Brandweer blaast CAO-acties af PZC Twee doden bij vliegongeluk Clinge PZC Provincie ziet niets in plan vliegveld Zeeuws-Vlaanderen WINNAARS Koningin Beatrix bedient haar onderdanen ViVG en vakbonden akkoord over belangrijkste knelpunt COLLECTIE Vrijwilligerswerk? Dat doe je gewoon! eek van de vrijwilliger Meld Je nan: www.servx.nl/match Racistische rellen in Sydney In verscheiden voorsteden van de Australische metropool Sydney zijn gisteravond racistische gewelddadigheden uitgebroken. De onlusten ontstonden toen duizenden blanke, jonge Australiërs na oproepen via mobiele telefoons en sms-jes bijeenkwamen om f» een strand 'te heroveren' zuidelijk van de stad. ^3 Over The Edge beste coverband De Bevelandse powermetal- band Over The Edge heeft de Zeeuwse finale van The Clash of the Cover Bands gewonnen in een overvol Heartbreak Café in Goes. De band mag de provincie daarom op 4 februari verte genwoordigen tijdens de landelijke halve finales in poppodium Pa- radiso in Am- sterdam. Acht medailles voor zwemmers Na het teleurstellend verlopen WK-zwemmen deed Oran je bij de EK korte baan in Triest weer van zich spreken. Er werden vijf gouden, een zilveren en twee bronzen medailles behaald. Verder werden er drie wereldrecords gezwommen. AZ koploper in de eredivisie AZ is na vijftien speelron den koploper in de eredivi sie. De formatie van Louis van Gaal staat in punten ge lijk met PSV en Feyenoord, maar heeft het beste doelge- middelde. AZ won zaterdag van FC Twente (1-3), Feyenoord versloeg in de Kuip PSV: fy 1-0 I O Varia: 2; Binnenland: 3; Gezondheid: 4; Buitenland: 5; Ra dio en Televisie: 7; Zeeland: 9, 11 en 13; Sport: 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 en 24 door Sheila van Doorsselaer TERNEUZEN - Gedeputeerde A. Poppelaars ziet niets in het plan van de Vlaamse minister van Openbare Werken, K. Peet- ers, voor een regionaal vliegveld in Zeeuws-Vlaanderen. Van zo'n vliegveld zouden voor namelijk bedrijven in Zeeland, Noord-Vlaanderen en in de Ant werpse haven profiteren, zo stelt Peeters. „Het kan de onder nemers heel veel tijd besparen." Peeters vindt dat de regio Schel- demond een goede regionale luchthaven nodig heeft. Zelf zal de Vlaamse minister echter niet het voortouw nemen in de aan leg van het vliegveld. „Het ini tiatief moet van de privésector komen. De Vlaamse overheid heeft de handen al vol met het openhouden van de bestaande regionale luchthavens in Deur- ne, Wevelgem en Oostende." De Zeeuwse gedeputeerde Pop pelaars is niet van plan met Peet ers mee te denken. „Wat de be reikbaarheid van Zeeuws-Vlaan deren betreft, leggen wij als pro vincie de prioriteit bij vervoer over de weg en over het water. Het aanleggen van een vliegveld in Zeeuws-Vlaanderen is daar om geen mogelijkheid. Het om gevingsplan laat dit ook niet toe." Daarnaast vindt Poppe laars dat Peeters voorbij gaat aan het bestaan van vliegveld Midden-Zeeland bij Arnemui- den. „Wij willen vliegveld Mid den-Zeeland optimaal benutten, de vergunning laat dit ook toe Het aantal vliegbewegingen kan zelfs nog verdubbelen. Het lijkt me dat Vlaamse bedrijven hier mee hun voordeel kunnen doen." (Advertentie) (Advertentie) Deze bon is geldig voor alle boeken uit de collectie o.a. verkrijgbaar bij postkantoor brUllC Naam: Uw postcode: Uw huisnummer: Deze bon ingevuld inleveren bij bovenstaande verkooppunten. U ontvangt 2,55 korting op boek uit de Winnaars Collectie www.winnaarscollectie.nl het alfabet van Zeeland pwAchille Prick den HAAG - Brandweerlie den mogen tot hun pensioen branden blijven blussen, pils dat medisch verant woord is. afhankelijk van het aantal ienstjaren gaan ze vanaf 55 Lr met deeltijd-vut en uiter ts op hun 59ste met pensioen ror de actievoerende brand- peerlieden zijn deze CAO-wijzi- ingen. die werkgevers en bon en gisteren