Hoofdbestuur CDA grijpt in De Wèrkplèkke krijgt de ruimte PZC PZC m Zeeuwen voor bijna 100.000 euro Oostdijk wil graag een nieuwe school Centrum voor dagbesteding Extra ledenvergadering moet einde maken aan crisis in Kapelle vrijdag 9 december 2005 Raad Goes eens met bod op AVR GOES - Een ruime meerderheid van de Goese gemeente raad vindt dat Delta een bod mag uitbrengen op afvalver werker AVR in Rotterdam. Dat bleek gisteren tijdens een extra commissievergadering. Delta wil uiterlijk volgende week dinsdag bieden op AVR. Ze doet dat samen met het Franse bedrijf Suez/Sita. De aandeelhouders van Delta, onder meer de provincie en de dertien Zeeuwse gemeen ten, moeten daar wel mee akkoord gaan. WD, CDA, D66 en SGP/ChristenUnie in de Goese raad vinden het prima dat Delta een bod doet op AVR. ,,In de ze energiemarkt is het eten of gegeten worden", verwoord de P. Colijn (SGP/ChristenUnie) de gevoelens. „Delta is een klein bedrijf en heeft dus maar één keuze: groter wor den. Als dat niet gebeurt, wordt het bedrijf zelf overgeno men." De PvdA is op zich tegen de overname, maar ziet in dat Delta toch wel een bod mag doen, omdat de provincie er mee instemt. Daarom wil de partij toch meegaan, op voorwaarde dat er nog wat voordeeltjes worden uitge sleept. Zo moet Delta zijn best doen om het hoofdkantoor van het nieuwe bedrijf, dat na de overname ontstaat, in Zeeland te krijgen en dient het extra divident dat door de overname binnenkomt deels aan de gemeenten te worden uitgekeerd. De andere partijen stellen die voorwaarde ook. Alleen GroenLinks bleef pertinent tegen. Scooterrijder raakt gewond MIDDELBURG - Een 49-jarige Vlissinger is gisteroch tend rond half acht gewond geraakt bij een ongeval in Middelburg. De man reed op zijn scooter over de Hout- kaai. Op het kruispunt met de Koningsbrug verleende hij geen voorrang aan een Unimog, een soort vrachtwagen. Dat voertuig werd bestuurd door een 17-jarige Middelbur ger. Het slachtoffer is met beenletsel naar het ziekenhuis gebracht. Celstraffen geëist tegen overvallers MIDDELBURG - Officier van justitie J. Zondervan heeft gisteren tegen een 23-jarige Vlissinger voor het plegen van twee gewapende overvallen drie jaar gevangenisstraf geëist, waarvan vier maanden voorwaardelijk. Tegen een 28-jarige medeverdachte uit Vlissingen werd 23 maanden gevangenisstraf, waarvan drie maanden voorwaardelijk, geëist. De officier vroeg de oudste verdachte vrij te spre ken van de overval op een bakkerij. Het duo had op 6 juli in Oost-Souburg een 17-jarige jongen onder bedreiging van een wapen een gsm en een portemonnee afgeperst. Met de bankpas van het slachtoffer werd 450 euro ge pind. Bij de pinautomaat werd een van de verdachten her kend. In de woning van de 23-jarige Vlissinger werd ver volgens een horloge gevonden. Die bleek afkomstig te zijn van een bakker, die eerder was overvallen. Uitspraak is op 21 december. Boete voor fietsers in Middelburg MIDDELBURG - Bij controles van fietsers heeft de poli tie gisterochtend dertien bekeuringen uitgedeeld. Op de Middelburgsestraat werden rond acht uur acht fietsers be keurd omdat hun verlichting het niet deed. Op de Nieuwe Vlissingseweg kregen vijf fietsers tussen half acht en kwart over een acht een bon omdat ze door het rode licht reden. Eén van hen werd ook bekeurd omdat hij of zij zich niet kon identificeren. door Rob Paardekam Natuurlijk beloofden de meeste raadsfracties niets, al stelden ze OOSTDIJK - De inwoners van allemaal dat de problematiek se- Oostdijk stellen niet veel eisen, rieuze aandacht verdiend. Al maar één vurige wens hebben ze leen CDA'er