Sportduikers veiliger te water PZC PZC Kunstpicknickplekken in beweging Veel interesse nieuwe flats De Jongestraat Vernieuwde disco Pinky heropent met Partysquad Inspirerend voer voor politiek faterschap verbetert toegankelijkheid waterlijn bij Oosterscheldedijk Kerstmarkt Noordgouwe door Esme Soesman RENESSE - Na acht weken gesloten te zijn geweest, gaan morgen de deuren van disco theek Pinky in Renesse weer open. Aankleding, sfeer, licht, geluid en entree zijn in een maand of twee tijd onherkenbaar veran derd. Het opvallendste aan de metamorfose is dat de warmte van het oude Pinky's weer terug is, licht bedrijfsleider E. van der Linde een tipje van de sluier op. De laatste twee jaar voerde zake lijk zwart-wit de boventoon. Eerder dit jaar zijn Pinky, 't Roefke en feestcafé de Zoom in handen van andere onderne mers overgegaan. Het vernieuw de Pinky wordt geopend met een optreden van The Party squad. Het dj-duo Jerry en Ru ben is bekend in het clubcircuit en heeft inmiddels ook met ei gen producties z'n naam geves tigd. Hun laatste project is Wat wil je doen, de titeltrack van de film Schnitzelparadijs. Met de verbouwing van Pinky is het startsein gegeven voor meer ingrepen. Voor de discotheek is een nieuwe website in de maak. Ook 't Roefke staat op de nomi natie drastisch aangepakt te gaan worden. Al zal dat, ver moedt Van der Linde, niet eer der zijn dan na het volgend zo merseizoen. De discotheek opent morgen om 22.00 uur. (Advertentie) agenda STREEKACTIVITEITEN BROUWERSHAVEN - Sint Nicolaas- kerk, 13.00 - 21.00 uur- Kerstmarkt met optredens diverse koren; RENESSE - Inspiratum. 19.00 en 19.30 uur. voorlezen sprookjes van Hans Christiaan Andersen. Om 20.00 en 20.30 uur wintervertellingen voor vol wassenen. (Advertentie) Een maquette van de picknickplek van vormgever Albert Geertjes. door Esme Soesman RENESSE - 'Dan/meloen, veel meloen/niets drupt zo lekker langs je kin als meloen'. Met - onder meer - deze tekst geeft ontwerper Albert Geertjes een persoonüjk recept af voor een kwali teitspicknick. Te houden in een open aluminium constructie, ogend als een eethoek in woning. Deze vierde kunst- picknickplaats zal de kruising Stoof- weg met de Helleweg in Renesse gaan sieren. Tenminste; als het aan het dage lijks gemeentebestuur ligt. Burgemeester en wethouders hebben be sloten medewerking te verlenen aan de plaatsing van het picknickobject van Geertjes op die bewuste locatie. Daar mee wordt de reeks kunstpicknickplek- ken tot een totaal van vier uitgebreid. Eerder al zijn werken van Lex Wechge- laar en Barbara Jean (Uw tien geboden) bij Noordwelle, Eric Odinot (Plek 6) bij Moriaanshoofd en Wido Blokland (Le rien est immense) bij Den Osse in het landschap geparkeerd. Blauwgetint peilhuisje op de dijk, een verweerde betonnen tafel en een door stenen gemarkeerde ellips. Die variatie alleen al lijkt het doel van het picknick project woordeloos tot uitdrukking te brengen. Op verrassende wijze elemen ten aan het landschap toevoegen, cul tuurhistorische objecten van de toe komst creëren en toeristen en inwoners van de gemeente Schouwen-Duiveland landschap en cultuurhistorie laten (her)ontdekken en betrekken bij kunst in de openbare ruimte. Verrassend neveneffect: het project blijkt inspirerend voer voor politieke discussies. Laatst nog bij de bespreking van het tweede pakket aan bezuinigin gen dat de gemeente Schouwen-Duive land van plan is door te voeren. „Ik weet wel waar ik voor kies", sprak R. Raats van Lijst Raats - gezien de her haling van de discussie nauwelijks meer cryptisch - toen hij de winst van het schrappen van de blusgroep Kerkwerve afzette tegen de kosten van het Schou- wen-Duivelandse picknickproject. Maar dan de keerzijde, tijdens een eer dere commissievergadering uiteengezet door creatief brein J. Verseput van de initiërende stichting Zonnestraal. Der gelijke projecten genereren geld, trok hij de vergelijking met onder meer Sa- grada Familia in