Stroomkabels volgens regels PZC Meer dan een postzegel Kozijn verkoper tilt Zeeuwen voor bijna 100.000 euro Negeren rusttijd niet schuld taxicentrales Linden tussen dorp en industrie T57 Storing te wijten aan zeer extreem weer Ingrijpende aanpassingen aan in- en uitvalsweg Goes weekenddiensten bijvoorbeeld voor Iljits in Kroatië: Nu ik een/iets heb, doe the Schoonmaakbeurt watergangen vrijdag 9 december 2005 door Jeffrey Kutterink MIDDELBURG - Delta neemt geen extra maatregelen om de kans op een stroomstoring te verminderen. De kabelbreuken van twee weken geleden zijn lou ter te wijten aan de 'zeer extre me weersomstandigheden'. Er is geen sprake van achterstallig on derhoud. De lijnen voldoen aan de landelijke regels. Dat antwoordt het dagelijks pro vinciebestuur op vragen van de Statenfracties van PvdA, Partij voor Zeeland en Christenunie. Die hebben vragen gesteld over de oorzaken van de kabelbreu ken, de stroomstoringen en de gevolgen ervan. Er zijn op 25 en 26 november vier hoogspanningslijnen afge broken. Drie ervan zijn van Del ta (Krabbendijke, Terneuzen en Westdorpe) en een is een kabel van landelijk netwerkbeheerder Tennet (Rilland). Ze braken, zo schrijven Gedeputeerde Staten, door een combinatie van gecon centreerde sneeuwval, lucht vochtigheid en harde windsto- plein) richting Deltaweg, is het aantal rijbanen verminderd van twee naar één. De verkeersmaatregelen zijn uit gevoerd bij wijze van proef. De provincie hoopt dat de doorstro ming van het verkeer vanaf de Deltaweg over de 's-Heer Hen- drikskinderendijk richting Goes zal verbeteren. Automobilisten zullen dan minder snel geneigd zijn over de N254 te rijden langs 's-Heer Arendskerke en 's-Heer Hendrikskinderen, zo wordt ver wacht. Een actiecomité zet zich al langere tijd in om de N254 te ontlasten. De provincie heeft een modelstu die gedaan om te bekijken wel ke gevolgen de ingrepen heb ben. De doorstroming vanaf de Deltaweg verbetert, is daaruit gebleken. De modelstudie heeft ook uitgewezen dat het terug brengen van het aantal rijstro ken op de 's-Heer Hendrikskin- derendijk niet hinderlijk is voor verkeer van en naar de N254, De provincie meldt niets over de kans op meer verkeersopstoppin gen, omdat het aantal rijbanen is teruggebracht. door Harmen van der Werf GOES - Om de doorstroming van het autoverkeer vanaf de Deltaweg over de 's-Heer Hen- drikskinderendijk richting Goes én andersom te verbeteren, heeft de provincie afgelopen nacht ingrijpende aanpassingen laten uitvoeren. Wie vanaf de Deltaweg komend vanaf Rijksweg A58 naar Goes wil, hoeft vanaf vandaag niet meer voor verkeerslichten te wachten. Die zijn verwijderd. Het verkeer dat rechtsaf slaat op de Deltaweg, heeft voortaan vrij baan. Dat is nog niet zo ingrijpend. Het aantal rijstroken op de 's- Heer Hendrikskinderendijk, de weg richting Goes, is ook afgelo pen nacht teruggebracht van twee naar één. Om het verkeer vanaf de Deltaweg vrij baan te kunnen geven, was dat noodza kelijk, volgens de provincie. Ook aan de andere kant van de 's-Heer Hendrikskinderendijk, komend vanaf de rotonde op de Ringbaan-West (het Tienden ten. Kabels die normaal een doorsnede hadden van 1,5 centi meter werden 7 tot 8 centimeter dik. „Het is in de 45 jaar dat er hooogspanningskabels in Zee land zijn, nog nooit voorgeko men dat deze zijn geknapt", schrijven GS. Er is geen sprake van achterstal lig onderhoud en de kabels zijn van goede kwaliteit. Donderdag 24 november gaf het KNMI het eerste weeralarm af. Het bericht is via het Provinciaal Coördina tiecentrum verstuurd naar alle burgemeesters. Via de landelij ke media zijn mensen opgeroe pen niet de straat op te gaan als dat niet nodig was. Voor de ge meenten Hulst en Reimerswaal waren de lokale gevolgen on voorspelbaar en dus konden ze geen preventieve maatregelen nemen, aldus het dagelijks pro vinciebestuur. Delta heeft voor uitlopend op wat komen ging noodaggregaten besteld. Ringleiding In Hulst ligt er geen ringlei ding. Wel kan de gemeente via twee circuits worden voorzien van stroom, maar beide lagen eruit. Het is technisch mogelijk extra leidingen aan te leggen, aldus GS, maar Delta Net werkbedrijf vraagt zich af of de kosten wegen tegenover de ba ten. De omstandigheden waren zeer extreem, waardoor ook de extra leidingen het