PZC Ovezande krijgt nieuw centrum GtoeNRik Sscol Wolphaartsdijk in actie tegen plan gemeente Linden tussen dorp en industrie Kerstbomen Vrijwilligerswerk? Dat doe je gewoon! filjoenen euro's vliegen Borselse gemeenteraad om de oren 1YPO THEE KR EN T E Yoghurtflip: Het frisse en fruitige zusje van de Vlaflip! Ingrijpende aanpassingen aan in- en uitvalsweg Goes Elektriciteitsmast feadie: 0113-315649 3lS'«C'P4C-nl ^bus 314460 AA Goes .ortpnti6*explo'lrtie. ïird en Midden-Zeeland: 0113-315520; baanderen: 0114-372770; 2a{: 020-4562500. irijdag 9 december 2005 J De campagne is mogelijk ge Week van de vrijwilliger 7 tlm 14 december 2005 Informatie: www.servz.nl maakt door financiering van provincie Zeeland Harmsn van der Werf VEZANDE - In navolging van einkenszand, 's-Gravenpolder o de komende jaren 's-Heeren- iMk wacht Ovezande in het dorpscentrum een vernieuwings sla?' Cns-katholieke basisschool e Zandplaat krijgt bij de iets Efderop gelegen gymzaal een Uw gebouw. Dit wordt een rede school, waarin ook de nog ide jeugdsoos gehuisveste peu- rrspeelzaal een plek krijgt. Bij locatie die vrijkomt na ver hit en sloop van het huidige lolgebouw, zijn vierendertig jgappartementen gedacht in nelagen. Het dorpshuis en ook lugdsoos De Klomp blijven in de huidige panden. Die zijn eels m een als beeldbepalend [kenmerkt oud schoolgebouw ïvestigd. je kosten van de hele operatie njn geschat op 2,15 miljoen eu ro. waarvan voorlopig slechts 15 000 euro is gedekt. De rest koet uit grondverkoop komen oor de appartementen, uit on- erhoudsfondsen en financiële jeevailers van de gemeente Bor- je portvelden De vernieuwingsslag in het hart an het dorp is niet het enige rat Ovezande te wachten staat. Jok rond de sportvelden gaat het een en ander gebeuren. Bor- selewil die logischer gaan inde len, de tennis- en voetbalvereni ging aan een nieuw onderkomen helpenen op de plek van de ten nisbanen die het dichtst bij het dorp liggen, ruimte bieden voor de bouw vier a vijf vrijstaande huizen.Met dit plan is nog eens Van 't Westeinde jop nummer twee kandidatenlijst IDDELBURG - Oud-wethou- Jder A. van 't Westeinde maakt rijn rentree in de Middelburgse I politiek. Hij staat tweede op de nkandidatenlijst van Groenlinks I voor dc komende verkiezingen. I De partij stelde, net als het CDA jende PvdA gisteravond de kan ji didatenlijst vast. n 't Westeinde keert terug in (raad als GroenLinks net als 2002 twee zetels haalt. Vol- jens fractievoorzitter J. van venhuizen is nog niet beslo- jn wie er eventueel wethouder rit. „We zijn wel bereid om leen coalitie te stappen, maar je zullen wel met hardere eisen omen dan de vorige keer. Daar 'ben we van geleerd." Groen te trok zich in september te ling uit het college na het besluit I én te stoppen met de bouw van I le: theater aan de Zuidsingel. (Advertentie) ouutef nden eide kerstdagen serveren wij een 5-gangen keuzemenu* 53,- p.p. 1 ijdens he t aperitief stelt u uw eigen menu samen lelefoon: 0118-59/900 Graag sturen wij u ons kersüném 2005 toe een bedrag gemoeid van 1,3 mil joen euro. Wethouder M. Vermue-Vermue (CDA) presenteerde gisteravond de ambitieuze projecten aan de Borselse gemeenteraad die positief reageerde. De plannen verkeren nog in een pril stadium. Aan de raad wordt begin februari geld gewaagd om de plannen verder uit te werken. Vermue-Vermue wilde er dan ook nog geen planning aan vastplakken, maar het is be kend dat er een tijdslimiet is voor de bouw van de zorgappar- tementen. Die moet in 2010 be ginnen. „Maar wat gebeurt er als wij die limiet om goede rede nen niet kunnen halen?", vroeg de wethouder zich af, waarmee zij aangaf dat er wel enige rek in zit. J. I-Iuijbrechts, directeur van ba sisschool De Zandplaat, hield er alvast rekening mee dat hij in 2009 in het nieuwe gebouw kan zitten. Hij was enthousiast over het plan, zeker omdat de peuter