Barcelona. „Effecten van bepaalde projecten zijn niet altijd direct aantoonbaar, maar zijn er wel." En niet alleen als gevolg van die verza meling objecten die het Schouwen-Dui- velandse landschap verrijken, maar ook vanwege de dynamiek die er uit voort komt. De mogelijkheid de picknick plaatsen als podia te gebruiken voor proeverijen en culturele bijeenkomsten. Of ze bindend middel te laten zijn in routes - die per fiets, auto, dravend te foto Marijke Folkertsma paard of al skeelerend kunnen worden afgelegd. En ach ja, dat gebeurde ook afgelopen zomer. Zoals bijvoorbeeld tijdens de Gi ro de Pic Nic, een bonte mix van cul tuur- en culinaire uitingen. En dat zal, als het aan Verseput ligt, ook komend jaar (met de tweede editie op 24 juni) het geval zijn. Nu burgemeester en wet houders van plan zijn (het bouwplan ligt vier weken ter inzage) vrijstelling te verlenen, kan er straks ook onderdak worden gevonden in dat huis van alumi nium van meubelontwerper Geertjes. En wellicht ook bij die van kunstenaar Hendrien, die een serie tractorstoelen combineert met geluidsopnamen - bij de Zonnemairsedijk in Zonnemaire. Ook voor dit project hoopt Verseput op korte termijn groen licht te krijgen in de vorm van een vrijstelling op het be stemmingsplan. Zodat er in totaal vijf plekken komen. Voor het zesde element blikt de creatieve duizendpoot en agra riër richting oostkant van het eiland. Daarmee wordt het kunstpicknickpro- ject afgerond. vrijdag 9 december 2005 s 13 Celstraffen geëist tegen overvallers MIDDELBURG - Officier van Justitie J. Zondervan heeft gisteren in Middelburg tegen een 23-jarige inwoner van Vlissingen voor het plegen van twee gewapende overval len drie jaar gevangenisstraf geëist, waarvan vier maan den voorwaardelijk. Tegen een 28-jarige medeverdachte uit Vlissingen werd 23 maanden gevangenisstraf, waar van drie maanden voorwaardelijk, geëist. De officier vroeg de oudste verdachte vrij te spreken van de overval op een bakkerij. Het duo had op 6 juli in Oost-Souburg een zeventienjarige jongen onder bedreiging van een wa pen een gsm en een portemonnee afgeperst. Met de bank pas van het slachtoffer werd 450 euro gepind. Bij de pin automaat werd een van de verdachten herkend. In de wo ning van de 23-jarige Vlissinger werd vervolgens een Sei- ko-horloge gevonden. Die bleek afkomstig te zijn van de bakker. De jongste verdachte gaf toe op 9 augustus de winkel in Vlissingen samen met een ander persoon dan de 28-jarige Vlissinger te hebben overvallen onder bedrei ging van een wapen. In de eis hield de officier er rekening mee dat de 28-jarige Vlissinger een forse celstraf heeft uit gezeten, terwijl het strafblad van zijn jongere kompaan nagenoeg niets voorstelt. Uitspraak is op 21 december. Raad Goes eens met bod op AVR GOES - Een ruime meerderheid van de Goese gemeente raad vindt dat Delta een bod mag uitbrengen op afvalver werker AVR in Rotterdam. Dat bleek gisteren tijdens een extra commissievergadering. Delta wil uiterlijk volgende week dinsdag bieden op AVR. Ze doet dat samen met het Franse bedrijf Suez/Sita. De aandeelhouders van Delta, onder meer de provincie en de dertien Zeeuwse gemeen ten, moeten daar wel mee akkoord gaan. WD, CDA, D66 en SGP/ChristenUnie in de Goese raad vinden het prima dat Delta een bod doet op AVR. De PvdA is op zich tegen de overname, maar ziet in dat Delta toch wel een bod mag doen, omdat de provincie er mee in stemt. Daarom wil de partij toch meegaan, op voorwaar de dat er nog wat voordeeltjes worden uitgesleept. Zo moet Delta zijn best doen om het hoofdkantoor van het nieuwe bedrijf, dat na de overname ontstaat, in Zeeland te krijgen en dient het extra dividend dat door de overna me binnenkomt deels aan de gemeenten te worden uitge keerd. De andere partijen stellen die voorwaarde ook. Al leen GroenLinks bleef pertinent tegen. Koe vast na melken EEDE - Een melkkoe heeft gisterochtend in Eede voor de nodige opschudding gezorgd. Nadat het