij binnenkomst met zijn enorme gestalte respect af. Allemaal nieuw En hij beschikt over uitgestrek te gangen. Van dit paard heb ik erg hoge verwachtingen. Trup pa is pas vijf en als je ziet hoe fijn hij zich laat rijden Op het NK voor jonge paarden eindig de ik met hem als zesde. Door dat resultaat zijn we reserve voor het WK in Verden bij de vijfjarigen. Het is allemaal nieuw voor Truppa en dat maakt hem wat kijkerig, maar meer is er niet aan de hand. Hij laat zich gemakkelijk sturen." Chantal de Rooy eindigde met Nairobi als tweede in Z2. De amazone uit Yerzeke zette een belangrijke stap richting deelna me aan het Zeeuws kampioen schap. Ze is nog niet helemaal zeker van een startbewijs. Van zon felbegeerd ticket is Elze So phie Wiskerke wel verzekerd. De amazone uit Kruiningen stuurde Westveers L'Espri voor de tweede keer naar de derde plaats en is daardoor geplaatst bij de beste zeven combinaties. In februari gaan die zeven kop pels uitmaken wie het beste is van Zeeland. Sranang onderuit tegen concurrent EINDHOVEN - De futsallers van Sranang hebben punten laten liggen in een rechtstreeks duel met een degradatie concurrent. Sport Peti/Dassen was in Eindhoven met 6-4 te sterk voor de Goese hoofdklasser. Sranang was naar Eindhoven gekomen met slechts één verdediger: Rosanno Acton. Naast Acton, Gaffin de Meza, Michael Linger en keeper Antoine Bal was er niemand van de eerste selectie. De Zeeuwen speelden niet goed en stonden 2-1 achter bij rust. Giovanni Klaverweide maakte de Goese treffer. Na de pauze kwam Sranang goed terug, trok de stand gelijk via Gaffin de Meza en Michael Linger (3-3). maar daarna liep de thuisploeg weer snel uit naar 5-3. Gaffin de Meza maakte de aanslutingstreffer. Een punt zat er echter niet meer in voor Sranang. Simone de Klerk blijft in eredivisie GOES - Tafeltennister Simone de Klerk uit Kloosterzan- de heeft met haar team FVT uit Rotterdam de promo tie-degradatiewedstrijd tegen Swift Deventer gewonnen. Het team van de Zeeuws-Vlaamse stond met 3-1 achter, maar de speelsters bogen die stand om in een 4-3-winst. Door het resultaat blijft het team van De Klerk in de ere divisie. De Klerk won in drie sets van Anouk Diamant en versloeg ook Karin Willemsen met 3-2. Haar dubbelpartij met Monique Posthuma ging verloren. j De start van de Salvatorhoeveloop over twintig kilometer. foto Marijke Folkertsma doorSjaak Sinke De meute werd om twee uur liet zich niet eek maken. Al snel de. beeonnen wat schaDen van eerste de finish od de rine van De triatleten Erik OUVERKERK - Het bestuur ran de vijftigjarige atletiekvere niging Delta Sport had de Salva torhoeveloop nog één kans gege ven na het dramatisch lage deel nemersaantal van dertig in 20O4. Zaterdag verschenen er ne gentig atleten aan de start voor de editie van 2005. De klassie ker lijkt dus voorlopig gered. Niels Koole van Dynamica won met speels gemak de 23e editie van de wedstrijd rond Ouwer- kerk. De meute werd om twee uur weggeschoten door starter Wim Schot. Snel zette de groep koers richting de Oostweg waar in het park Salvatorhoeve in 1983 de ze wedstrijd voor het eerst werd georganiseerd. Winnaar was toen Kim Reynierse. Al snel was er onrust in de gele deren omdat Henk Elbertsen uit Anna Palona erg snel van start ging. De achtervolgende groep met onder meer Niels Koole (Dy namica), Wilko de Vos (AV'56), Erik Peeman (Flakkee) en Han van Achterberg (Delta Sport) liet zich niet gek maken. Al snel zakte Elbertsen. die deelnam aan de 12.5 kilometer, terug. Koole (winnaar in 1996) en De Vos (winnaar in 1994) hadden tien minuten nodig om zich los te maken van het peloton. Na 18.50 passeerde het duo Koole en De Vos het vijfkilome- terpunt. Volgens de lopers was dat punt wat ruim bemeten ge zien de tijd van bijna negentien minuten. Bij de passage in Oosterland was de voorsprong van het lei dende duo opgelopen tot 150 me ter op een achtervolgend tiental. Op de dijk langs de Oosterschel- de, begonnen wat schapen van schrik met de koplopers mee te rennen, maar de twee mannen hadden de langste