Van 't Westeinde wil terug in raad Hoogspanningslijnen Delta voldoen aan landelijke regels Meer dan een postzegel Kozijn verkoper tilt Zeeuwen voor bijna 100.000 euro Bergen op Zoom in rep en roer na gaslek Lijsttrekkers: Kool-Blokland (CDA), Szarajïnski (PvdA), Van Nieuw enhuizen (GL) Linden tussen dorp en industrie weekenddiensten lezers schrijven bijvoorbeeld voovlljits in Kroatië- vrijdag 9 december 2005 door Aector Dooms MIDDELBURG - Een 29-jarige man uit Antwerpen heeft twaalf Zeeuwen voor een bedrag van 96.000 euro opgelicht. Voor offi cier van justitie J. Zondervan was dat gisteren aanleiding om bij de rechtbank in Middelburg tegen de verdachte bij verstek zestien maanden gevangenis straf te eisen. De officier nam in zijn eis een bedreiging en een poging tot op lichting van een verzekerings maatschappij voor 54.000 euro mee. Gedupeerden dienden schade claims in tot een bedrag van 65.000 euro. Justitie wil het schadebedrag innen. Of de slachtoffers ooit de schade ver goed zullen krijgen dient te wor den betwijfeld. Aanbetaling De verdachte woonde in 's-Heer Arendskerke toen hij zich in 2002 en 2003 bij bewoners van Beveland en Walcheren als aan nemer presenteerde. Hij maakte voor klanten offertes voor de le vering en plaatsing van kunst stofkozijnen en voor renovaties van woningen. Met dien verstan de dat er vooraf een aanbetaling (tot veertig procent van de aan- neemsom) werd gedaan. De voor- Voetbaltoernooi in De Belt Oost-Souburg OOST-SOUBURG - Welzijnsor ganisatie Palladium houdt zon dag 18 december een voet baltoernooi voor jongeren vanaf 16 jaar in sporthal De Belt in Oost-Souburg. Het toernooi duurt van 17.00 tot 23.00 uur. Inlichtingen kunnen ingewon nen worden bij jongerencen trum Walk-Inn, jongerencen trum De Paraplu en Multi-Culti. of via: wiow.stichtingpalla- dium.nl. schotten werden betaald, m» de kozijnen werden nooit gé=' verd en de verbouwingen nu* I ten nog plaatsvinden. I Een aantal gedupeerden woo-. de de rechtszaak bij. „Hij mijn buurman. Ik heb hem verhuizen, maar ik kon nfe doen", zei één van de slachtof fers. Een ander vertelde dat oplichter betrouwbaar om kwam. De meesten zeiden n« steeds de (financiële) gevolge te ervaren. De Belgische verdachte, dieea vrouw bedreigd had door 'Q schiet een kogel door je kop'ti roepen, deed op 27 oktober bi een verzekeringsmaatschaÉ aangifte van diefstal van maté;' alen, die uit zijn bedrijf in Gos zouden zijn weggenomen. Eenle- verancier had zijn spullen tenig. gehaald, omdat de verdachte! niet had betaald. De man werd opgepakt in Belgie, waar hij te genover de politie verklaard» zich niet schuldig te voelen aas oplichting. Door de inbraak in zijn bedrijf zouden problemen zijn ontstaan die hem tot faillis- sement dreven. De raadsman van de verdachts had op het laatste moment oir aanhouding van de zaak ge- vraagd, maar dat verzoek werd door de rechtbank afgewezen. Uitspraak volgt op 21 decem ber. Adventsviering MIDDELBURG - De ik- delburgse koren Soli Deo Glom en Cantate Domino sta: zondag 18 december naa.- elkaar in de Nieuwe Kerke Middelburg. Vanaf 19,00 tri zingen zij tijdens de adventsv-. ring. Bijeenkomst filatelisten VLISSINGEN - De Vkssings Filatelisten Vereniging komt» donderdag 15 december bijee. De vergadering begint om 20® I door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Oud-wethou der A. van 't Westeinde maakt zijn rentree in de Middelburgse politiek. Hij staat tweede op de kandidatenlijst van GroenLinks voor de komende verkiezingen. De partij stelde, net als het CDA en de PvdA gisteravond de kan didatenlijst vast. Eerste op de lijst van GroenLinks wordt frac tievoorzitter J. van Nieuwenhui- Het CDA vernieuwt. Bij de eer ste zeven kandidaten zitten vier nieuwe gezichten. Dat zijn J. Sandee-Maljaars, J. Aalberts, J. Ztvemer en K. Hoek-van Dijke. Wethouder