dier was gemol ken, maakte het een gekke bokkensprong en liep de ver keerde kant op, waarna het dier ruim drie kwartier klem zat onder een stellage. De koe onderging gisterochtend rond zeven uur het dage lijks melkritueel aan de Blindeweg in Eede. Toen de vee houder het dier van de melkmachine had ontkoppeld, ging het mis. „De boer staat tijdens het melken tussen de koeien, in een soort put. Na het melken slaan de dieren normaal gesproken rechtsaf de stal in. Maar dit dier ging opeens linksaf en kroop onder een stellage door", vertelt brandweerofficier van dienst M. Stokkerman. „Daardoor gleed de koe met haar voorkant in de put, die zo'n ander halve meter diep is. Haar achterkant bleef onder de stella ge steken." De brandweer van Aardenburg rukte uit om de koe uit haar benarde positie te bevrijden. Het dier hield aan het incident geen letsel over. rfnnr Marcel Modde SEKOOSKEKKE - Dc Ooster- Kheldedijk in de Schelphoek bij 1,1 Schouwse Serooskerke is „„gepast ten behoeve van Sduikers. Het is het eerste «ncrete resultaat van het over ig tussen het Waterschap jjnnvse Eilanden en de Neder- iandse Onderwatersport Bond (jiOB) voor betere voorzienin gen. het waterschap aan het stuk Oosterscheldedijk. De glooiing naar de laagwaterlijn is nu trapsgewijs vormgegeven. Ook zijn de gaten tussen de basalt blokken. ter hoogte van de plek waar de duikers doorgaans te water gaan, opgevuld met breuk steen en gietasfalt. Om valpartij en nog meer uit te sluiten, heeft het waterschap ook een leuning aangebracht. De NOB is al meer dan een jaar in gesprek met het waterschap over de aanleg van duikvoorzie- ningen De insteek is dat de maatregelen standaard worden opgenomen in het onderhouds- programma van de Oosterschel- dedijken. Bij de Schelphoek is de dijk over de lengte van één ki lometer versterkt. Daarnaast lig gen er ook plannen voor verbete ring van de duikplekken langs de Grevelingen. De provincie Zeeland, de gemeente Schou wen-Duiveland en de NOB heb ben daarvoor gezamenlijk een bedrag van 120.000 euro gereser veerd. NOB-woordvoerder B. Steijn van de werkgroep Zeeland spreekt van 'een mijlpaal'. „Voor watersporters is een stei ger al lang heel normaal. Nu hebben ook de sportduikers het vooruitzicht dat ze van het on derwaterleven in de Oosterschel- de kunnen genieten zonder hals brekende toeren te moeten uitha len om in en uit het water te ko men." De duikplek bij de Schelphoek vergt vanaf de par keerplaats nog wel steeds een wandeling van vijfhonderd me ter. Ander populaire duikplekken die nog op de nominatie staan voor een betere toegankelijk heid zijn Den Osse, Dreischor en Scharendijke aan de Greve lingen en Levenstrijd, Borren- damme, de Plompe Toren en Burghsluis aan de Oosterschel- de. Een veilig pad van het dijktalud naar de waterkant voorkomt met alleen lelijke uitglijders, het maakt de locatie in geval van ongelukken tevens beter be reikbaar voor hulpverleners. Daarnaast is het de bedoeling (verharde) parkeerterreinen, ver lichting en sanitaire voorzienin gen aan te brengen. (Advertentie) 0P «2* t rie\a9et Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE SCHOUWEN-DUIVELAND Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB ZIERIKZEE Tel: 0111-454647 Fax:0111-454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) P'etKleemans Ali Pankow Esme Soesman Melita Lanting Rudy Boogert (sport) CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl "NTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl be maatregelen bij de Schelp- koek zijn meegenomen in de on- ■óudswerkzaamheden van Glasverkoop voor kinderziekenhuis BURGH-HAAMSTEDE - In res- taurant Molenberg in Burgh- Haamstede wordt zaterdag een •glazenfair' gehouden. I De opbrengst van de glazen die deze dag verkocht worden, is be stemd voor het Sophia kinderzie kenhuis in Rotterdam. Het geld wordt daar gebruikt voor onder zoek van kinderen met hartkwa len De glazenmarkt is geopend Van 10.00 tot 15.00 