4 Stabiele factor van pas achttien Peter Dieleman staat te lang droog PZC Mountainbikers in Vlissingen op fraai parkoers Al bijna honderd biljarters voor Sluiskil Achtste gelijkspel Hoondert/de Waard Jonathan De Guzman nu al een belangrijke schakel bij Feyenoord uitslagen donderdag 8 december 2005 door Frits Bakker SLUISKIL - Het biljarttoernooi voor de wereldbeker in Sluiskil krijgt vrijwel zeker de volledige bezetting van 144 spelers. Zeven dagen na de start van de in schrijving hadden zich al negen tig spelers aangemeld. Frédéric Caudron, titelhouder in de wereldbeker, was een van de eersten die zich bij de wed- strijdleiding heeft gemeld. Ver der zijn de Turkse en Griekse spelers opvallend sterk vertegen woordigd in het schema voor de voorronden. Het toernooi, dat wordt ge speeld van maandag 23 tot en met zondag 29 januari 2006, is het eerste in een serie van tot nu toe vijf organisaties. De top twaalf van de wereldranglijst is automatisch geplaatst voor het hoofdtoernooi, dat op donder dag 26 januari begint. Daaraan worden acht wildcards toege voegd en twaalf spelers uit de kwalificatieronden. De Sluiskilse organisatie heeft de capaciteit van wedstrijden in de voorronden uitgebreid door twee biljarts meer te plaatsen. Behalve op zes biljarts in het Meulengat wordt de kwalifica tie afgewerkt op twee matchta fels in café-restaurant Dallinga. De automatisch geplaatste spe lers zijn Daniel Sanchez (Span je), Frédéric Caudron (België), Torbjörn Blomdahl (Zweden), Dick Jaspers (Nederland), Se- mih Sayginer (Turkije), Marco Zanetti (Italië), Jean Paul de Bruijn (Nederland), Luis Aveiga (Ecuador), Filipos Kasidokostas (Griekenland), Eddy Merckx (België), Martin Hom (Duits land) en Tonny Carlsen (Dene marken). Bij de voorinschrijvin gen is ook al een aantal Zeeuw se spelers, onder wie Berry Dal linga en Rinus Pankow. De voorverkoop van toegangs kaarten, ook op 1 december ge start, verloopt zeer voorspoedig. Voor het hoofdtoernooi loopt de zaal in het Meulengat al lang zaam vol. Door aanpassingen in de zaal is de capaciteit met hon derd plaatsen verhoogd. door Barry van der Hooft ROTTERDAM - Zijn vader wist het bij de geboorte van de kleine Jonathan zeker. Dit wordt een ster, zei Bobby De Guzman te gen iedereen die het wilde ho ren. Voorlopig is zijn jongste zoon op weg die voorspelling waar te maken. Want hoewel Jo nathan De Guzman pas achttien jaar is, heeft de Canadese mid denvelder al een basisplaats bij Feyenoord en vormt hij een sta biele factor binnen de Rotter damse ploeg. De Guzman is sinds april 2000 in Nederland, nadat hij van het Canadese North Scarborough was overgestapt naar Feye noord. Als twaalfjarige het hij zijn familie en vrienden achter zich om in Europa te slagen als voetballer. „Veel aanpassings problemen heb ik niet gehad", vertelt hij in vloeiend Neder lands. „Ik heb eerst tweeënhalf jaar bij Norma, de vrouw die het spelershome runt, gewoond. Daarna ben ik naar het inter naat van Feyenoord gegaan en dit seizoen heb ik een eigen ap partement." Als speler van buiten de Europe se unie mocht De Guzman pas op zijn achttiende zijn opwach ting maken in het eerste elftal. „Daar zaten voor- en nadelen aan. Ik trainde vanaf het begin van het seizoen mee en het voor deel was dat ik overal rustig aan kon wennen. Ik heb overal op ge let en vooral gekeken naar hoe de spelers