H. Kool-Blokland wórdt lijsttrekker, fractievoor zitter J. Kodde staat tweede op dé'lijst. Als het CDA na de verkiezingen weer zes zetels krijgt en een wet houder levert, betekent dat het vertrek,van de raadsleden M. Vermaat en J, Eleveld. Zij staan respectievelijk achtste en negen de op de lijst. K. Veldkamp en P. Castenmiller staan op onver kiesbare plaatsen. Het CDA schuift nog geen kandidaat wet houder naar voren. „Daar moet dé'fractie over beslissen", aldus voorzitter D. Hoogstrate. „Het kan Hannie Kool zijn, maar ook iemand van buiten." Bij de PvdA staan twee nieuwkomers op verkiesbare plaatsen: E. Radi us en T. de Reij. De huidige raadsleden C. Boersma en M. de Voogd staan niet meer op de lijst. De PvdA vindt dat in het duale systeem de fractievoorzitter het gezicht van de partij hoort te zijn. S. Szarafinski is daarom lijsttrekker en beoogd fractie voorzitter. Wethouder A. de Vries staat op de tweede plaats. Hij is wel kandidaat-wethou der. Als de PvdA geen wethou der levert, wordt hij raadslid. Van 't Westeinde keert terug in de raad als GroenLinks net als in 2002 twee zetels haalt. Vol gens fractievoorzitter J. van Nieuwenhuizen is nog niet beslo ten wie er eventueel wethouder wordt. „We zijn wel bereid om in een coalitie te stappen, maar we zullen wel met hardere eisen komen dan de vorige keer. Daar hebben we van geleerd." GroenLinks trok zich in septem ber terug uit het college na het besluit om te stoppen met de bouw van het theater aan de Zuidsingel. Van 't Westeinde was wethouder van cultuur. dóór Mariëtte den Engelse BERGEN OP ZOOM - Een gaslek heeft gisteren voor heel wat onrust gezorgd in de Koepel straat in Bergen op Zoom. Bewo ners moesten worden geëvacu eerd. „Het gas spoot omhoog en ik hoorde gegil", zegt A. Male- fijt, bewoonster van de Koepel straat. Dè brandweer kreeg even voor 14.00 uur de melding binnen Ruim twintig minuten later be sloot de brandweer de bewoners van de Koepelstraat te evacue ren. „Het gas was tot ver in de omtrek te ruiken. We hebben metingen verricht. Er was explo siegevaar tot aan de overkant van de straat en tot aan de hoek met de Belvederestraat en de Koepeldwarsstraat. Toen heb ben we besloten tot ontruiming over te gaan", vertelt P. Beesems van de brandweer. Een bedrijf was bezig met het nemen van grondmonsters in de Koepelstraat. Ter hoogte van de nummers 52 tot en met 58 boor den werknemers een gat in het trottoir. Daarbij raakten ze een hoofdleiding van het gasnet. NIEUWDORP - Kinderen van de twee Nieuwdorpse scholen, de Octopus en de Re genboog, hebben gisteren twee linden ge plant aan weerskanten van de Frankrijk- weg. De bomen zijn nog klein en kaal, maar bin nen een halve eeuw zullen het markante zui len zijn op de plaats waar de Nieuwdorpse Hertenweg net is overgegaan in de Frank- rijkweg. De bomen staan op de scheiding tussen het dorp en het industriegebied Sloe. Het waren juist de schoolkinderen die aan het werk werden gezet, want zij gaan het nog meemaken dat de linden gaan lijken op de monumentale grensbomen die in de ge meente Borsele sinds honderden jaren de grenzen tussen eigendommen aangeven. Nu zien de linden er veel ieler uit dan de bossen in de groengordel, waarvan ze een officiële afsluiting zijn. Wethouder M. Vermue-Vermue van de ge meente Borsele legde uit dat de bomen goed van pas komen in de plannen voor een veel groter groenproject. Vermue zou het liefst zien dat het Sloebos - nu honderd hectare maar gepland op het dubbele - zich van Borssele, langs 's Heerenhoek naar Nieuw- dorp zou slingeren. Het Sloebos zou dan mooi aansluiten op de groene geluidswal die aan de westkant van Nieuwdorp loopt. De linden vormen de afsluiting van de eer ste fase van die groenstrook Al bijna tien jaar geleden werd eraan begonnen en de bo men en struiken zijn al behoorlijk