uur. X00HDGOUWE - Met mede werking van diverse plaatselij ke verenigingen en ondernemers wordt zaterdag 10 december een kerstmarkt gehouden in het dorpshuis Noordgouwe. Bezoekers kunnen bij de verko pers onder meer terecht voor tal van zelfgemaakte kerstdecora ties, handdoekjes, kettingen, tif fany, kerstkaarten en vers ge bakken oliebollen. Verder verzorgt muziekvereni ging Con Amore tussen 11.00 en 12.00 uur een optreden op de markt. De kerstmarkt begint 's och tends om 10.30 en duurt tot 16.00 uur. stad. „Ik ga zeker niet twee keer verhuizen", heeft hij zich voor genomen. Met alle 34 huurders die nu nog in het complex wonen, voert de woningbouwvereniging binnen kort persoonlijke gesprekken. Eind 2006 zullen de betreffende flats gesloopt worden. Zeeuw- land hoopt in het voorjaar van 2007 met de nieuwbouw te be ginnen. Er komt hier een mix van huisvesting voor ouderen en voor jongeren. Het complex op de hoek van de Caustraat voor ziet in appartementen voor se nioren. Het wordt in getrapte vorm wat hoger - tot zes bouwla gen - dan de beide andere gebou wen van vier woonlagen met on der meer kleinere appartemen ten voor starters. Onder deze twee complexen wordt een inter ne parkeervoorziening gemaakt, gelijk met het maaiveld en met transparante wanden. De appartementen worden opge trokken uit rood gemêleerd met selwerk in combinatie met hout en veel glas. Architect Van der Weijden ontwierp voor Zeeuw- land ook seniorenwooncomplex Vroonenburg in Renesse en is nu ook bezig met een nieuw ont werp voor een appartementen complex in Scharendijke. door Ali Pankow ZIERIKZEE - In plaats van de aaneengesloten gevelrij van de huidige vijf appartementgebou wen in de De Jongestraat in Zie- rikzee, komen er straks drie wooncomplexen met veel ruim te en doorzicht daar tussenin. De gebouwen worden alzijdig; dat wil zeggen dat ze vanaf alle kanten de aanblik van een voor zijde hebben en de bewoners in het rondom liggend gebied nooit tegen een achtergevel zullen aan kijken. De complexen worden gebouwd in opdracht van woningbouw vereniging Zeeuwland. Archi tect P. van der Weijden tekent samen met zijn collega H. Hou- ben voor het ontwerp. Hij toon de de tekeningen gisteravond met trots in het MFC in Zierik- zee. De presentatie in de vorm van een inloopavond trok veel belangstellenden. „Ik woon er al tweeënhalf jaar met plezier en zou straks best te rugwillen naar het nieuwe com plex", zegt de van oorsprong uit Irak afkomstige A. Alubaidi. Of hij ook echt zal inschrijven voor een appartement in het nieuwe complex, hangt vooral af van de De flats aan de De Jongestraat en De Calandweg worden vervangen complexen. toekomstige huurprijs. Hij schrikt een beetje van de indica ties. De kale huur voor de kleine driekamerappartementen zal tot circa 474 euro gaan bedra gen. Dat geldt ook voor de grote re tweekamerappartementen, terwijl de vierkamerapparte- menten ongeveer 604 euro per maand gaan kosten. Een andere bewoner, A. El- desouky, wil er eerst eens rustig met een deskundige van Zeeuw- land over praten. Hij kwam twaalf jaar geleden vanuit Egyp te naar Nederland. Hij heeft het door drie nieuwe appartementen foto Marijke Folkertsma goed naar zijn zin in Zierikzee, maar hecht niet zo zeer aan die De Jongestraat en denkt elders ook best naar zijn zin te kunnen wonen. Ook B. Schot, die al ruim dertig jaar hier woont, ziet uit naar een stek ergens anders in de Leolux Kees den Herder Zo'n paalhoofd in zee. Een sterke lijn. Trekt aandacht Deelt het strand in vlakken die uitnodigen om er je voetsporen in te drukken. Leolux, Sterk in het interieur. Designed voor ambitie. En comfort natuurlijk. Nodigt uit om relaxt te zitten, actief te denken, plannen te beramen. Zomaar wegdromen kan ook. Of lekker lezen, voor de buis zitten, converseren... Dat is nou Leolux. Geschapen voor persoonlijkheid j Noordweg 1 25 Serooskerke, 0118-593030 I wwwkeesdenherder.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 39