Dwarrelbal velt vonnis Kloetinge Hoek is na deceptie terug bij af PZC Serooskerke haalt uit met negen goals tegen Duiveland Overwerk voor Rijnsburgse Boys BJNSBURG - Een tien voor «erklust, een nul als beloning. Kloetinge bezorgde koploper Eiin^burgse Boys zaterdag han dvol overwerk, maar sneuvel- door een verradelijke dwar- Itlbal die doelman Jaco van der jchif fopte. Het was de goalie toeven. Want zonder Van der yhiiMvas hel duel in de hoofd- ïlavse A vóór dat doelpunt al hagen breed beslist geweest. De trainer van Rijnsburgse govs Ted Verdonkschot. sprak fcicht van een verdiende over- iianing Zijn ploeg viel aan en baalde de wedstrijd. Maar om- fe- zijn ploeg niet scoorde, had je'trainer van Kloetinge. Die- jjnlt Hicnsch. óók gelijk. Hij fed net gevoel, dat een gelijk- en misschien wel meer - hanen handbereik was. Twee fcelpunten in de slotfase velden [■hier het vonnis over Kloetin- ie 3-1 fot de 83e minuut, toen invaller kp Jan Zandbergen de bevrij dde 2-1 maakte, stevende Eoeunge af op een stunt. De jjctg leunde daarbij vanaf het ten zwaar op zijn defensie en jokte op de snelheid en creativi- fc; van met name Niels Kole en Ferrv Alfons. Die strategie werk- t wonderwel, maar raakte uit biians toen Joffrey Geldof in minuut een rode kaart De straf voor Geldof was zwaar. El had m de eerste helft een vol umen terechte gele kaart ont- ungen, toen hij de schicht Dju- licAscencion torpedeerde. Toen tij halverwege de tweede helft a;r. arm gebruikte om Ascen- oón opnieuw de weg te versper ren, trok scheidsrechter Geuze de tweede gele kaart voor Gel- do: Zwaar bestraft, maar regle mentair verdedigbaar. .Totdat moment hadden we de wedstrijd onder controle", vond Hiensch. „We stonden onder druk, maar Rijnsburgse Boys kreeg niet echt kansen." Door het uitvallen van Geldof kwam Kloetinge simpelweg een manne tje tekort. De plek van Geldof werd weliswaar opgevuld door Ben Verwest, maar daarvoor ver dween Daan Esser uit de aan val. De dreiging en druk voorin nam daarmee aanzienlijk af. De rode kaart deed zich ook voe len bij de 2-1. Rijnsburgse Boys kreeg een corner, waarbij Kloe tinge alle spelers in het straf schopgebied nodig had om de aanvallers te dekken. Daarbui ten werd invaller Zandbergen vrij gelaten. Deze kreeg prompt de bal aangespeeld en haalde uit. De bal zigzagde alsof die van afstand werd bestuurd naar het doel en doelman Van der Schee was geslagen. „Ik lag al in de rechterhoek", zei de doelman achteraf, „en op eens dwarrelde de bal naar links. Vlak na dat doelpunt ge beurde het nog een keer, maar toen kreeg ik mijn hand er nog net achter." Dat deed Van dei- Schee in negentig minuten bij een stuk of vijftien schoten en kopballen. In pas zijn vierde hoofdklassewedstrijd keepte de Schouwse goalie alsof hij er al jaren stond. Augustus Van der Schee begon het sei zoen nog als reserve achter Mer- lijn Swennen, nota bene doel man van de nationale amateurs electie. „Maar die selectie is voor spelers tot 23 jaar", coun terde Hiensch. „Jaco is al ouder. De beste keeper staat er nu ge woon in. Het heeft me verrast hoe Jaco zich sinds augustus heeft verbeterd. Hij was toen zo druk in alles." Van der Schee, 28 jaar, beaam de dat zaterdag volmondig: „Al les was nieuw. Van alle kanten kreeg ik informatie en mijn hoofd zat helemaal vol. Ik wilde toen in het veld veel te veel doen, terwijl ik als keeper juist rust moest uitstralen. In het tweede elftal is de knop omge gaan. Door daarin lekker mijn wedstrijdjes te keepen ben ik rustiger geworden." Behalve Van der Schee speelde nog een aantal andere spelers zich in de kijker. De benjamin van Kloetinge, André Siereveld, legde als rechtsback met name in de tweede helft zijn twee keer oudere en twee koppen grotere tegenstander Frank Aboikoni aan banden. Giovanni Siereveld deed als