speelzaal erbij komt. „Dat past prima binnen de visie op vroeg- schoolse educatie, dat kinderen al jong kennismaken het spe lend leren." De miljoenen euro's vlogen de Borselse gemeenteraad niet al leen voor Ovezande om de oren. Wethouder F. Tollenaar (SGP) serveerde een al eerder bekend gemaakt plan voor nieuwbouw van de rooms-katholieke Don Bosco-school in 's-Heerenhoek, op te leveren 1 februari 2008. De school verhuist enkele hon derden meters en sluit dan aan bij de gymzaal. Op de plek van de school zijn achtentwintig tot dertig zorgwoningen gepland en twaalf verpleeghuisplaatsen. De oplevering is 1 mei 2009 voor zien. Burgemeéester J. Gelok liet de toekomst van het gebied rond sporthal De Zwake in 's-Gra venpolder zien. In een schil rond De Zwake moeten hal verwege 2008 drieëndertig zorgwoningen en achttien ver pleeghuisplaatsen gebouwd zijn. NIEUWDORP - Kinderen van de twee Nieuwdorpse scholen, de Octopus en de Re genboog, hebben gisteren twee linden geplant aan weerskanten van de Frankrijk- weg. De bomen zijn nog klein en kaal, maar binnen een halve eeuw zullen het markante zuilen zijn op de plaats waar de Nieuwdorpse Hertenweg net is overgegaan in de Frankrijkweg. De bomen staan op de scheiding tussen het dorp en het industriege bied Sloe. Het waren juist de schoolkinderen die aan het werk werden gezet, want zij gaan het nog meemaken dat de linden gaan lijken op de monumentale grensbo- men die in de gemeente Borsele sinds honderden jaren de grenzen tussen eigendom men aangeven. Nu zien de linden er veel ieler uit dan de bossen in de groengordel, waarvan ze een officiële afsluiting zijn. Wethouder M. Vermue-Vermue van de ge meente Borsele legde uit dat de bomen goed van pas komen in de plannen voor een veel groter groenproject. Vermue zou het liefst zien dat het Sloebos - nu 100 hecta re maar gepland op het dubbele - zich van Borssele, langs 's Heerenhoek naar Nieuwdorp zou slingeren. Het Sloebos zou dan mooi aansluiten op de groene ge luidswal die aan de westkant van Nieuwdorp loopt. De linden vormen de afsluiting van de eerste fase van die groenstrook Al bijna tien jaar geleden werd eraan begon nen en de bomen en struiken zijn al behoorlijk groot. De tweede en laatste fase is niet zo uitgebreid. De strook wordt nog een stukje verlengd en ook aan de kant van de aarden geluidswal komen nog bomen en struiken. foto Ronald den Dekker door Mieke van der Jaqt WOLPHAARTSDIJK - Ze wil len het niet, zoveel is duidelijk. De mensen die gisterenavond het zaaltje van de Griffioen in Wolphaartsdijk vol maakten, kwamen niet voor de lekkere koffie maar om een strategie te bepalen. Hoe voorkomen we dat de gemeente Goes het bestem mingsplan Wolphaartdijk Oost ook werkelijk uitvoert? Iedereen die kwam beraad slagen, woont in de buurt van dat plan, waar nu nog volkstuin tjes en akkerland het zicht naai de Zandkreek vrij houden. De gemeente Goes heeft de hele lap sinds kort in bezit en wil er hui zen bouwen, waterpartijen aan leggen en enkele volkstuinen handhaven. De omwonenden zijn bang voor uitzichtverlies, verkeersoverlast en waardever mindering van hun onroerend goed. Ze realiseren zich echter dat dat niet allemaal argu menten zijn waarvan de gemeen- (Advertentie) 1 JAAR LANG te erg onder de indruk zal ra ken. Voorafgaand aan de bijeen komst vroeg en kreeg voorzitter Sjaan Huissoon van de dorpsver eniging en tevens raadslid voor D66 het woord. Een van de inwo ners had in een vuile brief aan haar adres gesuggereerd dat de dorpsvereniging met de gemeen te onder een hoedje heeft ge speeld en dat de plotselinge pre sentatie van het plan tijdens een bijeenkomst vorige week, be doeld was om de inwoners te overvallen. Huissoon voelde zich daardoor beledigd, maar wilde met het ware verhaal vooral de dorpsver eniging vrijpleiten. Die hoorde niet eerder van het plan dan de rest van de