PZC Terneuzen al vijf duels ongeslagen Bondsridder slaat een nieuwe weg Vervroegd met pensioen Breskens wanhoopt niet na slechte reeks uitslagen 111 Krajicek benoemd in bestuur tennisbond vrijdag 9 december 2005 z21 KNEUZEN - Op de laatste iuecldag voor winterstop lift Terneuzen zondag op eigen 'leid het laaggeklasseerde Uni- (as Zaterdag-tweedeklasser Ter- neuzense Boys gaat morgen op jbezoek bij WC'68. Terneuzen gaat zondag het duel met Unitas aan in de weten schap dat het al vijf wedstrijden zonder nederlaag is. Na de over winningen op RKDVC (3-1), WSC (2-1) en TEC (2-1) en het gelijkspel tegen Internos (2-2) werd Blauw Geel'38 vorige weekin eigen huis op 1-1 gehou den. De ploeg van trainer Ar- dian Lekaj begon in dat duel weliswaar .aarzelend, maar wierp gaandeweg alle schroom van zich af en mocht nog de meeste aanspraak op de over winning maken ook. „We heb ben na de gelijkmaker nog ge noeg kansen gehad", beweert Ramazan Kesikbas. „Jammer dat we toen niet wat scherper waren." De goede resultaten van de laat ste weken mogen Terneuzen ech ter niet in slaap sussen, meent Kesikbas met het oog op de wed strijd tegen Unitas. „Unitas mag dan wel laatste staan, maar wedstrijden als die van zondag zijn over het algemeen wel de moeilijkste. Uit werd het tenslot te ook maar 2-2." scoren is ook het devies zondag. „Als Unitas ver liest is het vaak met een verschil één doelpunt. We zullen er alles aan moeten doen om met achter te komen." Terneuzense Boys Temeuzense Boys gaat zondag dj VVC'68, waarvan bet eerder dit seizoen op eigen veld met 3-1 won. De promoven dus uit Halsteren neemt na twaalf wedstrijden de zevende in met en totaal van 15 punten en geldt dus niet als een hoogvlieger. Toch, weet ook Robert Bezemer, de matchwinnaar in het duel met Zaamslag, valt WC'68 niet te onderschatten. „Het is een on berekenbare ploeg", zegt hij. „De ene week winnen ze met 4-1 en de volgende week verlie zen ze met 4-0." Feit is ook dat WC'68 dit seizoen op eigen veld nog ongeslagen is: driemaal was er een overwinning en drie keer een gelijkspel. De hoge klassering van dit moment ver plicht Terneuzense Boys echter voor de volle winst te gaan. „Drie punten is ook het uit gangspunt", zegt Bezemer. „Al leen al omdat we dan lekker de winter ingaan en we met vijf overwinningen op de eerste plaats in de tweede periode blij ven staan." AZW AZW zocht en vond vorige week zaterdag revanche voor de recente nederlagen tegen Rillan- dia en De Meeuwen. Op eigen veld werd Hardinxveld met 3-1 verslagen. „Het is te hopen dat we de draad nu weer opgepakt hebben", zegt middenvelder Cor- né Langendoen. „We willen graag bij de boven ste vier blijven meedoen en dan is het alleen maar spijtig als je twee keer op rij zo knullig ver liest." Uit tegen Tholense Boys hoopt AZW ook op eenzelfde re sultaat als in de thuiswedstrijd, die eerder dit seizoen in 4-1 ein digde. „Tholense Boys is best wel een redelijk lastige tegen stander", meent Langedoen. „Maar op zich moet het wel te doen zijn. Wij staan tenslotte niet voor niets hoger op de rang lijst." Zaamslag Zaamslag, dat na de derby te gen Terneuzense Boys afgezakt mSMSAuNHNB Ramazan Kesikbas (links) is met Terneuzen bezig aan een goede serie. foto Camile Schelstraete is naar de laatste plaats, speelt morgen op eigen veld tegen GPC Vlissingen. De heenwed strijd ging