groot. De tweede en laatste fase is niet zo uitgebreid. De strook wordt nog een stukje verlengd en ook aan de kant van de aarden geluidswal komen nog bomen en struiken. foto Ronald den Dekker door Jeffrey Kutterink MID DELBURG - Delta neemt geen extra maatregelen om de kans op een stroomstoring te verminderen. De kabelbreuken van twee weken geleden zijn lou- tèr te wijten aan de 'zeer extre me weersomstandigheden'. Er is geen sprake van achterstallig on derhoud. De lijnen voldoen aan de landelijke regels. Dat antwoordt het dagelijks pro- vihciebestuur op vragen van de Statenfracties van PvdA, Partij voor Zeeland en ChristenUnie. Die hebben vragen gesteld over de oorzaken van de kabelbreu- kén, de stroomstoringen en de gevolgen ervan. Er zijn op 25 en 26 november vïër hoogspanningslijnen afge broken. Drie ervan zijn van Del ta'(Krabbendijke, Terneuzen en Westdorpe) en een is een kabel van landelijk netwerkbeheerder Tennet (Rilland). Ze braken, zo schrijven Gedeputeerde Staten, door een combinatie van gecon centreerde sneeuwval, lucht vochtigheid en harde windsto ten. Kabels die normaal een doorsnede hadden van 1,5 centi meter werden 7 tot 8 centimeter dik. „Het is in de 45 jaar dat er hooogspanningskabels in Zee land zijn, nog nooit voorgeko men dat deze zijn geknapt", schrijven GS. Er is geen sprake van achterstal lig onderhoud en de kabels zijn van goede kwaliteit. Donderdag 24 november gaf het KNMI het eerste weeralarm af. Het bericht is via het Provinciaal Coördina tiecentrum verstuurd naar alle burgemeesters. Via de landelij ke media zijn mensen opgeroe pen niet de straat op te gaan als zaterdag 10 en zondag 11 december 2005 ALARMNUMMER 112 Huisartsen Walcheren Huisartsenpost Walcheren Köudekerkseweg 86, Vlissingen tel- 0900-1985 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in het weekend of tij dens feestdagen) Huisartsengroep 'de stad Middel burg' Patiënten huisartsen Albers, Bruynzeel en Manni, Van den Haak, Heere en Wor- tefboer. zaterdag; Sr.A. van den Haak, Rouaansekaai 47, tel: (0118) 644301. zórrdag: C;d;E.M. Albers, Bellïnkplein 3, tel. (01,18) 644301. Inloopspreekuur 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur. De Veerse Huisartsen Patiënten huisartsen: Rullens, Bats, Ubels, Van Tol, Van Eede, Spekhorst en V3n der Male. vrij. 17.30-zon 23.00 uur: F. v. Eede, de Casembrootstraat 24, Westkapelle, tel. (0118) 571234. zon._23.00-ma. 8.00 uur:R. Ubels en M. J. J Helmes, 't Plein 2, Serooskerke, tel (0118) 591212. Tandartsen Wéicheren J* M. Kootstra, Korenbloemlaan 1A, lèmuiden, tel- (0118) 602929. reekuur 11.00-12.00 uur. Vèrloskundigen Vlissingen. ion 20.00-vrij 20.00 uur: Tv an Dierendonck, tel. (0118) 471140. vrN,c20.00-zon. 22.00 uur. H Hament, tel. (0118) 471140. Middelburg, vrij. 21.30-zon. 21.30 uur: M. Sinke, tel. (0118) 62045 Dierenartsen Landbouwhuisdieren: tel. (0118)633803, Kleine huisdieren: A.L. Hoogveld en R.B.M. Meesters, Kor te Noordstraat 61, Middelburg, tel, (0118)637077. Spreekuur 11.00-12.00 en 17.00-18.00 Landbouwhuisdierenpraktijk Wal cheren (grote huisdieren) Oude Domburgseweg 33a te Oostkapelle tel. (0118) 633803, za. en zo. visites aanmelden van 08.00-09.00 Dierenartsenpraktijk Meliskerke R. Roskam, Kelderweg 1, tel. (0118) 592838. Vogel- en Egelopvang De Mikke Het hele weekend bereikbaar onder tel. 0118 628288. Apotheken Stadsgewest Vlissingen/Middelburg: Zaterdag 10.00-17.00 uur: Apotheek Hummelen, Markt 69, Middel burg, tel. (0118) 612134. Apotheek Ringeling, Lange Delft 133, Middelburg, tel. (0118) 612538. 