inwoners. Als voor zitter was Sjaan Huissoon twee weken eerder benaderd onder strikte geheimhouding. De ge meente had de grond toen nog niet gekocht en vreesde dat die zou worden weggekaapt door projectontwikkelaars als het be kend werd. Huissoon dwong een presentatie tijdens de geplande vergadering bij de gemeente af, omdat ze het niet langer fatsoen lijk vond de informatie voor zich te houden ten opzichte van haar dorpsgenoten. Misverstanden Nadat de misverstanden waren rechtgezet gingen de belangheb benden op zoek naar argumen ten. Die werden allereerst gevon den in de verkeersafwikkeling, toch al niet de sterkste kant van Wolphaartsdijk. De aanwezigen vonden dat eerst de infrastruc tuur maar eens in orde moet ko men, voordat de gemeente aan woningbouw denkt. Sommigen vroegen zich af of die woning bouw wel nodig is. Er staan im mers zat huizen te koop. Ge meentebestuurders en ambtena ren kregen echter direct na het bekend worden van de plannen legio telefoontjes van belangstel lenden. Ook het aloude nimby-effect (niet bij mij in de achtertuin) bleek in Wolphaartsdijk opgeld te doen. Een dame vroeg zich af waarom er niet in de Frederiks- polder wordt gebouwd. De men sen die daar wonen zouden niets van de nieuwe wijk hoeven zien. Er bleek verbolgenheid bij de volkstuinders, die weliswaar een vereniging hebben maar nog Campina heeft iets nieuws voorde liefhebbers van fruityoghurt Yoghurtflip. Wederom een heerlijk toetje dat in drie vrolijke kleuren uit het pak komt In het pak zitten twee frisse smaken yoghurt met daartussenin een lekkere saus met echte stukjes fruit Zorgcoördinator Meuleweie blijft WOLPHAARTSDIJK - Woonzorgcentrum De Meuleweie in Wolphaartsdijk houdt zijn zorgcoördinator. De gemeen te Goes trekt daar 14.000 euro voor uit. De zorgcoördinator is overdag aanwezig en regelt allerlei zaken die met de zorgbehoefte van de bewoners te maken heeft. Op die manier kan snel en doelmatig hulp worden geboden. De bewoners zien deze service niet graag ver dwijnen. Het is de bedoeling dat de coördinator in de toe komst met gelden uit de Wet Maatschappelijke Ondersteu ning (WMO) wordt betaald. Die zou in eerste instantie be gin volgend jaar worden ingevoerd, maar vanwege de complexiteit zal dat niet eerder dan medio 2006 gebeu-jj ren. Daardoor was even onzeker hoe de coördinator be taald moest worden. Zorgcentrum Poelwijck in 's-Heer. Arendskerke, dat deze persoon m dienst heeft, deed een' beroep op de gemeente om snel met een oplossing te ko men. Zelf kan ze de kosten voor de coördinator niet hele maal ophoesten. De gemeente stelt nu 14.000 euro be schikbaar om 2006 te overbruggen. In een later stadium wordt bekeken of de gemeente, die verantwoordelijk wordt voor de uitvoering van de WMO, vanaf 2007 eerr structurele bijdrage voor de coördinator gaat leveren. Iraanse asielzoeker weer thuis VLISSINGEN - Mehdi Hooshyar, de Iraanse asielzoeker uit Vlissingen die sinds vorige week zaterdag in honger staking is, is weer thuis. Hij werd afgelopen weekeinde opgenomen in het ziekenhuis met hartklachten. Volgens vrienden bleek na onderzoek dat zijn hart in orde was. Hooshyar is in het ziekenhuis ook psychiatrisch onder zocht. Ook met zijn geestesgesteldheid zou niets mis zijn. Hij is inmiddels wel zes kilo afgevallen. Hooshyar is uitge procedeerd en moet terug naar Iran. Uit protest heeft hij zijn oren en mond dichtgenaaid. Brandvlekken dorpshuis Stavenisse STAVENISSE - Aan de achterkant van het dorpshuis in Stavenisse zijn diverse brandplekken op het pas geschil derde hout aangebracht. De schade bedraagt enkele hon derden euro's. Portemonnee uit tas gerold ZIERIKZEE - Een vijftigjarige vrouw uit de gemeente Schouwen-Duiveland is gistermiddag haar portemonnee kwijtgeraakt. De portemonnee lag in een tas die naast haar op de grond stond in een horecagelegenheid aan de Appelmarkt