op de tweede speel dag van dit seizoen nog met 5-2 verloren, maar zoveel potten heeft GPC nadien niet gebro ken. Bij winst verkleint Zaam slag de achterstand op de num mer zes van de ranglijst ook tot drie punten. In de derde klasse van het zater dagvoetbal gaat Spui morgen op bezoek bij FC Dauwendaele, dat vooralsnog genoegen moet ne men met de zevende plaats op de rangschikking. In Spui werd het eerder dit seizoen 4-1 voor Spui. Breskens Zondagderdeklasser Breskens verloor vorige week voor alweer de vierde keer op rij. Uit tegen Moerse Boys werd het 2-0, hoe wel de Bressiaanders een redelij ke partij speelden. „Organisato risch stond het in de eerste helft heel goed", beweert Serge Nöthen ook. „Het was alleen jammer dat we door een from melgoal achterkwamen en dat we later ook met tien man kwa men te staan." De slechte reeks is voor Nöthen echter geen aan leiding om al de pakken neer te gaan zitten. „Er is nog genoeg gelegenheid om punten te verga ren. Er staan nog tien wedstrij den op het programma en er zijn nog dertig punten te verdelen." Zondag komt Breskens voor ei gen publiek in actie tegen Zee- landia Middelburg, dat aan een vrij kleurloos seizoen bezig is en vooralsnog ook niet verder reikt dan de middenmoot. „Zeelandia is een voetballende ploeg, met al tijd wel een paar handige spit sen. Maar als het een beetje wil draaien bij ons, maken we best wel een kans." Ook voor Steen staat zondag een thuiswedstrijd op het pro gramma. Te gast in Sint-Jan steen is MOC'17, ddt tot voor kort de belangrijkste achtervol ger van koploper Vlissingen was, maar door drie gelijke spe len teruggevallen is naar de vier de plaats. Uit won Steen met 2-3. Van Wees mist tweede manche IGLS - Peter van Wees is er bij de wereldbekerwedstrij den skeleton in Igls niet in geslaagd zich bij de beste twin tig te klasseren. De Groninger eindigde op de Oostenrijk se bobbaan in de eerste manche als 22e. Van Wees kwam 4-honderdste van een seconde tekort om ook in de tweede manche van start te mogen gaan. ANP Dortmund bijna rond met Amoah DORTMUND/ARNHEM - Matthew Amoah is dicht bij een overgang naar Borussia Dortmund. De Duitse club van trainer Bert van Marwijk is ver gevorderd in de onder handelingen met zowel Vitesse als de Ghanese internatio nal. Amoah (25) heeft een aflopend contract bij de Arn hemse eredivisieclub. „We zijn heel ver met de speler en we hebben goede ge sprekken met de club", aldus sportdirecteur Michael Zore van Dortmund. „Ik denk dat de transfer wel rond komt." Technisch manager Jan Streuer van Vitesse beves tigde de gesprekken. „We hebben gesproken met Dort mund, maar er is nog meer interesse voor hem van Fran se, Duitse en Engelse clubs. We willen hem best verko pen, want nu kunnen we nog wat geld voor hem krijgen. Bovendien moet hij straks de Afrika Cup nog spelen, dus zo veel zal hij toch niet meer voor ons voetballen.ANP Jorritsma stopt met marathonploeg BOLSWARD - Het marathonpeloton raakt een grote spon- sorploeg kwijt. Na dit seizoen trekt Jorritsma Bouw zich terug als geldschieter van het team dat bestaat uit Kurt Wubben, Martijn Kromkamp, Arjan Stroetinga en de Fransman Tristan Loy. De Jorritsma-ploeg kende grote successen. Meest aansprekend was de zege van Jeroen de Vries, die begin dit jaar de alternatieve Elfstedentocht op de Oostenrijkse Weissensee won. ANP