mandekker hetzelfde met Joost Kuhlmann, die in de heenwedstrijd in Kloetinge (1-5) nog twee keer had ge scoord. Hiensch was bovendien te spre ken over het experiment op de rechterflank met linkspoot Niels Kole. En Emiel Dorst speelde als stofzuiger voor de verdediging als in zijn jonge ja ren. Hiensch: „De ploeg is van daag iets boven zijn niveau uit gestegen." Het kon niet voorko men, dat Rijnsburgse Boys na een half uur op voorsprong kwam door een schot in de krui sing van Danny van der Vijver. Kloetinge had het in die fase las tig tegen de snelle buitenspelers van Rijnsburg en de opkomende spelers daarachter. Maar Kloe tinge kreeg ook kansjes. Giovan ni Siereveld kreeg een vrije schotkans van vijf meter, Emiel Dorst vuurde een fraai afstands schot af, maar Ferry Alfons zorg de vlak voor rust uit een voorzet van Daan Esser en via de keeper voor 1-1 Kloetinge hield vervolgens lang stand, maar de dwarrelbal van Zandbergen ontdooide het ver zet. Vér in blessuretijd maakte Aboikoni-oök nog 3-1 Hiensch had niettemin fases en spelers gezien, die op vooruitgang duid den in zijn ploeg. En dat is broodnodig, want zaterdag wacht Excelsior Maassluis, dat Niels Kole, die een blauw oog had overgehouden aan de wedstrijd een week eerder tegen Katwijk, ont doet zich van zijn tegenstander van Rijnsburgse Boys. foto Hielco Kuipers eveneens in de onderste regio nen staat. Rijnsburgse Boys-Kloetinge .'{-1 (1-1). 31 Danny van der Vijver 1-0, 39. Ferry Alfons 1-1, 33. Jaap Jan Zandbergen 2-1, 90+8. Frank Aboikoni 3-1. Scheidsrechter M A. Geuze (Rotterdam). Rode kaart (2x geel): 68. Joffrey Geldof (Kloetinge) Gele kaart: Joost Ku hlmann (Rijnsburgse Boys). Aan tal toeschouwers: 1050. Kloetinge: Jaco van der Schee; Andre Siereveld, Erwin van der Woerdt, Giovanm Siereveld, Jof frey Geldof; Comé Schilperoort, Emiel Dorst (88. Regilio Pinas), Ro nald Zuijdwegt; Niels Kole. Ferry Alfons, Daan Esser (71. Ben Ver west). maandag 12 december 2005 swb 19 SSV heeft marge van tien punten AALST - Koploper SSV'65 verdedigt na de winterstop een voorsprong van tien punten in de eerste klasse C van het zaterdagvoetbal. Bij Roda Boys leed de Goese ploeg zaterdag voor de tweede keer puntenverlies, maar het bleef ook in het dertiende competitieduel ongeslagen: 1-1. Het was in Aalst een gelijkwaardige strijd met kansen over en weer. Halverwege de eerste helft kwam SSV'65 op voorsprong via Christiaan Boon. Een goede actie van Dennis van der Welle was de inleiding, Boon kreeg de bal aangespeeld aan de rand van het zestienmetergebied, draaide en schoot zijn negen competitietreffer binnen. In de tweede helft, gespeeld in een dikke mist, leek SSV'65 het duel onder controle te hebben. Een kwartier voor tijd viel echter de gelijkmaker uit een corner. In de slotfase kregen beide teams kansen op de zege, maar de keepers wisten van geen wijken. Roda Boys-SSV'65 1-1 (0-1). 22. Christiaan Boon 0-1, 74 Han Bok 1-1. Scheidsrechter: C K. van de Linde (Goes). Gele kaart: Louis van Loon, Arno van Brakel (Roda Boys). Aantal toeschouwers: 300. Oostkapelle blij met winterstop LEERDAM - Oostkapelle sloot het kalenderjaar in de eer ste klasse C zaterdag af met een 4-2-nederlaag bij LRC. De Walcherse voetballers leden de schade met name in de eerste helft, waarin de thuisclub een 3-0-voorsprong nam via Peter van Zanten, Elvin Hardeveld en clubtopscorer Johan Bruggeman. „LRC was goed", zei trainer Karl Verg ouwen, „maar wij lieten ze goed zijn. We gaven de doel punten te makkelijk weg." In de tweede helft maakte Van Zanten al vlug 4-0, waarna Davy van Geersdaele en Maar ten van Maldegem de eindstand in de slotfase een draaglij ker aanzien gaven. Voor de vijfde keer op rij won Oostka pelle niet. Vergouwen: „We snakten naar de winterstop. Verscheidene pijlers van het team kunnen nu recuperen van kleine blessures." LRC-Oostkapelle 4-2 (3-0). 