zouden bege ven. Informatie werd vanaf zaterdag morgen gegeven door de plaats vervangend commissaris van de koningin, A. Poppelaars. Vanaf dat moment werd Omroep Zee land als rampenzender ge bruikt. Elk uur is bericht over de situatie, aldus GS. Afgezien van de eerder aange kondigde vergoeding van 35 eu ro voor particulieren en 910 eu ro voor ondernemers zullen geen extra schadevergoedingen worden betaald. VLISSINGEN - Fietsen, winkelwagentjes, brom fietsen, een grasmaaimachientje en veel blubber. Baggeraars halen rommel uit sloten en watergan gen, zoals op de foto bij Het Fort en De Zwanen vijver in de buurt van de Zwanenburgseweg in Vlissingen. De gemeente Vlissingen en Waterschap Zeeuwse door Aector Dooms MIDDELBURG - Een 29-jarige man uit Antwerpen heeft twaalf Zeeuwen voor een bedrag van 96.000 euro opgelicht. Voor offi cier van justitie J. Zondervan was dat gisteren aanleiding om bij de rechtbank in Middelburg tegen de verdachte bij verstek zestien maanden gevangenis straf te eisen. De officier nam in zijn eis een bedreiging en een poging tot op lichting van een verzekerings maatschappij voor 54.000 euro mee. Gedupeerden dienden schade claims in tot een bedrag van 65.000 euro. Justitie wil het schadebedrag innen. Of de slachtoffers ooit de schade ver goed zullen krijgen, dient te wor den betwijfeld. De verdachte woonde in 's-Heer Arendskerke toen hij zich in 2002 en 2003 bij bewoners op Be veland en Walcheren als aanne mer presenteerde. Hij maakte voor klanten offertes voor de le vering en plaatsing van kunst stofkozijnen en voor renovaties van woningen. Met dien verstan de dat er vooraf een aanbetaling (tot veertig procent van de aan- neemsom) werd gedaan. De voor schotten werden betaald, maar de kozijnen werden nooit verd en de verbouwingen 2 ten nog plaatsvinden. Een aantal gedupeerden woot, de de rechtszaak bij. „Hij mijn buurman. Ik heb hem verhuizen, maar ik kon m* doen", zei één van de slacht^, fers. Een ander vertelde daté oplichter betrouwbaar o kwam. De meesten zeiden nee steeds de (financiële) g- 1 te ervaren. De Belgische verdachte, diee® vrouw bedreigd had door 1 schiet een kogel door je kop'j roepen, deed op 27 oktober te een verzekeringsmaatschap!] aangifte van diefstal van mate alen, die uit zijn bedrijf m zouden zijn weggenomen. verancier had zijn spullei gehaald, omdat de verdachte! niet had betaald. De man wal opgepakt in België, waar hijfe genover de politie verklaag zich niet schuldig te voelen aaj oplichting. Door de inbraak ij zijn bedrijf zouden problems zijn ontstaan die hem tot failljj sement dreven. De raadsman van de verdachte had op het laatste moment® aanhouding van de zaak g vraagd, maar dat verzoek we door de rechtbank afgewezen. Uitspraak volgt op 21 decern ber. Eilanden werken samen aan de verbetering van de waterkwaliteit. De ondiepe zoetwaterpoel De Zwanenvijver in het Westduingebied meet nu een diepte van dertig, veertig centimeter. Nadat de baggeraars hun werk hebben volbracht zal de poel om en nabij de negentig centimeter diep zijn. foto Lex de Meester zaterdag 10 en zondag 11 december 2005 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tij dens feestdagen) Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16,30 - 17.00 uur. tel. 06-53737162. Apotheken Apotheek "Zierikzee", Dam 18, tel. (0111412906, geopend za. 09.00-123! uur en 16.30-17.30 uur. Zo. 12.00-1230 uur en 18.00-18.30 uur. Wijkverpleging Allévo. Schouwen-Duiveland tel. (0113) 249111 Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-O» land voor spoedgevallen bereikbaars telefoon 412180. Spoedgevallen spreekuur voor ge zelschapsdieren zaterdag 13.00-13.30 uur, Grevelingenstraat 17 te Zierik Dierenambulance Stichting Dierenvrienden Schouw® Duiveland, tel. (0111)406111. door Aector Dooms MIDDELBURG - Hoe ver moe ten taxibedrijven gaan om te zorgen dat werknemers de rust tijden in acht nemen? Die vraag stond gisteren centraal in de strafzaak tegen de Taxicentra les Middelburg en Renesse. De economische politierechter be handelde de zaak van een man uit Borssele die het niet zo nauw had genomen met de verplichte rusttijden. De politierechter concludeerde dat de taxicentrales moesten worden vrijgesproken. De man reed in taxi's voor de beide taxibedrijven. Daardoor nam hij een