Trio gewichtheffers betrapt SYDNEY - Drie Australische gewichtheffers zijn betrapt op doping. Het drietal werd positief getest op het gebruik van benzylpiperazine, een amfetamine. Het gaat om twee mannen en een vrouw, van wie de namen nog niet zijn vrijgegeven. Ze zouden voorkomen op de deelnemerslijst van de Gemenebestspelen, die maart komend jaar in Mel bourne worden gehouden. Zijn de contraexpertisen ook positief, dan riskeren de atleten een schorsing van min stens een maand. De tweevoudig Australische wereldkam pioen gewichtheffen Sergo Chakhoyan werd al in oktober positief getest op dezelfde amfetamine. Levert de test van de b-staal hetzelfde resultaat op, dan loopt hij het risico levenslang te worden geschorst. Chakhoyan werd name lijk in 2001 al eens betrapt. ANP/AFP Westerhof en Jutjens rukken op FORTALEZA - Lisa Westerhof en Gea Jutjens hebben na acht races in het wereldkampioenschap zeilen in de Laser Radial-klasse de toptien in zicht. Westerhof rukte op naar de elfde plaats in de algemene rangschikking. De sprong voorwaarts van Jutjens was nog groter. Ze fi nishte voor de Braziliaanse kust bij Fortaleza als zesde en tiende. Dat tilde haar in het klassement naar de veertien de plek. ANP Lout Haverman heeft na ruim dertig jaar afscheid genomen van KNVB september hakte hij de inoop door. Lout Haverman SS) besloot na ruim dertig jaar en het bekleden van vele func- te stoppen als bestuurslid Iwm het district Zuid 1 van de KWB. Het is nu tijd om andere prioriteiten te stellen, maar het petbal laat hem niet los. „Ik iedstrijden bezoeken, mt ik ben een voetbalfreak. door Barry van der Hooft (BERGEN OP ZOOM - Het uit- prachtig. Vanuit hun op de tweede etage gelegen apparte ment kunnen Lout Haverman en zijn vrouw zo over de Bergse Plaat kijken. Veel water, in de verte ligt zwembad De Schelp en daarnaast de sporthal waar de basketballers van de Giants hun duels op het hoogste niveau ■afwerken. „Daar ben ik ook al eens wezen kijken", bekent de (inwoner van Bergen op Zoom. iJIooie sfeer, heel apart." A ligt zijn hart vooral op het itbalveld. Jarenlang was hij weekeinde bij clubs in het "Strict, te vinden. Nu dat alle maal wat minder is geworden, 'heeft de meester in de rechten 'k tijd voor andere zaken. Zo na een inactiviteit van der- ig jaar weer gaan bridgen, sa- ten met zijn wouw. „We heb- jds twee keer 24 uur ru- ad na een spelletje vertelt Haverman. „Ik woest met een heer uitkomen, naar deed dat met een wouw, oen heb ik gezegd: ik bridge moit meer. Nu doe ik het dertig jaar later toch weer en het gaat goed." Om er breed lachend aan toe te voegen: „En ik geef ge- joon aan mijn vrouw toe dat ze heter is." Haverman is ook een fervent gol fer In Rilland, maar ook in Noord-Frankrijk, waar hij sinds "fer jaar vlakbij de golfbaan een caravan heeft staan. „Vooral in werd, ben ik vice-voorzitter ge worden. De samenwerking bin nen het bestuur was uitstekend, maar de laatste jaren vond ik dat ik geen eigen portefeuille had. Ik had geen eigen verant woordelijkheden. En bij een goed functionerende en gezonde voorzitter heb je weinig te doen. Dat zat me een beetje dwars. Om de periode van veertig jaar vol te maken bij de bond, had hij eigenlijk nog een paar jaar op zijn plek moeten blijven zit ten. „Dat kon ook en het is ook best een belangrijke functie met betrekking tot de