PZC Muzeeum blijft een zorgenkindje GroenRik S scaj Kerstbomen D CDA wil regels voor plaatsing umts-zendmasten in Middelburg Kerstboomverlichting voor goed doel yiissingse gemeenteraad ziet op tegen extra lasten na 2008 5-gangen HYPOTHEEKRENTE'. Schoonmaakbeurt watergangen Yoghurtflip: Het frisse en fruitige zusje van de Vlaflip! Vrijwilligerswerk? Dat doe je gewoon! Taxicentrales niet schuldig aan negeren rusttijden 9 december 2005 vrijdag 9 dece editie Walcheren ^riith Ramakers yUSSINGEN - De oproep van de Lokale Partij Vlissingen (LPV) om tegen de aankoop van hei complex van het Maritiem jtuzeeum te stemmen, krijgt ver moedelijk weinig steun. De LPV slaakt een noodkreet zonder pel een alternatief voorstel te komen. Het college wil de pan den voor 3,8 miljoen euro kopen oineen faillissement van het mu- zeeuni af te wenden. De gemeen teraad neemt daarover volgende week een besluit. Een aantal raadsleden zegt geen andere uitweg te zien dan de koop van de gebouwen door de Beide kerstdagen serveren a wij een keuzemenu* €53,- p.p. Tijdens het aperitief stelt u uw eigen menu samen Telefoon: 0118-591900 Graag sturen wij u ons kt rstmcim 2005 toe gemeente. „Het is een gigan tisch dilemma", zegt S. van Wij nen (PvdA). „De keuze is: slui ten of doorgaan. Bij sluiten zijn we bang voor leegstand en zijn we ons museum kwijt. We wil len ons museum behouden", meldt Van Wijnen. „Het is een ambitieus project geweest, mis schien iets te ambitieus, maar we moeten nu niet meer naar het verleden kijken en oplossin gen bedenken om het weer finan cieel gezond te maken. Onze col lectie mag niet in een depot te rechtkomen." Het Muzeeum kampt met een te kort van ongeveer drie miljoen euro. De provincie maakte on langs bekend 500.000 euro bij te dragen. De gemeente moet dan wel met een oplossing voor de lange termijn komen. Het college wil de complexen ko pen voor 3,8 miljoen euro. Door het bedrag in veertig jaar af te schrijven, kost dat jaarlijks 230.000 euro. De onderhouds kosten komen daar nog bij en de jaarlijkse huuropbrengst kan daarvan afgetrokken worden. Dan blijft er een jaarlijkse last van 277.000 euro over. Omdat de gemeente zelf met een tekort van bijna zes miljoen euro moet afrekenen in 2006, stelt ze voor om de bijdrage van de provincie te gebruiken voor de aflossing van de hypo theek in 2006 en 2007. „Vanaf 2008 krijgen we dus die lasten dubbel en dwars terug", merkt C. Schönknecht (VVD) op. „Ho pelijk is dan onze financiële si tuatie weer beter, maar we heb ben daarover geen zekerheid. Ik had liever een oplossing voor de langere termijn gezien, zon der risico's", zegt ze. „Ik vraag me af of de provincie genoe gen neemt met deze oplossing." C. de Roos van de SP merkt op dat hij 'graag tegen de aankoop zou willen stemmen'. „Maar dan wil ik wel een alternatief voor stel krijgen, hoe we het mu zeeum kunnen behouden. Want behoud van het museum is wel ons uitgangspunt." De SP ziet liever dat er meer geld in de sociale stad wordt ge stoken. In Vlissingen halen onge veer zeventig huishoudens regel matig voelselpakketten op bij de voedselbank. „Op Walcheren zijn dat 105 huishoudens in heel Zeeland 285. Het is triest dat je in deze tijd nog pakketjes moet halen om geen honger te heb ben." Het CDA vraagt zich af waarom niet is onderzocht of er andere partners waren om het museum aan te kopen. „We vragen in de ze tijd van bezuinigingen nog al wat van de bevolking", zegt R. Suurmond. „Het museum heeft een gat van drie miljoen euro en daar draait de bevolking