presenteerden. vol- joende om hun acties per direct weerman die bijvoorbeeld met 25 jaar is begonnen, op zijn 45ste niet meer het werk mag doen waar hij eigenlijk voor bij de brandweer is gegaan: bran den blussen en levens redden. Het doemscenario dat hij of zij vervolgens een saai conciër ge-baantje bij de gemeente had moeten accepteren, leidde de af gelopen weken tot diverse acties bij brandweerkorpsen in het land. In de aanvulling is nu geregeld dat brandweerlieden toch tot hun pensioen brandweer mogen blijven, onder de voorwaarde dat dat medisch verantwoord is. Deze aanvulling geldt overigens niet per definitie voor nieuwko mers bij de brandweer. Maar volgens de bonden laat de CAO ruimte om daar in goed overleg afspraken over te maken. Volgens zowel de VNG als de vakbonden Abvakabo FNV, CNV Publieke Zaak en CMHF is met deze wijziging in de CAO het belangrijkste probleem opge lost. Actievoerende brandweerlieden uit het hele land verzamelden zich gisteravond in de Amster damse Hendrik Kazerne om de wijziging te bespreken. Na an derhalf uur overleg besloten zij de nieuwe CAO te accepteren en te stoppen met de wilde acties. Een ander punt waartegen de brandweerlieden in opstand kwamen, was het schrappen van het pensioen op 55-jarige leef tijd. Volgens Wiechmann is daar mets aan te doen. „Dat is een po litiek besluit." Afhankelijk van het aantal dienstjaren gaat brandweer- en ambulancepersoneel nu uiter lijk op 59-jarige leeftijd met pen sioen. GPD ^bonden en werkgevers, de feremging van Nederlandse Ge- ueenten (VNG), kwamen dit eekeinde tot overeenstemming i uïtde aanvulling. Op initiatief nn Abvakabo FNV zijn de par ijen afgelopen vrijdag rond de afel gegaan .Wij hadden niet gedacht dat de reerstand tegen de eerder bereikte CAO-afspraken zo groot zou zijn", erkende on- erhandelaar P. Wiechmann vin de bond. „We vonden het ri sico voor de openbare orde te groot worden en dat was voor ons het signaal om te bekijken rat we aan de onvrede konden doen." Saai baantje De verplichting om na twintig jaar actieve dienst van baan te i veranderen, was het belang- j rijkste knelpunt in het akkoord I dateerder werd gesloten. Dat l had betekend dat een brand- (ui/enden hips in auto legen diefstal jj* IRONINGEN - Nieuwe auto's rijgen vanaf april 2006 moge- jk duizenden microchips inge- poten waarin het chassisnum- - Eer van het voertuig is opgeno- icn. Dit om een einde te maken "f «n de toenemende tendens om l gestolen auto's in onderdelen door te verkopen. lm de handel in gestolen au- J-onderdelen in te perken, l ïrdt door verzekeraars, politie j D autobedrijven gewerkt aan 3 ffi systeem dat de afkomst van Ik auto-onderdeel makkelijk te rhterhalen maakt. „Waar- thijnlijk zullen door de hele au- Ïheen in alle onderdelen micro tis worden ingespoten met Et chassisnummer van het voer ing waar het onderdeel deel snuitmaakt", vertelt W. Post- avan Stichting Aanpak Voer- Dgencriminaliteit. k een auto zullen dan onge- Kr vijfduizend van die chips ffspreid over het hele voertuig (vinden zijn. Een relatief een- mdige operatie waarvan de «ten niet erg hoog zullen zijn, «guit kele tientjes per au- Het idee komt uit Australië de chips onder de naam Éghty dots' al in auto's zijn in bracht. Een Europese autopro- Kent zou de nieuwe techniek •iüen toepassen. GPD Het sportvliegtuig, een Cessna 152, werd pas zaterdagmiddag rond twaalf uur gevonden aan de Bietenweg Het vliegtuig was vrijdagavond om zes uur al van de radar verdwenen, maar door de dikke mist moest de zoek actie worden uitgesteld tot de volgende ochtend. De Cessna was vrijdagmiddag om half drie voor een plezier- vlucht opgestegen vanaf Aero- club Sanicole, in het Belgische Hechtel-Eksel. Rond zes uur had de verkeersinformatie Eind hoven voor het laatst contact met het toestel en daarna ver dween het tussen Axel en