zich voorbereidden op de wedstrijd. Aan de andere kant baalde ik dat ik niet kon voetballen, maar die periode is wel een goede les geweest. Je hebt bij het eerste toch met iets meer spanning te maken, omdat er ineens veel meer mensen naar je kijken." Vanaf het moment dat hij op 13 september zijn achttiende ver jaardag had gevierd, is het ra zendsnel gegaan met de midden velder. „Eigenlijk had ik ver wacht veel meer op de bank te moeten zitten", erkent De Guz man. „Ik ging ervanuit dat ik af en toe wat minuten zou krijgen, maar uiteindelijk ben ik gewoon basisspeler geworden. En tot nu toe gaat het lekker, ik zit goed in m'n vel. Dat komt ook door dat ik goede mensen om me heen heb. Ik heb veel aan de trai ners en mijn medespelers. En na tuurlijk aan mijn moeder en broer." Samen Moeder Pauline, van oorsprong een Jamaicaanse, verblijft al sinds zijn laatste verjaardag bij haar zoon in Rotterdam. Vader Bobby, geboren en getogen op de Filippijnen, komt aan het eind van deze maand samen met Jonathans zus Jenelle naar Ne derland. „Tijdens de korte winterstop gaan we met z'n vieren naar Spanje, op bezoek bij mijn broer Julian. Dan zijn we voor het eerst sinds lange tijd weer eens allemaal samen." Met zijn ruim zes jaar oudere broer heeft Jonathan De Guz man ook meteen zijn grote voor beeld genoemd. De 24-jarige Julian vertrok als zestienjarige naar Olympique Marseille en is via Saarbrücken en Han nover'9 6 bij Deportivo La Coruiïa beland. De broers heb ben dagelijks contact, spelen via een online verbinding op de PlayStation spelletjes tegen el kaar en sloten voor dit seizoen ook een weddenschap af. Jonathan: „Degene die de mees te wedstrijden speelt, krijgt van de ander een gratis vakantie. Ik had verwacht dat ik die wedden schap zou verliezen, maar tot nu toe heb ik een kleine voor sprong. Julian is in een nieuw team terechtgekomen, dus hij heeft ook tijd nodig om te wen nen." Toch heeft de oudste van de broers al een mooi hoogtepunt achter de rug. Eind oktober nam hij de openingstreffer van Deportivo in het met 3-1 gewon nen duel met Real Madrid voor zijn rekening. „Ik zat samen met mijn moeder bij Salomon Kalou naar de wedstrijd te kij ken. Toen Julian scoorde, zijn we helemaal uit ons dak ge gaan." Jonathan De Guzman heeft zelf inmiddels drie goals in de eredi visie achter zijn naam staan. Met zijn meest recente treffer hielp hij Feyenoord zaterdag te gen RBC (2-2) aan een punt. „We hebben met de trainer over die wedstrijd gesproken en moe ten die snel vergeten. Concentre ren op de wedstrijd tegen PSV van zondag is het belangrijkste. Als we winnen doen we nog vol op mee. Maar als we verliezen, kan dat bepalend zijn voor de rest van ons seizoen." Posities Nu hij nog jong is, vindt De Guz man het niet erg om te spelen op de positie waar trainer Erwin Koeman hem het best denkt te kunnen gebruiken. Hij speelde al als een veredelde linksback en bekleedde elke positie op het middenveld. „Als je jong bent, is het juist goed dat je op meer posities kunt spelen", meent hij. „De kans op speelminuten is gro ter en daar gaat het mij om. Want als ik op een voetbalveld sta, ben ik blij. Maar als ik wat ouder ben wil ik me op een vas te positie focussen. En dan het liefst op de plek van aanvallen de middenvelder." Als een echte nummer tien, net als die voetballer die naast zijn broer Julian een