voor op. Zo kan het uitgelegd wor den. En hoe moet het straks na 2008? Dat de wethouder cultuur voor deze oplossing kiest, kan ik Portemonnee weg uit tas ZIERIKZEE - Een vijftigjarige vrouw uit de gemeente Schou- wen-Duiveland is gisteren haar portemonnee kwijtgeraakt. De portemonnee lag in een tas die naast haar op de grond stond in een horecagelegenheid in Zierik- zee. Een onbekende man pakte een munt van de vloer en gaf die aan haar. Later miste de vrouw haar portemonnee. begrijpen. Maar ik vind het wel opmerkelijk dat ook de wethou der financiën achter deze oplos sing staat." GroenLinks schermt met een 'motie van geen vertrouwen' aan het adres van wethouder L. Poppe-de Looff (cultuur, CDA). De partij wil de motie dinsdag 13 december indienen bij de eer- MIDDELBURG - De CDA-frac- lic in Middelburg wil dat de ge meelde regels opstelt voor de plaatsing van umts-zendmas- is raadslid P. Castenmil- ler maken veel mensen zich zor- over de mogelijke plaatsing kn dergelijke masten in him woonomgeving. De straling zou slecht zijn voor de gezondheid, units-masten worden gebruikt om te internetten via de mobiele telefoon en om bewegende beel- jen met geluid te verzenden. De door Nadia Berkelder straling van umts-antennes is sterker dan bij zendmasten voor gewone mobiele telefonie. Casten miller vindt bovendien dat de masten lelijk zijn. „De skyline van Middelburg kan worden aangetast door die hoge masten. We moeten ons afvra gen of we dat wel willen." Het CDA heeft het college van B en W gevraagd of er al umts-masten in de gemeente staan en of er vergunningaanvra gen lopen. Het CDA wil dat de gemeente vaststelt aan welke ei sen de plaatsing van een zend mast moet voldoen. Uit gegevens op een website die 1 JAAR LANG alle antennes voor mobiele tele fonie in Nederland bijhoudt, blijkt dat er in de gemeente Mid delburg in ieder geval elf umts-masten staan. Ze staan meestal op hoge gebouwen, in dit geval in of in de omgeving van de J. van Reigersbergstraat, de Vrijlandstraat, de Lange Noordstraat, de Bogardstraat, het Noordbolwerk, de Laan der Verenigde Naties, de Kruisweg, de Haringvlietstraat, de Geerses- weg, de Oude Plavendijk en de Molenweg in Arnemuiden. Op de website, www.antennebu- reau.nl, staat informatie afkom stig van vijf mobiele aanbieders. Deze zomer bleek uit onderzoek van de Vereniging Zeeuwse Ge meenten (VNG) dat steeds meer gemeenten problemen hebben met de bouw van de zendmas ten. Ze weigeren, vaak onder druk van de bewoners, steeds va ker een vergunning af te geven. Gemeenten kunnen een vergun ning niet weigeren. Als de plan nen aan de regels van de wet en de eisen van welstand voldoen, moet de vergunning worden af gegeven. VLISSINGEN - Fietsen, winkelwagentjes, bromfietsen, een grasmaaimachientje en veel blubber. Baggeraars halen rommel uit sloten, watergangen zoals op de foto bij Het Fort en De Zwanenvijver in de buurt van de Zwanen- burgseweg in Vlissingen. De gemeente Vlissingen en Waterschap Zeeuw se Eilanden werken samen aan de verbetering van de waterkwaliteit. De ondiepe zoetwater poel De Zwanenvijver in het Westduingebied meet nu een diepte van dertig, veertig centime ter. Nadat de baggeraars hun werk hebben vol bracht zal de poel om en nabij de negentig centi meter diep zijn. foto Lex de Meester MIDDELBURG - Bij controles van fietsers heeft de politie gis terochtend dertien bekeuringen uitgedeeld. Op de Middelburgsestraat in Oost-Souburg werden rond acht Dertien fietsers krijgen een bon uur acht fietsers bekeurd omdat hun