Goes velt vonnis pas in slotfase m Team drijft coach tot wanhoop Zeeland Sport laat EMM verbaast vriend en vijand Tovaal wint weer, Oemoemenoe verliest weer RCS met kater de winterstop in langs Vosmeer m 1HI 1 ■T jeugdig Domburg speelt in derde-klasseduel niets klaar Basketbalsters Vlissingen geen partij voor koploper maandag 12 december 2005 wb21 Elfde zege futsallers Morres ZWIJNDRECHT - Er lijkt nog weinig mis te kunnen gaan voor de futsallers van ZVH/Morres/Controlec. De Zeeuw- Vlamingen boekten tegen WGZ de elfde overwinning van het seizoen en stevenen recht af op de titel in de eer ste klasse. Slechts één keer werd er verloren. Het team uit Zwijndrecht werd met 7-4 aan de kant ge zet. Doelpunten waren van Marco Vaal (3), Dwight van Hulle (2) en Arno Zwegers (2). Fertoute weg bij Hansweertse Boys HANSWEERT - Adil Fertoute verlaat aan het einde van het seizoen zondag-vierdeklasser Hansweertse Boys. De trainer zegt toe te zijn aan een nieuwe uitdaging. „Ambi ties om hogerop te komen, zijn er wel", aldus de oefen- meester. Fertoute zegt dat hij in goede harmonie weggaat bij de oranje-witten. „Ik heb hier met veel plezier ge werkt. Ik heb geprobeerd meer voetbal in de ploeg te krij gen. Dat is volgens mij gelukt. Dat kun je onder meer zien aan het feit dat we vorig jaar heel weinig kaarten hebben gekregen. Daarvoor hebben we de Fairplay-award gewon nen." Fertoute is aan zijn tweede seizoen bezig bij Hansweertse Boys. Vorig jaar werd hij kampioen in de vijfde klasse. Nu bezet Hansweertse Boys de laatste plaats in de vierde klasse B. Voor zijn trainersschap speelde Fertoute nqg twee jaar voor de club. Lijnema mist podium NIEUWERKERK - Thomas Kik van BV De Poedel is re gionaal kampioen libre vierde klasse geworden. Peter Lij nema van VEGABV uit Oost-Souburg deed lange tijd me om een podiumplaats maar verlies in de zesde ronde werd hem fataal. Hij eindigde op de vijfde plaats met acht pun ten uit zeven duels en een moyenne van 1.75. Jan Hein van de Westelaken van De Vier Linden werd zevende met vier punten en 1.46. De hoogste partij van het toernooi kwam op naam van Frans Hamers, die een onwaarschijnlijk hoge moyenne voor deze klasse (6.00) liet noteren. Thomas Kik mag eind januari zijn geluk beproeven op het NK in Nieuw Amster dam. Van der Does zesde op NK jeugd LELYSTAD - Na een desastreuze eerste dag is Johnny van der Does uit 's Heerenhoek zesde geworden op het Nederlands kampioenschap libre vijfde klasse bij de jeugd. 'Triest' noemde de jonge Bevelander zijn optreden de eerste dag. „Vier nederlagen op een rij waarvan twee met moyennes van een beginner. Hopeloos was het van daag." Stijf onderaan stond hij daardoor. De dag erop was hij heel wat opgewekter. „Twee keer gewonnen en nog opge klommen naar de zesde plaats. Twee partijen van 1.73. Daar ben ik blij mee. Dat geeft het meedoen hier toch nog een goed gevoel. Ik was wel blij er bi] te zijn maar nu ga ik ook met en goed gevoel naar huis. Van der Does eindigde op vier punten en met een moyen ne van 1.10 en een hoogste serie van negen. Kampioen werd Frank Hommerling uit Reusel met elf punten uit ze ven wedstrijden. Hij versloeg thuisspeler Meivin van Doorn op moyenne (1.93 om 1.57). Brons was er voor Ayr- ton Tieman