9. Peter van Zanten 1-0. 29. Elvin Har develd 2-0, 37. Johan Bruggeman 3-0. 55. Peter van Zanten 4-0, 85. Davy van Geersdaele 4-1, 90 Maarten van Maldegem 4-2. Scheidsrechter: M R.M. Vorstenbosch (Rosmalen). Aantal toe schouwers: 150. Verlies voetbalsters Oostkapelle GOES - De voetbalsters van Oostkapelle verloren in de eerste klasse met 4-1 van leider RCL, waardoor de ploeg van coach Ben van Belzen in de ondei-ste regionen blijft Koploper RCL kwam al na vijf minuten goedkoop op voorsprong door een strafschop, die keepster Karin Pijpe- link (zij vervangt de zwangere Lenny Jacobse) in eerste in stantie nog keerde. In de rebound was ze echter kansloos. Oostkapelle creëerde vervolgens een overwicht, maar de razendsnelle thuisploeg counterde zich nog voor rust naar 3-0. Vlak na rust werd het zelfs 4-0 en pas vlak voor tijd redde Marieke Kwast de eer voor Oostkapelle. Nieuwenhuijse verder bij SKNWK NIEUWERKERK - Adriaan Nieuwenhuijse is ook vol gend seizoen trainer van SKNWK. Bestuur en trainer van de Nieuwerkerkse zaterdag-derdeklasser kwamen tot overeenstemming om het contract met een jaar te verlen gen. De trainer uit Kruiningen is momenteel aan zijn tweede jaar bezig bij de Nieuwerkerkse vereniging. AZVV houdt leidend trio in het vizier COKS - AZVV haakte aan bij de bovenste ploegen in de tweede klasse van het zaterdagvoetbal. Daarvoor volstond een 2-0-zege bij Tholense Boys. dat in de on- derste regionen blijft staan. Dat jfldl ook voor De Meeuwen (3-1-verlies tegen Wieldrecht. Eillandia ontsnapte met een 2-2-gelijkspel tegen Kapelle. De Meeuvven-Wieldrecht 1-3: )e thuisploeg stond na zwak in- fi)pen na een vrije trap al na en minuut op achterstand. Ri- Brdo van den Bos tekende voor e 0-1. Tien minuten voor rust fverde opnieuw een stilstaande hse 0-2 op via Koster, die een oekschop vrij mocht inkoppen, fcarten Brasser maakte er twee ïnuten na rust 1-2 van, maai been drie minuten later had- fen de bezoekers door een te- echte toegekende strafschop Ji Ewout Brouwer de voor drong weer tot twee doelpun- er. uitgebreid. Mense Boys-AZW 0-2: AZVV nam in de loop van de stste helft steeds meer het citiatief. maar de 0-1 in de dotminuut door een fraaie lob flu Jochem Marcus was ge fiatteerd Vijf minuten na rust ad de thuisploeg nog meer Ni toen een overtreding van «Mn Schot ten onrechte Nen het strafschopgebied N beoordeeld. Gerben S'.'.yaert tekende vanaf elf fc'er voor 0-2. Verrassend nam thuLsploeg vervolgens het ini- ötief. maar met het nodige ge- (een bal van Chris Jansen *ed van de doellijn gehaald) goed keeperswerk bleef AZV\ zelfs de aansluitingstref- bespaard Wlandia-Kapelle 2-2: De bezoe- krs begonnen overdonderend erce 0-1 van Randy de Dreu na F kwartier was verdiend. is met tien man (Michel jwerland werd met twee gele nen van het veld gezonden) Ver§rootte Kapelle tien minuten J°r 0151 via opnieuw De Dreu ^oorsprong tot 0-2. In de slot- an do eerste en in het be- fvan do tweede helft ontsnap- f thuisploeg aan een beslis te 0-3, maar nadat Marco mnaard in de 58e minuut voor •- had gezorgd, kantelde de rijd Mare Dirksen teken- kwartier voor tijd voor gelijkmaker, waarna beide 'wms de wedstrijd op slot de- door Klaas Verspoor GOES - Serooskerke klom in de derde klasse A van het zaterdag voetbal door een eclatante 9-0-overwinning op Duiveland naar de derde plaats. De koplo pers Bruse Boys (1-0 tegen Hein- kenszand) en SKNWK (1-3 bij ZSC'62) maakten geen fout waardoor hun voorsprong op Serooskerke vier punten bleef. Serooskerke-Duiveland 9-0: Bijna elke kans betekende een doelpunt voor de thuisploeg, die bij rust al met 5-0 leidde. Rob bie Holmes en Frank Allaart zorgden in de eerste tien minu ten al voor de 2-0 en daarmee was de toon gezet. Jeroen Geer- se, Bernardo Wattel en Nicky Holmes troffen daarna doel voor Serooskerke. Het onthut send zwakke Duiveland liep in de tweede helft tegen treffers van achtereenvolgens Allaart, Anthony Poppe, opnieuw Alla art en David Dekker op. 