voorbeeld voor hem is: Zinedine Zidane. De Guzman heeft zijn bewondering voor de virtuoze Fransman nooit onder stoelen of banken gestoken. Als hij geconfronteerd wordt met de uitspraken van Willem van Hanegem, die vorige week zei dat de kwaliteiten van De Guzman en PSV'er Aissati hem aan Zidane deden denken, verschijnt een grote glimlach op het gezicht van de Feyenoorder. „Het is mooi om te horen, maar ik heb er wel een beetje om moe ten lachen. Want ik kom echt nog niet in de buurt van Zidane. Daarvoor heb ik nog veel te wei nig bereikt." GPD Beckham de rijkste voetballer LONDEN - David Beckham bezet op de rangl.^ meest gefortuneerde voetballers van het Engelse FourTwo de eerste plaats. Op de lijst, zeg maar de Qr'. Top 500 van Engelse of in Engeland actieve voetbal^ Dennis Bergkamp tweede. Het vermogen van de Neder- der wordt geschat op 55 miljoen euro, Beckham zoJ kapitaal van 111 miljoen vergaard hebben. De derde plaats is voor Newcastle-aanvaller Micj Owen met een kapitaal van 44 miljoen euro. Rumj- Nistelrooij is gedeeld achtste met 30 miljoen achter naam. De bedragen van de voetballers vallen m hei bij die van de aandeelhouders. De Rus Roman Abrc vitsj, leider in die categorie en eigenaar van CheJ wordt een kapitaal toegeschreven van 15 miljard ANP/AFP Bröring wordt trainer bij ARC ALPHEN AAN DEN RIJN - ARC, dat speelt in de hw klasse van Kloetinge en Hoek, heeft Ruud Bröring aay trokken als tijdelijke opvolger van de ontslagen tra! Dennis van den IJssel. De interim trainer, afkomstig Noordwijk, begint op 1 januari bij de club. Bröring; eerder trainer bij Noordwijk en FC Lisse. Trainer geschorst na kopstoot DUISBURG - MSV Duisburg-trainer Norbert Meie door de Duitse voetbalbond voor onbepaalde tijd schorst. Meier krijgt die straf omdat hij dinsdag i; wedstrijd tegen FC Köln een speler van die club eeni stoot gaf en daarna deed alsof hij zelf het slachtoffer! De Duitse bond liet weten dat Meier voorlopig niet bank mag zitten, geen trainingen mag leiden. ANP Woods is golfer van het jaar NEW YORK - Tiger Woods is voor de zevende keer in< gen jaar gekozen tot beste golfer ter wereld. De Aim kaanse speler kreeg die eretitel in 2003 voor het las Zijn collega's van de PGA-proftour kozen Woods on meer om zijn overwinningen in het Brits Open en de! Masters. Na een mager 2004 kwam de Amerikaan dil sterk terug met zes toernooizeges en meer dan 10 m dollar aan prijzengeld. ANP/RTR I Julia Poppe gaat naar titelstrijd VROUWENPOLDER - De amazone Julia Poppe jj Oranjezon uit Vrouwenpolder mag toch naar het Zet,]| kampioenschap dressuur. Dank zij haar resultaat iep wedstrijd in Vrouwenpolder heeft de Walchersea geplaatst voor de titelstrijd in de M2-klasse. RomyMj van de Zwinruiters uit Nieuwvliet is verwezen nai-Jj reserveplaats. j| Claessens blijft trainer Clinge CLINGE - Trainer Honny Claessens heeft zijn veria nis met voetbalvereniging Clinge met een jaar veris Claessens, die bezig is aan zijn eerste seizoen bijs club, nam vorig jaar het trainersschap over van he? Jo de Block en Boudewijn van Craenenbroeck. door Joop van den Oudenhoven RILLAND - De driebanders van Hoondert/De Waard uit Rilland speelden voor de achtste keer dit seizoen gelijk. Pierre de Jon ge 2 uit Tilburg werd thuis op 4-4 gehouden. Ook De Gesloot- ene Boom uit Sas van Gent ver raste positief met een remise te gen