P. Allewijn ging zo wel: een nieuwe school. ver om te stellen dat nieuw bouw van de school in Oostdijk De raad van Reimerswaal trekt voorrang moet krijgen boven de de komende tijd langs alle ker- geplande bouw van een nieuwe nen om eens van de mensen te brandweerkazerne in Krabben- horen wat er zoal speelt in het dijke. „Die kazerne is er lang dorp. Oostdijk was gisteren als niet zo slecht aan toe als de eerste aan de beurt. De inwo- school", zei hij. Het is overigens ners bleken niet zo heel veel maar de vraag in hoeverre hij wensen te hebben. Natuurlijk het standpunt van de fractie ver- willen ze dat het dorp in de toe- tegenwoordigde, want Allewijn komst kan blijven uitbreiden, is geen raadslid, maar vervan- maar nog meer kwam het punt ger. M. Weststrate van Leefbaar van de basisschool De Bornput - Reimerswaal stelde het voorstel de enige school in het dorp - wel te kunnen ondersteunen. naar voren. Die voldoet volgens veel aanwezigen absoluut niet meer aan de eisen van deze tijd. (Advertentie) Het sanitair in het oude gebouw is niet om aan te zien en het kli maat is niet te beheersen In de winter tocht het en is het koud, terwijl leerlingen en leerkrach ten 's zomers baden in het zweet. Bovendien kent de school nu twee locaties, wat ook niet handig is. De conclusie in dorps huis Apeldoorn was gisteren dan ook helder: Oostdijk moet een nieuwe school krijgen. De kopieerservice KoPietje van De Wérk door Willem van Dam KAPELLE - Tegen de deur van de kast op de afdeling houtbewerking is een briefje geplakt: Wij zijn vriendelijk voor elkaar en zeggen vaak leuke din gen tegen en over elkaar. Dat is heel be langrijk in De Wèrkplèkke. Eigenlijk, zegt locatiemanager Wim Kooijman, zou zo'n spreuk in elk bedrijf moeten hangen. „Maar hier werken we met men sen die voor dat soort dingen extra ge voelig zijn." In kantine, keuken en gang staan de ver huisdozen hoog opgetast. Aan de muur tientallen foto's van het toekomstige ge bouw. In de kantine hangt een oproep: wie wil tijdens de verhuizing een hand je toesteken? Liefhebbers genoeg. Meer dan vijftien vrijwilligers hebben zich al aangemeld: om te helpen bij het inpak ken, schoonmaken en andere vervelen de maar noodzakelijke karweitjes. Maandag 19 en dinsdag 20 december gaan ze over. En ze kijken er reikhal zend naar uit. Want De Wèrkplèkke. centrum - op gereformeerde grondslag - voor dagbesteding en arbeidsrehabilita tie aan de Biezelmgsestraat in Kapelle is dringend toe aan een nieuwe accom modatie. Locatiemanager Kooijman: èkke gaat verhuizen. „We zijn nogal krap behuisd, alles zit hier kriskras door elkaar. En als het flink heeft geregend, komt het water door het dak heen en moeten we allerlei emmers tevoorschijn halen." De Wèrkplèkke (onderdeel van de stich ting Eleos) is er vooral voor mensen met psychische problemen die op zoek zijn naar een zinvolle dagbesteding. Ruim veertig deelnemers telt het centrum. De meesten van hen verblijven in de nabij gelegen Toevlucht, een instelling voor geestelijke gezondheidszorg. Ook de Toevlucht valt onder de paraplu van Eleos. De Wèrkplèkke biedt de deelnemers di verse activiteiten. Zo is er een tuinafde- ling waar zij alle werkzaamheden ver richten die ook in een tuincentrum ge beuren; tuinaanleg en -onderhoud bij particulieren behoort daar eveneens toe. Op de afdeling houtbewerking worden speelgoed, meubels en poppenhuizen ge maakt. Die worden in de eigen winkel verkocht of op bestelling gemaakt. Zo leverde De Wèrkplèkke recent nog een partij veilingkistjes voor het Fruitteelt museum in Kapelle. Het centrum voor dagbesteding en arbeidsrehabilitatie