continuïteit en de toekomst. Zeker nu er in het amateurvoetbal weer een aantal veranderingen gaat plaatsvinden. Dan heb ik het over de topklasse, maar ook over de organisatorische kant. De financiële afdeling van het district is al naar het hoofdkan toor in Zeist verhuisd en er zal nog meer centralisatie gaan plaatsvinden. Daar wilde ik me allemaal niet meer druk om ma ken. Dat is bij mijn opvolger Paul Kools in betere handen. Iedereen die veertig jaar in dienst is bij de KNVB la-ijgt de rest van zijn leven gratis kaar ten voor de wedstrijden van het Nederlands elftal. Zijn die nu aan zijn neus voorbijgegaan? Ha verman: „Nee hoor, want ik ben in 1998 al tot bondsridder be noemd. Ik heb toen een schitte rende receptie gekregen, waar meer dan zeshonderd mensen aanwezig waren. Voor die kaar ten van Oranje hoefde ik de veer tig jaar dus niet vol te maken. Ik ga bijna elke thuiswedstrijd, al leen in Amsterdam wil ik nog wel eens overslaan. Want de Are na vind ik geen voetbaltempel. Dat is een evenementenhal." Op de vraag wat in al die jaren zijn moeilijkste beslissing is ge weest, moet Haverman het ant woord even schuldig blijven. Dan zegt hij: „Dat was telkens weer het al dan niet uitstellen van wedstrijden in geval van een overlijden. Dat speelt al ja ren. En ik vond het ook altijd moeilijk als we een club moes ten uitlenen aan een ander dis trict. Daar was niemand blij mee." Log orgaan Met de stelling dat de KNVB toch vooral een log orgaan is, is hij het niet eens. „Want de KN VB doet echt alle moeite om clubs op allerlei manieren infor matie te geven. Ze hoeven maar een kik te geven en ze krijgen het. Als mensen de KNVB een log orgaan vinden, dan ligt dat meestal aan henzelf. Ze willen alleen voetballen en daarmee houdt het op. Het district Zuid 1 telt ongeveer 450 voetbalclubs en Haverman zegt ze in al die jaren bijna alle maal te hebben bezocht. „Ik kan me alleen niet herinneren dat ik ooit bij Spui ben geweest", zegt hij, „De doelstelling is altijd ge weest zo veel mogelijk clubs te bezoeken en ook bij kampioens- en beslissingswedstrijden aan wezig te zijn. Dat waren de kren ten in de pap. Ik denk dat ik in al die jaren tussen de 500 en 600 mensen een onderscheiding heb mogen overhandigen. Ik vond dat altijd leuk om te doen en een speech hoefde ik nooit voor te bereiden. Ik ben een makkelij ke prater en zoog het vaak zo uit m'n duim." Wie denkt dat Haverman nu in een zwart gat valt, heeft het mis. Met de Zwaluwen Jeugd Ac tie heeft hij een nieuwe uitda ging gevonden. „Het hoofddoel is het organiseren van toer nooien met het motto: 'gezonde maatjes voetballen voor gehan dicapte kameraadjes'. Voetbal lertjes betalen allemaal één euro om mee te doen en de opbrengst gaat naar het Beatrix Fonds. Dat levert jaarlijks samen met sponsorgelden ongeveer 160.000 euro op, waarvan éénvijfde deel uit het district Zuid 1 komt. Op Schouwen-Duiveland staat er een goede organisatie en op Wal cheren is de deelname redelijk. De rest van Zeeland laat het nog afweten. De komende maanden ga ik proberen daar verandering in te brengen." Lout Haverman werd in 1998 tot bondsridder benoemd. mei en juni is r "eerHjk om daar naartoe te aan- Maar door het voetbal l?est 'k mijn vrouw dan vaak üeurstellen. Omdat we niet feg konden, kwam het plafond ,Br ongeveer één keer per naar beneden..." twisten