in Zierikzee. Een onbekende man kwam naar de vrouw toe, bukte zich, raapte een munt van de vloer en gaf die aan haar. Toen hij weg was, bleek dat haar portemonnee was verdwenen niet door de gemeente zijn bena derd. Ook vraagtekens over de historische en landschappelijke waarde van het gebied, zullen moeten worden beantwoord. Het gebiedje is in eerdere nota's aangemerkt als verbindingszone in de ecologische hoofdstruc tuur. Heel praktische bezwaren waren er bij de managehouder aan de noordkant van het plannetje. Hij had de indruk dat de milieucontour rond zijn bedrijf wel met een erg natte vinger is getrokken. Een andere autochtoon wist te vertellen dat er vroeger een vuilnisbelt is geweest en vermoedde dat de grond ernstig vervuild kan zijn. Bezwaren De vergadering' besloot alles in een kleinere groep tot op de bo dem uit te zoeken. In de in spraaktermijn, de komende zes weken, zullen de belanghebben den wel argumenten uitwisselen maar iedereen zal zelf zijn be zwaren bij de gemeente kenbaar maken. Als het nodig is zal de initiatiefgroep het bezwaar bun delen. De Wolphaartsdijkers zijn niet van plan het de gemeente ge makkelijk te maken. Een eerder plan op een andere locatie, waar in een projectontwikkelaar met een een stuk rondweg wilde mee nemen, werd afgewezen onder meer wegens het ontbreken van maatschappeüjk draagvlak. Wel nu, dan kan de gemeente zijn borst ook voor Wolphaartsdijk Oost natmaken. door Harmen van der Werf GOES - Om de doorstroming van het autoverkeer vanaf de Deltaweg over de 's-Heer Hen- drikskinderendijk richting Goes én andersom te verbeteren, heeft de provincie afgelopen nacht ingrijpende aanpassingen laten uitvoeren. Wie vanaf de Deltaweg komend vanaf Rijksweg A58 naar Goes wil, hoeft vanaf vandaag niet meer voor verkeerslichten te wachten. Die zijn verwijderd. Het verkeer dat rechtsaf slaat op de Deltaweg, heeft voortaan vrij baan. Dat is nog niet zo in grijpend. Het aantal rijstroken op de 'sHeer Hendrikskinde- rendijk, de weg richting Goes, is ook afgelopen nacht terugge bracht van twee naai- één. Om het verkeer vanaf de Deltaweg vrij baan te kunnen geven, was dat noodzakelijk, volgens de pro vincie. Ook aan de andere kant van de 's-Heer Hendriks- kinderendijk. komend vanaf de rotonde op de Ringbaan-West (het Tiendenplein) richting Del taweg, is het aantal rijbanen ver minderd van twee naar één. De verkeersmaatregelen zijn uit gevoerd bij wijze van proef. De provincie hoopt dat de doorstro ming van het verkeer vanaf de Deltaweg over de 's-Heer Hen- drikskinderendijk richting Goes zal verbeteren. Automobilisten zullen dan minder snel geneigd zijn over de N254 te rijden langs 's-Heer Arendskerke en 's-Heer Hendrikskinderen Een actieco mité zet zich al langere tijd in om de N254 te ontlasten. De provincie heeft een modelstu die gedaan om te bekijken wel ke gevolgen de ingrepen heb ben. De doorstroming vanaf de Deltaweg verbetert, is daaruit gebleken. De modelstudie heeft ook uitgewezen dat het terug brengen van het aantal rijstro ken op de 's-Heer Hendrikskin- derendijk niet hinderlijk is voor verkeer van en naar de N254. De provincie meldt niets over de kans op meer verkeersopstoppin gen, omdat het aantal rijbanen is teruggebracht. Advertentie Alle soorten uit binnen- en buitenland. Nobilis, Nordmann, Servische Spar etc Gratis thuisbezorgd vanaf 15,- Gratis stam op maat gemaakt Gratis Pokon kerstboomvoeding Middelburg Mortiereboulevard 2 tel. 0118 - 470400 www.groenrijk.nl Zondag geopend I 1.00 - 17.00 uur zeeuwse almanak i Het stond deze iveek op de Vollenhoven wil de mast on- voorpagina. Met Pieter van derzoeken. i Vollenhoven valt niet te spot- Ja, ja, het zal wel. Zeker thuis ten. Hij nam zomaar een elek- ook net de kerstverlichting op- triciteitsmast in beslag. Van gehangen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 31