heeft nog meer in huis: een creatieve af deling (specialiteit: brei- en borduur werkjes), een kopieerservice (KoPietje), een bloemschikafdeling, een productie afdeling (onder meer inpakwerk) een boekwinkeltje (In de Boekenkist), een cateringafdeling (gespecialiseerd in koe ken en taarten). En: er is een een afde linkje waar cd's worden gekopieerd. Nee, stelt locatiemanager Kooijman ge rust: De Wèrkplèkke doet niet aan pira terij: het gaat hier om het kopiëren van preken. En dat is, weet hij, volstrekt le gaal. Opstapje Voor een aantal cliënten is De Wèrk plèkke een opstapje naar het reguliere bedrijfsleven. Maar. zegt Wim Kooij man (hij is pas sinds enkele weken aan het centrum verbonden), daarbij moet aan een erg groot aantal worden ge dacht: ongeveer vier of vijf per jaar stro men er jaarlijks door naar - bijvoor foto Ronald den Dekker beeld - een winkel of een meubelmake rij. De Wèrkplèkke ontstond m 1980 en be staat dus inmiddels 25 jaar. Het cen trum werd aanvankelijk ondergebracht in De Toevlucht, verhuisde daarna naar een woonpand en zit sinds 1997 in een voormalig schoolgebouw (d'Ouwe Scho- le) aan de Biezelingsestraat. Tastbaar souvenir: een heuse ouderwetse school bel. Kooijman: „Die doet nu dienst als koffiebel." Vanaf het volgend jaar is De Wèrkplèk ke te vinden in een nieuw (huur)pand aan de Stationssingel. Kooijman is er zeer verguld mee: ,,De ruimte die we er krijgen is ruim twee keer zo groot en dat betekent dat we ook het aantal deel nemers kunnen uitbreiden." Het nieuwe centrum voor dagbesteding en arbeidsrehabilitatie wordt vermoede lijk in de eerste week van mei officieel geopend. Dan zal ook het zilveren jubi leum worden gevierd. Wat er met d'Ouwe Schole gaat gebeu ren, staat nog niet vast. De gemeente wil het gebouw verkopen, maar dan moet eerst een oplossing gevonden wor den voor de diverse andere organisaties (zoals Vluchtelingenwerk, een wijnma- kersgilden en aquariumvereniging Vuumeon) die er nu nog huizen. Taxicentrales niet schuldig aan negeren rusttijd doorAectorDooms MIDDELBURG - Hoe ver moe ten taxibedrijven gaan om te zorgen dat werknemers de rust tijden in acht nemen? Die vraag stond gisteren centraal in de strafzaak tegen de Taxicentra les Middelburg en Renesse. De economische politierechter be handelde de zaak van een man uit Borssele die het niet zo nauw had genomen met de verplichte rusttijden. De politierechter concludeerde uiteindelijk dat de taxicentrales moesten worden vrijgesproken. De man reed met taxi's voor bei de Zeeuwse taxibedrijven. Daar door nam hij een loopje met de dagelijkse rusttijd van acht uur. Economisch officier van justitie L Boogert vond dat de taxicen trales tekort waren geschoten in de zorgplicht en eiste voorwaar delijke boetes. De directeur van Taxicentrale Renesse zei aan vankelijk niet te weten dat de man nog voor een ander bedrijf taxi reed. „Iedereen die bij ons in dienst treedt, moet een verkla ring ondertekenen. Als hij bij een andere werkgever in dienst is, moet hij dat melden. Dat heeft hij niet gedaan." De officier bleef erbij dat de (axieentrales beter moeten om gaan met de zorgplicht. De poli- ierechter vond het een lastige aak. maar stelde dat de zorg plicht met verder kan gaan dan binnen het eigen bedrijf. ffinterfair bij De Akkerwinde NISSE - Werk-leerboerderij De Akkerwinde aan de Lageweg bij Nisse houdt morgen de jaarlijk se winterfair van 11.00 tot 16.00 De Akkerwinde is in bedrijf. De deelnemers laten zien wat voor werk ze doen. Er is een markt met kerst- en winterdecoraties. Raasboerderij Ter Nisse is pre sent en de theeschenkerij is open Voor