be- nu tot het verleden, sinds Overman zijn functie van vi- van het district 2 neergelegd. „Toen lm Veldhuis in 1999 voorzitter foto Con Clasquin BERGEN OP ZOOM - De in Vlissingen geboren Lout Haver man belandde als meester in de rechten in de advocatuur. Ver volgens kwam hij in het onder wijs terecht, waardoor hij van 1978 tot 1988 op het Delta Col lege in Middelburg als leraar Recht en Economie werkte. In 1988 verkaste hij naar een school in Roosendaal, waar hij tien jaar later met de vut kon. „Mijn collega en ik waren de twee oudste docenten", vertelt Haverman. „Omdat de directie een inschattingsfout had ge maakt moesten twee leraren ontslagen worden en dat waren meestal de jongste docenten. Zet ons maar onder aan de lijst, hebben we toen gezegd. We hebben alles vervolgens goed uitonderhandeld en kon den vervroegd met pensioen." Haverman begon zijn bestuur lijke carrière in 1967 als voor zitter van voetbalclub Dosko. Drie jaar later trad hij toe tot de commissie van het district Brabant en weer twee jaar la ter kreeg hij een plek in het be stuur van dat district. Haver man kreeg de portefeuille zater dagvoetbal en was later ook vi ce-voorzitter van de tuchtcom- missie. Bij de herstructurering eind jaren tachtig moest Haver man kiezen tussen een functie in het bestuur of de tuchtcom- missie. Hij koos voor het eerste en was onder meer actief als competitieleider van het zater dag-, zondag- en zaalvoetbal. New York. NBA. Chicago Bulls - Orlan do Magic 102-93, Los Angeles Lakers - Toronto Raptors 102-91, Milwaukee Bucks - Philadelphia 76'ers 88-85, New Jersey Nets - Charlotte Bobcats 97-84, Boston Celtics - Oklahoma Sooners 101-87, Utah Jazz - Atlanta Hawks 95-83, San Antonio Spurs - Miami Heat 98-84, Minnesota Timberwolves - Port land Trailblazers 84-74, LA Clippers - New York Knicks 84-79, Phoenix Suns - Golden State Warriors 118-110. Chanti-Mansisk. Wereldbeker. Vier de ronde, na tiebreak: Barejev (Rus) - Carlsen (Noo) 2,5-1,5, Bacrot (Fra) - Lau- tier (Fra) 2,5-1,5, Aronian (Arm) - Vallejo Pons (Spa) 2,5-1,5, Gelfand (Isr) - Drejev (Rus) 3,5-2,5, Goerevitsj (Bel) - Malak- hov (Rus) 2,5-1,5. Geplaatst voor vijfde ronde: Ponom- ariov (Oek), Grisjoek (Rus), Roeblevski (Rus), Barejev, Bacrot, Aronian, Goere vitsj en Gelfand. Islamabad. WK landenteams, man nen. Groep D: Nederland - Finland 2-1 Reus - Ahmed 9-10 0-9 6-9, Anjema - Tuominen 9-7 4-9 9-1 6-9 9-3, Bennett - Toumi 9-0 9-3 9-6. Australië - Verenigde Staten 3-0. Stand: 1. Australië 1-2, 2. Nederland 1-2, 3. Finland 1-0, 4. Vere nigde Staten 1-0. Minsk. Top Teams Cup, vrouwen. Groep D: Minsk (WRu) - Plantina Lon- ga (Ned) 0-3 (17-25 17-25 13-25). Milaan. Wereldbeker veldrijden, vijf de wedstrijd. 1Nys (Bel) 57.35, 2. Ver- vecken (Bel) 0.12, 3. Franzoi (Ita) 0.14, 4. Wellens (Bel), 5. Van Gils (Ned) 0.22, 6. Vanthourenhout (Bel), 7. Groenendaal 0.31, 8. De Knegt 0.43, 19. Van den Bergh 1.50, 25. Al 2.33, 27. Van IJzen- doorn. Triëst. EK kortebaan. Mannen, 50 m vrij, finale: 1. Foster (GBr) 21,27, 2. Bousquet (Fra) 21,47, 3. Kenkhuis (Ned) 21,51 (halve fin: 21,41, Ned. ree.), 4. Diebier (Dui) 21,56, 5. Veens (Ned) 21,57, 6. Sicot (Fra) en Raja- kyla (Fin) 21,70, 8. Lagoenov (Rus) 22,01. 