koploper De Reddende En geltjes. Hoondert/de Waard deed met het gelijkspel goede zaken. De Tilburgse opponent is een ge duchte kandidaat voor de titel in poule vijf van de derde divi sie. Was Vic Herreweghe in nor male doen geweest, dan had er zelfs een winstkans ingezeten. De Belg in Zeeuwse dienst had de pech dat hij nogal wat caram boles rakelings mis zag gaan, maar zijn nederlaag was over duidelijk en verdiend. Daarvoor was het spel van zijn opponent Van Pruyssen (0.875) te goed. Via de standen 0-13 en 3-20 werd Herreweghe weggespeeld. Bij Sjaan van Kuyk leek het een zelfde scenario te worden, maar hij kon het tij tijdig keren. Frans de Koek verkeerde in goe de doen. Hij liet voor zijn winst- partij 0.853 noteren. Johan Vis ser verloor, zodat de balans in evenwicht bleef. Marleen Veldhuis kiest voor twee nummers op EK TRIEST - Marleen Veldhuis start bij de Europese zwemkam- pioenschappen in Triëst indivi dueel alleen op de 50 en 100 me ter vrije slag. De Twentse had ook de limieten voor de 200 vrij en 50 vlinder op zak, maar ze vindt die afstan den niet goed te combineren met haar favoriete nummers. Het toernooi in het 25-meterbad begint vandaag. „Ik wil me concentreren op de twee nummers waar ik het beste in ben. In het verleden heb ik de andere afstanden er bij gedaan, maar het is eigenlijk niet te com bineren", aldus de Europees kampioene op de 50 vrij. ANP Zaamslag-spits deelt voor de winterstop in de malaise van heel elftal door Peter van Kouteren ZAAMSLAG - Peter Dieleman is aan zijn vijfde seizoen bezig in het voetbalelftal van Zaam- slag, maar nooit eerder was hij zo slecht op schot. Twee compe tities op rij was de 22-jarige aan valler in de tweede klasse goed voor tien treffers. Na elf wed strijden staat de spits dit sei zoen met twee goals ergens on derin de topscorerslijst. Met die improductiviteit is Die leman niet gelukkig, al kent hij geen twijfels. „Als je je hele le ven al hebt gescoord, kan dat niet zo maar ineens weg zijn." Hij zegt het in een terugblik op een opvallende eerste helft van het seizoen. In een kort tijdsbe stek trainde Peter Dieleman on der Carlo van Grimberghe en Dennis de Nooijer. nadat Mare de Kunder in vijf seizoenen bij Zaamslag voor veel beleving had gezorgd. Dieleman herinnert aan vorig seizoen, toen Zaamslag een nog slechtere competitiestart had. En hij heeft goede hoop dat zijn club ook dit jaar het vege lijf zal redden. „Het is een combinatie van fac toren", wijst hij op de oorzaak van de tegenvallende prestaties. „We hebben de laatste jaren el ke keer één speler met kwaliteit ingeleverd en daar is eigenlijk niemand voor teruggekomen. Jaap Pijpelink was een paar sei zoenen geleden een enorm toege voegde waarde. Hij scoorde twee jaar terug negen keer uit een corner. Wim Duerinck is vo rig seizoen gestopt. Erik Tissink en Hubert van den Hemel zijn er dit jaar niet meer bij. Wat over gebleven is, zijn spelers die ei genlijk een beetje te braaf zijn." Met een krappe selectie stond volgens de aanvaller op voor hand wel vast dat het seizoen niet gemakkelijk zou worden. „We hebben vijftien man, die het niveau van het eerste elftal aankunnen", zegt hij. „Meer niet. Vaak krijgen we een rot- goal tegen en als het verdedi gend eens goed staat, benutten we de kansen niet." Voetbalinstinct Hoe anders was het in de voor gaande vier seizoenen, waarin