adem. Even voor het Scheepvaartmuseum werd het tienkilometerpunt ge passeerd in 38.20. Voorsprong Koole bleef het tempo bepalen. Na vijftien kilometer in 55.40 moest De Vos toezien dat Koole met een kleine tempoversnelling langzaam een voorsprong nam. In de laatste vijf kilometer liep Koole steeds verder uit op De Vos die maagproblemen kreeg. Na 1.13,21 passeerde Koole als eerste de finish op de ring van Ouwerkerk. Het was de op één na langzaamste tijd in de ge schiedenis van de wedstrijd. Al leen Arjan Beije had er in 2003, onder erbarmelijke omstandig heden, een minuut meer voor no dig. „Het was toch de lage tem peratuur die ons parten speelde, want met een zonnetje en de wind was het ideaal loopweer", liet Koole weten. De Vos verspeelde in de laatste vijf kilometer een minuut op Koole, maar finishte wel als eer ste master H40 (vier minuten bo ven zijn winnende tijd van twaalf jaar geleden). De triatleten Erik Peeman en Ar- ve Hoogzand namen de plaatsen drie en vier voor hun rekening. Wim Besuyen moest nog flink aan de bak om zich bij de mas ters H50 de eerste Delta Sporter Eddy Smit van zich af te hou den. Master H60, Joop Lasseur, bezorgde Delta Sport alsnog een overwinning. Vrouwenmaster Sjaan Maarten- se (AV'56) glom van trots na haar overallzege bij de vrou wen. Dankzij een mannelijke haas kon ze een constant tempo vast houden en finishte ze in 1.26,43. Bijna 12 minuten voor Greetje Smit (Delta Sport). VUSSINGEN - De Zeeuwse zwemrecords op de langste af stand gingen er dit weekeinde aan tijdens de wedstrijden in de hoofdklasse. Marinka Bil (De Stormvogel) en Kevin Honds- oiork (De Schelde) waren daar m Vlissingen voor verantwoor delijk. Bil nam op de 1500 meter vrije slag het record van Carmen de Ridder over, Ze zwom twee se conden sneller en kwam tot 17-50,74. Kevin Hondsmerk wom de zwemmijl als eerste Zeeuw onder de 17 minuten en noteerde een toptijd van 16 49.34 Beiden haalden hier mee het ticket voor de nationale 1 jnjnerkampioenschappen. °P de zwemmijl was er nog een rerassing- Anmek Minderhoud jan De Stormvogel verbeterde iet nationale en Zeeuwse jaar- ^ngrecord van clubgenote Da- •ique van Peenen. Met 19.55,69 Pook zij voor het eerst onder de twintig minuten en haalde daar- ook een ticket voor het NK Pinnen. y uc meter vlinderslag wer- oanook twee Zeeuwse jaargang- records gezwommen. Roderick van Doeselaar (13) klokte 2.45,38 en Mitchel Kappetein (12) liet een tijd van 2.54,67 note ren. De andere Zeeuwse records wa ren voor Stephanie Rombout (ZCK) op de 100 meter wissel slag met 1.06,69, Sonny Corré op de 200 meter vrije slag met 2.20,43 en Judith Stap die suc cesvol was met records op de 200 vrij en 200 meter wisselslag. Op de wisselslag deed ze een aanval op het nationale jaar gangrecord van Hinkelien Schreuder, maar bleef daar twee seconden van verwijderd. Wel waren haai- tijden goede ver beteringen van haar tijden voor de NK-startbewijzen. Andere NK-startbewijzen kon den worden opgehaald door Bas van Houwelingen, Sonny Corré, Manon Minneboo en Stephanie Rombout. Van Houwelingen en Corré haalden hun limieten op de 200 meter vrije slag. Manon Minneboo deed dat op de 200 meter wisselslag en Step hanie Rombout is verzekerd van deelname aan het NK senioren op de 50 meter schoolslag. door Edward Oranje GILZE - Carla Rammelaere (21) is terug van weggeweest. De in Ecde woonachtige judo ka werd in Gilze districtskam pioen bij de vrouwen senioren tot 63 kilogram. Het was voor haar de eerste wedstrijd na lange tijd. Ze stond vanwege blessureleed meer dan een jaar buitenspel, Vorig jaar november liep Ram- melare in de Belgische team competitie een zware schouder blessure op. Doordat er maar vijf judoka's zich in deze klasse hadden inge schreven, moest Rammelaere zaterdag de strijd aangaan in een poulesysteem. Alleen tegen Gina Mensink (Judovereniging De Kroeven) had ze de volle wedstrijdtijd nodig. De judoka ontkwam in de eerste partij aan een ippon door zich na twintig seconden uit een houd greep te bevrijden. Michelle Pallings werd in de