400 m vrij, finale: 1. Priloekov (Rus) 3.37,81 (ER), 2. Korzeniowski (Pol) 3.38,20, 3. Biedermann (Dui) 3.39,88, 4. Rosolino (Ita) 3.40,42, 5. Fesenko (Oek) 3.40,92, 6. Stanczyk (Pol) 3.41,70, 7. Brembilla (Ita) 3.42,06, 8. Hein (Dui) 3.42,16. Series: 26. Schelvis 3.51,81. 200 m rug, finale: 1 Rogan (Oos) 1.50,43, (WR), 2. Vjatsjanin (Rus) 1.50,77, 3. Kozulj (Kro) 1.53,01, 4. Boega- jov (Oek) 1.53,88, 5. Tait (GBr) 1.54,58, 6. Dufour (Fra) 1.55,52, 7. Donez (Rus) 1.56,54, 8. Marin (Ita) 1.56,62. 200 m wissel, finale: 1. Cseh (Hon) 1.53,46 (WR), 2. Janusaitis (Lit) 1.55,52, 3. Boggiatto (Ita) 1/56,11, 4. Sergejev (Oek) 1.57,28, 5. Kerekjarto (Hon) 1.57,41, 6. Wojt (Dui) en Sievinen (Fin) 1.58,49, 8. Kasprowicz (Dui) 1.58,91 4x50 m wissel, finale: 1. Duitsland 1.34.83, 2. Oekraïne 1.34,91, 3, Groot-Brittannië 1.35,22, 4. Finland 1.35,29, 5. Zweden 1.35,42, 6. Neder land (Zatrow/Van Aggele/Tamminga/- Veens) 1.35.70 (NR), 7. Italië 1.35,77, 8. Zwitserland 1.37,20. 100 m school, naar finale: Lisogor (Oek) 58,68, Alyfantis (Gri) 58,74, Tahiro- vic (Slv) 58,89, Dimo (Oek) 59,00, Dale Oen (Noo) 59,17, Falko (Rus) 59,28, Cook (GBr) 59,36, Pihlava (Fin) 59,41. Vrouwen, 50 m school, finale: 1. Schafer )Dui) 30,62, 2. Kaminska (Pol) 30,71, 3. Bogomosova (Rus) 30,88, 4 Haywood (GBr) 30,93, 5. Weiier (Dui) 31,18, 6. Boggiatto (Ita), 7. Nijhuis (Ned) 31,59, 8. Jukic (oos) 31,61. Uitgescha keld halve finale: 13. Baans 31,91. 200 m vlinder, finale: 1. Boulsaevicz (Hon) 2.06,62, 2. Jacobsen (Den) 2.07,12, 3. Mongel (Fra) 2.07,52, 4. Mehl- horn (Dui) 2.07,65, 5. Segat (Ita) 2.07,92, 6. Garcia (Spa) 2.08,63, 7. Giachetti (Ita) 2.08.84, 8. Jackson (GBr) 2.09,81. 200 m wissel, finale: 1. Baranowska (Pol) 2.10,25, 2. Urbanczyk (Pol) 2.11,11, 3. Beljakina (Rus) 2.11,62, 4. Kovacs (Hon) 2.12,36, 5. Vabre (Fra) 2.12,57, 6. Hjorth-Hansen (Den) 2.12,85, 7. Schreu- der (Ned) 2.13,56, 8. Hosszu (Hon) 2.17,10. 100 m vrij, naar finale: Veldhuis (Ned) 53,03, Seppala (Fin) 53,29, Dall- mann (Dui) 53,53, Popchanka (Fra) 53,62, Lillhage (Zwe) 53,73, Dekker (Ned) 53,89, Marshall (GBr) 53,97, Mora- vcova (Slw) 54,08. door Leo van de Ruit AMERSFOORT - Richard Kraji cek is gisteravond in Amers foort door de Ledenraad be noemd in het bestuur van de ten nisbond KNLTB. De kampioen van Wimbledon van 1996 volgde Hilversummer Just Barth op als portefeuillehouder Topsport. Af gezien van wat vragen was er geen oppositie tegen de benoe ming. De 34-jarige Muiderberger was zelf niet aanwezig bij zijn benoe ming. Hij was ziek teruggeko men uit India en lag met koorts in bed. In New Delhi speelde hij afgelo pen weekeinde een gemengd dubbel met zijn zestienjarige halfzus Michaëlla. Dit was een voorspel van hun gezamenlijk optreden op Wimbledon volgen de zomer. Toen hij de voordracht om be stuurslid topsport te worden van het KNLTB-bestuur aan vaardde, wist Krajicek niet of hij geschikt zou zijn als bondsof- ficial. „Ik moet in grote lijnen gaan denken. Het is de vraag of ik dat wel kan, maar ik ga met open vizier aan die taak begin nen." Richard Krajicek won in zijn prof carrière tussen 1991 en 2003 zeventien toernooien op het hoogste niveau. In negen ATP-toernooien verloor hij de fi nale. Wimbledon 1996 was zijn hoogtepunt. Hij bereikte op 29 maart 1999 zijn hoogste positie op de wereldranglijst: vierde. Zijn actieve loopbaan werd ver schillende keren onderbroken door ernstige blessures. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 49