uit Goor. jgBasAbresch ,inE-RCSheefl in do laatste Va voor dc winterstop ^koppositie verspeel. tv Souburgers toonden in de Idstrijd teg™ Madese Boys ,K.mg inzet en beleving, in te- De Brabanders waren gisteren dan ook de terechte winnaars: 2-0. „Ontzettend slordig dat we ver zuimen als koploper de eerste seizoenshelft te beëindigen", was de reactie van de teleurge stelde RCS-trainer Alexander van Keulen. „Over de hele eer ste helft van het seizoen ben ik tevreden, maar vandaag moes ten we het gewoon goed afma ken. En dat hebben we dus ver zuimd." RCS kon in de gehele wedstrijd, die pas om half vier begon om dat de scheidsrechter te laat was, slechts uit counters gevaar lijk worden. Na iets meer dan een halfuur opende Joost Jansen de score voor middenmoter Ma dese Boys. Halverwege de twee de helft gooide de thuisploeg de wedstrijd in het slot. Door de 3-1-overwinning van Unitas'30 bij Dosko staal RCS nu twee punten achter op de ploeg uit Etten-Leur. Madese Boys-RCS 2-0 (1-0). 33. Joosl Jansen 1-0, 65. Jeroen Stoop 2-0. Scheidsrechter: J.C M. Nuij- ten. Gele kaarten: Besar Xhoxhaj, Aschraf Elhrouz Aantal toeschou wers: 200 jrjtonde Waal. DOMBURG - Het geduld werd lisleren aardig op de proef ge- ïeld, maar uiteindelijk werd ld overwicht dat Goes in het jtrde-klasseduel met Domburg Dad ook uitgedrukt in doelpun- l,„r Een eigen doelpunt van Hark Maranus hielp de Beve- pse ploeg op weg, waarna Does in de slotfase nog zelf twee |eer scoorde: 0-3. Ie verontschuldigingen van tomburg-trainer Tonnie van rsel na afloop waren niet meer is terecht. „Nee mannen, van- ygwas het niks", riep de oe- joeester in de richting van en- He toeschouwers. Na de meer iibehoorlijke wedstrijd tegen OC'17 van vorige week, bakte ploeg van Van Iersel er dit- al bitter weinig van. Er werd genoeg geen enkele mogelijk- eüi gecreëerd an de andere kant had Jack ïnands veel minder reden tot ia':en „We hebben heel weinig (gegeven. Alleen zolang die ssle goal niet valt, zit je toch e of meer met samengekne pen aan de kant. We had- r. veel sneller kunnen en ook i*;en scoren", zei hij na af- op 1ï> nam al vroeg in de wed- Cjd het initiatief. Al in de ütfde minuut kon Dom- krg-keeper Jacco Leijdekkers m de bak, toen Jeroen Kolen ïwn corner van Niels Paarde- i»per plotsklaps voor hem op- foi.Even later reageerde Leij- tóiers ook alert op een kopbal tuRickde Punder. Lnsen kwamen er dus snel rac Goes, maar ook de eerste taper voor de bezoekers liet niet lang op zich wachten. Bin nen het kwartier moest Niels Paardekooper geblesseerd het veld verlaten. Een kwartier la ter was de tweede tegenvaller al een feit, toen Paulus Wagema- ker zich onnodig liet gaan. On der de ogen van scheidsrechter Briene trapte Wagemaker zijn tegenstander Roel Willemse vol op de borstkas, met een rode kaart als logisch gevolg. Ook in overtalsituatie zag Dom burg echter geen enkele kans om Goes enigszins in de proble men te brengen. „Toch konden we hierdoor wel wat vroeger sto ren, maar dat was al snel in de tweede helft ook weer over", zei Van Iersel. Toen liep Martijn Minderhoud tegen zijn tweede gele kaart aan. Eigen doel Ruim een kwartier voor tijd kwam Goes dan eindelijk op voorsprong, alhoewel het daar bij wel de hulp van Mark Mara