tweede par tij op haar rug gegooid en Mie- ke Norbart wist niet uit een houdgreep te komen. Kelly Fober. de kampioene van vorig jaar, werd in de laatste partij door middel van een ver wurging tot overgave gedwon gen. „Het is de eerste keer dat ik districtskampioen ben ge- worden. Ik werd altijd tweede of derde. Nooit eens eerste", zei de winnares na afloop, Ram melaere heeft met deze titel de eerste drie bonuspunten ver diend voor de kwalificatieran- king voor de Nederlandse kam pioenschappen. Bij de wouwen tot 70 kilogram haalde nog een Zeeuws-Vlaam se het podium. Marijntje Basti- aansen uit Groede had zich on danks een schouderblessure toch ingeschreven voor het dis trictskampioenschap en werd knap derde. „Ik had van ieder een hier kunnen winnen", zei de judoka van Breskens-Eede. „Doordat ik mijn tegenstan ders niet hard kon aantrekken moest ik anders judoën dan ik gewend ben. Daarom verloor ik ook mijn eerste partij met een yuko. Van haar (Nienke van Breugel) had ik nog nooit eerder verloren." In de herkansingen werd Cynthia van Gestel met een heupworp vroegtijdig uitge schakeld. De kleine finale om het brons begon Bastiaanse agressief. Na een ingezette til- worp (yuko) in de eerste mi nuut verloor ze haar haarband je en smeet deze buiten de mat. Hierna sleurde de woest uit ziende Zeeuwse haar tegenstan der Susan van Weert om zich heen en rolde zich vliegensvlug in voor ippon. Bij de mannen was er één po diumplaats. Ramon van de Grift behaalde in zijn klasse tot 66 kilogram brons. De judo ka. uitkomend voor Judo Ryu van Schaik, begon voortva rend aan het toernooi en be reikte met mooie ippon-zeges de finale. In de eindstrijd ver loor hij met een volpunt van Jeroen Verhoeven, de huidige nummer rijf van Nederland. Omdat alleen de eerste twee po diumplaatsen van het district kwalificatiepunten krijgen voor de nationale ranking. mocht de winnaar van de klei ne finale het opnemen tegen de verliezend finalist. In de strijd om het zilver verloor de judoka uitkomend voor Judo Ryu van Schaik, van de huidige num mer drie van Nederland, Maar ten Liempd. In deze zware klasse kwam Boy de Punder tot een vierde plaats. „Een beetje geluk had ik wel bij de herkansingen. In de kwartfinale kreeg ik een walk-over omdat Bram Strik afhaakte. Dat is een hele ster ke tegenstander." Desalniette min deed de Vlissinger het goed in de kleine finale tegen ervaren Van Liempd. Vijf volle minuten bleef de zestienjarige judoka overeind. Ze wist de schade beperkt te houden tot twee yuko's tegen één koka. Crum van de Linden (21) werd in de klasse tot 73 kilogram vijfde. De judoka van Sport school Geelhoed stond lange tijd in de halve finale van de herkansingen met twee koka's voor op Xavier Wanga uit Til burg. De Vlissinger ging tegen het einde van de partij echter helemaal stuk, waardoor Wan ga met een lage schouder-til- worp wist te scoren (yuko) en won. Clubgenoot Gilbert Tol- hoek (18) kon in de klasse tot 81 kilogram geen potten bre ken. Olympia gaat slecht winterstop in ROOSENDAAL - Het mannenteam van Olympia gaat met een vervelend gevoel de winterstop in. In Roosendaal verloren de hockeyers uit Terneuzen met 6-0 van Peli kaan. Vanaf het eerste fluitsignaal werd Olympia, dat slechts over elf spelers kon beschikken, overvleugeld dooi de thuisploeg. Het jeugdige Pelikaan was beter in de com binatie, in het positiespel en was veel energieker dan het statisch ogende Olympia. Pelikaan liep binnen snel uit naar 3-0. In het resterende gedeelte van de eerste helft hield Olympia de schade beperkt tot die drie tegentref fers. Na de doelwisseling werd het 5-0. In de slotminuten moesten kort na elkaar de broers Paul en Gijs Schueler met een gele kaart naar de kant. Daar profiteerde de thuisploeg niet optimaal van. Staal derde in veldloop Tilburg TILBURG - In het voorprogramma van het EK veldlopen heeft Tommy Staal van Delta Sport uit Zierikzee een der de plaats behaald bij de D-junioren op de 1500 meter. Met zijn tijd van 4.45 kwam Staal één seconde te kort voor het zilver. Het goud ging naar