's-Heer Arendskerke-Nieuw- dorp 0-2: Nieuwdorp had de meeste en de beste kansen en daarom was de overwinning ver diend. De overwinning kreeg echter pas in de tweede helft ge stalte. In de vijftigste minuut scoorde Ferhan Topal met het hoofd uit een corner van Martin den Hamer. Marco Goedegebure zag daarna een inzet gestopt door Nieuwdorp-doelman Peter de Winter en daardoor bleef de 1-1 uit. In blessuretijd besliste Teun Rentmeester met een schit terend doelpunt de wedstrijd. ZSC62-SKNWK 1-3: Uit een door invaller Leon Goedegebure genomen corner scoorde Gert-Jan Tierie in de tweede helft 0-1. Daarna leverde een door Leon de Bruine snel geno men vrije trap de tweede SKNWK-goal op. Opnieuw scoorde Tierie Jan-Willem Dor reman zorgde voor 1-2 en de thuisploeg kreeg ook kansen op de gelijkmaker. In blessuretijd bekroonde Goedegebure zijn goede optreden met de 1-3. Veere-YVHS 3-1: De eerste helft was voor de bezoekers en dat le verde treffers op van Joachim Comelisse en Tom Nieuwelink. WHS kwam na rust sterk opzet ten en Veere moest ver achter uit. Toch was het de thuisploeg die een kwartier voor tijd via André van Maldegem aan een derde treffer kwam. Uiteinde lijk bepaalde Egbert Moerland de eindstand op 3-1. Dauwendaele-Spui 6-1: Mat thias Hoekman opende al na vier minuten de score voor de thuisploeg. Daarna kreeg Spui een aantal mogelijkheden. De paal werd geraakt en zelfs van af de strafschopstip kwam Spui niet aan een goal (Alex Meijer zag zijn inzet gestopt door Ra mon Telussa). Vlak na rust be sliste Dauwendaele de partij. Binnen vijf minuten stond het 3-0 door doelpunten van op nieuw Hoekman en René de Nooijer. Jordi van Bunderen en Robin van de Velde tilden de stand daarna naar 5-0. Sander Stokhof scoorde namens Spui nog tegen, maar het slotakkoord was voor Dauwendaele: Joran Moes maakte 6-1 Bruse Boys-Heinkenszand 1-0: Na een half uur kroop Heinkens- zand uit zijn schulp, wat leidde tot een aantal hachelijke situa ties voor het Bruse doel. Twin tig minuten voor tijd raakte Ger ben Menheere met een harde knal de onderkant van de lat. Tien minuten later was het aan de andere kant raak. Een van richting veranderde vrije trap van Peter Willemse zorgde voor de Bruse winst. The Gunners-Noad'67 1-3: Na tien minuten scoorde Lars Steyn 0-1. Diezelfde Steyn te kende een kwartier na rust na een fraaie passeerbeweging ook voor 0-2. Tien minuten latei- stond hij op de juiste plaats om een voorzet van broer Danny tot 0-3 te promoveren. Pas in blessu retijd kon de thuisploeg na een presentje van de arbiter vanaf elf meter de eer redden. Paul de Kort verlengt contract GOES - Paul de Kort is ook vol gend seizoen trainer van zon dag-vierdeklasser Hulsterloo. De Kort is aan zijn eerste sei zoen bezig. Henk Michels stopt aan het ein de van het seizoen bij zon dag-vierdeklasser Vogelwaarde. Sluiskil en Eric van Britsom gaan ook uit elkaar. Zeeuws-Vlamingen verliezen op eigen veld van hekkensluiter ARC: 1-2 door Barry van der Hooft HOEK - Van het goede gevoel dat iedereen bij Hoek een week eerder door de zege op Ter Lee- de had gekregen, was zaterdag niets meer over. De wedstrijd te gen ARC, waarin de ploeg einde lijk uit de gevarenzone kon ko men, eindigde in een zware de ceptie. De Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser verloor op eigen veld van de hekkensluiter (1-2), staat nu weer op de laatste plaats en is terug bij af. Was de overwinning op Ter Lee- de vooral een teamprestatie, zaterdag hing Hoek weer als los zand aan elkaar. Het creëren van kansen is keer op keer een zware