nus van Domburg nodig had. De verdediger verraste zijn eigen keeper, toen hij een voorzet van Rick de Punder prachtig in de kruising schoot. Domburg was aangeslagen en kon alleen nog met een listige schuiver van Chiel Maranus, die voorlangs ging, voor enig gevaar zorgen. Kort voor het einde zette inval ler Marc van Haneghem met een vrije trap rechterspits De Pun der vrij voor het doel van Leij dekkers, die op de lage schuiver geen verweer had: 0-2. In de slot minuut kon ook de voor Coen Wisse ingevallen Patrick Ket ting zijn doelpuntje nog meepik ken. Domburg-Goes 0-3 (0-0). 73. Mark Minderhoud eigen doelpunt) 0-1, 89. Rick de Punder 0-2, 91. Pa trick Ketting 0-2. Scheidsrechter: G.H. Briene (Tiel). Rode kaart: 29. Paulus Wagemaker (Goes), 52. Martijn Minderhoud (Domburg/ 2xgeel). Gele kaart: Jasper Huijs- man (Goes). Aantal toeschouwers: 100 Domburg: Jacco Leijdekkers; Mark Maranus, Micha Bernard, Martijn Minderhoud, Boy Passen- ier; Gvjs Maljaars, Roel Willemse, Wilco van Eijzeren, Rick van den Dries (61. Michiel Bernard); Robin Geelen (85. Bob Maranus) en Chiel Maranus. Goes: Jean-Pierre de Keyzer; Ra mon Rijk, Jeroen Kolen, Maarten Gnep (77 Marc van Haneghem), Shannon Braafhart; Jasper Huijs- man, Niels Paardekooper (13. Wan der Snoeck), Paulus Wagemaker; Rick de Punder, Coen Wisse (75. Patrick Ketting) en Trung Tran. Domburg-speler Chiel Maranus is aan de bal in de wedstrijd tegen Goes. foto Ruben Oreel foorWim Kakebeeke GOES - In het Zeeuwse hand- hl was de equipe van Eric Dingemanse de enige witte raaf. EMM verbaasde vriend ra vijand in de eerste klas, middenmoter White Demons 2 er stevig van langs legeven: 27-19. Het Goese GSC had in eigen huis niks in ie brengen tegen Avanti: H-28. EMM-White Demons 2 27-19: De helft van de competitie zit sop Van de dertien duels «erden er tien verloren. Maar ie laatste weken is er omme- isr zichtbaar. De Middel- Srgse ploeg zit in een op waartse lijn. Tegen Desk welde het team al goed en hi werd White Demons sim pel aan de kant gezet. -MM speelde een degelijke partij. Vooral in defensief op- acht De tandem Edwin Davidse/Tijs de Vos wist het baarbij de gasten aan rech terkant goed te beteugelen. •We hebben met het koppie gespeeld vandaag", zei speler/trainer Eric Dingeman- te,die weet dat zijn ploeg nog teug niet veilig is. „Het zelf vertrouwen is na vandaag in ;eval weer wat toegeno- Scores EMM: Alexandere Be- wit 7, Edwin Davidse en Wally Hoatepen 6, Jean-Marie Toubia- JJ Harold Van Zwieten 2 en Vin Bouwmeester 1. 'Avanti 14-28: Woede en «begrip na afloop. GSC-trai- ner Jaap Quinten en scheids rechter Van Gaanderen zul- het veld nooit vrienden *orden. De reden daarvoor: «uitsluiting van Marco Ge- ijs. De Goesenaar botste onge lukkig met een tegenstander in een break-out. De arbiter betitelde die actie als 'grof on sportief gedrag' en gaf rood. „Vijftig man publiek en twee ploegen die niet begrepen waar die man mee bezig was", foetert Quinten na af loop. „Dit is geen reclame voor de sport." Op de winst van Avanti was weliswaar niets af te dingen. De ploeg was simpelweg be ter. EMM 2-Dongen 16-20: De dekking van de Middelburgse tweedeklasser rammelt aan al le kanten op dit moment. De concurrentie wordt nauwe lijks een strobreed