verlichting het niet deed. Op de Nieuwe Vlissingseweg in Vlissingen kregen vijf fietsers tussen half acht en kwart over een acht een bon omdat ze door het rode licht reden. Eén van hen werd ook bekeurd omdat hij of zij zich niet kon identificeren. (Advertentie) Campina heeft iets nieuws voor de liefhebbers van fruityoghurtYoghurtflip, Wederom een heerlijk toetje dat in drie vrolijke kleuren uit het pak komt In het pak zitten twee frisse smaken yoghurt met daartussenin een lekkere saus met echte stuk|es fruit i Yoghurtflip is er in de smaken aardbei i perzik en bevat slechts 1,5% vet. van N m p OaybfcKlef MIDDELBURG - Alleen het top je van de kerstboom op de Markt in Middelburg is nog verlicht. Op tweede kerstdag moet de hele boom vol han gen met lampjes. De Rotary- club Middelburg verkoopt de komende weken symbolisch lichtjes vanuit een kraampje naast de kerstboom. Gister avond ging de actie officieel van start. De opbrengst van de actie 'Lichtjes voor Lisa en Martijn' gaat naar de kinderafdeling van het Ziekenhuis Walcheren. Ieder lampje levert twee euro op. Van het geld worden com puters gekocht, zodat kinderen die lang in het ziekenhuis moe ten blijven, kunnen chatten, e-mailen of hun vriendjes en fa milie via een webcam kunnen zien. „Kinderen hebben verlanglijst jes met Kerst", zei kinderarts H. Doorn. „Als ze in het zie kenhuis zijn, is het belangrijk dat ze steun kunnen krijgen, dat ze kunnen communiceren. Door alle bezuinigingen in de De campagne Is ZEEUWS 1MST1TUUT 1 VOOR IJ soa ALE i CULTURELE VTWIKKEUNG Week van de vrijwilliger 7 t/m 14 december 2005 Informatie: www.servz.nl maakt door financiering van provincie Zeeland ste ronde van de begrotingsbe handeling. De partij vindt dat Poppe-de Looff geen structurele oplossing heeft gevonden voor het financiële probleem. Iraanse asielzoeker weer thuis VLISSINGEN - Mehdi Hooshyar, de Iraanse asielzoeker uit Vlissingen die sinds vorige week zaterdag in honger staking is, is weer thuis. Hij werd afgelopen weekeinde opgenomen in het ziekenhuis met hartklachten. Volgens vrienden bleek na onderzoek dat zijn hart in orde was. Hooshyar is in het ziekenhuis ook psychiatrisch on derzocht. Ook met zijn geestesgesteldheid zou niets mis zijn. Hij is inmiddels wel zes kilo afgevallen. Hooshyar is uitgeprocedeerd en moet terug naar Iran. Uit protest heeft Hooshyar zijn oren en mond dichtge naaid. Celstraffen geëist tegen overvallers MIDDELBURG - Officier van Justitie J. Zondervan heeft gisteren in Middelburg tegen een 23-jarige inwoner van Vlissingen voor het plegen van twee gewapende overval len drie jaar gevangenisstraf geëist, waarvan vier maan den voorwaardelijk. Tegen een 28-jarige medeverdachte uit Vlissingen werd 23 maanden gevangenisstraf, waar van drie maanden voorwaardelijk, geëist. De officier vroeg de oudste verdachte vrij te spreken van de overval op een bakkerij. Het duo had op 6 juli in Oost-Souburg een zeventienjari ge jongen onder bedreiging" van een wapen een gsm en een portemonnee afgeperst. Met de bankpas van het slachtof fer, die op de grond moest gaan liggen, werd 450 euro ge pind. De verdachten zeiden dat ze in eerste instantie een scoo ter of een fiets wilden stelen. Toen ze de jongen over cle Draaibrug zagen lopen, zouden ze op het idee zijn geko men om hem te overvallen. Bij de pinautomaat werd een van de verdachten herkend. In de woning van de 23-jari- ge Vlissinger werd vervolgens een Seiko-horloge gevon den. Die bleek afkomstig te zijn van de bakker. De jong ste verdachte