Peter Dieleman onder Mare de Kunder naast Jacco den Hamer zijn doelpunten meepikte. Sterk in de duels, rechts-en linksbenig en sneller dan hij oogt was de spits voor elke defensie een lasti ge tegenstander. „Mare de Kunder had geen di ploma, maar zette iedereen op de juiste plaats. Hij deed vol gens mij alles op zijn voetbalin stinct en kon mensen geweldig motiveren." Zijn opvolger Carlo van Grim berghe maakte met de groep een valse start. „Zijn oefenstof was theoretisch goed onderbouwd", vindt Dieleman. „Maar mis schien legde hij de trainingen wel te vaak stil. Hij had er een duidelijk idee van hoe hij wilde voetballen. Misschien hadden we er de kwaliteit niet voor. Ik moet ook eerlijk zeggen dat we conditioneel helemaal niks de den. Zelf hou ik helemaal niet van lopen, maar ik ben na een training niet één keer moe thuis gekomen. Dat kan eigenlijk niet. Als je thuiskomt, moet je zeker in de voorbereiding in een stoel ploffen." Niettemin heeft ook Dennis de Nooijer na het ontslag van Van Grimberghe het elftal nog niet aan de praat gekregen. Vier pun ten uit vijf duels is een schamele oogst, die past bij een potentiële degradatiekandidaat. De nieu- Peter Dieleman (rechts) in actie tijdens de wedstrijd tegen de Meeuwen, kan dit jaar de weg naar het doel nog niet vinden. foto Camile Schelstraete we trainer paste zich zaterdag tegen Temeuzense Boys met veel spelers achter de bal dan ook aan de tegenstander aan, om niet tegen een nieuwe neder laag aan te lopen. „We hebben in principe ook niet zoveel weggegeven", vindt Peter Dieleman, die veelal op eigen helft was te vinden. „Ik heb in een 4-3-3 systeem een paar keer centraal gespeeld en een paar keer op rechts. Ik vond het eer lijk gezegd niet verkeerd gaan. Dennis is duidelijk in alles. Je kunt merken dat hij in een har dere wereld is opgegroeid. Hij zegt dingen soms heel confronte rend. Daar kan ik zelf wel te gen. Als het niet goed is en het wordt beargumenteerd, dan moet je daar je voordeel mee doen. Op de training is iedereen verantwoordelijk voor zijn war- ming-up. Sommigen hebben een kwartier nodig, anderen hebben aan vijf minuten voldoende. Het maakt Dennis niks uit." Inhaalrace Het moet in de tweede competi tiehelft leiden tot een inhaalra ce. „Ik denk dat het nog goed komt", is Dieleman optimis tisch. „NSW en Hardinxveld waren goeie ploegen, maar ver der zijn we tegen geen enkele te genstander minder geweest. Za terdag spelen we thuis tegen GPC, die ook hoger staan. Maar ook tegen die ploeg zijn we niet kansloos." door Wim de Vos VLISSINGEN - De strijd om de Zeeuwse ATB Cup loopt naar het einde toe. Er zijn nog twee wedstrijden te gaan, waarvan de eerste zaterdag in Vlissingen wordt gereden. Bert van Gils is de man achter de Wielerstichting Vlissingen die deze wedstrijd jaarlijks op de kalender laat zetten. In Vlis singen wordt het meest geva rieerde parkoers aan de deelne mers voorgeschoteld. Het voert de renners door het zand onder aan de Boulevard, waar de start van elke categorie plaatsvindt, over verharde en onverharde stukken, ruiterpaden en korte klimmetjes. Het peloton kan zich in het Nol- lebos heerlijk uitleven, waarbij de techniek van het mounli: ken een belangrijke rol zals len. In zowat alle categorieën strijd al gestreden. Bij dess ren is Edzard van Ewijk had weg de overwinning voor: op te eisen. In deze categon