kinderen staat een grabbelton klaar. Ze kunnen kerststukjes maken en een prijs- i je winnen met het inkleuren van eenkerstplaat (Advertentie) t de \a<3eT Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag gedurende de openingstij- den;zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE bevelanden/tholen I Stationspark 28 Postbus31 ■1460 AA goes Tel: 0113-315670 Fax:0113-315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Frank Balkenende (chef) Cornelleke Blok Willem van Dam Mieke van der Jagt Rob Paardekam Koen de Vries (sport) I Harmen van der Werf centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Pax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet wvw.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl door Harmen van der Werf KAPELLE - Het landelijke be stuur van het CDA heeft het heft in handen genomen binnen het CDA Kapelle. Maandag is er onder leiding van landelijk CDA-bestuurslid J. de Jager een extra ledenvergadering om te proberen tot een definitieve Ka- pelse CDA-kandidatenlijst te ko men voor de raadsverkiezingen van 7 maart 2006. Vorige week donderdagavond ontstond er een crisis binnen het CDA Kapelle. Het afdelings bestuur had een ontwerp-kan- didatenlijst gemaakt met nieuw komers aan de top. Op één na waren alle raadsleden en de zit tende wethouder G. Burger op onverkiesbare plaatsen gezet. Op de ledenvergadering van het CDA donderdagavond zou de lijst definitief worden vastge steld. De CD A-leden gooiden de volgorde echter om. Zij kozen in meerderheid Burger tot lijsttrek ker, waarop de door het bestuur aangedragen nieuwkomers zich één voor één terugtrokken. Het afdelingsbestuur trok zijn con clusies en trad af. Een definitieve lijst was er even wel nog niet. Alleen de eerste vier kandidaten waren verko zen; wethouder Burger en de zit tende raadsleden M. Eversdijk, A. Feijtel-Jobsen en F. Theunis- sen. En de CDA-afdeling Kapel le was feitelijk 'onthoofd'. „Het is dan gebruikelijk dat het lan delijk bestuur tijdelijk de gang van zaken overneemt", licht L. Coppoolse toe. De oud-provin ciaal bestuurder is voorzitter van het CDA Zeeland en zit in het landelijk algemeen bestuur van het CDA. Hij meldt dat er maandag weer een ledenverga dering is in Kapelle die door het dagelijks CDA-bestuurslid De Jager zal worden voorgezeten. De Jager, die in Rotterdam woont, komt uit Kapelle en kent de gemeente dus goed. Of dat veel zal helpen, is de vraag. De verhoudingen staan nog altijd op scherp. Afgetreden voorzitter B. Langendoen ver telt dat geprobeerd is via Cop poolse tot een vergelijk te ko men. Dat is niet gelukt. Het tij delijke bestuur in de persoon van De Jager is nu gerechtigd met een nieuw voorstel voor een kandidatenlijst te komen. Dat kan, zegt Coppoolse, onder 'zeer bijzondere omstandigheden' ge beuren en daar is naar zijn idee in Kapelle sprake van. Wethouder Burger vindt echter dat hij en de drie andere kandi daten zijn verkozen en dat de lijst alleen compleet moet wor den gemaakt. „Ik heb vijf men sen bereid gevonden die dat wil len en ik heb leden aangedragen die een bestuur willen vormen." Burger peinst er niet over zijn plek op te geven. De crisis binnen het CDA Kapel le is terug te voeren op de keuze van de raadsfractie twee jaar ge leden om na het gedwongen ver trek van SGP-wethouder L. Nie- wenhuijse een college van burge meester en wethouders te vor men met de WD en Gemeente belang. Het afdelingsbestuur was het daar met mee eens. De relatie met de raadsfractie is sindsdien bekoeld. agenda Kozijn verkoper uit België tilt STREEKACTIVITEITEN GOES - ROC Bessestraat, Vrijwilligers- markt met presentaties van diverse or ganisaties Snooker Centrum, 13.30-16.30 uur: Bil jart voor ouderen, buurtwerk Goese Pol der; 's-GRAVENPOLDER - Molen de Koren halm. 15.00-21.00 uur: Wintermarkt, HANSWEERT - Kaj Munk, 13.00 uur: Seniorensoos; KAMPERLAND - Zeelandnet-sludio. 