gaf toe op 9 augustus de winkel in Vlissin gen samen met een ancler persoon dan de 28-jarige Vlissin ger te hebben overvallen onder bedreiging van een wa pen. In de eis hield de officier er rekening mee dat de 28-jarige Vlissinger een forse celstraf heeft uitgezeten, ter wijl het strafblad van zijn jongere kompaan nagenoeg niets voorstelt. Uitspraak is op 21 december. Scooterrijder raakt gewond MIDDELBURG - Een 49-jarige Vlissinger is gisteroch tend rond half acht gewond geraakt bij een ongeval op de Koningsbrug in Middelburg. De man reed op zijn scooter over de Houtkaai. Op het kruispunt met de Koningsbrug verleende hij geen voorrang aan een Unimog, een soort vrachtwagen waarvoor geen rijbewijs nodig is. Dat voer tuig werd bestuurd door een 17-jarige Middelburger. Het slachtoffer is met beenletsel naar het ziekenhuis ge bracht. Zijn scooter raakte beschadigd. door Aector Dooms MIDDELBURG - Hoe ver moe ten taxibedrijven gaan om te zorgen dat werknemers de rust tijden in acht nemen? Die vraag stond gisteren centraal in de strafzaak tegen de Taxicentra les Middelburg en Renesse. De economische politierechter be handelde de zaak van een man uit Borssele die het niet zo nauw had genomen met de verplichte rusttijden. De politierechter concludeerde uiteindelijk dat de taxicentrales moesten worden vrijgesproken. De man reed met taxi's voor bei de Zeeuwse taxibedrijven. Daar door nam hij een loopje met de dagelijkse rusttijd van acht uur, die een werknemer verplicht is te nemen. Economisch officier van justitie L. Boogert vond dat de taxicentrales tekort waren ge schoten in de zorgplicht en eiste tegen de Middelburgse Taxicen trale en de Taxicentrale Renesse wegens overtredingen van de Ar beidstijdenwet voorwaardelijke boetes van respectievelijk 4290 euro en 3740 euro. De directeur van Taxicentrale Renesse zei aanvankelijk niet te weten dat de man nog voor een ander bedrijf taxi reed. „Ieder een die bij ons in dienst treedt, moet een verklaring onderteke nen. Als hij bij een andere werk gever in dienst is, moet hij dat melden. Dat heeft hij niet ge daan." Ook strafpleitster J. Vallenduuk meende dat Taxicentrale Mid delburg niet kan voorkomen dat werknemers elders een baan ac cepteren. „Een chauffeur mag zijn eigen vrije tijd invullen. Als hij een feestje heeft of zijn huis verbouwt, voldoet hij wellicht ook niet aan de rusttijden. De taxicentrale heeft daar geen in vloed op." Ze vroeg vrijspraak. De officier bleef er bij dat de taxicentrales beter kunnen om gaan met de zorgplicht. Politie rechter G. van Unnik vond het een lastige zaak, maar stelde dat de zorgplicht niet verder kan gaan dan binnen het eigen bedrijf. Alle soorten uit binnen- en buitenland. Nobilis, Nordmann, Servische Spar etc Gratis thuisbezorgd vanaf 15,- Gratis stam op maat gemaakt Gratis Pokon kerstboomvoeding Middelburg Mortiereboulevard 2 tel. 0118 - 470400 www.groenrijk.nl Zondag geopend I 1.00 - 17.00 uur ziekenhuiswereld kunnen we eigenlijk nooit meer iets ex tra's doen." K. Mol, voorzitter van de Rotary, rekent op een opbrengst van tienduizend eu ro. „Ik hoop dat de boom op eerste kerstdag zal omvallen van de lampjes." foto Ruben Oreel zeeuwse almanak Elektriciteitsmast Het stond deze week op de voorpagina. Met Pieter van Vollenhoven valt niet te spot ten. Hij nam zomaar een elek triciteitsmast in beslag. Van Vollenhoven wil de mast on derzoeken. Ja, ja, het zal wel. Zeker thuis ook net de kerstverlichting op gehangen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 11