loopje met de dage lijkse rusttijd van acht uur, die een werknemer verplicht is te nemen. Economisch officier van justitie L. Boogert vond dat de taxicentrales tekort waren ge schoten in de zorgplicht en eiste tegen de Middelburgse Taxicen trale en de Taxicentrale Renesse wegens overtredingen van de Ar beidstijdenwet voorwaardelijke boetes van respectievelijk 4290 euro en 3740 euro. Celstraf geëist voor inrijden op agenten MIDDELBURG - Tegen een 35-jarige inwoner van Sluiskil is gisteren bij de rechtbank in Middelburg voor poging dood slag op twee agenten 21 maan den cel en drie jaar rijontzeg ging geëist. Voor het rijden zonder verzeke ring en wapenbezit eiste officier van justitie, J. Zondervan, zes tien dagen hechtenis. In de eis Werd ook nog het doorrijden na een ongeval, het rijden zonder geldig rijbewijs en het bezit van cocaïne, amfetamine en xtc-pil- len meegenomen. Het accent van de strafzaak lag op het inrijden op de politieman nen. De verdachte was volgens de officier op 2 september van dit jaar in Temeuzen bewust op de agenten ingereden, op een parkeerplaats bij een koffieshop aan de Westkolkstraat. Rechtbankpresident N. van Spronssen noemde het verkeers gedrag van de man levensgevaar lijk. De rechtbank doet 21 december uitspraak. De directeur van Taxicentrale Renesse zei aanvankelijk niet te weten dat de man nog voor een ander bedrijf taxi reed. „Ieder een die bij ons in dienst treedt, moet een verklaring onderteke nen. Als hij bij een andere werk gever in dienst is, moet hij dat melden. Dat heeft hij niet ge daan." Ook strafpleitster J. Vallenduuk meende dat Taxicentrale Mid delburg niet kan voorkomen dat werknemers elders een baan ac cepteren. „Een chauffeur mag zijn eigen vrije tijd invullen. Als hij een feestje heeft of zijn huis verbouwt, voldoet hij wellicht ook niet aan de rusttijden. De taxicentrale heeft daar geen in vloed op." De advocate bepleit te vrijspraak. De officier bleef er bij dat de taxicentrales beter kunnen omgaan met de zorgplicht. „De taxicentrales zouden on derling gegevens kunnen uit wisselen." De economische politierechter G. van Unnik vond het een lasti ge zaak, maar stelde dat de zorg plicht niet verder kan gaan dan binnen het eigen bedrijf. „Men mag verwachten dat de taxi chauffeurs zich aan de rusttij den houden." NIEUWDORP - Kinderen van de twee Nieuwdorpse scholen, de Octopus en de Regenboog, hebben gisteren twee linden ge plant aan weerskanten van de Frankrijkweg. De bomen zijn nog klein en kaal, maar binnen een halve eeuw zullen het markante zui len zijn op de plaats waar de Nieuwdorpse Hertenweg net is overgegaan in de Frankrijk- weg. De bomen staan op de scheiding tussen het dorp en het industriegebied Sloe. Het waren juist de schoolkinderen die aan het werk werden gezet, want zij gaan het nog meema ken dat de linden gaan lijken op de monumentale grensbo- men die in de gemeente Borse- le sinds honderden jaren de grenzen tussen eigendommen aangeven. Nu zien de linden er veel ieler uit dan de bossen in de groengordel, waarvan ze een officiële afsluiting zijn. Wethouder M. Vermue-Ver- mue van de gemeente Borsele legde uit dat de bomen goed van pas komen in de plannen voor een veel groter groenpro ject. Vermue zou het liefst zien dat het Sloebos - nu 100 hecta re maar gepland op het dubbe le - zich van Borssele, langs 's Heerenhoek naar Nieuwdorp zou slingeren. Het Sloebos zou dan mooi aansluiten op de groe ne geluidswal die aan de west kant van Nieuwdorp loopt. De linden vormen de afsluiting van de eerste fase van die groenstrook Al bijna tien jaar geleden werd eraan begon nen en de bomen en struiken zijn al behoorlijk groot. De tweede en laatste fase is niet zo uitgebreid. De strook wordt nog een stukje verlengd en ook aan de kant van de aarden ge luidswal komen nog bomen en struiken. foto Ronald den Dekker kinder postzegels „t ife een uur lopen naar school. 'Vroeger moest ik een o 4at het zo ver was, ging soms met. Omdat kwarder 0uer. Ana meer en ik heb meer tijd Ik mis geen dag me Pvl 0m te voetballen voor mijn huismerk. En om met mijn vrienden. De Stichting Kinderpostzegels helpt met uw geld kinderen in binnen- en buitenland. Kijk op www.kinderpostzegels.nl voor kinderen door kinderen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 40