19.00-22.00 uur Kerstmarkt; Jeugdsoos De Sik, 20.00 uur: Geopend voor de jeugd van 12 toten met 20 jaar; KAPELLE - Sportgebouw Molenvate. 10.00-11.30 uur: Jeu de boules; De Vroone, 13.00 uur: Soos. biljarten; KRUININGEN Ons Dorpshuis. 13.00-17.00 uur: Biljartclub senioren; THOLEN - Voor Gasthuiskapel in de Kerkstraat, 18.30-20.00 uur. Fakkelwake door Amnesty Internationaal; Meulvliet, 20.15 uur: Literaire show Ivo de Wijs en Pieter Nieuwint; WEMELDINGE - De Wemel, 13.00 uur 13.00 uur: Soos; biljarten en kaarten, YERSEKE - Dreef en Kerkplein, 08.00-13.00 uur Weekmarkt; HetTrefpunt, 13.00-17.00 uur: Biljarten door Aector Dooms MIDDELBURG - Een 29-jarige man uit Antwerpen heeft twaalf Zeeuwen voor een bedrag van 96.000 euro opgelicht. Voor offi cier van justitie J. Zondervan was dat gisteren aanleiding om bij de rechtbank in Middelburg tegen de verdachte bij verstek zestien maanden gevangenis straf te eisen. De officier nam in zijn eis een bedreiging en een poging tot op lichting van een verzekerings maatschappij voor 54.000 euro mee. Gedupeerden dienden schade claims in tot een bedrag van 65.000 euro. Justitie wil het schadebedrag innen. Of de slachtoffers ooit de schade ver goed zullen krijgen, dient te wor den betwijfeld. De verdachte woonde in 's-Heer Arendskerke toen hij zich in 2002 en 2003 bij bewoners op Be veland en Walcheren als aanne mer presenteerde. Hij maakte voor klanten offertes voor de le vering en plaatsing van kunst stofkozijnen en voor renovaties van woningen. Met dien verstan de dat er vooraf een aanbetaling (tot veertig procent van de aan- neemsom) werd gedaan. De voor schotten werden betaald, maar de kozijnen werden nooit gele verd en de verbouwingen moe ten nog plaatsvinden. Een aantal gedupeerden woon de de rechtszaak bij. „Hij was mijn buurman. Ik heb hem zien verhuizen, maar ik kon niets doen", zei één van de slachtof fers. Een ander vertelde dat de oplichter betrouwbaar over kwam. De meesten zeiden nog steeds de (financiële) gevolgen te ervaren. De Belgische verdachte, die een vrouw bedreigd had door 'Ik schiet een kogel door je kop' te roepen, deed op 27 oktober bij een verzekeringsmaatschappij aangifte van diefstal van materi alen, die uit zijn bedrijf in Goes zouden zijn weggenomen. Een le verancier had zijn spullen terug gehaald, omdat de verdachte die niet had betaald. De man werd opgepakt in België, waar hij te genover de politie verklaarde zich niet schuldig te voelen aan oplichting. Door de inbraak in zijn bedrijf zouden problemen zijn ontstaan die hem tot faillis sement dreven. De raadsman van de verdachte had op het laatste moment om aanhouding van de zaak ge vraagd, maar dat verzoek werd door de rechtbank afgewezen. Uitspraak volgt op 21 decem ber. Noordweg 125 Serooskerke, 0118-593030 www keesdenherder.nl (Advertentie) Kees den Herder >'n paalhoofd in zee Een slerke lijn. Trekt aandacht. Deelt het strand in vlakken die uitnodigen om er je voetsporen in te drukken. Leolux. Sterk in het interieur Designed voor ambitie En comfort natuurlijk. Nodigt uit om relaxt te zitten, actief te denken, plannen te beramen. Zomaar wegdromen kan ook. Of lekker lezen, voor de buis zitten, converseren. Dat is nou Leolux Geschapen voor persoonlijkheid. Interieurstyling Walcheren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 33