Maxim Sanctorum uit België. Staal was de snelste van zijn jaargenoten uit 1994. Amanda Dekkers prolongeert titel AMSTERDAM - Amanda Dekkers is vrijdagavond, net als vorig jaar, Nederlands kampioen indoorroeien gewor den. De Middelburgse was het snelst in de categorie men taal gehandicapten en over de gehele vrouwenheat. Het NK vond plaats in de sporthallen Zuid in Amsterdam. Dekkers verbeterde haar tijd van vorig jaar. Toen roeide ze de tweeduizend meter in 7.45,6. Dit jaar roeide ze de zelfde afstand in 7.36,4. Haar concurrente eindigde in 8.29. Raadtgever hield de tweede plaats vast. Jaco Wagenaar uit Yerseke werd derde. Bij de vrouwen kreeg Baukje Doedee waar zij vorige week óm vroeg: jeugd die haar positie kan bedreigen. Nathalie de Roo had de woorden van Doedee blijkbaar goed begrepen en naüi meteen het initiatief op het par koers. Dat was De Roo op het lijf geschreven. Een technische omloop ligt haar blijkbaar het beste. „Dit is een opsteker voor de laatste wedstrijd van de com petitie en vooral voor volgend seizoen. Ik kon snel weg rijden bij Baukje Doedee, maar moest telkens attent blijven omdat de voorsprong nooit echt groot werd. In de slotronde kreeg ik het een beetje moeilijk", zei de tevreden Nathalie de Roo, ter wijl ze complimenten kreeg van Baukje Doedee die tweede werd. Hoewel Adri Jongeneelen be hoorlijk tegenstand bood, won Franky Taelman uit het Bel gische Zelzate weer bij de vete ranen. door Wim de Vos VLISSINGEN - De toeschou wers die zaterdag naar de ATB-wedstrijd in het Vlissingse Nollebos kwamen kijken, kre gen het niet warm van het wed strijdverloop. Edzard van Ewijk regeerde de troepen andermaal als een echte generaal. Hij trok de wedstrijd met groot gemak naar zich toe. Nathalie de Roo kreeg zaterdag de meeste aan dacht. Zij klopte op indrukwek kende wijze haar lerares, Bauk je Doedee. De wedstrijdenreeks om de Zeeuwse ATB Cup loopt op zijn einde. Renners die niet meer in aanmerking komen voor een plaats in het eindklassement hebben de handdoek al in de ring gegooid en verschenen za terdag niet aan de start. Daar om ging er zaterdagmiddag een minipelotonnetje van start bij de senioren. Tempoversnelling Edzard van Ewijk liet er geen twijfel over bestaan dat hij dit jaar de sterkste mountainbike!- in deze reeks is. Al na vijftien minuten (er moest een uur wor den gereden) besliste hij de ra ce. De Goesenaar had de eerste minuten nog gezelschap van Dennis Raadtgever, maar bij de eerste serieuze tempoversnel ling van Van Ewijk moest Raadt gever passen. Zijn voorsprong werd tijdens de race alleen maar groter. Het was de zesde overwinning van Van Ewijk. BURCHT- Atlete Dominika Va nakova van AV'56 heeft in het Belgische Burcht bij Antwerpen de derde plaats behaald op de 10 kilometer in een persoonlijk record van 38.55. Haar trainer Jan de Wilde pakte de derde plaats bij de masters H40 in 34.04. Annet van der Lin den (AV'56) miste met haar vier de plaats bij de masters D35 in 41.30 net het podium. Gert Jan Smit finishte bij de senioren in 36.45 op de 26e plaats en Joost Sprinkhuizen bij de masters H50 in 42.39 op de 19e plaats. BV Goes gooit beter dan BV Middelburg GOES - Bowlingvereniging Goes heeft gisteren de jaarlijkse stedenontmoeting gewonnen. Met overtuigende cijfers ver sloeg BV Goes de enige tegen stander BV Middelburg. De drie andere Zeeuwse bow lingverenigingen deden om uit eenlopende redenen niet mee. In Bowlingcentrum Goes gooide de thuisploeg een gemiddelde van 205,3. De Middelburgers kwa men niet verder dan een gemid delde van 178,5. De winnaar gooide in totaal 8213 pins om, de tegenstander kwam niet verder dan 7138 pins. Ook de hoogste persoonlij ke scores werden behaald door BV Goes. Ludo Pitoors wierp een gemiddelde van 248,5 ovër vier games. Bij de vrouwen be haalde Cristine van Boom met 215.25 over eveneens vier games het hoogste gemiddelde. Door hun overwinning mogen de bowlers uit Goes de Zeeuwse eer verdedigen op de landelijke Stedenontmoeting in januari.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 23