in de weg gelegd. Gisteren was ruim voor het verstrijken van de pauze de kloof tussen EMM 2 en Don gen al zeven punten. Na rust kwam de thuisploeg terug tot 12-14, maar de aansluiting werd niet gemaakt. „In de dekking laten we teveel ste ken vallen op dit moment", zei Sophie Felius. Olympus-Mixed Up 8-12: We kelijks worden de Vlissingse handbalsters eraan herinnerd dat het er in de Brabantse tweede klasse feller aan toe gaat dan in het Rotterdamse klasse. Na acht verliespar- tijen oprij komt steeds meer het besef dat de equipe te licht is voor deze klasse. Twaalf tegentreffers krijgen, is geen schande. Maar dat Olympus er dit weekeinde maar acht maakte wel. „Ik zou het graag anders zien, maar op dit moment zit er ge woon niet meer in", zei trai ner Hans Dierickx na de thuisnederlaag. Door Job van den Enk MIDDELBURG - Het begin van EMM was veelbelovend, maar uiteindelijk werd de overwinning tegen hekkensluiter Tremeg weggegeven: 14-14. Tot grote ergernis van de coaches Vincent van de Meijden en Dia na Niemantsverdriet. De irritatie droop er direct na de wedstrijd van af bij coach Vincent van de Meijden. „Echt ongelooflijk. De eerste helft was nog wel aardig, maar als je dan de tweede helft ziet..." In de beginminuten speelde EMM op hoog tempo de bal rond. Vooral cirkelspeelster Ariska Tax en middenopbouwspeelster Pe- tula Brasser zorgden voor veel onrust bij Tremeg. EMM liep dan ook vrij gemakkelijk uit naar 5-1. De coach van de tegenstander uit Gemert greep na vijf minuten in en liet zijn cirkels peelster doordekken op Petula Brasser. „Dat was een logische zet, maar daar gin gen we heel slecht mee om", erkende Van de Meijden. „Ons spel werd erg statisch, waar door we makkelijk te verdedigen waren." Vooral Brasser, toch een ervaren speelster, liep keer op keer tegen een blok aan. „Bin nen negen meter moet je schieten en niet nog een keer doorbreien", wist Van de Meij den. „Dat zeg ik nu al vijf maanden, maar schijnbaar dringt het niet tot iedereen door." De omzetting van de Brabantse ploeg had di rect effect. Het aanvalsspel van de thuis ploeg raakte ontregeld. Tremeg kwam lang zaam in de wedstrijd en wist aan te klam pen. Bij rust was de stand 9-7. Na rust gleed het spel van EMM verder af. Tremeg bracht de marge terug tot één doel punt. Dit tot woede van coach Diana Nie mandsverdriet. „Petula, zet ze nou eens neer. Jij bepaalt, kom op", schreeuwde ze door sporthal Nassaulaan. Het leek even te helpen, maar na tien minuten maakte de Brabantse ploeg de gelijkmaker. Eventjes leken de Middelburgse vrouwen wakker te zijn geschud. Het tempo ging met drie versnellingen omhoog en ze scoorden binnen een minuut twee keer uit de break. Bij een 12-9-voorsprong verviel EMM ech ter weer in oude fouten. Keer op keer was het blok niet goed, vooral de middenop- bouwster van Tremeg maakt hier gretig ge bruik van. H, H Op de rand van de cirkel doet een speelster van EMM een doelpoging. foto Ruben Oreel Twaalf minuten voor tijd greep de techni sche staf van EMM in: Marloes Gehrman mocht de gefrustreerde Petula Brasser ver vangen. Met het gezicht op onweer nam ze plaats op de bank. „Ze speelde niet goed", erkende Van de Meijden. „Zowel aanval lend als verdedigend maakte ze te veel fou