Hulst van de radar. Zoekactie Zaterdagochtend was de mist voldoende opgetrokken en is de zoekactie gestart. Een helikop ter van de Belgische Lucht macht heeft enkele uren laag bo ven Axel en Hulst gevlogen, op zoek naar het vliegtuigje. Ook twee patrouilles van de Hulster politie hebben naar de Cessna gezocht. Het waren echter ja- Een agent onderzoekt de plaats waar zaterdag een vliegtuigje neerstortte. gers die het vliegtuigje rond twaalf uur vonden, in een wei land bij een bosrand aan de Bie tenweg. „Ze hebben meteen 112 gebeld", zegt A. Don, woord voerder van de Zeeuwse politie. „De politie is ter plaatse geko men en vond de piloot en zijn passagier in het wrak. Zij waren vermoedelijk op slag dood." De Bietenweg is daarna herme tisch afgesloten door de politie. De overledenen zijn zaterdag avond rond kwart over zes ge borgen. De brandweer moest er aan te pas komen om de licha men uit het wrak te knippen. De lichamen zijn overgebracht naar Gouda, waar de dienst luchtvaart faciliteiten heeft om onderzoek te doen. Het wrak is twee uur later geborgen en is overgebracht naar het pol ïtiede- pot in Vlissingen. Gissen Don: „De oorzaak van het onge luk wordt door de dienst lucht vaart onderzocht. Voorlopig is het gissen naar de aanleiding foto Wim Kooyman van de crash. Aan de plaats van het ongeluk valt af te leiden dat de Cessna vlak achter een bo menrij voor het eerst aan de grond is gekomen. Het vliegtuig je is daarna tegen de afrastering van het weiland gekomen en ver moedelijk een paar keer over de kop geslagen. De brokstukken lagen over enkele tientallen me ters verspreid." Het onderzoek naar de oorzaak van het ongeluk zal volgens Don waarschijnlijk enkele weken du ren. AMERSFOORT - „Wat bent u eensgezind!" Vrijwilligster Beatrix noteert vier keer dezelfde bestelling bij de middagmaaltijd. Maar de porties zijn niet helemaal gelijk. „U heeft extra balletjes gekregen in de soep", vertelt ze bij het ronddelen. Het is niet zo maar een vrijwilligster die zaterdag de maaltijden serveert in woonzorgcentrum De Liendert in Amersfoort. Op de dag dat vrijwilligers in het zonnetje worden gezet, doet de koninklijke familie met duidelijk plezier mee. Zo trotseerden Constantijn en Pieter-Christiaan de mist en kou en bliezen op de fluit bij een voetbalpartij voor gehandicapten, hielp Laurentien met het inpakken van levensmiddelen bij een voedselbank, en pakten Maurits en Ma- rilène hun studentenjob weer op en serveerden in Groningen het avondeten voor asiel zoekers. En koningin Beatrix was aan de slag bij de bejaarden. foto Evert-Jan Daniels/GPD Vandalen roeien Muizenstad uit ENSCHEDE - Honderd muizen vonden gisteren de verdrinkings dood in een kermisattractie in Enschede, toen vandalen het on derkomen van de diertjes onder water hadden laten lopen. „Een laffe daad", vindt eige naar Jan Lamberink van de at tractie Muizenstad. Hij looft een beloning uit om de dader(s) op te sporen. De muizen zaten in kooien. Slechts een tiental heeft het drama overleefd. GPD door Sheila van Doorsselaer CLINGE - In een weiland aan de Bietenweg bij Clinge is vrij dagavond een Belgisch sport vliegtuigje neergestort. De 72-ja- rige piloot en zijn passagier, zijn 60-jarige zwager, beiden uit het Belgische Peer, overleefden het ongeluk niet. De dienst luchtvaart van de KLPD stelt een onderzoek in naar de oor zaak van de crash. O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 14.95 O Noteert u mij voor een vast abonnement De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: pv maand met automata incasso IC 20.55)* CD per kwartaal mei automatische incasso IC 59,75)* CD pet iaat met automatische incasso 229201* 8»711688»555530« het alfabet van Zeeland Handtekening: PZC bv gaai lorgwldig om metpeisoonsgegevens.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 1