opgave, terwijl achterin altijd mogelijkheden worden weggegeven. Tegen ARC speelde Hoek ook nog eens in een veel te laag tempo, waarmee het de eveneens geplaagde tegenstander in de kaart speel de. De club uit Alphen aan den Rijn nam afgelopen week na vijf jaar afscheid van trainer Dennis van den IJssel, nadat ARC elf wed strijden op rij niet had gewon nen. Tot de winterstop is Paul Dijkman interim-trainer, daar na neemt de ervaren Ruud Broring zijn taken over. Een der gelijk scenario kennen ze in Hoek maar al te goed. Na het ontslag van Eric Tetaert pakte Hoek met Jan Verdegem en la ter Eddy Mestdagh weliswaar zeven punten, maar het lek is nog steeds niet boven. „Ik ben ook geen wonderdokter hè", zei Mestdagh na afloop. „Tegen Ter Leede was het vorige week degelijk en goed, maar dit is een zure nederlaag. We hebben veel te weinig kansen gecreëerd en we maak ten ook steeds verkeerde keuzes. Dat heeft met zelfvertrouwen te maken. Als Nyim (Melki) of Wil- co (de Valk) de achterlijn haal den, was óf de voorzet slecht óf er werd verkeerd ingelopen. Zul ke zaken doe je als speler nor maal allemaal automatisch." Angst Automatismen waren inderdaad nauwelijks te ontdekken tijdens het duel tussen Hoek en ARC. Dat op het belabberde veld een heus degradatieduel aan de gang was, werd al snel duide lijk. Zowel Hoek als ARC werd nauwelijks gevaarlijk, de wed- David Destorme is tegen ARC op weg naar de gelijkmaker voor Hoek. foto Peter Nicolai strijd werd in een laag tempo af gewerkt en de angst om te verlie zen overheerste bij de twee teams. Lange halen van achter uit belandden in niemandsland, maar toch werd er nog twee keer gescoord. Beide ploegen hadden daar wel eikaars hulp voor nodig. Drie minuten voor rust gaf de verde diging van Hoek een vrije door gang aan Alex Redel, die ARC simpel op 0-1 kon zetten. Lang konden de bezoekers niet genie ten van de voorsprong, omdat Pieter Vermeulen in de laatste minuut van de eerste helft werd afgetroefd door de attente Da vid Destorme. De Belg, die zich opnieuw als één van de weinige spelers onderscheidde bij Hoek, liep vervolgens langs doelman Tuinenburg en bracht de stand weer in evenwicht: 1 -1 Op de paal Het weinig verheffende schouw spel kon daardoor na mst weer van vooraf aan beginnen. Op nieuw een zwak moment van Hoek leidde al na acht minuten de tweede ARC-treffer in. De Zuid-Hollanders schakelden na een balverovenng razendsnel om en stonden binnen een mum van tijd in een overtalsituatie. Richard Corts rondde de coun ter bekwaam af (1-2). Pas in de blessuretijd kwam de thuis ploeg in de buurt van de gelijk maker. Destorme kopte de bal uit een corner op de paal, waar na de zevende nederlaag van het seizoen onafwendbaar was. „Na de 1-2 waren we een mi nuut of tien van de kook", had Mestdagh gezien. „We liepen weer achter de feiten aan. maar dat is logisch als je zo makkelijk goals incasseert. Terwijl het juist heel belangrijk was om van daag vooral defensief goed te spelen. In een thuiswedstrijd zó twee doelpunten weggeven kan echt niet. Vooral bij de tweede goal was de organisatie heel slecht. Toch moet het negativis me nu niet de overhand krijgen, want dan is het moeilijk de groep weer op scherp te krijgen. Zeker na de tik die we vandaag hebben gehad." Hoek-ARC 1-2 (1-1). 42 Alex Re- del 0-1, 45 David Destorme 1-1, 53. Richard Corts 1-2 Scheidsrech ter: M.G.L. Sinke (Bodegraven). Gele kaart. Stijn Porteman. Thijs Binnerts, Pieter de Munnik (allen Hoek) en Jasper Ketting (ARC). Aantal toeschouwers750. Hoek: Filip van der Vloei. Wesley de Smet, Roy Hendriksen, Djamel Buyse (59. Niels Dominicus), Stijn Porteman, Jeroen van de Broeke, David Destorme. Pieter de Mun nik. Wilco de Valk, Sam Ysebaert (68. Thijs Binnerts) en Nyim Mel ki.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 19