de zestienjarige Marco naard uit Wemeldinge de reis tie van de competitie. In de klasse van 35 jaaü ouder zal voor het eerst de i Cup in het bezit van een gische coureur komen. Fe) Taelman uit Zelzate is dit te sterk voor de rest van het! te deelnemersveld. Bij de vrouwen heeft Bri Doedee haar leidende positie: rige week in Kruiningen noga der verstevigd. De wedstrfl gaan zaterdag om 12.30 min start. (Rus) - Goerevitsj (Bel) 0.5-0,5.3 1-1. Lautier (Fra) - Bacrol (FrelOJr stand 1-1. Kamsky (VSt) - G 0,5-0,5, eindstand: 0,5-1,5. New York. NBA. Indiana Pacers - Dal las Mavericks 75-84, Washington Wi zards - Toronto Raptors 119-111 na ver lenging, Milwaukee Bucks - LA Lakers 92-111, Memphis Grizzlies - New Or- ("iucwu- leans Hornets 89-73, Houston Rockets - Boston Celtics 91-73, Denver Nuggets - Atlanta Hawks 125-116, Phoenix Suns - Portland Trailblazers 130-85, Sacramen to Kings - Cleveland Cavaliers 97-102, Seattle SuperSonics - New York Knicks 101-104. Lucky Day 3876 van 7 d« 1.4.6.7.10.16.18.26.34.38.39... - 57.69.72.73.74 (onder voorbehoudi I' Driebanden groot. Derde divisie, poule 5. Hoondert/de Waard-Pierre de Jonge 2 4-4: Vic Herreweghe-F. van Pruys- sen14-35, 40 beurten; Frans de Kock-A. v.d. Dries 35-30, 41; Sjaan van Kuyk-E. Sanberg 30-26. 55 Johan Visser-A. Beckers 23-30, 54. Vierde divisie, pou le 4. De Reddende Engeltjes-De Ge- slootene Boom 4-4; A. van Meel-Wil- Ite van dorst 30-14,49; P. Donckers-Ben- ny de Waal 22-25, 39; J Dillisse-Rien Sandrini 11-25, 39; S. v.d. Diepstra ten-Rob Duitemeyer20-8, 51. St. Petersburg. WK, vrouwen. Groep A: Nederland - Rusland 22-34 (10-16). Doelpunten Nederland: Mul der, Hilster, Burgers, Pusic 4, Roelof- sen. Van der Wissel 2, Groot, Hofman. Chanti-Mansisk. Wereldbeker. Vier de ronde, tweede partij: Ponomariov (Oek) - Van Wely (Ned) 1-0, eindstand 2-0. Gelfand (Isr) - Drejev (Rus) 0,5-0,5, stand 1-1. Rublevsky (Rus) - Sakajev (Rus) 0,5-0,5, eindstand 1,5-0,5. Carlsen (Noo) - Barejev (Rus) 0,5-0,5. Stand 1-1. Aronian (Arm) - Vallejo Pons (Spa) 0,5-0,5, stand 1-1. Malakhov Terneuzen. NajaarscompetitiaBf bo Terneuzen. Klasse A: Sport-Delta 2-1, Zaman SporiS'' g; Stem 3-0, Dow-Rest.'t Oudt Sss Br Scheldesport-Jacobs Tuin 1-2 t)< bovenaan: Dow 13-35, Dees Pj 13-34, Rest.'t Oudt Sas 13-24,I Sport 13-23. 6j Klasse B: BN/De Stem 2-PSOVZ? |jj De Pooter-Rabobank Terne^ 0-3, Van de Poel Aann. BV.-Do*£ j" Dees Sport 2-NHI Terneuzen2-: 5* bovenaan: Dow 2 13-27 (kamPf* ig promotie). Dees Sport 2 13-21, W neuzen 13-21, BN/De Siem213-£Jy Klasse C: Scheldesport 2-VSV-- Hoek 0-3, TeVoRe-El.van Fraevf 3-0, Delta 2-De Hoop 0-3, NHI zen 2-Gemeente Terneuzen 0-3 bovenaan: TeVoRe 13-28, V&K- St Hoek 13-28, De Hoop 13-23, G«w Vil Terneuzen 13-21, Delta 213-19- Be Klasse D: Yildiz-Dow 3 3-0, VW Lil Smit Hanab-WBAZ 2-1, EctoJ Mi dio-Henno Cysouw 3-0, URS-I"'-1 Philippine 3-0. Stand bovenai">J q, ser Smit Hanab 13-34 (kampt1; Gl promotie), Dow 3 13-26, Echo r* 13-24, Yildiz 13-21. se> Klasse E: Zeeland SejP ce: V&K/C1000 Hoek 2 0-3 (regl.).ASw m, tallari-Hydro IS Partner 30 /V Re BN/De Stem 4-PSOVZ 2 2-2. Sta*; (S, venaan: ASYA Kartallari 11-3JI» (0 pioen en promotie), V&K/CIOOO"- (p, 11-19. Jonathan De Guzman heeft op zijn achttiende jaar bij Feyenoord een veelbelovende start gemaakt. foto GPD/Pro Shots

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 42