24-uursdienst (voor spoedeisende re cepten): Apotheek Souburg, C. van Perestraat 1, Oost-Souburg, tel. (0118) 461593. Thuiszorg Stichting Werkt voor Ouderen (voor zorg thuis), tel. 06-51422232 Zorgstroom Voor gezinsverzorging, wijkverpleging en uitleen verpleegartikelen, tel. 0118-684000. dat niet nodig was. Voor de ge meenten Hulst en Reimerswaal waren de lokale gevolgen on voorspelbaar en dus konden ze geen preventieve maatregelen nemen, aldus het dagelijks pro- Terneuzen staat stil bij Rechten van de Mens TERNEUZEN - In het kader van de Dag van de Rechten van de Mens houden diverse mensen rechtenorganisaties morgen een bijeenkomst in de Grote Kerk van Terneuzen. Tijdens de bijeenkomst zullen twee mensen van Vluchtelingen werk Midden-Zeeuws-Vlaande ren iets vertellen over hun erva ringen. Het initiatief voor deze middag is voortgekomen uit con tacten tussen het Humanistisch Verbond en Vluchtelingenwerk Midden-Zeeuws-Vlaanderen Aanvang is 16.00 uur. vinciebestuur. Delta heeft voor uitlopend op wat komen ging noodaggregaten besteld. Ringleiding In Hulst ligt er geen ringleiding. Wel kan de gemeente via twee circuits worden voorzien van stroom, maar beide lagen eruit. Het is technisch mogelijk extra leidingen aan te leggen, aldus GS, maar Delta Netwerkbedrijf vraagt zich af of de kosten we gen tégenover de baten. De om standigheden waren zeer ex treem, waardoor ook de extra leidingen het zouden begeven. Informatie werd vanaf zaterdag morgen gegeven door de plaats vervangend commissaris van de koningin, A. Poppelaars. Vanaf dat moment werd Omroep Zee land als rampenzender ge bruikt. Elk uur is bericht over de situatie, aldus GS. Afgezien van de eerder aange kondigde vergoeding van 35 eu ro voor particulieren en 910 eu ro voor ondernemers zullen geen extra schadevergoedingen worden betaald. Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op de in de PZC ver schenen redactionele berichten, artikelen of commentaren. De reactie tijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent niet dat de redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijft. Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De redactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over ge weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. Bolwerken Bij Middelburg als monumenten- stad hoort uiteraard de cultuur historische, rustieke en beeldbe palende begrenzing (vesting) van de oude binnenstad 'De Bol werken'. De gemeente is begon nen met een renovatieplan voor de bolwerken (PZC 5-12). Onder houd prima, maar geen kaalslag van heel veel bomen rond de Seismolen en Seisbolwerk. De inwoners van Middelburg moe ten letten op de prachtige monu mentale stad met zijn schitte rende bolwerken, met prachtige oude bomen waar velen een boom hebben geplant na de inundatie van Walcheren. Het zijn niet alleen de groene longen van Middelburg, maar tevens een geweldige filter en geluids wal tegen het lawaai en vervui ling van de verkeersstromen rond Middelburg. Het bolwerk is historisch gezien een gesloten buffer, verdedigingswerk ter be scherming van de oude binnen stad en hierin passen zeker geen zichtlijnen, om alleen maar ge luidshinder, vervuiling en blik op de weg te horen, te ruiken en te zien. Er is al genoeg ver- knald-gekapt op het bolwerk, zoals aan het Langevielebol- werk met zicht op veel blik van de parkeerplaats Hof van Tange en de verkeersstroom daar niet te vergeten. Weg rustiek stukje bolwerk. Onze gemeente moet nodig gaan bezuinigen. Een gra tis advies: kap met dit dwaze plan en spaar dit monument van een bolwerk en gemeentegelden. J. Adriaanse Gen. Eisenhoiverlaan 54 Middelburg kinder postzegels .v,oe3«r moestuin uur .opon n««r «hoot. Hat het zo ver t»««. ik soms Lheh doe the, een bartier over- Nu ih een fiets h me„ tljd Ik mis geen dag mee Fn orn te voetballen voor mijn huiswerk. En om met mijn vrienden.' De Stichting Kinderpostzegels helpt met uw geld kinderen in binnen- en buitenland. Kijk op www.kinderpostzegels.nl voor kinderen door kinderen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 14