ten, daarom hebben we haar eruit gehaald." De wissel resulteerde echter niet in beter spel. Tremeg werd zelfs sterker en- drukte EMM rond de eigen cirkel. Drie minuten voor tijd scoorden ze de terechte gelijkma ker. Een minuut voor tijd kwam de thuis ploeg nog goed weg, de linkerhoekspeelster van de Brabanders miste een enorme kans. Van de Meijden snapte helemaal niets van het slechte spel van zijn team. „Ik kan er niet bij, het is echt belachelijk. Het is de küjjnsMarkusse Rugbyclub Tovaal blijft dreef in de tweede klas- *iuid.DeGoesenaren staan na •'•12-winst op Delft in de i nm°ot. maar hebben na TjPoper LSRG het minst aan- 'tfliespunten. De zorgen f Oemoemenoe worden met de week groter. Door de 19-17- nederlaag tegen Maastricht ko men de Middelburgers niet weg uit de onderste regionen. Delft-Tovaal 12-21: De teams waren in de eerste helft even sterk en hielden elkaar van het scoren af. Na rust kwam Delft op 7-0, maar direct daarna had Tovaal al een antwoord klaar via Marijn Riemens. Egon Gee- ratz benutte de conversion: 7-7. Beide teams verzuimden vervol gens om via penalty-kicks op voorsprong te komen. Delft kwam opnieuw aan de leiding, waarna Tovaal definitief het heft in handen nam en het duel naar zich toe trok. Delft-Tovaal 12-21 (0-0): 54. Ma- rijn Riemens 7-5. 55. Egon Gee- ratz 7-7, 60. Maghiel Hanse 12-12, 61 Egon Geeratz 12-14, 70 Cae sar Luikenaar 12-19, 70. Egon Gee ratz 12-21. Oemoemenoe-Maastricht 17-19: Oemoemenoe had dringend een overwinning nodig, maar al snel was duidelijk dat het stugge Maastricht zich niet zomaar ge wonnen gaf. Zeker in de eerste helft hadden de gasten het beste van het spel had. De Limbur gers namen een verdiende 12-0-voorsprong. In de tweede helft kwam Oemoemenoe sterk terug, maar de ploeg redde het net niet. In de slotfase kreeg Julien Minier nog drie riante mo- door Jos van Belzen VLISSINGEN - Dreischor had in de vijfde klasse B van het zon dagvoetbal aan één helft genoeg om ruim afstand te nemen van rode-lantaarndrager Volhar ding. De wedstrijd eindigde in 4-0. Koploper Zeeland Sport kwam bij Vosmeer pas ver in de tweede helft tot scoren en won uiteindelijk met 2-0. Ouwerkerk-Lewedorpse Boys 1-2: Na een afwachtend begin nam Lebo het initiatief. Op slag van rust opende Wesley Schip per de score: 0-1. In de 54e mi nuut kwam Ouwerkerk door Er- win van der Maas langszij: 1-1. Halverwege de tweede helft bracht Simon Smits de bezoe kers opnieuw op voorsprong. Vosmeer-Zeeland Sport 0-2: Het was niet best wat de koplo per in de eerste helft liet zien. Omdat Vosmeer niet bij machte was hiervan te profiteren, stond het halverwege 0-0. Na rust kwam Zeeland Sport beter voor de dag en was het wachten op de openingstreffer. Het duurde tot de 67e minuut voordat Mi chel Schrier deze op het bord bracht: 0-1. Tien minuten later werd de wedstrijd definitief be slist door een doelpunt van Ste fan Vrijenhoek. Robur-Kwadendamme 1-2: Een wat beter combinerend Robur leidde halverwege met 1-0 door een doelpunt van Daniël Schijf. Na rust drong Kwadendamme de thuisploeg terug. Beide ploe gen kregen kansen, waar alleen Kwadendamme uit scoorde. Door twee doelpunten van Mar co Remijn trokken de gasten aan het langste eind. Dreischor-Volharding 4-0: Dreischor liep in de eerste helft vrij eenvoudig uit naar 4-0 door doelpunten van Sander Uijl, Matthijs Heerens, Frank van de Helm en Erwin Nelissen. Na rust beperkte Volharding zich tot verdedigen, wat het effect had dat het bij 4-0 bleef. nummer laatst, daar mag je niet van verlie zen." Bij zowel de aanval als het verdedigen ging het team volgens de coach in de fout. „Dat je goals tegenkrijgt dat kan, maar dat mag nooit op deze manier. We hadden een verschrikkelijk slecht blok." Toch heeft het coachende duo enkele licht puntjes gezien. „Marieke Riemers speelde een goede wedstrijd. Aanvallend was ze ge vaarlijk en ook verdedigend deed sze het goed." Daarbij brachten de jeugdige inval sters Xaira Nijsen (15) en Cheyenne van Lieshout (14) meer dreiging op de hoekposi- ties. „We hadden inderdaad weinig dreiging vanaf de hoek. Dat is een bekend manco." Scores EMM: Marieke Riemers 4, Anouk Pro voost 3, Xaira Nijsen, Angela van de Bergh en Petula Brasser 2, Ariska Tax 1. gelijkheden om via een penal ty-kick een nipte 20-19-zege binnen te slepen, maar het vi zier van de Fransman stond niet op scherp. Oemoemenoe-Maastricht 17-19 (0-12): 45. Fabien Legrand 5-12, 60. Kenneth Kik 10-19. 65. Bats de Leeuw 15-19, 66. Julien Minier 17-19 door Jeremy Deug VLISSINGEN - De Vlissingse basketbalsters hebben hun meer dere moeten erkennen in de Eindhovense koploper Almonte. De mannen van BC Vlissingen verloren teleurstellend van hek kensluiter BC Eindhoven. BC Vlissingen-AImonte 67-88: De Vlissingse vrouwen begon nen nerveus aan de topper en ke ken snel tegen een achterstand aan. De thuisploeg herstelde zich even, maar had daarna geen antwoord meer op de snel le breaks van Almonte. Bij 11-21 was het eerste gat gesla gen. Net voor de pauze ging de Eindhovense ploeg in hoog tem po door naar de 29-48-rust- stand. Na de pauze maakte de thuisploeg het niet meer goed. Scores BC Vlissingen: Romana de Ridder 15 punten, Yolanda Joosse 15, Astrid Franke 14, Quintana Pattinama 8, Elisa Kuipers 6, Na- non Doeland 6, Jessica Verhage 2 en Marjolein de Dreu 1 BC Eindhoven-BC Vlissingen 85-73: Opnieuw een teleurstel lende nederlaag. Met name in het eerste kwart had de Vlissing se ploeg geen antwoord op de Eindhovense luchtmacht. In het tweede kwart herstelde Vlissin gen zich knap. Het incasseerde toen slechts 10 punten. Aanval lend drukten Erwin Hilbert én Michel Bosters hun stempel op de wedstrijd. Vlissingen ging rusten met een 38-44-voor- sprong, maar raakte in het der de kwart de regie weer kwijt. Eindhoven ging het laatste kwart zelfs in met een 59-58-voorsprong. Anderhalve minuut voor het einde stonden de Zeeuwen drie punten achter, maar ze waren te gehaast om te scoren. De ervaren thuisploeg hield het hoofd wel koel en liep uit naar 85-73 Scores BC Vlissingen: Erwin Hil bert 22 punten, Michel Bosters 22, Jeffrey van Driel 7, Tommy Radkie- wicz 7, Sjors van der Poel 4, Wil fred Klap 4, Niels Wisse 4 en An ton Versteeg 3. BC Vlissingen-AImonte 95-63: De jongensjunioren van BC Vlis singen begonnen zwak en lieten veel steken vallen. Er werd ge rust bij 47-35. Na de pauze bleef Almonte gretig spelen. BC Vlis singen kwam echter niet in de problemen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 21